Hoek wil meer Belgen inzetten NecI inves 25 L Sluiskil gastheer verrassend Koewacht WIELER SPATTEN Dow Te desteiv Zaterdageersteklasser dient voorstel in voor reglementswijziging DE STEM SPORT ZEELAND ZATERDAGVOETBAL SPORTNIEUWS KORT Eindstrijd derde klasse libre ZK schaken senioren Leiders in ZVA zegevieren Windhoek kraakt Bonte Hert De Cock boekt zesde zege in successie Nollecross opent Zeeuwse crosscompetitie Frietstal neemt leidende positie over Paul Telussa keert met 'apart gevoel' terug op Nadorst in Middelburg ZONDAGVOETBAL BASKETBAL SPORT AGENDA HANDBAL TENNIS HOCKEY VOETBAL VOLLEYBAL SCHAAKRUBRIEK Computer boezemt ontzag in Biesbosch Bouw nieuw Flexibel Identiteit van dode vrouw no steeds onduide ACATURE Bent u het ervaren Hoofd Verkoo Binnendienst dat Linden Machines BV zoekt? Kijk morgen in en maak werk van deze of een van de vele andere vacature! VRIJDAG 21 OKTOBER 1994 g' Van onze sportmedewerker Hoek - Zaterdageerste klasser Hoek wil in de na bije toekomst meer Bel gische spelers inzetten. Hiertoe diende het een voorstel tot wijziging van het Reglement Wedstrijden Amateurvoetbal in. Volgens artikel 5 lid 1 sub b van dat reglement mogen ten hoogste twee niet in Nederland wonende buitenlanders in een elftal spe len. Buitenlanders, die ten min ste twee maanden in Nederland, worden gelijk gesteld met Ne derlanders. Hoek, dat momenteel in spelers als Tony Coppens, Kurt Migom, Bart de Neve en Franky Stan- daert vier in België woonachtige spelers in de selectie heeft en in Geert de Poorter een Belg, die in Sas van Gent woont en dus als Nederlander wordt aangemerkt, motiveert het voorstel als volgt: „Aangezien wij momenteel op het hoogste niveau spelen in het amateurvoetbal wordt het steeds aantrekkelijker voor spelers uit België om bij ons te komen voet ballen. Door genoemd artikel is dat echter niet mogelijk. Daar staat tegenover dat er onbeperkt buitenlandse spelers, die in Ne derland wonen, bij welke ama teurclub dan ook kunnen voet ballen. Aangezien wij hier in de grensstreek wonen en daarnaast redelijk afgesloten zijn van de rest van Nederland, is het niet eenvoudig Nederlandse voetbal lers van niveau bij ons te laten voetballen Dit betekent enorme reisafstanden. Als we bovendien de Europese Eenheid in gedachte nemen, lijkt ons dit artikel over bodig. Bovenstaand voorstel komt op 8 november aan de orde tijdens de r~ Lamswaarde - De biljartvereniging Ons Vermaak uit Lamswaarde houdt van zaterdag 22 tot en met zondag 30 oktober het kampioenschap derde klasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen. Plaats van handeling op die dagen is de localiteit van de organiserende vereniging, café De Vier Jaargetijden te Lamswaarde. Wedstrijdleider André Dhondt laat de finalisten zaterdag 22 oktober vanaf 13.00 uur in actie komen. Vrijdag 28 oktober gaat men om 19.00 uur verder en zaterdag 29 en zondag 30 oktober wordt het startsein om 13.00 uur gegeven. Deelnemers: 1. Walter Mortier (De Smickel Hulst) algemeen gemiddel de 2,81 (promotie), 2. Henk Cremers (De Smickel) 2,62 (promotie), 3. Mario van Hemert (OBV Oostburg) 2,56 (promotie), 4. Gijs de Boey (De Smickel) 2,43, 5. Karei van Meelen (GBC Groenendijk) 2,35, 6. Cees van Ham (De Smickel) 2,32, 7. Eddy Verschueren (De Smickel) 2,21, 8. Henk van Opzeeland (HGL/KOT'86 Sas van Gent) 2,20. Reserves zijn: 1. Eddy van de Brande (De Smickel) 2,12, 2. Paul de Kort (GBC) 2,44, 3. Martin de Dekker (KOT Terneuzen) 1,87. Sas van Gent - Bij de schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent start zaterdag 22 oktober het persoonlijk schaakkam pioenschap voor senioren van Zeeland. Dit kampioenschap heeft een iets andere opzet dan voorgaande jaren. Toen werd per wedstrijddag één ronde afgewerkt, nu worden twee ronden per wedstrijddag gespeeld. Dat houdt in dat de deelnemers minder bedenktijd krijgen. De wedstrijden in De Roselaer te Sas van Gent beginnen om 10.00 uur en zijn omstreeks 19.00 uur afgelopen. Axel - In het Axelse zaalvoetbal hebben de leiders deze week geen fout gemaakt. Ratjetoe liet met 12-2 weinig heel van De Ruyter en La Chouette/V-Deco won met 3-2 nipt van naaste belager Chalet. Primus/Pluym behoorde deze week eveneens tot de meest trefzekere teams. Met 11-1 werd Breda Bar opgerold. Uitslagen: Engelhard-Cysouw 2-2, Gemeente-Broomchemie 9-2, Disco Love 2-Den Doelder 6-0, Chalet-Disco Love 1 6-2, Marine Service-Van Alten 8-4. Stand: Ratjetoe 4-8, La Chouette/V-Deco 4-8, Chalet 5-8, Primus/ Pluym 4-6, Disco Love" 2 4-6, Marine Service 4-6, Gemeente 4-4, Van Alten 4-4, Engelhard 4-3, Cysouw 4-3, Steelant 3-2, De Ruyter 4-2, Breda Bar 4-2, Disco Love 1 3-0, Den Doelder 4-0, Broomchemie 4-0. Hulst - Windhoek heeft in het treffen in de tweede divisie Van' het landelijke zaalvoetbal gastheer Bonte Hert in Hulst een lesje gegeven. Met 0-12 zegevierden de Vlissingers in een eenzijdig duel, waarin Bonte Hert opnieuw een reeks van invallers in moest zetten. Coach Henk Maas wordt daar zo langzamerhand 'moe' van. „Deze maal ontbraken Dennis d'Olieslagers, Arno Zwegers, Martin Voet, Eddy Schil en Michel Leonhart. We werden er kansloos door," aldus Maas, die Pascal Cammertin negen maal voor Windhoek zag scoren. Eddy Siegers, Marino Seedo en Jacco Nieuwland maakten met elk een doelpunt het twaaltal vol. Axel - In de provinciale hoofdklasse zaalvoetbal boekte De Cocq de zesde opeenvolgende zege geboekt. Deze maal werd in Middelburg met 2-4 van Jong Ambon gewonnen. ZVC/EB-Go uit Kloosterzande verging het minder goed. In Den Dullaert te Hulst bleek Biezentrappers met 5-10 te sterk. JONG AMBON-DE COCQ 2-4 - Grote man in dit treffen was Dirk Verdonck. Na 0-1 maakte hij, nadat met 1-1 op de borden van doel was gewisseld, 1-2 en 1-3. John Alleman maakte er in de eindfase 1-4 van. ZVC/EB-GO-BIEZENTRAPPERS 5-10 - Na 1-4 halverwege liepen de mannen uit Kapelle uit naar 5-10 via treffers van Fahrid Maniara (2x), Querin Driedijk, Johan Beulens (2x), Serge Beulens (4x) en Frank Klaassen. Voor de thuisclub scoorden Mark van de Berge, Peter Cambeen, Maarten Zwegers, Davy van Overmeeren en Ed van Bellen. Vlissingen - De Zeeuwse crosscompetitie 1994/1995 beleefde zaterdag 23 oktober haar ouverture met de Nollecross in Vlissingen. De wedstrijd in het Nollebos vangt aan om half twaalf met de wedstrijd voor jongenspupillen C. Later op de dag volgen nog de korte cross voor de mannen (13.50 uur) en vrouwen (14.05 uur). De lange cross voor de vrouwen met als favorietes Karin Bastian van Sporting Walcheren (senioren) en Jopie Daane van het organiserende Atletica. Om half vier zal tenslotte het startschot klinken voor de mannen-senioren. Hierbij vertrekken als kanshebbers voor een topklassering Niels Koole,' Miquel van Tongeren, Floris-Jan Koole (allen van Sporting Walcheren), Jan Guiljam en Edwin de Leeuw (beiden AV'56) en Theo Rabout (Atletica). Zij krijgen 10 kilometer door bos, duin en over strand voor hun kiezen. Het secretariaat bevindt zich in strandpaviljoen de Nolle. Oostburg - In het KNVB-zaalvoetbal in Oostburg nam De Frietstal de leiding over van Maitre Jean. Frietstal won de wedstrijd tegen koploper Maitre Jean na een zinderende slotfase met 6-5. Het team van de Zeemeeuw dat vorige week nog verassend aan de winnende hand was tegen De Frietstal, deelde nu de punten met 't Populierenhof (3-3). Uitslagen: 't Populierenhof-de Zeemeeuw 3-3, de Frietstal-Maitre Jean 6-5. Stand: 1. De Frietstal 4-5, 2. Maitre Jean 4-4, 3. de Ruysscher 2-3, 4. 't Populiernhof 3-3, 5. Bron 2-2, 6. Dikke van Dale 2-2, 7. Verdiun 2-2, 8. Zeemeeuw 3-2, 9. Leenhouts 3-2. algemene najaarsvergadering van de KNVB-afdeling Zeeland, die in een pre-advies stelt: „Er zit duidelijk iets onredelijks in dit artikel. Elf in Rotterdam e.o. wonende Belgen kunnen in een Nederlandse club spelen en vere nigingen als Hoek, Sluis of Koe wacht mogen er slechts twee opstellen. Zeker in het licht van de Europese eenwording een achterhaalde zaak. Wij stellen u voor artikel 5 lid 1 sub b geheel te laten vervallen en hebben on ze mening intussen kenbaar ge maakt aan de Reglementscom missie." Hoek, dat twee Belgen in een team in mag zetten, of vier als beiden gewisseld worden voor landgenoten, krijgt dus steun. Of dat voldoende zal zijn om de reglementswijziging er landelijk door te drukken, bevalt te be zien. Johan Quaars, afgevaardigde Al gemene Vergadering Amateur voetbal, is zover nog niet. De Philippinenaar, die eventueel steun bij het amateurvoetbalpar- lement moet zoeken, heeft nog diverse vragen. Quaars: „Kan het reglementair en wat zegt het FIFA-reglement hierover?" Ver der wil Quaars de gestelde moti vatie nader toegelicht. Temeer daar Hoek momenteel zes spe lers, dat waren er zeven voor het vertrek van Roy Hendrikse naar Eindhoven, van boven de Wes- terschelde in de selectie heeft. Verder vraagt Johan Quaars zich af: „Welk belang is ermee ge diend. Het plaatselijke, het re gionale en/of het algemene?" Kortom, wat Hoek wil en door de afdeling Zeeland wordt ge steund, zal nog heel wat discus sie in de regiovergaderingen, voorafgaand aan de algemene hajaarsvergadering in Kapelle, geven. Tijdens de algemene na jaarsvergadering zal Johan Quaars zijn standpunt innemen. „Geen dag eerder en na het beantwoorden van mijn vragen," aldus de Philippinenaar. Johan Quaars, afgevaardigde Algemene Vergadering Amateurvoetbal, beantwoord wil hebben, voordat hij een standpunt inneemt. die nog diverse vragen FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Axel - Bij het naderen van de eerste periodetitel ziet het er naar uit dat de provinciale toppers in het zondagvoetbal, Goes en HW'24, naast die prijs zullen pakken. In de derde klasse 'wankelt' Ter- neuzen aan de kop van de ranglijst. In de vierde klasse zet Zierikzee, samen met Luctor, de toon. De diverse ranglijsten doorlo pend, blijkt dat de Zeeuwsvla mingen niet bijster hard in de prijzenpot roeren. Of daaruit al geconcludeerd mag worden dat het spelpeil opnieuw wat gezakt is, is nog te vroeg. Het is echter wel een teken aan de wand. Eersteklasser Goes doet het niet goed. Als rode-lantaarndrager verkast deze eersteklasser zon dag naar BW/Verachtert, dat op de vierde plaats staat met uit zicht op de koppositie. Goes zal dus uit een ander vaatje moeten gaan tappen dan het tot nu toe deed. HW'24 is evenals Goes minder slagvaardig dan vorig jaar. Zij het dat de Hulstenaren nog altijd middenmoter zijn. Tegen en in Middelburg moet het mogelijk zijn het blazoen verder op te poetsen. Momenteel belangrijker dan winnen voor het 'eergevoel' dat in een derby altijd een rol speelt. Paul Telussa, trainer bij HW'24 ervaart dat ook zo. Des ondanks wordt hij al weken met deze derby in het Middelburgse geconfronteerd. Dit mede omdat hij vijf jaar bij Middelburg als trainer aan de slag was en weg moest om plaats te maken voor Kees Vermunt. In januari kreeg Telussa dat te horen en hij werd desondanks met Middelburg kampioen in 2B. Twee dagen na Paul Telussa, die begeerd wordt door zijn vroegere club Middelburg, waar hij zondag met HVV'24 op bezoek gaat. FOTO WIM KOOYMAN het binnenhalen van de titel, en het afzijdig blijven van het feest gewoel, mocht hij populair ge zegd 'ophoepelen'. Want, was de motivatie, hij zou niet in staat zijn Middelburg voldoende op te peppen. Intussen veranderde er veel. Het 'machtige' Middelburg werd een modale tweedeklasser, ging vo rig seizoen door een diep dal en moet zich onder impulsen van een totaal nieuw bestuur weer zien op te werken. „De terugkeer op Nadorst geeft mij een apart gevoel. Het duel is er eentje met een speciaal karak ter," aldus Telussa, die intussen weet dat hij weer 'begeerd' wordt in Middelburg. HW'24 moet het duel aangaan zonder de van Middelburg af komstige Werner Blanckaert (schorsing) en mogelijk zonder Angelo Verbraeken, die op een enkeloperatie wacht. Jurjen Swiers is er wel bij. Voor hem is het eveneens een terugkeer op het Middelburgse Nadorst. HW'24 gaat als favoriet van start, zeker nu de Hulstenaren weer beter en sneller de combi natie weten te vinden. In de derde klasse D kan Bres- kens een plaats in de midden moot verwerven door van het matig opererende Virtus te win nen. De Bressiaanders, die vori ge week van RCS met 2-0 verlo ren, moeten hiertoe in staat wor den geacht. Terneuzen staat opnieuw voor een topper. Na BSC, met 0-1 .verloren, wacht mede-koploper Roosendaal. Een formatie met een redelijk scorende voorhoede en een vrij hechte defensie. In de vierde klasse valt de veer kracht van Koewacht op. Zon dag speelt Koewacht bij Sluiskil, dat te laag op de ranglijst prijkt gezien de kwaliteit. Met een te gen zichzelf worstelend Sluiskil en een vrij spelend Koewacht kan het zondag interessant wor den in Sluiskil. Of Arno Zwegers zondag bij de thuisclub van de partij zal zijn, is afwachten. Hij blesseerde zich tijdens een zaal voetbalduel. Favoriet voor de winst is Koewacht. Philippine-Zeeland Sport is een strijd waarin de mannen uit het mosseldorp het tegen een gelijk waardige tegenstander op moe ten nemen. De ploeg van trainer Adrie van Huizen is evenals Phi lippine een middenmoter met spelers als Jimmy Pentury en de technisch begaafde Ronald Jon- gelings mannen die het verschil kunnen maken. PROGRAMMA Eerste klasse E: BW/Verachtert- Goes, Gemert-JVC De Valk-VES'35, Rood Wit-UDI'19, TSC-OJC, WSC- Wilhelmina. Tweede klasse B: NOAD-DESK, Dongen-VOAB, Middelburg- HW'24, SC Gastel-SVSSS, TAC/ BWB-MOC'17, Terheijden-RKTW. Derde klasse D: Breskens-Virtus, Patrijzen-Unitas'30, Dosko-BSC, Roosendaal-Terneuzen, Vlissingen- Steenbergen, Moerse Boys-RCS. Vierde klasse H: Walcheren-Zierik- zee, Sluiskil-Koewacht, Philippine- Zeeland Sport, Luctor-STEEN, Axel-Zeelanaia, Vogelwaarde- Hoofdplaat. Vrijdag 21 oktober: Oostburg 1-Marathon 2 (eerste klasse vrou wen), sporthal Noorddijk Cad- zand, aanvang 20.00 uur. Oost burg 1-Smokkelhoek 1 (eerste klasse mannen), sporthal Noord- dijk Cadzand, aanvang 21.30 uur. BV Volharding 2-Voorwaarts 1 (eerste klasse vrouwen), Sport- punt Zeeland Goes, aanvang 19.45 uur. Souburg 1-Scheldes- port 2 (rayon eerste klasse A man nen), sporthal Van Duyvenvoorde Oost-Souburg, aanvang 21.30 uur. Zaterdag 22 oktober: Scheldes- port 1-Jumping Crabs 2 (rayon eerste klasse A mannen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 15.30 uur. vang 12.45 uur. Zaterdag 22 oktober Belgische competitie: HV Hulst-Buggenhout (mannen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 18.30 uur. Zondag 23 oktober: HVSV-Don Bosco Gent (vrouwen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 13.45 uur. HVSV-GBSK (man nen), sporthal 't Zwaantje Ter neuzen, aanvang 15.00 uur. Zondag 23 oktober, Zeeuwse in- doorcompetitie: Mixed: Hulster Ambacht 1-Kapelle 1 (tweede klasse), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 15.00 uur. Mannen: Animo 1-Sluiskil 1 (eerste klasse) en SJEF l'-De Schelde 1 (tweede klasse), Racketcentrum Terneuzen, aan vang 11.00 uur. Zondag 23 oktober: Goes-Olym- pia (vierde klasse C vrouwen), sportpark Het Schenge Goes, aan- Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland. Eerste klasse: Hulster- loo-Graauw, Corn Boys-Renesse, IJzendijke-Oostburg, Domburg- RIA, Hontenisse-Lewedorpse Boys, Robur-Clinge. Zaterdag 22 oktober, landelijk: WS'92-Mikro Electro (tweede di visie mannen), sporthal Basken- burg Vlissingen, aanvang 17.00 uur. District: De Kikkers-Morres 2 (promotieklasse vrouwen), sport zaal Aardenburg, aanvang 17.00 uur. De Kikkers-BOK (promotie klasse mannen), sportzaal Aar denburg, aanvang 19.00 uur. Scheldesport-Voorwaarts (promo tieklasse mannen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 15.30 uur. Het voordeel dat een menselijk brein heeft bij het scha ken ten opzichte van de brute rekenkracht van een compu ter, vervaagt zienderogen. Nu de Pentium processor zijn in trede heeft gedaan, 'bekijkt' de computer zo'n honderd duizend stellingen per secon de. Het lijkt waarachtig alsof de machine, net zoals wij dat zelf graag voordoen, met een plan speelt. Omdat het ding nooit blun dert, is de mens vooral in het nadeel wanneer er snel ge speeld moet worden. In mei dit jaar in München deklas seerde Fritz3 bij het snelscha ken (5 min. per persoon) een heel veld van grootmeesters en moest het programma al leen wereldkampioen .Kaspa rov naast zich dulden. Uit dat toernooi geef ik u een partij. Fritz3 - Wojtkiewicz 1c2 - c4 c7 - c5; 2. Pg 1 - f3 Pg8 - f6; 3. Pb1-c3 Pb8-c6; 4. d2-d4 c5xd4; 5. Pf3xd4 e7-e6; 6. Pd4-b5 d7-d5; 7. Lel-f4 e6-e5; 8. c4xd5 e5xf4; 9. d5xc6 b7xc6; 10. Dd1xd8+ Ke8xd8; 11. Ta1-d1+ Lc8-d7; 12. Pb5-d6 Lf8xd6; 13. Td1xd6 Kd8c7?l; Door Theo Hommeles ook daadwerkelijk zal nemen maar de computer is op geen enkel moment te beroerd om te kijken of er elders niet meer te grabbel ligt. De Poolse grootmeester had beter eerst 13. Tb8; kunnen spelen om wit tot het verder nutteloze 14. b3 te bewegen, 14. Td6-d4 g7-g5; 15. g2-g3 f4xg3; 16. h2xg3 h7-h5; 17. Lf1-g2 Ta8 - d8; 18. Td4 - c4 Kc7 - d6; Om de dreiging 19. Pb5+ ge volgd door 20. Pd6 op te van gen. 19. b2-b4! 'Wits strategie' is erop gericht om de zwakke pion c6 op zijn plaats te houden. 19.Td8-c8; 20. Tc4-c5 Th8-g8; 21. e2-e4 Tc8-e8; 22. Tc5-a5 Te8-e5; 23. Ta5xa7 g5-g4; 24. Kei -e2 Tg8-b8; 25. Th1-b1 Kd6-e7; 26. Ke2-e3 Ke7-e8; 27. Ke3-f4 Te5-e6; 28. a2-a4 Te6-e7; 29. e4-e5 Pf6-h7; 30. b4-b5 c6xb6; 31. Pc3 -d5 b5-b4; 32. Pd5xe7 Ke8xe7; 33. Lg2-b7 Wint pion b4. 33.... Ke7-f8?; Gaat ervan uit dat wit de pion 34. Lb7-e4 Zwart geeft het op. Eind augustus was de compu. ter, op verzoek van sponsor Intel, opnieuw van de partij het PCA-rapidtoernooi Londen. Het programma Ge nius, uiteraard met Pentium processor, werd door de spe lers weinig hartelijk ontvan- gen. Ivantsjoek en Kramnik wilden er niet eens tegen spe len, zodat Kasparov zich maar op moest offeren. Tot ieders verassing werd de wereldkam pioen uitgeschakeld! Pas in de halve finale nam Anand wraak voor de mensheid. Ivantsjoek won vervolgens de finale. Hoe denkt de wereld top nu over de werkelijke kracht van de computer! Kramnik: 'Tegen een compu ter maak je maar één fout, laatste.' Kasparov: Als je hem probeert te wurgen, ver zet hij zich hevig. Laat je greep dan voor een moment verslappen, dan word je gewurgd." Kasparov claimt 80% te sco ren tegen mensen of compu ters wanneer hij goed is uitge rust. Is hij moe of ongecon centreerd, dan behaalt hij slechts 50% tegen mensen en naar eigen zeggen 0% tegen computers!. In de toekomst zal de PCA de computers we ren van toernooien en zullen ze alleen in speciaal daarvoor georganiseerde evenementen hun krachten met de groot meesters mogen meten. Er zal een lieve duit voor op moeten komen! Vissen in de Bies- bosch? Ik kom er aan"! Dat is de reactie van mijn vismaten als ik het idee naar voren breng. Dat is niet zo vreemd, want al sinds jaar en dag vissen we met veel plezier in dat mach tig stuk natuur. Zelfs wanneer het een zeldzame slechte dag is, geeft het toeven in de Bies- bosch zoveel plezier, dat het niet opvalt als er soms een voorntje of een brasem min der gevangen wordt. Niet zelden is het echter an dersom. Vooral in het niet zo drukke voorjaar en het na jaar, zoals nu, is het goed vissen in de Biesbosch. Steeds beter zou ik zelfs zeggen, want een verbeterde wa terkwaliteit is ook hier merk baar. In de kreken is opval lend veel jonge vis (waaron der veel winde!) en op dit moment is er veel grote voorn te vangen. Juist voor die voorn komen heel wat men sen er vissen. Wees niet ver rast als er knapen van windes tussen de voorns door worden gevangen. Schrik evenmin als er een vloermat van een bra sem aan de haak gaat hangen, want dat zit er wel in. Toch, dat zeg ik erbij, zijn er specifieke plekjes waar het succesvol vissen is. Zomaar willekeurig ergens gaan liggen met een bootje en succesvol vissen is er niet bij. Ik durf te stellen dat ik geen meter van mijn visstekken vandaan wens te vissen en meestal lukt dat ook wel. Er is namelijk ruimte genoeg, een van de vele voor delen van een Biesbosch-vis- serij. Toch wordt de Bies bosch heel vaak onderschat. Vooral het varen ter plaatste en de tocht er naar toe. Die voert in ons geval over de Amer. Vanuit Drimmelen is het een flinke oversteek. In de ochtenduren is het er vaak erg rustig, maar de grotere schepen (vrachtvaart) gaan er snel. Staat er veel wind, dan is het varen in een kleine stalen boot er heel wat minder ver antwoord, zeker in combina tie met weinig ervaring (bij hoge golfslag al meer dan eens dodelijk gebleken). Bij mist, ik bedoel de soort van enkele tientallen meters zicht, is het ook niet onge vaarlijk. Mist zet mensen op het verkeerde been, het scha kelt een belangrijk zintuig uil, de ogen. Langs de kant blij ven, een kompas gebruiken d simpelweg niet uitvaren, zijn alternatieven, maar het zij» zaken waar vissen in de Bies bosch mee te maken heeft. Het vissen zelf is net zo sim pel als elders, al is bootvisset hier misschien toch vrij speci fiek. Niet alleen kan men ia overwoekerde kreken vissen (in het voorjaar een must maar ook op extreem water, waar extra lange steek- stokken nodig zijn, of een an ker. Het op steekstokken zetten van een boot beheersen bosch-vissers als geen ander Stil en snel is het devies. De hele dag op een visplaats blij ven, is de meeste Biesbosch- vissers een beetje vreemd. De meesten vissen zwervend, zo als ook wij dat doen. We zoeken de vis op, omdat een voerplaats maken niet altijd de sleutel is tot succes. Met de Biesbosch nooit weet je bel ERIC VEEEECKEN reed in de openingscross van het Neder landse verlritseizoen in het Gelderse Harderwijk naar een vij» plaats. In het Belgische Massemen legde hij beslag op de stek. laten noren via aan Kle.ntie &v en hot komt in orde immers tienduizenden Stem-l esSOn (een op de dnel lezen u rndot zi| speciale belangstel!' voor onze ..Kleintjes .Huisdieren yan onze verslaggever Terneuzen - Dow Ben neuzen heeft gistere Award gewonnen voo milieu- en kostenbespa regelen in de LHC-fab p0w heeft samen met Bet internationaal adviesbure ven (tegen betaling uitera hoe milieuinvesteringen Van onze verslaggever Sint-Jansteen - Het miljoen gulden invester trum in Sint-Jansteen, mensen werk vinden, plaatsen. Manager logistiek J. van schoot ontvouwde gister plannen voor de nieuwe i ring, die overigens nog go ring moet krijgen van het kantoor in Frankfurt. Di stemming wordt begin v jaar verwacht. Rond ap dan de bouw, die ongev" jaar in beslag zal nemen, nen. Het expeditiecentrum, da oppervlakte krijgt van vierkante meter, wordt ge' op een perceel aan de Ve ker, tegenover de h Neckermann-vestiging. Ee van de grond is al eigendo het bedrijf. -De rest wor kocht van de gemeente H"" Het nieuwe gebouw wor meter lang, 110 meter diep hoogte varieert van 6,5 t meter. Het is bestemd vo slag en distributie naar de ten in Nederland en Belgi Van onze verslaggever Middelburg - Ruim maanden na de ontde van resten van het lij een vrouw nabij Retrar ment tast de politie steeds in het duister ovi identiteit van de vrouw. Op 7 juli werden delen va stoffelijk overschot aangeti in een sloot bij het bezoc centrum 't Zwin. De rester keerden in een verregaande van ontbinding. Onderzoek, uit dat het om een vrouw Volgens het gerechteüjk la torium in Rijswijk betrof h< blanke vrouw van 25 tot 31 oud met een lengte van meter. Oproepen in de Nederlc Belgische, Franse en Duits dia leverden een handjevo °p, die echter niet leiden het antwoord op de vraag v vrouw was. a Eind september heeft de p met de gegevens van het van het slachtoffer tandart. Nederland en België bent Volgens een woordvoerdei hierop enkele reacties geki maar tot een doorbraak i onderzoek is het niet gekom (ADVERTENTIE)

de Stem | 1994 | | pagina 8