57.50 Frank de Bruycker optimistisch te ides. 'We hebben nu een echt honkbalveld' Benjamin van Teijlingen 500e lid SV Aloy start met winterlopen Van Waesberghe verovert titel vijfde klasse WIELER SPATTEN Dikke banden-project ontwikkelt zich in positieve lijn DKSTEM SPORT ZEELAND B2 DRINKEN EN KUUR Het Zeeuwse Honk bereikt nieuwe mijlpaal met home run-hekwerk Open-deur-dag van Zeeuwse Sportraad Kloetinge heeft grote aantrekkingskracht op de jeugd Remy Magnus: 4Ik hoop nog een keer de duizend te halen' Meeuwse en De Grave goed op dreef Den Bakker wint Putte/Kapellen Feestavond van supportersclub Francois Franse 94 x 5: pen het dan over onze nieuw- paarvorm: de slimme, snelle 180 D. 030-471242 of bezoek 'de Mercedes-Benz dealer bi) u in de buurt. WOENSDAG 12 OKTOBER 1994 Randstad Randstad Randstad Randstad Randstad Randstad Interdisc Verzenddiensten GPdW GPdW GPdW GPdW GPdW GPdW GPdW Tempo Team Tempo Team Brugman Badkamers BV Handyman B V Russ Berrie Benelux B V. YTONG Nederland B V YTONG Nederland B V Hoogerwerff Staalkabel B.V. Atlas Balear S.L BBG Incasso (groep) B.V. „Internationale Groep" Thetford B V Tad Benelux Scaldia Plus Atlas Copco Medinet Berkel Basics B V Remmers Bouwchemie B.V. Gemeente Etten-Leur Stichting SOVAK R W Bio Research Tandartsencentrum Tolberg Stichting RIBW Sticht Psych, zorgvoorz. ZLO. Sticht Psych zorgvoorz. ZLD. Stichting RIBW De Vurssche Van Boxtel Hoortoestellen Sticht Ouderenwerk Breda Is uw limiet ook 65 kilo of mag het iets minder zijn zijn 100% plantaardig stillen het hongergevoel zijn vet afbrekend voorkomen vochtophoping geven tijdens het kuren nieuwe energie Zijn makkelijk in te nemen, 2x daags 8 druppels in een half glas water kunt u normaal idert uw gewicht ilo per week w onze medewerker ÜinusVerberkmoes Terneuzen - Onder ideale omstandigheden en met een sfeervol tweedaags toernooi, heeft Het Zeeuwse Honk een splinternieuw home run-hek werk in gebruik genomen. De accommodatie in sportpark 0ude Vaart te Terneuzen is daarmee meer nog dan voor heen het beste veld in 'België' «worden. „Nu nog een club jes," weet een trotse voor atter Henk van Beest. HONKBAL jen hekwerk als afscheiding rond het terrein was sinds de oplevering van het sportpark Oude Vaart een wens van Het Zeeuwse Honk, waaraan niet voldaan kon worden. „Het park kostte vier miljoen gulden. Een hekwerk rond ons terrein kon daar niet vanaf," herinnert Wim van Walraven, secretaris van Het Zeeuwse Honk zich nog maar al te goed. Die droom werd deze week werkelijkheid en offi cieel in gebruik genomen door Michiel Westerlaken van mede sponsor Dow, die in samenwer king met aannemersbedrijf De Bruyne en ABC-hekwerk de mo gelijkheid tot de bouw opende. Met dit zogenaamde home run hek, met afstanden vanaf de slagplaats van 94-107-90 meter in een halve ronde rond het speelveld geplaatst, realiseerde Het Zeeuwse Honk opnieuw een stap op weg naar volwassenheid. Iets waaraan met name de laat ste jaren keihard wordt gewerkt getuige de nieuwe seorehokken, die vorig jaar werden gebouwd en in gebruik genomen en de aanschaf van een werpmachine plus het plaatsen van een slag kooi. „Onze grote wens, die we intus sen al enkele jaren koesteren, is het bouwen van een clubhuis. Met zo'n onderkomen erbij zou den we ook in de wintermaanden activiteiten kunnen ontplooien," meldt Henk van Beest, die ko mend seizoen opnieuw een vrou- wen-softbalteam op de been wil brengen. Kortom, Het Zeeuwse Honk, heeft ondanks dat er in de laatste jaren veel is gerealiseerd, nog enkele pijlen op de boog. Ontevreden is men zeker niet. Dat bleek zonneklaar tijdens het tweedaagse toernooi. Een spor tief treffen dat mede door de activiteiten rond het veld, bij zonder sfeervol was. Zij het dat enkele teams als SAT-tigers uit Tilburg (2 teams), Kokolishi uit Den Haag en Kennermerland op het laatste moment verstek lie ten gaan. „Jammer," zei toer- nooileider Wim van Walraven, die met name veel waardering had voor teams als DVS uit Waalre en Onze Gezellen uit Haarlem, die de nacht door de vorst niet in de opgezette tenten maar in de kleedlokalen door brachten. „Een gezellige boel," constateerde Henk van Beest toen hij in alle vroegte zijn ac commodatie controleerde. In die ongedwongen sfeer en onder een stralende zon werd bij het honkballen Nicois'94 uit Haarlem winnaar voor DVS uit Waalre, dat tweede werd. ZH Pirates pakte de derde stek voor achtereenvolgens Onze Gezellen uit Haarlem en Wielsbeke uit België. Het softbal leverde een zege op voor Almere'90 met als tweede het Belgisch nationale team en ZH Pirates als derde. Bij de miniemen won Antwerp Eag les voor respectievelijk ZH Poe ma's, Borgerhout en Tje Booster uit Roosendaal. Van onze medewerker Fred Rabout jjzendijke - De 'dikke banden-wielerwedstrijden' voor de jeugd blijken vruchten af te werpen. Vorig jaar in Kruimngen met slechts vijf deelnemers gestart, werd in de tot nu toe verreden negentien wedstrijden dit jaar een gemiddelde gehaald van 35 deelnemers per wedstrijd. Het aantal wedstrijden steeg van zeven vorig jaar tot twintig dit jaar. WIELRENNEN „Toch een aardig succesje ge boekt om de wielersport weer uit bet slop te halen," oordeelt Frank de Bruycker, de 36-jarige jeugdcoördinator bij het district Zeeland van de KNWU en daar- naast internationaal jurylid. Hij beseft als geen ander dat het nog vroeg is om vreugdekreten 'van de daken af te schreeuwen. Hij zegt: „Maar toch is het de verwachting dat er volgend sei zoen bij Middelkamp een vijftal en bij Zeeuws-Vlaanderen een tweetal nieuwelingenlicenties kunnen worden uitgereikt. Daarnaast wellicht een paar bij de vrouwen-junioren. Na ander- lalf jaar geen slechte oogst. Te- neer daar Middelkamp dit jaar twee en Zeeuws-Vlaanderen één nieuwelingenlicentie bij de KN WU moest aanvragen. Met name bi] Middelkamp zijn ze goed be zig. Ze hebben er een aparte jeugdafdeling op poten gezet. Op een afgesloten parcours op het Goese industrieterrein hebben de afgelopen zomermaanden zo'n twintig jongens en meisjes meegedaan aan de clubcompeti tie, die Bert van Gils er al een aantal jaren houdt. Ze hebben een eigen clublicentie ingevoerd waarvan er 23 zijn uitgereikt. Uitstekend Bij Zeeuws-Vlaanderen doet Guus Barhorst uitstekend werk. Hij is met zo'n man of zeven bezig. Zijn mogelijkheden zijn echter beperkter dan bij Middel kamp, maar er zit leven in de brouwerij en dat was de afgelo pen tien jaar bepaald niet het geval. Het KNWU-jeugdwielren- Van onze sportredactie Middelburg - De Zeeuwse Sportraad, een ondersteu ningsinstituut voor de sport in Zeeland, houdt donderdag 13 oktober een 'Open-deur- dag'. Deze dag wordt het nieuwe kantoor met de Sport- en Speluitleencentrale officieel in gebruik genomen. Ha de verzelfstandiging op 1 januari 1993 verhuisde de Zeeuwse Sportraad van Middel burg (Dam 31) naar het 'Zilveren Schor' in Arnemuiden. Na een .kort verblijf aldaar vestigde de '™®UWse Sportraad zich weer in Middelburg en wel aan de Ar- nesteinweg 48h. Aan deze 'Open-deur-dag' is een informeel programma verbon den. De officiële openingshande- bngen worden verricht door de sportgedeputeerde van de pro vide Zeeland, drs. G. L. C. M. e Kok en de sportwethouder ;'m de gemeente Middelburg, W. Ovaa. met programma begint om 17.15 uur met de ontvangst van de 'genodigden, zoals de afgevaar- gden yan de Zeeuwse sport- ,°?f*en' van wie er zich velen e oen aangemeld bij directeur °n Kienhuis van de Zeeuwse portraad. Dan is er tevens gele genheid het nieuwe kantoor en e Sport- en Speluitleencentrale l be^ehtigen. Na het welkomst oord door Zeeuwse Sportraad- wzitter Jan Kruize uit Oost- i tr®>' 's er een discussie tussen Sovuardigden van de Zeeuwse 'Portbonden en sportjournalis- pn nVan regionale dagbladen Omroep Zeeland. Na de offi- 'e openingshandelingen volgt nog een presentatie van Be rgsport en Sportsponsoring n aansluitend tot 20.30 uur een P0rt-ontmoeting. nen zat in Zeeland volledig aan de grond. Wat wij doen is dan ook niet anders dan een achter stand van jaren in proberen te halen." Het was deze De Bruycker die zich vorig jaar sterk maakte om de jeugd weer op de fiets te krijgen. Daarbij gesteund door zijn bestuur van het district en de beide Zeeuwse wielerclubs. Het sloeg dusdanig aan dat de KNWU met zijn project 'wiel rennen als schoolsport' Zeeland als voorbeeld stelde voor de an dere districten, waar men vrij wel overal met gebrek aan aan was te kampen heeft. De Bruycker: „Dat streelt ons wel en dit terwijl wij toch niet over mogelijkheden beschikken die ze elders hebben. Vorig jaar was ik nog bij De Kempen in Valkenswaard, waar ze over een drie kilometer volledig afgeslo ten parcours plus clubgebouw en kantine beschikken. Het is niet verwonderlijk dat een dergelijke club honderd jeugdleden heeft. Die binding kunnen we hier in het geografisch moeilijk in el kaar stekende Zeeland nooit voor elkaar krijgen. De water wegen blijven een struikelblok. Tevreden Dat wil niet zeggen dat we bij de pakken moeten neerzitten. Als ik zie dat we dit jaar 400 verschil lende jongens en meisjes met de wielersport hebben laten kennis maken ben ik een tevreden man. Nu moeten de wielerverenigin gen en comités de lijn oppakken. Met steun van het district moe ten de initiatieven worden door gezet willen we over een aantal jaren nog een volwaardig wieier- korps in Zeeland hebben. Wed strijden organiseren voor nieu welingen en junioren, want er moet na de 'dikke banden' een vervolg zijn. Daarnaast zijn we bezig om vol gend jaar de vaste kern van onze deelnemers via een dagkaart en dus nog zonder licentie te laten deelnemen aan KNWU-jeugd- wedstrijden. Zijn die er dan ook nog niet binnen de provincie dan daarbuiten. Dit verzoek ligt op het bondsbureau in Woerden en afgaande op geruchten staan ze er daar niet onwelwillend tegen over. Zaterdag 15 oktober worden de wegwedstrijden voor 'dikke ban den' in IJzendijke afgesloten met wedstrijden voor jongens en meisjes van zes tot en met vijfien jaar, georganiseerd door het wie- Iercomité IJzendijke. Alle soor ten fietsen zijn toegestaan. Men start er om 14.30 uur op een 600 meter lang rondje. Er wordt ge streden om het tweede open kampioenschap van IJzendijke. In 'zijn' IJzendijke mocht De Bruycker vorig jaar 75 deelne mers begroeten. Het was toen de top van het seizoen. Die top is dit jaar vooralsnog in handen van Kloosterzande toen tijdens de voorwedstrijden van het NK voor B-amateurs en veteranen maar liefst 62 deelnemers in ac tie kwamen. Er waren ook dieptepunten met onder meer Biervliet, waar slechts een elftal deelnemers aan de start kwam. Na de wegwed strijden is het seizoen overigens nog niet afgesloten. De Bruy cker: „Er zijn plannen om ook tijdens de jaarlijkse gentlemen- koers in Sluiskil de jeugd te laten fietsen. Daarnaast ligt de info clinic van de KNWU op het recreatiegebied Den Inkel in Kruiningen al vast. Zaterdag 19 november zullen erkende wieier- trainers hier present zijn om aan begeleiders, ouders en clubmen sen een aantal facetten van de wielersport onder ogen te bren gen. Frank de Bruycker: „Dikke banden-projcet dient nu een vervolg te krijgen. Van onze biljartmedewerker St.-Jansteen - Philip van Waesberghe van de biljart- vereniing De Smickel uit Hulst werd kampioen in de vijfde klasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen. Voordat het zover was moest hij nog heel wat spannende minuten doormaken in café De Kroon te St.-Jansteen, waar de gefuseerde biljart verenigingen De Steense Ca rambole en De Kroon voor de organisatie zorgden. BILJARTEN Toen de slotpartij onder leiding van Charles Reijns aanbrak wa ren er nog drie kanshebbers. Dat was de latere kampioen Philip van Waesberghe, die niet meer in actie kwam, en de twee finalis ten Cindy de Vriend en Willy Ivens, Het slottreffen tussen bei de kemphanen kon alle kanten op. Wel moesten zij aan een bepaalde eis voldoen. Wilde De Vriend de titel veroveren, dan moest ze de partij tegen Ivens in 28 beurten winnen. Voor Ivens gold hetzelfde, zij het dat hij in slechts 23 beurten de 40 caram boles vol moest maken. Beiden slaagden niet in hun opzet. Inte gendeel, de slotpartij vergde maar liefst 39 beurten, met als resultaat dat Van Waesberghe na de 28e beurt door verschillen de van zijn supporters gefelici teerd kon worden met het beha len van de titel. Het was toch een goed kam pioenschap voor invaller Van Waesberghe. Hij scoorde de kortste partij (40 caramboles in 18 beurten), mag het district Zeeuws-Vlaanderen vertegen woordigen in het gewestelijk Van onze sportmedewerker Kloetinge -r Tijdens een presentatie- en informatieavond in het clubgebouw heeft de voetbalvereniging Kloetinge de 7-jarige Benjamin van Teijlingen in het zonnetje gezet. Benjamin werd onlangs ingeschreven als het vijfhon derdste lid van de vereniging. De FA- pupil kreeg van de voorzitter van de jeugdcommissie Harry van Wanrooy een bal cadeau en hoeft dit jaar geen contributie te betalen. Kloetinge heeft al jaren achtereen grote aantrekkingskracht op vooral jeugdige voetballers uit de omtrek. In de leeftijd van 6 tot 18 jaar lopen er bijvoorbeeld zo'n paar honderd rond bij de groen-witten. Daarnaast zijn er ook heel wat senioren actief. Met het huidige ledental (506) mag Kloetinge zich de grootste zaterdagclub noemen in Zeeland. Alleen in het zondag voetbal gaat de voetbalvereniging Terneu zen Kloetinge nog voor met 603 leden. Hoewel Kloetinge in meerdere opzichten flink aan de weg timmert (de hoofdmacht speelt bijvoorbeeld al enkele jaren een belangrijke rol in de tweede klasse van het KNVB-zaterdagvoetbal) kampt men toch met grote problemen. Een heet hangijzer is namelijk de accommodatie op het Wesselo- park, die heel veel te wensen overlaat. Aan de drie speelvelden is de laatste jaren weinig onderhoud gepleegd door de ge meente Goes, het trainingsveld is te klein en de parkeermogelijkheden zijn mini maal. Onhoudbaar Voorzitter Leen Kraak wees de aanwezi gen, waaronder de Goese burgemeester Van der Zaag en een aantal raadsleden, er dan ook op dat de situatie onhoudbaar wordt. Zijn club heeft geen extra geldmid delen in kas voor verbeteringen van de accommodatie. Voor renovatie of uitbrei ding van de velden deed hij dan ook een klemmend beroep op de steun van het college van B en W. Kraak wees daarbij op een citaat uit de troonrede van koningin Beatrix op Prinsjesdag waarin gesteld werd dat sport en recreatie een belangrijke rol spelen in de huidige leefgemeenschap. Kraak: „Wanneer het Goese gemeentebe stuur zich daarvan ook bewust is verwach ten we van hun kant geen woorden maar daden." Bij de club is de indruk gewekt dat het Goese gemeentebestuur diverse zaken, die de verbetering van het Wesselo- park aangaan, te lang in de kast zijn blijven liggen. Met de opknapbeurt van het sportpark is een bedrag gemoeid van onge veer 450.000,-. Volgens Kraak zou dat in fasen moeten gebeuren en hij sprak de wens uit dat daarmee begin 1995 gestart kan worden. Prioriteit Prioriteit heeft een bijveld met verlichting dat ook kan worden gebruikt voor training. Dat is ook de grote wens van hoofdtrainer Kees Zwamborn, die nu met een kleine oefenstrook genoegen moet ne men. Binnenkort zal de gemeente Goes een uitspraak doen over de urgente wensen van de voetbalclub. Op de begroting is daarvoor inmiddels een post gereserveerd van/ 366.000,-. Op deze avond werd ook een causerie gehouden door hoofdtrainer Kees Zwam born met ais thema 'Het belang van wed strijd-echte training'. Oud-profvoetballer bij Ajax en Duisburg wees er op dat zijn oefenstof vooral gebaseerd is op de positie waarin zijn spelers tijdens de wedstrijd acteren. Volgens hem levert dat de meeste vruchten af. Hij wees eveneens op het ontbreken van een goed oefenveld bij zijn club. „Daar hunkeren wij naar en de realisering daarvan zou ongetwijfeld de prestaties van onze hoofdmacht nog op voeren." Namens de sponsorstichting 'Vrienden van Kloetinge' liet Kees Kleppe weten dat momenteel veertig Zeeuwse bedrijven de voetbalclub financieel een hart onder de riem steken. De samenwerking tussen zijn stichting en het clubbestuur is uitstekend. Inmiddels is bij Kloetinge ook de stichting jeugsponsoring van de grond gekomen on der leiding van voorzitter Leo Canjels. Veertien zaken of bedrijven werken daar aan mee, terwijl ook de ouders van de jeugd een vrijwillige bijdrage leveren. On langs zijn 140 jeugdspelers in een nieuw tenue gestoken. Van onze atletiekmedewerker Graauw - Met de Fruitlopen gaat komende zaterdag 15 oktober het vijftiende winterseizoen van het trimloop-impe- rium SV Aloy in Graauw van start. Begonnen met 47 deelnemers in 1979, hebben inmiddels tienduizenden trimlo- pers hun voetstappen in de polders rondom Graauw achterge laten. In de topjaren, een viertal jaren terug, waren achthon derd deelnemers per loop meer regel dan uitzondering, terwijl er aan het Runnerscriterium (een wedstrijdenreeks aan beide zijden van de grens) negenduizend deelnames werden geno teerd. ATLETIEK De klad zit er echter wat in en dat beseft ook SV Aloy-hoofd- man Remy Magnus. Toch stelt hij: „Ik zou altijd nog een keer de duizend deelnemers in één loop willen halen. Dat is mijn grootste wens." Hij stelt dit zonder veel overtui ging, want als geen ander weet hij dat de trimlopen in Zeeuws- Vlaanderen hun top hebben ge had. Oorzaken van de terugloop zijn er zeker aan te wijzen. De grootste oorzaak is ongetwijfeld de concurrentie vanuit België. Bestond de deelname in Graauw in vroegere jaren voor driekwart uit zuiderburen, die tijden lijken veranderd. In België immers schieten de trimlopen (joggings) als paddestoelen uit de grond. Magnus: „Er zijn in België wel twintig trimlopen op een dag. Ze hebben het dus maar voor het uitzoeken. Begrijpelijk dat veel mensen het dichter bij huis zoe ken, ondanks dat er organisato risch daar nog wel eens wat aan ontbreekt. Douches vind je er mondjesmaat, men krijgt een teiltje water om het vuil wat af te spoelen. Uitslagen zijn er niet of komen erg laat, maar ze heb ben wel een schitterende prij- zentafel. De instelling van de Belg is ook heel anders. Men leeft er meer voor de sport. Hier is het lopen, douchen en wegwe- FOTOWIM KOOYMAN kampioenschap dat van vrijdag 18 tot en met zondag 20 novem ber in het district Walcheren en De Bevelanden gehouden wordt en hij promoveerde, EINDSTAND 1. Philip van Waesberghe (De Smickel Hulst) 10 matchpunten, al gemeen gemiddelde 1,23 en hoogste serie 10, 2. Cindy de Vries (Hof van Eede) 10-1,17-11, 3. Egidius van de Waeter (Dow Terneuzen) 8-1,18-9, 4. Willy Ivens (HBC/De Troubadour Clinge) 8-1,11-9, 5. Nico de Cubber (Concordia Terneuzen) 6-1,30-14 (promotie), 6. Harry de Bot (De Kroon St.-Jansteen) 6-0,98-9, 7. André de Vos (Den Ouden Arend St.-Jansteen) 4-0,99-7, 8. Albert Gouw (HGL/KOT'86 Sas van Gent) Van onze atletiekmedewerker Eindhoven/Bergen op Zoom - Yvonne de Grave en Jan Meeuwse, beiden van het Terneuzense AV Scheldesport, stelden op de halve marathon van Eindhoven hun persoon lijke records scherper. De Grave noteerde 1.37.32 en Meeuwse 1.33.06. In de Klaverveldenloop te Bergen op Zoom eindigde Hannie de Jager van AV'56 als tweede op de 10 kilome ter in haar leeftijdscatego rie. De tijd van de AV'56- veterane was 40 minuten en 50 seconden. Ineke Gui- quierre van Dynamo was de snelste bij de veteranen II. Dit met een tijd van 46.20. Ron Abuijs van Dynamo eindigde als tweede bij de veteranen II in 36.55. Op de 20 kilometer eindigde Bri gitte Philippa van Dynamo als tweede in 1.30.54. Putte/Kapellen - Op het moment dat Maarten den Bakker met nog anderhalf uur te rijden zijn ge zicht voorin liet zien in de druk bezochte sluitingskoers van Put te/Kapellen wisten de 'bookma kers' niet hoe snel ze hun no teringen van de Zuidhollander moesten wijzigen. De TVM-renner is de laatste tijd immers in goede doen. Zijn etap pe-zege in de Ronde van de Toekomst (waarin hij net naast de eindzege greep) en de tiende plaats in de ronde van Lombar- dije bleven ook in de grensstreek niet onopgemerkt. Het verlagen van Den Bakkers notering lever de de gokbazen uiteindelijk geld op. De oud-amateurkampioen klopte de vermoeide concurren tie met een krachtige solo in de slotkilometers. Uitslag: 1. Maarten den Bakker (Abbenbroek) 180 km in 3.54.14, 2. Adrie van der Poel (Kapellen), 3. Servais Knaven (Zevenaar), 4. Peter Spaenhoven (Bet), 5. Geert Verheyen (Bel), 6. P. Roes (Bel), 7. Zbigniew Piatek (Polen), 8. Gino Primo (Bel), 9. Eric de Clercq (Bel), 10. Johnny Dauwe (Bel), 11. John van den Akker (Veldhoven), 12. Raymond Meijs (Valkenburg), 13. Willy Willems (Bel), 14. Hans de Meester (Bel), 15. Gert Vanbra bant (Bel), 16. P. Wuyts (Bel), 17. Chris Peers (Bel), 18. Erwin Biets (Bel), 19. John Talen (Kalmthout), 20. Vadim Volar (Rus), 22. Jelle Nijdam (Klein-Zundert), 23. Dan ny Nelissen (Sweikhuizen). zen. Daar wordt er nog uren nagekaart en wacht men gedul dig op de verloting. Desondanks wordt ook daar de spoeling dunner. Vorige zondag in St.-Niklaas op een schitte rende tartanbaan kwamen nau welijks honderd deelnemers aan de start. In Zwijndrecht waren er ook 200 minder dan vorig jaar. Het is gewoon de overvolle kalender die het afbreekt. Daar naast hoor ik ook wel eens gelui den dat ze de polders rondom Graauw wel kennen en eens lie ver in een andere omgeving lo pen. Te begrijpen, maar we kun nen de wegen hier niet verleg gen. Dan is voor mij het maken van de reclame voor onze lopen van enorm groot belang. Kom je in België dan liggen daar tafels vol met folders en niet zo maar een stenciltje, maar'schitterende kleurenfoiders. Wij hebben te weinig mankracht om overal aanwezig te kunnen zijn. Daar naast zijn we afgestapt van het internationale Runnerscriterium met lopen aan beide zijden van de grens, wat eindigde met een grote finale en goed gevulde prijzentafel. Nu hebben we al leen nog maar het open Zeeuws- Vlaams kampioenschap en dat spreekt denk ik de Belgische deelnemers met aan. Het is dus afwachten hoe het zich ontwik kelt," aldus een wat pessimis tisch gestemde SV Aloy-preases, wiens club toch 800 leden telt. De Fruitlopen worden zaterdag middag door de Hulster sport wethouder Ben Picavet wegge schoten. De jeugd opent de mid dag om 14.45 uur met een loop over 500 meter. Om 15.00 uur gaan de 2 en 5,6 kilometer van start. De 8 en 16 kilometer star ten om 15.05 uur. Er kan vanaf 13.00 uur worden ingeschreven in het clubgebouw van SV Aloy aan de Dorpsstraat. De volgende lopen uit de winterserie van vijf zijn: zaterdag 12 november St.- Nicolaasloop, zaterdag 10 de cember Kerstloop, zaterdag 14 januari Nieuwjaarsloop en za terdag 18 februari de Carna valsloop. Van onze sportmedewerker Kwadendamme - De suppor tersclub van wielrenner Francois Franse houdt de jaarlijkse feestavond op za terdag 15 oktober in café De Kroon te Kwadendamme, aanvang 20.00 uur. Tevens is dan de prijsuitreiking van het Beveland-klassement voor A- amateurs. Daarvoor telden dit seizoen mee de criteriums in Lewedorp, Yerseke, Kwa dendamme, Kruiningen en Kortgene. Eveneens worden de prijzen uitgereikt wat be treft het overkoepelend klas sement voor A- en B-trim mers. Francois Franse, die als tweede eindigde in het Beveland-klasse ment, achter Peter Mol, kan te rugkijken op een uitstekend sei zoen. De 29-jarige amateur uit Kwadendamme boekte drie overwinningen, finishte vier keer als tweede, waaronder de Ronde van Midden-Zeeland en kwam zes keer als derde over de eind streep. Hij reikte driemaal naar een derde stek in een grote wed strijd (Omloop van de Braak man, Ster van Brabant en Om loop van Vogelwaarde). Dikwijls wist Franse zich in het afgelopen seizoen te klasseren bij de eerste tien. Met als resul taat dat hij winnaar werd van het Meeting Point Middelkamp klassement en ook bovenaan ein digde in het klassement van Dagblad De Stem. Genoeg redenen dus voor de supporters van Francois Franse om hun idool zaterdag eens flink in het zonnetje te zetten in De Kroon, waar iedereen welkom is. Tussen de bedrijven door kan er gedanst worden en er wordt een loterij gehouden met prachtige prijzen. De entree is gratis. ERIC VEREECKEN uit Hulst eindigde in het Belgische Zonho ven als derde in een B-veldrit.

de Stem | 1994 | | pagina 11