legenheid Sluis wil stichting voor toerisme Aardenburger Dierick onderscheiden BEVEILIGING Middag Zonnebloem met vader Abraham DAG klapper POLITIE rapport ZAKEN nieuws UITSLAGEN Bewondering voor nieuw hulpverleningsvoertuig weer dichterbij ongewenst bezoek... /o KORTING kr gefeliciteerd. forgen Schat. Gefeliciteerd, foraya en Joyce. Pa en Ma Hoeven Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd ILLEN, GARAGES, [SCHUTTINGEN Eft gemeente OOSTBURG E KENNISGEVING pESTEM ZEELAND A6 Raad Sluis wil over plannen gesprekken openen met fusiepartner Aardenburg H. Calon wint kampioenschap duivenvereniging VZV Hoofdplaat Sluis herdenkt bevrijding met onthulling van monument Aanleg nieuwe rondweg bij Poortvliet FOTO VAN DIA SCHIETINGEN KAARTINGEN K0ERSBAL KAARTING het veiligste adres 1994 X 54 f '1 articulieren bedankje, jubileum, uwelijk, verloving, prestatie, examen, aham, enz. kolom 1.09 incl. BTW, el verplicht. Foto of rmaat 35 x 40 mm Overige tarieven op Foto's worden niet "tourneerd. 882 of geef uw tekst laatsing af bij één van Schriftelijke opgaven nd geaccepteerd indien bekend zijn, ook indien ng bijgevoegd is. s het recht voor teksten an redenen te weigeren, ver klachten bereiken even tekst behoudt de recht voor om de naam gever bekend te maken. gouwen in Breda. rtje ouder, maar het mag de pret vieren gaat het beslist lukken. Hartelijk gefeliciteerd met jullie 25-jarig huwelijk. Miranda, Monique en Peter. Jan Verhulst en José Gerritsen. 18 okt. 1994. Oosterhout John Vervaart en Mariëlle v.d. Westen. Oudenbosch. Pierre Beerens en Ingrid Verbunt 21 okt 1994 Dongen Julia de Jong en Ben Schulte21 okt. 1994 Zundert I- Deton, en tóch met een zeer rustieke.uitsfraling juten afwerking.Voor de zelfbouwer zijn bouw- pakketten beschikbaar. De prijzéh van Boha zijn vlijm scherp en inclusief betonvloer. Vraag onze kleurenbrochure aan met foto's, voorbeelden plus prijslijst, Eén telefoontje is Een vrijblijvend bezoek aan onze showroom is natuurlijk ook mogelijk. De Huufkes 42 - 5674 TM Nuenen (Industrieterrein Eeneind II) Tel. 040-839106 of 445226 Fax 040 - 839273 dering commissie bare Werken c.a. november 1994 vindt een fts van de commissie Open- ruwbeleid, Milieu en Verkeer, r in de commissiekamer van. s te Oostburg. (Agendapunt ktober 1994 geplande ver- •den doorgeschoven naar jadering op donderdag 3 nda met bijhorende voorstel- kantooruren voor een ieder Tieentesecretarie, afdeling plein 1 te Oostburg. kunnen de betreffende srgoeding van de legeskos- de secretaris van de com- kking tot de agendapunten tot inspreken. Gegadigden (recht dienen zich uiterlijk 24 ang van de commissiever- nelden bij de secretaris van ober 1994. nmissie Openbare Werken c.a. Hertzberger MAANDAG 24 OKTOBER 1994 jan onze verslaggever Sluis - De gemeenteraad jan Sluis wil alle zaken die te maken hebben met het uitbuiten van de toe ristische mogelijkheden van Sluis in handen geven van een stichting. Ook zaken die altijd een ge meentelijke aangelegenheid wa- ren. Het is de bedoeling dat jusiepartner Aardenburg zich hier straks ook bij aansluit. De raad vindt het derhalve nu al belangrijk om de gesprekken daarover met Aardenburg te openen. Deze voorkeur blijkt uit een dis- aissienotitie van gemeentesecre taris C. Reinhoudt over het toe komstig bestuur en beheer van jet centrum Sluis en zijn toeris tische voorzieningen. De aange dragen oplossingen hebben de instemming van de raad. De raad verkiest de oprichting van een stichting boven een plat form waarin alle belanghebben de partijen, gemeente, horeca, middenstandsvereniging, ban ken, VW zitten hebben. Een platform is te vrijblijvend, vindt de raad. Zo'n situatie kan leiden tot irritatie omdat par tijen zich niet houden aan af spraken of tot scheve verhoudin gen omdat de ene partij met meer enthousiasme meewerkt dan de andere. Een andere optie is een samenwerkingsverband dat verder gaat en waarbij het gezelschap bevoegdheden krij gen op het gebied van promotie, stimuleren en organisaeren van evenementen. Maar in zo'n con structie blijven belangrijke za ken als verkeer, het afsluiten van bet centrum, laad- en losproble- matiek buiten schot omdat dat wettelijk het pakkie an van de gemeente is. In een stichting kunnen al die bevoegdheden volgens de ge meenteraad wel onder een noe mer worden gebracht en daar gaat dan ook de voorkeur naar uit. In de praktijk heeft die meeste ideale situatie nogal wat voeten in de aarde. Zowel in financiële als in personele zin omdat de gemeente taken moet overdragen. „Als de gemeente een aantal ta ken (zoals beheer accommoda ties, organiseren van evenemen ten, financiering VW) afstoot, zal de stichting verzekerd moe ten zijn van inkomsten", aldus de notitie van de hand van ge meentesecretaris C. Reinhoudt dieEn ook voor het personeel dat over blijft moet wat geregeld ivorden. „De eenvoudigste rede nering is dat de mensen die bij de gemeente om deze reden bui ten spel komen te staan bij de stichting in dienst komen. Dit heeft echter voor de rechtsposi tie van betrokkenen consequen ties. Deze zaak dient goed te worden uitgezocht", vindt Rein houdt. Enige onderzoek is ook nog no dig om vast te stellen waar de scheidslijn moet komen te liggen tussen taken die aan de stichting worden toegekend en de taken die de gemeente zelf blijft uit voeren. Zo'n discussiepunt kan de exploitatie van het zwembad in Aardenburg zijn. Maar dat geldt net zo goed voor zaken als het archeologisch museum, de St. Baafskerk en culturele eve nementen in Aardenburg. Hoofdplaat - Het generaal kam pioenschap bij de postduiven vereniging VZV in Hoofdplaat is dit jaar gewonnen door H. Ca lon Het asduifkampioenschap hij de oude duiven ging naar P. de Poorter en bij de jonge duiven was dat C. Temmerman, kindstanden 1994, aangeduide kam pioenschappen: •itesse oude duiven: 1. P. de Poor- "?.r> 2'. A. Gernaert, 3 H. Calon. *>tesse jonge duiven: 1 A. Gernaert, Comb Waebeke-Lucieer, 3. P. de poorter. Midfond oude duiven: 1. H. Calon, 2. A. de Poorter en zoon, 3. B ne Poorter. Fond oude duiven: 1. A. Poorter, 2 H. Calon, 3. P. de roorter Fond jonge duiven: 1. E. Cornelis, 2. H. Calon, 3. C. Temmer man. jjajaarsvluchten: 1. Comb. Den Ha- jner, 2 P. de Poorter, 3. J. Vermeere. naangeduide kampioenschappen: JHesse oude duiven: 1. H. Calon, 2. Gernaert, 3. A. van de Broecke. '"esse jonge duiven: I A Gernaert, f-L Temmerman, 3. Comb. Waebe- i ^rl^leers Midfond oude duiven: li j n' Comb. Den Hamer, 3. Ruiïsscher. Fond oude dui- t L H. Calon, 2 Mevrouw Mar ia!!5' A' Poorter en zoon. Fond jonge duiven: 1 H Calon, 2. C. emmerman, 3. E Cornells. Na jaarsluchten: 1 H Calon, 2. H. de gorter, 3. A Gernaert. ^duiven oude, 1 en 2 P de Poorter, f>n o V^n Broecke, idem jonge, 1 pi" c,Tenimerman, 3 H Calon. ^neraal: l H. Calon, 2. P. de Hp°Der' Comb. Den Hamer, 4. A. Martens"*81" 611 Z00n' 5' Mevrouw Zaterdagmiddag was het Dorpscentrum in Vogelwaarde tot de allerlaatste plaats bezet. De Zonnebloem, regio Hontenisse, hield er de jaarlijkse ontspanningsmiddag voor zieken, gehandicapten en ouderen. Zo'n 350 mensen waren getuigen van optredens van zangeres Donna Lynton, het acrobatenduo de Rosnikovs en Pierre Kartner die toch nog een keer als vader Abraham zijn opwachting maakte. De optredens werden aan elkaar gepraat door Hans van Willigenburg. Deze middag werd ook afscheid genomen van Miek Rademakers uit Ossenisse. Sinds 1975 was zij als vrijwilligster actief geweest voor de Zonnebloem. Uit handen van vader Abraham kreeg zij een tinnen bordje als dank. Met een verloting werd de middag om 16.30 uur besloten. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Sluis - Zondag 30 oktober herdenkt Sluis officieel het feit dat deze plaats, zij het zwaar geschonden en ten koste van veel slachtoffers, precies vijftig jaar geleden werd bevrijd. De herdenking begint om 10.00 uur met een oecumenische dienst in de r.-k. kerk. Aansluitend, rond 11.00 uur, begint in de raadzaal een koffieconcert. De activiteiten verplaatsen zich dan naar Retranchement waar een Canadese militaire band zich rond 14.45 uur opstelt bij d'Ouwe Schoole waarna een kranslegging volgt bij het monu ment aan de Hickmanbrug. Deze brug is genoemd naar de Cana dese militair die hier is gesneu veld. De Canadese band, met pipes en drums, begint vervolgens om 15.45 uur een rondgang door Sluis. Het hoogtepunt van de dag is de onthulling van het bevrijdingsmonument op de Groote Markt in Sluis. Hoe het vernielde West-Zeeuws- Vlaanderen na de oorlog werd heropgebouwd is in Sluis van 22 oktober tot 8 november te zien op een architectuurtentoonstel ling onder de naam 'Andermaal Herrezen' in de raadskelder van het stadhuis. Tijdens de bevrijdingsherden king is het centrum van Sluis zondagmiddag voor verkeer, ge sloten. *- C? o Van onze verslaaaever Van onze verslaggever Hulst - De Hulster vrijwillige brand weer heeft zaterdag het nieuwe hulpver- leningsvoertuig in gebruik genomen. De auto wordt met name ingezet om slacht offers van verkeersongevallen uit hun benar de positie te bevrijden. Het voertuig, door de Hulster brandweer, helemaal zelf ingericht, is al een tijdje gebruiksklaar en heeft al veel bewonderende blikken geoogst van andere brandweerkorp sen. Er zijn zelfs al foto's van genomen met de bedoeling het voertuig na te bouwen. Tijdens een bijeenkomst in de brandweerka zerne, waarvoor behalve de brandweerlieden ook het gemeentebestuur, de regionale brandweerkring en de Zeeuws-Vlaamsé commandanten waren uitgenodigd, zei com mandant A. der Weduwe bijzonder trots te zijn op het nieuwe voertuig. De oude hulpverleningswagen dateerde uit 1979 en had te weinig laadcapaciteit. Aan koop van een nieuwe voertuig kost tussen de 250.000 en 300.000 gulden Daar had de gemeente geen geld voor. De oplossing werd aangedragen door de brandweer zelf. Ze wilden het voertuig zelf opbouwen. Een goed idee, vond ook de gemeenteraad die de benodigde 130.000 gulden beschikbaar stel de. Er werd een kale Mercedes gekocht" en helemaal naar eigen inzicht ingericht. „We zijn er erg trots op. Het ziet er prachtig uit", aldus Der Weduwe. Ook het oude hulpverleningsvoertuig was een succes. Weliswaar werd de opbouw toen gedaan door een Belgisch bedrijf, maar was het ontwerp voor de inrichting eveneens van de Hulster brandweer. Dat ontwerp was zo goed dat de auto later door verschillende Belgische korpsen en hulpdiensten is gekopi eerd. Na het officiële gedeelte in de brandweerka zerne volgde zaterdagmiddag nog een korte demonstratie hulpverlening. Van onze correspondent Wil Verherbrugge Aardenburg - Walter Dierick (57) werd zondagmorgen werd na de ochtendmis in de r.-k. kerk van Aardenburg onderscheiden met de Pro ec clesia et Pontifice medaille. Deze kerkelijke onderscheiding werd hem uitgereikt door pas toor drs. M. Janssen. In zijn toespraak memoreerde de pas toor de vele functies die Dierick op kerkelijk gebied de laatste jaren heeft vervuld en nog steeds doet. Dierick was zelf niet helemaal verrast met de onderscheiding. „Ik ben zelf ieder jaar bezig om stiekem informatie te verzame len voor de koninklijke onder scheidingen die op 30 april aan de mensen worden uitgereikt. De laatste tijd werd er zo links en rechts langs de neus weg geïn formeerd of ik die bepaalde functies ook had gedaan." Uiteraard was hij met de onder- scheidingh zeer in zijn nopjes. Na afloop van de kerkdienst was er een receptie voor familie, vrienden en de leden van het West Zeeuws Vlaams Grego riaans koor. Daar is Dierick al sinds 1983 dirigent van. Zondag stond hij voor de 898e voor het koor te dirigeren. „Het koor vraagt op dit moment de meeste aandacht. Dat is op dit moment wekelijkse kost. We treden met de 21 koorleden op in Nederland en Vlaanderen." Hij prijst het enthousiasme van de koorleden omdat zijn functie als hoofd interne zaken en Wel zijn van de gemeente Aarden burg het repeteren niet altijd gemakkelijk maakt. „Door mijn werk is het vaak passen en me ten en je in allerlei bochten wringen om overal aanwezig te zijn. Gelukkig vind ik veel be grip bij de groep als er gescho ven moet worden." De kerkelijke activiteiten begon nen voor Dierick in 1946 toen hij als negenjarig jongetje misdie- Van onze verslaggever Poortvliet - De realisatie van de provinciale rondweg bij Poortvliet is een stuk dichter bij gekomen. Eind deze maand wordt het ruil verkavelingsproject in dit gebied in stemming gebracht. Als de landeigenaren en pachters ak koord gaan met de nieuwe ver deling kan de rondweg, die de kern Poortvliet flink kan ontlas ten, worden aangelegd. Voor de ruilverkaveling Poort vliet is een multifunctioneel plan gemaakt met allerlei verbeterin gen op het gebied van landbouw, natuur en openlucht recreatie. Ook de verkeersveiligheid wordt sterk verbeterd, stelt de Goese Landinrichtingsdienst. Dat laat ste heeft met name te maken met het nieuwe tracé voor de provin ciale rondweg. De grondverwerving voor dat tracé is meegenomen met de ruilverkaveling. Dat betekende voor de grondeigenaren dat ze geen geld kregen voor de grond die ze moeten afstaan, maar ver vangende grond elders. Boven dien worden de perceelsuitritten op de provinciale weg meteen opgeheven en komen er nieuwe bedrijfswegen. Voor fietsers moet het gebied ook veiliger worden nu er een buitendijks fietspad langs de Oosterschelde wordt aangelegd. De drukke polderweg tussen Poortvliet en Gorishoek wordt zo vermeden. De verkeersdrukte op die weg wordt echter wel hoger omdat de parallel gelegen weg in het natuurgebied wordt opgeheven. De polderweg moet daarom worden voorzien van snelheidsremmende maatrege len. Tevens wordt de snelheid terug gebracht naar 60 kilometer per uur. De stemming van de grondeige naren en pachters over de ruil verkaveling is op 27 okotber in café Tolrust in Poortvliet. (ADVERTENTIE) Pastoor Janssen overhandigt Walter Dierick de kerkelijke onderscheiding. foto wim kooyman naar werd in de r.-k parochie kerk van Aardenburg. Dat duur de tot 1949 waarna hij koorzan ger werd van de Schola Canto rum in Sluis. In de muzieksfeer blijft hij jarenlang erg actief. Zo is hij onder andere lid van een zangkoor, hoofdorganist in Aar denburg en dirigent van het mannenkoor van Aardenburg. In 1970 richtte hij het Jongeren koor Aardenburg op. Daarnaast vervult hij nog tal van andere bestuurlijke functies in de ker kelijke gemeenschap. Naast deze activiteiten is Die rick ook maatschappelijk een duizendpoot. Ook literair staat hij zeker zijn mannetje. Zo is hij al bijna dertig jaar correspon dent voor De Stem, levert hij geschiedkundige bijdragen voor Nehellennia, het parochieblad en het Kwakertje. Voor zijn grensoverschrijdend werk met België is hij voor zijn internationale activiteiten in 1992 onderscheiden door wijlen koning Boudewijn van België en benoemd tot Ridder in de Orde van Leopold II. Door de Nederlandse Sint Gre- goriusvereniging is hij al onder scheiden met het ere-diploma en de gouden- en zilveren medaille. Over al zijn activiteiten is Die rick de nuchterheid zelve. „Je moet toch iets om handen heb ben Thuis zitten en naar de geraniums zitten kijken is ook niks. Zo'n schouderklopje als vandaag heb je soms wel eens nodig om weer verder te gaan," relativeert hij. FOTO VAN FOTO FOTO DIRECT VAN MRWE FOTO VERSCHOORE HULST 's-Gravenhofplein 8 01140 16162 THEATER SINT NIKLAAS 'Alle zegen komt van boven' - van Ansoms door Sint Genesius - 20.00 uur DIVERSEN HEIKANT Du Commerce -14.30 uur schieting KIELDRECHT 't Sleepbootje, 15.00 uur schieting ST. JANSTEEN Café de Kroon -14.00 uur kaarting TERHOLE Café Staminee, 14.00 uur prijskaar- ting HULST De Blaauwe Hoeve - 13.00 uur kaarting OOSTBURG Den Hoekzak - 20.00 uur lezing FILMS GOES Grand Theater 20,00 uur True lies HULST De Koning van Engeland 20,00 uur True lies 20,00 uur Clear and present danger 20.00 uur Forrest Gump 20.00 uur The mask out 20.00 uur Speed MIDDELBURG Schuttershof 20.00 uur Friends VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur True lies 20.00 uur Forrest Gump 20.00 uur The mask 20.00 uur Clear and present danger GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Max 14.30 en 17.00 uur Baby's day out 20.00 en 22.30 uur Love, Cheat and steal 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Natural born killers 14.30, 17.00, 20.00 en 22,30 uur Color of the night 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Reality bites 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Wolf 20.00 en 22.30 uur Leon. 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur True lies 20.00 en 22.30 uur The client 14.30,17.00 en 20.00 uur Speed 20.00 en 22.30 uur 4 Weddings a funeral. 14.30 en 17.00 uur The Aristocats. KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Forrest Gump 20.00 uur True lies 20.00 uur Natural born killers 20.00 uur Max Scharpoord 20.30 uur Basic instinct Aanhoudingen Hulst - De politie van Oost- Zeeuws-Vlaanderen heeft in het afgelopen weekeinde drie Belgen aangehouden die in het bezit waren van een hoeveel heid verdovende middelen. Ook werd in hun auto een traangasbusje aangetroffen. Dat alles werd in beslag geno men en tegen het drietal is proces-verbaal opgemaakt. Na het betalen van een schik- kingsbedrag van 2500 Bel gische frank werden ze weer op vrije voeten gesteld. Onder invloed Oostburg - De politie in West- Zeeuws-Vlaanderen heeft vrij dagnacht op het Ledelplein in Oostburg een 22-jarige man uit Groede aangehouden, ver dacht van het rijden onder invloed. De man kreeg een schikkingsbedrag aangeboden tot het betalen van 320 gulden boete. Certificaat voor Luctor Hulst - Luctor Belting Benelux met vestigingen in Hulst en Geel heeft het ISO-9002 certificaat, versie julie 1994, behaald. De toekenning van dit kwaliteitskenmerk is het gevolg van het integrale kwaliteitszorg traject dat Luctor sinds twee jaar heeft opgestart. Bij Luctor Belting Benelux werken ongeveer 50 mensen. Het bedrijf is actief in de Benelux en een groot deel van Europa. Luctor heeft het ISO-9002 certificaat ontvangen voor al zijn werkzaamheden op het gebied van transportbandtechniek. r- 's-Heerenhoek - Zaal De Ko renbeurs met 24 personen. Eer ste hoge vogel: J. Bos, tweede hoge vogel: P. Vette, eerste en tweede zijvogel: A. Pikkaart, derde zijvogel: Jac de Baar, vierde zij vogel: E. Rentmeester, vliegende vogelprijs en grootste aantal (8): C. de Jonge. Volgen de schieting op 1 november. Ovezande - Zaal Bar R2 met 28 personen. Wip 1: hoge vogel: J. van Steenbergen, eerste zijvo gel: Jac. Vermue, tweede zijvo gel: H. Franse, vliegende vogel- prijs: C. Breugelmans. Wip 2: eerste hoge vogel, tweede en vierde zijvogel: H. Franse, tweede hoge vogel en eerste zijvogel: J. van Steenbergen, derde zijvogel: P. de Jonge, grootste aantal (7): C. Rent meester. Lamswaarde - Herfstclubdrive BC Lamswaarde: 1 dames Voet/ Van Belle, 2. dames Van Cauteren/Van de Wielen, 3. he ren Wieland/ Timmermans. Hulst - Zaal De Lieve met 40 personen. Bieden: 1. E. Borm, 2. J. van Dorsselaer, 3. Ch. Kindt. Aantal deelnemers: 39, Uitslag: Mat 1:1. mevr. Heije/ L Kegels, Clinge/Heikant 2. mevr. Bae- ijens/ J Bouvre, De Klinge/Ste- kene Mat 2: 1. echt. Jonkers, Clinge 2. mevr. Emeleer/ O Rombaut, Hulst/Clinge. Mat 3: 1. mevr. Boonman/ P v Broeck, Clinge 2. mevr. Blommaert/ W Kempe, Hulst/Axel. Regio Zeeland/Bridge uitslagen Bridgeclub IJzendijke 1. echtpaar Koek, 2. heren Ar- noldi/Bukkens, 3. echtpaar Lie- vens, 4. gelijk: dames Kerkhae- rt/de Waal en dames Buize/ Mijnsbergh. einde bericht. Ijzendijke-bolling:eerste bol ling: 86 deelnemers: 1 H.Goos- sens-G.van Hoecke-R.van Lent-M.van Zeele 2 A.de M- artelaere-J.Dhaens-R- .Debaere-R.Sijnesael 3 R. v.d. Meirsch-C.de Wandel.- C.Dhaese-A.Pauwels tweede bolling:30 deelnemers: 1 R.van Limmen-R.Boerjan-Th.de Looze 2 S.de Boevere-M.de Craene-W.Cornelis 3 M.Wau- ters-A.Dusarduyn-M.Eecke. puntenbolling:53 deelnemers: 1 F.Blaakman 2 F.Pieters 3 R.Boerjan 4 F.Dellaert 5 R.de Baere. Bieden een tegen drie: Aantal deelnemers: 24. Uitslag: 1. me vr. v Mullem- v d Ha 2. F Piessens 3. R Himbrecht.Uitsla- gen prijskaarting SINT JANSTEEN: Gemeen schapscentrum de Warande - KB O - 25 deelnemers 1. Mevr. v. Helsland-St. Jan steen, 2. mevr. v. Remoortere- St. Jansteen 3. mevr. de Vlie- ger-Hulst.Uitslag koersbal St. TAUQtpPD SINTJANSTEEN: Koersbal Gemeenschapscentrum de Wa rande KBO 1. C. Verweij. 2. A.v.Remoorte- re, 3. M. van Bunder (advertrnttri INBRAAK Eitend li BI Unet0 gfcsall Beveiligings- Installateur Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 6Z710

de Stem | 1994 | | pagina 7