Opmars ex-Sovjet-renners duurt voort *l\ SIE iVRAGEN Coach Alberda: *Ik ben trots' Nederland naar Super Four Moeizame zege voor Barcelona Prijzen voor Zwerver en Posthuma DB STEM SPORT BB Bobrik winnaar van Ronde van Lombardije; wereldbeker voor Bortolami PROGRAMMA TOPSCORERS [KARAKTERISTIEKEN PROGRAMMA TOPSCORERS Koud NeVoBo heeft grote financiële zorgen JEUWS KORT SPORT KORT SPANJE DUITSLAND DUITSLAND ENGELAND SCHOTLAND SPORTNIEUWS KORT 10 OKTOBER 1994 MAANDAG 10 OKTOBER 1994 I AHEAD EAGLES Hiele; Hulshofl I Ihels en Verkuyl. Valk, Leferink (4 I/en) en Schenmng (76, Vliiter) h. 1 limeron en Ronje, erin9. lv Van Dugnhgven, Sanders Dear, lal en Van As, Libregts, Lanckohr b Is en Visser; Roelofsen en Scheen.,.'' IRTA-VOLENOAM 2-0(|.0| 25T! Ig 1-0, 90 Dennis de NooiS '"I |eidsrechter Blankenstein Tn»»». 1 s 2700 Rode kaart; 67 Pastoor (v„ 0u l, 2x geel). Gele kaart; Gerard de Nn« brta), Wasiman IVolendam) |tr lARTA Kooiman; Veldman, Nonri»„» J Taument), Van den Berg (57 Pi.,.., Qard de Nooger, Jalink, Sandel Forte benendijk; Van der Laan en bennis it ÏENDAM Zoetebier, Ooyer, Binken m i fear (46. Bond) en Wilson; Pastoor s, I I Obdaml en Wasiman, Stefanowc Via I Bmeets. IlIJDAG Roda JC - Sparta i 1TERDAG PSV - Heerenveen MAC n j pht '90 UOrd-] |NDAG. RKC - Willem H. FC Twente tri loningen, A,ax - Go Ahead Eagles, Vitesse I NEC. Feyenoord - FC Utrecht, Volendam Kluiven (Aiaxl, Van Hooiidorik INaT? I felofsen IMVV), Dennis de Nooiier 5 s' T9ers (RKC), Ronaldo (PSV). Grael IR.h, Rurberts (Roda JC). Booy (FC Utrecht) 4 IRACLES -FC ZWOLLE 3-2 (1-0| 41 Veta I. 52 Van der Vegt 1-1, 67 Velten 2-1,70 lirink 3-1, 73 Van der Vegt 3-2 Scheids- Ihter Bettmger Toeschouwers 2300 Ro- I kaart, 90 Maaskant (FC Zwolle) Gele I Irt Maaskant, Mol (Heracles), Verrios isman (FC Zwolle) WDHOVEN - DE GRAAFSCHAP 0-1 (0-0) I Oosterhuis 0-1 Scheidsrechter: Helm |i|d Toeschouwers 1575 Gele kaan: Dili- yto (Eindhoven), Matthaei. Victoria Jaafschap) 1C - TELSTAR 3-0 (1-0) 23. Van Oeveren Tl, 86 Magielse 2-0, 90 Simons 3-0 Jheidsrechter Blommenstei|n Toeschou- i Irs 2250 Gele kaart Hellemons, Van Gils, in Oeveren (RBC), Kraay, Koordes, Ahan- Ich (Telstar) ■LMOND SPORT - VEENDAM 2-1 (0-1) 5 lersina 0-1, 56 Vincent 1-1, 85 Schuman 1 Scheidsrechter Koopman Toescfiou- Irs 2400 Gele kaart: Slor, Wiersma ten dam) (DEN BOSCH - FC DEN HAAG 1-7 (1-2) 11 rsen 1-0,15. Hoogendorp 1-1,33. Tebben- Jf 1-2, 48 Van der Laan 1-3, 59. Van der An 1-4,80 Talan 1-5,84 De Romgn 1-6,90, jogendorp 1-7 Scheidsrechter IJkhout Teschouwers 1453 Rode kaart 56 Kaluic u Den Bosch), 58 Burg (FC Den Bosch, 2x Iel). Gele kaart. De Haan, Verberne (FC pn Bosch). IfJOAG FC Zwolle - Eindhoven ■TERDAG Veendain - FC Den Bosch. Tel r - Helmond Sport, De Graafschap - RBC I ■P - Haarlem, Fortuna Sittard - Emmen, AZ «VV, Camhuur - Leeuwarden JNDAG FC Den Haag - Excelsior Sibon (VVV) 11, 2 Huysen (Haarlem) 9,3 ilten (Heracles) 7, 4 Van der Weert (for Jna SI, Van der Vegt (FC Zwolle), Van de ■ink (De Graafschap) 6, 7 Van der Laan (FC Haag), Taihuttu (Helmond Sport), Jan- Ti (FC Den Bosch). Driessen (VVV) 5. Door Jean Nelissen Monza - 'Les Russes arri- vent!', blokletterde het Pa- rijse sportblad l'Equipe, toen in 1989 door een koerswijzi ging van het Kremlin in het dwergstaatje San Marino de eerste Russische profploeg ten doop werd gehouden. De schrik zat er in het westen goed in. Want de Russen zou den volgens de verwachting een ware razzia in het pelo ton houden. In de eerste jaren viel het met de overmacht best mee. Maar einde 1994, vijf jaar na hun entree in het profpeloton, is de doorbraak van renners uit de voormalige Sovjetunie onmiskenbaar. Zaterdagavond, twee uur na de overwinning van de 23-jarige Vladislav Bobrik uit Siberië in de Ronde van Lombardije, maakte Viatjeslav Ekimov op het Milanese vliegveld Linate bij een kopje koffie de balans op. Gezeten naast zijn instemmend knikkende landgenoot Dinitri Neliubine, herinnerde Ekimov aan de successen van de voorma lige Sovjet-renners: „Ikzelf won als eerste Rus het Kampioen schap van Zurich, Evgueni Ber zin zegevierde als eerste Rus in Luik-Bastenaken-Luik en in de Ronde van Italië, Piotr Oegroe- mov eindigde als tweede in de Giro en in de Tour en werd hij de 'Koning van de Alpen', Ab- doesjparov won de groene trui in de Tour, Andrei Tchmil won Pa- rijs-Roubaix en vandaag zege viert Vladislav Bobrik in de Ronde van Lombardije. Wij uit het oosten doen het toch niet slecht?" In het koude noorden van Italië (Frans Maassen: 'Op de bergtop pen was het even boven nui') werd het zaterdag een levendige en bijzonder snel gereden koers. In het eerste uur werd 47.5 kilo meter afgelegd. Na dertien kilo meter al ontsnapte een groep van achttien. Vandat dat mo ment bleef het onrustig. In de finale reed een kopgroep van 25 renners, onder wie Erik Breukink en Maarten den Bak ker, de bergzone in. De beslis sing viel op de laatste helling in Lissone. De Pool Zenon Jaskula ontsnapte uit de kopgroep en alleen de Zwitser Pascal Richard kon hem volgen. De twee bereik ten de top met 25 seconden voor sprong. In de afdaling maakte Richard de fout van zijn leven. Na enkele honderden meters al reed hij Jaskula uit het wiel en begon aan een solo van 25 kilo meter naar Monza. Maar Richard kreeg in zijn een tje nooit meer dan vijftig secon den voorsprong op de jagende achtervolgers, onder wie Fond- riest, Chiappucci, Bobrik, Breukink, Konychev, Casagran- de, Cassani en Belli. Bij het ingaan van de laatste kilometer had hij nog tien secon den over op Claudio Chiappucci en Vladislav Bobrik. Honderd vijftig meter vóór de finish be reikten Chiappucci en Bobrik de Zwitser, die volledig stil viel. Daarna bleek de Siberiër over de meeste reserves te beschikken. Hij schakelde 53x12 en verwees Chiappucci naar de tweede plaats. Dertig seconden later flitste Maarten den Bakker als tiende over de streep. Nog even later finishte Erik Breukink als der tiende. Beide Nederlanders ver vulden een hoofdrol. Vooral Den Bakker bevestigde zijn goede conditie, die hij eerder in de Tour de l'Avenir demonstreerde. Op de Colle Brianza op 35 kilo meter voor de aankomst, ging de 25-jarige boerenzoon uit Abben- broek er zelfs alleen vandoor. „Dat had ik eigenlijk niet moe ten doen, het was overmoed. Als ik daar was blijven zitten, zou ik nog korter zijn geëindigd. Den Bakker werd op de laatste helling in Lissolo, waar Breukink wel stand hield, gelost. Hij kon echter in de afdaling terugkomen. Bij Breukink ging vijf kilometer vóór Monza het licht uit „Ze bleven maar de marreren en toen werd het zwart voor mijn ogen." Vladislav Bobrik is de zoon van een ingenieur. Hij begon op zijn dertiende met wielrennen. Toen hij zeventien én Russisch junio renkampioen was, werd hij met Evgueni Berzin als leerling-wiel renner aangenomen op de be faamde sportschool van Aleks- ander Kuznetsov in Leningrad, het tegenwoordige Sint Peters burg. Viatcheslav Ekimov, die toen al enkele jaren op het wie- Ierinternaat zat; „Ik zie die twee nog komen. Berzin is zoals ik afkomstig uit Vyborg. Maar Bo brik komt van het platteland en had aanpassingsproblemen." Berzin en Bobrik verlieten na twee jaar de school van Kuznets ov, die zij later 'dictatoriaal op treden' verweten. Ze traden toe tot het Sovjet-leger, waardoor ze meer faciliteiten kregen. In Italië vonden ze tenslotte onderdak bij de succesvolle Gewiss-ploeg van Moreno Argenti, Giorgio Furlan en Pjotr Oegroemov. De 24-jari- ge Berzin brak dit voorjaar door, de een jaar jongere Bobrik wat later. Hij boekte in Lombardije zijn vierde profzege. „Alweer een Ferrari," herinner de Frans Maassen op Linate aan de successenreeks van de Ge wiss-ploeg, die dit seizoen 39 wedstrijden won, waaronder de klassiekers Milaan-San Remo, Luik-Bastenaken-Luik, de Waalse Pijl en de Ronde van Lombardije. De renners van Ge wiss zijn cliënten van dr. Miche- le Ferrari, die ook de succesvolle Tony Rominger en Armand de las Cuevas tot zijn cliënten re kent. Bobrik, die in een apparte ment in Cannetto Pavese woont, was na afloop karig in zijn com mentaar. „Ik heb geluk gehad, dat ik aan de zijde van een grote Chiappucci mocht strijden," ver klaarde hij. De wereldbeker werd volgens de verwachting een prooi voor de Italiaan Gianluca Bortolami. Hij finishte in het peloton, 7 minu ten en 45 seconden na Bobrik. Monza. Ronde van Lombardije, 10e en laatste wedstrijd wereldbeker: 1. Bobrik (Rus) 244 km 7.03.21 (40,291 km/uur), 2. Chiappucci (Ita) 0.02, 3. Richard (Zwi) 0.03, 4. Konisjev (Rus) 0.25, 5. Fondriest (Ita), 6. Casani (Ita), 7. Riis (Den) 0.30, 8 Bolts (Dui), 9 Gianetti (Zwi), 10. Den Bakker (Ned) 0.36, 11. Casa- grande (Ita) 0.52, 12. Belli (Ita), 13. Breukink (Ned), 14. Jaskula (Pol) 2.39, 15. Faresin (Ita) 3.49, 16. Mil lar (GBr), 17. Pellicioli (Ita) 4.16, 18. Zulle (Zwi), 19. Volpi (Ita), 20. Fur lan (Ita), 34 Tsjmil (Mol) 7.45, 50. Bortolami (Ita). Eindstand wereldbeker, invidueel: I. Bortolami 151 punten, 2. Mu seeuw (Bel) 125, 3. Tsjmil 115, 4. Chiappucci 89, 5. Furlan 87, 6. Arm strong (VSt) 80, 7. Baldato (Ita) 67, 8. Bugno (Ita) 63, 9 Cipollini (Ita) 55, 10. Berzin (Rus), De las Cuevas (Fra), Zabel (Dui), Bobrik 50. Eindstand wereldbeker, ploegen: 1 GB-MG 89, 2. Motorola 53, 3. Ge wiss 51, 4. Mapei-Clas 45, 5. TVM 41, 6. Telekom 39, 7, Histor 38, 8 Polti 30, 9. Lotto 25, 10. Carrera 19, II. Lampre 19, 12. Mercatone Uno 18. Les Herbiers. Open individuele tijdrit: 1. Lance (Fra) 47,5 km 1.00.34 (47,592 km/u), 2. Marie (Fra; 1.13, 3. Karlsson (Zwe) 1.40, 4 Kasputis (Lit) 2.06, 5. Salvato (Ita) Vladislav Bobrik wint de Ronde van Lombardije. ■kerspel 5717752 1JITSE LOTTO 3-12-35-36-44-48 Iservegetal 38. Ipergetal: 2. (IEL'77 6943366 lagen als voorzitter layern Munchen heeft Franz ■gedragen als kandidaat voor llub. Iz Scherer opvolgen die sinds lioen voerde. Scherer zal zich beschikbaar stellen voor het vervult die functie al. De lichen moet op 14 november Brachten. Ivertelde Beckenbauer, die in Duitse elftal de wereldtitel I had kunnen gebeuren, is dat zou ontstaan. En dat kan Iven". elers FC Köln fans van FC Koln hebben ploeg bekogeld met stenen. i0 supporters blokkeerden de le nederlaag van 1-2 tegen derde verlies in het eigen rde de naam van Christoph d over het functioneren van Irukt. Pas twee uur na het de belaagde voetballers het hadden ze de barricades 'ereldkampioene Marion Clig- :t won van de Britse Yvonne I IcGregor. Denemarken won de j ndenwedstrljd. Vn nis ET tennistoernooi dat van 1" m 16 oktober in Bolzano zou orden gehouden, is afgelast prganisatorische problemen en I Involdoende financiële middelen lijn de redenen. ïoksen >E Amerikaan Oliver McCall. ie onlangs wereldkampioen m iet zwaargewicht (versie WBC) rerd door de Engelsman Lenox .ewis knock out te slaan, heef' en aanbod voor een revanche fgeslagen. Hij vind de hem ge- loden beurs van achttien miljoen ulden te laag. Van onze verslaggever Athene - Genieten. Dat was het thema dat bondscoach Joop Alberda voor het we reldkampioenschap meegaf aan zijn volleyballers. Hij zag witjes als een volleybal, met rode ogen van vermoeidheid en traanvocht, maar hij had in elk geval intens genoten. Van zijn team en van het Griekse toernooi. De zilveren medaille lag voor hem op ta fel, het lint erom gedraaid. De belofte weer te stoppen met roken was gedaan. Teleurstelling en trots vochten om voorrang, maar Alberda sprak vooral respect uit voor zijn team. Hij citeerde de legendari sche ex-basketballer Michael Jordan: „I hate people not trying." Nederland had alles ge probeerd. „Daarom ben ik trots. Stel je voor dat de voetballers de finale van het WK hadden ge haald. Dan had het land op zijn kop gestaan." Op de avond voor de eindstrijd, uren na de gewonnen halve fina le tegen de Verenigde Staten, verhaalde Alberda van de strijd in de marge van de financiële mogelijkheden. Vóór het seizoen stelde NOCNSF zich garant voor de tonnen die deelneming aan de World League kost. „Op dat mo ment zaten we helemaal dood. Als er niets was gebeurd, was het over en sluiten geweest met het nationale team." De in vergelijking met bijvoor beeld Italië of de Verenigde Sta ten minimaal bezette staf was altijd maar bezig allerlei randza- ken te regelen. Zo gelukte het Pas vijf dagen voor vertrek naar Griekenland het voor topsport bespottelijk bedragje van zes duizend gulden voor een scout bijeen te schrapen. „Maar als deze prestatie geen promotionele waarde heeft voor het volleybal, kunnen we de tent wel sluiten." De coach gaat nu even rusten en zal in november, tijdens de Su per Four in Japan, met de spe lers praten over de toekomst. Om te beginnen over 1995, wan neer de Europese titelstrijd op het programma staat, alweer in Griekenland. Misschien dat sommigen uit de Italiaanse competitie een World League willen overslaan, want die volgt weer bijna meteen op het Italiaanse seizoen. Dat be gint komend weekeinde alweer voor Zwerver, Zoodsma, Posthu- ma, Held, Blangé, Van der Meu- len en Van de Goor. Voor de toekomst op langere termijn is reden tot enige zorg. Nederland moet gaan opleiden en wel snel. Het voorbeeld van Alberda was aardig. De super lichting van Italië die de ene hoofdprijs na de andere wint, begon de zegereeks in 1985 met de wereldtitel voor jeugd. Op dat toernooi won Italië onder meer van de Nederlandse supergene ratie, die als zevende eindigde. „Als wij vervolgens niets hadden gedaan, was die 'verhouding nu 1-17 geweest," zei Alberda. „We hebben dus een kloof gedicht, maar sinds 1985 is nooit meer een Nederlandse jeugdploeg naar het WK gegaan. En vergis je niet in het niveau van de wereldkampioen bij de jeugd. Die wint lachend van een Neder lands eredivisieteam." Nederlanders zijn fysiologisch uitermate geschikt om te volley ballen: ze zijn lang, sterk en vrij atletisch. Talent is er genoeg, de bond moet alleen verder profes sionaliseren en geld vrijmaken voor opleiding. Met enige ver bijstering meldde Alberda dat in de maanden van april tot augus tus, als de competitie stil ligt, in feite niets gebeurt. Door alle financiële problemen was Alberda eigenlijk te veel bezig met het laten overleven van het team. Graag zou hij meer tijd besteden aan mentale, tactische en/of strategische scholing, steeds belangrijker in het volleybal. Voorlopig blijven evenwel de financiële zorgen. Bondsvoorzitter Herman van Zwieten begeleidde zaterdaga vond in Athene het zilver van Oranje met treurige mededelin gen. De praeses benadrukte dat de NeVoBo in een flinke finan ciële crisis zit. Van Zwieten overweegt zelfs om de organisa tie van de Europese kampioen schappen voor vrouwen (1995) en mannen (1997) terug te geven aan de Europese federatie. De burgemeester van Woerden be cijferde dat op de begroting van het EK-avontuur een gat prijkt van 700.000 gulden. Dat vindt hij een onverantwoord groot be drag. Van Zwieten maakte bovendien duidelijk dat topsport bedrijven binnen de Nederlandse volley balwereld financieel niet meer haalbaar is. Willen de nationale vrouwen- en mannenteams een fatsoenlijk programma draaien, dan kost dat 2.3 tot 2.5 miljoen op jaarbasis. De bond reserveert een miljoen aan contributie voor de plannen, die op jaarbasis door sponsor Krasloterij wordt onder steund met 500.000 gulden. „We komen dus jaarlijks ongeveer 800.000 gulden te kort. Zo kan het niet doorgaan," aldus Van Zwieten, die natuurlijk ook hoopt dat zijn uitlatingen het effect van een geslaagd verkoop praatje zullen hebben. „Binnen de NeVoBo zal er een discussie op gang moeten komen over de toekomst. Keuzes maken, daar gaat het om." Van onze verslaggever Athene - De Nederlandse vol- leybatploeg mag dank zij de zilveren medaille van het we reldkampioenschap meedoen aan het erg lucratieve Super- Four-toernooi in Japan, van 18 tot 23 november. De andere deelnemers zijn Italië, Verenig de Staten (derde WK) en gast land Japan. Het is de bedoeling dat alle of in elk geval vrijwel alle inter nationals deelnemen aan het evenement. De competitie in Italië, waarin de meeste Neder landse toppers uitkomen, ligt gedurende de Super Four stil Van onze verslaggever Athene - Ron Zwerver en Jan Posthuma zijn respectievelijk onderscheiden als beste aan valler en beste blokkeerder van de wereldti telstrijd volleybal. Ze voerden na zeven wed strijden in hun categorie de bijgehouden statistieken aan. Voor Zwerver betekende de prijs een prolongatie. Ook vier jaar geleden in Brazilië was hij de beste aanvaller. In zijn loopbaan behaalde hij nog tal van andere individuele prijzen, waaronder die van beste all-rounder tijdens de Olympische Spelen van Barcelona. Tot waardevolste speler van het toernooi werd Lorenzo Bernardi van Italië gekozen. De overige onderscheidingen, weer aan de hand van de cijfers: beste serveerder: Negrao (Brazilië); verdediger: Ctvrtlik (Verenigde Staten); passer: Fortune (Vere nigde Staten); spelverdeler: Tofoli (Italië). Barcelona (anp/rtr) - Real Madrid is Deportivo la Coru- na, koploper in de Spaanse voetbalcompetitie, tot op een punt genaderd. De Madrile- nen wonnen met 3-1 van Santander. Deportivo ver speelde in eigen huis een punt tegen Zaragoza. Het zwalkende Barcelona won moeizaam van Atletico Ma drid, 4-3. Bij Barcelona stonden de buiten landers Koeman, Romario en Stoitsjkov voor het eerst in vijf maanden weer samen in het veld. Het loonde. Romario, die lange tijd uitgeschakeld was met een spierscheuring in het rech terdijbeen, scoorde tweemaal, zijn Bulgaarse maatje eenmaal. Romario opende in de elfde mi nuut de score. Na de gelijkmaker van Pirri, zorgden Guardiola en Stoitsjkov voor een 3-1-voorsprong bij rust. Doelman Busquets hield Barce lona in de eerste fase na de pauze op de been. Toen Romario twaalf minuten voor tijd met een listig lobje, na een fraaie vrije schop van Koeman, voor 4-1 had gezorgd, leek de strijd gestreden. Door treffers van Kiko en de Colombiaan Valencia kreeg Bus quets het echter nog druk. „We hadden na die 4-1 nooit meer in de problemen mogen komen," klaagde Cruijff, die vooral het optreden van zijn vaak bekritiseerde doelman loof de. „Busquets heeft vandaag la ten zien waarom zijn ploeggeno ten en ik alle vertrouwen in hem hebben." Uilslagen: Barcelona - Atletico Madrid 4-3, Real Sociedad - Sevilla 0-0, Ovie- do - Tenerife 1-2, Valladolid - Valencia 2-0, Deportivo la Coruna - Zaragozza 3-3, Celta - Compostela 1-2, Real Ma drid - Santander 3-1, Logrones - Spor ting Gijon 1-3, Albacete - Athletic Bilbao 1-2. Betis Sevilla - Espanol 3-1. Stand: Deportivo la Coruna '6-10, Real Madrid 6-9, Betis Sevilla 6-8, Tenerife 6-8, Valencia 6-8, Zaragozza 6-8, Bar celona 6-7, Espanol 6-7, Sporting Gijon 6-7, Athletic Bilbao 6-7, Celta 6-6, Sevilla 6-6, Albacete 6-5, Vallado lid 6-5, Compostela 6-5, Atletico Ma drid 6-4, Oviedo 6-3, Real Sociedad 6-3, Santander 6-2. Logrones 6-2. Werder Bremen deelt sinds zon dag de eerste plaats in de Bun- desliga met Borussia Dortmund. De tegenstander van Feyenoord in het Europees toernooi voor bekerwinnaars versloeg hekke- sluiter 1860 Munchen in de Bei erse hoofdstad met 2-1. Borussia Dortmund won zaterdag de der by tegen Schalke 04 voor 42.800 toeschouwers met 3-2. Vlak voor rust kwam Werder op voorsprong tegen Munchen 1860 door Miller. Bode gaf 'De Leeu wen' een minuut later weer hoop: 1-1. Bode besliste vlak na de hervatting het duel: 1-2. Bij FC Koln rommelt het sinds zaterdag na de nederlaag van 1-2 tegen Dynamo Dresden. Zondagmorgen diende de Deense trainer Morten Olsen zijn ont slag in, maar het bestuur weiger de dat. „Ik ben verantwoordelijk voor de slechte prestaties," zei Olsen, het boetekleed aantrek kend. Een aantal spelers schaar de zich echter achter de Deen „Het elftal heeft zwak gepres teerd, niet de trainer. In de hui dige situatie krijgt niemand FC Köln op het rechte spoor. Wij, de spelers, moeten de schouders er onder zetten," verdedigde doel- man Illgner de trainer. Uitslagen; MSV Duisburg - SC Freiburg 1-2, VfB Stuttgart - Bayer Uerdingen 3-1, Borussia Dortmund - Schalke 04 3-2. FC Koln - Dynamo Dresden 1-2. Vrijdag: Eintracht Frankfurt - Karslruher SC 1-0, Borussia Monchengladbach - Bayer Le- verkusen 3-3. 1860 Munchen - Werder Bremen 1-2, Hamburger SV-VfLBochum 3-1. Stand: Borussia Dortmund 8-13, Werder Bremen 8-13, Hambur ger SV 8-12, Bayern Munchen 8-11. FC Kaiserslautern 8-11, Karlsruher SC 8-10, SC Freiburg 8-10, Bayer Leverkusen 8-9, VfB Stuttgart 8-9, Bor. Mon chengladbach 8-8, Schalke 04 8-7, Eintracht Frankfurt 8-7, Dynamo Dresden 8-6, Bayer Uerdingen 8-5, FC Köln 8-5, VF1 Bochum 8-4, 1860 Munchen 8-2, MSV Duisburg 8-2. Uitslagen: Chelsea - Leicester 4-0, Li verpool - Aston Villa 3-2, Manchester City - Nottingham Forest 3-3, Norwich - Leeds 2-1, Sheffield Wednesday - Manchester United 1-0, Southampton - Everton 2-0, Tottenham - Queen's Park Rangers 1-1, West Ham - Crystal Palace 1-0, Wimbledon - Arsenal 1-3, Newcastle - Blackburn 1-1. Stand: Newcastle 9-23, Nottingham Forest 9-21, Blackburn 9-18, Liverpool 8-17, Manchester United 9-16, Chelsea 8-15, Southampton 9-15, Norwich 9-15, Leeds 9-14, Tottenham 9-13, Manchester City 9-12, Arsenal 9-11, West Ham 9-11, Aston Villa 9-9, Wim bledon 9-9, Sheffield Wednesday 9-9, Ipswich 8-7, QP Rangers 9-7, Crystal Palace 9-7, Coventry 8-6, Leicester 9-6, Everton 9-3. Uitslagen: Schotland Celtic - Aber deen 0-0, Hibernian - Glasgow Ran gers-2-1, Kilmarnock - Dundee United 0-2, Motherwell - Falkirk 5-3, Partick - Hearts 0-1 Stand: Glasgow Rangers 8-16, Celtic 8-16, Hibernian 8-15, Motherwell 8-11, Hearts 8-10, Dundee United 8-10, Falkirk 8-9, Aberdeen 8-8, Kilmarnock 8-6', Partick 8-5. Voina behoudt Europese titel Kopenhagen - Jacobin Yoma heeft in Kopenhagen zijn Europese bokstitel in het zwaarvedergewicht behouden. De Fransman versloeg de Deen Jimmi Bredahl na een partij van twaalf ronden op punten. Weer mysterieus paarde virus actief Perth - De Australische paardesport, onlangs in rep en roer gebracht door de ontdekking van een mysterieus, dodelijk virus, is zaterdag opnieuw opgeschrikt. Nu werd aan de andere kant van het land, in Perth, een stal in quarantaine gehouden na de onverklaarbare dood van een rijdier. Vorige maand brak in Queensland een geheimzinnige ziekte uit, die aan veertien volbloedpaarden het leven kostte. Hoewel het gezien de afstand nauwelijks aannemelijk is dat het om dezelfde boosdoener gaat, vertonen de symptomen die nu in Perth zijn gesignaleerd, opvallende overeenkomsten met die in Queens land. Waarschijnlijk beperkt het virus, dat de ademhalingswegen aantast, zich niet tot paarden. Het lijkt inmiddels haast zeker dat in Queensland ook een trainer, Vic Rail, aan de gevolgen van de besmetting is overleden. Het bloed van het slachtoffer bevatte antilichamen tegen het virus, dat ook was aangetroffen in de longen van twee paarden uit de renstal waar hij werkte. Lu Bin zwemkoningin in Hiroshima Hiroshima - Lu Bin heeft zich bij de Aziatische Spelen tot de koningin van het zwemtoernooi gekroond. De Chinese zwom met 2.11,57 op de 200 meter wisselslag een wereldrecord, het enige in Hiroshima, en haalde op de slotdag op de 50 meter vrije slag haar vierde gouden medaille binnen. Hiroshima. Aziatische Spelen. ATLETIEK Mannen, marathon: 1. Hwunpj 2.11.13, 2. Huyuta (Jap) 2.11.57, 3. Kim Jae-ryong (ZKo) 2.13.12, 4. Hu (Chr) 2.15.28. 5. Zhang (Chi) 2 16.36, 6 Kenichi Suzuki (Jap) 2 19.59. 7. Hsu (Tai) 2.22.20. 8. Boguti (Nep) 2.27.40, 9 Karunaiatne (Sm) 2.34.06, 10. Ra wat (Nep) 2.39.19. Vrouwen, marathon: 1. Zhong (Chi) 2.29.32, 2 Zhang (Chi) 2.36.27, 3. Fujimura (Jap) 2.37.03, 4. Jung (ZKo) 2.38.43, 5. Shwe (Bui) 2.54.15. 6. Ng Lai Chu (HKo) 2.57.40. ZWEMMEN VROUWEN 50 vrij: 1 Lu Bin (Chi) 25,68, 2. Imoto (Jap) 26,29, 3. Minamoto (Jap) 26,59 Le Jingyi (Chi) gediskwalificeerd. 200 vlinder: 1. Liu Limin (Chi) 2.06,77, 2. Hong Shu (Chi) 2.10,25, 3. Haruna (Jap) 2.10,30. 200 rug: 1 He Cihong (Chi) 2.09,46, 2. Liu Bichun (Chi) 2.13,46, 3. Nakao (Jap) 2.14.42, MANNEN 1500 vrij: 1, Masri (Syr) 15.29,70, 2 Hirano (Jap) 15.31,91, 3. Fu Tao (Chi) 15 34.46 200 wissel: 1. Xiong Guoming (Chi) 2.03,29, 2. Smsunonl (Tha) 2.04,16, 3. Fujimoto (Jap) 2.05,77. 4x100 wissel: 1. Japan 3.41,70, 2. China 3.45.28, 3. Ka/.aehslan 3.47,35. KUNSTZWEMMEN Solo: 1 Fumiko Okuno (Jap) 188,997, 2. Wu (Chi) 177.431, 3. Choi Joong-yun (ZKo) 176.736. Duet: 1 Okuno/Tachibana (Jap) 187,857. 2. Fu/Li (Chi) 177,652, 3. Choi Jeong-yun/Choi Yoo-jin (ZKo) 177,118. VOLLEYBAL Vrouwen, eindstand: 1 Zuid-Koreu, 2. China, 3. Japan, 4. Taiwan, 6. Thailand, 6. Mongolië. WIELRENNEN 100 km ploegentijdrit: 1 Ka/.aehstan 2.08.09, 2. China 2.11.00, 3. Kirgizië 2.12.28. GOLF Mannen: 1 Yokoo (Jap) 276, 2 Zhang (Chi) 285, 3. Hong (Tai) 286. Landenwedstrijd: 1 Japan 864, 2. Taiwan 866, 3. Zuid-Korea 870. Vrouwen: 1Huang (Tai) 286, 2. Kang (ZKo) 295, 3. Song (ZKo) 296 Landenwedstrijd: 1 Taiwan 583, 2. Zuid-Korea 588, 3. China 608. PAARDESPORT Springruiters: 1. Kuwahara (Jap), 2. Ryuzo Okuno (Jap). 3. Chanlrasmi (Tha). BADMINTON Vrouwen, landenwedstrijd, eindstand: 1. Zuid-Koreu, 2. Indonesië, 3 Japen, China, 5 Hongkong, Thailand. Mannen, landenwedstrijd, eindstand: I. Indonesië, 2. Zuid-Korea, 3. China, Maleisië, 5. Thailand, Japan. TAFELTENNIS Vrouwen, eindstand: 1. China, 2. Hongkong, 3 Japan, 4. Taiwan, 5. Zuid-Korea, 6. Indonesië. BASKETBAL Mannen, kwartfinaleronde: Japan - Saudi-Arabic 85-63, Iran - Kazachstan 69-68, Zuid-Korea - Kazachstan 87-77, Filipijnen - Verenigde Arabische Emiraten 87-71. HOCKEY Mannen, voorronde: Japan - Kazachstan 3-2, Pakistan - Maleisië 4-1. Vrouwen, voorronde: India - Oezbekistan 1-1, Zuid-Korea - Singapore 7-1, Japan - China 1-ü. VOETBAL Groep A: Bahrein - Turkmenistan 2-2, Iran - Jemen 4-0. Groep B: Saudi-Arabie - Hongkong 2-1, Thailand - Maleisië 1-1 Groep C: Oman - Nepal 1-0. Groep D: Verenigde Arabische Emiraten - Qatar 2-2, Japan - Birma 5-0. HONKBAL Zuid-Korea - Mongolië 21-0. Canada wint Dunhill Cup St. Andrews - Het golfteam van Canada heeft zondag verras send de Alfred Dunhill Cup gewonnen. In de finale te St Andrews versloeg het titelverdediger de Verenigde Staten met 2-1. Het Nederlands mannengolfteam (Michael Vogel, Jeroen Ger- mes, Maarten Lafeber en Robert Jan Derksen) eindigde gisteren in Versailles op de achtste plaats in het wereldkampioenschap voor amateurs. St. Andrews. Alfred Dunhill Cup, Derde ronde: Groep 1: Verenigde Staten - Nieuw-Zeclund 3-0, Kile - Waile 69-71, Strange - Nobilo 69-70, Couples - Turner 72-74. Ierland - Japan 2-1, Walton - Mizumaki 70-64, McGinley - Maruyama 70-72, Clarke - Senzawa 70-76. Eindstand: 1. Verenigde Staten 3-2, 2 Ierland 3-2, 3. Japan 3-1, 4. Nieuw-Zoeland 3-1 Groep 2: Frankrijk j- Spanje 2-1, Guepy - Jiminez 77-73, Van de Velde - Rivero 67-70, Besanceney - Martin 69-73. Engeland - Australië 3-0, Lane - Allenby 69-71, Clark - Elkington 65-69, Roe - Norman 69-72. Eindstand: 1 Engeland 3-3, 2. Australië 3-2, 3. Frankrijk 3-14 Spanje 3-0. Groep 3: Zuid-Afiika - Schotland 2-1, Wostner - Collart 72-70, Els - Brand jr 68-70, Frost - Montgomery 71-74. Taiwan - Paraguay 2-1, Chen Tze-chung - Fretos 74-72, Yeh - Angel Franco 75-76, Chen Tze-ming - Carlos Franco 72-73. Eindstand: I. Zuid-Afrika 3-3, 2. Schotland 3-2, 3 Taiwan .3-1, 4. Paraguay 3-0. Groep 4: Zimbabwe - Zweden 2-1, Johnstone - Hjertstcdt 70-73, Price - Forsbrand 70-73, McNulty - Parnevik 70-67 Canada - Duitsland 2-1, Stewart - Struver 72-72, Gibson - Cejka 69-73, Barr - Langer 69-70. Eindstand. 1. Canada 3-2, 2. Zimbabwe 3-2, 3. Duitsland 3-1, 4. Zweden 3-1. Halve finales: Verenigde Staten - Engeland 3-0, Kite - Roe 69-70, Couples - Clark 68-74, Strange - Lane 70-71; Canada - Zuid-Afnka 2-1, Stewart - Frost 70-75, Gibson - Westner 70-74, Barr - Els 72-68 Gianni Bugno naar MG Monza - Gianni Bugno vecht nog een juridische strijd uit om zijn schorsing als dopingzondaar ongedaan te maken, zijn contract voor volgend jaar is echter al rond. De voormalige wereldkampioen, in augustus na de Coppa Agostini betrapt op het gebruik van cafeïne en door de Italiaanse bond daarvoor twee jaar buitenspel gezet, kan terecht bij MG. Ploegleider Ferretti van de dit jaar nog onder de naam GB-MG rijdende formatie, bevestigde na de Ronde van Lombardije de komst van de 30-jarige Italiaan. „Bugno is akkoord gegaan met een contract voor twee seizoenen. Wij rekenen op hem." GB-MG won dit seizoen de wereldbeker voor ploegen, maar splitst zich aan het einde van het jaar. MG gaat verder onder de naam MG-Technogym. GB sluit zich met een aantal renners aan bij Mapei, de ploeg van de Zwitser Toni Rominger en wereldbe ker-winnaar Gianluca Bortolami. Eric Boyer neemt Bugno's plaats bij diens huidige werkgever Polti in De Fransman tekende voor één jaar. Boyer (30) reed afgelopen seizoen voor GAN. Kinlieiin kaïnpioen honkbal Haarlem - Voor het eerst sinds 1978 heeft Kinheim uit Haarlem de Nederlandse honkbaltitel veroverd. Zondag won de ploeg de vijfde wedstrijd in Holland Serie met 4-3 van Neptunus. Zaterdag had het team al met 6-4 gewonnen. Holland Series. Rotterdam. Vierde wedstrijd: Neptunus - Kinheim 4-6 Haarlem. Vijfde wedstrijd: Kinheim - Neptunus 4-3. Kinheim Nederlands kampioen, Leo Visser terug op ijspiste Halfweg - Leo Visser keert terug op de ijspistes. De 28-jarige oud-Europees en wereldkampioen is door het schaatsgewest Noord-Holland/Utrecht aangetrokken als begeleider van de topsport-groeiselectie op de langebaan. Visser (48) zal, voor zover zijn werk als piloot bij de KLM dat toelaat, trainer/coach Eddy Verheijen gaan assisteren.

de Stem | 1994 | | pagina 13