Kritiek op Zeeuws Landschap Centrum Oost-Europa in wording District Zeeland van Industriebond FNV gaat op ledenjacht Samenwerking Coensdike en De Stelle bezegeld PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT Dorpsraad Retranchement bezorgd over vele brandnetels op wandelpaden C3 ZEELAND C4 Bestuur van club RIA-W compleet Roemeense bouwvakkers verbreden kennis op leerlingbouwplaats in Aardenburg 9 OKTOBER 1994 verlopen en ook dat lever en een proces verbaal op. der invloed is - Gisternacht werd op de ndweg te Sluis een jarige automobilist uit het gische Maldegem door de itie bekeurd voor het rijden 'er invloed. De ademanaly- est gaf als uitslag een pro- lage aan van 0.7. De man eg een transactie aangebo- tot het betalen van ete van 320 gulden. rand in container' rneuzen - Maandagmiddag nd half zes werd een brand tdekt in een vuilcontainer een bedrijfsterrein aan de ationsweg in Terneuzen. De oud ging geheel in vlam- n op. Bij de brand zijj Igens de politie geen scha- lijke stoffen vrijgekomen >e brandweer van Terneuzen ed het bluswerk. uit ingetrapt rneuzen - Maandagavond streeks kwart over tien rd een ruit ingetrapt bij een nkel aan de Axelsestraat aanwijzingen van getuigen n de politie kort daarna een -jarige man uit het Bel- sche Zelik in de kraag grij- n. De verdachte is ingeslo- n en wordt vandaag overge- agen aan de Belgische auto- eiten. Dit omdat hij niet in t bezit was van een geldig entiteitsbewijs en e'en ge- ar vormt voor de opnbare st en orde. De schade aan de it bedraagt ongeveer 300 lden en tegen de man is oces verbaal opgemaakt. aauw - Gemeenschapshuis met personen. Bieden: 1. A. de erk, 2. F. Piessens, 3. P. van de ooster, 4 P. de Caluwé, 5. H. rkelmans. el - Gregoriuscentrum met 36 rsonen. Bieden: 1. mevrouw Die- 2. mevrouw De Keizer, 3. Verhagen. ngstdijk - Zaal 't Jagershuis t 40 personen. Bieden: 1. Th. Issens, 2. J. Martinet, 3. J. Pau- els. Jokeren: 1 mevrouw Claas- 2. R. de Waal, 3. mevrouw eleman. oosterzande - Zaal De Kastanje t 22 personen. Bieden 1. N. ossen, 2. P. Visser, 3. B. Visser, keren: 1. mevrouw De Waal- lckx, 2. mevrouw Drubbel, 3. .vrouw Van Haver. .-Jansteen - Zaal de Kroon met personen. Bieden: I J. van de 1de, 2. E. Otjens, 3. C. de Smit. keren: 1 mevrouw De Bruijn, 2. Buijs, 3. M. Ferket. el - Gregoriuscentrum, organi- tie Thalia, met 79 personen. Bie- n: 1. R. van Opdorp, 2. J de Vos, G. de Rijke. Jokeren: 1. me- ouw Hamelink, 2. mevrouw De eyser, 3. mevrouw Lippens, engstdijk - Camping De Vogel et 28 personen. Bieden: 1. C de eijn, 2 C. Zwanink. 3. J. Bogaert. keren; 1. mevrouw Hoek, 2. me- ouw De Wolf, 3. mevrouw Hoes. oosterzande - Zaal De Reizende an met 31 personen. Bieden: 1. evrouw Lucasse, 2. L. van oethem, 3. W. Visser, uiskil - Zaal Dallinga met 75 rsonen. Bieden: 1. J. Asselman, mevrouw de Geus, 3. J. Picavet. keren: 1. mevrouw Scheele, 2. evrouw Meerman, 3. mevrouw ubbeldam. luis - Zaal 't Dorpshuis met 59 ersonen. Bieden: L mevrouw Ver- uyt, 2. J. Couwels, 3. J. Mussen, "keren: 1. mevrouw Eversdijk, 2. evrouw Bonnewei, 3. mevrouw ierens. ssenisse - Zaal Hof ter Nesse met t personen. Bieden: 1. P. Neve, 2. de Maat, 3. A. Mannaert.. Joke rn 1. mevrouw De Kort-Reijns, 2. evrouw Van Damme-Mahu, 3. evrouw De Nijs. engstdijk - Camping De Vogel et 41 personen. Bieden: 1. K. wanink, 2. mevrouw De Cock, 3. evrouw Leemput. Jokeren: 1..N. reessen, 2. mevrouw Sponselee, mevrouw Bosman, zandstraat - Zaal De Straete met personen. Bieden: 1. J. van )ostende, 2. mevrouw Steijaert, 3. L Sandrini. Jokeren: 1. mevrouw fan Tiggelen, 2. mevrouw de Rijk, J Riemens. luist - Zaal De Kroon met 70 lersonen. Bieden: 1. J. de Winkel, Th. Bos, 3. J. Hoogstad. Jokeren: A Hamelink, 2. M. Crombeen, 3. Verbogt. -amswaarde - Zaal De Lamsoren net 76 personen. Bieden: 1- onkers, 2. J. Theunissen, 3. me vrouw De Waal-Bun. Jokeren: 1- nevrouw van Opdorp, 2. mevrouw Verbogt, 3. P. van Goethem. KOERSBAL ?linge - Zaal Malpertuus met 23 >ersonen. Mat 1: 1. Cl. van Gijsel/ van Hoeyland, 2. M. de Block- .)e Rechter/J. de Poorter. iVestdorpe - Zaal Concordia met 6 personen, ontmoeting Sas van MJent-Westdorpe: 1. Sas van Gent )ranje/Wit 47 punten, 2. Westdor- 9e Blauw/Geel 210 punten. Vxei - Gregoriuscentrum met H "lersonen: 1. A. Willems, 2. G. Iraun, 3. L. Verbraeken. >as van Gent - De Roselaer met lo ersonen: 1. A. Vervaet/J. van de Vinkei, 2. A. de Buck/mevrouW Ja le, 3 B. Rammeloo/A. de Ma er- schalk. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse met 12 personen: 1. E. de Maat/T. van Vooren, 2. A. Rottier/M. Radema- cers-Warrens, 3. J. Schrauwen/R- 3eijns-De Kort. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag met 10 personen: 1. dames Cappaert/ Van Laar, 2. dames Dankaerv. ïveraert, 3. J. Lauwers/P- R°e" Lands. Terhole - Dorpshuis: 1- A. van Delft-Witteman/M. van Campen- Schelfhout, 2. E. van Driessche/^- Freijzer-Van Hoeij, 3. A. Heme- Laar-Van Himst. T Lams waarde - Zaal De Luifel: 1. J* van Geertruij/L. Sala, 2. G- d &chrijver/E. van Waterschoot, 3. J Platjouw/A. van Dnessche. pESTEM WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 onze verslaggever leriieuzen/Goes - Het dis- Ijict Zeeland van de Indus- ,'nebond gaat op ledenjacht. poel is om in september volgend aar het ledental met tweehon derd nieuwkomers te laten stij gen tot 11476 leden. Het kader moet omhoog van 613 naar 650 leden. De FNV wil de aanwas vooral zoeken in de metaalnij verheid en schoonmaaksector. De FNV meldt dat in hét nieuwe werkplan van de bond. De bond trekt daar ook extra geld voor uit. Er wordt een potje van 1000 gulden ten behoeve van leden werfacties van de afdelingen ge vormd, en 500 gulden om de acties administratief te onder- stuenen. Om de kadergroepen te prikke len stelt de FNV een bedrag van 4000 gulden beschikbaar Voor elk nieuw lid dat zich boven het gestelde doel aanmeldt krijgt de kadergroep twee tientjes. Voor waarde is wel dat het nieuwe lid na zes maanden nog lid is. Maar de FNV zet niet al haar geld in op de nieuwkomers. De bond wil ook de band met de huidige achterban verbeteren. Het aantal interne vergaderin gen wordt daarom zoveel moge lijk beperkt. Dat gebeurt ais het even kan in de woonplaatsen van de deelnemers. De FNV legt in 1995 meer ver antwoordelijkheden bij de ka derleden in de metaalindustrie en chemie. In die bedrijfstakken is de afgelopen jaren zoveel er varing met vakbondswerk opge daan dat de FNV in die sectoren de inzet van districtsbestuurders wil beperken. Ze worden niet aan hun lot overgelaten. „Maar de begeleiding van kaderleden zal meer en meer worden gericht op het zelfstandig oplossen van vraagstukken. De districtsbe stuurders zullen hier steeds min der uitvoerende taken op zich nemen", aldus de bond in het werkplan. Van onze verslaggever Retranchement - De Dorpsraad van Retranche ment maakt zich grote zor gen over het beheer van gronden en wandelpaden die in het beheer zijn van de Stichting Het Zeeuws Landschap. De Dorpsraad waagt zich namelijk af waarom het Zeeuws Land schap de wandelpaden en gronden laat overwoeke ren door brandnetels. Daarnaast vraagt de Dorpsraad zich af waarom de stichting tel kens weer protesteert tegen bouw- en uitbreidingsplannen in bet dorp zoals het bestemmings plan Noordstraat en het bunga lowpark in de Verschepolder. De Dorpsraad vreest namelijk voor een verdere aantasting van de leefbaarheid als deze plannen niet doorgaan. „Retranchement wordt dan steeds meer een ghos- Itown. Mensen hebben nu een maal een dak boven hun hoofd nodig om te kunnen overwinte ren. Dit in tegenstelling tot vele dier- en plantsoorten die kunnen overleven in de natuur. Wij heb ben mets tegen het werk van het Zeeuws Landschap maar wij vinden wel dat de stichting be paalde zaken aan het overdrij ven is," stelt W. Schaasberg na mens de Dorpsraad. „Straks be staat Retranchement vrijwel al leen uit tweede woningen en dat is met echt bevordelijk voor de leefbaarheid. Want er zijn al zoveel voorzieningen verdwe nen." Woestenij Schaasberg stoort zich aan de vele distels die de gronden en de wandelpaden ontsieren. Paarden hebben nog nauwelijks ruimte te grazen en mensen kunnen door het onkruid niet meer over de wandelpaden op de wallen wan delen. De Dorpsraad wijst er ook op dat het Zeeuws Landschap bezig is met de aankoop van andere percelen. „Maakt zij daar ook weer van die indrukwek kende distelkwekerijen van zoals wij onze wallen zo langzamer hand wel kunnen gaan noemen. Wij weten ook wel dat de natuur ruimte moet hebben maar dat geldt toch ook voor mensen. Wij wezen voor dezelfde woestenij als nu het geval is. Om antwoord op deze vragen te hijgen hoopt de Dorpsraad dit najaar een hoorzitting te houden met medewerkers van het' Zeeuws Landschap. „We willen wel eens weten wat de visie van het Zeeuws Landschap is. Zij doet maar zonder dat wij als bewoners enige inspraak heb ben." Goede zaak De stichting gaat op de uitnodi- °""i in. „Wij vinden het een de zaak met de Dorpsraad 'an Retranchement te overleg gen. We willen namelijk geen Smv met Dorpsraad hebben. Wellicht hadden we dat overleg eerder moeten voeren. We steken wat dat betreft de hand in eigen boezem," aldus een medewerker tan het Zeeuws Landschap. Volgens de medewerker moet de Dorpsraad wat de wandelpaden aangaat bij de gemeente zijn. ■De gemeente draagt zorg voor het onderhoud van de wandelpa- en, Maar we willen dolgraag alles tijdens het overleg uitleg gen. En wat het onkruid betreft (alt het allemaal best mee." Van onze verslaggever ^dorpe - Tijdens de onlangs s houden algemene jaarvergade- Ru i,V,an voetbalvereniging stond onder meer een bestuursverkiezing op de agen- Het bestuur is door de ver eng van Cor Ritico en Jack he op de volle sterkte van elf Pwsonen gebracht. tvL tredende bestuursleden fteddy Dierickx, Piet van Dors- aer en Roger de Bakker wer- riV'vjj dr*e hefkozen. Secreta- Eddy Verscheiden gaf te ken- na„n? dertien jaar het secreta- t te willen overdragen. Deze aane,'6 ^dt por 1 november instaande vervuld door Cor Ri- Van onze verslaggeefster Aardenburg - Vijf bewoners van bejaardencentrum Coensdike in Aardenburg weten zich door het zetten van een aantal handtekenin gen verzekerd van extra ver pleegkundige hulp. Gister middag namelijk werden in het Aardenburgse bejaar denhuis contracten onderte kend om de samenwerking van Coensdike en verpleeg huis De Stelle in Oostburg te bezegelen. Vanuit het Oostburgse ver pleeghuis De Stelle worden twee medewerksters part time ingezet in Aardenburg. De sa menwerking is niet uniek want De Stelle sloot eerder ook met andere verzorgingstehuizen dergelijke overeenkomsten. Die overeenkomsten moeten ervoor zorgen dat dementerende be jaarden langer in een 'gewoon' bejaardencentrum kunnen blij ven. Coensdike is in West-Zeeuw- sch-Vlaanderen het laatste ver zorgingscentrum in de reeks te huizen waarmee De Stelie sa menwerkt. De twee vanuit De Stelle gedetacheerde dames dreigden door de sluiting van Ruschevliet en Ter Walle zon der baan te geraken, maar be houden door bovengenoemde samenwerkingsovereenkomst werk. De ondertekening van het contract door (van links naar rechts) M. Noë en en J. Cuelenaere van De Stelle en A. van de Weijnckel en M. Goossens van Coensdike. foto wim kooijman Metselaar Alex Enache is een van de vijf Roemeense bouwvakkers die aan het project werken. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Aardenburg - Mogelijk kan eind dit jaar nog pannenbier gedronken worden op de bouwplaats aan de Markt in Aardenburg, waar momenteel met man en macht wordt ge werkt aan de bouw van het Commercieel en Cultureel Centrum Oost-Europa. Het streven is erop gericht uiter lijk 1 juni volgend jaar de bouw volledig gerealiseerd te hebben. Dan kan de Stichting Mediator beschikken over een pand dat het kloppend hart moet worden van een culturele en commer ciële uitwisseling Nederland- Roemenië. Gistermorgen nam een uitge breid gezelschap kennis van de tot nu toe gemaakte vorderin gen, die overigens door het moe ten nemen van diverse admini stratieve hobbels waaronder een kort geding, een maand op het schema achterliggen. In het ge zelschap ook mensen van de Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf. De bouw is aangemerkt als leerling-bouwplaats. Naast drie jonge Nederlandse bouwvakkers (twee timmerlieden en een met selaar) werken ook vijf Roe meense bouwvakkers niet alleen aan de bouw maar tevens aan verbreding van hun vakkennis. En dat gaat in goed samenspel. „Alex, geef die bollobok (Roe meens voor waterpas) even", klinkt het tijdens de rondleiding boven aan een trap. En bereid willig reikt Alex Enache (42 jaar) het gevraagde stuk gereed schap aan een jonge Nederlandse collega. Taal „De communicatie gaat prima", zegt initiatiefnemer Viorel Ioni- ta. Hij is de man achter het idee het centrum te stichten en on vermoeibaar aanhoorder van de nodige financiële bronnen. „Het was in het begin aan elkaar wennen, de taal was echt het grootste probleem. Daarnaast moesten werksystemen op elkaar afgestemd worden", zegt aanne mer Van Hoorick. „Nu gaat dat al prima samen". „In hun land zijn de Roemeense bouwvakkers vaklieden, maar dat wil nog niet zeggen dat je dat dan ook in Nederland bent. Daarom is het goed dat zij hier ervaring kunnen opdoen en die straks in eigen land weer kunnen uitdragen", zegt Ionita. Zo keken de Roemenen met ver bazing öp van de toepassing van Styrofoam (beschibkaar gesteld door Ionita's werkgever Dow Chemical) bij de bouw. „Ze wis ten niet wat ze zagen toen de funderingen werden gestort in keurig afgepaste isolatieplaten", zegt W. Verstraten van de Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijf. Voor het metselen blijven de Roemenen toch maar vertrou wen op hun eigen gereedschap. Geen gebruik van de Nederland se troffel maar in de linkerhand een soort pannetje waarmee spe cie wordt geschept die vervol gens met een Roemeense troffel (in een duidelijk andere vorm dan waarmee hier gewerkt wordt) in de rechterhand wordt uitgespreid. Beter Het werken in Nederland bevalt de Roemeense bouwvakkers wel. „Het is hier eigenlijk beter om te werken", zegt Ion Petre (23). „De werkomstandigheden en het materiaal zijn beter dan we ge wend zijn. En we leren hier heel veel". Nog meer Roemeens vakman schap wordt straks bij de inrich ting van het gebouw ingescha keld. Het ministerie van Cultuur zorgt voor het ontwerp en de uitvoering van de inrichting, deelde Ionita mee. Hij kijkt al verder vooruit. De bouw is een behoorlijk project, maar onderdeel van een groter geheel. Dus worden al exposities voorbereid, zal straks de eerste Roemeense wijn te koop zijn en moet een reisbureau gaan draaien. Het pand moet boven dien een kenniscentrum worden voor zakenlieden die contacten met Oost-Europa (en Roemenië in het bijzonder) zo succesvol mogelijk tot stand willen bren gen. Bewondering Onder de aanwezigen gisteren ook Aardenburgs wethouder R. van de Wijnckel. Hij steekt zijn bewondering voor de initiatief nemers niet onder stoelen of banken. „Wat in eerste instantie een vergezocht idee leek, krijgt toch maar gestalte. Straks is het centrum absoluut een aanwinst voor Aardenburg, daar ben ik zeker van". Aardenburg ANBO - De plaatselijke afde ling van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen houdt vandaag om 14.00 uur de najaarsvergadering in de Ontmoetingsruimte aan de Sassenstraat. Tijdens deze vergadering zal Luciën Bous- sen optreden met liedjes uit vervlogen tijden. INZAMELING - De Stichting De Helpende Hand zamelt vandaag opnieuw kleding in. Men kan de kleding deponeren in het kerkportaal. OUD PAPIER - De Koninklij ke Muzieksociëteit Aarden- burgsche Fanfaren haalt vrij dag 21 oktober oud papier op. Het ophalen begint om 18.00 uur. Men kan het oud papier ook naar het afdak bij het Dorpshuis brengen. OMLEIDING - Wegens werk zaamheden aan de Weststraat zal het verkeer gedurende tien weken omgeleid worden. De bushaltes aan het Kaaiplein en de Weststraat vervallen. Er is een tijdelijke bushalte aan de Peurssensstraat nabij de RK begraafplaats. KOOR - Het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans Koor zingt zondag 23 oktober in de plaatselijke parochiekerk tij dens de hoogmis van 9.30 uur. De dienst wordt afgesloten met het plechtig 'Te Deum' wegens de 50e verjaardag van de bevrijding van Aardenburg. Draaibrug OUD PAPIER - De inwoners kunnen hun oud papier zater dag 22 oktober tussen 14.00 en 15.00 uur aanbieden op het sportveld van DSV aan de Langeweg. IJzendijke WZA - De West-Zeeuws- Vlaamse Autoclub (WZA) houdt zondag 23 oktober haar jaarlijkse Osseweirit. Een puz- zelrit voor automobilisten, meetellend voor het clubkam pioenschap voor de WZA. Start en finish zijn gelegen te IJzendijke. Inschrijven voor deelname, vanaf 13.15 uur - ook voor niet WZA leden - is mogelijk aan de inschrijftafel die is gevestigd in het Hof- zichttheater aan de Koningin nestraat te IJzendijke. De cir ca 35 kilometer lange rit is uitgezet door de 'WZA be stuursleden Jan Vergouwe en Johan de Feijter. Clubstrijd TV Sluiskil Sluiskil - Voor de 10e achter eenvolgende keer werd Ria Sterrenberg clubkampioene van de tennisvereniging Sluis kil. In de finale won de gerou tineerde speelster overtuigend van de jeugdige Martine Si- monse. Bij de mannen was Jos Zegers in de eindstrijd in twee sets te sterk voor Han Mat- thijssen. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Finale: Jos Zegers-Han Matthijs- sen 6-4, 6-2. 35+: finale: Han Matthijssen-Joop Strijdonk 6-1,6-1. DUBBEL Finale: Jos Zegers/Han Matthijs- sen-Rini Kort/Johnnv Bleyenberg 6-4, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL Finale: Ria Sterrenberg-Martine Simonse 6-0, 6-1. DUBBEL Beslissende wedstrijd: Ria Ster- renberg/Ineke van de Velde-M. Audenaerd/Liesbeth Verbunt 3-6, 6-1, 6-2. MIXED Finale: Mattie Harms/Henk Jan- sen-Rita Scheele/Edward Bleyen berg 7-6, 6-1 VERLIEZERSRONDE Herenenkel: finale: Henk Jansen- Hans van den Akker 6-2, 6-0. Herenenkel 35+: finale: Egbert Audenaerd-Herman te Wieske 6-2, 6-1. Herendubbel: finale: Henry Ze- gers/M. van Leuven-Joop Strij- donk/Eric Scheele 6-0, 7-5. Mixed: finale: Martine Simonse/ Eric Scheele-Lennie van Rumste/ Peter Simonse 6-4, 4-6, 6-3. JEUGD Jongste jeugd, jongens en meisjes: 1. Mercy Meyer, 2. Sebastiaan Venhijfte, 3. Sabrina Vanhijfte. Jongens tot en met 17 jaar: 1. Henry Zegers, 2. Michel van Leu ven. Meisjes tot en met 17 jaar: 1. Martine Simonse, 2. Katinka van Beveren. Damestennis Terneuzen Terneuzen - In de dames-ten- niscompetitie te Terneuzen deelden in poule vier Loof en De Vin met 2-2 de punten. Riet Loof en Coby Nijhoff wonnen met 11-9 van Jantien Hanenburg/Riny Rientjes, ter wijl José Mol en Nel de Vin via 10-8 het zoet van de over winning smaakten tegen Ida van de Voort/Janny de Jonge. UITSLAGEN Poule 1: Racket]ack-Moerbeke 4-0, Van Doeselaar-Tolhoek 2-2. Poule 2: Timmerman-De Keyzer 0-4, Van Buren-Bergen Henegou wen 4-0. Poule 3: Jansen-Nouwen 2-2, Leeuw-Van de Starre 4-0. Poule 4: Loof-De Vin 2-2, Schep net-Van Kuylenburg 1-3. Poule 5: Jearitoha-De Waal 2-2, De Smit-Bommelijn 3-1 Bedrijfstennis Racketcentrum Terneuzen - In de bedrijfsten- niscompetitie in het Terneu- zense Racketcentrum zege vierde Sabina met 5-3 over Kint. In de dubbels werden de punten eerlijk verdeeld want Marianne Broeckaert en Fran cis van Kerkhoven wonnen voor Kint met 8-5 van Hannie Wieland Sandra Hamelink, terwijl namens Sabina Ko Schuitvlot en Herman de Regt met 9-5 te sterk waren voor Ronny de Saegher/Evert van Kerkhoven. Verder boekte het mixed-koppel Hannie Wie- land/Ko Schuitvlot een zwaarbevochten 7-6-zege op Francis van Kerkhoven/Ronny de Saegher. Het treffen tussen Marianne Broeckaert/Evert van Kerkhoven en Sandra Ha melink/Herman de Regt ein digde in een 8-8-gelijkspel. UITSLAGEN Poule 1; Smit-Botega 6-2. Poule 2: Los Amigos-Gevos 8-0. Poule 3: Kmt-Sabina 3-5 Poule 4: Van Wijck-Verlinde 4-4. Herentennis Terneuzen Terneuzen - In de op één na hoogste poule van de Terneu- zense herentenniscompetitie versloeg Nouwen/Cobben met duidelijke 5-1-cijfers Van Amersfoort/Lokken. In de sin gles eindigde het spannende treffen tussen Jan Nouwen en Eddo Lokken in 6-6, terwijl Eric Cobben met 9-2 Meivin van Amersfoort versloeg. De dubbelcombinatie Nouwen/ Cobben wees met 11-2 Van Amersfoort/Lokken terug. UITSLAGEN Poule 1: Cor Dey/Macky Edwards van Muyen-Edward Bleyenberg/ Bennie Langeraert 2-4, Willy Lippens/Bram Bierings-Henk Jansen/Johnny Bleyenberg 1-5. Poule 2: Pirn Lexmond/Ad van Doeselaar-Fonny van Damme/ Jaap Oppeneer 5-1, Jan Nouwen/ Eric Cobben-Melvin van Amers- foort/Eddo Lokken 5-1. Poule 3: Eric Audenaerd/Bram van Dijk-Johan Heye/Etiënne Antheunis 4-2, Kees van Tiel/ Huib van den Akker-Leon Kool/ Medar Kegels 6-0 Poule 4: Jan Mol/Han Blokland- Tom den Haan/Peter Koole 4-2 Poule 5: Doolaard/Doolaard-Ro- th/Juffermans 2-4. Poule 6: Kriekaard/Visse- r-Bommelijn/Michielsen 6-0. Poule 7: Van Doeselaar/De Jonge- Heyman/Filippo 1-5. Poule 8: Proost/Loonstijn- -d'Hauw/Verschelling 4-2. Poule 9: Wijland/Pichal-Visser/ Van de Velde 4-2. Tennis Hulst Hulst - In de bedrijfstennis- competitie in Den Dullaert te Hulst zegevierde in poule D Bleyko met 6-2 over Bellamy. In de singles boekte Marjan Verbunt een zwaarbevochten 6-5-zege op Carolien Everts, terwijl Ludo de Bakker met 8-4 te sterk bleek voor Evert Verwer. Voor Bellamy redde het mixed-koppel Dominique Roelands/Manuel van Goethem de eer dankzij een positieve score van 9-6 tegen Marjo David/Edwin Thijs. Vervolgens wonnen Ludo de Bakker en Edwin Thijs na mens Bleyko het herendubbel met 9-6 van Evert Verwer/Jan de Kort. In de E-poule versloeg Roctus met 6-2 Wabeko. Ria Kerck- haert bezorgde haar team in de beginfase een voorsprong via 9-5 tegen Marlies Huis man. Hiermee was echter de koek op voor Wabeko. UITSLAGEN Poule B: Petrus en Paulus-Hans Anders 2-6. Poule D: Bleyko-Bellamy 6-2 Poule E: Roctus-Wabeko 6-2, Herdenkingsdienst Hervormde Kerk Sclioondijke Van onze verslaggeefster Schoondijke - De Raad van Kerken uit Breskens houdt vrijdag 28 oktober om 20.00 uur een herdenkingsdienst in de Hervormde Kerk van Schoondijke. Komende vrijdag is het vijftig jaar geleden dat Schoondijke werd bevrijd. Maar omdat het nu herfstvakantie is, is de herdenking een week uitgesteld. 's Middags bezoekt de schooljeugd van Schoondijke een expositie in het streekmuseum van IJzendijke en vervolgens is er om 16.00 uur een kranslegging bij het graf van luitenant Roney. Dat is een Nieuw-Zeelandse piloot die tijdens de bevrijding is gesneuveld. „Door een krans bij zijn graf te leggen, willen we allen gedenken die toen voor onze vrijheid zijn gevallen", aldus R. Blokland van de Raad van Kerken. Tijdens de herdenkingsdienst in de Hervormde Kerk zorgt de Schoondijkse muziekvereniging voor de muzikale omlijsting.

de Stem | 1994 | | pagina 17