>0R FRUIT zijn, Hulst komt half miljoen tekort Hulster fracties knibbelen aan salarissen van peuterleidsters DE STEM gelegenheid VEREECKES Senioren storten zich op koersbal SPORT in het kort DAG klapper POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws iff er Hartelijk gefeliciteerd Patrick en Jolanda Opa Dringend noodzakelijke wensen moeten noodgedwongen blijven liggen Hulstenaren dragen veel ideeën aan voor vestingstedenproject Werkstraffen voor diefstal DE STEM ZEELAND C2 particulieren 50% KORTING fd waliteit en lage prijs en verwerkingsbedrijf |terdag een speciale aanbieding. Kritiek op rijksbeleid asielzoekers Ontspanning» - middag door Zonnebloem 1994 64 VRIJDAG 21 OKTOBER 1994 "i Ikwens, bedankje, jubileum, ptie, huwelijk, verloving, inning, prestatie, examen, Abraham, enz. m per kolom 1.09 incl. BTW, ote regel verplicht. Foto of Jing, formaat 35 x 40 mm tel. BTW. Overige tarieven op raag. Foto's worden niet geretourneerd. -236882 of geef uw tekst vóór plaatsing af bij één van rtoren. Schriftelijke opgaven ltsluitend geaccepteerd indien jadres bekend zijn, ook indien 1 betaling bijgevoegd is. Jden ons het recht voor teksten [gaaf van redenen te weigeren. Be uitgever klachten bereiken tapgegeven tekst behoudt de fch het recht voor om de naam Drachtgever bekend te maken. Eorger Gefeliciteerd |<y Jansen in Kruiningen. tensen die Jangen op erfelijke luise ns. l711 «I Bon Leijten ld'1"4' I Peter &0-10-'94 f0 II» Laura (ven met jullie verloving en wij wensen jullie veel geluk met het samenwonen. Wederzijdse ouders, Robert en Simella. Goede morgen Hartelijk gefeliciteerd van John, Kendy, Robbert, Lyndsay en Kees. Het is echt waar Heidi Serrarens is nu 25 jaar. H.G. Peter, Rob en Ma. 0?>uUt6we6e>Ui "P%cUtve*«ve*éMt$ icialeweg 6 - Vogelwaarde Tel. 01147-1287 |i: ma. t/m vr. 9.00 tot 17.30 uur za. 9.00 tot 16.00 uur woensdag gesloten yan onze verslaggever Hulst - Nog voor de behandeling van de begroting van volgend jaar dreigt de Hulster gemeenteraad al een gat te blazen in het gemeentelijke huishoudboekje. Alle fracties vinden namelijk dat het stappenplan om de salarissen van de peuterleidsters op niveau te brengen aanzienlijk moet worden ingekort. Cat bleek gisteren in de commissie financiën, waar Je salariëring aan de orde was. Secretaris I. van puyse-Michielsen van de Stichting Peuterspeelza len Groot Hulst maakte gebruik van het spreek recht om het ongenoegen over het voorgestelde stappenplan kenbaar te maken. Ze wees er op dat er nu al vele jaren pogingen worden gedaan om het salaris van de leidsters op te krikken. Dat er ook al vele beloften zijn gedaan, maar dat daar niets van terecht komt. De peuterspeelzalen zijn tevreden dat er nu toch weer beweging in zit. Maar het plan om de leidsters pas in het jaar 2003 in de gewenste schaal van de cao sociaal-cultureel werk te bren gen is onaanvaardbaar, zo stelde ze. „Per week bezoeken gemiddeld zo'n tweehonderd kinderen de peuterspeelzalen. Dit vergt een hele organisatie en zeker goed betaalde leidsters omdat zij de meeste verantwoording dragen." De peuter speelzalen kijken daarbij ook met een jaloerse blik naar de kinderopvang, waar de leidsters wel goed betaald worden Met haar pleidooi won mevrouw Van Duyse de voltallige financiële commissie voor zich. „In 1999 moet alles geregeld zijn vinden wij," zo betoogde mevrouw A. Hegger (PvdA). „Dan moeten de mensen naar behoren worden uitbetaald." De overige commissieleden sloten zich bij haar aan, hoewel W. Kayser (WD) nog wel wat kanttekenin gen had. „Het is een kwestie van prioriteiten stellen. Als we dat stappenplan inkorten moet er toch iets anders in de begroting sneuvelen," stelde hij. Dat was wat burgemeester A. Kessen ook in gedachten had „Je schiet een gat in de begroting en dan moeten jullie maar zeggen wat er weg moet," vond hij. Of B en W zich bij de wens van de commissie neerleggen zal volgende week donder dag blijken tijdens de raadsvergadering. „Dan krijgt u ons antwoord," aldus Kessen. Hulst - Het rijksbeleid met betrekking tot de op vang van asielzoekers is zeer verward en onduide lijk. Daardoor weten ge meenten niet meer pre cies wat er nou eigenlijk van hen wordt gevraagd. Die kritiek geven burge meester en wethouders van Hulst in hun aanbiedings brief bij de gemeentebegro ting 1995. In de gemeente Hulst zijn op dit moment vijftien wo ningen beschikbaar voor de opvang van asielzoekers. In deze woningen zijn onge veer vijftig asielzoekers uit verschillende landen ge huisvest. B en W spreken de verwachting uit dat het mi nisterie met het verzoek zal komen om het aantal sta tushouders en mensen die een voorwaardelijke ver blijfsvergunning hebben aanzienlijk uit te breiden. Maar het college vindt het beleid nogal verward. Het is in Hulst namelijk voorgekomen dat woningen meerdere maanden leeg stonden wegens gebrek aan kandidaatbewoners. „Dit is natuurlijk niet bevorderlijk voor het acceptatievermo gen van de bevolking die ook op een woning zitten te wachten," aldus het college. Bij de Hulster Woning bouwvereniging bestaat na melijk een flinke wachtlijst met woningzoekenden. „Hopelijk," zo verzuchten B en W, „slaagt de rijksover heid er in om op korte ter mijn duidelijkheid te schep pen zodat ook wij weten waar we aan toe zijn." Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst komt voor volgend jaar bijna een half miljoen gulden tekort om alle dringend noodza kelijke plannen te kunnen uitvoeren. Daarom moet een aantal prioriteiten noodgedwongen nog even in de wachtkamer blijven. Vogelwaarde - De Zonnebloem regio Hontenisse houdt zaterdag 22 oktober een onstspannings- middag voor zieken, gehandi capten en ouderen. Voor dit evenement, waaraan een keur van artiesten mee doet, zijn nog enkele plaatsen be schikbaar. Belangstellenden kunnen bellen naar mevrouw Van Kruijsen, 01148-1693. Gastheer is Hans van Wilgen burg. Mederwerking verlenen muzikant en zanger Frank Wilson, zangeres Donna Lynton, Vader Abraham en het acroba- tenduo de Rosnikovs. De onstpanningsmiddag wordt ge houden in het Dorpscentrum te Vogelwaarde en de zaal gaat om 13.30 uur open. EDITIE ZEELAND H Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Peter Oggel (editie chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Theo Giele, Rein van der Helm. Florence Imandt, Ton Koonien (sport), Harold de Puys- seleijr. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin cieverslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751,fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (plv. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boeije, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, Marian Verstraeten. Verkoopleider: Harry Muurmans, tel. 076-236454. Telefoonnummers en openings tijden van overige afdelingen op pagina A2. 17-10-94 Burgemeester en wethouders ho pen op incidentele meevallertjes om toch nog een deel van het lijstje uit te kunnen voeren. De ogen zijn daarbij onder meer gericht op de jaarrekening 1994. Het college kiest niet voor de gemakkelijke weg om de proble men af te wentelen op de bur gers. De gemeentelijke belastin gen gaan volgend jaar niet om hoog. Een uitzondering daarop vormen de reinigingsrechten en de riool rechten. In Hulst is afgesproken dat de reinigingsrechten kosten dekkend moeten zijn. Met de gescheiden inzameling van groe ten-, fruit- en tuinafval in de startblokken worden de kosten van de afvalverwerking hoger. Dat betekent dat de reinigings rechten flink zullen stijgen. Hoe veel is nog niet precies bekend. Rioolrecht Ook de rioolrechten gaan vol gend jaar omhoog en wel met een kwart. De gemeente ziet na melijk steeds meer kosten in ver band met rioleringen op zich afkomen. De tarieven gaan vol gend jaar naar, 40, 50, 60, 125, 325 en 625 gulden. Hoeveel men betaalt hangt af van het water verbruik. In de toekomst staat Hulst nog heel wat werk aan rioleringen te wachten. B en W spreken dan ook de verwachting uit dat er de komende jaren nog meer verhogingen van de riool rechten op til zijn. Het beschikbare geld in Hulst wordt volgend jaar voor een groot deel besteed aan de ver vanging van vervoermiddelen, machines en gereedschappen voor gemeentewerken. Verder slokt een functiewaardering van het ambtenarenapparaat 26.000 gulden op. De VVV krijgt 10.000 gulden structueel extra subsidie en de peuterspeelzalen 17.500 gulden. Verder gaat er nog geld naar het woonzorgproject in de Korte Bellingstraat en naar de grensoverschrijdende samenwer king drugbeleid. Voor volgend jaar staat ook de sanering van het Oranjebolwerk op het programma. Dat karwei kost 16,8 miljoen gulden, waar van 1,1 miljoen gulden voor re kening van de gemeente komt. Dat geld willen B en W putten uit de algemene reserve van de gemeente, die daarmee een ge voelig aderlating ondergaat. Fietspad Zaken die dringend nodig zijn, maar waarvoor dus helemaal geen geld is betreffen de verdere aanleg van het fietspad Hulst- Heikant, de aanleg van infra structuur in hét plan Baudeloo, de verharding van de ontslui- tingsweg voor het sportterrein in Clinge en de reparatie van. de kiosk van het Jeugdvakantie- werk. Ook moet er dringend structu reel geld worden gezocht voor de invulling van enkele vacatures op sociale zaken en milieu. Dat is nodig omdat de gemeente an ders kortingen of boetes van het Rijk voor de kiezen krijgt. Voor volgend jaar kunnen die perso neelskosten eenmalig gedekt worden. B en W hopen dat ze snel kunnen beschikken over het geld van de sale-lease-back constructie van het stadskantoor. Ze willen dat geld gebruiken om structurele ruimte te scheppen voor de in vulling van de vacatures. Van onze correspondente Hulst - Tijdens de werkbespreking in het stadhuis in Hulst kwamen gisteren de leden van de verschillende stichtingen met vele ideeën op de proppen. Doelstelling was een constructieve medewerking aan het vestingste denproject. Hulst is een van de twaalf Nederlandse gemeenten die een nationaal samenwerkings verband willen opzetten om zo nieuwe impulsen te geven aan het toerisme in de vestingste den. Hiervoor is een bedrag beschikbaar gesteld door het ministerie van Economische Zaken, de desbetreffende ge meenten en VW's. Het ministerie trekt voor dit project, dat het cultureel toe risme moet bevorderen en een stimulans moet zijn voor de samenwerking tussen vesting steden, 35.000 gulden uit. De gemeenten spijkeren daar 5000 en de VW's 1000 gulden bij. Het project beschikt dus over 105.000 gulden. De deel nemende gemeenten zijn: Bourtange, Zwolle, Zaltbom- mel, Naarden, Gorichem, Brielle, Nieuwpoort, Geertrui- denberg, 's Hertogenbosch, Heusden, Willemstad en Hulst. Doel van het project is de verwerving van een sterkere marktpositie in de toeristische markt van de Nederlandse vestingsteden gezamenlijk en een versterking van het plaat selijke potentieel. A. Zwart van Marktplan Ad viesgroep kreeg de opdracht om door middel van werkcon ferenties in elke deelnemende gemeente een inventarisatie te maken en tevens de mogelijk heden te onderzoeken of dat gene wat de vestingstad te bieden heeft, uitgebreid en ge promoot kan worden. Een enquête wees uit dat de gemiddelde Nederlander wei nig interesse heeft in de histo rische vestingen als trekpleis ter. Na eën kerk, kasteel en molen volgen op grote afstand de interesse in woonhuizen, vestingen en andere monu menten. De Hulstenaren die deelnamen aan de werkconferentie (verte genwoordigers van de Cultu rele Raad, Hulst Reynaertstad, Oudheidkundige Kring, Toe ristisch Bureau, Provinciaal VW, Streekmuseum, VW, basiliek en Dullaert) kwamen met een aantal frisse ideeën op de proppen. Als redenen waarom de bezoe ker naar Hulst kwam, werden aangegeven: de winkels en de commercie, de ambiance en de kleinschaligheid en de sfeer. Unaniem was men van mening dat er meer aan promotie ge daan moest worden en dat Hulst zich meer als Reynaert stad met een totaalpakket aan aantrekkelijke historische mo numenten moest verkopen. De roep om een infocentrum bleek groot. De beeldvorming van Hulst in de rest van Nederland werd niet als ideaal gezien en in de toekomst zou Hulst zich meer moeten richten op verblijf- stoerisme. A. Zwart maakt een eindver slag en eind november vindt een evaluatie plaats in den Bosch. Dan komt de tweede fase aan bod namelijk het re gelen van het financiële plaat je en de concrete invulling van de plannen van de twaalf ves tingsteden samen en de plaat sen apart. Ruim vijfhonderd Zeeuwse senioren, waaronder een team uit Westdorpe (zie foto), waren gisteren in Goes heel de dag in de weer met ballen. Zo'n 475 man deden verdeeld in 79 teams mee aan het Provinciale Koersbaltoernooi in Het Sportpunt. Vijftig mensen legden zich toe op bowls, een uit Engeland overgewaaide balsport. De organisatie van dit negende ballen-evenement was in handen van de Zeeuwse Sportraad. Het winnend koersbal-team was Kloosterzande 2 met 12 punten. Beste vereniqinq, want ook daar wordt onderscheid in gemaakt, is Biqqekerke met gemiddeld 10 punten. FOTO JAAP WOLTERBEEK Ador-tennis mannen Hoek/De Braakman - In de Ador-tenniscompetitie voor mannen in De Braakman ver sloeg in poule E Onze Zorg met 7-5 Ador Sport 3. In de singles was er nochtans sprake van evenwicht. Voor Onze zorg was Ben Sanders met 7-5 te sterk voor Wilfried Schel- straete en Wim Carabain met 8-3 voor Mark Buitendijk. Na mens Ador Sport zegevierde Huib Ysebaert met 7-3 over Isgar Klaver en Patrick Dhont met 6-5 over Mario de Lijser. De dubbels gaven de doorslag want Isgar Klaver en Mario de Lijser kwamen weliswaar niet verder dan 6-6 tegen Huib Ysebaert/Wilfried Schelstrae- te, maar Ben Sanders en Wim Carabain wezen met 10-4 Mark Buitendijk en Patrick Dhont terug. UITSLAGEN Poule E: Onze Zorg-Ador Sport 3 7-5, Positivo's-SGZ 2 11-1. Ador-mixed-tennis Hoek/De Braakman - In poule D van de Ador-mixed-tennis- competitie won Stropielekkers met 10-2 van Erpelkappers. Beide dubbels gingen naar eerstgenoemd team want Ko Schuitvlot en Herman de Regt boekten een voordelige score van 9-3 tegen Lau Schreurs/ Theo Voermans, terwijl het zelfde geldt voor Sandra Ha melink en Hannie Wieland via 7-4 tegen Nell Groenewoud/ Tilly Dierick. Verder waren de mixed-koppels Sandra Hame link/Krijn den Hamer, Hannie Wieland/Ko Schuitvlot en Sandra Hamelink/Herman de Regt eveneens succesvol voor Stropielekkers ten koste van achtereenvolgens Janny Erpe- link/Theo Voermans (11-3), Nell Groenewoud/Carlos Hoogwijk (6-5) en Janny Er- pelinck/Lau Schreurs (9-6). Alleen Tilly Dierick en Carlos Hoogwijk konden iets terug doen voor Erpelkappers dank zij een 9-3-zege op Hannie Wieland en Krijn den Hamer. UITSLAGEN Poule D: ROB-Akba 8-4, Erpel- kappers-Stropielekkers 2-10. Poule E: Rammelaars-Wijland/ Neels 9-3, Team'91-Verschellmg 4-8. Poule G: Baronie-De Kraker 0-12, Boskreek 2-Ziekenzorg 4-8 Poule H: Bouterse-Zwiepers 3-9, ZVH-Vooruit 2 0-12." Ador dames-tennis Hoek/De Braakman - In de Ador-damestenniscompetitie in recreatiegebied De Braak man zette in de hoogste poule het sterke Noordzuidkwartet met 4-0 Nouveau opzij. De twee partijen kenden beiden een forse eindscore. Zo won nen Ingrid Visser en Ria Jetten met 15-3 van Annie de Feber/ Pauline Verplanke, terwijl Christianne Nijsten en Pia Vos via 14-3 praktisch hetzelfde presteerden tegen Rita Schee- le/Margriet den Exter. UITSLAGEN Poule A: Noordzuidkwartet-Nou- veau 4-0, Les Quatres-Louwerse 0-4. Poule F: Nijsse-De Jojo's 0-4, Meppers-Boskreek 2 4-0 Poule G: Petit Paris-Dropshotie 2-2. Poule H: Friends-Smash 0-4, De- noek-Berendsen 4-0. Poule J: Advantage-Ador Sport 2 2-2, Ador Sport 3-Ador Sport 4 4-0. Poolbiljart kanaalzone Axel - De Tukker uit West dorpe zet de sterke lijn van de eerste wedstrijddag door in de poolbiljartcompetitie van de kanaalzone. Het eerste duel tegen plaatsgenoot De Gravin werd met 5-1 gewonnen en in de tweede ronde was De Tuk ker een maat te groot voor De Roskam en won dat treffen met 0-6. De Westdorpes club voert dan ook na twee speel dagen afgetekend de klasse ring aan in de eerste divisie. In de tweede divisie zijn Les Amies uit IJzendijke en De Kombuis uit Kloosterzande nog ongeslagen. Les Amies won met voor zich sprekende 6-0-cijfers van 't Zand uit Koewacht en De Kombuis trok met 2-4 aan het langste eind in het duel met De Stoot- ers uit Terneuzen. UITSLAGEN Eerste divisie: De Ambassadeur- PPP's 3-3, Dream Team-De Gra vin 3-3, De Roskam-De Tukker 0-6. Tweede divisie: Jeans Bar-Zon- dagsvermaak 4-2, Les Amies-'t Zand 6-0, De Stooters-De Kom buis 2-4. STANDEN Eerste divisie: De Tukker 6 pun ten, PPP's, De Ambassadeur en Dream team 2, De Gravin en De Roskam 1 punt. Tweede divisie: Les Amies en De Kombuis 6 punten, Zondagsver- maak en Jeans Bar 3, De Stooters en 't Zand 0 punten. Clubstrijd TV Axel Axel - Rinie Kort was op drie fronten succesvol tijdens de clubkampioenschappen van de tennisvereniging Axel. In de enkelspel-finale zegevierde hij via twee keer 6-2 over Liet Erpelink senior. In de dubbel en mixed-finale, samen met Johnny Bleyenberg respectie velijk Ingrid Visser, was hij eveneens in twee sets te sterk voor achtereenvolgens de ge broeders De Bakker en Ilse van Doorn/Jurgen de Bakker. In het dames-enkel boekte Ilse van Doorn een zwaarbevoch ten zege in drie sets op Ingrid Visser. Bij de jeugd was Louis-Philippe de Pooter de sterkste. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Finale: Rinie Kort-Liet Erpelinck senior 6-2, 6-2 DUBBEL Finale: Rini Kort/Johnny Bleyen berg-Jurgen en Jean-Paul de Bakker 6-4, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL Finale: Ilse van Doorn-Ingrid Vis ser 7-5, 3-6, 6-4. DUBBEL Finale: Ingrid Visser/Marjan Fraanje-Ilse van Doorn/Jeanette de Moor 3-6, 6-3, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL Finale: Ingrid Visser/Rinie Kort- Use van Doorn/Jurgen de Bakker 6-3, 7-5. JEUGD Finale jongens: Louis-Philippe de Pooter-Philippe Ysebaert 3-6, 6-2, 6-4. MARKTEN EN BEURZEN SINT NIKLAAS Gezondheidsbeurs - Stadsfeestza len - 10.00-18.00 uur THEATER GOES Flairck - 'Kamers' - De Prins van Oranje - 20.00 uur 27,50) MIDDELBURG Tragi-komedie 'Los Zand' - van Annie M.G. Schmidt - Middelburgs Minitheater Verwerijstraat 53 - 20.30 uur Modern Jazzdance Compagny Djazzex - Stadsschouwburg - 20.00 uur 22,50) SINT NIKLAAS 'Alle zegen komt van boven' - van Ansoms door Sint Genesius - 20.00 uur TERNEUZEN Ballet Folklorico de Mexico - Zuidlandtheater - 20.00 uur KLASSIEK GOES Flairck - 'Kamers'- audiovisueel theaterconcert - Prins van Oranje Nieuwstraat 14 - 20.00 uur 27,50) POP EN JAZZ MIDDELBURG Djazzex - Djazzex moderne jazz dance company - Stadsschouwburg Molenwater 99 - 20.00 uur 22,50) VLISSINGEN Jamsessie - De Piek Hellebardier- straat 11-13 -20.00 uur DIVERSEN VLISSINGEN Cotton Club Night - m.m.v. Dezz - min. leeftijd 25 jaar - Danstheater Cosmo-21.00 uur 5) CLINGE Café de Landbouw - 20.00 uur prijskaarting. HEIKANT Café du Commerce - 20.00 uur prijskaarting ST. JANSTEEN Café de Kroon -14.00 uur kaarting AXEI Zaal Boemerang - 20.00 uur kaar ting HULST De Lieve -14.00 uur bingo KBO STOPPELDIJK 't Gelaag -13.30 uur bingo FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.45 uurTrue lies HULST De Koning van Engeland 14.00 uur Jungle Jack 14.00 uur Aristokatten 14.00,19.15 en 22.00 uurTrue lies 22.00 uur Clear and present danger 19.15 en 22.00 uur Forrest Gump 14.00,19.30 en 22.00 uur The mask 14.00 en 19.30 uur Baby's day out 19.30 en 22.00 uur Speed MIDDELBURG Schuttershof 14.00 uur Ake's wereld 20.00 uur Four weddings and a fune ral 22.30 uur Friends OOSTBURG Ledeltheater 14.30 en 20.00 uur The Flintstones TERNEUZEN Luxortheater 20.00 uur Color of the night VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14,00 uur Jungle Jack 19.00 en 21.45 uurTrue lies 14.00 uur Duimelijntje 19.00 en 21.45 uur Forrest Gump 14.00,19.00 en 21.45 uur The mask 14.00 en 19.00 uur Baby's day out 21.45 uur The specialist GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Max 14.30 en 17.00 uur Baby's day out 20.00 en 22.30 uur Love, Cheat and steal 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Natural born killers 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Color of the night 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Reality bites 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Wolf 20.00 en 22.30 uur Leon. 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uurTrue lies 20.00 en 22.30 uur The client 14.30,17.00 en 20.00 uur Speed 17.00, 20.00 en 22.30 uur 4 Wed dings a funeral. 14.30 en 17.00 uur The Aristocats. KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump 20.00 en 22.30 uur True lies 20.00 en 22.30 uur Natural born killers 20.00 en 22.30 uur Max Ingesloten Terneuzen - De politie heeft woensdagavond in de Dijkstraat in Terneuzen een 21-jarige man uit Lokeren aangehouden. Bij een controle bleek hij niet in het bezit te Brandje zijn van een geldig indenti- teitsbewijs. Hij is ingesloten. Door de vreemdelingendienst zal een nader onderzoek wor den ingesteld. Betrapt penbezit. Bij een controle op de Tractaatweg in Westdorpe vond de politie in zijn auto een stiletto die in beslag werd genomen. De man kreeg een boete van 300 gulden. Terneuzen - Een 21-jarige man uit Assenede (B) werd gisteremorgen vroeg in de Nieuwstraat te Terneuzen door de politie betrapt bij het rijden onder invloed. Een blaastest wees 1.5 promillage alcohol aan. De man kreeg een dagvaarding uitgereikt. Wapenbezit. Westdorpe - Woensdagavond kreeg eén 20-jarige inwoner uit het Franse Lens een proces verbaal wegens verboden wa- Oostburg - In een winkel aan het Raadhuisplein in Oostburg heeft gistermiddag korte tijd brand gewoed in de keuken. De brandweer heeft het vuur gedoofd. Onder invloed Sas van Gent - De politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft gistermorgen het rijbe wijs ingenomen van een 28-jarige inwoner uit Sas van Gent. De man reed met zijn auto over de Joostenstraat in zijn woonplaats en bleek on der invloed. Een ademanalyse test gaf als uitslag een alco holpromillage aan van 1.5. Hij kreeg een dagvaarding om voor de rechtbank te komen. Hulst VROUWENGILDE - Het Katholiek Vrouwengilde brengt donderdag 3 november een bezoek aan de Krea-doe- beurs in Utrecht. Deze zesde internationale hobbybeurs vindt plaats in de Jaarbeurs hallen. Vertrek voor deze dag tocht om 08.00 uur op de eer ste halte. Omstreeks 21.00 uur verwacht men weer in Hulst te zijn. ZWEMVIERDAAGSE - Aan de zwenvierdaagse in het zwembad De Driehoek, namen 97 personen deel. SUPPORTERSBUS - De voet balvereniging HW'24 zet zon dag 23 oktober een suppor tersbus in voor de uitwedstrijd naar Middelburg. De bus ver trekt om 13.00 uur vanaf het parkeerterrein nabij het club gebouw. PRIJSKAMP - In clublokaal café de Kroon in Hulst wordt zaterdag 22 oktober door B. C. Marionette de jaarlijkse prijs-, kamp gehouden. Er is een be ker beschikbaar en honderd gulden gratis. De inleg be draagt vijf gulden. Aanvang 20.00 uur. Inschrijven tot 19.30 uur. Terneuzen - De politierechter in Terneuzen heeft J. M. uit Kapelle-Brug veroordeeld tot een werkstraf van zestig uur. M. had in juni van vorig jaar samen met een ander een aantal kratten met drank gestolen bij een groothandel in Terneuzen. Vervolgens hadden ze enkele jerrycans met benzine uit auto's getapt. „Foutje," vond hij gisteren. „Foutje, bedankt!," repliceerde politierechter Van Breda, waarop M. meteen meespeelde: „Nee, laat maar." Officier van justitie Van Nooijen eiste echter zes weken gevangenis straf, te vervangen door tachtig uur dienstverlening. Gelet op de schikking die de man aanvankelijk was aangeboden, vond Van Breda dat aan de hoge kant. Diefstal van glazen uit een clubgebouw in Hulst en van kratten bier uit een kantine uit Axel, werden A. V. uit Zuiddorpe ten laste gelegd. Bovendien had hij, toen hij in augustus 1993 werd betrapt, een wapenstok bij zich die niet door de beugel kon. Conform de eis werd hij gisteren veroordeeld tot honderd uur dienstverlening. Bovendien moet hij 850 gulden schadevergoeding betalen voor vernieling aan het clubgebouw.

de Stem | 1994 | | pagina 11