Niets nieuws in pauselijk boek Ver IftSsstt. Bredase officier eist twaalf jaar voor doodslag op Chinese vrouw Kabine -DE STEM- Centraal Verdacht AH-over terug in Nederlan DE STEM Clinton uil DE STEM BINNENLAND BUITENLAND Kop en munt Vlaams Blok Nobelprijs Ssssr 1 '«Saw» Handjes t DESTEM DONDERDAG 20 OKTOBER 1994 Met veel genoegen volg ik al geruime tijd de rubriek van Willem Reijn genaamd: Kop en Munt. Het toppunt van journalistiek kritisch denken, precies in de gedachte van 'de luis in de pels', betrof wel zijn rubriek van 11 oktober. Daarin neemt hij op meester lijke wijze enkele chocolade- tv-commercials op de hak, zodanig dat veel consumen ten hopelijk wat kritischer naar al reclame-gedoe gaan kijken. Na de wasmiddelen, zijn nu ook de bonbons door 'het mandje' gevallen. Bravo Willem! Etten-Leur, André Lauwen Velen zitten met hun handen in het haar. Eenzelfde resul taat dreigt Nederland te overkomen, als het roer niet drastisch wordt omgegooid. Het zit er immers dik in, dat de meeste stemmers op het Vlaams Blok voor deze partij hebben gekozen vanwege het vreemdelingenbeleid. Men hoeft asielzoekers niet te haten of te 'discrimineren'. Maar het kan niet meer. Te gen 10.000 werklozen die eventueel aan werk komen, komen er 20.000 asielzoekers binnen. Dit kan ons land toch niet blijven betalen. Dit geld is er niet en dan moet er maar op van alles en nog wat bezui nigd worden. De kiezer zoekt dan de partij, die het meeste belooft op vreemdelingenbeleid en dat is bij ons Janmaat. Dus het ge vaar ligt voor de hand. Laat de WD, die altijd zo'n grote mond heeft over het vreemdelingenbeleid eens wat meer politieke moed tonen of ligt hier een mogelijkheid open voor het CDA? Breda, A. van Dijk Overmand door schijnheilig heid stapte een van de leden van het Noorse Nobelcomité op toen' PLO-leider Arafat de Nobelprijs voor de Vrede kreeg. Het lijkt wel of de heer Kare Kristiansen. plotseling wak ker is geschrokken uit een lange slaap. In zijn plaats had ik niet eens lid willen zijn van een dergelijk comité. De .ichter van de prijs, Alf red Nobel, die zelf de uitvin der was van het dynamiet, heeft zich tot aan zijn dood bezig gehouden met de indus triële en commerciële uitbui ting van zijn uitvinding. Het is dank zij hem dat 'de eerste wereldoorlog een duidelijke vooruitgang betekende in het aanrichten van massamoor den. De Nobelprijs, was mis schien om vergiffenis te vra gen, je kunt van geld houden en toch sentimenteel zijn, Hitler was gek op zijn hond... En nog dichterbij, wie kreeg de Nobelprijs voor de Vrede in 1975? Jawel, de uitvinder van een nog beter vernieti gingswapen, van het grootste vernietigingswapen allertij- den. Want Andrei Dimitrie- vitch Sacharov was niet al leen mensenrechtenactivist in de voormalige Sovjetunie, de schijnheiligheid kent geen grenzen, hij was ook de uit vinder van de Russische H- 6 k°ten en te bewerken bom. Voor mijn part geven ze de volgende Nobelprijs van de Vrede aan Saddam Hus- sayn, of waarom niet aan Carlos nou ze hem hebben teruggevonden. Baarle-Nassau, R. van Tilburg. Binnen de organisatie van het Bredase Jazz-festival bestaat een groep, genaamd Wappe rende Handjes. Deze hardwerkende lieden bouwen podia, plakken affi ches, plaatsen decors, kortom ze laten de handjes wappe ren. Heel nuttig en vooral legaal. Binnen onze vaderlandse sporten wapperen ook veel handjes. Sportief en ook le gaal. Denk bijvoorbeeld aan handbal, volleybal of basket bal. Er zijn natuurlijk nog veel meer sporten te noemen waar de handjes onmisbaar zijn. Hoe zou gymnastiek zonder handjes zijn, of worstelen of boksen. Bij het voetbal, ja voetbal, wapperen ook veel handjes. Veel te veel. Hands pleegt men al jaren. Een onsportieve overtreding die tegenwoordig vlot met geel of soms zelfs rood word bestraft. Dat is prima. Tenslotte moet je voetbal met de voetjes spelen. Een sportief duel kan tegen woordig kennelijk niet meer zonder handjes. Handjes die aan shirtjes trekken, handjes die aan broekjes trekken en zovoorts. Let eens goed op bij het ne men van een corner. De man die de hoekschop neemt is de enige van de 20 veldspelers die zijn handjes niet gebruikt. De rest verdringt zicb'tyoor de goal in een onwaardig hand gemeen. Koppende spelers worden naar onder getrok ken. Schietende spelers wor den uit hun evenwicht ge duwd enzovoorts, enzovoorts. Spelbederf, onsmakelijk ge doe, onsportief. De KNVB moet onderhand maar eens ingrijpen. Bijvoor beeld door naast de grens rechters ook nog twee 'hand- jesrechters' te laten meelopen op die helft van het veld waar de grensrechter niet hoeft te zijn. Een rode vlag voor elk handje dat illegaal wappert. Stuur zo'n speler handenwringend van spijt voor 5 minuten naar de strafbank, zoals dat bij ijshockey gebeurt. Het zou ons fijne voetbal ten goede komen. Na verloop van tijd kunnen onze populaire voetbalsterren hun handjes weer in onschuld wassen. Bavel, C. Vlemmix Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Directie: drs. J.H.M. Brader. Hoofdredactie: H. Coumans - hoofdredacteur. C. Hamans en H. Vermeulen - adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229,4800 MB Breda. 076-236911/Telefax 076-236405. Telefax redactie 076-236309. Bezorgklachten en abonnementenadministratie: Afdeling Lezerscontact 'es 06-0226116 (gratis) ma. t/m vrij. 8.00-17.00 uur, zat. 8.00-12.00 uur. Kantoren: Bergen op Zoom, Postbus 65, 4600 AB; 01640-36850, fax 01640-40731, redactie 01640-37^^3. Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550, fax 01608-178" Goes, Klokstraat 1,-®.01100-28030, fax 01100-2192. Hulst, Steenstraat 14, 01140-13751, fax 01140-196: Oosterhout, Bredaseweg 108B,® 01620-54957, fax 0" .>,i0-34782. Roosendaal, Molenstraat 45,® 01650-37150, fax 01650-44929. Ternëuzen, Zuidlandstraat 32,® 01150-17920, fax 01150-96554. Vlissingen, Scheldestraat 7-9, 01184-19910, fax 01184-11446. Openingstijden: van 8.30-17.00 uur. (Middagpauze van 12.30-13.30 uur m.u.v. Oosterhout) Abonnementsprijzen (bij vooruitbetaling te voldoen): per kwartaal 87.20, per half jaar 173.45 óf per jaar ƒ337.30. Voor abonnees die automatisch betalen: per maand 29.05, per kwartaal 84.70, per half jaar 168.45 óf per jaar 327.30. Voor posttoezending geldt een toeslag. Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje 076-236882 en bij Teuben, Ginnekenweg 7, Breda. Grote advertenties uitsluitend 076-236881. Fax 076-236405. Geboorte- en overlijdensadvertenties maandag t/m vrijdag tot 16.00 uur 076-236881fax 076-236405 zondag van 18.30 tot 20.30 uur 076-236242/236911. Alle advertentie-opdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de Algemene Voorwaarden van Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. als mede de Regelen voor het Advertentiewezen. Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN/AMRO rek. 520538447. De Stem op band: Centrum voor gesproken lektuur 08860-82345. Van onze redacteur Jan Bouwmans Aan de vele non-confor mistische verrassingen waarvoor paus Johannes Paulus II in zijn nu zes tienjarige pontificaat al heeft gezorgd, heeft hij er weer een toegevoegd. Voor het eerst in de geschiedenis van het pausschap heeft de Pool se paus een serie vragen van een journalist geheel eigenhandig schriftelijk beantwoord voor pu blicatie in het boek 'Over de drempel van de hoop'. Dat boek is sinds vandaag ook in de Ne derlandse boekhandels te koop. Het hoofd van de Rooms-Katho- lieke Kerk kan en mag in het openbaar nooit op persoonlijke titel spreken. De traditie - in elk geval die van de laatste paar eeuwen - wil dat de paus voor de eeuwigheid spreekt. In zijn stem behoort altijd het 2000-jarige mysterie van de kerk mee te klinken, noteert ook de Italiaanse journalist Vittorio Messori die de paus de vragen heeft gesteld en de eindredactie van het boek heeft gevoerd. Dus worden de pauselijke brieven, toespraken en encyclieken altijd door een heel gezelschap mede gewikt en gewogen. Persoonlijk Maar bij 'Over de drempel van de hoop' is er niemand anders aan te pas gekomen, wordt ons verzekerd. Dus geeft een paus zich voor het eerst persoonlijk wat bloot aan de buitenwereld en slecht daarmee opnieuw een Vaticaanse wal rond het paus schap. De voorgeschiedenis is bekend. Bij gelegenheid van het 15-jarige pontificaat wilde de Italiaanse televisie een interview met de paus maken. De paus stemde erin toe. Maar de opnamen kon den door een overvolle pauselij ke agenda niet doorgaan. Later kreeg Messori via de pauselijke perschef Navarro-Valls te horen dat de paus besloten had zijn al schriftelijk ingediende vragen schriftelijk te zullen beantwoor den omdat de vragen hem niet loslieten. Het uiteindelijke boek, 200 blad zijden dik, verschijnt direct in 36 landen met een totale eerste op lage van 20 miljoen stuks. Een deel van de opbrengst gaat naar goede doelen. Het boek gaat primair over het geloof. Messori zegt in zijn voor woord geïntereseerd te zijn ge weest in de vraag of wat katho- Johannes Paulus II gebruikt in zijn boek eindelijk eens wat gewone taal. lieken geloven en waarvoor de paus de hoogste borg is, waar of niet waar is; of de fundamenten van het geloof waarop het ge bouw van de kerk rust, nog steeds stevig zijn. Welnu, dat kan nooit schokken de antwoorden opleveren. Zo'n invalshoek heeft meer weg van een een-tweetje. De paus geeft dan ook op elke vraag een kate- chetisch antwoord: hij legt ge woon het geloof uit.Het boek is als het ware een kleine kateehis- mus. Dus gaat het antwoord op de vraag of de paus als de plaatsbe kleder van Christus op aarde geen absurde pretentie is, over de relatie tussen Jezus en Petrus zoals neergelegd in de evangelie- en. In een enkel zinnetje komt de paus dan zelf even aan bod als hij zegt dat je niet ervoor moet terugschrikken dat de mensen je plaatsbekleder van Christus of uwe heiligheid noemen. Zo'n enkel zinnetje is ook de opmerking dat het denken van Thomas van Aquino na het laat ste concilie helaas en ten onrech te terzijde is geschoven. Thomas van Aquino blijft volgens de paus voor altijd de meester van het wijsgerige en theologische universele denken. Zo'n uitlating verheldert in al zijn bondigheid de achtergrond van zijn over hoop liggen mét de rhoderne theologie. Geen vergelijk Uit het boek licht ook op dat de paus niet uit de voeten kan met de Verlichting. Het gedachten- goed van de Verlichting tast zijns inziens het christelijk ge loof in de wortel aan en dus is er geen vergelijk mee mogelijk. Dat is exact de crux van het conflict tussen kerk en wereld van de laatste eeuwen, dat het Tweede Vaticaanse Concilie heeft trach ten te doorbreken. Die poging is onder dit pontifi caat daarom dus weer aardig geneutraliseerd. Volgens Johan nes Paulus II aanvaardt het Ver lichtingsdenken de realieit van de zonde niet en zeker niet -die van de ertéÓfide. 'Dé wereld weer overtuigen van de menselijke zondigheid, 'ook van de zondig heid die wij geërfd hebben', ziet hij als een hoofdopdracht. De paus laat zich ook duidelijk uit over andere godsdiensten. Het boeddhisme is in wezen een FOTO EPA negatieve reddingsleer. Zich be vrijden van het kwaad is in het boeddhisme zich onverschillig maken voor de wereld die de bron is van het kwaad. Voor het christendom is dat onbestaan baar omdat de wereld Gods schepping is en het kwaad door Christus reeds overwonnen is. De islam is volgens de paus geen godsdienst van verlossing en Al lah is nooit de God-met-ons, maar alléén majesteit! Allerlei geloofsvragen komen aan bpcj., maar ook de kerk en de oecumene. De paus noemt de katholieke leer over de kerk ui terst open: 'Zij kan niet beticht worden van ecclesiologische ex clusiviteit.' Degenen die zich verzetten tegen zogenaamde pretenties die de katholieke kerk verkondigt, ken nen haar leer volgens de pails niet naar behoren. Maar nog geen twee zinnen verder zegt de paus dat de volheid van de mij delen voor verlossing en redding blijvend exclusief aan de katho lieke kerk zijn toevertrouwd Alsof dat geen pretentie is. De kerkelijke moraal kan na. tuurlijk niet onbesproken I ven, met name de afwijzing va» de leer over de seksuele moraal binnen en buiten de kerk paus houdt het simpel. De mas- samedia hebben de mensen er aan gewend om alleen te luiste! ren naar wat hen zint en (mo- raal)theologen hebben een ver bond gesloten met die gang van zaken. Welnu: 'Wanneer de ware leer impopulair is, is het niet toegestaan een gemakkelijke po. pulariteit te zoeken.' De vraag of die leer wel zo waar is, staat niet ter discussie. En precies die vraag is de hamvraag. Vernieuwing De paus roert in het boek uit drukkelijk de vernieuwing in de kerk aan. Volgens hem beleeft de kerk sinds het concilie een kwa litatieve vernieuwing; het oude kwantitatieve model maakt plaats voor een kwalitatief mo del. Daarop duidt zijns inziens ook het ontstaan van een groeiend aantal bewegingen met godsdienstig karakter. De vroegere katholieke vereni gingen hadden een meer sociaal profiel: ze streefden, geïnspi reerd door de kerkelijke sociale leer, naar omvorming van de maatschappij, naar sociale rechtvaardigheid. De nieuwe be wegingen zijn volgens de paus echter vooral gericht op de ver nieuwing van het individu. Daarin ziet hij een grote belofte voor de toekomst van de kerk. Hij voegt eraan toe: 'In een ver deelde wereld blijft de suprana tionale eenheid van de katho lieke kerk een grote kracht, door haar vijanden indertijd erkend en ook vandaan nog van invloed bij de verschillende politieke in stanties en wereldorganisaties. Niet allen is die kracht welge vallig.' Alles bij elkaar staat er in hel boek niets nieuws. Toch is het niet oninteressant, óriidat de paus eindelijk eens een keer wat gewone taal gebruikt. Daarbij demonstreert hij didactische vakkundigheid. Maar het blijft een soort kleine katechismns naast de grote katechismus van de katholieke kerk. Paus Johannes Paulus II: 'Over de drempel van de hoop'. Uitge verij: Veen Uitgevers Groep, 34,90 Van onze rechtbankverslaggever Breda - Tegen drie 19-jarige Bredanaars is voor doodslag op de Chinese mevrouw Mok op 4 juli 1993 in restaurant Peacock in Breda gisteren voor de Bredase rechtbank twaalf jaar celstraf geëist. Het drietal ontkende dat het iets met deze zaak te maken heeft gehad. Net als hun raadslieden suggereerden zij dat drie eerder voor medeplichtigheid aan de doodslag veroordeelde jonge vrouwen de feitelijke daders zijn geweest. Officier van justitie mr. A. van der Schans eiste tegen A.B. voor deelname aan een gewapende overval op cafetaria De Smikkel in Breda en een inbraakpoging nog eens vier jaar. Tegen A. L. vroeg hij voor de diefstal van een kluis uit een reisbureau aan het Brabantpark in Breda zes maanden extra. Rechtbankvoorzitter mr. M. van Beek vatte op indringende wijze samen hoe mevrouw Mok ont voerd en gedood moet zijn. De drie intussen veroordeelde vrou wen hebben haar uit de woning van haar zoon aan de Jacobus- straat gelokt. Zij is toen op straat meegenomen naar een au to die in de Andreasstraat stond. Een buurtbewoonster zag haar om 03.40 uur lopen en hoorde even later hard gillen en het dichtslaan van autodeuren. De wagen met het slachtoffer, de drie verdachten van gisteren en een van de vrouwen is toen naar de Jorisstraat gereden. Voor de deur van het restaurant is zij zwaar mishandeld. Zij kreeg ka ratetrappen op haar hele lichaam, stompen in de maag en een vuurwapen op haar hoofd gericht. Dat ging zo een paar minuten door. Toen de mannen de restaurant sleutel hadden afgenomen, gin gen zij met de vrouw naar bin nen. Twee van de drie vrouwen zijn na enige tijd ook naar bin nen gegaan. C. N. zag hoe de nietige 56-jarige vrouw in de keuken door de drie werd ge- Rechercheurs zoeken naar sporen na de gewelddadige dood van mevrouw Mok. trapt, hoe ze alle drie op de liggende vrouw sprongen, hoe T. haar keel dichtkneep en daarna met een zware pan op haar hoofd sloeg. Daarna heeft deze verdachte nog op de al overleden vrouw ge spuwd. De toen ook aanwezige J. van H. heeft nog gecontroleerd of de vrouw overleden was door haar halsslagader te voelen. Zij heeft dat in haar eigen strafzaak gezegd. Na hun gruwelijke daad hebben de mannen de twee vrou welijke getuigen en de buiten wachtende J. van de L. gedreigd op dezelfde manier te zullen be handelen als ze iets durfden te zeggen. In de strafzaak tegen A.T. kwa men twee getuigen aan het woord die onlangs aan raadsman mr. R. Drent gemeld hebben dat T. de bewuste nacht niet in het Chinese restaurant aan de Joris straat geweest kan zijn. Me vrouw Mok zou daar op zijn vroegst om 04.15 uur op gruwe lijke wijze gedood zijn, volgens het medisch onderzoek. Zijn 17-jarige ex-vriendin J. H. heeft, vertelde zij de rechtbank, onlangs in haar dagboek terug gevonden dat zij die nacht tot drie uur met T. op stap is ge weest. De 20-jarige M. S. zei dat H. haar dit was komen vertellen. Zij herinnerde zich dat zij er die nacht bij was en T. om 03.45 uur nog in disco De Spock had ge sproken. De officier liet beide vrouwen arresteren op verdenking van meineed. Het eerste verhoor door de politie leverde gistermiddag op dat S. zich 'een week vergist kan hebben' en dat S. 'van H. heeft gehoord dat zij wel eens bij T. in het Huis van Bewaring op bezoek is geweest.' Mr. Van der Schans heeft meer aanwijzingen dat T. en B. gepro beerd hebben getuigen te mani puleren. Vanuit hun cel hebben zij brieven geschreven met de vraag verklaringen te verande ren. Zij hebben mede-gedeti neerde R.R. ertoe aangezet een door T. opgestelde verklaring over te schrijven dat een ander groepje jongeren mevrouw Mok heeft gedood. In die brief zijn namen genoemd. De door de officier als getuige opgeroepen R. heeft dat aan de rechter-commissaris verteld. B. zou hem in de douche geslagen hebben en hem 'geld en koeken' •J FOTO WILLEM BLAUW hebben toegezegd. De man had de door hem overgeschreven brief bewaard. In juli is de straf zaak tegen de drie verdachten voor nader onderzoek aangehou den omdat de raadslieden had den gehoord dat er sprake was van andere verdachten. De officier putte het bewijs uit de verklaringen van de drie vrouwen die zich door hun aan deel te bekennen zelf ook zwaar belast hebben. Hij vond het een sterk punt dat die een jaar na de doodslag niet op alle onderdelen kloppen. Hij wees op het steun- bewijs dat is geleverd door een andere bewoonster van het pand aan de Teteringsedijk waar twee van de drie vrouwen woonden en waar de jongemannen vaak kwamen. Hij gebruikte ook de verklaring van de buurtbewoonster en de resultaten van het technisch on derzoek. Van der Schans conclu deerde tot doodslag met vrij heidsberoving en diefstal mei geweld door meerdere personen. De ernst van het feit en de strafbladen van de drie brachten hem ertoe twaalf jaar te eisen. De raadslieden R. Drent, F Gimbrère en P. Diederen zeider, dat de verklaringen van de drie vrouwen zo tegenstrijdig zijn dal er te veel twijfel overblijft Zij haalden allerlei voorbeelden daarvan aan. Zij gaven als reéle mogelijkheid aan dat de drie vrouwen de doodslag zelf heb ben gepleegd en die uit wraak ir. de schoenen van hun cliënten hebben geschoven. B. zei dat de vrouwen kwaad waren omdat hij bij een van hen zou hebben inge broken. Volgens de officier is het onbe staanbaar dat de vrouwen afge sproken hebben om pas na vijf tien tot twintig verhoren en na telkens andere verklaringen uit eindelijk een verzonnen verhaal te vertellen dat op hoofdlijnen klopt. In de suggestie van de advocaten hebben de vrouwen heel handig gemanoeuvreer» naar medeplichtigheid en kun nen ze niet meer veroordeeld worden voor de doodslag. De advocaten noemden het on begrijpelijk dat de politie geen onderzoek heeft gedaan naar bloed-, haar- en speekselsporen die op het slachtoffer zijn gevon den. T. en L. hebben direct aan geboden daaraan volledig te zul len meewerken. De raadslieden bepleitten vrijspraak omdat de overtuiging ontbreekt dat hun cliënten mevrouw Mok gedood hebben. Mr. Drent kreeg het met de offi cier en de rechtbank aan de stok toen hij zei dat de officier een aantal voor het bewijs negatie® technische rapporten bewust111 het dossier heeft gelaten. „Ik niets achtergeouden. De raads man moet met bewijs komen en anders zijn mond houden," rea' geerde Van der Schans. rechtbank deelde die mening- Uitspraken op 2 november. Van onze Haagse redactie pen Haag - Minister drager (Justitie) wil b of langgestraften halv" hun detentie opnieuw worden beoordeeld. D ter beslist dan of d moet worden uitgezete goed gedrag omgezet andere vorm. Sorgdraf toe dit plan, afkomstig PvdA, serieus te zuller ken. Den Haag (anp) - H tiek (CBS) zit met geregistreerde werkl meesters van het CE jaar een daling, in geconfronteerd met e Geregistreerde werkloze mensen zonder werk of baan van minder dan tw: Van onze redactie binnen Oosterbeek - Appie 28-jarige hoofdverdacl de roofoverval met moord op maandag 1990 in het AH-filiaal terbeek, keert vandaaj in Nederland.- A. is door Chili, waar hij met zijn vriendin vluchtte, uitgeleverd na ge lobbycyclus door de landse justitie. Het Zui kaanse land wilde de Ne der immers aanvankeli uitleveren, maar raakte delijk toch overtuigd van Nederlandse dossiers overval. Bij de overval op de sup in Oosterbeek werden tv medewerkers in koelen neergeschoten. Een derde offer raakte levenslang i Appie A. heeft steeds iec trokkenheid ontkend, wordt door Justitie tocl als de man die het gewe teerde. Piet B., een van de and dachten, is inmiddels deeld tot negen jaar cels zaak tegen een derde ve Bobby B., werd door d< bank aangehouden omda voldoende bewijs voor z deel was. Hij werd weer voeten gesteld. De terugkeer van Appie daar mogelijk verandei kunnen brengen. Maa heeft per brief vanuit zi leense gevangenschap re ten weten dat hij over g( beiden iets belastends te heeft. Justitie is evenwel toch het onderzoek tegen A. zetten. Hij wordt voorlop sloten in De Berg-gevani Arnhem. IN ZIJN AANLOOP naar de dat hij het hoogste i afficheerde Bill Clinton z "U had daar twee goe campagne was mede te rend op hamerde dat hadden boven de zaker het overduidelijk dat de thuis voelde op het cor blunders (onder meer hoogden zijn enthousias upvallend genoeg boe successen met zijn buite vredesverdrag tussen c bovenuit. Maar er zijn meer wape mihtaire regime in Haïl nebben de onder de vl troepen de situatie goer verenigde Staten op ds 'raakse leger aan de ontvangen. bre Amerikanen hebbe vredesovereenkomst tu worden gezegd van he tussen Noord-Korea en opmars van Clintor staat in schrille t< 'and..Zijn populariteit is van de herziening van I nem veel gezichtsverlie: h®"! blijkbaar vooral jennen hem aanzienlijk naie gemeenschap.

de Stem | 1994 | | pagina 2