itatie jieerd' 600.000 banen in vier jaar e»re|T/d PvdA oneens met verdeling politie-geld, ook CDA wil meer agenten VNO en NCW dringen aan op loonmatiging en afschaffing minimumloon Restauratie Drentse grafheuvels OOSTERSE TAPIJTEN Rechter: 'Inzagerecht voor adoptiekinderen beperkt'' Asielbeleid Nederlanders smokkelen mensen naar Engeland Veel mensen steken een vermogen in hun keuken Duizenden Guldens Voordeel BINNENLAND A3 APK-keuring niet strijdig met EU-regels DE STEM j COMMENTAAR 'Asielzoekers V, belonen voor goed gedrag' BINNENLAND KORT 19 OKTOBER 1994 A2 DE STEM WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 hebben de afgelopen maanden 8400 loonbeslagen gelegd" dat kost tijd, legt Kruis uit „Eerst moet je de man traceren1 dan moet je kijken 0f hij 1 loondienst is en bij wie Da- kunnen maanden overheen gaa' In het zwartste scenario kun pas na vier maanden beslag W gen. Dat mensen pas een half jaar na hun inningsverzoek binnenkrijgen, is dan geen uit zondering," Dat er nu vrouwen zijn die al tien maanden wach ten, is volgens Kruis weer terus te voeren naar 'de achterstand' De brief die meneer Van a schreef over zijn klachten is rij middels bij de Raad voor dë Kinderbescherming in Den Haaa aangekomen. En meteen behan deld. „Ik heb de brief meteen i weer teruggestuurd naar het LBIO met de vraag om op zeer korte termijn op de klachten van meneer Van A. te reageren," zegt waarnemend directeur A. Ver-i steeg van de Raad in den Haag" „Is het antwoord niet bevredi gend, dan zullen wij grote druk gaan uitoefenen op het LBIO want wij zijn nog steeds verant woordelijk voor hun functione ren." inmiddels komen de gedupeer- den steeds verder in de geldpro-1 ilemen. En daar is verder niks' aan te doen, stelt mevrouw Ver steeg. „Het LBIO kan niks voor- j uit betalen, want het heeft abso- uut geen geld. Kunnen ze niet ncasseren, dan kunnen ze niet oetalen." lij' de Oosterhoutse mevrouw i/an M. is de nood zo 1 estegen, dat ze er een baantje I aij heeft genomen. „Ik moet 000 gulden boekengeld betalen oor de studie van m'n dochter en daar bovenop nog eens 1385 aan schoolgeld. Dat geld moet vóór 26 oktober binnen zijn. Dus wat moet ik anders doen?" PvdA-kamerlid Van der Burg heeft minister Sorgdrager vorige week om opheldering gevraagd over de LBIO-kwestie. Zij zal daar naar verwachting over twee weken op antwoorden. Mevrouw Rijpert uit Geertrui- denberg moet volgens het LBIO wachten op de oproep van de rechtbank, waar haar ex-man om vermindering van de alimen- tatie heeft gevraagd. „Dan heb ik nog drie weken om een advo caat in te schakelen. Moet je voorstelllen: terwijl zij na tien maanden nog niks hebben be- eikt. Voor de kosten van een advocaat, namelijk 560 gulden, kan ik dan zelf opdraaien. En dat niet alleen: mocht mijn man het proces winnen, dan mag ik ok nog eens de proceskosten betalen. Is dit nu recht?" olop profiteren, bij afgegren- lelde risico's." De nu afgewezen wijze van fi- anciering van de order voor de wee shuttle-tankers was al een aar bekend! Daar bestonden af- praken over met de Vlaamse egering. André Deleye is nu oezig met eeh soort pendeldiplo matie tussen de Vlaamse rege ring, dat wil zeggen de socialis- :en en de christen-democraten :n de opdrachtgever rederij Maats, om een compromis te jereiken." ,Dit is altijd een overbrug- jingsorder geweest, met speciale faciliteiten. Komt die order bin- ïen, dan steken we geld, in de nodernisering. Vervolgens ma ten we goede kans op achttien ichepen, waarvoor we offertes lebben uitgebracht. De toe komst van de Boelwerf is daar mee een kwestie geworden van een politieke afweging van de Vlaamse regering: wil Vlaande ren een grote scheepsbouwer be- louden." ir zijn ook allerlei mislukkingen leweest: de Krant op Zondag, Backer en Rueb, Begemann •Staalbouw, Holec. .Natuurlijk gaat er wel eens wat out. Ik heb ook nooit een god- lelijke status geambieerd. Met lolec gaan er ook van die verha- en. Wij zouden tientallen mil- oenen uit het bedrijf hebbenl weggehaald. Wij hebben er eerst! estig miljoen in gestoken, la'er lertig miljoen teruggehaald om lie vervolgens later weer terug e ploegen. Natuurlijk kun je onstateren dat de internationa- isatie van Holec niet heeft opge" everd wat we wilden, maar da« fan is door Holec zelf uitge" oerd." lij heeft die ochtend al tal van alefoontjes gehad. „Vooral van edrijven die vragen of ik eens aar een probleempje zou willen omen kijken. Ik kom de tijd we oor. Voorlopig heb ik het nog azend druk met het overdragen an allerlei zaken rond aan-eI> erkopen van bedrijven." I pen Haag - De PvdA-fractie in de Kamer vindt dat er te weinig van het extra geld voor politie en veilig heid wordt omgezet in 'blauw op straat'. „Bijna 100 miljoen gaat in '995 rechtstreeks naar de politie, jaar er komt mogelijk geen agent i,ij," constateert woordvoerster I Ka'lsbeek. 2ij reageert daarmee op een brief die de ministers^Dijkstal (Binnenlandse Za ken) en Sorgdrager (Justitie) aan de vooravond van het debat over de begro ting naar de Kamer stuurden. Daarin wordt onder meer voorgesteld om zestig miljoen ter beschikking te stellen aan korpsen die volgend jaar met tekorten kampen. Er is in totaal bijna honderd miljoen extra voor de politie, maar de ministers merken op dat er 'indien ruimte overblijft' een begin zal worden gemaakt met de uit breiding van de capaciteit. Kalsbeek vindt dit merkwaardig omdat het extra geld juist bedoeld was voor meer agenten op straat. Ze kondigde gisteren tijdens het debat over de justi- tie-begroting aan dat ze niet zomaar akkoord wil gaan. Ook CDA-woord- voerder Koekkoek was teleurgesteld over de verdeling van het politie-geld. De zes regionale politiekorpsen die on langs op de vingers zijn getikt omdat ze hun financiën voor 1994 niet in orde hebben, moeten voor 30 oktober een sluitende begroting inleveren. Als dit niet lukt, worden de korpsen alsnog onder curatele van het ministerie van Binnenlandse Zaken gesteld. Dijkstal heeft de korpsen, waaronder Brabant- Zuidoost, gisteren alsnog de wacht aan gezegd. De korpsen die eind deze maand geen sluitende begroting kunnen overleggen, worden onder 'preventief toezicht' ge plaatst. De betreffende politieregio's moeten dan voor uitgaven van meer dan 5000 gulden en voor het aantrekken van personeel toestemming van de minister hebben. In de brief van Dijkstal en Sorgdrager aan de Kamer staat verder nog, dat buitenlandse vennootschappen in Ne derland regelmatig worden misbruikt voor criminele doeleinden. Tachtig procent van de nieuw inge schreven buitenlandse vennootschap pen bleek 'dubieus', zo is gebleken uit een steekproef van de Recherche Ad viescommissie. Justitie wil een signale ringssysteem opzetten om het misbruik van rechtspersonen tijdig op te kunnen sporen. Van onze Haagse redactie Den Haag - Er kunnen de komende vier jaar zeshon derdduizend banen bij komen. Dat zal het geval zijn als de lonen gematigd worden en het minimumloon in feite wordt afgeschaft. Ook moet het mensen minder gemak kelijk worden gemaakt een uitkering te krijgen of te houden en moeten verstarrende cao-afspraken verdwij nen. De werkgeversorganisaties VNO en NCW willen niet deelnemen aan de werkgroep van minister Melkert van Sociale Zaken over vergroting van de werkgelegen heid. „Wel willen wij als centrale werkgeversorganisaties meeden ken over projecten. Wij kunnen Luxemburg (anp) - Het Euro pese Hof in Luxemburg heeft bepaald dat de Nederlandse APK-keuring niet strijdig is met de EU-wetgeving. Daarmee komt volgens de ANWB een einde aan de onze kerheid onder automobilisten over de keuringsplicht. De APK- regeling kwam ruim een jaar geleden in opspraak. De kwestie kwam aan het rollen nadat eeii Nederlandse automo bilist werd bekeurd omdat hij geen geldig keuringsbewijs had. De man had zijn auto in Duits land laten keuren en was zo doende met in het bezit van een Nederlands keurmerk. De auto mobilist nam hiermee geen ge noegen en bracht de zaak voor de rechter. Hij beriep zich op strijdigheid met het Europese recht. De Ne derlandse regeling kwam er vol gens hem op neer dat alleen Nederlandse keuringsstations de keuringsbewijzen konden afge ven. Buitenlandse garages zouden dus worden-benadeeld. Dit zou te meer gelden omdat de keuring in Nederland meestal gratis is als die bij een reparatie- of on derhoudsbeurt wordt meegeno men. In die tijd werd door onduidelij ke berichtgeving over deze kwestie de suggestie gewekt dat de verplichte keuring op de hel ling kwam te staan. een soort makelaarsrol vervul len," aldus voorzitter drs. J. Blankert van het NCW. Hij ge looft niet in één enkel plan waarbij honderdduizend mensen aan de slag kunnen komen. „Er zijn honderdduizend ver schillende plannen nodig. Men sen worden collectief ontslagen, maar ze komen individueel weer aan de slag." Aan de slag Voorzitter dr. A. Rinnooy Kan van het VNO zei dat loonmati ging, in combinatie met het los laten van de koppeling van de uitkeringen aan de lonen, in het verleden vierhonderdduizend banen heeft opgeleverd. „Dat is tien keer zoveel als het aantal banen dat door herverde ling is geschapen." Het FNV wil vooral door herverdeling van werk meer mensen aan de slag helpen. Rinnooy Kan erkende wel dat loonmatiging niet het enige in strument kan zijn om werkgele genheid te scheppen. Ook tech nologische vernieuwing is van groot belang, evenals aandacht voor scholing. Maar de werk loosheid in de sector van de laagstbetaalden zal vooral moe ten worden bestreden door forse loonmatiging. Werknemers die daardoor onder het sociaal mini mum dreigen te zakken, moeten een aanvulling op hun loon krij gen uit de bijstand. Voucher VNO en NCW voelen wel voor het idee van de 'diensten voucher': langdurig werklozen kunnen tegen betaling van die vouchers eenvoudig werk ver richten tegen het normale loon, maar de opdrachtgever krijgt daarvoor belastingaftrek. Op die manier willen de werkge vers proberen eenvoudig werk te scheppen, bijvoorbeeld in het onderhoud van huizen en tuinen, dat nu vrijwel niet meer wordt gedaan. Van onze rechtbankverslaggever Den Bosch - Adoptiekinderen hebben geen onbeperkt 'inzage recht' in hun afstammingsdossiers. De Hoge Raad heeft in april weliswaar dat recht toegezegd aan eigen kinderen, ma'ar regelt niets voor adoptiekinderen. HET PLAN van staatssecretaris Schmitz om uitgeprocedeerde asielzoekers op te sluiten in justitiële verblijfscentra is niet echt nieuw. Een aantal jaren geleden werden er plannen van dezelfde strekking gelanceerd die nog meer commotie opriepen dan het eveneens volop omstreden voornemen van Schmitz. Het idee om opvangcentra voor kansloze asielzoekers te creëren werd onderuit geschoffeld voor het goed en wel bediscussieerd was. De tegenstanders noemden het Voorpoorten van de hel', waar alle gebundelde ellende zich keer op keer zou gaan antiaden. Helemaal ongelijk hadden ze niet. In asielcentra die bevolkt zijn aoor kanslozen en kansrijken, kunnen de spanningen beter beheerst worden dan in een soort gevangenis waar mensen in gestopt worden die niet weten hoe lang ze er - in afwachting van een eventuele uitzetting - moeten zitten. Mat het afblazen van de toenmalige plannen was het probleem .van de grote instroom van kansloze asielzoekers niet opgelost. Onderzoeken wijzen uit dat die aantallen alleen maar zijn gegroeid. Nu al lopen er zo'n 9000 uitgeprocedeerde aszielzoe- ™s rond. De verwachting is dat de afvallers van de aanmeldcen- 'ra in Rijsbergen en Zevenaar alleen al goed zijn voor een aanwas van 4000 nieuwe gevallen. oat probleem valt niet te negeren. Op de thuislanden van de «gewezen asielzoekers hoeft niet te worden gerekend. Zij weigeren de vluchtelingen - die vaak hun eigen identiteitspapie- sn hebben kwijtgeholpen - terug te nemen. Marokko is een van "emige landen die zich iets toeschietelijker opstellen, maar LKt jaren gekost om het land zover te krijgen, et is duidelijk dat het vraagstuk van de vluchtelingen Nederland i yen Het hoofd dreigt te groeien. Opsluiten in gesloten tiiHrun®en l3'ec't v00r 'corte termiin enig soelaas, maar het laei'jke voordeel zal zeer spoedig door de nadelen worden overvleugeld. or> ti'ancl za' ^et Pr°bleem op Europees niveau moeten trachten aen t S-n: ^ers 'n Europa daalt de instroom van vluchtelin- 9 n, terwijl in Nederland de cijfers een stijgende lijn vertonen. MphDWiet.9ev'n9 z.a' aangepast moeten worden, ternnf a en Duits|and zijn al goede afspraken gemaakt over het word 8n van asielzoekers. Daarnaast moet er haast gemaakt Asiei met het opstellen van een lijst van veilige landen, ziin w ers U'1 .^'e 'ar|den weten dat ze bij voorbaat kansloos NohJ.i 1n,neer die duidelijkheid er is, zal de ambitie om naar enand te komen ongetwijfeld afnemen. Volgens de president van de rechtbank in Den Bosch, mr. André de la Porte heeft de Hoge Raad in april laten weten dat het recht van het meerderjarig kind om te weten wie zijn ouders zijn, prevaleert boven het recht van de moeder om haar naam ver borgen te houden. Uit het arrest valt volgens de Bossche rechtbankpresident ech ter niet af te leiden dat adop tiekinderen nu zonder meer het recht hebben om het hele dossier in te zien omdat het ook andere gegevens kan bevatten dan al leen de afstamming. De uitspraak van de Hoge Raad zegt evenmin dat het adop tiekind op een eerste aanvrage direct het dossier ter inzage moet krijgen. De conclusie van de Stichting Afstammingskinderen dat met het arrest van de Hoge Raad adoptiekinderen te allen tijde en 7 meteen hun afstammingsdossiers mogen inzien, is volgens de Bos sche president onjuist. Daarmee verloor de stichting gisteren een kort geding dat het had aangespannen tegen de Fi om (Federatie van instellingen voor de ongehuwde moeder). De stichting had de Fiom in kort geding voor de rechter gedaagd omdat de Fiom 'het inzagerecht zou frustreren'. De Fiom had op de aanvrage tot inzage van het dossier door een adoptiekind laten weten eerst de afstandsmoeder te willen infor meren. De Fiom stelde ook voor met het adoptiekind eerst een 'intake-gesprek' te willen heb ben over de achtergronden van de aanvraag. 'Betuttelend', noemde de stich ting afstammingskinderen onder voorzitterschap van mevrouw Riet Monteyne dit. De Bossche rechtbankpresident ziet dat toch genuanceerder. In zijn vonnis wijst mr. André de la Porte erop dat nog niet helemaal duidelijk is wat er allemaal on der de 'afstammingsgegevens' moet worden verstaan. Een goed 'intake-gesprek' hoeft evenmin als betuttelend te worden erva ren. Voorts wijst de president op het belang van de afstandsmoeder. Zij zou zich ook moeten kunnen uitlaten over het beschikbaar stellen van de afstammingsgege vens waarbij zij ook 'de vrijheid heeft meer gegevens te verstrek ken'. Een van de 107 grafheuvels in het Drentse Norg wordt met plaggen opgevuld. In Drenthe is deze week het startsein gegeven voor een omvangrijke restauratie van de grafheuvels. In of onder de heuvels zijn de doden van verre voorouders bijgezet. Deze traditie begon rond 3000 voor Christus en duurde tot aan het begin van de jaartelling. foto anp Dover (anp) - In Groot-Brittannië zitten twaalf Nederlanders vast die ervan worden verdacht mensen naar Engeland te hebben willen smokkelen. Volgens detective S. Harris van de Engelse immigratiepolitie staan Nederlanders nummer één op de lijst van Europeanen die mensen naar Engeland smokke len. Op 23 juli werd in Ramsgate een man uit Veldhoven gearresteerd. Hij kwam van de veerboot uit Oostende en had in zijn bestel bus zestien Chinezen verborgen. De Veldhovenaar zit nog steeds vast en moet in december voor de rechter verschijnen. Op 18 september hield de Britse politie een man uit Rotterdam aan die samen met zijn vriendin probeerde mensen illegaal het land in te brengen. De Rotter dammer zit nog vast, zijn vrien din is teruggestuurd naar Neder land omdat het tweetal hun kind bij zich had. Een echtpaar uit Nijmegen werd op 2 augustus gearresteerd voor hetzelfde vergrijp als de Rotter dammer. Een dag later probeer den twee Rotterdammers en een man uit Venlo mensen aan land te smokkelen. De maximale ge vangenisstraf in Groot-Brittan nië voor mensensmokkel is zeven jaar, maar volgens Harris moe ten mensen die zijn betrapt op het aan land smokkelen van mensen meestal drie jaar zitten. In augustus werd een Neder landse vrachtwagen tegengehou den bij de Oostenrijkse-Duiste grens. In de wagen werden 17 mensen uit Iran, Irak, Egypte en Somalië vervoerd, die illegaal de grens over zouden worden ge smokkeld. Volgens het ministerie van bui tenlandse zaken is een minder heid van de Nederlanders die in het buitenland vastzitten, opge pakt wegens mensensmokkel. Van de 1215 Nederlanders die in het buitenland zijn gedetineerd, was 82 procent betrokken bij drugs. (ADVERTENTIE) Voor een echte ALNO merkkeuken hoeft u niet méér te betalen dan nodig is voor jarenlang optimaal keukenplezier en woongenot. De ALNO Select Dealer helpt u graag met advies en perfekte service. Wereldklasse in woonkeukens Bergen op Zoom: VRIENS-DE SCHELDE Zeelandhaven 7 tel. 01640-71500. Breda: VERLEGH BOUWSTOFFEN Ginnekenweg 284 tel. 076-652550. Dongen: KEUKENCENTRUM DONGEN St. Josephstraat 161 tel. 01623-22446. Etten-Leur: ELEVELD Mon Plaisir 19 tel. 01608-13850. Oosterhout: STRUYK HANDEL Koningsdijk 69 tel. 01620-56444. Terneuzen: BOUWVOORL. DE HOOP Schuttershofweg 32 tel. 01150-80315. Wouw: KEUKENCENTRUM SCHUURBIERS, Donkenweg 23 tel. 01658-1571 Stap binnen voor het kleurrijke ALNO Journaal. Van onze Haagse redactie Den Haag - Asielzoekers die zich inspannen om snel de Neder landse taal te leren en die goed meewerken bij cursussen die ge richt zijn op integratie in de Nederlandse samenleving, moe ten beloond worden. Dat vindt de fractie van D66 in de Tweede Kamer. Kamerlid Dittrich van die partij stelde dat gisteren voor tijdens de behandeling van de begroting van het ministerie van Justitie. Asielzoekerscentera moeten geen 'wachtkamers' zijn maar 'leer scholen', vindt Dittrich. Als beloning zouden de ijverige asielzoekers eerder in aanmer king moeten komen voor een woning. A J V5 Als het goed is, liggen er in een keukenla nog wat waardebonnen van de chinees. Zou ik die van de werkgevers ook mogen gebruiken om werklozen te belonen voor hun klusjes of stuur ik dan het systeem in de war? In Yuppen-land wordt het natuurlijk trend om bij gelegenheden in plaats van het gebruikelijke flesje een bon ter waarde van een keer ramen zemen cadeau te doen. Om van Sinterklaasje bonne bonne bonne maar te zwijgen. Er zullen ook wel bezinepompen komen met spaarze- geltjes en om het helemaal Nederland te maken zal er ook een Geschillencommissie Waardebonnen moeten komen die beoordeelt wie wel of niet bon-afide is. Er zullen klus-conflicten ontstaan, waarbij rechters het subtiele verschil tussen de bonnen geven en de bons geven moeten bepalen. En je zult criminelen uit moeten leggen waarom vroeger het overvallen van een bonnen kantoor wel een goede daad was. Nu krijg je nog wel eens kinderen aan de deur die om een heitje voor een karweitje komen vragen als juf op school over dat nobele padvinders-ideaal heeft ver teld. Die kinderen kun je gemakkelijk afschepen. Maar wat doe je straks als er een werkloze op de waardebonnefooi bij je aanbelt? Dan ga je je onwille keurig toch schuldig voelen als je net zelf je gazon hebt gemaaid. Of zou echte bon-homie ons toch vreemd zijn? MERIJN Sint gemeentesecretaris Amsterdam Amsterdam - Oud-PvdA-voorzitster Marjanne Sint wordt de nieuwe gemeentesecretaris van Amsterdam. Sint volgt de huidi ge gemeentesecretaris K. Kooiker op, die per 1 januari 1995 met de vut gaat. Een van de taken van de nieuwe gemeentesecretaris is het leiden van het reorganisatieproces in verband met de vorming van de stadsprovincie Amsterdam. Sint was van 1987 tot 1991 voorzitter van de PvdA. Haar val werd ingeluid toen ze op vakantie en niet bereikbaar was bij het uitbreken van de eerste wao-crisis in haar partij. Het aantal leden van de PvdA liep toen met 30.000 terug. Kooijmans voorzitter CDA-commissie Den Haag - Oud-minister van Buitenlandse Zaken Kooijmans wordt de nieuwe voorzitter van de commissie-Buitenland van het CDA. Het partijbestuur heeft hem voor die functie voorge dragen. De CDA-partijraad moet zich op 19 november nog officieel uitspreken over Kooijmans' benoeming. Kooijmans is hoogleraar Volkenrecht aan de Rijksuniversteit Leiden. Hij volgde in januari 1992 op Buitenlandse Zaken partijgenoot Van den Broek als minister op. Kooijmans keerde in augustus niet terug als minister in het kabinet zonder het CDA. Sproeiboom in 1995 toegestaan Den Haag - Boeren mogen vanaf januari 1995 mest uitrijden met de zogenaamde sproeiboom. Dat heeft de Tweede Kamer gisteren besloten. Met de sproeiboom kan al vroeg in het voorjaar op drassige weilanden mest worden uitgereden. Dat voorkomt dat nesten van weidevogels als kievitten en grutto's worden geplet. De sproeiboom lijkt op de inmiddels verboden giertank, die de mest over het land uitsproeide. De nieuwe vinding maakt opnieuw gebruik van de sproeimethode, maar omdat de mest sterk met water verdund is, wordt er per saldo toch weinig ammoniak uitgestoten. Conductrice NS handelde in drugs Kerkrade - Een NS-conductrice zit momenteel in Maastricht in voorlopige hechtenis op verdenking van handel in drugs. De 26-jarige Kerkraadse zou de verdovende middelen met name in Maastricht en Heerlen verhandeld hebben tijdens haar werk. De conductrice vervoerde de drugs verstopt onder haar uniform. Zolang de Kerkraadse nog niet veroordeeld is, blijft ze in dienst van de spoorwegen, zo deelde een NS-woordvoerster mee. „Dit is een pijnlijke zaak voor de spoorwegen, maar we kunnen de vrouw niet ontslaan voordat absoluut zeker bewezen is dat ze zich schuldig heeft gemaakt aan handel in drugs. Pas als ze veroordeeld is, zullen we verdere stappen ondernemen." Nederlands bos verdroogt Wageningen - Bijna 30 procent van het Nederlandse bos, ongeveer 100.000 hectare, is verdroogd als gevolg van de dalende grondwaterstand. Dat concludeert het Staring Centrum in Wageningen, het overheidsinstituut voor onderzoek naar het landelijk gebied. Door kanalisering van waterlopen en het toenemend waterver bruik van consument, landbouw en industrie daalt de stand van het grondwater. Van oorsprong natte bossen veranderen daar door ingrijpend. Het aantal planten en dieren neemt af, terwijl bomen minder vitaal worden. De sterkst verdroogde bossen (11.800 ha) zijn te vinden in de grensstreek van Noord-Brabant. AH wil winkels tot acht uur open Zaandam - Albert Heijn is van plan de meeste winkels in de Randstad tot acht uur 's avonds open te houden, zodra minister Wijers van Economische Zaken daar toestemming voor heeft gegeven. De supermarktketen staat bekend als een groot voor stander van de verruimde openingsmogelijkheden, zoals het nieuwe kabinet die voor ogen heeft. In principe wil het concern per winkel bekijken welke openings- en sluitingstijden commer cieel het meest aantrekkelijk zijn. (ADVERTENTIE) PUBLIEKE SPOED VERKOOP, 3 CONTAINERS BERBERS, BIDJARS, NEPALS, PERZEN, KESHANS, HERATI In opdracht van belanghebbenden zal op onderstaande data een prachtige collectie handgeknoopte oosterse tapijten verkocht worden. Alle tapijten eerste keus in de hoogste knoop-dichtheid en zeer fraaie kleuren, levering met garantie en echtheidscertificaat, particulieren van harte welkom. berber 240 X 170 cm van 734.- voor 495.- nepal 240 X 170 cm van 2.040.- voor 1.250.- bidjar 242 X 172 cm van 1.699.- voor 999.- keshan 240 X 170 cm van 3.048.- voor 1.999.- nog vele andere maten en soorten aanwezig kom kijken op donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. van 10.00 tot 18.00 uur, vrijdag tot 21.00 uur VLEBRO TAPIJTIMPORT, PENNINGWEG 32A ETTEN-LEUR (industrieterrein Vosdonk) tel.: 01608-34765 Fax: 33423 s

de Stem | 1994 | | pagina 3