'Clausio heeft fantastische benen Haarhuis kan weer winnen 'Italiaanse ploeg maakt meeste kans op overname van renners' BV Blindedarmontsteking velde Ma's leger HGL/KO nederlaa; NK kade bij De Si Maar verliest met Eltingh in de tweede ronde van het dubbelspel UITSLAGEN STANDEN de stem Ba de stem SPORT Feyenoord-scout Frans Bouwmeester laaiend enthousiast terug uit Brazilië Nederlands bedrijf propageert bescherming velden Noorse stadions Roda-PSV wellicht naar maandagavond Eerbewijs voor Fred Lebow Ploegleider Walter Planckaert van Histor: LSPORTNIEUWS KORTl UCI houdt Vandenbroucke aan contract Herbert naar Ligier Nederlaag voor Hans Jorritsma Dozijn arbiters wacht royement Ivic en Ettori bij AS Monaco Supporter Perugia drie maanden cel Eerste overwinning squashvrouwen Tyfoon maakt atletiek onmogebjk AUTOSPORT AZIATISCHE SPELEN VOETBAL SPORTPRIJSVRAGEN^ ZAALVOETBAL Actieve biljai DONDERDAG 13 OKTOBER 1994 Van onze verslaggever Jacques Hendriks Breda - Vermoeid maar laaiend enthousiast is Frans Bouwmeester gisteren na een lange vliegreis teruggekeerd uit Brazilië. De Bredase hoofdscout van Feyenoord verbleef bijna veertien dagen in het land van de wereld kampioenen voetbal en was er getuige van hoe zijn voor zitter Jorien van den Herik maandag de transfer van jeugdinternational Clausio naar zijn club afrondde en het talent tot 1 juli 2000 vastlegde. Gezien de kwaliteiten van de in Brazilië pas sinds drie maanden als full prof actieve speler gaat men er bij Feyenoord van uit dat Clausio probleemloos aan een arbeidsvergunning zal komen. De van Portuguesa uit Sao Paulo overgenomen Clausio, officieel geheten Clausio Jesüs de Carval- ho, is niet de enige speler, die Frans Bouwmeester het water in de mond bezorgde. De ex-speler van NAC, Feyenoord en Oranje had wel een hele bus voetballers mee naar Nederland willen ne men. „Het was een schitterende reis, zeker op voetbalgebied. Brazilië is wat dat betreft na tuurlijk een fantastisch land, je weet soms gewoon niet wat je ziet op de stranden daar." Een van de andere pareltjes, die Bouwmeester ontdekt heeft in het land van Pele, Romario en Ronaldo volgt mogelijk binnen kort Clausio naar Rotterdam. Het gaat om de 20-jarige mid denvelder Hugo, speler van het befaamde Flamengo uit Rio de Janeiro. Voorzitter Van den Her ik is met hem en de leiding van zijn club nog in onderhandeling. „Hugo speelt in het Olympisch elftal en is ook een goede, maar ik persoonlijk vind Clausio be ter, sneller, directer," aldus Frans Bouwmeester. De Bredanaar, vergezeld door een Portugees sprekende tolk, was in Brazilië te gast op een groot, door de Braziliaanse voet balbond georganiseerd trai ningskamp. „We zijn daar fan tastisch ontvangen. Dat danken we aan de goede contacten die ik de laatste jaren met Brazilianen heb opgebouwd bij een groot internationaal jeugdtoernooi in het Franse St. Brieux, waar ik met Willem II (Bouwmeesters vorige werkgever, JH) een paar keer geweest ben." Bouwmeester wil niet zeggen of de momenteel met de Braziliaan se ploeg onder de 21 jaar in Saudi-Arabië verblijvende Clau sio een speler is die direct in Feyenoord 1 opgesteld kan wor den. „Dat bepaalt de trainer. Hij moet natuurlijk nog gebracht worden, maar ik hoop wel dat hij zo goed blijkt te zijn, want anders heb ik het slecht gedaan. Clausio is een rechtsbenige spe ler, die zowel rechts als centraal op het middenveld kan spelen. Hij is zeer technisch en kan de rol van spelmaker aan. Hij daagt voortdurend zijn tegenstander uit, het is een echte voetballer." Fysiek sterk lijkt Clausio niet, te meten naar zijn lengte, 1.70 me ter, en gewicht, 64 kilogram. „Dat klopt, maar hij heeft hele goede 'poten', echt fantastische benen. En een heel goede uit straling, dat merkte wel toen ik met hem sprak." Bouwmeester zag Clausio behal ve tijdens trainingen ook drie keer in een wedstrijd bezig, maar had niet zo veel tijd nodig om in de ban van de jeugdige Braziliaan te raken. „Bij het in trappen zag ik het meteen, op dat moment wilde ik hem al naar Feyenoord halen. En nu nog ho pen dat het met Hugo lukt en dat ze het allebei gaan maken. Want mijn streven is om het gedaan te krijgen dat Feyenoord er de komende tijd in totaal zes internationals bijkrijgt, Neder landers of buitenlanders." Clausio arriveert misschien al voor volgende week zondag in Rotterdam. Of hij alleen komt of net als Ronaldo ook de rest van de familie meeneemt, weet Bouwmeester niet. „Dat bepaalt Feyenoord, maar het lijkt mij normaal dat je zo'n jongen niet alleen laat komen. Hij is pas achttien jaar en moet dus nog wat bijstand hebben." Tokyo (anp/rtr) - Paul Haarhuis heeft de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Tokyo. De Brabander versloeg in de Japanse hoofdstad de Zweed Jarryd in twee sets, 6-3 6-4. Het was de eerste overwinning voor Haarhuis sedert het Melkhuisje in Hilversum. Met Haarhuis bereikten ook Krajicek en Eltingh de derde ronde in het 1,8 miljoen gulden toernooi. Krajicek stond zes ga mes af aan de Zuidkoreaan Kim, 6-4 6-2-, Eltingh had meer moeite met de Amerikaan O'Brien, 6-4 7-5. Het geplaatste trio Neder landers had in de eerste ronde een bye. Haarhuis raakte na een sterke seizoenopening tijdens Roland Garros in een vormcrisis. Hij verloor in de Franse Grand Slam in de eerste ronde en won daarna tot Tokyo alleen nog van Eltingh op het Melkhuisje in Hilversum, half augustus. Zijn overwinning op Jarryd betekende voor de als achtste geplaatste Brabander de verlossing. De inzinking in het enkelspel had de laatste maanden geen invloed óp zijn optreden in het dubbel. Daarin verdedigde hij met Eltingh de eerste plaats op de wereldranglijst met allure. Het duo won de US Open, en de toernooien in Kuala Lumpur en Sydney en verloren in de aan loop naar de Amerikaanse Grand Slam de finales in Schen ectady en Indianapolis. Maar, of de duvel ermee speelde, Haar huis was gisteren nog zo in de jubelstemming over zijn over winning in het enkelspel, dat hij met Eltingh in de tweede ronde van het dubbelspel prompt on deruit ging tegen het gelegen- heidsdubbel Edberg én Matsuo- ka. In Tokyo staat Haarhuis in de derde ronde tegenover Krajicek, negende geplaatst, en winnaar Van onze verslaggever Oslo - Een Nederlands bedrijf heeft de EK-interland Noorwe gen - Nederland gisteren aan gegrepen voor de presentatie van een nieuw systeem om voetbal velden te beschermen. Directeuren van alle voetbalsta dions uit de hoogste klassen van de Noorse competitie waren aan wezig bij de demonstratie van Ceré's Systems uit Leiderdorp. Volgens het bedrijf kan bij ge bruikmaking van het nieuwe systeem de winterpauze in de noordelijke landen worden be kort tot circa twee maanden. Vanaf volgende week wordt de competitie in Noorwegen tot be gin maart stilgelegd. Het giste ren gedemonstreerde systeem, waarvan het idee afkomstig is uit de kassenbouw, vergt een investering van circa twee mil joen gulden per stadion. van het toernooi van Sydney. Eltingh, tiende op de lijst van bechermde spelers, speelt in de derde ronde tegen de Australi sche qualifier Kilderry, die zijn als zevende geplaatste landge noot Rafter versloeg. Met Rafter verdwenen ook Bru- guera en Becker van het tapijt in Tokyo. Bruguera, tweede ge plaatst achter Ivanisevic, ver speelde tegen de Amerikaanse Ho een voorsprong van 5-1 in de derde set. Ho, 145e van de we reld, koos daarna onvervaard voor de aanval en dat betaalde uit, 6-7 6-2 7-6 (1). Becker, vijf de geplaatst en zondag verliezer tegen Krajicek in de finale in Sydney, had weer eens last van zijn slow start. De Nieuwzeelan- der Steven serveerde hem koel af, 6-3 6-4. Tokyo. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Tweede ronde: Haarhuis (Ned/8) - Jarryd (Zwe) 6-3 6-4, Krajicek (Ned/9) - Kim (ZKo) 6-4 6-2, El tingh (Ned/10) - O'Brien (VSt) 6-4 7-5, Kilderry (Aus) - Rafter (Aus/7) 6-3 6-2, Qlhgyski (Rus) - Reneberg (VSt/12) 6-7 7-5 7-5, Stark (VSt/16) - Masur (Aus) 6-3 6-4, Ho (VSt) - Bruguera (Spa/2) 6-7 6-2 7-6, Krickstein (VSt/14) - Black (Zimj 6-1 6-1, Steven (NZe) - Becker (Dui/5) 6-3 6-4, Chang (VSt/6) - Tarango (VSt) 4-6 6-3 4-1 opgave Tarango. Dubbelspel, tweede ronde: Edberg/ Matsuoka (Zwe/Jap) - Haarhuis/El- tingh (Ned/1) 7-5 7-6. Filderstadt (Dui). Vrouwen, 720.000 gulden. Eerste ronde: Huber (Dui/8) - Ritt- ner (Dui) 6-3 4-6 6-4, Habsudova (Tsj) - Hy (Can) 6-3 6-1, Navratilova (VSt/2) - Grossman (VSt) 6-4 3-6 6-0, Werdel (VSt) - Zvereva (WRu/5) 2-6 6-2 7-6. Tweede ronde: Pierce (Fra/3) - Ru- bini (VSt) 7-5 7-6, Martinez (Spa/1) - Mesjki (Geo) 6-2 6-3. Ostrava (Tsj). Mannen, 520.000 gul den. Tweede ronde: Carlsen (Den) - Van Herck (Bel) 6-4 6-3, Boetsch (Fra/6) - Radulescu. (Dui) 7-6 6-2, Svensson (Zwe) - Renzenbrink (Dui) 6-3 6-1, Washington (VSt/5) - Dreekmann (Dui) 7-6 6-3. Tel Aviv. Mannen, 500.000 gulden Tweede ronde: Muster (Oos) - Pesco- solido (Ita) 7-6 5-7 6-4. Kerkrade - Als Roda JC met PSV tot overeenstemming komt, zal het duel Roda JC-PSV, door de KNVB aanvankelijk vastgesteld op 1 november, worden gespeeld op maandag 31 oktober. Dinsdag 1 november is voor Ro da JC taboe aangezien in de avonduren van die dag de re turns van de tweede ronde voor de UEFAcup worden gespeeld. Hoewel de Nederlandse clubs voor dit toernooi zijn uitgescha keld, is het buitenlands aanbod van wedstrijden op de televisie zo groot dat men in Kerkrade vreest voor minder toeschou wers. Overigens moet PSV zaterdag 29 oktober thuis tegen FC Gronin gen aantreden. New York (rtr) - Autoriteiten van de stad New York, lange afstandlopers en parkbezoekers wandelden woensdag hand in hand over de finishlijn van de New York marathon in Central Park als eerbewijs aan Fred Lebow. De stichter van de New York marathon overleed zondag op 62-jarige leeftijd aan de gevolgen van een hersentumor. „Hij heeft de levens van velen veranderd, ook-het mijne. Hij zal altijd een aparte plaats in mijn hart houden", aldus een tot tranen geroerde Grete Waitz, de Noorse atlete die de marathon van New York negen maal won. Waitz, Allan Steinfeld, de voorzitter van de 31.000 tellende New York Roadrunners Club, en New Yorks burgemeester Rudolph Giuliani, liepen voorop in een menigte van enkele duizen den personen, van wie velen in hardloopkleding met de medaille van de New York marathon om de hals Op 6 november wordt de marathon van New York voor de 25e maal gehouden. De verwachting is dat ruim 30.000 atleten zullen starten. Lebow nam in 1970 het initiatief tot de marathon die is uigegroeid tot de bekendste van de wereld. In dat jaar was Lebow een van de 55 van de ruim 200 deelnemers die de wedstrijd over vier ronden door Central Park uitliepen. In 1976 slaagde Lebow erin de autoriteiten te overtuigen dat de marathon door de vijf stadsdelen zou moeten voeren. Sindsdien is de start van het evenement op de Verrazano Narrows brug en de finish in Central Park. Ann Grossman maakt aanstalten om haar racket op te eten tijdens de beslissende derde set die ze met 6-0 van Martina Navratilova zou verliezen. F0T0 ANP Van onze verslaggever Jan Seuren Nevele - Vijf ploegen zijn volgens ploegleider Walter Planckaert van Histor geïnte resseerd om kopman Wilfried Nelissen en een aantal ploeg maats over te nemen. Nadat eerder Polti (Italië), GAN (Frankrijk) en Lotto (België) belangstelling hadden ge toond, hebben zich nog twee Italiaanse ploegen gemeld. De nieuwe sponsor Refin en een ploeg waar van de naam angstvallig geheim wordt ge houden. Walter Planckaert zegt dat de onbekende kandidaat verreweg de meeste interesse heeft ge toond. De ploeg is bereid behal ve kopman Wilfried Nelissen ook zijn ploegmaats en landgenoten Mare Sergeant, Guy Nulens, Jo- han Capiot en Jo Planckaert over te nemen voor de duur van één seizoen. De sponsor heeft belangen op de Belgische markt. Volgens de ploegleider van His tor gaat het niet om Carrera. Als de onderhandelingen worden af gerond zal Walter Planckaert de Belgische renners als ploegleider begeleiden in de Westeuropese wedstrijden. Planckaert en Post voeren namens de renners de onderhandelingen met de kandi daat-ploegen. „De ploeg met de meeste belang stelling voor onze coureurs heb ben ons tien dagen bedenktijd gegeven. Zij willen de naam van de ploeg niet vrijgeven voor dat alles in orde is. Wij willen de renners gezamenlijk ergens on der brengen," zegt Planckaert. „Dat is het gemakkelijkst als de coureurs in 1996 weer naar Post terugkeren, indien hij een geld schieter heeft gevonden. Van daag onderhandelen Post en ik nog met ploegleider Jean-Luc Vandenbroucke van Lotto. De Belgische ploeg heeft zich vanaf het begin sterk gemaakt voor de komst van Nelissen." Peter Post maakte tien dagen geleden tijdens een bijeenkomst in Breda bekend, dat hij voor volgend jaar geen overeenstem ming had bereikt met een kandi daatsponsor over een langdurig contract. Daardoor kwamen ze ven renners, die nog een doorlo pend contract hadden, plotseling zonder werk. Eddy Bouwmans en Gerrit de Vries hebben inmid dels overeenstemming bereikt met ploegleider Jan Raas van Novell. Het jeugdige Franse ta lent Cedric Vasseur, dat in het naseizoen bij de profs debuteer de, heeft bij GAN onderdak ge vonden. Patrick Jonker onder handelt met ONCE, maar heeft nog geen handtekening gezet. Ploegleider Hennie Kuiper van Motorola heeft zijn ploeg voor het volgend seizoen zo goed als rond. De Amerikaanse ploeg heeft negentien renners onder contract onder wie een Neder lander, neo-prof Max van Hees- wijk uit Baexem. Alcala, Ander son, Schur (gestopt), Hundert- marek (Telekom), Hampsten. (Banesto), Larsen (geen contract) zijn verdwenen, Casartelli (ZG Mobili), Merckx (Telekom), Peron (Polti), Johnny Weltz (Ar- tiach), Zamana (Kelme), de neo- profs Van Heeswijk (Ned), Fra- ser (Can), Julich en Livingston (Vst) en Ozers (Let) zijn de nieu welingen. Andreu, Armstrong, Bauer, Dernies, Hincapie, Mejia, Stenersen, Swart en Yates blij ven. De negentien renners verte genwoordigen twaalf nationali teiten. De Belgische ploegleider Walter Godefroot moet het vanaf 1 ja nuari 1995 met de volgende ren ners doen bij Telekom: Aldag, Audehm, Bölts, Dietz, Gröne, Henn, Heppner, Kummer, Ludwig, Raab, Trumheller, Wer ner, Wesemann, Zabel, Hundert- marek, Ullrich (allen Duitsland), Holm (Den) en Pulnikov (Oek raïne). Het contract met Mare van Orsouw werd niet verlengd, Krieger stopt. Hiroshima (rtr) - Elf lange-afstandloop- sters van „Ma's leger" hebben gelijktij dig een blindedarmontsteking gekregen, waardoor zij lange tijd uit de roulatie waren. Dat heeft de Chinese atletiek- coach Ma Junren woensdag in Hiroshi ma bekendgemaakt. De coach onthulde daarmee een mysterie. Zijn pupillen verschenen dit seizoen op tot dusver niet-verklaarde wijze in het interna tionale circuit. Zij namen niet deel aan de lucratieve Grand Prix-wedstrijden. In augustus 1993 hadden ze tijdens de we reldkampioenschappen atletiek in Stuttgart de titels op de 1500 meter, 3000 meter en de 10.000 meter veroverd. Drie weken later verbeterde Qu Junxia het wereldrecord op de 1500 meter en Wang Junxia dat op de 3000 meter en de tien kilometer bij de Chinese Spelen in Peking met spectaculaire marges. In Hiroshima zei Ma Junren dat elf atletes een blindedarmoperatie hadden ondergaan. „We moesten de training onderbreken door ziekte. Elf kregen blindedarmontsteking en moesten worden geopereerd." Door de lange afwezigheid van de atletes namen de geruchten over doping steeds meer toe. Arne Ljungkvist, de Zweedse voorzitter van de medische commissie van de Interna tionale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) stelde: „Het is opvallend omdat het aantal ontstekingen zeer hoog ligt in een zo kleine groep atletes en dat in een zeer korte tijd spanne. Het klinkt verbazingwekkend. Nor maal komt de ontsteking van de blinde darm voor bij kleine kinderen. Dit komt mij vreemd voor. Vooral door het hoge aantal." Overigens wil hij van het gebruik van dope door de Chinezen niet weten, zolang het niet bewezen is. De Japanse teamarts Ichiro Kono vertelde dat het ontsteken van de blinde darm slechts zelden voorkomt bij zeer actieve mensen, die een zware training ondergaan. „Het komt voor. Er zijn echter maar enkele gevallen bekend. Brussel - Frank Vandenbroucke (19) mag niet weg bij Lotto. De I Internationale Wielren Unie UCI steunt de Belgische wieler ploeg en zal bij contractbreuk maatregelen nemen renner en de ploegen die hem willen wegkapen. Het talentvolle neefje van Lotto-ploegleider Jean-Luc Vanden. broucke staat nog tot eind volgend seizoen onder contract bii 1 zijn oom. Hij had een aanbieding op zak van de nieuw te vormei) formatie van GB (Museeuw) en Mapei (Rominger). De jon coureur meende dat hij onder de hoede van Museeuw Rominger beter zou kunnen rijpen dan bij Lotto. Een tussentijdse transfer is reglementair alleen mogelijk indien de werkgever akkoord gaat en de UCI een overstap goedkeurt „Nu Lotto vasthoudt aan het contract, zullen wij toezien dat de renner zijn verplichting nakomt", luidde de beslissing van de1 commissie beroepsrennen van de UCI. Parijs - Johnny Herbert is overgestapt van Lotus naar Ligier. i Dat heeft de teamleiding van de Franse renstal woensdag in Parijs bekendgemaakt. De 30-jarige Brit neemt de plaats in van de Fransman Eric Bernard. Herbert debuteert zondag al vooi zijn nieuwe werkgever tijdens de Grand Prix van Europa in ht Zuidspaanse Jerez. Hij rijdt ook de Grote Prijzen van Japan en Australië voor Ligier. Ligier werd in de loop van het seizoen opgekocht door Flavic 1 Briatore, teammanager van Benetton Ford, de werkgever var. Jos Verstappen. De tweede rijder in de Franse renstal is hel Franse talent Olivier Panis, dat dit seizoen tijdens de Grand Prix van Duitsland op Hockenheim als tweede eindigde. Hiroshima - De hockeyers van Zuid-Korea en India, twee tegenstanders van Nederland op het WK in Sydney, staan in de finale van de Aziatische Spelen. Zuid-Korea schakelde in Hiroshima de Pakistani onder leiding van coach Hans Jorritsma uit na het nemen van strafballen, India versloeg Japan (1-0). Zuid-Korea en Pakistan hielden elkaar in de reguliere speeltijd en verlenging in evenwicht, 2-2. De Zuidkoreanen namen de i strafballen beter. Zij misten er niet een, de Pakistani twee. Vooi Pakistan en coach Jorritsma was de nederlaag een zware ontgoocheling. De winnaar van de Aziatische Spelen zich rechtstreeks voor het olympisch toernooi van 1: Atlanta. Zuid-Korea heeft een naam in het Aziatische hockey. Het was j winnaar van de Aziatische Spelen in 1986 en Aziatisch kam pioen in 1993 in Hiroshima. De finale tegen India wordt een herhaling van de eerdere groepsontmoeting die India met 3-1 won. De Indiase ploeg bereikte de eindstrijd door een doelpunt I van Anil Andrin. Hiroshima - Een dozijn arbiters bij de bokswedstrijden van de Aziatische Spelen wacht een royement. Zij zijn in Hiroshima incompetent gebleken. Dit heeft voorzitter Anwar Choudhiy, voorzitter van de wereld-amateurboksbond, woensdag meege deeld. Bij de Aziatische Spelen ontstonden opnieuw incidenten over arbitraire beslissingen in bokspartijen ondanks de invoering va» het electronisch systeem. Dit wordt bediend door vijf arbiters. Pas als drie van de vijf een rake stoot waarnemen en binnen een I seconde de machine bedienen wordt een slag geteld. Desondanks ging het herhaaldelijk mis. Vassili Jirov uit Kazachstan was j overtuigd te hebben gewonnen van de Zuidkoreaan Ko en bleef j uit protest in de ring staan. Choudhry had met eigen ogen waargenomen dat de uitslagen van vijf partijen niet juist waren. Monte Carlo - AS Monaco heeft de technische staf vernieuwd. Tomislav Ivic werd woensdag gepresenteerd als technisch direc- "tbür, Jean-Luc Ettori als tralnef. Zij volgen Arsene Wengerop, die in september werd ontslagen. Ettori, oud-doelman van het Franse nationale elftal en onder meer AS Monaco, werkte sinds het vertrek van Wenger al als interim-trainer. Ivic werkte in het verleden onder meer voor Ajax, Anderlecht, Porto en Marseille. Monaco staat in de Franse competitie na elf wedstrijden op de dertiende plaats. Perugia - Een 26-jarige supporter van de Italiaanse tweede-di visieclub Perugia is woensdag tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. De man, Fausto Maiettini, had zondag tijdens de thuiswedstrijd tegen Palermo fans van de tegenpartij bekogeld. Bij zijn arrestatie had hij bovendien met de politie gevochten. St. Peter Port - Het Nederlandse vrouwenteam heeft woensdag bij het WK squash op Guernsey de eerste overwinning behaald. Desondanks heeft de ploeg van de Engelse bondschoach Jonah Barrington zich niet weten te plaatsen voor de halve finales. De Nederlanders spelen in de kwartfinales om de posities vijf tot en met acht. In de laatste groepswedstrijd versloeg Oranje Schotland met 2-1. Eerder in het toernooi verloren de vrouwen van ZuidTAfri- ka (2-1) en Australië (3-0). De wedstrijd tegen de Schotten begon voor de Nederlanders met een tegenvaller. Kopvrouw Hugoline van Hoorn, die maandag in de wedstrijd tegen Zuid-Afrika geblesseerd uitviel, moest in de wedstrijd tegen Senga Macfie opnieuw afhaken. Nicole Breumer en Marjolein Houtsma stelden de zege alsnog veilig door Heien Macfie en Wendy Maitland te verslaan. Hiroshima - Een over Japan en Korea razende wervelwind heeft woensdag het atletiekprogramma van de Aziatische Spelen onmogelijk gemaakt. De tyfoon bracht zware regen met zich mee. In het atliekstadion van Hiroshima werden windstoten van 10 meter per seconde gemeten. Op het programma stonden woens dag 400 meter horden, 3000 meter hindernisloop, 800 meter, discuswerpen, polsstokhoogspringen, speerwerpen en hoogspringen. Rally van San Remo. Eindstand: 1. Auriol (Fra) Toyo ta 5.56.40, 2. Sainz (Spa) Su baru 0.21, 3. Biasion (Ita) Ford 0.47, 4. Thiry (Bel) Ford 1.17, 5. McRae (GBr) Subaru 1.36, 6. Cunico (Ita) Ford 1.51. Stand WK na 9 van 10 races: 1. Auriol 110 punten, 2. Sainz 99, 3. Kankkunen (Fin) 78. Stand merken: 1. Toyota 165 punten, 2. Subaru 146, 3. Ford 102. Atletiek: finales. Mannen, 400 m: 1. Muftah (Qat) 45,48, 2. Ju-Il (ZKo) 45,87, 3. Sakulchun (Tha) 46,50. 800 m: 1. Jin-il (ZKo) 1.45,72, 2. Weiguo (Chi) 1.46,44, 3. Yong-hwan (ZKo) 1.46,69. Vrouwen, 800 m: 1. Yunxia (Chi) 1.59,85, 2. Li (Chi) 2.00,66, 3. Wilson (Ind) 2.02,22. Hockey: halve finales: Zuid-Ko rea - Pakistan 2-2 nv., Zuid- Korea wint na strafballen, India - Japan 1-0. Judo: finales: mannen: -95 ke: 1. Ozaizumi (Jap), 2. Kim Jae-sik (ZKo), 3. Solovijev (Oez) en Tsjakimov (Kaz). +95 kg: 1. Konno (Jap), - Mahmoud (Syr), 3. Bat-Erdene (Mon) en Wang Ruisheng (Chi)- Vrouwen: -72 kg: 1. Kim Ml Jung (ZKo), 2. Leng Chunhui (Chi), 3. Fukuna (Jap) en Chen Chiu Ping (Chi). +72 kg: 1. Zhang Ying (Chi), l- Yen Wen-hua, 3. Shon Hyon Me (ZKo) en Suzuki (Jap). Italië. Beker, derde ronde, eer ste wedstrijd: Fiorentina - Sanr- pdoria 2-1, Foggia - Torino 3-0, Genoa - Roma 2-0, Juventus - Reggiana 2-0, Lazio - Piacenza 3-2, Milan - Inter 1-2, Parma - Cagliari 2-0. DUITSE MIDLOTTO Trekking A: 5-12-22-30-41-43 reservegetal: 46 c I Trekking B: 7-10-12-24-44-46 reservegetal: 39 Spel 77: 8 8 6 4 5 1 1 Super 6: 0 9 4 0 1 0 Van onze sportmedewerker Axel - Vooruit uit Bresken heeft de leiding in de tweedd klasse van het regionale zaal voetbal genomen. In De Veer- hoek te Oostburg klopte deze equipe het bezoekende Ter- neuzen Bonded Stores met 7-5 en is nu de enige ploeg die na twee competitierondes! nog zonder puntverlies is. IZV-De Pooter/Koole werd 6-4. De Sasse- derby tussen Corn Boys/Benny Sport en Corn Boys/ Ranschaert, die in De Vlaande ren werd uitgevochten, kende| Van onze biljartmedewerker Hulst - De biljartverenig bestaat dit seizoen tien jaa: actieve vereniging wil men 'laten passeren. Daarom het toernooi op poten gezet en titelstrijd in het kader 38/2. Aansprekende activiteiten, maar voor De Smickel is dat niet nieuw. De club nam reeds ter gelegenheid van het vijfjarig be staan het nationaal kampioen schap tweede klasse bandstoten voor zijn rekening en hield toen ook een groots opgezet neder- laagtoernooi waaraan tal van verenigingen uit de regio en daarbuiten deelnamen. Nu is het niet anders. De eerste wedstrijden van dit nederlaag- toernooi zijn reeds gestart. „We hebben 24 clubs uitgenodigd. Steeds komen er twee clubs op een wedstrijdavond. Daardoor is de belasting voor onze leden niet zo groot. Op zo'n wedstrijda vond kunnen onze leden ver schillende partijen spelen en in totaal moeten ze daardoor maar een keer of drie in het hele seizoen komen. Dat komt na tuurlijk ook omdat we een grote vereniging hebben," aldus voor zitter Rob Claerhoudt. De Smickel kende vooral een spectaculaire groei toen Rob Claerhoudt ruim drie jaar terug van zijn oude zaak in de Bier kaaistraat naar de huidige bas- serie De Smickel verhuisde. Een schitterende biljartaccommoda tie, die meewerkte om tal van nieuwe leden over de streep te krijgen. „We hebben momenteel zo'n veertig leden. Daarvan spe len er maar liefst 33 voor de KNBB. We vormen negen teams. Dat is best uniek hier in Zeeuws-Vlaanderen. Het geeft Van onze biljartmedewerker Hulst - Het nederlaagtoernoo| Smickel in het kader van het volle gang. Vier ploegen waren reeds te gast in brasserie De Smickel te Hulst. Tot nu toe wist HGL/ KOT'86 uit Sas van Gent de organiserende vereniging de grootste nederlaag toe te bren gen. HGL/KOT'86 won met 27 caramboles verschil. Goede tweede is De Grensvrienden uit Koewacht met plus vijf tien, derde Den Ouden Arend uit St-Jansteen met plus acht en vierde ABC Breskens met plus drie caramboles. Van onze biljartmedewerker Hulst - De biljartverenigin vrijdag 21 tot en. met zonda kampioenschap derde klass handeling op die dagen is bra het clublokaal van de organise Deze titelstrijd wordt vrijdag 21 oktober om 12.30 uur geo pend door de wethouder van sportzaken van de gemeente Hulst, Ben Picavet. Tijdens de slotdag zal de vice-voorzitter van de KNBB, ex-Zeeus-Vla- ming Wim du Fossé, acte de presence geven. De wedstrijden beginnen vrij dag 21, zaterdag 22 en zondag oktober om 13.00 en de slotpartij wordt zondagmid dag vanaf drie uur afgewerkt. De finalisten spelen naar 150 caramboles en de moyenne- grenzeneri in deze klasse schommelen tussen de 7.00 en LY3i. Tocl1 ziln zeven van de cht finalisten en zelfs ook één reserve gepromoveerd in de

de Stem | 1994 | | pagina 10