n, Extra opslagruimte voor Brikos :nheid i Drukke open dag in Sluise groen-labelstal POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER UITSLAGEN nge bedankt Wethouder L. Cuelenaere-Faes houdt haar woord aan IJzendijkse stichting: lïrs-- Genealogie van familie Sponselee in boekvorm P. de Smet kampioen van Steeds Sneller IJzendijke ulieren ÏRTING 4 DE STEM ZEELAND A6 sarZsrl Etentje Tevredenheid over fancy-fair FOTO VAN FOTO X 53 1 kje, jubileum, verloving, tie, examen, nz. r 1.09 incl. BTW, licht. Foto of 35 x 40 mm •ige tarieven op 'orden niet :rd. eef uw tekst I af bij één van elijke opgaven cepteerd indien zijn, ook indien voegd is. cht voor teksten ïen te weigeren. :hten bereiken ;st behoudt de oor om de naam skend te maken. liciteerd in Zundert. Oosterhout. Getrouwd Anton Oomen Astrid Verwijmeren oktober'94, Prinsenbeek L Nu zijn wij de sigaar nu weet iedereen van deze Saar lartelijk gefeliciteerd Corry Monique en John ils ze er niet is" -De Dijk-, Dikke kus, Gagelweg 1 :atie ischool" in Koe- ;r jl. 3 sponsorad- Iddierendagpagina. advertenties onder Koewacht" en niet van de schools MAANDAG 17 OKTOBER 1994 Van onze correspondent IJzendijke - Stichting Brikos in IJzendijke krijgt bin nenkort vrijwel zeker extra ruimte. Die is voor de stichting, die zich bezighoudt met activiteiten voor de Derde Wereld, hard nodig voor de opslag van ingezamel de brillen, vitrage, gehoorapparaten, kleding en allerlei andere artikelen die bestemd zijn voor de Derde Wereld. Het was wethouder L. Cuelenae re-Faes die dit bekendmaakte en daarmee een eerdere toezegging gestand deed. Het is de bedoeling dat Brikos een opslagruimte krijgt toegewe zen in de voormalige kleuter school aan de Varkensmarkt. Die werd tot 1 oktober tijdelijk ge bruikt door revalidatiecentrum Zonneveld, dat inmiddels zijn nieuwe onderkomen in Terneu- zen in gebruik heeft genomen. Tumult Vorig jaar ontstond er nogal wat te korten en te bewerken. Geen brieven oo ril™ I Publicatie betekent h"'o™„sctldat;;n'« r het met uw I !ta"dpunt eens is. Een mooi staaltje van on maatschappelijk gedrag heeft het dagelijks bestuur (db) van het Waterschap Hulster Am bacht ten beste gegeven blij kens het bericht in de krant van 13 oktober j.l. Niet enkel wordt het blijk baar door de db-leden niet abnormaal geacht dat er ge tafeld wordt a 800 per per soon, ze slagen er zelfs in om bij monde van de baron dit alles nog te zien als een be sparing. In plaats van 6400 had het er ook nog 9000 kunnen zijn! Dit alles werpt al een lichtje op het begrip dat er kan op gebracht worden door het be stuur van het Waterschap met betrekking tot het kwijt- scheldingsbeleid dat zij voe ren ten aanzien van mensen met een minimum inkomen. Slechts enkelen komen daar voor in aanmerking. Het werpt natuurlijk een licht op het inlevingsgevoel dat de - dagelijks - bestuursleden kunnen opbrengen voor men sen met een minimum-inko men. die onder andere door de hoge waterschapslasten in de financiële problemen ko men. Een inlevingsgevoel de middeleeuwse adel waardig! Decadent doet het aan, dat men zulke kostelijke etentjes, blijkbaar goed besproeid - de herinnering aan de kostpijs van dat etentje was blijkbaar vervaagd, er was ook wat gedronken- nog aangenaam kan vinden, terwijl vele inwo ners van het gebied onder beleid vallend van Hulster Ambacht de broekriem moe ten aansnoeren, onder andere om de waterschapslasten te betalen! Kuitaart, Luk Brusselaers tumult omdat de Stichting Bri kos haar activiteiten niet meer kon uitvoeren omdat er te weinig opslag- en sorteerruimte be schikbaar was. „We hadden deze stichting be loofd dat we naar opslagruimte zouden zoeken zodra het gebouw aan de Varkensmarkt vrijkwam. Het gebouw is nu leeg, maar ik ga samen met collega-wethouder Bolijn onderzoeken of we een deel, of de totale ruimte, van het gebouw beschikbaar zullen stel len. En daarna moet er nog wor den gepraat over de voorwaar den," aldus wethouder L. Cuele naere-Faes. Snelle beslissing Jacques van Voorenberghe van de Stichting Brikos hoopt dat er snel een beslissing valt. „De op slagruimten bij de gymzaal en het voormalig badhuis zitten vol met brillen, vitrage, gehoorappa raten, kleding en ga zo maar door. Pater Cramers heeft me onlangs verzocht weer een zen ding brillen richting Ghana ge reed te maken, maar ik kan het wegens ruimtegebrek niet ver- zendklaar maken en sorteren. Ook zouden er 152 pakketten klaar moeten worden gemaakt voor kinderen van een blinde ninstituut in het Poolse Owins- ka, maar ook dat hebben we steeds moeten uitstellen. We lo pen helemaal vast, dus ik hoop dat we nu snel een ruimte be schikbaar krijgen," aldus Van Voorenberghe. Volgens wethouder Cuelenaere brengt ze nog deze week, samen met mevrouw Bolijn, een bezoek aan de voormalige kleuterschool. Kloosterzande - De Welfare- groep van het Rode Kruis is bijzonder tevreden over het ver loop van de fancy-fair in het Rozenhof. Er werden veel spullen verkocht en er was een constante belang stelling voor de foto's en dia's van Willy Blanckaert. (ADVERTENTIE) 9Een van de koeien bekijkt alle drukte in de groen-labelstal. KLAAR IN 1 MINUUT! FOTO VAN DIA FOTO DIRECT VAN Van 50% tol 200% VOORWERP(EN) (Ma» lormaat 29.7 21 cm) (Nicl hoger dan 1 cm) FOTO VERSCHOORE I Hulst, s'gravenhof plein 8, 01140-16162 Van onze correspondent Wil Verherbrugge Sluis/Heille - De eerste en enige groen-labelstal in Zee land trok zaterdag tijdens de open dag veel publiek. Zeker vijfhonderd belangstellenden wilden nu wel eens weten hoe zo'n rundveestal na een jaar in de praktijk werkt. En veel collegaboeren uit Zeeland en België lieten zich eens ruirr, informeren. De groen-labelstal aan de Praat- vlietweg bij Heille wordt gerunc door de familie Slits. Zij hebber 55 melkkoeien en kunnen no§ door uitbreiding van het melk quotum tot 74 koeien uitbreiden. Het gezin is afkomstig uit Nu- nen. Daar werd hun bedrijf weg gekocht. Zij lieten het oog op Sluis vallen om opnieuw te star ten. De gemeente Sluis had ech ter net de milieueisen aange scherpt. Zodoende kon alleen begonnen worden indien aan de strengste milieu-eisen wat be treft de ammoniak-uitstoot vol daan werd. Ammoniak En daar zit nu net de kneep in de 'groen-labelstal. Het tegengaan van de ammoniak. Dat wordt simpel doch zeer effectief opge vangen. De uitleg over het systeem krij gen we van Gerard Schout. Hij heeft de inrichting van de stal mogen doen. Ook voor hem was het een experiment, want een dergelijke stal had hij ook nog niet gebouwd. Het 'ei van Columbus' zit hem in een dichte stalvloer. De normale koeiestallen hebben een rooster- vloer, waar de mest doorheen valt. De ammoniak stijgt echtei door de roosters omhoog. In deze stal niet. De mest wordt met een schuif om de paar uur in i Veel belangstellenden lieten zich informeren over de goot om mest af te voeren. een afgesloten kelder geschoven. De ingang is met een rubberen klep afgesloten. Als de gierkel- der vol is, wordt hij leeggezogen in een tank en daarna wordt de mest in de grond geïnjecteerd. De aanraking met de buitenlucht is nihil. Altijd schoon Schout vertelt dat door dit sys teem de mestvloer ook altijd schoon is, wat we zelf kunnen constateren. De karakteristieke mestlucht wordt bijna niet waargenomen. „Ammoniak is de grote zondaar voor onze bossen wat betreft de zure regen. De ammoniakuit- stoot wordt nu voor biina 70 procent teruggedrongen," vertelt Schout. Om alle mest in de kelder te krijgen, wordt deze eerst voorge- sproeid door sproeiers die in de schuif zitten. Het water dat ge bruikt wordt, is spoelwater dat is verkregen van het reinigen van het melklokaal en de melk- container. Voer per computer Verder kunnen de bezoekers nog zien dat ook het bijvoerderen helemaal computergestuurd is. Tijdens het melkgeven rekent de computer al uit hoeveel per koe aan krachtvoer gegeven wordt. Peter Slits is tevreden over de open dag en de belangstelling. Van onze correspondent Kloosterzande - Tijdens een familiaire bijeenkomst in Bar De Klaroen is het het boek 'Genealogie van de Familie Sponselee' gepresenteerd. Het boek is samengesteld door Jacqueline de Bakker-van Dorsselaer, Ria Sponselee-van Geertruij en George Sponselee. Deze laatste deed voor de aan wezige familieleden uit de doe ken, wat er zoal gebeurd was sinds de reünie in 1990, toen het idee geboren werd om een boek over de familie samen te stellen. George Sponselee sprak lovende woorden over de mede-samen stelsters voor het 'ontieglijk ve le werk', dat zij verricht heb ben. Verder had hij veel dank en waardering voor twee mede werkers van Drukkerij Duerin- ck, die zich persoonlijk hebben ingezet om er een prachtwerk Ria Sponselee en Jacqueline de Bakker (rechts) overhandi gen de eerste exemplaren van het boek over de familie Spon selee aan Klazien Sponselee en Piet Bogaert. FOTO WIM KOOYMAN van te maken. Deze twee, Piet Bogaert en Klazien Sponselee- Verschuren kregen dan ook de eerste exemplaren van het boek aangeboden. Het 466 pagina's tellende boek is gedrukt in een oplage van 300, waarvan er via vóórinteke ning reeds 250 verkocht zijn. Niet alle, maar toch wel velen van de tweehonderd telgen van Sponselee-familie kwamen za terdag persoonlijk hun boek op halen in Kloosterzande. En ze maakten van de gelegenheid ge bruik om nog eens gezellig bij te praten onder het genot van een drankje in de bar van Willy en Roos Sponselee, die als dank voor hun gastvrijheid eveneens een boek in ontvangst mochten nemen. Zestig keer te hard Clinge/Magrette - Bij snel heidscontroles in de bebouwde kommen van Clinge en Ma- grette zijn zaterdagavond zes tig automobilisten bekeurd wegens het overtreden van de maximum-snelheid van 50 ki lometer per uur De hoogstge- meten snelheid in Clinge be droeg 93 en in Magrette 96 kilometer per uur. Tussen 17.30 en 22.00 uur werden in totaal 550 voertuigen gecon troleerd. Auto in brand Terneuzen - Zaterdagmorgen zag een 27-jarige man uit Ter- neuzen, toen hij met zijn per sonenauto over de Zuidland- straat in zijn woonplaats reed, rook van onder de motorkap komen. Kort daarop sloegen de vlammen vanuit het voer tuig, dat geheel door het vuur werd verwoest. De brandweer kon slechts nablussen. Auto's vernield Terneuzen - Zaterdagavond zijn aan het Wilgenplantsoen en de Bernhardstraat te Ter neuzen geparkeerd staande auto's vernielingen aange richt. Van zo'n tiental voertui gen moest voornamelijk de linkerbuitenspiegel het ont gelden. Be vernielingen zijn vermoedelijk gepleegd tussen 22.00 uur en middernacht. DIVERSEN LAMSWAARDE - Café De Lamsoren - 14.00 uur - vleeskaarting ST.-JANSTEEN - Café De Kroon - 14.00 uur - kaarting SAS VAN GENT - De Roselaer -14.00 uur - kaarting IJZENDIJKE - Nederlands hervormde kerk - 19.30 uur - lezing ST.-JANSTEEN - De Warande - 13.30 uur - KBO - bingo FILMS GOES - Grand Theater - 20.00 uur True lies HULST De Koning van Engeland - 14.00 uur Jungle Jack, 14.00 uur De Aristokatten, 14.00 uur De Flintsto- nes, 14.00 en 20.00 uur True lies, 20.00 uur Clear and present danger, 20.00 uur Forrest Gump, 14.00 en 20.00 uur Baby's day out, 20.00 uur Color of night MIDDELBURG - Schuttershof - 14.00 uur Lotta loopt weg, 20.00 uur Trois couleur: Blanc VLISSINGEN - Alhambra 1 - 14.00 en 20.00 uur True lies -Alhambra 2 - 14.00 uur Jungle Jack, 20.00 uur Forrest Gump - Alhambra 3 -14.00 uur Baby's day out, 20.00 uur Wolf -Alhambra 4-14.00 uur Duimelijn- tje, 20.00 uur Clear and present danger GENT - Decascoop - 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Natural born killers, 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Color of the night, 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Reality bites, 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump, 22.30 uur Sugar Hill, 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Wolf, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Leon, 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur True lies, 20.00 en 22.30 u. Renaissance man, 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The client, 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Speed, 20 u. Beverly Hills Cop 3, 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 4 Weddings a funeral, 14.30 uur The Aristocats. Sociëteit Oostburg Uitslag 4de wedstrijd naajaarscompetitie Bridge So ciëteit Oostburg: A-lijn - 1. dames L,. den Hamer/J. de Hullu 57,86%, 2. dames H. Remijn/C. Voogdt 55,36%, 3. echtpaar Schijve 55%, 4. me vr. M. Rosseel/dhr. J. Lako 54,64%, 5. dames D. van Dronkelaar/L. Tan 53,93%. B-lijn - 1. dames B. Joosse/W. van Ombergen 62,05%, 2. da mes R. Rijk/I. Vriends 58,93%, 3. gelijk: dames J Luteijn/J. Hoogkamer en heren P. Fer- mont/J. van Opdorp 54,02%. Bridgeclub Aardenburg Tweede competitie-avond: A- lijn - 1. dames I. Vriends/R, Rijk, 2. heren A. Hoogestee- ger/J. van Eenenaam, 3. echt paar Schijve. B-lijn - 1. dames S. Abramoff/ C. van Eenenaam, 2. dames C. Wijffels/L van Daalen, 3. ge lijk: echtpaar Plaating en echtpaar Buysse. FOTO'S WIM KOOYMAN „Jammer dat de advertentiecam pagne in Brabant niet goed ver liep, anders hadden we nog meer belangstelling gehad," vertelt hij. Door deze stal te bouwen is hij tot 2010 bij de tijd. Peter Slits runt het bedrijf samen met zijn vader in een maatschap. Op die manier kan hij later het bedriji overnemen. In Sluis voelt hi; zich al helemaal thuis. „Het zijr hier meer collega's. In Brabant is er meer jaloezie onder elkaar." Slits verwacht dat binnen af zienbare tijd meer gemeenten met aangescherpte milieu-isen zullen komen. In Sluis komt vol gend jaar zeker nog een tweede groen-labelstal bij, weet hij te vertellen. Van onze duivensportmedewerker IJzendijke - Het generaal kampioenschap 1994 bij de postdui venvereniging Steeds Sneller te IJzendijke is gewonnen door P. de Smet. Het asduifkampioenschap oude duiven werd opgeëist door de combinatie Dellaert en bij de jonge duiven werd dat A. Noteboom. Aangeduide kampioenschappen Vitesse oude duiven: 1. A. Note boom, 2. P. de Smet, 3. Comb. Dellaert. Midfond, oude duiven: 1. C. de Putter, 2. F van de Vlies, 3. G. de Boever. Fond oude duiven: 1. L. Schoolmeester, 2. P. de Smet, 3. E. Ulijn. Vitesse jonge duiven 1. P. de Smet, 2, R. Thomaes, 3. A. du Pon. Idem Midfond jonge duiven: 1. P. de Smet, 2 A. P. du Puy, 3 M. Kuyl.Najaars, oude- en jonge dui ven: 1 A. Noteboom, 2. P. de Smet, 3. Comb. Dellaert. Onaangeduide kampioenschappen Vitesse oude duiven: 1. A. Note boom, 2. G. de Boever, 3. Comb, Dellaert Midfond oude duiven: 1. C. de Putter, 2. -P. de Smet, 3. G. de Boever Fond oude duiven: i. E. Ulijn, 2. L. Schoolmeester, 3. P. de Smet. Vitesse jonge duiven: 1. P. de Smet, 2. A. Plasschaert, 3. J. Claeys. Midfond jonge duiven: 1. P de Smet, 2. R. Thomaes, 3. M. Kuyl. Najaars vitesse oude- en jonge dui ven: 1. A. Noteboom, 2. G. de Boe ver, 3. P. de Smet. (ADVERTENTIE) Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1994 | | pagina 7