'Deur niet sluiten voor varkens' 'Ik ben eigenwijs en ik kies mijn eigen weg' Kriti pistrict Z< Dow zegt contract op met beveiligingsbedrijf: ontslag vijftien man ZMF vraagt ministerie in boze brief beperkingen kokkelvisserij POLITIE RAPPORT UITSLAGEN ZMF waarschuwt voor ingrijpen ministerie van Vrom in bestemmingsplannen Woonwagenbewoners boos op Terneuzen Dorpsraad R| DE STEM ZEELAND C3 Jongens Torenberg in finale toernooi Paula Neve (70) toont voor het eerst haar schilderijen op tentoonstelling in Hulster stadhuis l Aanrijding Hardrijders Verkeerscontrole Onder invloed Brand in container' PESTEM Buit ingetrapt Bestuur van club RIA-W compleet WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 Van onze verslaggever Terneuzen - Dow Benelux in Ter- neuzen heeft plotseling het contract opgezegd met Perfect Bewaking en Beveiliging bv uit Vlissingen. Het gevolg daarvan is dat de directie ontslag heeft aangevraagd voor vijf tien personeelsleden die bij Dow werkzaam waren. Dit werd gisteren bevestigd door dis trictsbestuurder P. Smit van de Dien stenbond FNV. Smit weet niet wat de beweegredenen zijn van Dow voor op zegging van de overeenkomst. Dow zeli wil hierover geen mededelingen doen. „Het gaat om een zakelijke overeen komst tussen Dow en Perfect. Wij vin den het niet netjes hierover nadere mededelingen te doen," aldus een woordvoerder van Dow. De Dienstenbond vindt de plotselinge opzegging van het contract een vreemde zaak. „De vijftien mensen hadden van de een op de andere dag geen baan meer. We begrijpen de opstelling van de directie van Perfect. Het bedrijf staat met de rug tegen de muur en kan niets anders doen dan ontslag aanvragen voor de vijftien personeelsledeh. De directie heeft nu eenmaal geen andere keuze. Als bond kunnen wij daar weinig aan doen. We proberen wel alles zo netjes mogelijk voor de mensen af te handelen. Het gaat dan om zaken als het aanvragen van een uitkering en de contacten met het arbeidsbureau. Wij zorgen ervoor dat een fatsoenlijke pro cedure wordt gevolgd." Volgens Smit zal de directie van Perfect Bewaking en Beveiliging bv de ontslag aanvraag indienen bij de kantonrechter in Middelburg. „Wij zien liever dat de ontslagaanvraag via het arbeidsbureau loopt maar we begrijpen ook dat de directie de zaak zo snel mogelijk wil afhandelen." Directeur Vale van Perfect was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Van onze verslaggever Terneuzen - Gemeenten in Zeeland moeten de deur niet definitief sluiten voor nieuwe intensieve veehou derijen. Anders is de kans groot dat ze worden terug gefloten door het ministe rie van Vrom. Dat is de mening van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) in een scenario voor de toe komst van de landbouw in Zeeland. Dit scenario werd gisteravond door medewerker T. Kramer tij dens de najaarsvergadering in Terneuzen gepresenteerd. Dit scenario is erop gericht het mi lieu te verbeteren en tevens de landbouw een duurzame toe komst te geven. Dit toekomst beeld is met name opgesteld in verband met de dreigende var kensinvasie in Zeeuws-Vlaande- ren. Om deze invasie te weren, pro beren de gemeenten in de herzie ne versies van het bestemmings plan Buitengebied intensieve veehouderijen te weren. Maar de ZMF waarschuwt dat ze met deze strategie wel eens van een koude kermis thuis kunnen ko men. De- ZMF wijst namelijk op een situatie in Drenthe waar het ministerie van Vrom in twee ge meenten bezwaar heeft aangete kend tegen bestemmingsplannen die de kofnst van veehouderijbe drijven onmogelijk maken. Dat is namelijk in strijd met het rijksbeleid omdat juist het Rijk probeert veehouderij uit de mestoverschotgebieden over te plaatsen naar gebieden waar mestoverschot nog niet zo speelt. En dit beleid mag dus niet via bestemmingsplannen worden te gengehouden. „Als de minister zoiets in Dren the doet, dan mag verwacht worden dat ze een zelfde bena dering voor Zeeland kiest," stelt Kramer in het toekomstbeeld voor een duurzame Zeeuwse landbouw. En juist daarom stelt de ZMF in het daarbij behorende stappenplan voor de deur niet geheel op slot te doen voor in tensieve veehouderijen. „Op het moment dat blijkt dat er meer ruimte is voor veehouderij in Zeeland kan het instrument van de Ruimtelijke Ordening worden gebruikt om dat op een verant woorde wijze in te vullen. Daar mee kan ook tegemoet worden gekomen aan de wens van de minister van Vrom." Om eventuele nieuwe locaties te bepalen is het voor de ZMF belangrijk de nieuwe ammoniak- gegevens en de bemestingsnor men aan de weet te komen. De ZMF verwacht dat het Rijk deze nieuwe gegevens binnenkort be kend maakt. „Aan de hand van deze gegevens kan worden beke ken welke ruimte er is voor toe name van veehouderij in Zee land. Deze ruimte moet worden benut voor bestaande bedrijven die willen omschakelen en even tuele nieuwkomers, die hun voer van éen akkerbouwer willen af nemen en mest kunnen afzetten in de directe omgeving." Deze nieuwe gegevens bieden volgens de ZMF ook gemeenten de kans aan te geven hoe hoog de totale ammoniakproduktie binnen de gemeente mag blijven. „Zodat de natuurwaarden niet hoeven te lijden," vulde Kramer aan. Wethouder B. Pauwels van Hon- tenisse, een van de aanwezigen gisteravond, wilde niet al te veel op de toekomstvisie van de ZMF ingaan. Hij wil eerst duidelijk heid hebben over het beleid van de rijksóverheid. ITerneuzen - Op de tweede dag van het zaalvoetbaltoernooi voor basisscholen uit Terneuzen werd De Torenberg winnaar van de halve finale. Deze school speelt de finalewedstrijd tegen de St. Anthonius. In de spannende halve finale wedstrijd won de Torenberg met 2-0. De jongens van de Wiekslag mogen om de derde en vierde plaats spelen. Paula Neve bijpnkele van de tentoon te stellen schilderijen: 'Als ik het nu niet doe, komt het er misschien niet meer van.' FOTO WIM KOOYMAN Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Hulst - Het hele huis hangt vol schilderijen en in het atelier staan nog eens tientallen werken te wach ten op een lijst. In huize Van Putte in Hulst zwaait Paula niet alleen de scepter, ze is ook dagelijks in de weer met kwasten en verf. Een kwieke 70-jarige vrouw, klein van stuk maar bruisend van energie. Paula (van Putte) Neve is niet piepjong meer, maar ze wil nog steeds wat. „Ik heb mijn diploma's tekenen en schilde ren al gehaald, maar ik volg toch weer lessen aquarel bij een jonge leraar, die heeft weer een andere kijk op de dingen en zijn kleurgebruik is feller. Ik ga graag met mijn tijd mee. Als je wat ouder bent, mag je vooral niet stil blij ven staan," stelt ze onomwonden. Het heeft jaren geduurd voor zij zich volledig aan haar hobby kon wijden en vrijdag 28 oktober treedt zij voor de eerste maal naar buiten met haar werk. De eerste solo-tentoonstelling in de hal van het stadhuis in Hulst is voor haar een soort bekroning van jarenlang wroe ten met kunst. De kunst laat haar niet meer los en als het onderwerp haar aanspreekt, kent ze geen rust voor het vereeuwigd is op doek of papier. Haar jeugd vat ze 'in enkele zinnen samen. „Ik kom uit een onderwijsnest waar men de liefde voor beeldende kunst en muziek niet weg stak. Door de oorlog heb ik mijn studie moeten afbre ken en heb ik allerlei oorlogsbaantjes gehad van kinderoppas tot tandartsas sistente. Daarna ben ik getrouwd. Ik heb vier kinderen en acht kleinkinderen en ik heb altijd meegewerkt in de zaak van mijn man. Toen ik 50 was kreeg ik tijd voor mijn hobby. Sindsdien neemt het schilderen een centrale plaats in in mijn leven." Verf Zij begon met lessen textiele werkvor men op de Kreatieve Vorming in Hulst. Via het ontwerpen voor wandkleden leerde zij de geur van verf kennen en ze schakelde moeiteloos over naar potlood, kwast en verf. „Het werd een hobby waar ik helemaal in op ging en ik ben overgestapt naar de volledige en klas siek geschoolde opleiding aan de acade mie van Sint Niklaas. Ik heb lessen gevolgd bij verschillende leraren (Neve, Bautens, Roelant en De Volder). Ik wilde van ieder het beste meenemen en vooral mijn eigen identiteit niet verliezen. Ik neem geen bepaalde visie over, ik ben eigenwijs en kies mijn eigen weg." De schilderijen, pastels, kleurpotloodte keningen en aquarellen onderstrepen haar bewering. De technieken zijn her kenbaar, soms ook de typische eisen van de academie, maar Paula Neve kiest duidelijk haar eigen onderwerpen. „Het gegeven moet me aanspreken anders wordt het nooit goed. Buiten kun je zeli een stek kiezen en daar word ik gemak kelijk geïnspireerd door de speciale lichtval of de materie in de natuur zelf." Zij vertelt trots dat ze ongezouten kri tiek krijgt van vrienden en huisgenoten. „Dat is goed, die bekijken een werk anders. De techniek heb ik op de acade mie geleerd, maar een schilderij is meer dan techniek, het moet overkomen. Daarom houd ik van een realistische stijl. Mijn werk is klassiek van opzet met een expressionistisch tintje." Meisjesnaam Paula van Putte signeert haar werk met haar meisjesnaam. „Zo ben ik geboren en dat wil ik in mijn kunst verzilveren." Tussen de jachttaferelen, de naakten en de portretten ligt een hele reeks tekenin gen die zij gemaakt heeft tijdens haar verblijf in Australië en haar vakantie in Florida waar haar dochter woont. Fijne landschappen en impressies van flora en fauna. „Ik ga nooit op stap zonder mijn materiaal. Ik moet iets kunnen uitwer ken." Enkele schilderijen verraden dat ze een bezoek bracht aan Giverny, waar Monet zijn vele Nymphéades schilderde. De Hulsterse was vooral geboeid door de kleurenpracht van de vele bloeiende irissen. Karakter Abstract schilderen zegt haar niets. „Daar kan ik mijn gevoelens niet in kwijt, het is te beperkt, ik hou van vormen. Je schildert zoals je karakter is en in mijn werk herken je dat ik slordig heid verfoei en dat ik een beetje afstan delijk ben." De tentoonstelling in het stadhuis die 28 oktober geopend wordt, geeft een over zicht van het werk dat zij de laatste tien jaar maakte. „Ik ben nu 70, als ik het nu niet doe, komt het er misschien niet meer van. Ik schilder ontzettend graag maar het is niet steeds gemakkelijk geweest. Ik ben geopereerd aan staar en toen lag ik er een tijdje uit. Je moet als je iets wil bereiken, beschikken over doorzettingsvermogen. De tentoonstelling in het Hulster stad huis duurt tot 12 november en is van maandag tot zaterdag te bezichtigen tussen 9.00 en 12.00 uur en 13.00 en 17.00 uur. Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuwse Mi lieu Federatie (ZMF) schrijft een boze brief naar minister Van Aartsen van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij over de grootschalige kokkel visserij op de Westerschelde. De ZMF vraagt de minister zo snel mogelijk beperkingen op te leggen aan deze visserij. In de brief worden de ervaringen van de afgelopen maanden voor gelegd. „Een hele kokkelvloot, soms werden er twaalf boten bij elkaar geteld, stroopte de Wes terschelde af en haalde uit alle hoeken en gaten de kokkels weg," aldus voorzitter C. Karelse gisteravond tijdens de najaars vergadering in Terneuzen. „Daarbij werden allerlei regels genegeerd. Maar dat hoeft geen verbazing te wekken. Want wat wil je als de hoogte van de boetes niet in verhouding staat tot wat de overtreding oplevert." Voor de kustwateren, zoals de Oosterschelde en de Voordelta, is een beleid ontwikkeld waarbij voor de schelpdiervisserij beper kingen worden opgelegd om de natuur te beschermen. Voor de Westerschelde was dit nog niet mogelijk omdat hierover _overleg met België nodig is. „Keer op keer is ons door vertegenwoordi gers van het ministerie verze kerd dat het overleg is gestart en dat we nog maar even geduld moeten hebben. Maar ons geduld is nu op en dat zullen we de nieuwe minister ook laten we ten," aldus Karelse. De ZMF vraagt bij eventuele beperkingen ook recht te doen aan het beleidsplan Westerschel de waarin rond de Hoge Platen bij Hoofdplaat een zone is opge nomen met de hoofdfunctie na tuur. „Het ligt voor de hand juist hier een deel voor de kokkelvis serij te sluiten." Terneuzen - De bewoners van het woonwagencentrum aan de Blikweide in Sluiskil doen bij GS hun beklag over het uitblijven van een reactie op hun verzoek naar een andere locatie te mogen vertrekken. De bewoners willen zo snel mo gelijk weg uit Sluiskil omdat de leefomstandigheden er slecht zijn en verzochten B en W van Terneuzen in juli werk van hun verhuizing te maken. Terneuzen werkt aan twee nieu-, we centra in Zaamslag en Sluis kil maar een deel van de bewo ners heeft de voorkeur voor een locatie bij de Evertsenlaan (nabij de hoek Noteneeweg) in Terneu zen. Volgens de afdeling voorlichting van_de gemeente Terneuzen ziet de werkelijkheid er'anders uit. Er is volgens O. Vosveld contact geweest met de bewoners. „Hun wensen zijn geïnventariseerd. We zijn nu bezig het een en ander op papier te zetten. We moeten onder meer bekijken hoe het financiële plaatje eruit ziet. We hebben afgesproken dat we met die gegevens opnieuw naar de bewoners zullen gaan. De verwachting hier is dat dat zeer binnenkort kan gebeuren", aldus Vosveld, Hulst - Op de kruising Steen- sedijk-Absdaalseweg te Hulst verleende maandagmiddag een 42-jarige automobiliste uit Waasmunster (B) geen voor rang aan een personenauto be stuurd door een 60-jarige vrouw uit Hulst. Het bleef bij lichte schade aan beide voer tuigen. Hulst - Bij een door de politie op de Zoutestraat te' Hulst gehouden snelheidscontrole zijn maandagavond 22 auto mobilisten geverbaliseerd voor het overtreden van de maxi mum snelheid. In totaal pas seerden 103 voertuigen de ra darpost. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 86 kilometer per uur, terwijl maximum 50 is toegestaan. Gecontroleerd werd van 18.55 tot 20.00 uur. Schoondijke - De politie in West-Zeeuws-Vlaanderen hield maandagmiddag op rijksweg A58 tussen Schoon dijke en Groede tijdens een rijdende verkeerscontrole twee automobilisten staande na het plegen van een forse snelheidsovertreding. In beide gevallen reden de bestuurders 50 kilometer harder dan was toegestaan. Na ter plaatse een boete betaald te hebben van 500 gulden mochten ze hun weg vervolgen. Verder werden tijdens deze controle vijf auto mobilisten bekeurd wegens het niet dragen van een auto gordel en drie bestuurders re den in een auto waarvan de geldigheid van het APK reeds was verlopen en ook dat lever, de hen een proces verbaal op Sluis - Gisternacht werd opj( Rondweg te Sluis {(t 45-jarige automobilist uit het Belgische Maldegem door de politie bekeurd voor het rijden onder invloed. De ademanalv. setest gaf als uitslag een pro. millage aan van 0.7. De tim kreeg een transactie aangebo. den tot het betalen van e® boete van 320 gulden. Terneuzen - rond half zes werd een brand I ontdekt in een vuilcontainer! op een bedrijfsterrein aan de| Stationsweg in Terneuzen. Df| inhoud ging geheel in vlam-1 men op. Bij de brand volgens de politie geen schj.| delijke stoffen vrijgekomen! De brandweer van Terneuzen deed het bluswerk. Terneuzen - Maandagavond omstreeks kwart over tien j werd een ruit ingetrapt bij e... winkel aan de Axelsestraat, j Op aanwijzingen van getuig kon de politie kort daarna e 23-jarige man uit het B gische Zelik in de kraag grij. I pen. De verdachte is ingeslo ten en wordt vandaag overge dragen aan de Belgische i riteiten. Dit omdat hij niet ii het bezit was van een gel identiteitsbewijs en een vaar vormt voor de opnbarel rust en orde. De schade aan de ruit bedraagt ongeveer 31] gulden en tegen de man is proces verbaal opgemaakt." UITSLAGEN SCHIETINGEN Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 21 personen. Hoge vogel: R. d'Hondt, eerste zijvogel: O. de Schrijver, tweede zijvogel: F. de Meijer, grootste aantal (4): J. van Grimbergen. Koewacht - Zaal 't Hoekske met •30 personen. Hoge vogel: E. Fie- rens, eerste zijvogel: O. de Schrij ver, tweede zijvogel: R. d'Hondt, grootste aantal (6): A. d'Hooghe. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaar getijden met 26 personen. Hoge vogel en eerste zijvogel: A. Ste vens, tweede zijvogel: J. Bogaert, grootste aantal (6): F. de Meijer. Ossenisse - Camping Mussenist met 19 personen. Hoge vogel: A. de Bruijn, eerste zijvogel en grootste aantal (6): W. Marevoet, tweede zijvogel: L. Coppens. Zuiddorpe - Sint-Sebastiaan, schieting staande wip met 66 per sonen. Wip 1: eerste hoge vogel: mevrouw Nijskens, tweede hoge vogel: G. Dierickx, eerste zijvogel: L. van Poucke, tweede zijvogel: W. Jacobs, derde zijvogel: E. de Bak ker, vierde zijvogel: J. Ferket. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Merkx, tweede hoge vogel: F. Huijbrecht, eerste zijvogel: J. Bruggeman, tweede zijvogel: J. van Wijnsber- gen, derde zij vogel: A. Slock, vier de zijvogel: O. Neyt. Ossenisse - Camping De Zee meeuw met 19 personen. Hoge vo gel: S. Maas, eerste zijvogel: O. de Bruijn, tweede zijvogel en grootste aantal (5): Th. de Kort. Hoofdplaat - Zaal De Vriendschap met 45 persopnen. Hoge vogel en eerste zijvogel: R. Clauwaert, tweede zijvogel: R. van de Akker, grootste aantal (3): C. Vereeken. IJzendijke - Zaal Les Amies met 21 personen. Hoge vogel: F. Blaak man, eerste zijvogel en vliegende vogel: F. de Looze, tweede zijvo gel: J. Groosman, grootste aantal (4): R, van Limmen. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 25 personen. Eerste hoge vogel en eerste zijvogel: R. Verschoten, tweede hoge vogel, tweede en der de zijvogel: E. Hulshout, vierde zijvogel: A. d'Hondt, grootste aan tal (5): mevrouw De Waal. Heikant - Zaal 't Heike met 26 personen. Hoge vogel: E. Janssen, eerste zijvogel: R. Schalkens, tweede zij vogel: E. Goossens, grootste aantal (5): Th. de Caluwé en J. Suij. KAARTINGEN St.-Jansteen - Zaal De Kroon met 27 personen. Bieden: 1. J. Cocqheyt, 2. R. de Cock, 3. E. Rietjens., Jokeren: 1. M. Colent, 2. M. Haulez, 3. A. de Nijs. Westdorpe - Zaal Concordia met 18 personen. Bieden: 1. W. Kalle, 2. M. de Bakker-Van Hecke, 3. R. Audenaerd. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve met 60 personen. Bieden: 1. J. van Dorsselaer, 2. G. van Waterschoot, 3. E. de Block. Stand kampioen schap: 1. G. Gijsel, 2. C. Boone, 3. A. Hageman. Clinge - Zaal De Gouden Kroon met 40 personen. Bieden: 1. J. Jansen, 2. mevrouw Blommaert, 3. mevrouw Buijse. Jokeren: 1. me vrouw Giesen, 2. mevrouw Ver- brugge, 3. mevrouw De Cock. St.-Jansteen - Zaal Den Ouden Arend met 44 personen. Bieden: 1. .1. Th. Bos, 2. R. Linthout, 3. Th. de Vet. Jokeren: 1. J. van Remoortere, 2. G. Manhave, 3. mevrouw Riet jens. Hulst - Zaal De Lieve met 24 personen. Bieden: 1. Th. Kints, 2. mevrouw Lijbaart, 3. H. Burm. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man met 31 personen. Bieden: 1. J. Martinet, 2. P. Visser, 3. mevrouw Goossen. Jokeren: 1. mevrouw De Bruijn, 2. mevrouw Trommelen, 3. R. Roctus. Sas van Gent - Zaal De Regenboog met 32 personen. Bieden: 1. J. de Boer, 2. mevrouw Van Biezen, 3. C. de Smit. Jokeren: 1. mevrouw Ver planken, 2. mevrouw Hellen, 3. mevrouw Saey. Hulst - Zaal De Kroon met 50 personen. Bieden: 1. J. Martinet, 2. P. Haulez, 3. F. de Block. Jokeren: 1. mevrouw Rietjens, 2. mevrouw Taalman, X J. de Rijk. j,,,. Graauw - Gemeenschapshuis 26 personen. Bieden: 1. A. de Klerk, 2. F. Piessens, 3. P. van Klooster, 4. P. de Caluwé, 5. E Berkelmans. Axel - Gregoriuscentrum met 36 personen. Bieden: 1. mevrouw Die- leman, 2. mevrouw De Keizer, 3, R. Vex'hagen. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis met 40 personen. Bieden: 1. Th, Bolssens, 2. J. Martinet, 3. J. Pau wels. Jokeren: 1. mevrouw Claas- sen, 2. R. de Waal, 3. mevrouw Tieleman. Kloosterzande - Zaal De Kastanje met 22 personen. Bieden: 1. N. Goossen, 2. P. Visser, 3. B. Visser. Jokeren: 1. mevrouw De Waal- Valckx, 2. mevrouw Drubbel, 3. mevrouw Van Haver. St.-Jansteen - Zaal de Kroon met 36 personen. Bieden: 1. J. van de Velde, 2. E. Otjens, 3. C. de Smit, Jokeren: 1. mevrouw De Bruijn, 2. F. Buijs, 3. M. Ferket. Axel - Gregoriuscentrum, organi satie Thalia, met 79 personen. Bie den: 1. R. van Opdorp, 2. J. de Vos, 3. G. de Rijke. Jokeren: 1. me vrouw Hamelink, 2. mevrouw De Leyser, 3. mevrouw Lippens. Hengstdijk - Camping De Vogel met 28 personen. Bieden: 1. C. de Deijn, 2. C. Zwanink. 3. J. Bogaert. Jokeren: 1. mevrouw Hoek, 2. me vrouw De Wolf, 3. mevrouw Hoes. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man met 31 personen. Bieden: 1. mevrouw Lucasse, 2. L. van Goethem, 3. W. Visser. Sluiskil - Zaal Dallinga met 75 personen. Bieden: 1. J. Asselman, 2. mevrouw de Geus, 3. J. Picavet. Jokeren: 1. mevrouw Scheele, 2. mevrouw Meerman, 3. mevrouw Dubbeldam. Sluis - Zaal 't Dorpshuis met 59 personen. Bieden: L mevrouw Ver- 'buyt, 2. J. Couwels, 3. J. Mussen. Jokeren: 1. mevrouw Eversdijk, 2. mevrouw Bonnewei, 3. mevrouw Sierens. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse met 48 personen. Bieden: 1. P. Neve, 2. E. de Maat, 3. A. Mannaert., Joke ren: 1. mevrouw De Kort-Reijns, 2. mevrouw Van Damme-Mahu, 3. mevrouw De Nijs. Hengstdijk - Camping De Vogel met 41 personen. Bieden: 1. K, Zwanink, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw Leemput. Jokeren: l. N. Dreessen, 2. mevrouw Sponselee, 3. mevrouw Bosman. Zandstraat - Zaal De Straete met 69 personen. Bieden: 1. J- van Oostende, 2. mevrouw Steijaert, 3. A. Sandrini. Jokeren: 1. mevrouw ,Van Tiggelen, 2. mevrouw de Rijk, 3. J. Riemens. Hulst - Zaal De Kroon met 711 personen. Bieden: 1. J. de Winkel, 2. Th. Bos, 3. J. Hoogstad. Jokeren: 1. A. Hamelink, 2. M. Crombeen, J. Verbogt. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 76 personen. Bieden: 1- Jonkers, 2. J. Theunissen, 3. me vrouw De Waal-Bun. Jokeren: n mevrouw van Opdorp, 2. mevrouw Verbogt, 3. P. van Goethem. KOERSBAL Van onze verslaggever Terneuzen/Goes Het dis- niet Zeeland van de Indus triebond gaat op ledenjacht. 0oel is om in september volgend 7,ar het ledental met tweehon derd nieuwkomers te laten stij- Van onze verslaggever Retranchement - De Dorpsraad van Retranche ment maakt zich grote zor gen over het beheer van gronden en wandelpaden die in het beheer zijn van de Stichting Het Zeeuws Landschap. De Dorpsraad vraagt zich namelijk af waarom het Zeeuws Land schap de wandelpaden en gronden laat overwoeke ren door brandnetels. Daarnaast vraagt de Dorpsraad zich af waarom de stichting tel kens weer protesteert tegen bouw- en uitbreidingsplannen in het dorp zoals het bestemmings plan Noordstraat en het bunga lowpark in de Verschepolder. De Dorpsraad vreest namelijk voor een verdere aantasting van de leefbaarheid als deze plannen niet doorgaan. „Retranchement wordt dan steeds meer een ghos- ttown. Mensen hebben nu een maal een dak boven hun hoofd nodig om te kunnen overwinte ren. Dit in tegenstelling tot vele dier- en plantsoorten die kunnen overleven in de natuur. Wij heb ben niets tegen het werk van het Zeeuws Landschap maar wij vinden wel dat de stichting be paalde zaken aan het overdrij ven is," stelt W. Schaasberg na mens de Dorpsraad. „Straks be staat Retranchement vrijwel al leen uit tweede woningen en dat is niet echt bevordelijk voor de leefbaarheid. Want er zijn al zoveel voorzieningen verdwe- Clinge - Zaal Malpertuus met 23 personen. Mat 1: 1. Cl. van Gijsei/ L. van Hoeyland, 2. M. de BlocK- De Rechter/J. de Poorter. Westdorpe - Zaal Concordia me 36 personen, ontmoeting Sas van Gent-Westdorpe: 1. Sas van Gem Oranje/Wit 47 punten, 2. Westdor pe Blauw/Geel 210 punten. Axel - Gregoriuscentrum met i personen: 1. A. Willems, 2. Braun, 3. L. Verbraeken. Sas van Gent - De Roselaer met i personen: 1. A. Vervaet/J. van Winkel, 2. A. de Buck/mevroiw Vale, 3. B. Rammeloo/A. de Mae - schalk Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse met 12 personen: 1. E. de Maat/T. v Vooren, 2. A. Rottier/M. Radei™- kers-Warrens, 3. J. SchrauweiV Reijns-De Kort. t Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag 10. personen: 1. dames Cappae Van Laar, 2. dames Dank»fj.\ Everaert, 3. J. Lauwers/P. R°e" tends. A van Terhole - Dorpshuis: 1. A. v Delft-Witteman/M. van Campen-1 Schelfhout, 2. E. van Driessche/^ Freijzer-Van Hoeij, 3. A. Hem laar-Van Himst. 1 TJ Lamswaarde - Zaal De Luifel: 1- van Geertruij/L. Sala, 2. G. 'Schrijver/E. van Waterschoot, 3. .Platjouw/A. van Driessche. Woestenij 'Schaasberg stoort zich aan de vele distels die de gronden en de wandelpaden ontsieren. Paarden hebben nog nauwelijks ruimte te grazen en mensen kunnen door het onkruid niet meer over de wandelpaden op de wallen wan delen. De Dorpsraad wijst er ook op dat het Zeeuws Landschap bezig is met de aankoop van andere percelen. „Maakt zij daar ook weer van die indrukwek kende distelkwekerijen van zoals wij onze wallen zo langzamer hand wel kunnen gaan noemen. Wij weten ook wel dat de natuur ruimte moet hebben maar dat geldt toch ook voor mensen. Wij vrezen voor dezelfde woestenij als nu het geval is." Om antwoord op deze vragen te krijgen hoopt de Dorpsraad dit najaar een hoorzitting te houden met medewerkers van het Zeeuws Landschap. „We willen wel eens weten wat de viste van het Zeeuws Landschap is. Zij doet maar zonder dat wij als bewoners enige inspraak heb ben." Goede zaak De stichting gaat op de uitnodi ging in. „Wij vinden het een goede zaak met de Dorpsraad van Retranchement te overleg gen. We willen namelijk geen ruzie met de Dorpsraad hebben. Wellicht hadden we dat overleg eerder moeten voeren. We steken wat dat betreft de hand in eigen boezem," aldus een medewerker van het Zeeuws Landschap. Volgens de medewerker moet de Dorpsraad wat de wandelpaden aangaat bij de gemeente zijn. »De gemeente draagt zorg voor het onderhoud van de wandelpa- oen. Maar we willen dolgraag alles tijdens het overleg uitleg gen. En wat het onkruid betreft valt het allemaal best mee." Van onze verslaggever Westdorpe - Tijdens de onlangs gehouden algemene jaarvergade ring van de voetbalvereniging RIA-W stond onder meer een bestuursverkiezing op de agen da Het bestuur is door de ver- ur?n!5 van Cor Ritico en Jack Wille op de volle sterkte van elf Personen gebracht. -,e aftredende bestuursleden ."eddy Dierickx, Piet van Dors selaer en Roger de Bakker wer- uen alle drie herkozen. Secreta ris Eddy Verschelden gaf te ken- en na dertien jaar het secreta riaat te willen overdragen. Deze dictie wordt per 1 november anstaande vervuld door Cor Ri- tico.

de Stem | 1994 | | pagina 16