Kosten aanpassing atletiekaccommodatie onzeker Sasse burgers zijn duurder uit Nieuw sportcomplex van Oostburg TELEFONEREN SPORT IN HET KORT PLAATSELIJK NIEUWS College wil volgend jaar alle belastingen en heffingen verhogen Biervliet viert bevrijding Projectontwikkelaar koopt De Uitkomst in Breskens Oostburg gaat verder met onteigening voor De Burght DE STEM ZEELAND C3 Nieuwbouw aan Baljuw Veltersweg kost bijna zes miljoen gulden Scholenfusie Schoondijke van de baan De Zeeuwse natuur in met 'Oranjezon' Westdorpe Sas van Gent Terneuzen Sasse kaartclub viert feest met een SIEMENS S3 GSM-telefoon ZATERDAG 8 OKTOBER 1994 LEZEN >PU BLIEK TE REIKT U 5E EEN GIDS EK, HOTEL, y3n onze verslaggever Oostburg - Het dagelijks ge meentebestuur van Oostburg kan nog geen zinnig woord zeggen over de kosten dïe gemoeid zijn met de aanpas sing van de atletiekaccommo datie. Om die reden neemt het college van burgemeester en wethouders er nog geen apart bedrag voor op in het urgentieschema investe ringen voor het komende jaar. Dat zei wethouder A. Rosendaal (financiën) gistermiddag in de commissie financiën, waar het financieel beleid van de gemeen te voor het komende jaar werd besproken. De aanpassing van het complex van de atletiekvereniging in Oostburg heeft echter wel de aandacht van de gemeente, be nadrukte Rosendaal nog maar eens. „Maar we hebben nog geen inzicht in de kosten. Misschien moeten we de bestaande accom modatie aanpassen, misschien is het beter dat de atletiekvereni ging verhuist naar een betere locatie", aldus Rosendaal. Hij reageerde hiermee op dë kanttekeningen die verschillende commissieleden plaatsten bij de koppeling in het urgentieschema tussen de privatisering van de sportaccommodaties en de drin gend noodzakelijke aanpassing van het atletiekcomplex. Daar stond samen een bedrag van een ton voor opgenomen in de inves teringslijst. De raadsleden L. Wille (PvdA), A. Verhage (D66) en S. de Putter (Dorpsbelangen en Toerisme) oordeelden die koppeling niet zuiver. „Want hoeveel trekken we nu uit voor de privatisering en hoeveel is bestemd voor de atletiekvereniging," luidde de kritiek. De Putter kondigde in het ver lengde daarvan vast aan dat zijn fractie in de begrotingsvergade ring van de gemeenteraad (27 oktober) met een alternatief voorstel voor de dag zal komen. Dat behelst de vorming van een aparte spaarpot voor de aanpas sing van de atletiekvoorziening, die in drie jaar moet worden gevuld. Wethouder Rosendaal wees het raadslid er echter op, dat de instelling van een fonds en drie jaar sparen om dat te vullen, betekent dat de verbetering van de atletiekaccommodatie vooruit wordt geschoven. „Ik wil dat idee wel steunen, maar dan moe ten we met zijn allen wel bereid zijn nog een aantal jaren door te sukkelen." Van onze verslaggever Sas van Gent - De inwoners in Sas van Gent zijn volgend jaar duurder uit. B en W willen de onroerende- zaakbelasting met drie procent verhogen. Een duik in het zwembad wordt duurder. Ook de hondenbelasting en afvalstoffenheffing gaan omhoog terwijl het college ook de tarieven van alle gemeentelijke leges (bouw- en hinderwetvergunningen) met vijftien procent verhoogt. Het college maakt deze verho gingen bekend in de aanbie dingsbrief bij de begroting voor 1995. Het tarief voor de afvalstoffen- hefiing komt daardoorop 255 gulden per perceel, een hond houden kost 12 gulden meer en iemand met een huis van 150.000 gulden is 17 gulden meer kwijt aan onroerende-zaakbelating. B en W belasten de burger in 1995 wat zwaarder omdat zij dik vier ton nodig hebben om alle uitgaven in 1995 te kunnen op vangen. De belastingmaatrege len leveren 160.000 gulden op. Schoondijke - De fusie van drie basischolen in Schoon dijke gaat niet door. De rooms-katholieke, protes tants-christelijke en openba- ,re school konden geen over eenstemming bereiken over de bestuursvorm. De onder handelingen zijn gestaakt. Een publiekrechtelijk bestuur (met leden uit de gemeenteraad) was voor de openbare school de beste optie, omdat het personeel daarmee gediend zou zijn. De twee confessionele scholen zagen bever een privaatrechtelijke be stuursvorm. Daarbij heeft een stichting met gekozen inzitten den het voor het zeggen. De protestants-christelijke school zag op die manier de gelijkwaardigheid van de drie partners het meest gegaran deerd. De rooms-katholieken vonden een bestuurscommissie als compromis bespreekbaar, maar de twee andere scholen veranderden hun standpunt na de vergadering in juli niet. Uit een enquête onder ouders van de scholieren bleek dat zij wél voor één basisschool in Schoondijke zijn. Het restant schraapt het college uit diverse potjes en een over- chot uit het fonds reiniging. Zalvend Het gemeentebestuur beseft dat de verhogingen zeer doen omdat de burgers op tal van andere fronten al flink wordt aangepakt maar een zalvende gedachte mag toch zijn dat Sas van Gent verre van de duurste gemeente is. Sas van Gent staat, als we kijken naar de gemiddelde belasting druk per woning in alle dertig Zeeuwse gemeenten, met 799 gulden op de twaalfde plaats. In Zeeuws-Vlaanderen zijn nog vier gemeenten duurder dan Sas van Gent. Het beeld wordt nog positiever als bij de vergelijking ook de waterschapstarieven worden betrokken. „Van de der tig gemeenten staan wij met een belastingdruk van per woning van 1204 gulden op een 23e plaats. Aardenburg voert de lijst aan met 1603 gulden, terwijl in Terneuzen met 1039 gulden de lokale belastingdruk het laagste is," schrijven B en W erbij. Gunstige positie In hoeverre Sas van Gent de komende jaren deze gunstige po sitie weet te handhaven is afhan kelijk van veel factoren. Nu al zeker is dat de afvalstoffenhef fing in 1996 met 60 gulden per perceel omhoog moet. Daarnaast sommen B en W tientallen theo retische tegenvallers op. In de gemeente staan de komende ja ren grote projecten op stapel, zoals de renovatie van het open lucht zwembad, de reconstrcutie, van de Graafjansdijk, bodemsa neringen, het aandeel vande ge meente bij de sloop van de buurtschappen, de sloop van de Walsenmolen, het herinrichten van de terreinen van de Suikeru nie en Dengriza. Een misreke ning bij die miljoenen verslin denden operaties is gauw ge maakt. Van onze verslaggever Oostkapelle - De Stichting Edu catief Toerisme Oranjezon in Oostkapelle biedt de mogelijk heid tijdens de herfstvakantie het land in te trekken. Op 18 en 25 oktober trekt een bioloog de Walcherense bossen en duinen in. Om 13.30 uur kun nen belangstellenden zich bij hem aansluiten. De tocht begint bij het studiecentrum Oranjezon aan de Schoolstraat 4, waar eerst een diapresentatie is. De plaatselijke VVV verkoopt kaar ten a 15 gulden. Vanwege de 'Zeeland Cultuur- maand' heeft de stichting ook een diapresentatie, lezing en ex cursie in Burgh-Haamstede ge organiseerd. Wie aan dat pro gramma op 20 oktober wil mee doen, kan zich aanmelden bij Oranjezon. Kosten eveneens 15 gulden. Van onze verslaggever Oostburg - Een wedstrijdbad, een ruime sporthal, twee squashbanen en een foyer. „Het nieuwe sportcomplex in Oostburg zal aan de modernste eisen voldoen," zegt wet houder C. 'Bolijn-Hertzberger. Samen met projectontwikkelaar N. Boussen pre senteerde zij gisteren het uiteindelijke plan aan de pers. Boussen onderhandelt momenteel met enkele supermarktketens over de ingebruikname van het oude sportcomplex. De nieuwbouw aan de Baljuw Veltersweg, naast de voetbalvelden, zal bijna zes miljoen gulden kosten. Daarvan neemt Boussen 5,5 miljoen voor zijn rekening, de Oostburgse gemeenteraad had al overeenstemming bereikt over 'aankledingskosten' ten bedrage van 450.000 gulden. Bij het totale bedrag is de overname van het oude gebouw door Boussen inbegrepen. Dat er een supermarkt in trekt is haast zeker, welke is vooralsnog onbekend. Aan het eind van dit jaar moet de eerste paal de grond in, maar welk bouwbedrijf dat zal doen kom Boussen nog niet zeggen. Minder dan een jaar later kunnen dan de eerste sporters in het complex terecht. De Breskense zwemvereniging Scheldestroom gaat er een stuk op vooruit. Het officiële 25-meterbad is 15 meter (zes wedstrijdbanen) breed. Rondom het bad kan een 'opvouwbare' tribune, worden opge trokken. Het kinderbadje en 'natte' terras moeten daarvoor dan even wijken. De tribunes in de sporthal kunnen iets minder supporters herbergen dan die in de huidige hal. Daarvoor in de plaats heeft de zaal bredere uitloopranden. „Zodat de zaalvoetballers zich niet meer.te pletter lopen," zei de wethouder. Boven dien kijken vanuit de hoger gelegen foyer zitplaat sen vanachter glas direct de zaal in. Voor het zwembad en de squashbanen geldt hetzelfde. Het idee voor de nieuwbouw kwam van Boussen. De gemeenteraad had al besloten het oude com plex min of meer te herbouwen. Diverse aanpas singen en vernieuwingen zouden ook 5,5 miljoen gulden hebben gekost. Voor datzelfde bedrag bood de projectontwikkelaar aan een compleet nieuw gebouw neer te zetten. Hij kreeg als 'tegenpresta tie' wel de huidige sporthal van de gemeente. BeVoBo Terneuzen Terneuzen - VC Notabene, dat enige keren achtereen promo veerde en nu in de eerste klasse van de Terneuzense bedrijfsvol- leybalcompetitie is beland, heeft voor de eerste keer de volle 3-0-winst gepakt en be reikte daarmee directe aanslui ting met de koplopers. Tegen Foaks 2, dat ook mee dingt naar een eerste plaats, werd het in deze sleutelwed strijd 15-13, 15-8, 8-6 voor de 'notabelen'. ING leidt in de eer ste klasse B, waar het een ge makkelijk 3-0-zege boekte op Echo/Audio (15-7, 15-3, 15-3). Het ziet er naar uit dat het zoals altijd in deze klasse weer een spannende affaire wordt. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse A: Stuntmarkt-Dees 1 0-3 (11-15, 12-15, 11-13), A&A 1-Foaks 1 0-3 (4-15, 7-15, 10-15), CIS-Dow 1 2-1 (11-15, 15-12,10-8). Eerste klasse B: Scheldesport-Nee- kmans 0-3 (2-15, U-15, 4-15). tweede klasse A: Vervaet-PSV 1 t-2 (12-15, 5-15, 15-5), Dow 2-De Hoop 2-1 (17-15, 11-15,12-0). tweede klasse B: Gemeente-Deltan 2 2-1 (7-15, 15-6, 15-10), NHI-PSV 2 3-0 (15-5, 15-6, 15-4). "erde klasse A: Dow 3-Philips 1-2 r i Ht-15, 6-14), Voorwaarts- Foaks 4 2-1 (14-16, 15-6, 15-4), 2-Foaks 3 3-0 (15-7, 15-1, ■lD-5), Berde klasse B: Gemeente 2-WM io <i:eSlementaii-). URS-Wabeko vpIM0' 4"15' 6"15- 2-15), B&S- WANDEN °-3<16-18'5-15'8-12) Eerste klasse Ar Dees 1 4-12, Foaks 1 5-12, CIS 5-8, Dow 1 4-6, Stunt- markt 4-5, A&A 1 5-2, De Pooter Eerste klasse Br ING 5-10, V&V a-9, VC Notabene 5-8, Foaks 2 5-8, tr,k u ns t-7, Echo/Audio 5-5, ScheldesDort 4-1 «veede klasse Ar Aster 4-10, Del- S?,,1,4-9' De Hoop 5-8, Beldo 4-6, T,Y.; Dow 2 5-5, Vervaet 5-4 tweede klasse Br Rabo 5-12, NHI ï-to, Gemeente 1 5-9, PSV 2 4-8, Deltan 2 6-6, Dees 2 4-3, V&SH Derde klasse A: A&A 2 4-10, Voor- waarts 5-10, Havenschap 4-8, Foaks 4 4-5, Philips 5-5, Dow 3 5-5, Foaks 3 5-4. Derde klasse B: Tevore 4-12, Ge meente 2 5-10, VC Schelde 5-10, Wabeko 4-8, B&S 5-7, URS 4-2, WM 5-1. Basketbalinstuif jeugd Axel - Tijdens de herfstvakan tie, woensdag 19 oktober, wordt in sporthal 't Sportuus te Axel een grote basketbalinstuif ge houden, Alle jongens en meisjes van 8 tot en met 13 jaar worden in de gelegenheid gesteld nader kennis te maken met de basket- balsport. Onder begeleiding van trainers en senior-leden van de Axelse basketbalvereniging Voor waarts kan iedereen deze dag van 14.00 tot 16.00 uur naar hartelust komen basketballen. De organisatie hoopt hiermee de jeugd warm te maken voor deze teamsport. Ador-tennis mannen Hoek/De Braakman - De eerste partijen zijn inmiddels afge werkt in de Ador-competities in De Braakman. In de herencom petitie won in poule A Cl000 met 8-4 van Philtem Bart Gorthmanns versloeg met 9-3 Paul Cortvriendt, Robin Morel met 7-4 Marco van Avermaete en Adrie Risseuw met 8-7 Hans van den Akker. Alleen Koert van den Akker kwam voor C1000 tot winst via 9-3 tegen Onno van Quekelberghe. De dubbels werden over beide teams verdeeld want Bart Gorthmanns en Onno van Que kelberghe versloegen met 6-4 Koert van den Akker/Paul Cortvriendt, terwijl Hans van den Akker en Marco van Aver maete met 9-8 te sterk bleken voor Robin Morel/Adrie Ris- seeuw. In poule B hielden Van der' Sloot en Right Line elkaar via 6-6 keurig in evenwicht. Voor Right Line zegevierde Harry Riemens met 8-7 over Hans Smolders, terwijl Ton van de Zeijst met- 8-3 Dick Vrolijk te rugwees. Voor Van der Sloot kwamen Peter van der Sloot en Duncan Blackman tot winst ten koste van Adrie Dieleman (7-2) respectievelijk Tonnie Riemens (8-5). De dubbels werden even eens gelijkelijk over beide par tijen verdeeld. OVERIGE UITSLAGEN Poule A: Dees-Zeeland Supply 11-1. Poule B: Ron's Fashion-Pecom 4-8. Clubkampioenschap Animo Terneuzen - Michel Verberk- moes werd clubkampioen van de Terneuzense tennisclub Ani mo. Hij versloeg in de A-finale met duidelijke cijfers Richard Hamelink. In de B-reeks was Fred Elliott de sterkste, terwijl hetzelfde geldt voor Vincent Koole in de C-afdeling. In de A/B-categorie bij de vrouwen werd Nicol Groot clubkampioe ne. Op het C-schema eindigde Chantal d'Hont als eerste. Bij de veteranen konden Fred El liott en Nell Moons op de beste klassering bogen. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL A-schema: finale: Michel Verberk- moes-Richard Hamelink 6-1, 6-2. B-schema: finale: Fred Elliott-Jo Wisse 6-1, 6-4. C-schema: finale: Vincent Koole- Eugène Lauret 7-6, 7-5. Veteranen: finale: Fred Elliott-Jo Wisse 7-6, 6-4. DUBBEL A-schema: finale: Van den Hout/Pieter s-Ve- rberkmoes/Hamelink 7-5, 6-7, 6-4. B-schema: finale: Blokland/Mol- Hamelink/De Zeeuw 5-7, 6-2, 7-5. VROUWEN ENKELSPEL A/B: finale: Nicol Groot-Gemma van Tiggelen walk over Groot. C: finale: Chantal d'Hont-Margreet Pauw 7-6, 6-2. Veteranen: finale: Nell Moons- Gemma van Tiggelen 6-3, 6-2. DUBBEL A: finale: Jetten/Körner-Moons/ Nijsten 5-7, 6-4, 6-2. B: finale: Blokland/Van Loo-Van de Walle/Van Riet 6-3, 7-5. GEMENGD DUBBEL A: finale: Van Zweeden/Perdok- Eyke/Koole 6-2, 7-5. B: finale: Blokland/Blokland-d'H- ont/Hamelink 6-3, 6-4. Clubkampioenschap TC Hontenisse Kloosterzande - Robert Assel- man was de grote man tijdens de clubkampioenschappen van de tennisvereniging Hontenisse uit Kloosterzande, Hij werd na melijk eindwinnaar op drie fronten. In het enkelspel-Dl versloeg hij in de finale in drie sets zijn teamgenoot Peter de Roeck. Beiden maken deel uit van het herenteam van TC Hon tenisse dat kampioen werd in de tweede klasse. In het dubbelspel en de mixed was Asselman eveneens succes vol, samen met Patrick Vervaet respectievelijk Ellen Aper. In het enkelspel bij de vrouwen won Claudia Vermunt in de fi nale met ruime cijfers van Inge borg Bouwéns. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Dl: finale: Robert Asselman-Peter de Roeck 4-6, 6-4, 6-3. D2/E: finale: Mario Scheffers-Wil- lem Bouwens 6-0, 2-1, walk over Scheffers. DUBBEL Finale: Robert Asselman/Patrick Vervaet-Jan Burm/George Morcus 6-0,6-1. VROUWEN ENKELSPEL Finale: Claudia Vermunt-Ingeborg Bouwens 6-1, 6-1. DUBBEL Finale: Loes, Asselman/Ria Kint- Rozina Kint/Ingeborg Bouwens 6—7 7—5 7 6 GEMENGD DUBBELSPEL Finale: Ellen Aper/Robert Assel- man-Loes Asselman/Wilfried Aper 6-4, 6-1. Clubkampioenschap TV Zaamslag Zaamslag - Kees de Putter heeft een jarenlange traditie voortge zet door opnieuw clubkampioen te worden van de tennisvereni ging Zaamslag. Hij zegevierde in de Dl/C2-finale met ruime cijfers over Jan Nouwen. Eind winnaar in de E/D2-categorie werd Walter Kaars. Bij de vrou wen versloeg Nora van de Veeken in de finale Coby van Wijck. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL D1/C2: finale: Kees de Putter-Jan Nouwen 6-2, 6-1. E/D2: finale: Walter Kaars-Jan van Fraayenhove 6-1,6-1. DUBBEL Winnaarsronde: finale: Kees de Putter/Ko Schuitvlot-Erik Cobben/ Jan Nouwen 6-4, 5-7, 6-4. Verliezersronde: finale: Paul de Kort/Rinus Zegers-Jurgen Roth/Ad Verlinde 11-7. VROUWEN ENKELSPEL Winnaarsronde: finale: Nora van de Veeken-Coby van Wiick 6-3, 6-4. Verliezersronde: finale: Sandra Ha- melink-Sabina Wilhelm 6-4, 6-1. DUBBEL Winnaarsronde: finale: finale: San dra Hamelink/Hannie Wieland-An van de Berg/Corrie LJsebaert 6-1, 6-4. Verliezersronde: finale: Nicole Cobben/Sandra Nouwen-Ria Lan sen/Anneke Buijze 14-3. GEMENGD DUBBELSPEL Winnaarsronde: finale: An van de Berg/Eric Cobben-Marijke Diele- man/Hennie Verschoor 7-6, 6-3. Verliezersronde: finale: Jeanne Vervaet/Jurgen Roth-Corrie IJse- baert/Ad Verlinde 16-4. Clubkampioenschap TV Hoek Hoek - Macky Edwards van Muyen veroverde het clubkam pioenschap van de tennisvereni ging Hoek. In de finale was hij in drie sets te sterk voor Eric Neve. UITSLAGEN MANNEN Halve finale: Macky Edwards van Muyen-Melvin van Amersfoort 4-6, 6-3, 6-2, Eric Neve-Cor Deii 3-6, 1-2, walk over Neve; finale: Edwards van Muyen-Neve 6-3, 1-6, 6-4. DUBBEL Halve finale: Neve/Van de Sande- Bierings/Lippens 6-7, 6-0, 5-5, walk over Neve/Van de Sande, ,Lokken/Michielsen-Dey/Edwards van Muyen 6-4, 6-3; finale: Neve/ Van de Sande-Lokken/Michielsen 6-2, 6-4. VROUWEN ENKELSPEL Halve finale: Jannie Dieleman-An- nelies de Mul 6-1, 2-6, 6-0; Elly van Tatenhove-Netty Dey 6-3, 6-4; fi nale: Dieleman-Van Tatenhove 6-3, DUBBEL Halve finale: Dey/Bierings-Diele- man/Dieleman walk over Dey/Bie- rings, Van Tatenhove/Van Taten- hove-De Mul/De Ridder 6-3, 6-2; finale: Dey/Bierings-Van Tatenho ve/Van Tatenhove walk over Dey/ Bierings. GEMENGD DUBBELSPEL Halve finale: Bierings/Dey-De Rid der/De Ridder-6-4, 6-0; Michiels- en/Lippens-Ollebek/Michielsen 6-3, 3-6, 6-1; finale: Bierings/Dey- Michielsen/Lippens 6-3, 7-5. JEUGD 1. Reinier Schillings, 2. Hanneke de Raaff, 3. Myrthe Schillings. COLLECTE - De collecte in Westdorpe ten bate van de Nierstichting heeft 983,42 gul den opgebracht. OUD PAPIER - Harmonie de Vereenigde Vrienden halen vandaag, zaterdag, oud papier op in Sas van Gent. Zij begin nen hiermee om 9.00 uur. THEE-DANSANT - In het Zuidlandtheater in Terneuzen wordt morgen, zondag, een thee-dansant gehouden van 14.00 tot 17.00 uur. Van onze correspondente Biervliet - In het najaar van 1944 kwam een eind aan ruim vier jaar Duitse bezetting in Biervliet. Op 9 oktober 1944 voerden Canadese militairen een landing uit in de Paulinapol- der en kon Biervliet na verwoede gevechten op 11 oktober 1944 worden bevrijd. Dit feit wordt zondag 9 oktober herdacht. Om 9.30 uur wordt in de Nederlands-Hervormde kerk een oecumenische herdenkingsdienst gehouden. Hieraan verlenen de muziekvereniging en het kerkkoor hun medewerking. Aansluitend volgt een herdenkingsplechtigheid en kranslegging bij het monument in de Paulinapolder van 11.00 tot 11.30 uur. Vanaf het monument rijden belangstllenden met hun auto, voorafge gaan door een legervoertuig, de bevrijdingsroute naar de Markt. Deze route loopt via Paviljoenweg, Groenestraat, Nummer Zevenweg en Noordstraat naar de Markt. Deze route is ook door de Canadese militairen gevolgd voor de bevrijding van Biervliet. Om 12.00 uur wordt er nabij de Markt een bevrijdingsboom geplant. Daarna wordt er voor iedereen in het dorpshuis koffie geserveerd. Gebouw moet wijken voor woningbouw Van onze verslaggever Oostburg - Het verenigingsgebouw De Uitkomst aan de Langeweg in Breskens is verkocht aan een projectontwikke laar die het pand met de grond gelijk laat maken en er woningen voor in de plaats bouwt. Een impressie van het nieuwe Oostburgse sportcomplex. Op deze 'opengewerkte' tekening zijn links het zwembad en rechts de sportzaal te zien. In het midden komen de foyer en de squashbanen. REPRO CAMILE SCHELSTRAETE Wethouder A. Rosendaal van de gemeente Oostburg deelde dat gistermiddag mee in de vergade ring van de commissie financiën. Het verenigingsgebouw was tot nu toe nog in beeld bij de ge meente om de huisvestingspro blemen van veel verenigingen in Breskens op te lossen. De eige- Sas van Gent - Kaartclub Ami- citia uit Sas van Gent viert van daag, zaterdag, in de Engelen roos in Sas van Gent het zestig jarig bestaan. De club, die voorheen altijd on derdak had in hotel De La Bour se, verwacht volgens Strijdonck, een van de oud-gedienden, een heropleving. De club telt mo menteel nog dertien leden maar verwacht gauw vier nieuwe le den in de schrijven. De jubileu mavond met een borreltje en een hapje begint om 18.00 uur. naar van De Uitkomst, waar de verenigingen jarenlang gebruik van maakten, wilde van het ge bouw af. De gemeente speelde met de ge dachte het gebouw over te ne men en daarmee de huisvesting voor de verenigingen veilig te stellen. Er was sprake van aan koop door de gemeente zelf, en later door de woningstichting West-Zeeuws-Vlaanderen, die het dan aan de gemeente wilde verhuren. Nu het gebouw verkocht is, richt het dagelijks gemeentebestuur van Oostburg volgens wethouder Rosendaal alle energie op een ander alternatief dat al achter de hand was: de verbouwing van het gymlokaal bij de openbare basisschool tot multi-functioneel centrum. Voor de oplossing van de huis vestingsproblematiek van de Breskense verenigingen heeft de gemeente een bedrag van maxi maal 300.000 gulden opgenomen in het urgentieschema voor in vesteringen volgend jaar. Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg zet de volgende stap in de onteigeningsprocedure die nodig is om grond te verwerven voor de noodzakelijke uitbreiding van bejaardenhuis De Burght. Het college van burgemeester en wethouders vraagt de gemeente raad in te stemmen met het aanspannen van een rechtszaak bij de rechtbank in Middelburg. De onteigeningsprocedure is no dig omdat garagehouder J. Brugge aan de Callenfelsstraat weigert grond te verkopen aan de gemeente om de bouw van aanleunwoningen bij De Burght mogelijk te maken. De behoefte aan die bejaardenwoningen is volgens de gemeente, gezien de toenemende vergrijzing van de streek, dringend. De gemeenteraad ging in maart dit jaar al akkoord met het voe ren van een onteigeningsproce dure. De onteigeningswet schrijft echter voor dat de ge meente eerst nog een poging moet doen om met de tegenpartij tot een akkoord te komen. Pas daarna mag het rechtsgeding worden aangespannen. Het college neemt daar echter al een voorschot op om vaart in de zaak te houden. Bovendien is een minnelijke schikking gezien de voorgeschiedenis niet aanne melijk, aldus B en W. Het voorstel komt donderdag 20 oktober aan de orde in de ge meenteraadsvergadering. Die begint om 19.30 uur en is in de raadzaal van het gemeentehuis. (ADVERTENTIE) GRENZELOOS bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1994 | | pagina 21