Slechtste trainings tijd Verstappen door crash Milan: twee punten in mindering Hockeyteam één helft goed op dreef 20 miljoen voor olympische voorbereiding UITSLAGEN STANDEN Ploeg van Gullit en Salzburg ontevreden met uitspraak van UEFA Jacco Eltingh in halve finale SPORT Finale SPORTNIEUWS KORT AZIATISCHE SPELEN BADMINTON GOLF PAARDESPORT SCHAKEN SQUASH TAFELTENNIS VOETBAL IJSHOCKEY ZAALHANDBAL PESTEM ZATERDAG 15 OKTOBER 1994 B2 poorHuub Paulissen Jerez de la Frontera Met vertrok ken gezichten paradeerden teamdi recteur Flavio Briatore en technisch directeur Ross Brawn druk pratend en gebarend door het rennerskwar tier. Afgezonderd van de rest van het Benetton-team reageerden zij zich af naar aanleiding van de lich te crisissfeer die gistermiddag op circuit van Jerez de la Frontera in Zuid—Spanje ontstond. Want de avonturen van Jos Verstappen en Michael Schumacher bezorgden hun bazen hoofdbrekens. De Nederlander knalde in zijn eerste snelle trainingsronde tegen een door banden afgeschermde muur en heeft zich daardoor nog niet gekwalifceerd voor de race. Michael Schumacher had tijdens zijn schorsing van de daken geschreeuwd dat hij in Jerez wel eens zou laten zien wie de ware kampioen is. Hij kon zijn grote mond (nog) niet waarmaken. WK-rivaal Damon Hill won de eerste slag door een voorlopige pole-position te pakken en Schumacher moest ook toezien hoe zijn landgenoot Heinz-Harald Frentzen hem voorbleef Na het rampweekeinde in Hockenheim leek Jos Verstappen definitief te hebben afgerekend met een pechperiode. Giste ren gingen echter weer de gedachten terug naar de Duitse race waarin de Nederlander in de vrijdagtraining de auto van teamgenoot Schumacher naast de baan parkeerde en pas op zaterdag zijn deelname aan de wedstrijd veilig stelde. In Jerez staat Verstappen het zelfde lot te wachten, want met de tijd in de opwarmronde, elf seconden lang zamer dan Hill, staat hij op de 28e en laatste plaats. „Dit is niet zo erg als in Hockenheim, maar het blijft vervelend. Het was mijn eigen schuld. Na de ochtendtraining hadden wij de afstelling van de auto veranderd en het effect daarvan verras te me. Bij het insturen van de bocht ging ik even van het gas, maar het leek wel of ik remde, omdat ik veel meer grip op de voorwielen had dan voor heen. De achterkant van de auto kwam me voorbij en ik vloog van de baan. Ik wilde nota bene even rustig een kwalifi- catietijd neerzetten, maar zo ver kwam ik niets eens." Gevoelens van onbehagen die hem bij eerdere crashes plaagden, schudde Ver stappen in Jerez snel van zich af. „Dit maakt niet veel indruk op me. De schade valt mee en ik weet dat kwalifi catie morgen (vandaag, red.) geen pro bleem mag zijn. Ofschoon nu maar weer is gebleken dat je kunt hangen als er maar iets gebeurt." Michael Schumacher liep na de training te kniezen over zevenhonderdste secon de. Dat was het verschil tussen hem en Damon Hill op de eerste plaats. „Ik was gebrand op een goede rentree en dan is dit een flinke teleurstelling. Ik had gewoon op pole-positie moeten staan. In de eerste snelle ronde kreeg ik een grote vlieg op mijn vizier, die ik in de pit moest laten verwijderen en in mijn tweede poging werd ik gehinderd door een Lotus. Gelet op die tegenslagen weet ik zeker dat ik na de tweede training vooraan sta," stelde Schuma cher vastberaden. Jerez de la Frontera (Spa). GP Europa, 14e race wereldtitel Formule I, kwalificatie training: 1. Hill (GBr) Williams Renault 1.24,137, 2. Frentzen (Dui) Sauber Mercedes 1.24,184, 3. Schumacher (Dui) Benetton Ford 1.24,207, 4. Barrichello (Bra) Jordan Hart 1.24,700, 5. Irvine (Ier) Jordan Hart 1.24.794, 6. Mansell (GBr) Williams Renault 1.24,971, 7. Berger (Oos) Ferrari 1.25,079, 8. Alesi (Fra) 1.25,182, 9. Hakkinen (Fin) Mclaren Peugeot 1.25,275, 10. Panis (Fra) Ligier Renault, 28. Verstappen (Ned) Benet ton Ford 1.35,441 niet gekwalificeerd. Door Michel Bongers Genève - De UEFA heeft gisteren in Genève besloten dat Champions- League-deelnemer AC Milan twee pun ten in mindering krijgt. De straf is het gevolg van het 'fles-incident' tijdens de wedstrijd Milan-Salzburg (3-0). Bovendien moet de club van Gullit en Van Basten de komende twee thuiswedstrijden op een afstand van minimaal 300 kilometer van het San- Siro-stadion afwerken. De uitspraak heeft bij zowel Mi lan als Salzburg voor een kater gezorgd. Immers, Milan staat door deze beslissing na twee wedstrijden met nul punten on deraan in groep D (Milan, Salz burg, AEK Athene en Ajax), ter wijl Salzburg zijn eis niet zag ingewilligd. De Oostenrijkse kampioen wilde dat de wedstrijd zou worden overgespeeld of om gebogen in een overwinning voor Salzburg. In het bewuste duel verliet Salz- burg-keeper Konrad in de 60e minuut het veld met hoofdpijn, nadat hij kort voor rust was getroffen door een flesje water, afkomstig uit een vak met fans van AC Milan. Milan zal in ieder geval bezwaar tegen de uitspraak aantekenen. Volgens persofficier Allevi gaat de club maandag bij de UEFA vragen om een 'second opinion'. „Want," aldus Allevi, „er wordt door Salzburg een spelletje ge speeld. Die keeper is niet door een fles water getroffen, maar hij is gewoon met zijn hoofd tegen de doelpaal gevallen." Milan-trainer Fabio Capello, die steeds heeft beweerd dat de ver zorger van Salzburg twee flessen water in het strafschopgebied gooide, omschreef de uitspraak als molto pesante (zeer zwaar). „Elke wedstrijd die we nu nog spelen, wordt een finale. We kunnen ons geen enkele misstap meer veroorloven. Ik denk dat de UEFA met deze beslissing een precedent heeft geschapen." Salzburg-trainer Otto Baric sprak van een groot onrecht. „Iedereen geeft ons gelijk: de scheidsrechter, de UEFA-waar- nemer, de artsen. Maar het enige wat de UEFA vervolgens doet, is Milan straffen. Cruciaal is dat wij de gedupeerde ploeg zijn en daar doet de UEFA niks mee. Als het aan mij ligt, kaarten we de zaak opnieuw aan." De UEFA beperkte zich tot het straffen van Milan, omdat niet was aangetoond dat het 'fles-in- cident' grote gevolgen had voor het wedstrijd-verloop. Volgens voorzitter Rudolf Que- hemberger van Salzburg heeft de blessure van de keeper wel degelijk effect gehad op de uit slag. „We zijn niet tevreden met de straf", aldus de praeses, wiens club tevens een boete van 13.000 gulden kreeg opgelegd wegens het afsteken van vuur werk. Trainer Baric vulde aan: „De straf is in het voordeel van Ajax en AEK Athene. Die ploe gen ontmoeten Milan op neu traal terrein. We waren de slachtoffers, maar nu krijgen we helemaal niets." Belangstelling Doordat Milan nu twee punten in mindering heeft gekregen, gloort er voor AEK en Salzburg (beide ploegen behaalden uit twee wedstrijden één punt) weer hoop om de volgende ronde te halen. Zo bestond er voor de wedstrijd Salzburg-Ajax (ko mende woensdag in het Weense Ernst-Happel-stadion) weinig belangstelling. Maar gisteren, onmiddellijk nadat de UEFA- uitspraak bekend was geworden, ontstond er een run op kaartjes. Waarschijnlijk zullen de Am sterdammers woensdag spelen in een uitverkocht stadion (47.000 toeschouwers). Milan heeft zich nog niet bera den waar het de twee thuiswed strijden op 'vreemde bodem' zal afwerken. Volgens Allevi is het stadion van de Serie-C- club Triéstina, gevestigd in de stad Triest, in het uiterste noordoos ten van Italië, de beste optie. „Het is een nieuw stadion en er kunnen 35.000 mensen in. Ande re mogelijkheden zijn de sta dions van Rome en Napels, maar die zijn te ver weg. Dat kunnen we onze fans niet aandoen." Mocht Milan zijn resterende thuisduels inderdaad in Triest afwerken, dan kunnen Ajax en AEK in ieder geval rekenen op de steun van een horde Oosten rijkse fans. Op 7 december overi gens, de laatste speeldag van de poule-wedstrijden van de Cham pions League, speelt Milan in Wenen tegen Salzburg. De officiële protesten van Milan en waarschijnlijk ook Salzburg zullen door de UEFA op 26 ok tober in Zurich behandeld wor den. Tokyo (rtr) - Jacco Eltingh heeft de halve finales bereikt van net tennistoernooi in Tokyo. De Heerdenaar, tiende geplaatst, versloeg in de kwartfinales de zes plaatsen lager ingeschaalde Amerikaan Jonathan Stark in twee sets, 6-2 7-6. Richard Krajicek kwam net te kort tegen de nummer één ge plaatste Goran Ivanisevic. De Hagenaar, die vorige week het toernooi in Sydney op zijn naam schreef, verloor met tweemaal '-6. „Ik serveerde .ongelooflijk goed en Krajicek ook," zei Ivan isevic. „Maar ik sloeg de ballen heter terug en daarom heb ik gewonnen." in de halve finales speelt Eltingh i en. a^s zesde geplaatste Amerikaan Michael Chang die ajn landgenoot Todd Martin versloeg met 6-3 7-6. Ivanisevic ®°et het opnemen tegen de zweed Stefan Edberg die in wee sets won van de Nieuwzee- 'ander Brett Steven, 6-4 6-3. Anke Huber gunde Martina Na vratilova geen afscheidscadeau ■n de vorm van een overwinning. Lte Duitse mepte gisteren de Amerikaanse mega-vedette tij- rti. het toerno°i van Filder- stadt in de kwartfinales uit het toernooi: 6-3 3-6 6-4. Als troost rijgt Navratilova zaterdag van ,e or£anisatie van het toernooi, oat zij zes keer won, een 150.000 fu, o kostende Porsche cabrio- e „Navratilova heeft ons toer nooi groot gemaakt en dat zijn we niet vergeten," aldus de orga nisatie. Het was het laatste op treden van Navratilova (38) in een Europees toernooi. Huber treft in de halve eind strijd de Amerikaanse Marianne Werdel, die de pas 14-jarige Martina Hingis uitschakelde: 0-6 6-2 7-6. De Zwitserse tiener speelde haar tweede internatio nale toernooi. Tokyo. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Kwartfinales: Eltingh (Ned/10) - Stark (VSt/16) 6-2 7-6, Edberg (Zwe/3) - Steven (NZe) 6-4 6-3, Ivanisevic (Kro/1) - Krajicek (Ned/9) 7-6 7-6, Chang (VSt/6) - Martin (VSt/4) 6-3 7-6 Halve finales: Eltingh - Chang, Ivanisevic - Edberg Filderstadt. Vrouwen, 720.000 gul den. Kwartfinales: Werdel (VSt) - Hingis (Zwi) 0-6 6-2 7-6, Huber (Dui/8) - Navratilova (VSt/2) 6-3 3-6 6-4, Pierce (Fra/3) - Gigi Fernandez (VSt) 6-0 6-1, Habsudova (Slw) - Martinez (Spa/1) 6-4 6-1. Tel Aviv. Mannen, 525.000 gulden. Kwartfinales: Mansdorf (Isr) - Tsjerkasov (Rus) 6-1 6-4, Santoro (Fra/7) - Ondruska (ZAf) 6-4 5-7 6-4 Ostrava (Tsj). Mannen, 520.000: Kwartfinales: Nargiso (Ita) - Sieme- rink (Ned) 6-0 7-6, Damm (Tsj) - Bates (GBr) 6-2 6-3, Washington (VSt/5) - Carlsen (Den) 7-6 7-6, Boetsch (Fra/6) - Svensson (Zwe) 2-6 6-2 6-3. Chef d'equie André Bolhuis tweede van rechts) met enkele leden van de olympische kernploeg, onder wie v.l.n.r. bokser Orhan Delibas, atlete Ellen van Langen en de roeiers Nico Rienks en Henk Jan Zwolle. foto anp Door Giel Heridrix Arnhem - Twintig miljoen gulden in vesteert NOC'NSF tot de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta (begin 20 juli) in een kerngroep van 300 tot 400 topsporters in ons land. Vijf miljoen (o.a. subsidies) wordt jaarlijks gestoken in de individuele begeleiding. Drie miljoen (volgend jaar oplopend), dat via de krasloten in de kas vloeit, is vrij inzetbaar. De investering tast het eigen vermogen van NOC'NSF niet aan. Alleen de rente van het kapitaal (momenteel 11 miljoen gulden) verdwijnt in de steunpot. „Maar nu moet niemand denken dat de sporters straks na de Olympische Spelen ineens rijk zijn," zegt NOC-bestuurder Jan Loorbach, tevens lid van de Bestuurs Com missie Topsport (BCT). „In de individuele begeleiding krijgen de sporters 200 gulden per maand. De rest wordt gegeven op allerlei manieren. Dat kan varieren van •trainingsfacilieiten tot het aantrekken van trainers of het verzorgen van huisvesting, zodat sportmensen beter en gerichter kun nen trainen." Een deel van die 'bevoorrechte' sportmen sen was gisteren op sportcentrum Papen dal aanwezig, waar chef d'equipe André Bolhuis de olympische kernploeg voorstel de. 77 atleten en atletes uit 11 sporttakken hebben voldaan aan de eisen (eerste 5 op laatste WK of Olympische medaille in 1992). Onder hen maar liefst 35 roeiers en roeisters. „We vinden het een soort erkenning naar die groep toe. Om topsport te bedrijven moeten de omstandigheden zo optimaal mogelijk zijn. Daar helpen wij bij," aldus Bolhuis. „Dat resulteert niet in een dikke bankrekening. Als ze dat buiten ons om kunnen bereiken, vinden wij dat goed. Ze hoeven ook niet bij ons langs te komen in de hoop dat wij hun portemonnee gaan vullen. Ons gaat het er alleen maar om dat ze optimaal kunnen functioneren en straks in Atlanta presteren. Ik hoop hiermee te bereiken dat we de prestatie van Barcelo na, toen wij in het sterkst bezette na-oor- logse olympische toernooi vijftien medail les veroverden, in Atlanta kunnen verbete ren." De Nederlandse ploeg telde toen overigens 224 sportmensen. In de kerngroep zijn mensen opgenomen als atlete Ellen van Langen, bokser Orhan Delibas, een dressuur- en springruiter- ploeg, de volleybalheren, schutter Hennie Dompeling. de judoka's Angelique Sériese, Monique van Lee en de zusjes Gal en mountainbiker Bart Brentjens. Opvallend in het rijtje van 77 zijn de namen van de proftennissers Paul Haar huis en Jacco Eltingh en wielrenner Erik Breukink. Mensen die makkelijk een mil joen gulden per jaar verdienen. Zij hebben die paar gulden van het NOC niet nodig. „Wij gaan ook niet hun salaris betalen," aldus André Bolhuis, „maar ze hebben aan de olympische eis voldaan en we willen ook hen die erkenning geven. De mannen stellen de geste zelf zeer op prijs. Dat hebben ze ons vanmorgen nog per fax laten weten. Deze kernploeg is slechts een moment-opname. De lijst kan groeien, maar ook kleiner worden als daar aanlei ding toe is. Al zullen we niet meteen iemand schrappen als die eens een keer niet goed presteert". De olympische kernploeg: Atletiek: Ellen van Langen (800 meter), Bert van Vlaanderen (marathon). Boksen: Orhan Delibas (zwaarweltergewicht). Handboogsport: Erwin Verstegen, Henk Vogels, Fred van Zutphen. Paardesport: Anky van Grunsven (dressuur), Ellen Bontje (dressuur), Sven Rothenberger (dressuurploeg), Jos Lansink (springen), spring- ploeg. Judo: Angelique Seriese (+72 kg), Monique van der Lee (open klasse), Jessica Gal (-56 kg), Claudia Zwiers (-66 kg), Jenny Gal (-61 kg). Roeien: Ronald Florijn, Nico Rienks, Jaap Krij- tenburg, Niels van der Zwan. Niels van Steenis, Kai Compagner, Henk Jan Zwolle, George van Iwaard, Jeroen .Duyster (allen acht), Laurien Vermulst (skiff licht), Irene Eijs (skiff), José de Groot, Eeke van Nes (beiden dubbeltwee), Elien Meijer, Rita de Jong, Femke Boelen, Muriel van Schilfgaarde (allen vier Zonder en acht). Tessa Knaven. Anneke Venema, Seada van den Herik. Tessa Appeldoorn. Jissy de Wolf (allen acht). Jochem Jansen, Pim Vos. Mare Eecen, Michiel Bartman (allen vier met stuurman), Brian Hitchcock, Joris Oud, Mare Wissing, Amoud Beens, Taco Bavelaar. Robert Schouten, Falco van 't Riet, Mark Emke, Merijn van Oijen (allen lichte acht). NB; vier'-met-stuurman, vier-zonder vrouwen, lichte skiff en lichte acht zijn geen Olympische disciplines. Schieten: Hennie Dompeling (skeet). Tennis: Paul Haarhuis en Jacco Eltingh (dub bel). Volleybal: mannenploeg: Peter Blangé, Bas van de Goor, Guido Görtzen, Rob Grabert, Henk- Jan Held. Martin van der Horst, Misha Latuhi- hin. Olof van der Meulen, Jan Posthuma, Brecht Rodenburg, Ronald Zoodsma, Ron Zwerver. Wielrennen: Ingrid Haringa (puntenkoers), Ma ria Jongeling (weg, tijdrit, en baanachtervol- ging), Erik Breukink (weg, tijdrit), Bart Brentjens (mountainbike). Zeilen: Jan Kouwenhoven (470), Benny Kou- wenhoven (470), Serge Kats (Laser), Dorien de Vries (Mistral), Margriet Matthijsse (Europe). Door Ivar Penris Mönchengladbach - „Onte vreden over de tweede helft en nog een paar puntjes om over na te denken." Verder noemde hockeybondscoach Roelant Oltmans de met 3-2 gewonnen oefenwedstrijd van de Oranje-mannen tegen Spanje een redelijk geslaagde ouverture in de aanloop naar het WK in Sydney. Nederland leunde gisteren in Mönchengladbach echter weer zwaar op de strafcorner. Vier korte hoekslagen waren goed voor twee doelpunten van de specialisten Floris-Jan Bovelan- der en Taco van den Honert. Tussendoor scoorde Remco van Wijk nog een fraai velddoelpunt, maar de treffer kwam letterlijk uit de lucht vallen. Verder slaag de Oranje er nauwelijks in kan sen af te dwingen. Alleen de strafcorner als wapen is toch wat povertjes op een wereld kampioenschap. Het kan Oltmans 41 dagen voor de afslag in Australië nog nau welijks zorgen baren. Hij ge bruikt het vierlandentoernooi in Duitsland, waarin vandaag nog Engeland en morgen Duitsland als tegenstanders komen opdra ven, om te bekijken hoe ver zijn ploeg nog verwijderd is van de vorm die nodig is om de wereld titel te prolongeren. „Voor rust zaten we al dicht tegen dat niveau aan, in de tweede helft was het allemaal veel minder. We lieten de bal niet snel genoeg rond gaan en maakten veel technische fouten. Maar we hebben nog tijd genoeg om daar aan te werken," aldus Oltmans. Oranje hield zich bijna alleen bezig met hét forceren van straf- corners. De eerste, na een mi nuut of twintig, was al raak. Floris-Jan Bovelander, die na het WK voorlopig afscheid neemt van het hockey voor een studie in Amerika, pushte de bal onhoudbaar in de kruising. Tien minuten later verslikte de Spaanse verdediger Jaime Amat zich in een lange hoge pass van Erik Jazet. Van Wijk haalde vanaf de rand van de cirkel hard uit: 2-0. Tien minuten na de pauze kwam Spanje terug, toen in vorm zijn de doelman Jansen al gepasseerd was en Jacques Brinkman de bal onrglementair stopte. Javier Ar- nau schoot onberispelijk raak uit de strafbal: 2-1. Een kwartiertje voor tijd leek de derde Neder landse strafcorner de zege veilig te stellen. Met zijn befaamde 'sleeppush' zorgde Van den Ho nert voor 3-1. Een minuut later was het echter 3-2, toen Victor Pujol profiteerde van geklungel in de Oranje-defensie. Spanje nam de Nederlandse defensie onder vuur, maar Jansen hield stand. Oltmans beaamde dat de slotfase te chaotisch verliep. „We hielden de bal niet in de ploeg en zoch ten te weinig naar de simpelste oplossing. Zeker op internatio naal niveau lag het aantal fouten veel te hoog. Zuiver een gebrek aan concentratie." Mönchengladbach. Vierlandentoer nooi mannen. NEDERLAND - SPANJE 3-2 (2-0). 22. Bovelander 1-0 (se). 33. Van Wijk 2-0, 44 Arnau 2-1 (sb), 58. Van den Honert 3-1 (sc), 60. Pujol 3-2. Scheidsrechters: Lockhart (Eng), Kendnck (Nier). Toeschouwers: 400. Gele kaart (5 min. straftijd): 31. Bovelander. 65. Garcia, 67. Eikel boom. Strafcorners: Nederland: 4, Spanje: 1 NEDERLAND: Jansen; Poortenaar, Delmee, Jazet en Klein Gebbink; Brinkman, Delissen en Bovelander; Veen, Van den Honert en Van Wijk. Vliegende wissels: Van Pelt, De Nooijer, Eikelboom SPANJE: Jufresa; Amat, Ejarque, Malgosa en Usoz; Pujol, Garcia- Maurino en Escude; Freixa, Garcia en Arnau. Vliegende wissels: Escar- re, Bou, Sala, Moline. Resterende uitslag: Duitsland - En geland 1-0 (1-0). 15. Tewes 1-0 (sc). RKC maakt deel premies over Waalwijk - RKC heeft donderdag telefonisch alsnog een deel van de achterstallige premies aan het CFK, het spaarfonds voor de spelers, overgemaakt. Dat bevestigde Harko de Vlamink, namens de Vereniging voor Contract Spelers (WCS) belast met de CFK-gelden, gisteren. „RKC heeft behoefte aan een betalingsregeling met het CFK. Daarover zal binnenkort gepraat worden," verklaarde hij. Oranje 18 januari tegen Frankrijk Zeist - Het Nederlands elftal speelt op 18 januari volgend jaar een interland tegen Frankrijk. Waar het duel plaatsvindt is nog, niet bekend. De wedstrijd wordt gespeeld in het kader van het 40-jarig bestaan van het betaalde voetbal en een beetje als herinnering aan de 'watersnoodwedstrijd' uit 1953. Stan Valckx speelgerechtigd Eindhoven - Stan Valckx kan zaterdag met PSV tegen Heeren veen spelen. De Portugese voetbalbond liet gisteren de KNVB weten dat de 30-jarige verdediger speelgerechtigd is voor PSV, waar hij donderdag een contract tot juni 1997 tekende. Richard Groenendaal prof Wangen - Richard Groenendaal heeft gisteren een profcontract getekend bij Concorde, het merk dat Manfred Krikke, de vroegere manager van de PDM-ploeg, voert. De coureur heeft definitief gekozen voor het veldrijden. Boete voor Siinon Kistemaker Zeist - Simon Kistemaker heeft van de tuchtcommissie van de KNVB een boete gekregen van 1000 gulden, waarvan 500 voorwaardelijk met een proeftijd tot 1 januari 1996. Bovendien zette de commissie een voorwaardelijk boete van 500 gulden om in een onvoorwaardelijke. In de wedstrijd tegen Heracles eind september beledigde de trainer van Telstar de scheidsrechter en betrad zonder toestem ming het veld om commentaar op de leiding te leveren. Jack de Gier, die wegens het trappen van een tegenstander sinds 7 oktober voorlopig geschorst was, is 'voor twee wedstrijden uitgesloten, waarvan één wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Aangezien de spits van Go Ahead Eagles niet in actie kwam tegen MW, is hij speelgerechtigd voor het duel zondag tegen Ajax. FC Zwolle-speler Robbert Maaskant kreeg een schorsing van vier duels. Eentje meer dan Dario Kalezic van Den Bosch. De tuchtcommissie sprak Joep Kemkens van TOP na een mondelin ge behandeling vrij. Voorzitter vermoordt voetballer Maceio - De Braziliaanse voetballer Cassio Barros da Siiva is deze week door de voorzitter van zijn club vermoord. De 25-jarige speler van Gilson Raimundo da Veiga uit het noord oosten van Brazilië werd doodgeschoten omdat hij de club wilde verlaten. Volgens de politie is de voorzitter voortvluchtig. Zondag doodde een 'supporter' van de tweede-divisieclub een andere speler, omdat deze een strafschop had gemist. Hiroshima. Aziatische Spelen. ATLETIEK MANNEN Kogel: 1 Hao (Chi) 19,26 m, 2. Roubtsov (Kaz) 19,24, 3. Shengying (Chi) 18,64. 3000 m steeple: 1 Ripeng (Chi) 8.31,73, 2. Al-Mozazae (SAr) 8.33,94, 3. Uchitomi (Jap) 8.37,76. Discus: 1. Cunbiao (Chi) 58,78, 2. Wei (Chi) 57,92, 3. Popov (Oez) 56,78. Polsstok: 1. Potapovitsj (Kaz) 5,65 m, 2. Egorov (Kaz) 5,50, 3. Chul- Kuyn (ZKo), Yonekura (Jap) 5,40. VROUWEN 100 m: 1. Xiaomei (Chi) 11,27, 2. Huei-Chen (Tai) 11,41, 3. Xiaoyan (Chi) 11,43. 400 m: 1. Yugm (Chi) 51,17, 2. Hengyun 52,53, 3. Saramma (Ind) 52,57. Hoog: 1. Mounkova (Oez) 1,92 m, 2. Zalevskaia (Kaz) 1,89, 3. Taemsri (Tha) 1,83. 400 m horden: 1. Qing (Chi) 54,74, 2. Xueyan (Chi) 55,26, 3. Pei-Chm (Tai) 55,7. Esbjerg. Open Deense kampioen schappen. Tweede ronde: Van Dijk (Ned) - Wijaya (Indo) 15-3 15-9, Pelupessy (Ned) - Jorgensen (Den) 17-14 15-6; derde ronde: Chen Gang (Chi) - Van Dijk 15-8 10-15 15-12, Johansson (Zwe/5/7) - Pelupessy 15-6 15-10. Wentworth. WK matchplay. Kwartfinales: Els (ZAf/3) - Balleste- ros (Spa) 2 en 1, Olazabal (Spa/2) - Faxon (VSt) 6 en 4, Singh (Fij/8) wint op le extra hole van Pavin (VSt/1), Montgomene (Sch/5) wint met 1 hole van Faldo (Eng/4); halve finales: Els - Olazabal, Montgomene - Smgh. St. Endreol (Fra). Var Open, vrou wen. Stand na tweede ronde: 1 Strudwick (Eng) 139 slagen, 2. Reid (Sch) 141, 3. Forbes (Sch), Miehaud (Fra), De Lorenzi (Fra) en Allmark (Zwe) 143, 49 Weima 154, 60. De Boer 156. Aarhus (Den). Wereldbeker. Internationaal springconcours: 1. Coupene (Fra) Sal va d'Avegres 0-47,62, 2. Vangeenberghe (Bel) Omnistor Little 0-49,22, 3. Sprunger (Zwi) Lion's M 0-50,19, 4. Borgsten (Den) Zodiac 0-53,44, 5. Lansink (Ned) Olympic Concorde 0-54,98, 6 Raymakers (Ned) Visa Amadeus Z 0-55,57, 14 Van der Vleuten/Olym- pic Vink Baltazar 0-67,01, 18 Bril/ Bollvorm's Burggravin 0-70,80. Internationaal springconcours: 1. Ludger Beerbaum (Dui) Sprehe Baylord en Vangeenberghe/Omnis- tor Freestyle 0-29,87, 3. Simon (Oos) Apricot D 0-30,21, 4. Billington (GBr) Corona 0-31,14, 5. Sprunger/ Master Maddox M 0-37,62, 6. Mar kus Beerbaum (Dui) Alex H 4-29,10, 17. o.a. Raymakers/Visa Riviera en Van der Vleuten/OIympic Vink EI Bandolero 4, 31 o.a Lansink/Boll- vorm's Easy Jumper 8. Internationaal springconcours: 1. Vangeenberghe/Omnistor Avontuur 0-46,57, 2. Arnoldi (Ita) Loro Piana Balzam 0-48,50, 3. Charles (Ier) Greystone 0-51,68, 4. Endresen (Noo) Runbold 0-53,59, 5. Van der Vleuten/Vink Especiale 0-54,16, 6. Markus Beerbaum/Godwill Boy 0-54,70, 12. Bnl/Bollvorm's Chablis 0-65,08, 22. Lansmk/Bollvorm's Elmshorn 4-55,41, 28. Raymakers/ Visa Rasputin Z 8-55,03. Dressuur. Prix St. Georges: 1. Van Grunsven (Ned) TCM Partout 1322 punten, 2. Rehbein (Dui) Don Primaro 1295, 3. Toernblad (Den) Supermax Macho 1270, 4. Capellmann-Biffar (Dui) 1265, 5. Petersen (Den) Uff Korshej- gas 1263, 11. Stri]k (Ned) Bollvorms Faust. Intermediaire I: 1. Van Grunsven/ TCM Partout 1308, 2. Rehbein/Don Primaro 1296, 3. Toernblad/Super- max Macho 12804. Capellmann- Biffar/Garcon 1271, 5. Stuckel- berger (Zwi) Aquamerin 1255, 15. Strijk/Bollvorms Faust 1153. Buenos Aires. Internationaal toer nooi. Stand na twee ronden: 1 Judit Pol- far (Hon) 2 punten, 2. Anand (Ind), alov (Rus) VA, 4. Ljubojevic (Ser) 1, 5. Karpov (Rus), Kamski (VSt), Ivantsjoek (Oek), Sjirov (Let) V>. Guernsey. WK vrouwen, landen teams. Om 5e t/m 8e plaats: Nederland - Verenigde Staten 2-1 (Beumer - Holleran 2-9 3-9 8-10, Houtsma - Pierce 9-7 9-2 10-9, Atkinson - Khan 9-1 7-9 9-2 9-2), Duitsland - Schotland 2-1; halve finales: Au stralië - Nieuw-Zeeland 3-0, Enge land - Zuid-Afrika 3-0 Nimes (Fra). WK landenteams. VROUWEN Groep C: Duitsland - Nederland 3-0. Schöpp - Vnesekoop 21-18 21-13, Struse -^Hooman 21-14 21-9, Schall - Keen 21-12 21-12. Duits land groepswinnaar. Kwartfinales: China - Taiwan, Frankrijk - Duitsland, Hongarije - Nederland, Verenigde Staten - Rus land. MANNEN Groep A: Zweden - Oostenrijk 3-0, Engeland - Oostenrijk 3-0. Groep B: China - Japan 3-0, Rusland - Nige ria 3-0 Groep D: België - Polen 3-2. Kwartfinales: Zweden - Rusland, Tsjechië - Frankrijk, Duitsland - België, Engeland - China. Eredivisie. RODA JC - SPARTA 1-0 (0-0). 53 Atteveld 1-0. Scheidsrechter: Luin- ge. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Veldman (Sparta). RODA JC: Hesp; Senden, Atteveld, De Koek en Luijpers; Van Hoogda- lem, Iwan, Van aer Luer (89. Van- derbroeck) en Doomernik; Graef en Huiberts (77. Derksen). SPARTA: Kooiman; Veldman, Noorlander, Van Eek en Fortes; Ja- link, Sandel, Pieren (71 Krijgsman) en Groenendijk; Dennis de Nooijer en Van der Laan. Eerste divisie FC ZWOLLE - EINDHOVEN 1-0 (0-0). 69. Schellevis 1-0 Scheids rechter: Zuidema. Toeschouwers: 2850. Gele kaart: Thijssens (Eindho ven). Duitsland: VfL Bochum - TSV i860 München 2-2, SC Freiburg - Ham burger SV 3-0. Frankrijk: Lille - Nice 1-0, Caen - Montpelher 1-0, Strasbourg - So- chaux 3-2, Auxerre - Martiques 3-0, Nantes - Lens 3-0, Lyon - Rennes 3-0, Metz - Le Havre 2-1, Cannes - Paris SG 3-2, Bastia - Bordeaux 0-0. Stand: Nantes 13-29, Lyon 13-26, Cannes 13-23, Auxerre 13-21, Pans SG 13-21, Strasbourg 13-21, Lens 13-20, Bordeaux 13-19 Nationale competitie: Nijmegen - Dordrecht 4-3 (1-2 1-1 2-0), Rotter dam - Heerenveen 11-3 (4-1 3-1 4-1). Leiden. EC bekerwinnaars, vrou wen, eerste wedstrijd: Saturnus (Ned) - Egle Vilnius 22-21. Tweede wedstrijd zondag 16 oktober.

de Stem | 1994 | | pagina 11