Straf van AC Milan gehandhaafd Feyenoord waarschuwt Werder SONY Wervelende show van mannenhockeyteam Nederlandse volleybalsters onzeker over toekomst I-SYSTEEM. ie. Voor rust sterker MW na rode kaart Straal kansloos weggespeeld EK volleybal vrouwen blijft in Nederland Italianen geschokt door exorbitant salaris Sacchi DE STEM SPORT B2 Hill ongedeerd na zware crash Oranje door Zuid-Korea uitgeschakeld op WK in Sao Paulo SPORTNIEUWS KORT 1994 X 61 alle reden om te trakteren! i u, als u nu een Sony Mini nschaft, een Sony kwaliteits- DR-V100) cadeau ter waarde is nog eens een aanbieding it. Sony dealer dus! ONLY SOW ren verst, oxblood, 800,-, to's d. 30 okt. ons reatie Breda 365. r. woonk. badk., 2 ;ch. voor 1-2188. Kunst&Antiek TWEE antieke kasten, u100' bewerkt, in een koop. Vr-Pr' 3.500,-, 076-810373. TE koop: inboedel meubels en div., antiek en grootm. tijd, 01680-2824": T.k. 1 BOLDERKAR, ™et houten wielen en ijzer be slag, f 250,-. 01640-35931- Huish.apparatuuj T.k. BRUYNZEEL keuken, met inbouwapp. 2.75 m». 500,-. 076-417130. ELEK. fornuis te koop t.e-a- b., kl: bruin, met tijdklok en grill. Drebbelstr 3 1 Terneuzen, 01150-96183 DONDERDAG 27 OKTOBER 1994 T.k. KOELKASTJE 2jr. oud, 45 cm breed. Tel: 0161B 1396 Zürich (rtr) - De straf van (wee punten in mindering voor AC Milan in de Cham pions League blijft gehand-'* haafd. Dat heeft de beroeps commissie van de Europese voetbalbond UEFA woensdag in Zurich besloten. Qok dient Milan zijn resterende twee thuisduels op tenminste 300 kilometer van hét San-Siro- stadion in Milaan af te wer ken, zoals de UEFA eerder bepaalde. AC Milan-Ajax op 23 november vindt plaats in het 32.000 plaatsen biedende stadion van Triëst, vlakbij de Sloveense grens. AC Milan- AEK wordt daar ook ge speeld. De bekerhouder kreeg de straf opgelegd, nadat de Oostenrijkse doelman Otto Konrad tijdens het duel AC Milan-Austria Salzburg een plastic flesje mineraalwater tegen het hoofd had gekregen. Dat gebeurde nadat Milan 1-0 had gemaakt en Konrad de bal uit het net had gehaalde. De doelman viel na 2-0 uit, Milan won met 3-0. De Italianen be schuldigden de doelman later van komedie. Ook een beroep van Salzburg is afgewezen. De Oostenrijkse kampioen wilde het liefst de twee punten van Milan aan het eigen totaal toevoegen, desnoods opnieuw spelen of in ieder geval de negatieve invloed op het doel saldo wegwerken. De UEFA liet 3-0 namelijk staan in het doel saldo. Austria is bang dat bij de afre kening na de poule-wedstrijden de doelcijfers zullen beslissen. De club moest echter bewijzen dat het wedstrijdverloop was beïnvloed door het incident en dat bleek als verwacht onmoge lijk. „Ik ben teleurgesteld dat de commissie niet op zijn minst de uitslag heeft veranderd in 0-0, maar ik respecteer de beslis sing," aldus voorzitter Quehen- berger van Salzburg. „We speel den veertig minuten uitstekend voetbal, tot het moment van Konrads blessure. Daarna was het over. Het incident had zeker psychologische gevolgen." Salzburg protesteerde ook tever geefs tegen de verbanning van Milan uit het eigen stadion, om dat in feite Ajax en AEK daar van profiteren. De Oostenrijkers voelen zich behoorlijk benadeeld door.de uitspraak, die hen op geen enkel gebied voordeel ople verde. Terwijl Konrad toch een nacht doorbracht in een Itali aans ziekenhuis, met een flinke bult op zijn achterhoofd. En Umberto Gandini, werkne mer van Milan: „We zijn verbijs terd dat de straf is bevestigd. Dit heeft zeker effect op onze kwali ficatiekansen, maar we zullen ons best blijven doen." De uitspraak van de beroeps commissie houdt in dat Milan in groep D van de Champions Lea gue laatste blijft, met één punt uit drie duels, Ajax is riant eer ste met vijf punten, AEK en Salzburg verzamelden er twee. Van onze verslaggever Jacques Hendriks Maastricht - Een week voor de Europa Cup-return in Bremen heeft Feyenoord Werder gewaarschuwd. De formatie van trainer Willem van Hanegem staat na een turbulente beginfase van het seizoen weer helemaal op de rails en bewees dat door sub-topper MW in eigen huis op een 1-4-nederlaag te trakteren. Dat betekende na zeges op FC Utrecht (3-0) en Werder Bremen (1-0) de derde knappe prestatie in tien dagen. Iets wat er overi gens halverwege (0-0) helemaal nog niet inzat. Het in de sterkst mogelijke formatie spelende Feyenoord (Van Loen kon zelfs thuis gelaten worden) begon na melijk erg slordig aan de wed strijd. Van Gobbel ging in de eerste minuut al twee keer in de fout en in de derde minuut kreeg de Limburgse topscorer Roelof- sen (tot gisteren zes doelpunten) alle ruimte om doelman De Goeij een eerste keer te testen. MW maakte het Feyenoord erg lastig door het voortdurende switchen van de voorwaartsen en het inschuiven van de op het laatste moment pas fit bevonden libero Delahaye, waardoor de thuisploeg op het middenveld constant in de meerderheid was. Voorin slaagden de Feyenoord- aanvallers er niet in de bal erg lang vast te houden. Met name Larsson, de laatste weken uit blinker, gleed steeds weg voor dat hij iets gevaarlijks kon ver zinnen. Alleen Taument glipte een paar keer langs Van As, maar verder dan een schot in het zijnet kwam de rechterspits niet. Aan de overzijde moest Feye noord oppassen, want met een vrije trappenspecialist als Visser bij MW in de ploeg, konden de gasten zich eigenlijk ook geen vrije trappen tegen veroorloven bmnen de 25 meter van het doel van De Goeij. Twee keer ont kwam Feyenoord daar toch niet aan. Het eerste schot van Visser verdween in de handen van De Goeij. de tweede kromme kogel ging via de rug van de Gouda- naar in het zijnet. De Goeij had het toch drukker dan collega Van Duijnhoven. Na een half uurtje kon hij slechts met de grootse moeite een pegel van Lanckohr in twee keer stop pen en vlak voor rust moest hij nog maar eens optreden bij een poging van Lanckohr, die bijna profiteerde van een misverstand tussen De Wolf en Heus. Het aanvallend ingestelde MW had dus bij de pauze een ruime puntenvoorsprong opgebouwd, maar kwam er al gauw achter dat een getergd Feyenoord het gevaarlijkst is. Eerst uitte zich dat in een nare overtreding van Fraser op MW-uitblinker Vis ser, wat zelfs tot een opstootje leidde in de tot dan sportieve wedstrijd. Het was het enige ver grijp van de verder uitstekende Fraser, die echter niet van de reputatie af lijkt te komen dat Estoril (rtr) - De Formule 1-coureur Damon Hill is woensdag ongedeerd geble ven bij een zware crash op het circuit van Estoril. De Brit raakte tijdens testtrai ningen bij hoge snelheid in een slip op een nat gedeelte. Hij verloor de controle over de wa gen, maakte een pirouette in de grindbak, tolde over de baan om vervolgens aan de overkant hard tegen de vangrails te klappen. Jk schrok me te pletter. Plotse- 'ng was de wagen de baas over mij. vertelde hij licht aangesla gen, De 34-jarige rijder stapte duizelig uit het wrak. Onderzoek leerde dat hij geen ernstig letsel had opgelopen. Op dezelfde plek was dinsdag de Fin Mika Hakki- nen op identieke wijze van het circuit geslingerd. Het grootste deel van het For mule I-circus traint deze week in Estoril als laatste test voor de Grand Prix van Japan op 6 no vember. Hill staat in de tussen stand om de wereldtitel op de tweede plaats met vijf punten achterstand op de Duitser Schu macher, Behalve de Grote Prijs, van Japan staat een week later dok nog de Australische Grand Prix op het programma. hij iedere wedstrijd wel één keer over de schreef gaat. Vreemd genoeg hield arbiter Uilenberg zijn kaarten op zak na deze charge. Drie, vier minuten na het inci dent sloeg Feyenoord op een an dere manier toe. Taument duwde Van As van zich af bij een hoge bal, maar botste vervolgens bo venop doelman Van Duijnhoven. Larsson schoot onmiddellijk in en zag dat zijn bewaker Straal de bal met de hand uit het lege doel hield. Dat betekende een rode kaart voor de van Vitesse overgenomen verdediger en 0-1 uit een strafschop door de koele Heus. „Dat was de ommekeer, daar voor speelden we niet zo bijzon der. We hebben gewoon geluk gehad met die penalty en het feit dat die jongen eruit moest," was de eerlijke conclusie van Wilem van Hanegem. Diens collega Sef Vergoossen beaamde dat. „Met tien tegen elf kan het nog, maar niet als het gaat om zo'n vitale positie als die van Straal (voor stopper). Maar ik moet zeggen, Feyenoord heeft daarna de man- meer-situatie knap uitgebuit." MW-libero Delahaye nam de mandekking op de opgeleefde Larsson over, maar verkeek zich binnen drie minuten op een li chaamsschijnbeweging van de Zweed, die daardoor vrij door kon lopen op een dieptepass van Heus en de bal in de hoek schoof, 0-2, weinig later gevolgd door een solo van Witschge en een intikker van Taument, 0-3. Van Hanegem permitteerde het zich om, met het oog op de uiterst belangrijke wedstrijd te gen Werder Bremen, om twee speerpunten te wisselen. Kiprich kwam voor Larsson, Trustfull voor de licht aan de voet gebles seerde aanvoerder De Wolf, Dit zorgde toch even voor onrust, waardoor Roelofsen zijn zevende competitietreffer kon maken, 1-3. Wie anders dan de sluwe veteraan Jozsef Kiprich maakte daarna echter op aangeven van Blinker aan alle onzekerheid een einde, 1-4. MW - FEYENOORD 1-4 (0-0). 57. Heus 0-1 (strafschop), 60. Larsson 0-2, 68. Taument 0-3, 77. Roelofsen 1-3, 86. Kiprich 1-4 Rode kaart: 55 Straal (MW) Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 9500 MW: Van Duijnhoven; Van Wissen, Straal en Van As; Joordens, Libregts, Delahaye en Reijners, Lanckohr, Roe lofsen en Visser (68. Scheepers). FEYENOORD: De Goey; Van Gobbel, De Wolf (74. Trustfull), Fraser en Heus; Scholten, Bosz en Witschge; Taument, Larsson (70. Kiprich) en Blinker. Teun de Nooijer (midden) zorgt voor 1-1. FOTO ANP Laren (anp) - Met een wervelende show hebben de hockeyers voorlopig afscheid genomen van de Nederlandse velden. Het duel tegen Ierland, de laatste thuisinterland voor het wereld kampioenschap in Sydney, eindigde gisteravond voor 3000 toeschouwers op het fonkelnieuwe kunstgras van Larqn ondanks bliksem en regen in 5-1. Het was de negentiende opeenvolgende zege van Oranje op de Ieren. Het was de achttiende interland op rij zonder neder laag. Sinds 20 maart, 1-2 tegen Pakistan in Lahore, verloor Oranje niet meer. Het Nederlands elftal miste gisteren spits Taco van den Honert. De alleskunner ligt thuis met het rechterbeen omhoog. Gevolg van een fikse bloeduitstorting op de kuit. De Amsterdammer kreeg na het oefenpotje tegen HDM tijdens de training op strafcor- ners een klap van Poortenaar op de plek, waarop hij een week eerder al door een Duitser was geraakt. „Niets ernstigs," be zwoer coach Oltmans in Laren, „Maar we nemen geen risico met Taco. Maandag is hij er weer bij," luidde zijn diagnose. Teun de Nooijer nam woensdagavond de honneurs voor Van den Honert waar. De 18-jarige Bloemendaler bewees andermaal een rastalent te zijn. Na de stroeve opening van twintig minuten wees hij Oranje de weg. Canning maakte weliswaar 0-1 voor Ierland, vanaf de 20e minuut dicteerde Oranje het duel. Doelman Jansen kreeg in het resterende deel nog drie ballen. De Nooijer maakte gelijk, 1-1, en stond aan de basis voor de 2-1 van Stephan Veen. Hij soleerde langs drie Ierse verdedigers en legde de bal op de stick van Veen. Dezelfde Veen maakte kort na de rust 3-1. Zijn vijfde doelpunt in twee duels voor het Nederlands elftal, na de drie tegen HDM. „Dat geeft perspectief," zei Oltmans la chend. „Ik ben ongelooflijk op schot," zei. Veen. In 116 interlands maakte hij 31 doelpunten. Oranje overspeelde Ierland in een hoog tempo. Delissen maakte 4-1 uit een straf- bal en Bovelander 5-1 uit de achtste straf- corner. „De score had hoger kunnen en moeten uitvallen," zei Oltmans. Het was zijn enige kritiek. „Wij speelden een puike tweede helft," oordeelde hij. „In de eerste twintig minu ten speelden we ongeduldig. Ierland trok tien mensen terug. Het leek wel' Casino Salzburg, dat Ajax onlangs in de Cham pions League ongeveer op dezelfde manier bestreed. In zo'n geval moeten we de vleugels opzoeken. Wij gingen te veel door het centrum. Na die eerste fase overklasten wij de Ieren. Ons niveau lag in de tweede helft zeer hoog." Alleen de straf corner hep niet. Van de acht miste Bovelander er zeven. „Het nieuwe veld was vrij hobbelig. Er zat geen ritme in de corner." Laren. Oefeninterland mannen. NEDERLAND - IERLAND 5-1 (2-1). 19 Canning 0-1, 27. De Nooijer 1-1, 34. Veen 2-1, 46. Veen 3-1, 51. Delissen 4-1 (sb). 58. Bovelander 5-1 (sc). Scheidsrechters: Siebrecht (Dui), De Wolf (Bel) Toeschouwers: 3000. Strafcorners: Nederland: 8; Ierland: 0. NEDERLAND: Jansen; Van Pelt, Drenth (36. Ja- zet), Poortenaar en Klein Gebbink; Brinkman, Delissen en Bovelander; Veen, De Nooijer en Van Wijk. Vliegende wissels: Eikelboom, Delmee. IERLAND: Geddis: Sterntt. Lutton, Dowd en Hollway; Dunne (23. Cooke), Sloan en Clark; Johnson, Stevenson en Canning. Sao Paulo (anp) - Achter de nederlaag van 1-3 tegen Zuid-Korea, waarmee de Ne derlandse volleybalsters dinsdag in Sao Paulo in het WK werden uitgeschakeld, ligt een hoogst onzekere toe komst. Na de laatste Zuidkoreaanse smash (11-15 4-15 15-6 6-15) beseften de Nederlandse speel sters dat het mogelijk afgelopen kan zijn met het nationale vrou wenvolleybal. Dat er in Brazilië goed is gespeeld en er veel voor uitgang is geboekt, doet er niet meer echt toe. Coach Bert Goed koop en zijn speelsters gaan naar huis. Het is de vraag of zij in deze samenstelling ooit nog bij elkaar komen. „Dit is gewoon frustrerend," zei Bert Goedkoop dinsdagavond na afloop van de wedstrijd tegen Zuid-Korea in het Ibirapuera- stadion. „Wij hebben niet echt kunnen laten zien wat we wer kelijk waard zijn. Een plaats bij de beste acht had er zeker inge zeten wanneer elke speelster een topprestatie had geleverd. Dat was dus duidelijk niet het geval tegen de Koreaansen." Nederland begon de wedstrijd weer met de formatie waarin het de strijd om de wereldtitel start te: Van Hintum, Machovcak, Boersma. De Jong, de van een duimblessure herstelde Brink man en Fleurke. In de eerste set werd echter al duidelijk dat het niet draaide bij Nederland. Coach Goedkoop besloot daarop meer te wisselen dan gewoonlijk. Hij bracht afwisselend Gleis, Koenen en Wiegers in het veld. „Je hoopt dat iedereen op zijn top speelt. In dat geval heb je kans zo'n belangrijk duel te win nen. Erna Brinkman was er ech ter nog niet helemaal bij en ook de spelverdeling liep niet," aldus Goedkoop. „Voor het moment was dit alles wat erin zat. De meiden hebben zich voor hon derd procent ingezet en alle energie gegeven. Daar ben ik heel tevreden over. Als je kijkt naar wat er het laatste half jaar Woerden - De Nederlandse Volleybal Bond NeVoBo houdt definitief de organisatie van het Europees kampioenschap vrouwen in 1995. Door de inschakeling van marketingbureau Dorna kan de NeVoBo niet verantwoordelijk worden gesteld bij een tekort op de begroting. Dorna is sinds februari 1994 contractpartner van de NeVoBo, en aldus verantwoordelijk voor de commerciële exploitatie van het topvolleybal. De NeVoBo beperkt zich tot de volleybaltechni- sche en -organisatorische aspecten van het EK. De nationale volleybalbond verkeert in ernstige financiële moeilijkheden. Voorzitter Van Zwieten zette onlangs zijn vraag tekens bij de haalbaarheid van de organisatie van het EK vrouwen. Hij deed dit bij terugkeer uit Athene, waar het Nederlands mannenteam de finale van het WK verloor van Italië. bereikt is, moet je dit toernooi qua spelniveau optimistisch af sluiten. Wij hebben gewoon erg goed gespeeld." De groep internationals, die van af juni bij elkaar was, valt bij terugkeer in Nederland uit el kaar. De 'buitenlandsen' gaan naar Italië (Boersma, Machovcak en De Jong) of Duitsland (Ha ment en Brinkman). De rest be gint op 12 november aan de nationale competitie. De NeVo Bo heeft de deadline gesteld van 1 januari 1995 om met een pro gramma te komen ter voorberei ding op de Olympische Spelen in Atlanta. Het is de bedoeling dat de huidige slectie vanaf mei vol gend jaar tot en met de Spelen van Atlanta met elkaar traint en met de bestaande begeleidings groep. „Ik hoop dat de bond ervoor zorgt dat Bert Goedkloop blijft," zegt Marjolein de Jong, één van de routiniers in de groep. „Hij is degene die ons heeft gebracht naar het huidige niveau. In dit team zit heel veel toekomst. In dien wij zo kunnen doorgaan, dan kwalificeren wij ons voor Atlanta. De aansluiting is erg dichtbij. Je moet echter wel actie ondernemen om die aansluiting te krijgen. Bij dit WK hebben wij gezien dat dit team, met de begeleiders, gewoon goed draait. Goedkoop gelooft niet dat al zijn inspanningen voor niets zijn ge weest. Het feit dat de NeVoBo verbolgen heeft gereageerd op zijn vertrek, verbaast hem. „Er is een afspraak gemaakt dat dit jaar er een van overgang zou zijn. Men zou niet oordelen op de prestaties, maar kijken naar de opbouw. Als dan gezegd wordt 'Wij zien wel of geld kan worden vrijgemaakt als jullie bij de eer ste acht zitten' dan klopt er iets niet. De bond wist dat mijn contract per 1 november afliep. Als je kiest voor topsport, dan moet je daar ook de ruimte voor bieden. Dat wil zeggen dat een team als dit, dat ambitie heeft en mogelijkheden, op alle mogelijke manieren dient te worden onder steund." Sao Paulo. WK vrouwen. Kwalificatieduel kwartfinales: Zuid-Körèa - Nederland 3-1 (15-11 15-4 6-15 15-6), Duitsland - Azer beidzjan 3-1 (15-4 15-3 8-15 15-9). Plaatsingwedstrijd voor loting van groepswinnaars: Cuba - Verenigde Staten 3-0 (16-14 15-9 15-12). Loting kwartfinales: Duitsland - Cuba, Brazilië - Japan, China - Zuid-Korea, Rusland - Verenigde Staten. Rome (rtr) - De Italianen hebben geschokt gereageerd op het exorbitant hoge salaris van bondscoach Sacchi. De in eigen land bekritiseerde voetbaltrainer blijkt de best betaalde coach ter wereld te zijn. Hij verdiende het afgelopen jaar 2,9 miljoen gulden plus een bonus van 840.000 gulden voor het bereiken van de WK-finale. De cijfers zijn bekendgemaakt door de Corriere dello Sport, die anoniem een brief ontving van een medewerker van de Italiaanse voetbalbond. De krant zette het salaris promi nent op de voorpagina. Bonds voorzitter Matarrese bevestig de de hoogte van het loon. „We betalen hem het bedrag dat een topcoach in Italië te genwoordig verdient." Volgens zijn vierjarige con tract gaat Sacchi in de loop van het jaar meer verdienen. Hij houdt aan het einde van 1996 1,7 miljoen gulden netto over. Daar tegenover staan 'slechts' tien of twaalf EK- kwalificatiewedstrijden, veer tig trainingen en elke zondag een bezoek aan een wedstrijd in de Serie A, schreef de krant La Repubblica in zijn com mentaar. Als bondscoach kreeg Sacchi, die AC Milan naar de wereld top leidde, veel kritiek te ver duren. De Italianen verwijten hem te veel verschillende spe lers te selecteren. Bovendien zou hij ze volstoppen met on begrijpelijke tactische plan- Sacchi, die het afgelopen jaar 2,9 miljoen gulden ver diende plus een bonus van 840.000 gulden voor het be reiken van de WK-finale. FOTO EPA nen. Desondanks behaalde Italië deze zomer in de Vere nigde Staten de finale van het WK, waarin het na straf schoppen verloor van Brazilië. Nico Verhoeven naar Collstrop Waregem - Nico Verhoeven heeft gisteren een eenjarig contract getekend voor de Belgische Collstrop-wielerploeg van Willy Teirlinck. Verhoeven fietste afgelopen seizoen voor de Histor- ploeg van Peter Post, die door gebrek aan sponsors wordt ontbonden. Ook de Belgen Jo Planckaert en Guy Nulens van Post rijden volgend jaar voor Collstrop. Feyenoord-NEC verplaatst Zeist - De wedstrijd Feyenoord-NEC is verplaatst van woensdag 9 november naar donderdag 10 november. De verhuizing heeft- plaats omdat Filmnet het duel uitzendt. De aanvang is 20.00 uur. Ook de ontmoeting FC Volendam-PSV is verschoven, van zondag 20 november naar zaterdag 19 november om 19.30 uur. MW-Roda JC is eveneens een dag vervroegd en vindt nu plaats op 2 december om 20.00 uur. Ook deze wijzigingen zijn op verzoek van Filmnet. Yaldano maand niet op de bank bij Real Madrid - Trainer Jorge Valdano mag een maand lang niet op de bank zitten om Real Madrid te coachen. Bovendien moet hij de Spaanse voetbalbond een boete van 8900 gulden betalen. Deze maatregelen vloeien voort uit Valdano's blunder zondag in het duel met Compostela, toen Real bijna twee minuten met vier buitenlanders speelde. Valdano, voormalig Argentijns international, wisselde zondag Luis Enrique in voor de Slowaak Dubovsky. In het veld stonden toen al de Deen Laudrup, de Argentijn Redondo en de Chileen Zamorano. De Madrilenen moesten door de fout van de coach de laatste tien minuten met tien man spelen. De stand bleef gelijk: 1-1. Individueel klassement bij topcompetitie Den Haag - De topcompetitie van de amateurwielrenners krijgt met ingang van het volgend seizoen weer een individueel klassement. Dit jaar werd door gebrek aan sponsoring alleen naar de resultaten per ploeg geoordeeld. De kalender van de topcompetitie 1995 vermeldt, na een veldrit op 22 januari in Zwolle, op 4 maart de eerste wegwedstrijd. Dat is opnieuw in de hoofdstad van Overijssel de Ster van Zwolle. De overige koersen, die meetellen voor de klassementen, zijn de Woudenomloop (18 maart), de Ronde van Drente (1 april), de Gasbel Tour (22 april), de Ronde van Overijssel (6 mei), de Omloop van de Kempen (14 mei), de Tweedaagse van Zeeuws- Vlaanderen (10 en 11 juni), de tijdrit in Velddriel (2 juli), de Drielandenomloop (12 augustus) en de Grote Prijs Wielerrevue (3 september). In juli, op een nog nader te bepalen zaterdag, wordt in Alkmaar een baanwedstrijd gehouden. Oostenrijkse skiër verongelukt Salzburg - De 18-jarige Oostenrijkse skiër Christoph Laimer is woensdag ijdens een training in het Pitztal verongelukt. Laimer viel in een gletsjerspleet. Na een zoekactie van drie uur werd zijn stoffelijk overschot gevonden. Gustafsson half jaar uitgeschakeld Stockholm - De Zweedse tennisser Magnus Gustafsson is zeker zes maanden uitgeschakeld. De nummer 18 van de wereld werd vorige week, in New York, geopereerd aan de rechterschouder. Over een maand mag de 27-jarige Gustafsson de training hervatten. Wielrenster Fanini verongelukt Rome - De Italiaanse wielrenster Michela Fanini is gisterep door een auto-ongeluk in de buurt van Lammari (Ita) om het leven gekomen. Fanini veroverde dit jaar de Italiaanse titel op de weg, zegevierde in drie etappes in de Tour Féminin en was de sterkste in de Ronde van Italië. Fanini die de controle over het stuur verloor en tegen een muur knalde, werd 21 jaar. 21 driebandenspelers geschorst Nieuwegein - Voorlopig 21 driebandenspelers wordt het lid maatschap van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond (KNBB) opgezegd. Het betreft de al door de UMB (wereldbiljartbond) geschorste spelers, die volgens opgave van de UMB hebben deelgenomen aan het BWA-toernooi van dit jaar in Spa, dat niet door de UMB en de CEB (Europese biljartbond) wordt erkend. De KNBB heeft nog geen opgave van de UMB ontvangen van de Nederlandse deelnemers aan de World-Cup-toernooien van Istanbul en Oosterhout, ook evenementen van de proforganisatie BWA, waarmee de UMB en CEB in conflict liggen. Zodra de lijsten van die toernooien binnen zijn, worden er mogelijk meer lidmaatschappen opgezegd. De 21, die een 'bedankbrief van de KNBB krijgen, zijn; J Arnouts, J. Berends, A. Broeders, R. Burgman, F. de Vries, J. de Wilde, G. Gelen, N. Goudswaard, H. Habraken, L. Havermans, D. Jaspers, F. Martens, R. Nicodem, A. Peterson, W. v.d. Berg, C. v.d. Smissen, D. v. Uum, B. Velthuis, J. Viskil, W. Vredeveldt en A. Weijenburg.

de Stem | 1994 | | pagina 11