Steenen Beer mogelijk onveilig PLAATSELIJK NIEUWS Sfeervolle kaarslichtconcerten Sint Kruis UITSLAGEN Problemen rond overvolle atletiekkalender project van ingen in loo in Hulst Burgemeester en wethouders willen onderzoek naar verkeer en verlichting Verboden foto9s van bezetting en bevrijding in Bevelands museum NIEUWS 'skil ORT PESTEM ZEELAND C4 'Meneer, dat mag u niet fotograferen' Opleidingscentrum van Genie houdt open dag in Vught Hoek KAARTINGEN SCHIETINGEN KOERSBAL BOLLINGEN EERDER MET PENSIOEN? NU WAT AAN DOEN! OKTOBER 1994 C3 ige man uit het Duitse m. Uit het voertuig ver- n en mes en een zak- Ook werd in die nacht roken in een personen- an een 30-jarige inwo- :t Hoek. Zijn auto stond keerd aan de Bego- aat in Hoek. Uit het ig werden twee geluids- ontvreemd. ingbotsing uzen - Bij een kop- botsing op de kruising weg N61-Guido Gezel- at in Terneuzen werden ■morgen vier auto's licht adigd. Een 49-jarige uit Goes bemerkte te dat enkele auto's stil en voor het rode ver licht. Ze botste hierdoor de laatste auto aan door een kettingbotsing nd. Niemand liep enig 1 op. raak euzen - Uit een flatwo- aan het Debussyhof in euzen is bij een inbraak, oedelijk in het weekeind eegd, een wasdroger ont- md. De 27-jarige bewoon- deed hiervan aangifte bij olitie in haar woonplaats. DERDISCO - In de soos het Meulengat is zondag oktober en 27 november derdisco. Aanvang 14.00 Op zondag 18 december is een play-backshow in de te zaal van het Meulengat. chrijven tot 28 november. oep leerlingen van Mytyl- ool De Sprienke uit Goes. edrijfstennis Hulst 1st - In de bedrijfstennis- mpetitie in Den Dullaert te 1st won Kojo verrassend et 5-3 van Zaman Sport, leen Franceska Adriaansens ekte voor Zaman Sport de olie winst via 7-4 tegen Es- er Geus. Voor Kojo had Pa- ick Vervaet meteen zijn ant- oord klaar middels een score n maar liefst 12-3 tegen Leo oms. In de mixed versloegen sther Geus en William Assel- an ternauwernood met 8-7 ranceska Adriaansens/Robin e Witte. In het herendubbel eelden de combinaties Niek e Koster/Leo Ooms en Pa- rick Vervaet/William Assel- an met 9-9 broederlijk de ,unten. UITSLAGEN 'oule A: Delforge-Jansemus 4-4, De tuysscher-Dagmarkt 5-3, Zaman _>port-Ko]o 3-5, KCS-Lybeert Ver- itraeten 2-6, Abab-De Boy 2-6. ?oule B: Electron-Fermont Terneu- :en 4-4, Kredietbank-De Letter 5-3. Poule C: Van Damme-Nijboer 0-8. Poule D: HAS-Rabo Hulst 1 6-2, iet Bonte Hert-Medico Fit 7-1, L,eeraert-V. en K. 0-8, Vael-De Plakkers 8-0. i Poule E: Rabo Hulst 2-Van Wese- mael 6-2, Polydesign-Van Seumeren 0-8, Eurogroen-Rabo Kloosterzande 0-8. STANDEN Poule A: Kojo en Lybeert Verstrae- ten 2-13, De Boy 2-12, Zaman Sport 2-9, Jansenius 2-8, De Ruysscher 2-7, Abab en Delforge 2-6," Dag- markt 2-4 en KCS 2-2. Poule B: Kredietbank 2-13, Barco en Reinaert 2-12, Electron 2-10, Luctor 1-7, Hans Anders en De Letter 2-7, Fermont Terneuzen 1-4, Messagie Goudgeel 2-4, Petrus en Paulus en De Sloebers 2-2. Poule C: Stuntmarkt 2 2-10, Fassae- rt en Nijboer 2-9, Aquavia, Stunt- markt 1 en Ine Fassaert 2-8, CIS 1-7, Van Buuren van Swaay 2-7, ING 1-5, Van Damme 2-5 en Cretex 2-4. WOENSDAG 26 OKTOBER 1994 3 seniorwoningen in het gebied lenstad mag rekenen op een. stads- en dorpsvernieuwings verdeelplan voor 1996. De Hul ster Woningbouwvereniging, die de woningen bouwt, heeft al la ten weten dat geen punt te vin den. Die wil zolang de kosten voor het aanleggen van infra structuur wel voorschieten. De bijdrage van de provincie betekent dat de toekomstige huurprijs van de seniorwonin gen, waarvan de bouw een paar weken geleden is begonnen, bin nen de perken kan worden ge houden. Voor het project is ove rigens al veel belangstelling van kandidaat-huurders. De gemeente had tegelijk met Baudeloo ook subsidie gevraagd voor de verplaatsing van het bedrijf Dacotherm in de Magda- lenastraat in Heikant naar het bedrijfsterrein Hogeweg. Daar over hebben GS nog geen beslis sing genomen. Van onze verslaggever Sluis - Het gemeentebestuur van Sluis gaat opdracht geven voor het houden van een veiligheidsonderzoek in de wijk Stee nen Beer. In dat onderzoek komen de verkeersveiligheid, het parkeren en de sociale veiligheid (verlichting) aan de or- Aanleiding voor het onderzoek zijn klachten die iij burgemeester en wethouders zijn binnengeko men. Het college had al bij verschillende gelegenheden ^gesproken dat na het gereed komen van het sroject verbetering woonomgeving Plan Oost an dere delen van de gemeente op dezelfde wijze zouden worden doorgelicht. En nu is dus Steenen Beer aan de beurt. Het is niet mogelijk voldoende personeel vrij te maken om een gelijke aanpak als in Plan Oost te realiseren. Daarom is contact gezocht met de Hogeschool Zeeland om het onderzoek te laten verrichten door een stagiaire. Dat bleek op korte termijn niet mogelijk. De Hogeschool deed vervol gens de suggestie het onderzoek uit te laten voeren in de vorm van zogenaamd contractonderwijs. Studenten voeren het onderzoek onder leiding van een docent uit. De uren van de studenten hoeven niet te worden betaald, de uren van de docenten wel alsmede materiële kosten zoals onder andere reiskosten en copieerwerk. Op basis van een ge maakte offerte heeft het gemeentebestuur de op dracht verstrekt. Medio november zijn de onderzoeksgegevens be kend. Het college wil direct daarna een plan van aanpak opstellen dat in december gereed is. De provincie overweegt aan dit project steun te verle nen in de vorm van het aanbieden van professione le hulp van een adviesbureau op het gebied van sociale veiligheid ruimtelijke ordening. Hierover zijn de gesprekken nog gaande. Het project omvat het gebied tussen Nieuwstraat, Plompe Toren, Oude Kerkstraat, Smeestraat, Ka naal en Wallen tussen West- en Zuidpoort. In het gebied liggen 151 woningen, een school, de biblio theek en de sportzaal. Tevens zijn er parkeervoor zieningen. Het bestemmingsplan De Steenen Beer is groten deels gerealiseerd in de jaren zeventig. Volgens het college kan dus niet worden gesproken over een oudere buurt maar de omstandigheden met betrek king tot verkeer en de ontwikkeling van de par keerdruk op de buurt als gevolg van een toegeno men bezoekersaantal van Sluis alsmede verander de inzichten met betrekking tot groenvoorzienin gen, sociale veiligheid en kinderspeelplaatsen, ma ken een kritische evaluatie van het plan wenselijk. Door middel van een huis-aan-huis te houden enquête worden de behoeften en de klachten geïnventariseerd. Op basis daarvan wordt een plan van aanpak geformuleerd voor het verbeteren van de leefbaarheid van de wijk. Het college stelt aan de gemeenteraad voor een krediet van 2.321 gulden beschikbaar te stellen voor de uitvoering van het onderzoek door de Hogeschool Zeeland. De vergadering van de ge meenteraad is donderdag 27 oktober en begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. tfan onze verslaggever Ronald Verstraten Goes - Na de Verzetsmusea in Amsterdam en Gouda en het Fries Museum in Leeuwarden eerder dit jaar, heeft het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland in Goes de belang wekkende fototentoonstelling 'Meneer, dat mag u niet foto graferen' in huis. De tentoonstelling laat foto's zien die de Amsterdamse foto graaf Charles Breyer in de jaren 1940-1945 maakte van de bezet- en de bevrijding. Foto's van het leegroven van een fabriek, van leden van de Ordedienst die oefenen in het gooien van hand granaten, de Hongerwinter, de terreur tegen de Joden. „Er zijn opnameh bij van de Joodse wijk, waaronder een hele beroemde, die van het bord 'Joodsche Wijk' de prikkeldraadversper ring, die ook door Lou de Jong m een van zijn boeken is ge bruikt", aldus F. de Klerk, direc teur van het museum. Breyer. die werkte voor de socia listische uitgeverij De Arbeider spers, legde de bezetting in de eerste plaats voor zichzelf vast, ,Je moest goed opletten wat er dagelijks veranderde in de sa menleving, want voor je het wist raakte je gewend aan die veran- en vergat je ze te foto graferen", vertelde de inmiddels tachtigjarige fotograaf bij de opening van de tentoonstelling. Toen de oorlog uitbrak was hij als infanterist gelegen bij Hoeve laken, in de Grebbelinie. Na een korte krijgsgevangenschap keer de hij terug bij de Arbeiderspers. Daar was de leiding intussen overgenomen door een NSB'er Van onze verslaggever Vught - Het Genie Opleidings Centrum (GOC) in Vught, on derdeel van de Koninklijke Landmacht, houdt zaterdag 29 oktober (10.00-16.00 uur) een open dag. Gezien de ingrijpende aanpas singen binnen het leger wil de landmacht zich in de Van Bre- dero/Lunetten-kazerne nadruk kelijk presenteren als aantrekke lijke werkgever. De Genie is een technische afde ling, die zich bezighoudt met bijvoorbeeld bruggenbouw en elektrotechniek, maar ook met duiken en varen. Leerlingen uit het voortgezet on derwijs kunnen zaterdag door demonstraties en exposities een beeld van het opleidingscentrum krijgen. Ook andere belangstel lenden zijn welkom. en Breyer probeerde in die om standigheid zoveel mogelijk 'fout' werk te vermijden. Met bezwaard gemoed voldeed hij in februari 1942 aan de door de Duitsers opgelegde verplichting om zich te laten registreren als persfotograaf. Hij werd lid van het Persgilde, onderdeel van de omstreden Kulturkammer. Onder die, op zichzelf goede dekmantel, begon Breyer pasfo to's te maken voor valse per soonsbewijzen. Samen met zijn toenmalige collega-fotograaf Cas Oorthuys sloeg hij in 1943 wapens op in huis, waarmee di verse verzetsacties zijn gepleegd. Een foto van een kinderwagen waarm geweren werden ver stopt, lijkt afkomstig uit die pe riode, maar is het niet. „Som mige foto's zijn reconstructies die hij na de bevrijding heeft gemaakt. In de oorlog was het veel te gevaarlijk om ze te ne men", legt De Klerk uit. Archief Breyer maakte ook deel uit van 'Nederland Archief, een groep van fotografen rondom Frits Ka- hlenberg en Tony van Renterg- hem. Aan de ene kant had de groep als doel de bezetting vast te leggen voor het nageslacht, maar tegelijkertijd maakten ze foto's voor de regering in Lon den. Het werd er in 1994 niet gemakkelijker op, toen een ver bod werd uitgevaardigd om bui ten besloten ruimtes te fotogra feren. Vaak moest toen gefoto grafeerd worden vanonder een jas, of vanuit een tas en dat kwam de kwaliteit niet ten goe de. Na de oorlog werkte Breyer voor zowel de Nederlandse als de In donesische overheid. Vanaf hal verwege de jaren vijftig tot 1979 was hij cameraman bij een film bedrijf in Haarlem. Enige tijd geleden schonk hij zijn collectie foto's aan het Nederlands Foto archief in Rotterdam. De ten toonstelling 'Meneer, dat mag u niet fotograferen' duurt tot 7 januari 1995. Aansluitend bij de expositie is in het museum fotowerk te zien van voormalig rijksambtenaar Johannes Vissers (1907-1975) uit Goes. Hij legde oorlog en bevrij ding in Goes vast. Na de oorlog stelde hij er een fotoboek over samen. De deel-expositie is daaruit een selectie. Breskens JUBILEUM - Het christelijke gemengd koor God is Mijn Lied geeft zaterdag 5 novem ber onder leiding van A. Len- sen een concert ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan. Dat gebeurt in de Samen Op Weg Kerk in de Dorpsstraat om 20.00 uur. Op het pro gramma staat muziek van Bach. Charpentier, Holst, Mendelssohn en Rheinberger. BEURS - De ondernemersver eniging Hoek houdt op vrijdag 28 oktober van 19.00 tot 22.00 uur in buurthuis De Hoekse Rakkers een herfstbeurs. Ook zaterdag 29 oktober is er tus sen 10.00 en 17.00 uur op diezelfde plaats beurs. Het is de eerste keer dat er onder het motto 'Hoek heeft Het' zo'n beurs in het plaatsje wordt gehouden. (ADVERTENTIE) FOTO'S ARCHIEF DE STEM De internationaal bekende musicus Wieland Kuijken, verzorgt een cellorecital in Sint Kruis. Van onze correspondente Sint Kruis - De stichting Or gelkring Aardenburg staat al zeventien jaar garant voor kwalitatief hoogstaande con certen in de NH kerk in Sint Kruis. Deze kaarslichtcon certen hebben een intiem ka rakter trekken zowel bezoe kers uit België als Zeeuws- Vlaanderen. De Orgelkring is opgericht in 1977 en stelt zich de bevordering van contacten op muzikaal ge bied in de Vlaamse streken aan beide zijden van de landsgrens tot doel. De uitvoeringen worden verzorgd bij kaarslicht in de his torische dorpskerk door kleine ensembles. Elk concert duurt on geveer een uur en na afloop is er in het dorpshuis steeds de gele genheid om met de musici en concertgangers na te kaarten. Het bestuur, bestaande uit Luc Lannoo (voorzitter), Balt Gro- sfeld (secretaris) en Marleen van Kleef (penningmeester), is trots op de lange rij van bekende musici die reeds in Sint Kruis concerteerden. Opvallend is de stevige aanwezigheid van Bel gische musici: Jos van Immer- seel, Joris Verdin, Guy de Mey, Sigiswald Kuijken en anderen. Maar in het rijtje van prominen ten komen ook bekende Neder landers voor: Loeki Stardust en semble, Marijke Ferguson, Syl via Schluter en Marieke Blan- kenstein. Programma Deze week 'maakte het bestuur het programma bekend voor het seizoen 1994-1995. Er komen Jan Vermeulen, pianoforte. drie concerten: op 19 november, 18 februari en 18 maart. De toegangsprijs bedraagt 16,50 gulden. Het spits wordt afgebeten door het ensemble 'Lady Clifton Spi rit', bestaande uit Sarah Pendle- bury (sopraan), Hannelore De- vaere (barokharp) en Philippe Malfeyt (luit). Het ensemble werd opgericht door de harpiste. De groep specialiseerde zich in het Europese vroeg barokke re pertoire met aandacht voor vrouwelijke- en minder bekende componisten. In Sint kruis brengt het ensemble werken van vrij bekende Italiaanse toon dichters uit de 16de en 17de eeuw: Monteverdi, Caccini, Strozzi en Frescobaldi. Fijnproevers Grote trekpleister vormt het tweede concert met werken van Mozart en Beethoven, gespeeld door Jan Vermeulen (pianoforte) en cellist Wieland Kuijken. Kuij ken is een bekend gambist, maar hij is daarnaast dirigent en do cent. Hij is een van de spilfigu ren in het orkest La Petite Bande waar broer Sigiswald de diri geerstok zwaait en speelt in ver schillende ensembles die de au thentieke uitvoeringspraktijk beoefenen. Hij wordt begeleid door Jan Vermeulen, een solist en kamermusicus met een druk ke concertpraktijk. Het duo rea liseerde reeds een cd-opname met werken van Ludwig von Beethoven. Jan Vermeulen treedt ook regelmatig op met hoboïst Paul Dombrecht die met het ensemble Octophorus meer malen in Zeeuws-Vlaanderen te horen was. De serie van drie concerten wordt afgesloten op 18 maart met werken van Cou- perin, Verraccini en Tartini door de laureate van het Festival Oude Muziek Brugge 1994: Hele- ne Schmitt (viool) en Mike Fent- pass (chitaronne). Drie concerten met tweemaal barokcomposities en eenmaal werken uit de klassieke periode. Muziek voor fijnproevers. Voor inlichtingen kunnen belangstel lenden terecht bij het secreta riaat van de Stichting orgelkring Aardenburg, telefoon 01177-1937. Van onze medewerker Hulst - De halfjaarlijkse technische vergadering van de KNAU Regio Zeeland in de kantine van het Hulsterse RKHAV werd een marathon zitting. Hoofdreden daarvan was de vaststelling van de regionale zomerkalender. Door de toename van de lande lijke- en districtscompetities wordt het moeilijk om in het Zeeuwse nog geschikte data te vinden. Met name het individue le Zeeuwse kampioenschap voor senioren en AB junioren was een punt wat veel tijd in beslag nam. Na veel discussie kwam men op het weekend van 26 en 27 augus tus 1995 uit met het Terneuzen se Scheldesport als organisator. Te gelijkertijd en op dezelfde plaats - maar dat nog met vraagtekens - staan de Zeeuwse meerkamp kampioenschappen voor CD ju nioren op de rol. De individuele CD kampioenschappen zullen tijdens de Pinksterwedstrijden in Hulst op maandag 5 juni worden afgewerkt. Schoolatletiek Twee Zeeuwse titels zijn komen te vervallen. Het kampioenschap halve marathon op de weg wat de laatste jaren in Terneuzen werd gehouden krijgt, gezien de matige belangstelling van de af gelopen jaren, dat predikaat niet meer. Ook zijn er geen Zeeuwse meerkampkampioenschappen voor senioren en AB junioren meer. Ook hier is de geringe belangstelling van de laatste ja ren daar schuldig aan. De schoolatletiekdagen blijven op de kalender, maar dan zonder de finalewedstrijd. Dat betekent dat een vijftal verenigingen een scholierendag organiseren maar dat er geen vervolg meer is. Die scholierenatletiek hing overigens aan een zijden draadje. Regio- voozitter Frank Bordui die on danks alles vlot de vergadering leidde, moest zich eerst verze kerd weten van iemand die zich daarvoor ging inzetten omdat Ko de Jonge er mee ophoudt. Jannie Schot van Delta sport was de reddende engel. Takenpakket Er blijft overigens nog een vaca ture binnen het regiobestuur omdat Ko de Jonge een overvol takenpakket had en de laatste jaren moet er ook nog een Tech nisch commissaris komen. Die post bleef ondanks herhaalde oproepen van Bordui (aan het begin en het eind van de verga dering) open staan. „Komt er geen versterking dan zullen een aantal zaken komen te verval len," gaf Bordui te kennen. Wel is er een nieuwe secretaris ge vonden. Elly de Jonge stopt tij dens de komende algemene voorjaarsvergadering. Haar op volger is Alex Kunst. De regio wil zich ook gaan inzetten om tot een bundeling te komen bij Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. L. Timmermans-K. van Waterschoot, 2. F. Penne- man-E. de Kindt, 3. G. Verhulst- M. Petinda. Oostburg - Oostburgse Bridge club, zaal l'Ambassadeur, vrije wedstrijd, twintig paren. Groep A: 1. Buysrogge-Legrand, 2. Langedijk-De Ruyter, 3. De Ruyter-Van Wanrooy. Groep B: 1. Gruson-Langedijk, 2. echt paar Van Steenberge, 3. echt paar Hermans Terneuzen - Bridgeclub Luctor, zevende wedstrijd competitie. Groep A: 1. Lichteveld-Ra- mondt, 2. echtpaar Sandrini en echtpaar Speelman. Groep B: 1. Visser-Van Dael, 2. Arnoldi- Bukkens, 3. De Jong-Willem- stein. Groep C: 1. De Bruyne- Verlinde, 2. echtpaar Mulder, 3. echtpaar Vreugdenhil. Koewacht - Zaal De lange Ak kers, 24 personen. Bieden. 1. A. de Vlieger, 2. A. Martens, 3. A. Temmerman. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 32 personen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. mevrouw Van Geertruy, 3 J. van Geertruy. Jokerene 1. F Buys, 2. mevrouw Schalje, 3. mevrouw Van Cads- and. St.-Jansteen - Zaal Den Ouden Arend, 28 personen. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. R de Cock, 3. G. de Deyn. Jokeren: 1. mevrouw Domines, 2. mevrouw Pieters, 3. J. van Remortere. Sas van Gent - Zaal De Rose- laer, veertig personen Bieden: 1. Th. Verschorre, 2. J de Boer, 3. L. de Knuyt Jokeren. 1 me vrouw Verplanken, 2. mevrouw De Pan, 3. mevrouw Saeye. Westdorpe Zaal Concordia, 21 personen Bieden: 1. W. Kalle, 2. P Dierikx, 3. mevrouw Van Vooren-Poppe. Hulst - Zaal De Lieve, veertig personen. Bieden 1. E. Burm, 2. J. van Dorselaer, 3. Ch. Kint. St.-Jansteen - Zaal Den Ouden Arend, veertig personen. Bieden: 1. C. Hermans, 2. Th. Bos, .3. P. Ras. Jokeren: 1 mevrouw War rens, 2. mevrouw De Vos, 3. mevrouw Verbrugge. Kloosterzande - Zaal De Reizen de Man, dertig personen. Joke ren: 1. mevrouw Verschuren, 2. mevrouw Van Vooren, 3. me vrouw Schalje. Bieden: 1. J. Schalje, 2. mevrouw Hoop, 3. mevrouw Kint. Graauw - Gemeenschapshuis, zestien personen. Jokeren: 1 me vrouw Kouyzer, 2. mevrouw Weemaes, 3. mevrouw Van Iete- gem. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, 25 personen. Bieden: 1. T. Bleyenberg, 2. C Aarts, 3. A. Timmerman. Jokeren: 1 me vrouw Saeye, 2. mevrouw De Pan, 3. mevrouw Claessens. Hulst - Zaal De Kroon, 42 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw Patijn, 2. M. Ferket, 3. R. Rodrigo. Bie den: 1. J. Martinet, 2. R. Ver meers, 3. J. Hoogstad. Koewacht - Zaal De lange Ak kers, 32 personen. Bieden: 1. E. Sturm, 2. A. Martens, 3. M. van Hove. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 46 personen. Bieden: 1. J. de Rijk, 2. Th. Bolssens, 3. mevrouw Van Goethem. Jokeren: 1. mevrouw Rodrigo, 2. mevrouw De Bruyn, 3. mevrouw Tieleman. Axel - Gregoriuscentrum, 37 personen Bieden: 1. B van de Bos, 2. R. Verhagen, 3. F. Vink. Graauw - Gemeenschapshuis, 27 personen. Bieden: 1 W. Sorber, 2. P. van Gassen, 3. I. van Cam- pen. Kloosterzande - Zaal De Kas tanje, 22 personen. Bieden: 1. P. Visser, 2 N. Goossen, 3. me vrouw Tilleman. Jokeren: 1. me vrouw Van Haver, 2. A. de Bruyn, 3. mevrouw De Waal. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 25 personen. Bieden: 1. M. van Dor selaer, 2 P. Haulez, 3. E. Rietjes. Jokeren 1. L. van Campenhout, 2. mevrouw Haulez, 3. M. Riet jes. Clinge - Zaal De Landbouw, zestien personen. Bieden: 1. W. van Boven, 2. F. Piessens, 3. M. de Block. Jokeren: 1 R. Verbrug- gen, 2. R de Vos, 3. mevrouw Rottier. Axel - Zaal De Boemerang, 32 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Rijke, 2. mevrouw Willems, 3. mevrouw De Leyser. Bieden: 1. F. Riemens, 2 mevrouw Inghels, 3. G van Heese. Sluiskil - Zaal Atlanta, veertig personen. Bieden: 1. mevrouw Poppe, 2. J. van Leeuwen, 3. J. de Rijk. Jokeren: 1. mevrouw Van Opdorp, 2. mevrouw San- derse, 3. mevrouw Van Dronge- len. Clinge - Zaal De Landbuow, 77 personen. Bieden: 1. J. Jansen, 2. A. van Eerdenburg, 3 H. Lau rens. Jokeren: 1 mevrouw De Block, 2. mevrouw Ferket, 3. mevrouw Hamelink. Kloosterzande - Zaal De Reizen de Man, 58 personen Bieden: 1. J. Coalone, 2. mevrouw Hoop, 3. mevrouw Goossen Jokeren: 1. mevrouw Maas, 2. mevrouw Ler- nout, 3. mevrouw De Nijs. IJzendijke - Zaal Les Amies, 53 personen. Jokeren: 1. J. van Drongelen, 2. S. Ketting, 3. J Naeye. Bieden: 1. G. Cousema- ker, 2. H. de Rijke, 3. G de Boevere. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 21 schutters. Hoge vogel: P. Ne ve, eerste zij vogel H. de Gucht, tweede zijvogel A. D'Hondt, grootste aantal (7): E. de Kort. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, achttien schutters. Hoge vogel: F. de Kint, eerste zij vogel: F de Meyer, tweede zij vogel: E. Pica- vet, grootste aantal: O. de Schrijver Zuiddorpe - Zaal gemeentehuis, 22 schutters. Hoge vogel: A. Slok, eerste zijvogel: P. de Bot, tweede zij vogel: H. D'Hondt, grootste aantal (4): J. Suy. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaargetijden, 28 schutters. Hoge vogel: A. D'Hooghe, eerste zijvo gel: C. Ivens, tweede zij vogel: B. Verley, grootste aantal (6): J. Bogaert. Hulst - De Batavieren, 75 schut ters. Wip 1: Eerste hoge vogel: E Seghers, tweede hoge vogel: B. Esseling, eerste en derde zijvo gel: J Elegeert, tweede zijvogel: P. Stevens, vierde zij vogel: J. Weemaes. Wip 2: hoge vogel: P. Nijskens, tweede hoge vogel: P. Weemaes, eerste zijvogel: J. van Waterschoot, tweede zijvogel: J Elegeert, derde zij vogel: J Sor ber, vierde zijvogel: F. van Swaal. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, GOW: 1. M. Tuij/M. Suy-Poppe, 2 M. van de Versijpt/R. de Block, 3. B. Baert/E. David. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, elf personen: 1. A. Mannaert, 2 M. Rademakers-Warrens/R. de Maat-de Waal, 3. E. de Maat/R. de Waal-Cambeen Axel - Gregoriuscentrum, veer tien personen: 1. P. Durinck, 2. A Willems, 3. M. Durinck. Clinge - Zaal Malpertuus, acht tien personen Mat 1: 1. M. de Block-de Rechter/A. Buyze, 2. L. Buyze/L. van Hoeyland. Mat 2: 1. C. van Gijsel/J. de Poorter, 2. L. Booman/E. Akkermans. Westdorpe - Zaal Concordia, 24 personen. Mat 1: 1 R. Spues- sens/L. Audenaerd, 2. E. de Smet/A. de Pachter. Mat 2: 1 E. Janssens/R. van Hoecke, 2. O. de Kever/W. Kalle. Ossenisse - Zaal Hof ter is. JÖe, negentien personen Hoge vogel: K. Engelsbel, rechter zijvogel L. Klaver en J. Schenkels, linker zijvogel: J. de Cock, grootste aantal (10): J. Kouyzer. (ADVERTENTIE) de kleinere clubs om een compe- titieploeg in de diverse leeftijds categorieën te krijgen. Op die manier kunnen ook de leden van de kleinere clubs die geen ploeg kunnen formeren gaan deelne men aan de competities. Blokvorm Om de atletiek te bevorderen komt er volgend seizoen een proef om bij de CD junioren in blokvorm wedstrijden af te wer ken. Dat betekent dus een meer- kampvorm zoals die al jaren bij de pupillen wordt gehanteerd. Op die manier wordt de kennis making met de atletiek bevor derd terwijl de betrokken atleet of atlete vrijwel zonder opont houd de onderdelen kan afwer ken. Drie clubs - Atletica, Schel desport en AV'56 - waren bereid met die blokvorming te experi menteren. Hun eindverslag zal voor 1 mei bij de regio worden bezorgd waarna men het evalueren. Hoe jonger je start met de opbouw van je pensioen, hoe eerder je kunt zeggen: "Ik stop met werken". In het boekje PensioenTimer staat wat de mogelijkheden zijn en welke maat regelen je daar zelf voor kunt nemen. Vraag het boekje aan via onderstaande coupon of bij je verzekeringsadviseur. In het boekje zit tevens een waardecoupon voor een gratis Pensioen- Diskette om je eigen pensioenbehoefte in kaart te brengen. BEROER MET PENSIOEN? NU WAT i Naam: Straat. Postcode/Plaats. Leeftijd m/v In een envelop sluiten en zonder postzegel sturen aan Antwoordnum- ^^nier 89, 2500 VC Den Haag. Bellen kan ook: 070-361 47 31 toestel 880^j EEN PUBLIKATIE VAN DE GEZAMENLIJKE LEVENSVERZEKERAARS

de Stem | 1994 | | pagina 17