p22| Valentijn velt Van der Smissen g 9 november herder—manager Lemke spreekt schande van ontvangst PSV wil ook nog rechterverdediger Twintig miljoen voor topsport in '95 UITSLAGEN standen %derlaag Jaspers kost Arnouts plaats in kwartfinales Crisis nadert bij Vitesse Eindsprint Michael Stich te machtig voor Jan Siemerink \UjFZeeland PËSTEM SPORT Regilio Tuur trouwt in stijl sportnieuws KORT HANDBAL PAARDESPORT VOETBAL VOLLEYBAL ZWEMMEN 1994 X 72 over je persoonlijke open dag van uur (einde 21.00 uur). 10II84-89000/89229 ZATERDAG 22 OKTOBER 1994 B2 yterdam (sid/anp) - Manager Lemke van De toorn van Lemke trof niet alleen de Rotterdam- Voor wedstrijden met verhoogd risico verkoopt woedend over de gele kaart van Mario Basler w |w r>i c„i. ,1 1„L _J„~Li«« TT"„1 v. /->^; Imnrlnn <-»»-. vto a o rr imM Va qT rli iqI rtono o q net oil ovi i TT or-et ixrnrHt hii nmvpr OPqI II OP (sid/anp) - Manager Lemke van J'erder Bremen heeft schande gesproken van |f ontvangst van zijn club door een groepje [.yenoord-supporters. „Eerst werden we har- Kjijk ontvangen door het bestuur van Feyen- #rd. Vervolgens begroetten sommige Neder landse supporters ons 500 meter voor het sta- jonmet Heil Hitler-leuzen. Een schandaal." De toorn van Lemke trof niet alleen de Rotterdam se fans, maar ook de politie, scheidsrechter Karls- son en Feyenoord zelf. „Afgesproken was dat don derdag naar Rotterdam gereisde Bremen-suppor- ters nog kaartjes konden kopen voor speciale vak ken. Maar toen heeft de Rotterdamse burgemeester 's middags opeens verboden dat fans zonder kaart jes ook maar in de buurt van het stadion mochten komen." Voor wedstrijden met verhoogd risico verkoopt Feyenoord nooit kaarten op de dag van het duel. Een woordvoerder van de gemeente: „Inderdaad zijn twintig fans van Bremen zonder kaart terugge stuurd. Ze arriveerden op het station en zijn onder begeleiding teruggegaan naar Breda, waar hun auto stond". De klaagzang van Lemke betreffende de scheidsrechter: „Het was de af scheids wedstrijd van Karlsson en zo heeft hij ook gefloten". Lemke was woedend over de gele kaart van Mario Basler we gens aanstellerij. „Eerst wordt hij omver geslagen, hij laat zich behandelen en krijgt dan ook nog een straf. Dat kan niet." Over de tegenstander tenslotte: „Feyenoord heeft de bal twee keer in de ploeg ge houden, nadat wij die buiten de lijnen hadden ge schoten omdat een speler geblesseerd op de grond lag. Dat heb ik in dertien jaar als manager nog nooit meegemaakt". y8nonze verslaggever Hein Groothuis feghel - In de beginfase van het nationale Masterstoer- jooi driebanden, als er om twee gewonnen setjes wordt gespeeld, wil een reputatie niets zeggen. Christ van der Smissen en Dick Jaspers ondervonden het gisteren in cul- jireel centrum De Blauwe Kei in Veghel. (ander Smissen, dit seizoen voor let eerst behorend tot de prof- groep van dr. Werner Bayer, leed tree nederlagen - tegen Harrie unde Ven en Gerwin Valentijn - ja werd daardoor geëlimineerd. Jaspers verloor in zijn laatste poulewedstrijd verrassend van voungster Dick van Uum, maar jij was door twee zeges met 30 al zeker van een plaats bij de laatste acht. fillebrorder Gerwin Valentijn, ie zich met Ben Velthuis uit poule A kwalificeerde, deed zijn plaatsgenoot Christ van der Smissen de das om. De straten maker, die een pure amateur is en let zich met het oog op zijn gezin met kan permitteren aan wereld- lekertoernooien mee te doen zelfs Oosterhout liet hij schieten - toonde zich de sterkste in de beslissende set (15—12), na een spannend slot. der Smissen kwam na een achterstand van 145 met een van 7 terug in de race. Een Hos voorkwam het achtste punt. Valentijn, die eerder verzuimd lad de partij te beeindigen, beze- daarna het lot van zijn te genstander. „Dat kan gebeuren als het om twee gewonnen sets gaat," ver zuchtte Van der Smissen. „Ik moet wel zeggen dat Gerwin een echte zwijnen had. In elke set wel een.Maar Van der Smis sen had zelf ook een keer ontzet tend veel mazzel. In de slotfase van de tweede set werd hem, hoe wel hij geen carambole had ge maakt, een punt cadeau gedaan door de arbiter, dat hij in dank aanvaardde en Valentijn moge lijk de set kostte. Voor Valentijn, die op de eerste dag voor de beste partij zorgde met een moyenne van 2.277, bete kent zijn optreden op de Masters een bevestiging van zijn vorm. „Ik ben een heel zwakke periode te boven. Het vorige seizoen ein digde ik heel slecht en het nieuwe seizoen begon ik heel slecht. De ladtste weken gaat het echter weer lekker." De ondergang van Dick Jaspers tegen Dick van Uum werd met le de ogen gadegeslagen door Jan Arnouts, want het kostte de kas telein uit Etten-Leur, die een slecjiter setsaldo had dan zijn twee concurrenten in poule B, het vervolg van het toernooi. Aan het feit dat Jaspers en Van Uum ploeggenoten zijn, besteedde Ar nouts, altijd een sportieve verlie zer, geen aandacht. De suggestie van een combine wees Dick van Uum ook fel van de hand. „Als ik merk dat iemand mij laat win nen, dan gooi ik de handdoek. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Nee, Dick heeft gewoon wat pech ge had. In de laatste set ging zijn bal 'een paar keer net achterom." Zo Gerwin Valentijn, hier actief op een archieffoto, deed zijn dorpsgenoot Christ van der Smissen in Veghel in het pak. foto de stem/ben steffen zag Dick Jaspers zelf, die in de derde set met 107 voorstond maar hem uit handen moest ge ven door een serie van zeven van zijn tegenstander, het ook. „Met een beetje meer geluk win ik." Ad Broeders plaatste zich met Frans van Kuijk, die in zijn sl'ot- duel zijn meerdere moest beken nen in ploeggenoot Van Bracht, uit poule D. Na zijn winst tegen Rini van Bracht troefde de Oos- terhouter Aart Gieskens royaal af (30). Broeders speelde donder dagavond laat tegen Van Bracht een wel heel gedenkwaardige partij. Zijn tegenstander maakte in de tweede en derde set geen punt, hoewel hij daarin in totaal 23 beurten kreeg. Broeders: „En ik weet zeker dat hij het er niet om gedaan heeft. Daarvoor ken ik hem tegoed. Vanmiddag ver telde hij dat hij halverwege de tweede set een lens kwijt was ge raakt. Dat hij, in de derde set geen punt maakte, kwam voor mij ech ter voornamelijk doordat ik hem murw had gemaakt. Als een bil jarter aangeslagen is, is zijn ach terhand kapot. Dan kunnen ze hem net zo goed een bezemsteel in handen geven. Ik denk dat ik hem op dat punt had. Het was een heel speciale partij, die ik niet snel zal vergeten." Raimond Burgman en Louis Ha- vermans overleefden de strijd in poule C. De Zundertenaar was daarbij afhankelijk van zijn col lega—kastelein uit Baarn. Nadat Havermans van Van de Looy had gewonnen, moest hij wachten op het resultaat van BurgmanHa- braken. Bij winst van Habraken had hij het kunnen schudden. Burgman deed evenwel zijn spor tieve plicht. Groep A: Velthuis - Valentijn 2-1 (10-15 15-8 15-12/1,379-1,251), Van de Ven - Van der Smissen 2-1 (15-3 15-5 4-15/1,545-1,096), Velthuis - Van de Ven 3-0 (15-14 15-6 15- 13/1,451-1,100), Valentijn - Van der Smissen 2-1 (15-11 12-15 15- 12/1,312-1,225). Eindstand: 1. Velt huis 3-4 (6-3), 2. Valentijn 3-4 (5-4), 3. Van der Smissen 3-2 (4-5), 4. Van de Ven 3-2 (3-6) Groep B: Van Uum - De Kleine 3-0 (15-7 15-13 15-13/1,097-0,825), Jas pers - Arnouts 3-0 (15-5 15-11 15- 6/1,501-0,785), Arnouts - Kleine 2-1 (15-9 8-15 15-4/1,461-1,120), Van Uum - Jaspers 2-1 (15-12 0-15 15- 10/0,937-1,193). Eindstand: 1. Jas pers 3-4 (7-2), 2. Van Uum 3-4 (6-3), 3. Arnouts 3-4 (4-5), 4. De Kleine 3-0 (1-8). Groep C: Havermans - Habraken 2-1 (4-15 15-13 15-10/1,096-1,266), Burgman - Van de Looy 2-1 (15-5 15- 11 13-15/1,433-1,033), Havermans - Van de Looy 2-1 (15-7 6-15 15- 5/1,714-1,350), Brugman - Habraken 2-1 (13-5 15-13 15-7/1,131-0,945). Eindstand: 1. Brugman 3-6 (7-2), 2 Havermans 3-4 (4-5), 3. Habraken 3- 2 (4-5), 4. Van de Looy 3-0 (3-6). Groep D: Gieskens - Van Bracht- 2-1 (10-15 15-10 9-15/1,000-0,871), Van Kuyk - Broeders 3-0 (15-7 15-7 15- 11/1,451-0,862), Broerder - Gieskens 3-0 (15-12 15-10 15-3/1,153-0,657), Van Bracht - Van Kuyk 2-1 (14-15 15-7 15-13/1,222-0,972). Eindstand: 1. Van Kuyk 3-4 (6-3), 2. Broeders 3- 4 (5-4), 3. Van Bracht 3-2 (4-5), 4. Gieskens 3-2 (3-6). Loting kwartfinales: Burgman - Broerders, Velthuis - Havermans, Jaspers - Van Uum, Van Kuyk - Va lentijn. Van onze verslaggever Eindhoven - Aad de Mos heeft het PSV-bestuur verzocht om nóg een versterking voor zijn verdediging. Het gaat dan om een ffichtsback, die nog dit seizoen zijn opwachting in Eindhoven moet maken. Ferdy Vierklau (FC Utrecht) is nummer één op het verlanglijstje, waarop verder ook de naam van Clemens Zwij- nenberg (FC Twente) zou voorkomen. ftainer De Mos verklaarde giste ren zonder omwegen dat de koost van Valckx en het even- ele aantrekken van Kreek waartegen bij Ajax overigens «n bezwaren lijken te be staan - met toereikend is. .Dat is tot nu toe wel gebleken. Vooraf hadden we een verdedi- met Faber, Wouters, Popes wen Van Mol in gedachten. Daar is om verschillende redenen niets ran gekomen. Het is echt noodza kelijk dat we ons achterin verder versterken", aldus De Mos, die aan het eind van vorig seizoen Berry van Aerle en Jan Heintze liet vertrekken. Het is onzeker of Edgar Davids en Marc Overmars zondag mee doen in de topper tussen PSV en Ajax in Eindhoven. De midden velder en aanvaller van de lands kampioen kampen met liesbles sures. Bij PSV ontbreekt, net als vorige week tegen Heerenveen, het geblesseerde trio Van Mol, Vink en Hoekstra. Heerenveen (anp) - Vitesse slaagt er maar niet in de kloof met de subtop te dichten. Na de stijgende lijn van de laatste weken Sing het weer eens flink mis met de Arnhemmers in Heeren veen, waar de club van die naam vrijdagavond verdiend won, 3-0. "s afloop bleek duidelijk dat de erisissfeer nadert bij Vitesse. Zo die al niet aanwezig is. Ten Caat, *eer reserve, gaf onmiskenbaar te kennen liever vandaag dan ®°rgen weg te willen, Gillhaus wilde helemaal niets zeggen, zijn gezicht sprak boekdelen. Hij keeft het gezien in Arnhem. ■herenveen - Vitesse 3-0 (1-0). 14. Regtop 1-0, 59. Echteld 2-0, 87 Reg top 3-0. Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 11.000. Gele kaart: Hel- linga, Echteld (Heerenveen). Heerenveen: L'Ami, Doesburg, Oos- terveer, Hansma en Sier; Hellinga, Roelofsen en De Visser; Echteld (84. Huizinga), Polley (75. Meijer) en Regtop. Vitesse: Van der Gouw; Sturing, Bos (62. Makaay), Van de Looi en Ver meulen; Laamers, Cocu en Van der Weerden; Simons (62. Latuheru), Cu- rovic en Helder. Jan Siemerink in actie tijdens zijn partij teqen Michael Stich. foto anp Wenen (anp) - De eindsprint van Michael Stich was Jan Siemerink een tikkeltje te machtig. In de Stadthalle in Wenen had Siemerink vrij dag lange tijd uitzicht op een plaats in de halve fina les. Óp 6-4 5-7 5-4 serveerde hij zelfs voor de partij. In die fase vond de Duitser zijn beste spel. Hij brak de opslag van de 24- jarige Rijnsburger en liep in een lange sprint door naar de zege, 4-6 7-5 7-5. Siemerink speelde tegen Stich een van zijn beste wedstrijden van de laatste maanden. Hij serveerde en volleerde ge concentreerd en dwong Stich, derde op de wereldranglijst en tweede geplaatst in de Oosten rijkse hoofdstad, in de verdedi ging. Siemerink, 114e van de wereld, was via de kwalificatie doorgedrongen tot het hoofd toernooi. Vooral op breekpun ten kwam hij sterk voor de dag. Hij kreeg drie kansen op de ser vice van Stich en benutte ze al le drie. Op eigen opslag gaf hij er negentien weg en poetste er vijftien uit. UITSLAGEN Hongkong. Mannen, 1,2 miljoen gulden. Invitatietoernooi. Groepswedstrijden: Sampras (VSt) - Haarhuis (Ned) 6-1 6-4, Krajicek (Ned) - Bruguera (Spa) 6-2 2-6 6-3. Dubbel, halve finale: Haarhuis/El- tingh (Ned) - Krajicek/Edberg (Ned/Zwe) 7-5 6-3. Wenen. Mannen, 545.000 gulden. Kwartfinales: Stich (Dui/2) - Sie merink (Ned) 4-6 7-5 7-5, ivanisevie (Kro/1) - Thoms (Dui) 3-6 7-6 7-6, Muster (Oos/4) - Korda (Ts]/5) 7-6 6-0, Agassi (VSt/3) - Gaudenzi (Ita) 6-3 6-1. Lyon. Mannen, 1 miljoen gulden. Tweede ronde: Courier (VSt/4) - Boetsch (Fra) 6-3 7-6. Kwartfinales: Rosset (Zwi/5) - Ferreira (ZAf/3) 7- 6 7-6, Tsjesnokov (Rus) - Kafel nikov (Rus/2) 5-7 7-6 6-1, Courier - Roux 6-4 2-6 7-6, Medvedev (Oek/1) - Rafter (Aus/7) 6-2 6-1. Peking. Mannen, 545.000 gulden. Kwartfinales: Michael Chang (VSt/1) - Mronz (Dui) 6-2 6-3, Ste ven (NZe) - Olhovskiy (Rus/5) 6-2 4- 6 6-3, Jarryd (Zwe) - Albert Chang (Can) 5-7 6-2 6-3, Adams (Aus) - Nydahl (Zwe) 6-3 1-6 6-4 Brighton. Vrouwen, 720.000 gulden. Kwartfinales: Novotna (Tsj/2) - Ka- terina Maleeva (Bui) 6-4 6-2, Suko- va (Tsj) - Tauziat (Fra) 6-4 7-5, Ha- lard (Fra/7) - Babel (Dui) 6-4 6-1. Rotterdam (anp) - Het huwelijk van wereldkampioen boksen Re gilio Tuur in het Rotterdamse stadhuis is vrijdagmiddag in stijl verlopen. Particuliere bewakers van de Haagse firma De Residen- ■iebeveiliging lieten zich gelden. Er vielen enkele rake klappen, agenten werden omver geduwd en een fotograaf van De Telegraaf kwam ten val op de trappen van het stadhuis. De bewakers waren ingehuurd om Regilio een onbezorgde trouw- aS te geven, zonder te opdringerige fans en oponthoud in het verkeer. De stoet reed onder leiding van de bewakers door rood licht en te hard. Bij het stadhuis gaven de bewakers een demon stratie hardrijden door de bocht en foutparkeren. Ze sprongen uit ^wagens en begonnen omstanders en agenten te slaan en te du- Depolitie nam de zaak hoog op. Arrestaties zijn echter niet ver- h f ^et bewakersbedrijf heeft excuses aangeboden. Volgens chef C. Houtman van de bewakers berust alles op een misverstand de politie. Die zou de stoet ook begeleiden, maar kwam vol gens hem niet opdagen. Bij het stadhuis was volgens hem eerst Jenmin politie. „Daardoor ontstond er chaos", zegt hij. „Onze ensen hadden moeite om het publiek op afstand te houden." nngemeester Peper heeft het huwelijk van Tuur gesloten. Papendal (anp) - Voor de Ne derlandse topsport is in 1995 twintig miljoen gulden be schikbaar. Vier miljoen is voor de olympische kernploeg in de voorbereiding op de Olympi sche Spelen van Atlanta in '96. Dat zijn grote bedragen na jaren van armoede, het zijn druppeltjes in de totale jaaromzet van de Ne derlandse sport: negen miljard gulden. De kansspelen Lucky Ten en vooral Krasloterij zijn de grote weldoeners voor de Nederlandse topsport. Tijdelijk in elk geval en tijdelijk genoeg om 'oranje' per fect voorbereid naar Atlanta te kunnen sturen. Structureel is de ze ondersteuning echter geens zins. „De krachten tegen de gok verslaving worden steeds ster ker", waarschuwde vrijdag Wim Wagemaker, sportdirecteur op het ministerie van WVS, met de S van sport. Wagemaker was een van de spre kers op het symposium 'Sport, Samenleving en Financiën' in het nationaal sportcentrum Papen dal. Hij stelde dat de Nederland se sport nog ver van een ideale si tuatie afstaat. „E.T., onze staat secretaris voor sport", zei hij sprekend over Erica Terpstra, „heeft onmiddellijk een miljoen- tje in het Fonds voor de Topsport gestopt, maar daarmee kwam het totaal pas op 11 miljoen. Er moet 60 tot 80 miljoen in de pot om voldoende rente te kunnen trek ken voor een structurele finan cieringsmogelijkheid van de top sport." Ard Schenk ervoer de verruiming van de financiële middelen voor de topsport als zeer positief. „NOC*NSF kan nu zevenmijls- stappen nemen om achterstanden in te lopen en sporters aan de top brengen, hoewel er knelpunten overblijven." Schenk vond overigens dat de kandidaat olympische en wereld kampioenen in het voortraject niet vetgemest dienen te worden. „Ze moeten altijd wat te klagen, te kankeren houden, anders is het niet goed. Dan verdwijnt er een stukje fighting spirit." Schenk pleitte voor samenwer king, met name tussen de kleine sportbonden, en van coaches. Nog veel meer dan nu, nog veel intensiever. Hij verwonderde zich er ook over - al jaren trou wens - dat er in de Nederlandse topsport altijd zoveel conflicten bestaan. Zijn analyse: sporters komen en gaan, officials blijven altijd bestaan. „Dus", stelde hij voor, „moeten er meer topspor ters in het besturen worden be trokken. Oud- kampioenen of topsporters in hun cooling- down-periode. Zie de professio nele sportbonden, waarbij veel ex-topsporters op sleutelposities zitten,. We moeten snel een Top sport Beleidsplan indienen. Snel dus. In Nederland gaat alles langzaam omdat iedereen zijn zegje wil doen. Maar langzaam en topsport verdragen elkaar niet." Twee ex-topsporters, doelman Hans van Breukelen en wielren ner Maarten Ducrot, willen hun know how overbrengen aan ta lentvolle jeugd in een organisatie met andere topsporters. Zij gaan hun eigen weg met de Stichting Top Support, verbinden zich niet aan NOC*NSF, hoewel er enkele afspraken zijn, zij het flinterdun. De eerste strubbelingen hebben zich reeds afgespeeld. Beide be geleidingsorganisaties werken intussen met contracten over rechten en plichten. Strijdpunt is vooral de sponsormarkt. NOC*NSF heeft Top Support voorstellen gedaan over een mo gelijke samenwerking. Het ant woord wordt half november ver wacht. Daarna is er oorlog of vre de. UEFA wil drie WK-plaatsen meer Zurich - De Europese Voetbal Unie (UEFA) wil voor de eindron de van het WK 1998 in Frankrijk zestien startbewijzen, drie meer dan in de Verenigde Staten het geval was. Die eis zal het bestuur neerleggen bij de FIFA, wereldfederatie, die op 27 oktober in New York over de verdeling van de plaatsen vergadert. De FIFA heeft het aantal deelnemers voor de eindronde van het WK in 1998 in Frankrijk bepaald op 32. Een verhoging met acht landen in verhouding met het WK van dit jaar in de Verenigde Staten waar 24 landen in actie kwamen. In de VS werd het Euro pese voetbal vertegenwoordigd door dertien landen, waaronder Duitsland als titelverdediger. Voor Frankrijk wil de UEFA zes tien startbewijzen ontvangen, een voor het organiserende land Frankrijk en vijftien ter verdeling over de kwalificatiegroepen. Dat heeft het bestuur van de UEFA vrijdag besloten op haar hoofdkwartier in Zürich. De UEFA wil sportief voetbal voortaan belonen. De eerste drie landen in het Fair Play-klassement mogen vanaf het seizoen 1995/96 een extra club inschrijven voor het UEFA-bekertoer- nooi. De primeur gaat naar Engeland, Noorwegen en Luxemburg. Voorts besloot de UEFA, dat Azerbeidzjan zijnthuiswedstrijden in de EK-voorronden niet in eigen land mag spelen. De UEFA is van oordeel van het oorlogsgevaar in het land teveel risico in houdt. Maldiiii drie weken uitgeschakeld Milaan - De Italiaanse verdediger Paolo Maldini is zeker voor drie weken uitgeschakeld. De Milanees brak woensdag in het Champions League duel tegen AEK Athene (0-0) zijn neus. Een woordvoerder van de club verklaarde vrijdag dat de verdediger zaterdag een operatie zal ondergaan. Maldini verliet woensdag na veertien minuten met een bloeden- dé neus het veld nadat hij van een tegenstander een elleboogstoot had gekregen. Zijn uitschakeling is een zware tegenvaller voor het slecht draaiende elftal van Fabio Capello. AC Milan mist de international zondag in de wedstrijd tegen Saropdoria. Ook in de belangrijke return in de Champions League op 2 november tegen AEK Athene zal Maldini waarschijnlijk ontbreken. Kelly manager van Le Groupement Merchtem - De 38-jarige Sean Kelly wordt het volgend seizoen pr-manager van de nieuwe Franse wielerploeg Le Groupement. De Ier heeft een punt achter zijn imposante carrière gezet. Een aanbod van de ploeg om volgend jaar alleen de klassiekers voor de nieuwe ploeg te rijden, heeft Kelly afgewezen. Verloofde Maier wil onderzoek voortzetten München - Hubert Schweighofer, de verloofde van de begin dit jaar verongelukte skister Ulrike Maier, wil het onderzoek naar de schuldigen van de dood van de Oostenrijkse voortzetten. Zijn advocaat Günther Stanonik kondigde vrijdag aan dat hij een civiele procedure wil starten waarin hij het onderzoek van het openbaar ministerie wil aanvechten. Verder wil hij alsnog een schadevergoeding voor de opvoeding voor Maiers dochtertje afdwingen. Stanonik twijfelt aan de uitkomst van het onderzoek waaruit blijkt dat Maier in de fatale race niet over een tijdwaarneming spaaltje maar over een sneeuwbult is gevallen waardoor ze haar nek brak. Volgens het onderzoek is de organisatie niet verantwoordelijk voor het ongeluk. Op de piste van Garmisch-Partenkirchen wa ren voldoende veiligheidsmaatregelen getroffen. Na de bevindin gen verklaarde het openbaar ministerie de zaak woensdag voor gesloten. „We zijn zeer verbaasd over deze beslissing", zei de advocaat. „We weten dat de schuld bij de organisatie ligt. We zullen alle rechterlijke mogelijkheden benutten om het oordeel van het Openbaar Ministerie aan te vechten." Twee jaar cel voor ex-werknemer MYY Maastricht (anp) - De rechtbank in Maastricht heeft vrijdag de voormalige administrateur W. K. (51) van eredivisieclub MW veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Een half jaar daarvan is voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. De rechtbank acht bewezen dat hij verscheidene keren geld van de voetbalclub heeft verduisterd. Van juli 1992 tot oktober 1993 drukte hij in totaal 368.000 gulden achterover. De officier van jusitie had drie jaar gevangenisstraf geeist, waarvan een jaar voorwaardelijk. De verdediger mr. T. Hiddema bepleitte een mildere straf: twee jaar gevangenisstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk. De echtgenote van de vroegere administrateur kreeg negen maanden cel wegens heling. Drie maanden daarvan zijn voor waardelijk, met een een proeftijd van twee jaar. Deze straf komt overeen met de eis. Boskov bij Napoli Napels - Trainer Vujadin Boskov is bij Napoli de opvolger van de ontslagen Vincenzo Guerini. Volgens het bestuur van de Napoli- taanse club gaat de Servier ruim 350.000 gulden per seizoen ver dienen. Napoli, dat eind jaren tachtig tot grote hoogten steeg met Diego Maradona als vormgever, won dit seizoen pas één duel in de Se rie A en verloor afgelopen weekeinde met 5-1 van Aron Winters Lazio. Boskov, in zijn loopbaan actief bij tal van clubs waaron der FC Den Haag, Sampdoria en AS Roma, zei dat Napoli best nog een plaats in het UEFA-bekertoernooi kan bereiken. Sinds ruim een jaar zat de 63-jarige Boskov zonder club. Guerini hoorde na de Europese wedstrijd tegen Boavista, afgelo pen dinsdag, dat hij ontslagen zou worden. Dat besluit was vlak voor het duel genomen. Napoli, dat in grote financiële problemen verkeert, was voor het seizoen gedwongen goede spelers te verko pen. Het ging toen om de Uruguayaan Fonseca en de Zweed Thern. Schiedam. Hollandtoernooi vrou wen. Frankrijk - Algerije 24-10 (10-8), Nederland - Italië 21-16 (10-6) Scores Nederland: De Kok 5, Van Tilburg 5, Van der Knaap 3, Kos- sen 3, Veldmaat 2, Erkelens 1, Bos 1, Van Rie 1. Finale (vandaag): Nederland - Frankrijk. Leeuwarden. Indoor Friesland. Springconcours tabel A, na barra ge: 1. Ehrens (Ned) Jonggor's Sto len Thunder 0-37,20, 2 Dubbel dam (Ned) Irco Marco 0-37,69, 3. Gabathuler (Zwi) Focus 0-37,71, 4. McNaught-Mandli (Zwi) Ame rican Dream 4-36,09, 5. Funnell (GBr) Calypso 4-39,41. Springconcours met joker: 1. Mc Naught-Mandli (Zwi) Lollipop III 1210 pnt., 2, Fisher (GBr) Tiptoe 1190, 3. Funnell (GBr) Berabus 1080, 4. Nettekoven (Dui) Lagune 1040, 5. Geerink (Ned) Hippo's Esprit 960 Helsinki. CSIO. Springconcours tabel A, na twee barrages: 1. Lauber (Zwi) Ultimes du Chemin 0-27,07, 2. Philippae- rts (Bel) 0-27,36, 3. De Irujo (Spa) Palestro III 0-29,49, 4. Sprunger (Zwi) Lion's Son M 0-30,04, 5. Remmen (Noo) Furie 0-30,20, 6. Van der Vleuten (Ned) 0-30,31, 8. Hendrix (Ned) Anadolu Elstar 0- 32,56, 13. Lansink (Ned) Equador 4-33,97, 21. Lansink/Libero H en Raymakers/Amadeus Z. Springconcours, tabel A - lm50, na barrage: 1 Raymakers/Riviera Z 0-37,20, 2. Lansink/Equador 0- 42,07, 3. Mitolo (Den) Medsea Dunja 0-51,25, 4. Van der Vleu ten/Vink Especiale 4-38,11, 5. Couperie (Fra) Souche de Marais 4-41,09. Duitsland, Bundesliga: 1. FC Köln - VfL Bochum 2-1, Hamburger SV - Borussia Mönchengladbach 1-2. Sao Paulo/Belo Horizonte. WK vrouwen. Groep A: Duitsland - Zuid-Korea 3-0(16-14 15-10 16-14). Groep B: Nederland - Azerbeidz jan 3-1 (15-8 15-5 11-15 15-10). Groep D: Verenigde Staten - Ke nia 3-0 (15-2 15-7 15-4), Japan - Tsjechië 3-0 (15-7 15-9 15-2).Uit- slagen volleybal Alanya (Tur). Internationale zwemmarathon. Mannen: 1. Van Goor (Ned) 5 km 57.52, 2. Merzlov (Rus) 58.01, 3. Van den Hoek (Ned) 1.00.11, 4. Kremlevski (Rus) 1.02.19, 5. Fil- lipov (Rus) 1.03.23, 6. Gaag (Rus) 1.03.26, 17. Van Hinte (Ned) 1 10.23, 18. Zeetsen (Ned) 1.17.02, 26. Van den Bos (Ned) 1.18 36 Vrouwen: 1 Kater (Ned) 5 km 1.03.31, 2. Ösgun (Tur) 1.06.58, 3. Anisimova (Rus) 1.08.28, 11. Van Beukering (Ned) 1.23.26, 13. Hui lenaar (Ned) 1.25.27, 14 Bouw meester (Ned) 1.26.58.

de Stem | 1994 | | pagina 11