Gentlemankoers in Sluiskil Gianni de Jonghe is in vorm Bank Eric Polderman wint tweede cross Zeeuwse trofee in Ylissingen UITSLAGEN STANDEN uris sterkste sis bij :r bezworen iggelman en op dreef Axel wint in matig duel Mannenteam SAR blijft ongeslagen Wielerploeg van Zeeuws- Vlaamse sponsors is rond iap is sterk bezet pESTEM SPORT ZEELAND B7 Nieuwe opzet organisatie lijkt beter aan te slaan Kloosterse trots verslaat FVT/Visser CVB BANK. UW IDEE VAN EEN BANK Driedaagse voor nieuwelingen iAG 24 OKTOBER 1994 B6 jes in Uostburg )pen schaaktoernooi, dat de lit Oostburg in de lokalen van basisschool hield, kon zich ïgstelling. werd beheerst door Belgische schaaksters. In de C-groep was Greet van Laeken duide lijk de sterkste en scoorde maximaal met tien punten uit evenveel wedstrijden. In de D- groep werd Lien de Klerk eer ste met W/2 punt uit 13 par tijen. EINDSTANDEN A-groep: 1. Vivianne Muris (Venlo) 3% punt uit 5 partijen, 2. Veerle Leenhouts (Oostburg) 3' 3. Olga Gommers (Terneuzen) 2 punten. B-groep: 1. Petra van de Heuvel (Mierlo) 12 punten uit 13 partijen 2. Saskia Muris (Venlo) 11, 3' Katrien Ploegmakers (Mierlo) lo| 4. Daphne Audenaerd (Sas van Gent) 9, 5. Paula Wildeboer (Oostburg) 8, 6 Mariska de Smet (Oostburg) 7 punten. C-groep: 1. Greet van Laeken (Aalter België) 10 punten uit 10 partijen, 2 Ellen Wildeboer (Oostburg) 8V2, 3. Judith van de Linde (Oostburg) 6V2, 4 Karina van Hal (Sluis) 5VS, 5. Jolien Stroo (Oostburg) 5V2 punt. D-groep: 1 Lien de Klerk l2Vi punt uit 13 partijen, 2. Frauke van de Moortel 11, 3. Bouke de Vis 10, 4. Linde Leégat 9^2 (allen Aalter), 5. Eline de Smet (Oost burg) 9 punten. isis waarmee zondagvierdeklas- en kampte is bezworen. Tijdens van afgelopen vrijdag dienden m om het bestuur te complete- dracht kreeg nieuwe bestuursle den aan te zoeken. De groep, bestaande uit vier personen, kweet zich goed van zijn taak en droeg Jan Pleunis, Albert Mor tier, Danny de Belie, Ronald Bauwens en Johan Cappon voor. Deze vijf mensen werden bij overgrote meerderheid verkozen. Philip Ivens kwam er later als zesde nieuweling bij. Daarmee bestaat het nieuwe bestuur uit acht leden, want Jan Hense en Joop de Vliegere bleven aan. Wat in een eerder stadium dus niet lukte kreeg de commissie, onder leiding van Jan Pleunis, nu wel voor elkaar. In de voor bereiding op het nieuwe voetbal seizoen moest Pleunis aan Rot- thier namelijk melden dat hij onvoldoende mensen voor een besturusfunctie had weten te strikken. De woordentwist tij dens verschillende festiviteiten deed de gemoederen in het dorp ondertussen danig bezighouden. Aan dit alles lijkt nu dus een einde te zijn gekomen. „We hebben de oud-bestuursle den bereid gevonden de nieuwe lingen in te werken," aldus De Vliegere. „De algemene stem ming tijdens de ledenvergade ring was dat iedereen blij was met de oplossing en goede af loop. De taakverdeling binnen de nieuwe formatie is eveneens bekend. Zoals verwacht wordt Jan Pleunis voorzitter. Hij volgt Tonny Rotthier op, die de voor zittershamer heeft neergelegd. Albert Mortier is de nieuwe se cretaris en Danny de Bie pen ningmeester. rsoonlijk schaakkampioenschap n zeer sterke bezetting. Dat is op aan de andere opzet van deze UITSLAGEN GROEP 1 Eerste ronde: H. Groffen-J. Aan- geenbrug 1-0, B. Henderikse-M- de Waal 0-1, R. Tiggelman-W. van Wijnen 1-0, A. Dubbeldam-A- Riemens 0-1, C. Jansen-H. de Rid der V2-Y2, E. van Hecke-K. Nieu- welink 0-1, P. Monté-R. Burger hof f 1-0, M. Dubbeldam-J. Maes Y2-V2, M. van der Zalm-D. van Boven 1-0, M. de Bruijne-W. Punt V2-Y2, E. Kloosterman-F. Diepe- rink Y2-Y2, A. Quakkelaar-F Snij ders 0-1, A. den Hamer-W. Meul- blok 1-0. Tweede ronde: Nieuwelink-Grof- fen V2-V2, De Waal-Van der Zalm V2-V2, Riemens-Den Hamer Yi-% Snijders-Tiggelman 0-1, Luitwie- ler-Monté 0-1, Dieperink-Jansen 0-1, De Ridder-De Bruijne 0-1. Maes-Kloosterman 1-0, Punt-M. Dubbeldam 1-0, Van Boven-Hen- derikse 1-0, Aangeenbrug-A- Dubbeldam V2-V2, Burgerhoff-Van Hecke 0-1, Van Wijnen-Quakke- laar V2-V2. GROEP 2 Eerste ronde: A. Bandsma-J- Tho- lenaar 0-1, B. Koeman-D. Dehg- han 1-0, P. Schunselaar-C. Boog aard 0-1, M. Holwijn-R. Hoek van Dijke 1-0, C. Schrandt-A. Vermue 0-1, S. Steijn-J. Verduijn den Boer 1-0, P. Noorlander-J. Arend- se 0-1, D. Wolters-L. de Jong 1-®» S. Stoel-J. Hoogstrate Y2-Y2. Tweede ronde: Tholenaar-Wolters 1-0, Boogaard-Koeman V2-V2, Ver- mue-Holwijn 1-0, Arendse-Steijn 0-1, Hoogstrate-Bandsma 0-1- Dehghan-Stoel 1-0, Verduijn den< Boer-Schunselaar 1-0, Hoek van Dijke-Noorlander 0-1, De Jong- Schrandt 1-0. MAANDAG 24 OKTOBER 1994 yan onze sportmedewerker Sluiskil - Het wielerseizoen 0p de weg wordt zaterdag 29 oktober definitief afgesloten uet de traditionele gentle mankoers in Sluiskil. Het ivielercomité De Sluiskilse Wielervrienden, met Mariëtte tan Tatenhove, Herman Mo- bach, Tonnie Hamelink en Eddv van Hijfte, heeft de zaakjes krachtiger aangepakt Jan andere jaren. Dat was o0k nodig, want de gentle mankoers zakte een beetje in en de opkomst van de kop pels was de laatste jaren flink gedaald. Een nieuwe impuls iverd gevonden in het uitno digen van de jeugdrenners met deelnemertjes van de dikke bandenwedstrijden in Zeeland. „Samen met Frank de Bruijcker hebben we een aantal uitnodi gingen de deur uit gedaan en dat betekent dat dit jaar meer kop pels zullen rijden dan de afgelo pen jaren. Een jeugdrenner wordt gekoppeld aan z'n vader, moeder of een ander familielid. Op deze manier wordt weer wat nieuws toegevoegd aan dit eve nement. Het zou jammer zijn als de gentlemankoers zou verdwij nen. Die heeft wel degelijk be staansrecht als we allemaal op dezelfde golflengte willen gaan zitten," aldus Eddy van Hijfte. Er wordt gestreden op een par cours van om en de nabij 2 kilometer. De renners gaan niet helemaal meer tot het eind van het Kanaaleiland, maar slaan een straat vroeger af. Op deze wijze is het voor iedereen een leukere manier om afscheid te nemen van het wielerseizoen. Dat seizoen was redelijk succes vol voor de Zeeuws-Vlamingen met Van Passel, Van Cadsand, Dubbeldam en Vereecken als de vaandeldragers. Peter Mol is overigens zaterdag ook van de partij. Om 14.30 uur worden de eerste jeugdrenners met hun koppelge noten weggeschoten voor restau rant Atlanta. Na de jeugdrenners en leerlingen van basisscholen worden de prijzen uitgereikt en daarna komen de grote kanon nen aan de beurt. Sluiskil vaar digt het koningskoppel Willie de' Feber-Patrick van Passel af. De Feber reed dit seizoen heel wat minder wedstrijden dan vo rig seizoen en hij nam duidelijk wat gas terug ondanks zijn plaatsje in de ploeg van Castele- ijn/Handelscompagnie uit Ter- neuzen. Vorig jaar nog won hij het klassement bij de B-trim- mers na een fel gevecht met Ronald Smits uit Clinge en won daarmee een koerskader. Dit jaar was hij slechts een aantal keren te zien in het Zeeuws- Vlaamse. Voor een gentleman koers kan De Feber zich nog wel opladen. Een te kloppen koppel wordt gevormd door Peter Mol en Ko Tolhoek. Dat is echt favoriet, al mag het koppel Harinck-Franse niet onderschat worden. Harinck stond z'n mannetje uitstekend in de trimkoersen. Jan Dubbeldam rijdt samen met Karei van Goethem. Naast deze koppels worden nog heel wat kopstukken en andere gentlemen verwacht. „Organisatoren van wielerwed strijden, comités en andere men sen die betrokken zijn in de sportwereld hebben een uitnodi ging gekregen. Het loopt nu al gesmeerder dan de laatste jaren. De animo schijnt weer wat terug te komen." Er zullen ook aparte prijzen zijn voor de ludiekste deelnemers. Na afloop is er in Atlanta een geza menlijke broodmaaltijd en kan het seizoen uitgedanst worden op de klanken van het huisor kest, The New Lords uit Wachte- beke. De middenstand en bedrij ven hebben weer voor een flink prijzenpakket gezorgd. Volgend jaar is Sluiskil er weer bij als startplaats van de Delta Toer. „Wat we verder doen zul len we wel zien. Clubkampioen schappen of districtskampioen schappen. Het kan allemaal, maar we bekijken dat later," besluit Van Hijfte. Van onze motorsportmedewerker Vlissingen - Op het Sloehavencircuit in Vlissingen werd zaterdag de tweede motorcross verreden, die meetelt voor de strijd om de Zeeuwse trofee. In de 250/500 cc-klasse deelde Vlissinger Eric Polderman opnieuw de lakens uit. Na zijn succes in Rilland won hij ook in Vlissingen en hij geldt dan ook als voornaamste kans hebber voor de eindzege. In de laatste wedstrijd in Axel volgende week moet hij dan voornamelijk Erik van de Wekken uit Zierikzee op afstand houden. MOTORCROSS In Vlissingen werd hem de over winning overigens niet op een presenteerblaadje aangeboden. Vooral in de tweede manche le verde hij felle strijd met Van de Wekken en ook met Middelbur ger Thomas Adriaanse. Polder man verliet als eerste het start- terrein, maar moest bij de eerste doorkomst Erik van de Wekken voor zich dulden. Dit zou echter maar van kortë duur zijn, want iii de tweede ronde werd de crosser uit Zierikzee weer op zijn plaats gezet. Van der Wekken werd zelfs nog voorbij gestoken door Adriaanse, die zich ook nog bij Polderman kwam melden. Deze wist de aan vallen van Adriaanse gemakke lijk af te slaan en pakte zo weer vijftig punten voor het klasse ment van de Zeeuwse trofee. In dit klassment heeft hij volgende week in Axel eigenlijk alleen concurrentie te duchten van Van de Wekken. Adriaanse startte namelijk niet in Rilland en be haalde daar dus ook geen punten en de in Rilland sterk rijdende Overweel viel in Vlissingen niet in de punten. In de 125 cc-klasse leverde Gianni de Jonghe uit Sluiskil felle strijd met zijn naaste con current Richard Leeuwesteijn uit Vlissingen. Dit was overigens geen strijd om de eerste plaats, want deze ging in beide manches naar Micha Hylkema uit Stand- daarbuiten. Hylkema telt voor het eindklassement niet meer mee, want hij reed niet in Ril land, waar De Jonghe zich de sterkste had getoond. In de eerste manche in Vlissin gen moest hij Leeuwesteijn op een tweede plaats laten voor gaan. In de tweede reeks leek de Sluiskillenaar eveneens weinig succes beschoren, want na de start bevakkeerde hij rond een elfde positie. Hij liet zich daar door niet uit het veld slaan en begon aan een opmars, die hem voor Leeuwesteijn bracht op een tweede plaats. Leeuwesteijn viel enigszins terug, maar kon zich handhaven op de derde plaats. Hier valt eveneens nog een inte ressante finale te verwachten in Axel. Bij de junioren, de klasse van de vrijetijdsrijders, moesten de Zeeuws-Vlamingen de eer laten aan de 'overkanters', die opti maal profijt trokken uit hun thuisvoordeel. Souburger Floor van Dommelen toonde zich de sterkste voor Marcel de Bok en Jan Bouten. Axelaar Johan Schelleman was met een zevende plaats opnieuw de beste Zeeuws- Vlaming. UITSLAGEN 60 cc: 1. Michael Maaskant (Halste ren), 2. Joeri van Liere (Kapelle), 3. Martin Sanders (Roosendaal), 4 Alison Kolijn (Terneuzen). Junioren: 1. Floor van Dommelen (Oost-Souburg), 2. Marcel de Bok (Nieuw- en St.-Joostland), 3. Jan Bouten (Vlissingen), 4. Frans Ras ters (België), 5. Rien van Liere (Ka pelle), 7. Johan Schelleman (Axel), 9. Bart Lijbaert (Zandstraat), 11. Hans Kolijn, 14. Ronny Doppegie- ter, 15. André Stockman (allen Ter neuzen), 16. Coen van Hoeve, 17. Bram van Hoeve (beiden Zaamslag), 27. Ronald de Ridder. Superklasse 125 cc: 1. Micha Hylke ma (Standdaarbuiten), 2. Gianni de Jonghe (Sluiskil), 3. Richard Leeu westeijn (Vlissingen), 4. Martin van de Weele (Brouwershaven), 5. Wim Moerdijk (Waarde), 6. Arjo Verhage (Aagtekerke), 7. As win Vandamme (Zuiddorpe), 8. Casper Ovaa (Mid delburg), 9 Piek Cruson (Breskens), 10. Michaël van de Goor (Middel burg). 250/500 cc: 1 Eric Polderman (Vlis singen), 2. Erik van de Wekken (Zierikzee), 3 Thomas Adriaanse (Middelburg), 4 Kees den Hollander (Aagtekerke), 5 Joris van Strien (Dirksland). TUSSENSTANDEN 125 cc: Gianni de Jonghe 192 pun ten, Richard Leeuwesteijn 186, Wim Moerdijk 165. 250/500 cc: Eric Polderman 197, Erik van de Wekken 184, Cees den Hollander 174 punten. Een overzicht van de wedstrijd in de 250/500cc-klasse. FOTO JAAP WOLTERBEEK Van onze medewerker Guus Heutinck Axel - Met drie doelpunten werd Zeelandia gistermiddag afge troefd in het Axelse bos door een Axel, dat toch geen grootse vorm liet zien. Drie goede momenten van Joep Frusch leverden even- zovele doelpunten op. VIERDE KLASSE H De combinaties bij Axel wilden niet vlotten en er was weinig creativiteit. Als de oranje-witten al eens gevaarlijk voor het Mid delburgse doel verschenen, kwam dit bovendien vaak door de welwillende medewerking van de zwakke verdediging van Zeelandia. Dat deze ploeg op dit moment met nul punten uit zeven wed strijden op de laatste plek staat hoeft weinig verbazing te wek ken. Technisch kan het redelijk het balletje rondspelen, maar de ploeg mist elke stootkracht in de voorhoede. De twee spitsen Ro land Pruysers en Jacco Witte stralen weinig dreiging uit, al mag de Axel-verdediging het zich aantrekken dat het Pruysers in de tweede helft nog bijna liet scoren. Aan de andere kant beschikken de Axelaars wel over een killer. Joep Frusch had zijn vizier op scherp staan en zette zijn ploeg al voor rust op een rustgevende 2-0-voorsprong. In de twintigste minuut opende hij de score door een voorzet van Jordy van Bun deren keihard via de grond in te koppen en vijf minuten voor de pauze vergrootte hij de marge met een schitterend tweede doel punt. Hij ontving de bal op de rand van het zestienmetergebied en wipte die vervolgens over een eerste verdediger om de bal daarna vol op de wreef te ne men. Doelman Arjan van de Re- ijt zag het leer in de linker bovenhoek verdwijnen. Even was er opwinding over een niet gegeven strafschop. Kevin Thomson soleerde door de Zee- landia-rangen en werd binnen de beruchte krijtlijnen neerge haald, maar scheidsrechter Fi- lius uit 's-Heerenhoek weigerde de bal op de stip te leggen. Hij zou een gemakkelijk middag hebben met dit uiterst sportieve duel en hoefde dan ook geen enkele keer een kaart te trekken. Zo kabbelde het duel dan ook verder in de tweede helft. Zee landia poogde wat terug te doen, maar was onmachtig en Axel verzuimde deze tegenstander in de hoek te zetten. Wellicht dat Leo Bracke en Michael Pieters, die door ziekte ontbraken, aan dit matig spelend Axel meer jus hadden kunnen geven. Nu was het weer Joep Frusch die nog voor wat vuurwerk moest zorgen. Hij kreeg de bal na een goede voorzet van de pas inge wisselde Grecorie van Hecke, waarbij laatste man Schreuders weer eens mistastte. Hij kon ver volgens alle tijd nemen om van dichtbij de juiste hoek uit te kiezen voor zijn derde treffer van deze middag. Oefenmeester Rinus Zegers zal ongetwijfeld met gemengde ge voelens van het veld gestapt zijn. Het resultaat was uitstekend, de punten waren binnen, maar de manier waarop de zege tot stand was gekomen moet hem toch te denken hebben gegeven. Voor Zeelandia lijkt het verblijf in de vierde klasse na de promotie van afgelopen jaar niet erg lang te duren. (ADVERTENTIE) Nu 7,5% rente op uw spaar geld. De CVB Bank geeft op haar Top Spaar rekening (jaarrente) 7,5% rente voor 5 jaar vast Voor 1 jaar vast is dat 5,5% en voor 2 jaar vast 6%. De minimum inleg is 1.000,-, de maximum inleg bedraagt 500.000,-. Deze aanbiedingen gelden van 24 oktober t/m 13 november 1994 (rentewijzigingen voorbehouden). Raadpleeg de Gouden Gids of bel gratis 06 - 0411 voor de dichtstbij zijnde CVB-vestiging. Terneuzen - Het mannenteam van het Kloos terse SAR is ook in de vijfde competitieronde ongeslagen gebleven. Tijdens het inhaalweek- einde in de landelijke tafeltenniscompetitie versloeg de Kloosterse trots in de vierde divisie het bezoekende FVT/Visser 4 met 7-3. TAFELTENNIS SAR boekte een regelmatige overwinning op de Rotterdammers, die toch sterker voor de dag kwamen dan mocht worden verwacht. Vooral het nog ongeslagen duo Pascal Neve en Wim 't Hooft moest bij vlagen tot het uiterste gaan om zich de Feyenoorders van het lijf te houden. Zo boekte Wim 't Hooft een enigszins gelukkige zege op de jonge Desmond Buyk door een 20-17-achterstand in de tweede game alsnog om te zetten in een 28-26 zege. 't Hooft voorkwam daarmee op het nippertje een derde game, die een ongetwijfeld onvoorspel bare afloop zou hebben gehad. Pascal Neve liet zich in de eerste games tegen Buyk en Bultena verrassen. De voor dit niveau te sterke Neve beschikte in de resterende games echter over voldoende reserves om die misstappen gemakkelijk recht te zetten. Zowel Neve als 't Hooft bleef dus ook in deze wedstrijd zonder partijverlies. Alleen derde man Mark Maas blijft dit seizoen nog achter. Ondanks de huidige succes- senreeks van de Kloosterse ploeg ontbeert Maas in zijn partijen elke vorm van zelfvertrouwen. Als gevolg daarvan dwingt Maas, in vrijwel elke partij toch kansrijk, aan het slot van de partij het geluk niet af. Zes games mocht Mark Maas tegen FVT afwerken, waarvan er vier op deze wijze met miniem verschil verloren gingen. Ten koste van Maas kwam FVT dus aan de drie tegenpunten. Voor de situatie op de ranglijst maakt dit echter niet veel meer uit. Halverwege de competitie heeft SAR een aanzienlijk gat geslagen ten opzichte van de achtervolgers. Met veertien punten voorsprong kan zelfs een opeenhoping van pech of een totale off-day de ploeg niet meer van het kampioenschap afhouden. Ook in de afdelingscompetitie stonden er slech'ts enkele inhaalwedstrijden op het programma. In de kampioensklasse trad het veel geplaagde SAR 2 in het strijdperk tegen Zand 2. De Middelburgers, favoriet voor de Zeeuwse titel, toonden zich in een goede wedstrijd te sterk voor de Kloosterse hekke- sluiter. Dennis Verdurmen bleek nochtans goed opgewassen tegen de kracht van 't Zand. Op betrekkelijk eenvoudige wijze zorgde de Klooster se kopman via overwinningen op Louwerse en Van Veen voor twee winstpunten. De partij tegen de ervaren Erik Hageman moest Verdurmen echter aan zijn tegenstander afstaan. Ook Michel Schelf hout kon op een goede wedstrijd terugzien. Deson danks kon Schelfhout slechts één punt aan het door Verdurmen gecreëerde totaal toevoegen. Zijn winst op de verdedigend spelende Van Veen be paalde de nederlaag voor SAR op 3-7. St.-Aloysius 1 kwam aan de kop van de ranglijst in de tweede klasse A. De ploeg uit Graauw was met 9-1 veel te sterk voor Qutility/MZ 6, dat bovendien kopman Richard van Belzen na een partij gebles seerd zag afhaken. Het overgebleven duo Vis en Griep was geen partij voor Jo Bogaert en Jan van Acker. Johnny Buysse bleef tegen Ad Vis aan de goede kant van de score en had ook tegen Griep winstkansen. De Middelburger pakte uiteindelijk echter toch de winst en bracht daarmee de Graau- wenaren de enige tegentreffer toe. UITSLAGEN LANDELIJK VROUWEN Eerste divisie: Docos-Amstelveen 2-8, Shot 2-Cosmos/TTW 2-8. Derde divisie: Pecos-Red Star'58 8-2. Vierde divisie: FVT/Visser-Breda 5-5. MANNEN Derde divisie: Combat-Qutility/MZ 6-4. Vierde divisie: SAR'72-FVT/Visser 4 7-3, Scyiia 2-Hotak 2 8-2, ILAC-Papendrecht 6-4. AFDELING SENIOREN Kampioensklasse: SAR'72 2-'t Zand 2 3-7. Tweede klasse A: St.-Aloysius 1-Qutility/MZ 6 9-1. Vierde klasse D: ONA 2-Den Dijk 1 3-7^ Vijfde klasse D: SAR'72 4-St Aloysius 3 9-1. Zesde klasse B: STV 5-SAR'72 6 7-3. ZATERDAGVOETBAL RESERVEKLASSEN UITSLAGEN Reserve tweede klasse: Serooskerke 2 - Good-Luck 2 0-0, Kloetinge 2 - Arnemuiden - o ^oda Boys 2 - Tricht 2 2-3, Wilhelmina 2 - Yerseke 2 2-0, WHS 2 - Nivo Sparta 2 5-2, Hoek 2 - Tholense Boys 2 2-0. Reserve derde klasse A: AZW 2 - WHS 3 0-2, Kapelle 2 - Dauwendae- le 2 4-2, Terneuzense Boys 2 - Dinteloord 2 2-2, De Meeuwen 2 - Zwaluwe 2 1-1, SSC 2 - Oostkapelle 2 2-1, Arnemuiden 3 - Veere 2 3-4. STANDEN Reserve tweede klasse: Hoek 2 8-13, Kloetinge 2 7-12, Wilhelmina 2 7-10, Serooskerke 2 8-8, Roda Boys 2 7-7, Good-Luck 2 7-7, Arnemui den 2 8-7, Tricht 2 7-6, Tholense Boys 2 7-5, Yerseke 2 7-5, Nivo Sparta 2 7-4, WHS 2 8-4. Reserve derde klasse A: Zwaluwe 2 8-13, Dauwendaele 2 8-11, SSC 2 8-11, AZW 2 8-10, Kapelle 2 8-10, Oostkapelle 2 8-9, Dinteloord 2 8-7, WHS 3 8-7, De Meeuwen 2 8-6, Veere 2 8-6, Arnemuiden 3 8-5, Terneuzense Boys 2 8-1. ZATERDAGVOETBAL KNVB AFDELING ZEELAND Eerste klasse: Wemeldinge 1-Brou wershaven 1 1-1, Nieuwdorp 1-Nieuwland 1 3-0, Duiveland 1-Mevo 1 2-4, SPS 1-VCK 1 6-0, DFS 1-Meeuwen 1 1-2. Reserve eerste klasse: Bevelanders 2-Yerseke 3 0-0, Meeuwen 3-Kloe- tinge 3 6-1, VCK 2-Serooskerke 3 1-1, Rillandia 2-'s-Heer Arendsker- ke 2 2-3, Bruse Boys 2-Veere 3 1-0, Krabbendijke 2-GPC 2 1-2. Tweede klasse A: Spui 1-Apollo 1 2-0, Hoedekenskerke 1-Waarde 1 2-1, Kats 1-ZSC 1 3-4, Wolphaarts- dijk 1-SVD 1 3-0, Wissenkerke 1-Cadzand 1 5-1. Tweede klasse B: Middelburg 3-Ter- neuzense Boys 3 2-2, GPC 3-AZW 3 2-4, Heinkenszand 3-Zaamslag 2 3-4, Hoek 3-Nieuwdorp 2 2-1, Mid delburg 2-Serooskerke 4 6-1, Nieuwland 2-Spui 2 0-2. Tweede klasse C: Colijnsplaatse Boys 2-Kruiningen 2 1-2, WIK 2-Bruse Boys 3 0-1, Duiveland 2-'s- Heer Arendskerke 3 4-1, Kapelle 3-Mevo 2 3-1, SSV'65 2-Heinkens- zand 2 3-0, Brouwershaven 2-We- meldinge 2 1-1. Derde klasse A: Hontenisse 1-Bier vliet 1 1-2, Hoek 4-Hoek 5 0-3, Terneuzense Boys 4-Hoofdplaat 1 4-0, Terneuzense Boys 5-Zaamslag 3 0-1. Derde klasse B: Meeuwen 5-Nieuw- land 3 2-3, Zeelandia 1-Oostkapelle 3 1-2, VCK 3-Dauwendaele 3 2-3, Ritthem 1-Meeuwen 4 2-3, Robur 1-Vlissingen 1 2-4, DFS 2-Bevelan- ders 4 7-2. Derde klasse C: SKNWK 2-DFS 3 0-1, Bevelanders 3-Kloetinge 5 1-4, Duiveland 3-Wolphaartsdijk 2 1-4, ZSC 2-SVD 2 2-2, Robur 2-Arne- muiden 4 2-4, SSV'65 3-SKNWK 3 4-2. Derde klasse D: Yerseke 5-Apollo 2 0-3, SVD 3-Krabbendijke 3 7-3, Kruimngen 4-Kloetinge 4 0-3, Wolphaartsdijk 3-Hoeaekenskerke 2 0-8, Waarde 2-Kruiningen 3 1-4, Yerseke 4-Wemeldinge 3 2-1. Vierde klasse A: GPC 5-Wissen- kerke 2 1-3, Veere 4-ZSC 3 6-1, DFS 4-Bevelanders 5 5-0, Oostka pelle 4-Serooskerke 5 0-3, Brou wershaven 3-Colijnsplaatse Boys 3 3-3. Vierde klasse B: SKNWK 4-Krui- mngen 5 Kruimngen 5 niet opgeko men, Mevo 3-Wolphaartsdijk 5 10-2, Kloetinge 6-Rillandia 4 0-7, Bruse Boys 4-WIK 3 5-4. Vierde klasse C: 's-Heer Arendsker ke 4-Borssele 3 4-2, Dauwendaele 5-Wolphaartsdijk 4 3-2, Arnemui den 5-Hemkenszand 5 7-1, Kapelle 4-SSV65 4 2-2, Kruimngen 6-Nieuwdorp 3 1-7 Vierde klasse D: Middelburg 5-VCK 4 2-4, Heinkenszand 6-Borssele 2 3-2, Dauwendaele 4-GPC 4 1-1, Rit them 2-VCK 5 1-1, Bhondu 1-Meeuwen 6 5-1. Vierde klasse E: Apollo 3-Yerseke 6 4-2, Waarde 3-Kloetmge 7 1-4. Vierde klasse F: Corn Boys 1-Ter neuzense Boys 7 6-2, Zaamslag 4-Terneuzense Boys 6 9-0, AZW 4-Zaamslag 5 6-3, AZW 5-Spui 4 3-1. KNVB-RESERVEKLASSEN ZONDAGVOETBAL Reserve eerste klasse: Someren 2-Geldrop/AEK 2 0-0, UDI'19 2-Ba- ronie 2 0-2, Halsteren 2-UNA 2 3-0, De Valk 2-Gemert 2 0-0 (gestaakt, licht uitgevallen), JVC'31 2-Margce- riet 2 2-1. Moerse Boys 2-OJC Ros malen 2 0-7 Reserve tweede klasse B: Middel burg 2-Goes-2 3-1, DOSKO 2-TSC 2 0-0, Rood Wit 2-VOAB 2 0-0, HVV'24 2-Dongen 2 0-2, Roosendaal 2-MOC17 2 1-1, Schijndel 3-RKTVV2 2-1. Reserve derde klasse A: Hoofdplaat 2-Alliance 2 1-2, Terneuzen 2-VC Vlissingen 2 2-1, STEEN 2-Luctor'88 2 4-0, Steenbergen 2-Sluiskil 2 1-1, Hontenisse 2-Pa- trijzen 2 3-2, Zierikzee 2-RCS 2 2-7. Reserve derde klasse B: Beek-Voor uit 2-WSC 3 4-1, Gilze 2-Virtus 2 4-2, Moerse Boys 3-Audacia 2 2-1, Sarto 2-Jong Brabant 2 4-1, Uno Animo 2-Longa 2 4-4, Terheijden 2-NOAD 2 scheidsrechter niet opge komen. ZONDAGVOETBAL KNVB AFDELING ZEELAND Eerste klasse: Hulsterloo 1-Graauw 1 1-1, Corn Boys 1-Renesse 1 3-2 (gestaakt), IJzendijke 1-Oostburg 1 0-0, Domburg 1-RIA 1 5-1, Honte nisse 1-Lewedorpse Boys 1 3-2, Ro bur 1-Clinge 1 2-0. Reserve eerste klasse: Breskens 2-Vogelwaarde 2 2-1. STEEN 3-Axel 2 2-3, Aardenburg 2-Zeeland Sport 2 1-5, HVV'24 3-Zienkzee 3 1-1, Koewacht 2-Lewedorpse Boys 2 0-0, Walcheren 2-RCS 3 0-2 Tweede klasse A: Groede 1-Schoon- dijke 1 0-6, SDO 1-Noormannen 1 4-2, Jong Ambon 1-Hansweertse Boys 1 1-4, Sluis 1-Biervliet 1 1-0, Volharding 1-Aardenburg 1 2-0, Terhole 1-Kwadendamme 13-1. Tweede klasse B: Clinge 2-Ter- neuzen 3 1-3, Corn Boys 2-Honte- nisse 3 1-2, STEEN 4-HW24 4 3-0, Oostburg 2-RIA 2 9-1, IJzendijke 2-Philippine 2 2-5, Vogelwaarde 3-Breskens 3 5-2. Tweede klasse C: Zeeland Sport 3-Vlissingen 3 5-2, Zeelandia 3-Domburg 2 2-5, Noormannen 2-Zeelandia 2 0-6, Goes 3-Middel- burg 3 1-1. Derde klasse A: RCS 4-Renesse 2 3-1, Ouwerkerk 2-Zonnemaire 1 6-0, Luctor'88 5-Ouwerkerk 1 3-7, Volharding 2-Cortgene 1 0-2, Robur 2-Kwadendamme 2 7-0 Derde klasse B: RCS 5-Goes 4 4-3, Jong Ambon 2-Luctor'88 4 2-5, Zee land Sport 5-Zeeland Sport 4 1-6, Vlissingen 4-Jong Ambon 3 3-6, Pa trijzen 3-Walcheren 4 1-7. Derde klasse C: Terneuzen 6-Graau- w 2 2-2, RIA 3-Axel 4 5-0, Philippi ne 3-HVV24 6 1-4, Clinge 4-SDO 2 2-6, Koewacht 3-Hontenisse 4 3-2, Graauw 3-Hulsterloo 2 6-3. Derde klasse D: Aardenburg 3-Schoondijke 2 2-3, Biervliet 2-Sluiskil 3 1-4, Terneuzen 5-Clinge 3 1-3, Axel 3-STEEN 5 7-2, Terneu zen 4-Breskens 4 1-6. Vierde klasse A: Kwadendamme 3-Robur 3 1-4, Ouwerkerk 3-Vol- harding 3 2-1, Dreischor 2-Lewe- dorpse Boys 2 2-3, Renesse 3-Cort- gene 2 2-0, Renesse 4-Patrijzen 4 3-2. Vierde klasse B: Lewedorpse Boys 3-Zeelandia 6 2-9, Hansweert'se Boys 3-Jong Ambon 4 4-3. Vierde klasse C: Zeelandia 4-Dom- burg 3 3-0, Vlissingen 5-Middelburg 5 0-2, Zeeland Sport 7-Zeelana Sport 6 7-2, Noormannen 3-Zee- landia 5 2-0. Vierde klasse D: Corn Boys 4-IJzen- dijke 3 1-4, Sluiskil 5-Oostburg 3 6-1, Sluis 2-Corn Boys 3 Sluis 2 niet opgekomen, Sluiskil 4-Philippine 4 0-8. Vierde klasse E: RIA 4-Terhole 3 6-0, SDO 3-Koewacht 4 0-1, Honte nisse 5-Terneuzen 7 1-2, Axel 5-Graauw 4 6-2, Terhole 2-Vogel- waarde 4 3-2. Kloosterzande - Het nieuwe wielerseizoen lijkt nog ver weg, maar nu al worden plannen gemaakt voor een nieuwe driedaagse voor nieuwelingen. Deze zou verreden moeten worden op 30 juni, 1 en 2 juli. Borssele en Kloosterzande zijn in elk geval in de race om te fungeren als etappeplaats. In feite hebben deze twee comités al hun toestemming gegeven. In Kloosterzande wil men de wielerdag voor nieuwelingen uitbreiden met een koers voor vrouwen. Het plan van de driedaagse is mede afkomstig van consul Henk Remijnsen. Zoals bekend zal zowel de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen als ZRTC Theo Middelkamp in 1995 weer nieuwelingen op de been brengen. Van onze medewerker Eddy de Schrijver Walsoorden - Vandaag wordt de nieuwe Zeeuwse ama- teurploeg van Erotic Discount Center aan het publiek voorgesteld. De ploeg gaat uit minimaal 12 renners bestaan. Volgens de uitnodigingen die de betrokken renners hebben gekregen is er geen vuiltje meer aan de lucht, want de oprichting wil men vanavond gaan vieren. Het betekent dat de ploeg mag uitkomen in de topcompetitie en voor de Zeeuwse wieler sport betekent dit een nieuwe impuls, al had natuurlijk ook een samenwerkingsverband aangegaan kunnen worden met de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Dan nog zou een aparte afdeling voor de topcompetitie mogelijk ge weest zijn. Joop de Jonge en zijn companen hebben daar echter niet voor gekozen. Naast het bedrijf van Joop de Jonge uit Axel werken ook autobedrijf Van de Voorde en Toon Deij, alias 'Deto Toon', mee. Verwacht wordt dat er nog enkele co-sponsors tot de groep zullen toetreden. Op welk materiaal men gaat rijden is nog niet bekend. Daarover zijn enkele offertes uitgebracht. Het materiaal was overigens op een bepaald moment een heet hangijzer, want er was eerst sprake van dat de renners ook zelf wat moesten bijdragen in de kos ten. Dat probleem schijnt op gelost te zijn. In de ploeg zitten twee Zeeuws-Vlamingen. Dat zijn Patrick van Passel en Johny van Cadsand. Het betekent ook dat Erik Vereecken, die toch een hele staat van dienst heeft en die in de heuvels met de beste renners meekan, niet is gekozen in de ploeg. Op aandringen van ploegleider Rinus Verboom had Vereecken zelf een aanbevelingsbrief ge schreven. De klinkende resul taten - toch ooit knap vierde op de nationale kampioen schappen en veruit de beste veldrijder in Zeeland - waren niet voldoende om in deze ploeg te worden opgenomen. Vereecken wacht trouwens nog steeds op antwoord. Peter Mol - ook lid van de> wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen - is wel van de partij in de ploeg. Hij tekende precies een week geleden thuis het contract. Naast de eerder genoemde renners maken ook Goense en Timmermans deel uit van de ploeg. In de formatie komen ook twee nationale toppers te rij den. Dat is in eerste instantie de in Belgie woonachtige Cas per van der Meer. In België een gevreesd renner, maar in Nederland behoorde hij even eens tot de toppers. Wim van der Meulenhof behoort ook in het rijtje thuis van de renners die de ploegleiding graag naar de Zeeuwse formatie zou wil len halen. De financiële eisen van Van der Meulenhof waren niet mis en het is de vraag of de nieuwe sponsor nu wel aan die eisen zal willen voldoen. De voorstelling van de ploeg in Walsoorden begint om 20.00 uur.

de Stem | 1994 | | pagina 19