Sport Robur wint topduel tegen Clinge Geduld van Spelbos raakt op NAC moet onderhand gaan nadenken over degradatievoetbal TOEGIFT OP MAANDAG Verdienstelijk gelijk spel Goes tegen BW een kerstpak meteendinerb Overwinning Philippine DE STEM ZEELAND WÊ^ÊÊÊM AFDELINGSVOETBAL Duel Corn Boys-Renesse gestaakt na vier rode kaarten Sluis stuurt zijn trainer de laan uit VIERDE KLASSE H Doe het zelf Metselaar Kwartjes Vader Reputatie Gentleman EERSTE KLASSE E Gemert blijft leider EERSTE KLASSE E VOAB en TAC/BWB maken geen fout TWEEDE KLASSE B Provincie klaagt dominee aan Ex-gedeputeerde weer in opspraak PSV speelt mooi weer Europees geld varkenssector 'Betalen voor eerste afgifte kentekenbe wij s 'Agent alleen de straat op' Van onze sportmedewerker Terneuzen - Het duel Corn Boys-Renesse in de eerste klasse afdeling van het zon dagvoetbal werd zeven minu ten voor tijd gestaakt door scheidsrechter Marijt. Toen gaf hij een vierde Renesse- speler rood en omdat de re glementen voorschrijven dat er niet met zeven man ge speeld mag worden staakte hij het duel. Op dat moment leidde Corn Boys met 3-2. Robur won het spectaculaire toptreffen tegen Clinge met 2-0. Domburg komt na de 5-1-zege tegen RIA aan de leiding. CORN BOYS-RENESSE (ges taakt bij 3-2) - Corn Boys had gedurende vrijwel het gehele duel een overwicht en het was niet onverdiend dat die ploeg leidde toen het duel gestaakt werd. Mark Maes opende de sco re uit een strafschop, Micha van de Hoek liet tien minuten later de gelijkmaker noteren, waarna Remco Steijaert de ruststand op 2-1 bepaalde. Na de hervatting zorgde Peter Bouterse voor 2-2, maar toen Mark Maes neerge legd werd en Jeroen Navarro uit de toegekende strafschop 3-2 het noteren sloegen bij de Renesse- doelman de stoppen door. Hij kreeg zijn tweede gele kaart en kon twee ploeggenoten, die eer der waren weggezonden, volgen naar de kleedkamer. Daardoor ontstond de nodige commotie en dat was het voor scheidsrechter Marijt het sein om een afkoe lingsperiode in te lassen. Bij te rugkeer op het veld ging het maar even goed, totdat de aan voerder van Renesse opnieuw commentaar leverde. Dat kostte hem geel, maar doordat hij door bleef gaan met 'mekkeren' kreeg hij een tweede gele kaart en dat betekende rood. Met zeven spe lers mag er niet verder gespeeld worden en daarom eindigde het duel na 83 minuten. ROBUR-CLINGE 2-0 - Een aan trekkelijke en spannende wed strijd. De ploegen waren aan elkaar gewaagd en er ontstonden kansen voor beide doelen. Het houtwerk stond voor beide teams een treffer in de weg. Door een foutje van de Clinge- doelman scoorde Robur in de eerste helft via Serge Ngom- boua. Na rust ging Clinge op zoek naar de gelijkmaker. Dat leverde veel druk op voor het doel van de thuisclub, maar de uitblinkende doelman Arnold Uitterhoeve wilde van geen wij ken weten. In de slotfase besliste Serge Ngomboua met een fraaie lob het duel. HONTENISSE-LEWEDORPSE BOYS 3-2 - Hontenisse begon sterk en stond na twintig minu ten op 2-0 door treffers van Job Zwegers en Erwin Schakelaar. Na een half uur kwamen de bezoekers op 2-1 na een foutje van de Hontenise-doelman. Si mon Smits nam die treffer voor zijn rekening. De beginfase na rust was van gelijk opgaande aard. In de 55e minuut nam Erwin Fraanje de gelijkmaker voor zijn rekening. Daarna be gon de thuisploeg te drukken. Danny Pauwels scoorde met een kopbal verdiend 3-2. Twee mi nuten voor tijd ontsnapte de thuisploeg aan de gelijkmaker toen Lewedorpse Boys de bui tenkant van de paal trof. IJZENDIJKE-OOSTBURG 0-0 - Een terechte eindstand. Beide ploegen kregen kansen, maar de doelmannen waren uitstekend op dreef en voorkwamen dat er verandering kwam in de 0-0-stand. HULSTERLOO-GRAAUW 1-1 - Met die uitslag kreeg Hulsterloo, over de gehele wedstrijd bezien, iets te weinig. De eerste helft was evenwichtig en de 0-0-stand bij de pauze was terecht. Na rust kwam Graauw op voorsprong via Ronald Vael, maar vijf minu ten later tekende Mario de Vos voor 1-1. In de slotfase het Hul sterloo enkele goede scorings kansen liggen. DOMBURG-RIA 5-1 - Domburg was veel sterker en beshste het duel reeds in de eerste helft door doelpunten van Marcel Blok, Jeffrey Vader en Ko Brand. Na de pauze kwam RIA terug tot 3-1 door Arjan de Meij, maar daarna liep de thuisploeg verder uit door treffers van Ko Brand (strafschop) en Jeffrey Vader. Van onze verslaggever Chris van Nijnatten Breda - Wie in acht dagen tijd thuis van de nummer laatst en voorlaatst van de eredivisie een puntje 'pakt', moet onderhand eens ga nadenken over hoe degradatie voetbal ook alweer gaat. Het is precies tien jaar geleden dat NAC vergeefs tegen degradatie vocht. Na de 1-3 van zaterdag tegen Sparta hoeft de stormbal nog niet gehesen te worden, maar over een mooie plaats in de subtop moet voorlopig bescheiden gezwegen worden in de Beatrixstraat. Het spel van NAC deugde van geen kanten. De dekking was dramatisch, van de flanken kwa men nauwelijks bruikbare bal len, balverhes was meer regel dan uitzondering, de spitsen hadden 'het' weer niet en in fysiek opzicht moesten de Bre- danaars - in de Spartanen hun meerdere erkennen. De spelers van NAC zijn het vertrouwen kwijt en vormen op geen enkele manier de eenheid, die vorig jaar bijna Europees voetbal bereikte. Dat kan nog lachen worden met bij iedere thuiswedstrijd bijna tienduiznd chagrijnige seizoen kaarthouders op de tribune. Trainer Ron Spelbos was na af loop keihard voor zijn spelers. „Amateurs zijn het. De manier waarop wij goals tegen krijgen, is een aanfluiting voor het voet bal. We zijn niet professioneel genoeg, we zijn zelfs onvolwas sen. En hou op over de verdedi ging. Verdedigen doe je allemaal, dus als het op dat gebied fout gaat, ligt dat aan de hele ploeg. Alleen Van Hooijdonk en Lam mers knokken er nog voor, de rest niet. Mijn geduld met een aantal spelers is duidehjk op. Maar ik kan geen maatregelen nemen. Het regent blessures en schorsingen en de reserves en de spelers van het tweede, daar druipt de gretigheid om in de basis te komen nou ook niet bepaald vanaf. Alleen Gerritsen is klaar voor een basisplaats, de rest niet." Pierre van Hooijdonk voorspelde een 'ouderwetse NAC-Sparta'. Nou, dat werd het ook: vier goals, opstootjes in het straf schopgebied van Sparta en een NAC, dat de wedstrijd eindigde met negen man, omdat Remie na een schop van De Bruin uitviel met een zware bloeduitstoring op zijn achillespees, nadat er al twee wissels waren geweest, en omdat Brood een kwartier voor tijd terecht rood kreeg voor het vasthouden van de doorgebro ken Jalink. NAC begon de wedstrijd uitste kend, met Lokhoff als terugge keerde spin in het web, en leek afgerekend te hebben met de traditionele matte starts van dit seizoen. Binnen tien minuten Van onze sportmedewerker Sluis - Afdelingstweedeklas ser SV Sluis heeft afgelopen week de verbintenis met trai ner Jean-Pierre van Kers- schaever verbroken. De in Knokke-Heist woonachtige trainer was aan zijn tweede seizoen bezig nadat hij in het verleden ook al een tweetal jaren Sluis had getraind. Voorzitter Giel van Westen van SV Sluis was kort in zijn com mentaar. „Gezien de kwaliteit die we hebben bleven de presta ties achter. Met name de inpas sing van jeugdige spelers liep niet zoals wij wensten. Daarom hebben we de knoop, die al lange tijd in ontwikkeling was, defini tief doorgehakt. We gaan nu op zoek naar een opvolger. De trai ningen worden door Johan en Herman Boogaard in samen spraak met de spelers verzorgd." kopte Van Hooijdonk een hoek schop van Lokhoff schitterend achter doelman Metgod. Niet veel later leek de lange spits op. een identieke wijze wederom te gaan. scoren, maar toen trapte Fortes de bal van de lijn. Met die heldendaad brak Fortes voorgoed het offensief van NAC. Lokhoff kopte nog een bal van Van der Laan van de lijn, het geen uitstel van executie bete kende. Dezelfde Van der. Laan maakte na ruim een half uur gelijk, maar het hadden ook drie andere Spartanen kunnen zijn, zoveel stonden er vrij voor Ka- relse. Vlak voor rust verprutste Dennis de Nooijer een uitstekende kans, toen hij door Jalink vrij voor Karelse werd gezet. Even na de pauze liet Van der Laan echter zijn tweede trefferaantekenen. Hij knalde van dichtbij raak na een combinatie tussen Fortes en De Nooijer, die de zielige NAC- defensie openrijtte. Tussen de bedrijven door was Van Burik, mandekker op De Nooijer, geblesseerd geraakt. ,fIk word echt gek van al die blessu res bij ons," zei Spelbos na af loop. De ex-Ajacied hep een kwetsuur aan de linkerbuiten- meniscus op. Op dat moment nam Spelbos een cruciale beslis sing. Hij haalde Van Burik' en Gesthuizen, die volgens de coach 'niet echt goed doorkwam', eruit en bracht de aankopen Jansen en Abdellaoui erin. Daarmee waren de wissels op. Met het wegvallen van Remie en Brood kwam deze wissel NAC duur te staan. „Als dat een fout is, neem ik daarvoor de verantwoorde lijkheid," sprak Spelbos. „Maar bij de stand 1-2 met nog een half uur te spelen, wilde ik er een aanvaller bij hebben en wel een die de ballen goed voor weet te krijgen." Maar linkerspits Abdellaoui, net hersteld, gaf niet thuis en het optreden van Jansen was hele maal dramatisch. De verdediger heeft nog helemaal niets goeds laten zien bij zijn nieuwe werk gever. De wisselspelers stonden koud in het veld toen de 1-3 viel. Rechts back Noorlander kwam ook eens voorin kijken, genoot zichtbaar van zijn vrijheid en poeierde raak uit een scrimmage. In dezelfde fase tackelde Wilnis binnen zijn strafschopgebied De Nooijer. Dat gebeurde correct, maar De Nooijer kwam erg on gelukkig neer. Hij scheurde het kapsel en de buitenband van zijn rechterknie. Hij is daaraan giste ren geopereerd en zal dit seizoen waarschijnlijk niet meer spelen. Waarschijnlijk presenteert Sparta morgen één en mogelijk zelfs twee nieuwe spelers. De club is in onderhandeling met Dean Gorré van Feyenoord en een sponsor heeft zich gemeld voor de financiering van het aantrekken van RKC-spits Mar co Boogers. NAC - SPARTA 1-3 (1-1). 12. Van Hooijdonk 1-0, 32, Van der Laan 1-1, 51. Van der Laan 1-2, 63. Noor lander 1-3. Scheidsrechter: Reyg- wart. Toeschouwers: 10.843. Roae kaart: 74. Brood (NAC). Gele kaar ten: Groenendijk, De Bruin (Sparta). NAC: Karelse; Gaasbeek, Brood, Van Burik (58. Janssen) en Wilnis; Remie, Gesthuizen (58. Abdellaoui), Lokhoff en Van Wonderen; Van Hooijdonk en Lammers. SPARTA: Metgod; Noorlander, Van den Berg, De Bruin en Gerard de Nooijer; Saridel, Jalink, Groenen dijk en Fortes; Dennis de Nooijer (65. Krijgsman) en Van der Laan. Peter Remie, die later geblesseerd uitviel, wordt gestuit door een Spartaan. FOTO WILLEM BLAUW Terneuzen - De verrassing in de vierde klasse H van het landelijk amateurvoetbal was gisteren de 2-0-overwinning van Walcheren in het sportpark Bonedijke te Vlissingen op lijstaanvoerder Zierikzee, dat daarmee de eerste nederlaag in deze competitie te incasseren kreeg. LUCTOR'88-STEEN 1-1 - Een wedstrijd die een steeds aanval lend Luctor'88 te zien gaf, maar een goed op dreef zijnde STEEN-verdediging gaf weinig of geen kansen weg. Pas een kwartier voor tijd werd het 1-0 door een doelpunt van André Krijger, die de te ver zijn doel staande STEEN-goalie met een boogbal passeerde. Daar leek het bij de blijven, maar in de aller laatste minuut was het Frank Haulez die alsnog 1-1 het aante- kerien. PHILIPPINE-ZEELAND SPORT 2-0 - In de eerste helft een aandringend Zeeland Sport, maar de beste kansen waren toch voor de thuisclub. Die ble ven onbenut. Ook de gasten slaagden er niet in hun over wicht met succes te bekronen. Ruststand zodoende 0-0. Na de hervatting een beter Philippine. Dat resulteerde na een kwartier in de openingstreffer van Erwin van Steenberge. Vijf minuten voor tijd werd het 2-0 door een doelpunt van Paul de Putter, WALCHEREN-ZIERIKZEE 2-0 - Barry Hage van Zierikzee kon al in de elfde minuut de kleedka mer opzoeken. Dat dan na twee gele kaarten, gekregen voor evenzoveel ovetredingen tegen Jean Paul Mulder. Zierikzee met tien man verder bleef toch het beste van het spel voor zich Vorige week heb ik, een najaarswande ling uitgezonderd, niets aan sport gedaan. Wel was ik met sport bezig, ik heb een interview met Tom van 't Hek uitgewerkt. Van 't Hek sneed het onderwerp echt en onecht aan. Dat is iets voor mij. Al decennia verdeel ik mensen en dingen niet in goed en slecht, maar in echt of onecht. Wat mij betreft is Van 't Hek bloedecht. Gedurende het schrijven kreeg ik spijt dat ik hem nooit achter het hockey balletje aan zag rennen. Want dan was hij vast nog echter. Wat is nou mooier dan men sen zonder de hulp van drugs uit hun bol te zien gaan. In een aanval van nieuwsgierig heid bekeek ik de foto's die de afgelopen maanden de in terviews met Van 't Hek illus treerden. In zwart-wit komt Tom trouwens nog beter uit dan in kleur. Helaas waren het allemaal portretten of foto's waarop de ex-kampioen in lange broek en colbertje was gestoken. Ik hoopte hem aan te treffen in een korte broek, op het veld, volop in actie. Dus dook ik in mijn archief en vond daar een interview dat Hockeymagazi- ne twee jaar geleden met de ster heeft gemaakt. 'Afscheid van een kanjer' stond er boven, en een actie foto erbij, waarop Van 't Hek zijn gewicht meesterlijk ge bruikt. Het gewicht optimaal gebruiken was toen ik nog tennissers coachte altijd mijn stokpaardje. Een schijnbewe ging is eigenlijk niets anders dan met je gewicht zolang alle kanten op dreigen te gaan tot je tegenstander uit balans raakt. Dan passeer je hem alsof hij lucht is. Op die foto in Hockeymagazi- ne zet Van 't Hek een zekere Gaby van Hout op het ver keerde been. De kampioen hangt daar heerlijk met zijn gewicht in de richting tegen overgesteld aan die waar de arme Gaby zich naartoe haast. Een lust voor het oog. Ik gooide een dik blok hout op het vuur van mijn open haard, sloot mijn ogen en draaide deze actie een paar keer in slow-motion op mijn netvlies af. De hoofdpersoon leverde daarbij het commen taar. „Als we met het team gingen hardlopen, was ik niet snel, maar op het hockeyveld wel. De eerste twee meters, daar moest ik het van hebben. Mijn passeerbewegingen wa ren op tempowisselingen ge baseerd. Ik was er altijd op uit het zwakke punt van mijn tegenstander te ontdekken. Spel en tegenspel is het mooi ste aan balsporten. Het is net de advocaat en de wet. Steeds maar proberen een nieuwe maas, een nieuw gaatje te vin den waar je door heen kunt glippen. Eén van mijn lastig ste tegenstanders was Bas Maassen, toen hij nog bij Til burg speelde. Bas was een afwachter. Ik probeerde altijd door een schijnbeweging het initiatief bij de verdediger te leggen. En zodra hij bewoog, glipte ik er langs. Maassen reageerde niet. Wat ik ook probeerde, hij bleef staan." Ik ken Maassen niet, sterker nog, ik heb door Van 't Hek voor het eerst van zijn be staan gehoord. Maar ik zweer u dat ik die twee tegenover elkaar zag spelen. Als twee kemphanen stonden ze tegen over elkaar. Van 't Hek ver anderde uiteindelijk van tak- tiek, gaf het schijnbewegen op en bleef ook stil staan. Toen ik rillend van de kou wakker werd, was het vuur in mijn open haard gedoofd en Maassen en Van 't Hek waren waarschijnlijk al lang naar huis. Onder de hete douche merkte ik op dat ik wat zwaarder was geworden. Hockey is mooi, Van 't Hek is een kanjer, maar zelf sporten blijft toch het mooiste. MAANDAG 24 OKTOBER 1994 g IN ZAAMSLAG timmert de voetbalvereniging flink aan de weg. De sponsorcommissie heeft heel wat werk en de re sultaten zijn duidelijkzicht baar langs het veld. Er is niet een open plaats. Alles hangt vol met reclameborden. Toch heeft men nog wat gebrek in Zaamslag. Er moet gemet seld worden en daarom heeft men bij de ingang van de kanti ne een oproep geplaatst voor een metselaar. Die moet twee nieuwe dugouts metselen. Of er zich al gegadigden bij de club hebben aangemeld is niet be kend, maar wie aan de weg timmert zal zeker ook een met selaar weten te vinden. OPVALLEND BIJ Zaamslag is dat supporters van deze club snel dorst hebben. Zo ook za terdag. Niets bijzonders eigen lijk, maar de flesjes worden net naast het veld gegooid. Het aantal viel zaterdag wat tegen in vergelijking met de vorige thuiswedstrijd toen die flesjes niet te tellen waren. Het verschil met het verleden was opmerkelijk. Bij elk flesje dat op de grasmat werd ge gooid werd ook een kwartje gelegd. Dat om de man die alles elke zaterdag moet opruimen wat gunstiger te stemmen. Ook een manier om de kas te spek ken trouwens- REMCO VAN Keeken was za terdag in Hoek een mannetje dat vele handen mocht schud den. De kleine spits van Hoek was namelijk vader geworden van een opvolger met de naam Jordi. Of dat heuglijke feit de reden was waarom Van Keeken zo strijdlustig was, was voor velen een vraag. Niet voor de ene duivenmelker, want die wist: „Hij staat op weduwschap en is daarom zo fel." Waarom de spits van Hoek tegen DVS'33 dan niet scoorde, iets wat hij thuis blikbaar wel voor elkaar had gekregen, wist hij eveneens niet. Hoek verloor met 0-1. Jordi zal er nog niet van wakker liggen. VOLLEYBALVERENIGING DE Kikkers uit Aardenburs heeft al jaren een vaste kern supporters die trouw iedere thuiswedstrijd van de club be- zoekt. De spelers en speelsters van De Kikkers weten zich dar altijd mentaal gesteund door hun aanhang, die vaak veel lawaai maakt om het de bezoe. kende club moeilijk te maken. Veel teams komen ook vaak met enige schrik in de benen richting Aardenburg om c hun wedstrijd te spelen. De Kikkers is thuis nu eenn moeilijk te kloppen. Zaterdag liet de aanhang opnieuw van zich horen, al leverde het keer zeker niet het gewenste rendement op. Bij de stand (I-; in het voordeel van de bezoe kende club BOK werd de wed strijd gestaakt. De supporters stonden als een blok achter hun team en hielden hun reputatie hoog, al was blijkbaar daar niet iedereen zo gelukkig mee. HOOFDPLAAT-TRAINER Jan Peeters mag zich in de voetbal lerij het toonbeeld .van fatsoen en beheersing laten noemen. In het duel tegen Vogelwaarde werd Peeters, die in het d lijks leven zijn kost verdient als leraar, door scheidsrechter Wil ly Segers uit Clinge achter de omheining verbannen, nadat hij commentaar geleverd op zijn dwalingen als leidsman Menig trainer zou hier geen genoegen mee genomen hebben, maar Peeters, die ook actief is in het jeugdplan van de KNW afdeling Zeeland, trok het boe tekleed aan en noemde de man in het zwart zelfs een 'g man'. Ook toen een van zijn spelers een tegenstander een gele kaart wilde 'aannaaien' het hij zich van zijn beste kant zien. De pedagogische kwalitei ten van de coach reiken daar mee verder dan de schoolban ken. Peeters mag daarom te recht de gentleman onder de trainers genoemd worden. Eindredactie: Ton Koomen. Bijdragen: Eddy de Schrijver, Ri- nus Verberkmoes, Willy van Leeu wen en Sjaak Begijn. Den Bosch - In de uitwedstrijd tegen BW/Verachtert reikti Goes naar een verdienstelijk resultaat. Het werd een 2-2-j espel. Gezien het spelbeeld kunnen beide teams vrede hel met deze uitslag. opeisen. Doelman Mark Smee ding van Walcheren was echter weer in goede doen en redde veel. Hij stopte schoten van ach tereenvolgens Wilfried Nelisse en Marco van Oeveren op schier onnavolgbare wijze. Na tien mi nuten in de tweede helft werd het 1-0 door een doelpunt van Jean Paul Mulder na goed werk van invaller Patrick Theune. Toen Imke Kuiper in het straf schopgebied werd gevloerd kwam de bal op de witte stip terecht en het was Walcheren- aanvoerder Eric Moens die vanaf elf meter geen fout maakte en de eindstand van 2-0 op het score bord bracht. Slyu ■M In de 25e minuut kwam Goes aan de leiding. Uit een vrije trap van Paul Bom sloeg de bal ef fectvol tegen de netten: 0-1. Goes bleef daarna een licht over wicht behouden, maar succes kwam juist aan de andere kant. Kort voor de rust kwam BW/ Verachtert op gelijke hoogte uit een vrije trap van Edwin Lub bers: 1-1. De Goese doelman Erik Versluis ging daarbij niet vrijuit. Twee minuten na de hervatting maakte Marcel Kole van Goes een kostbare fout door in eigen doel te schieten: 2-1, maar de Bevelanders heten zich daardoor niet ontmoedigen. Na een kwar tier was de balans weer in even wicht. Met een kopbal lanceerde Paul Bom Arjo den Dekker, die foutloos afrondde: 2-2. Daarna Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klasse E verdedigde Gemert gisteren de toppositie met succes. In eigen huis werd JVC'31 met 2-1 ver slagen. UDT19 verspeelde een punt op de leider door bij Rood Wit op 1-1 te stranden. WSC kon daardoor opschuiven naar de tweede stek door met 2-0 van Wilhelmina te winnen. De Valk-VES'35 werd 1-2 en TSC-OJC Rosmalen 1-1. BW/ Verachtert-Goes eindigde even eens in een puntendeling (2-2), waardoor Goes samen met JVC'31 rode lantaarndrager werd. GEMERT-JVC'31 2-1 - Rust 2-0, Fred Donkers 1-0, Carlo Vermeulen 2-0, Pepijn van Duinhoven 2-1. ROOD WIT-UDI'19 1-1 - Rust 0-1, Rob Otterspeer 0-1, Jan Wijnings 1-1. WSC-WILHELM1NA 2-0 - Rust 1-0, Erik van de Leur (doelman uit straf schop) 1-0, John Adriaansen 2-0. DE VALK-VES'35 1-2 - Rust 1-1, Rinaldo Matthijssen 0-1, John van Knegtsel 1-1, Kees Boerkens 1-2. TSC-OJC ROSMALEN 1-1 - Rust en eindstand. Erik Smulders 1-0,i Toon van Uden 1-1. werd het erg spannend. BWJ Verachtert kreeg het beste vis het spel, maar de Goese doeta Erik Versluis was een struikelblok voor de gasthe» De sporadische aanvallen Goes leverden ook niets meer of zodat met een puntenverdeliif werd afgesloten. Goes was d mee uiteraard in zijn nopjes. Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse B hebben twee van de drie leiders gisteren geen fout gemaakt. VOAB won mei 1-4 van Dongen en TAC/ BWB klopte MOC'H me' 1-0. SVSSS liet wel een steek vallen door met 2-0 bij SC Gastel te verliezen. Onder aan de ranglijst deed NOAD een goede zet door DESK met 3-0 te kloppen. Hetzelf de geldt voor Terheijden, dat RKTW met 3-2 ver sloeg. De klapper in deze klas viel in Middelburg waar de provinciale hoofd stedelingen met 6-0 van HW'24 wonnen. SC GASTEL-SVSSS 2-0 - 1-0, Robbert van Chaam l-ü- Gert-Jan Dirckx 2-0. TAC/BWB-MOC'17 1-0 - 0-0, Erik Roef 1-0. TERHEIJDEN-RKTW 3-2 Rust 1-1, Hoessein Bujur 0-1. Jaap Razenberg 1-1, Hoessein Bujur 1-2, Marco Bierens 2-A Alex de peijper 3-2. Rode kaarten voor de RKTW-ers Edwin Spij kers en Leon van Heist (beiden na twee keer geel). n NOAD-DESK 3-0 - Rust 0-0. Edwin Lichtenberg 1-0, Frans van Brunschot 2-0 (eigen doel;. Egbert van der Meys 3-0. DONGEN-VOAB 1-4 - Rust 0-A Wil Lammers 0-1, Edwin Hoivers 0-2, Jurgen Hendriks 1-2, R°® van Grinsven 1-3, Arno van Loon 1-4. véél meer pret! Restaurant Jüe l&ttt Nieuwe Ginnekenstraat 3 - BR Middelburg - Naast het perst neel van de rusthuizen, hebbe 00k het Zeeuws provinciebestui en het nieuwe bestuur van c Stichting Rusthuizen der Gert formeerde Gemeenten in Zet land, de Goese dominee Schrei der bij Justitie aangeklaagd wt gens diefstal van voedsel. Proce verbaal is opgemaakt en out voorzitter Schreuder is als ve dachte verhoord. >ZIE ZEELAND - C1 Middelburg - De Zeeuwse out gedeputeerde Ventevogel (CDA in 1991 opgestapt door de 'belai tingaffaire', is opnieuw in of spraak geraakt. Hij zou névenii komsten voor het provinciebt stuur verzwijgen door gebruik 1 maken van een bv-constructi Daardoor voorkomt hij een koi ting op het wachtgeld, dat hij a oud-gedeputeerde geniet. In 19S en 1993 zouden zo voor tiendu zenden guldens zijn verzwegei Ventevogel zelf ontkent. De prt vincie is op de hoogte, zegt hi Maar de Zeeuwse staten eise een nader onderzoek. ZIE ZEELAND - C1 Eindhoven - Crisis? Hoezo crisi Amper twaalf uur na het gevoel ge pak slaag van Ajax (1-4) dot 'heel' PSV alsof er niets aan t hand is. Alsof de zware Amste damse klappen niet zijn aangi komen. Alsof de dagen van tra ner Aad de Mos niet zijn geteh Volgens manager Frank Arnese staat het bestuur nog steet 'vierkant achter De Mos'. ZIE SPORT - BI Regen Het wordt een echte herfstdag. Een actieve depressie zorgt niet alleen voor veel bewolking maar ook voor mogelijk langdurige regenval. Matige tot vrij krachtige wind. Luxemburg - Nederlandse val kenshouders die willen investe ren in milieumaatregelen kunne voortaan een beroep doen op ee speciaal fonds' van de Europes Unie. Na sterk aandringen va Nederland zijn de landbouwnr nisters van de Unie gisteren i Luxemburg akkoord gegaan me| een verruiming van de mogelijk heden om daarvoor het struc tuurfonds voor de landbouw t gebruiken. ZIE OOK ECONOMIE - A5: 'Samenwerking levert meer op' Den Haag - Vanaf 1 januari 19! moeten autobilisten voor de eei ste afgifte van een kentekentxl wijs (deel I) eenmalig ongeveq "0 gulden gaan betalen. D« stelt minister Jorritsma (Verkee voor in een brief aan de Tweed Kamer. De Kamer besloot vori jaar al dat vanaf 1997 het kente kenbewijs deel Hl verdwijnt. E jaarlijkse kosten voor dit papieil tje (22 gulden) zijn daarmee vej leden tijd. Den Haag - De WD in de Twe< de Kamer vindt dat politieagei ten alleen de straat op moete: De PvdA is tegen, maar oppos hepartij CDA ziet er wel iets i De VVD denkt dat de 'solo-pa trouille' een goede manier is oi| aan de roep om meer agenten o straat tegemoet te komen. ■ZIE BINNENLAND-A3 Doorbraak in de discussie!

de Stem | 1994 | | pagina 22