BEVEILIGING 'Fietspad langs de Passageule' Biervliet plant bevrijdingsboom POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT DAG KLAPPER Nauwere samenwerking van dorpsraden West-Zeeuws-Vlaanderen Wolphaartsdijk wint brandweerwedstrijd College Aardenburg wil meewerken aan totstandkoming recreatieve fietsroute de STEM ZEELAND het veiligste adres Cursus De Honte voor hartpatiënten Sluis huldigt voor laatste maal sportkampioenen Herdenkingsdienst rond bevrijding van Aardenburg Nominaties bekendgemaakt voor prijs integratie gehandicapten MAANDAG 10 OKTOBER 1994 A6 Steekpartij Goes - Een 23-jarige man uit Goes werd gisternacht met een mes in een hand gestoken. Dat gebeurde bij een woordenwis seling met iemand op de Oude Vischmarkt te Goes. De dader is voortvluchtig. Het slachtof fer, dat de messteek wilde af weren, raakte gewond aan zijn linkerduim. Doorgereden na aanrijding Ovezande - De politie heeft zaterdagnacht een 42-jarige in Kwadendamme verblijvende man aangehouden en in verze kering gesteld. De man had omstreeks één uur die nacht, terwijl hij onder invloed ver keerde, op de Hoofdstraat te Ovezande met zijn personen auto een aanrijding veroor zaakt, waarna hij was doorge reden. De man reed op het linkerweggedeelte in de rich ting 's-Gravenpolder. Uit die richting naderde een perso nenauto, die werd bestuurd door een 47-jarige man uit Driewegen. Die moest uitwij ken, waarbij hij eerst een schrikhek doormidden reed, maar vervolgens toch een bot sing niet kon voorkomen. Bij de aanrijding werden beide auto's aanzienlijk beschadigd. Uit nader onderzoek bleek dat de 42-jarige verdachte niet in het bezit was van een geldig rijbewijs en dat voor de auto geen verzekering was afgeslo ten. Benzine gestolen Zierikzee - De politie van het district Oosterscheldebekken heeft gistermorgen vroeg een 30-jarige inwoner uit Sint Willebrord aangehouden. Dat gebeurde bij een tankstation te Zierikzee, waar de man kort daarvoor ongeveer 500 liter benzine had getankt en waar bij hij gebruik maakte van een gestolen tankpasje. Zijn auto en de benzine zijn in beslagge nomen en de man is voorlopig ingesloten. Sluiskil HOBBYBEURS - De huiscom missie van welzijnscentrum Het Meulengat in Sluiskil houdt op 29 oktober een hob by- en verzamelbeurs. Ter plekke kunnen belangstellen den gratis terecht om allerlei soorten hobby's en verzame lingen te bekijken en ook om bepaalde zaken te verhande len. Hoek VLAAMSE KERMIS - Peuter speelzaal De Rakkertjes in Hoek houdt zaterdag 15 okto ber een Vlaamse kermis. Van 10.00 tot 13.00 uur kunnen belangstellenden vele spelle tjes doen en een kijkje nemen op de speelgoed- en kleding- beurs. De opbrengst belandt voor vijftig procent in de kas van de speelzaal. De activitei ten zijn te bezoeken aan Mo lenplein 3. Terneuzen POSTZEGELBEURS - In het Zuidlandtheater staat zater dag 15 oktober een ruilbeurs in het teken van postzegels. Postzegelvereniging Zeeuws- Vlaanderen heeft het evene ment, dat om 10.00 uur begint, georganiseerd. Liefhebbers kunnen tot 17.00 uur terecht. BAZAAR - De Terneuzense wethouder Stahl-Hemelsoet opent op 20 oktober om 14.00 uur een bazaar in diensten centrum De Veste in Terneu zen. Het evenement is die dag van 13.30 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur geopend. Een dag later opent het cen trum op dezelfde tijdstippen zijn poorten. Als afsluiting trekt een notaris de winnende getallen in een grote loterij. COLLECTE - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelminafonds heeft in Ter- neuzen 14.776,55 gulden opge bracht. ACTIVITEITEN - Het Activi teiten Centrum Terneuzen (ACT) opent donderdag 13 ok tober haar deuren voor een aantal activiteiten. Het cen trum aan de Korte Kerkstraat 26 is van 13.00 tot 17.00 uur geopend. Tegen betaling van 1,50 gulden kunnen belang stellenden deelnemen aan houtsnijden, pergamano, handwerken, t-shirt beschil deren en van 14.00 tot 15.30 uur tekenen. Er is ook gele genheid tot het lezen van kranten en tijdschriften en het meedoen aan gezelschapsspel letjes. Van 13.30 tot 15.00 uur is kinderopvang geregeld. Clinge GEZELSCHAPSSPELEN - De Algemene Bond voor Ouderen hield een gezel schapsspelenmiddag in ge meenschapscentrum Malper- tuus met 30 deelnemers. Uit slag dames 1. De Roos-Hulst, 2. Keyzer-Clinge, 3. Cock- St.Jansteen. Heren: 1. Wijn- acker-Clinge, 2. De Smet- St. Jansteen, 3. V.d Branden- Clinge. Kieldrecht RUILDAG - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden houden hun maandelijkse ruildag zon dag 16 oktober van 9.00 tot 12.00 uur in feestzaal St. Michiel te Kieldrecht. KAARTINGEN Axel - Kaartclub Ons Genoegen, eerste ronde in bieden en jokeren meetellend voor het clubkam pioenschap seizoen 1994-1995 Lokaal De Graanbeurs: Bieden, 1. David Messaadi, 2. Jozef van de Bos, 3. Hanny de Rijk en Tanja de Groote. Jokeren: 1. Wim van Smaalen, 2 Miep Hamelink, 3 Titia van de Enden Zaamslag - Kaartclub DVV, café Het Wapen van Zeeland, Bieden zonder roem: 1. Jaap van Doorn, 2 Jac. van Doorn, 3. Ria Michiel- sen. Tussenstand clubkampioen schap na acht gespeelde ronden. 1. Nico Knol, 393 punten, 2 Jaap van Doorn, 373, 3. C. van Doorn, 370 punten. Uitslag van de kaarting bij Nico en Chris: 1. G Bogaert en L. Timmermans, 2, E. Weemaes en E Blommaert, 3. M. Petinda en A. Thielens en 4. E. Weyenberg en R Sturm Uitslag van de kaarting bij de Verenigde Kaarters 1. L. Tim mermans en G van Roeyen, 2, R. Smet en E Blommaert, 3. J Ver- meerssen en R. Sturm. CLINGE - De Gouden Kroon, 20.00 uur, kaarting. - Malpertuus, KBO, 13.30 uur, koersbal. TERHOLE -Café Staminee, 14.00 uur, pnjskaartmg. ST.-JANSTEEN -Café De Kroon, 14.00 uur, kaarting. HULST - De Blaauwe Hoeve, 13.00 uur, kaarting. (ADVERTENTIE) INHAAK Erkend Uneto Beveiligings installateur eon begrip in service en de elektronica van morgen... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 Van onze verslaggever Retranchement - De gezamenlijke dorpsraden in West-Zeeuws-Vlaan- deren willen nauwer gaan samen werken. Onlangs is een eerste over leg gevoerd om hiertoe te komen. ne dorpsraden willen nauwer gaan sa menwerken omdat de problemen in kleine dorpen nogal eens worden onder schat, met als meest recente voorbeel den het verdwijnen van de rijdende postkantoren in Zeeuws-Vlaanderen, de drastische inkrimping van het openbaar vervoer alsmede dreigende sluitingen van kleine scholen. De dorpsraden wijzen erop dat de noodzaak van het overleg niet is ont staan uit slechte ervaringen of contac ten met gemeentebesturen. Uit het overleg bleek dat de dorpsraden een nauwere samenwerking wenselijk vin den. Tijdens het eerste overleg is besloten een keer per jaar met elkaar te overleg gen, mocht het nodig zijn wordt er ook tussentijds overlegd, en iedere dorps raad maakt een inventaris van zijn activiteiten om bij een volgende gele genheid tot een vergelijk te komen en zo van eikaars ervaringen te kunnen profi teren. Bij het eerste gezamenlijke overleg was ook een veiligheidsfunctionaris van de regio-politie aanwezig, met als doel tot een inventarisatie te komen van de problemen in de kleine dorpen. Het gaat om zaken als het veiligheidsgevoel van de inwoners, de verkeersproblema tiek en vandalisme tijdens het vakan tieseizoen. Ook kwamen zaken als de problematiek van de tweede woningen, te weinig nieuwbouw in de kleine dorpen, het opstellen van uitvoeren van een dorp splan en de contacten met de diverse gemeentebesturen aan de orde. Van onze verslaggever Aardenburg - Burgemeester en wethouders van Aarden burg willen meewerken aan de totstandkoming van een fietspad ten zuiden van de Passageule. De aanleg van dit fietspad past in de ruilverkaveling Aardenburg. (ADVERTENTIE) Voor die prijs, een bronzen beeldje van de Doesburgse kunstenares Rini Dado plus een ingelijste oorkonde, hebben zich volgens juryvoorzitter W. Don geplaatst de Stichting Ambrosius, die in Grijpskerke het bezoekerscentrum Poppendamme exploiteert, de speeltuinvereniging Meiveld in Middelburg, waar onder meer een wip-wap staat waarop een complete rolstoel kan worden gezet en de kadowinkel, fietsenstalling en koffieshop 'Dustoch' in Middelburg. Dustoch wordt volledig gerund door verstandelijk gehandicapten. De Zeeuwse prijs bevordering integratie gehandicapten is een erkenning voor een persoon, instantie of instelling die zich in 1993 op uitmuntende wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor de integratie van mensen met een handicap in de Zeeuwse samenleving. Evenals de vorige keer waren er op de kop af negen inzendingen. Wie dit jaar de prijs mee naar huis mag nemen, wordt vrijdag 14 oktober bekendgemaakt tijdens de prijsuitreiking in de Concertzaal in Een belangstellende kijkt nog even wat voor soort boom de Biervlietse bevrijdingsboom eigenlijk Zierikzee. is. foto camile schelstraete FOTO VAN FOTO FOTO DIRECT VAN VOORUUERP(EN) FOTO VERSCHOORE I HULST 'sGravenhofplein 8 01140 16162 De Landinrichtingscommissie probeert momenteel de financie ring voor dit fietspad rond te krijgen. Daarom is de gemeente Aardenburg benaderd. Het tracé van het fietspad, met een lengte van vier kilometer, bestaat momenteel grotendeels uit onverharde openbare weg. Het college neemt daarvan aan dat deze weg niet meer gebruikt zal worden bij realisatie van de Van onze verslaggever Terneuzen - Streekzieken huis De Honte in Terneuzen houdt in samenwerking met de Zeeuws-Vlaamse vereni ging voor hartpatiënten een cursus 'Hart voor gezond heid'. De cursus is bedoeld voor men sen die onlangs een hartinfarct hebben gehad of die een harto peratie hebben ondergaan. Ook voor de partner van ex-hartpa- tiënten kan de cursus zinvol zijn. Algemeen wordt aangenomen dat de kans op herhaling van een hartinfarct of -operatie ver kleind kan worden door het in dammen van de risicofactoren. Tijdens de cursus wordt inge gaan op een aantal risicofacto ren. Zo wordt de vraag beant woord hoe patiënten en hun partner, door hun manier van leven, invloed kunnen uitoefenen op hun gezondheid. Ook leren de deelnemers omgaan met span ningen en emoties, zoals angst, woede en verdriet. De lessen en presentaties worden verzorgd door diverse deskundi gen van De Honte. De cursus wordt gegeven in het streekzie kenhuis. Er zijn acht wekelijkse bijeenkomsten, van 25 oktober tot 13 december. De kosten voor deelname zijn 25 gulden per per soon. Belangstellenden kunnen contact opnemen met De Honte. De inschrijving loopt tot 20 ok tober. Van onze verslaggever Sluis - Het gemeentebestuur van Sluis huldigt vrijdag 16 decem ber voor de laatste maal als zelfstandige gemeente de sport kampioenen. Sportlieden en -clubs die in aan merking komen voor de huldi ging, kunnen dat tot 1 november laten weten aan de afdeling sportzaken van de gemeente. Ze moeten in Sluis wonen en dit jaar een van de volgende presta ties hebben geleverd: regionaal, provinciaal, Zuid-Nederlands of Nederlands kampioen. Ook mensen die zich op een bijzondere manier verdienstelijk hebben gemaakt voor hun vere niging of de sport in het alge meen komen in aanmerking voor de huldiging. Bij goede prestaties van indivi duele sportlieden is er de moge lijkheid uitzonderingen te ma ken op de genoemde criteria. natuurontwikkelingsgebieden langs de Passageule. Natuurgebied Alleen het deel langs de dijk van de St. Jorisweg, met een lengte van zevenhonderd meter, komt binnen de begrenzing van het natuurgebied te liggen. Voor het overigp deel wordt tussen fiets pad en natuurgebied een afraste ring geplaatst. Volgens de commissie biedt het fietspad goede mogelijkheden voor mensen die van de natuur willen genieten. Het fietspad wordt na aanleg, pas in 2002, in eigendom, beheer en onderhoud toegewezen aan het waterschap Het Vrije van Sluis. Het fietspad kost totaal 220.000 gulden. De Landinrich- tingsdienst betaalt de helft, de rest moet door de provincie, het waterschap en de gemeenten Oostburg en Aardenburg worden opgebracht. Aan Aardenburg wordt zestien duizend gulden gevraagd. Het gaat nog om een reservering. Het geld komt namelijk pas op tafel na realisering van het pad. Het college merkt wel op dat het bedrag alleen wordt gereser veerd als de overige partners ook hun aandeel betalen. Voorbarig Volgens het college is een aan vraag voor eventuele Europese subsidie nog voorbarig. Het duurt immers nog een behoorlij ke tijd voordat het fietspad wordt aangelegd. Het voorstel om zestienduizend gulden te reserveren voor het fietspad wordt donderdag 13 ok tober besproken tijdens het kon- sultatief overleg van raadsleden. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Van onze verslaggever Aardenburg - In Aardenburg wordt woensdag 19 oktober vijftig jaar bevrijding her dacht met een herdenkings dienst in de St. Baafskerk. Aanvang van de dienst is 19.30 uur. Aan deze herdenkingsdienst wordt onder andere medewer king verleend door leerlingen van de basisscholen uit Aarden burg en Eede, een middelbare scholier, de Koninklijke Muziek- sociëteit Aardenburgsche Fanfa ren, Jongerenkoor Aardenburg en de gezamenlijke kerken van Aardenburg. Tijdens de dienst worden doorlopend dia's ver toond. In het voorportaal van de kerk is een tentoonstelling te bezichti gen. Deze expositie is ingericht door leerlingen van de drie ba sisscholen in Aardenburg en Ee de. Aan de bevolking is de oproep gedaan de nationale driekleur te hijsen, 's Middags om 14.00 uur luiden alle klokken. Want dat is het tijdstip van de bevrijding van Aardenburg. Van onze correspondent Goes - In het nog steeds als gezondheidscentrum te boek staande Magnolia in Goes heeft de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid de nominaties bekend gemaakt voor de Zeeuwse prijs bevordering integratie gehandicapten 1993. Het team van de brandweer in Goes redt een weerbarstig slachtoffer. foto camile schelstraete Van onze correspondent Axel - De vrijwillige brandweer van Axel was zaterdag gastheer voor brand weerkorpsen uit heel Zeeland. Er werd op drie banen gestreden om de hoogste eer. Uit de oefening bleek dat er nog meer geoefend moet worden op het gebruik van hulpverleningsmateriaal. De korpsen kregen allen dezelfde instructie mee. In de betonwijk aan de Joost de Moor straat te Axel was brand uitgebroken in een woning. Er was brand op de bovenste ver dieping. Tevens was er een slachtoffer in de woning. Volgens de jury moesten de spuitgasten de eerste straal mee naar binnen nemen op de overloop en kon de tweede ploeg het slacht offer redden. Deze maakte melding van een tweede slachtoffer op de zolder. Deze moest ook gered Worden en met inzet van stralen kon de brand geblust worden. Het addertje onder het gras zat dit maal in het hervullen van de spuitwagen. Op het spuitdeksel lag een betonnen plaat die met hulpverleningsmateriaal, onder meer een staaldraad, verwijderd moest worden. Dit leverde voor veel korpsen problemen op. Na de oefening was er een gezamenlijke koffiemaaltijd. Burgemeester W. de Graaf reikte de prijzen uit. De uitslag: Baan A 1 Wolphaartsdijk 1230 pnt, 2. Duiveland 1217, 3. Sluis 1215; Baan B. 1 Vlissingen 2 1202 pnt, 2. 's Heer Arendskerke 1075, 3 Middelburg 914; Baan C 1 Wemeldinge 2 1202 pnt, 2. Arnemuiden 1116, 3. De Schelde 1079 Van onze correspondent Biervliet- Met een kerk dienst, kranslegging bij het monument aan de Paulinaha- ven en het onthullen van de bevrijdingsboom stond de Biervlietse bevolking zondag stil bij de bevrijding, vijftig jaar geleden. Een paar honderd belangstellen den waren naar de kerk geko men voor een oecumenische dienst. Van daar ging het in colonne naar het monument aan de Paulinahaven. Er werd een krans gelegd door de bevolking van Biervliet. Namens de ge meente Terneuzen legde wethou der A. Stahl-Hemelsoet een krans. Zo'n zestig schoolkinde ren volgden het voorbeeld en legden bloemen. Mevrouw N. Vermue, die bij de bevrijding twee zusjes en een broertje verloor, las een meesle pend gedicht voor met als titel 'Sta even stil...'. Na de volkliederen van Canada en Nederland en de Last post ging het gezelschap in colonne weer naar de markt van Bier vliet. Hier onthulden mevrouw Stahl en de heer De Werker namens de Rabobank de bevrij dingsboom. Na de plechtigheden was er voor iedereen koffie in het dorpshuis.

de Stem | 1994 | | pagina 7