'Werkgroep herverdelen arbeid' het U gelooft in uw eigen bedrijf. Maar wie gelooft er in u? a R Oranj Renault-personeel verstoort Parijse beurs Mölnlyckes luierbroekje mag randje houden Geen gejuich bij winkels over zondagsopening 50.000 mark boete voor Nederlandse appeltjes Fiscus op zoek naar verkapte privéreizen VSBïBANK Volleyballers vo UITSLAGEN si IMF-topman optimistisch over oplossing conflict DE STEM ECONOMIE Werkgeversorganisatie VNO ziet geen heil in kabinetsplan, vakcentrale FNV reageert enthousiast Fraude levens verzekeringen Protest tegen kabinetsplan om auto-bedrijf deels te privatiseren Rechtbank vindt octrooi Procter Gamble niet gelden voor anti-lekrandje van concurrent De nieuwe zakenbank. ECONOMIE KORT 'Geen probleem bij reinigen tankers' Japan dol op Nederlandse paprika Ruim 200 man weg bij Royal Sluis 'Textielindustrie kleiner maar levend' Philips verkoopt IAK Parlement VS stelt stemming Gatt uit Nep-aanmaning naar ondernemers ETERNR AUTOSPORT BADMINTON GOLF TEN1N PAARDESPORT R0LH0CKEY VRIJDAG 7 OKTOBER 1994 Afjl [jlJWEL'l~"S DIAMANTAIRS - BE Tfi Den Haag - Het kabinet heeft voor gesteld een werkgroep in het leven te roepen die plannen moet ontwik kelen om de werkgelegenheid te bevorderen, met name door herver deling van arbeid. De besprekingen dienden als voorberei ding op een eventueel Najaarsoverleg, waarin het voorstel nader kan worden uitgewerkt. In de betreffende werk groep zouden vertegenwoordigers van het kabinet en de sociale partners (werkgevers en werknemers) moeten zitten. Het voorstel van minister Melkert (So ciale Zaken en Werkgelegenheid) lijkt sterk op een idee van de FNV. De vakcentrale opperde begin augustus een 'task force' in het leven te roepen. Die zou op korte termijn met werkgelegen- heidsvoorstellen moeten komen op basis waarvan de werkgevers en de vakbon den in het cao-overleg afspraken kun nen maken over herverdeling van ar beid. De twee voornaamste organisaties die voor de werkgroep zullen worden uitge nodigd, de FNV en het VNO, reageerden totaal verschillend op het voorstel. Cao coördinator L. de Waal van de vakcen trale FNV toonde zich redelijk enthou siast. Het VNO legde echter een tijdbom onder het initiatief van Melkert. Een woordvoerder noemde het 'buitenge woon onwaarschijnlijk' dat zijn organi satie aan de werkgroep zal meedoen. „Wij vinden dat alles wat betreft ar beidsvoorwaarden en arbeidstijden de centraal moet worden geregeld. Voor het centrale niveau zien wij hier abso luut geen taak." De FNV reageerde wel positief op het voorstel van het kabinet. Bestuurder De Waal zei dat onder meer een gelijke wettelijke behandeling van parttime werknemers onderdeel van de bespre kingen in de werkgroep deel moet uit maken. Dat geldt ook voor financiële stimulansen voor werkgevers om deel tijdwerkers in dienst te nemen. „Maar het belangrijkste is dat er een verbaal signaal komt dat ook overheid en werk gevers herverdeling van arbeid zien als de kern van de onderhandelingen", al dus de FNV-bestuurder. De Waal toonde zich echter niet alleen maar optimistisch. „Bij ons bestaat de angst", zei hij, „dat de werkgevers wel mee willen doen, maar dan alleen om de organisaties van het midden- en klein bedrijf in het gelid te houden en ons dwars te zitten. Een werkgroep heeft dan ook alleen maar zin als VNO en NCW de draai kunnen maken van ideo- - logische gefixeerdheid naar een prag matische benadering. Dan hebben wij hen er graag bij." Om de kans op Najaarsoverleg tussen overheid en de sociale partners niet op voorhand te frustreren, ziet het kabinet af van zijn wens een keihard streefper centage vast te stellen waarmee de werkloosheid de komende jaren moet worden teruggedrongen (de 'sociale norm'). Dat voornemen staat wel in het regeerakkoord. Maar omdat de werkge vers zich absoluut niet willen binden aan een percentage, heeft Melkert er van afgezien. De werkgeversorganisaties zitten een beetje met situatie in hun maag. Zij vinden dat Najaarsoverleg weinig zin heeft. Hoe de werkloosheid bestreden dient te worden, is volgens hen al vastgelegd in De nieuwe koers, het akkoord waarin de sociale partners vo rig jaar overeenstemming bereikten over de ruil loonmatiging-werkgele- genheidsmaatregelen. In dat akkoord is ook al vastgelegd dat herverdeling van arbeid (vooral bevordering van deeltijd werk) een instrument kan zijn om de werkloosheid terug te dringen. De werkgevers vinden dat voldoende. Als zij echter besluiten niet aan de overlegtafel aan te schuiven, bestaat de kans dat het kabinet afzonderlijk met de vakbeweging afspraken gaat maken. En dat vinden de werkgeversorganisa ties weer net iets te riskant. Den Haag (anp) - De winkelbedrijven reageren terughoudend op de mogelijke openstelling van winkels op zondag. Albert Heijn heeft er nog geen mening over, terwijl de warenhuizen van Vroom Dreesman er wel oren naar hebben. Alleen de Vereniging van Allochtone Ondernemers juicht een zondago penstelling volmondig toe. - Minister Wijers van Economi sche Zaken is voorstander van openstelling op zondag, maar de Tweede Kamer moet dit plan Almelo (anp) - De Economi sche Controle Dienst (ECD) heeft deze week bij invallen in assurantiekantoren in En schede, Nijmegen en Den Bosch de administratie in be slag genomen. Zes verzeke ringsmaatschappijen hebben gezamenlijk aangifte gedaan van een grootscheepse fraude rond levensverzekeringen. Er zijn geen aanhoudingen ver richt, maar de verzekerings maatschappijen hebben wel be slag laten leggen op de bezittin gen van een vijftal verdachten, aldus de Almelose officier van justitie mr. J. Oosterhof. Volgens hem gaat het om fraude van miljoenen guldens die enkele ja ren heeft aangehouden. Klanten van de assurantiekantoren zijn, overigens niet benadeeld. De.assurantiekantoren deden het voorkomen alsof ze een levens verzekering hadden afgesloten. Ze ontvingen daarvoor provisie van de verzekeringsmaatschap pijen. Ze maakten daarbij gebruik van tientallen plof-bv's, die niet meer bleken te bestaan zodra de maatschappijen merkten dat er geen premie meer binnen kwam. Het ging of om bestaande perso nen die geen levensverzekering afgesloten bleken te hebben of om personen die helemaal niet bleken te bestaan. De fraudeurs hebben mogelijk gebruik gemaakt van een stro- nog bespreken en goedkeuren. Bovendien blijven gemeenten het recht hebben om de winkeldeu ren op die dag dicht te houden. Een woordvoerder van het Ven- dex-concern (onder meer V D, Perry Sport, Edah) noemt de plannen nog weinig concreet. „Een mogelijke wetswijziging vindt pas in de loop van volgend jaar plaats. Als het er inderdaad doorkomt, juichen we dat zeker toe> en diverse winkelketens van ons concern zullen er zeker ge bruik van maken, ook de waren huizen." Albert Heijn, de grootste keten van supermarkten, heeft na drukkelijk nog geen standpunt ingenomen over openstelling op zondag. „Tot nu toe is ons beleid er vooral op gericht om door de week langer open te zijn, bij voorbeeld tot acht of negen uur 's avonds. Dat is een duidelijke behoeftè van onze klanten." Ook de Raad Nederlandse De tailhandel (NDH) heeft nog geen afgerond standpunt ingenomen over de zondag en is zelfs verrast over de plotselinge standpunt wijziging van het ministerie van Economische Zaken. Het Vakcentrum Levensmidde len,. waarbij vooral zelfstandige supermarkthouders zijn aange sloten, ziet de zondag niet zitten. Het leidt volgens deze organisa tie alleen maar tot spreiding van de verkoop over meer uren. De Vereniging van Allochtone Ondernemers (VAO) staat in de ze kwestie volledig achter- Wijers. Volgens een woordvoer der zijn er onder de allochtone winkeliers heel weinig princi piële weerstanden tegen de zon dag. „Veel allochtone winkeliers moeten hard werken om het hoofd boven water te houden en elke extra mogelijkheid om open te zijn wordt door hen van harte verwelkomd." FOTO AP Personeel van Renault en anderet (semi) staatsbedrijven leggen met hun protest de handel stil op de Franse beurs. Parijs (ap) - Honderden ar beiders hebben gisteren de handel op de effectenbeurs van Parijs verstoord om te protesteren tegen plannen van de conservatieve regering om het autobedrijf Renault gedeeltelijk te privatiseren. De Franse regering wil voor het einde van -het jaar 31 procent van Renault afstoten, maar 51 procent van de onderneming be houden. De betogers kwamen ook van andere staatsbedrijven die op de nominatie staan om geprivatiseerd te worden. De termijnhandel kwam door het protest stil te liggen. Of schoon de betogers na tweeën eenhalf uur weer vertrokken, bleef de handel opgeschort tot vrijdag. Ofschoon de indringers klaar blijkelijk een deur hadden gefor ceerd, ging het er tijdens het protest over het algemeen vreed zaam aan toe. Tientallen man schappen van de oproerpolitie stonden buiten het beursgebouw, maar grepen niet in. De protestactie was georgani seerd door het linkse vakver bond CGT. „De aandelenbeurs is een zeer symbolische plaats, waar de afgelopen maanden dui zenden banen vernietigd zijn," verklaarde vakbondswoordvoer der Daniel Sanchez. De CGT kondigde voor de rest van deze maand nieuwe acties aan, zoals volgende week donderdag tij dens de Autosalon van Parijs. Van onze correspondent Karlsruhe - Een fruithandelaar aan de Bodensee is veroor deeld tot een gevangenisstraf van 11 maanden voorwaardelijk en een geldboete van 50.000 mark. De man had 475 ton, voornamelijk uit Holland afkomstige appels, opgekocht en die van een vals etiket voorzien. Hij deed het zijn klanten voorkomen, alsof ze vers fruit van de hellingen aan de zuid-Duitse Bodensee kochten, in plaats van Hollandse en Italiaanse appels. De economische recherche had argwaan gekregen, omdat de hande laar zijn fruit al te nadrukkelijk als inheems aanprees. Uit de administratie van de firma bleek het tegendeel. De uitzonderlijk hoge straf is volgens de overheid van de deelstaat Baden-Würtemberg een waarschuwing voor iedereen, die zich aan etikettenzwendel schuldig maakt. Bij 5400 controles alleen in deze Duitse deelstaat, werden meer dan 500 overtredingen geconstateerd. In alle gevallen ging het om vervalsing van herkomst, soort en zelfs gewicht. Den Haag (anp) - De belas tingdienst heeft vanaf het be gin van de actie Reisverhalen bij reisbureaus al 4200 als za kelijk geboekte privéreizen boven water gehaald. Staatssecretaris Vermeend van Financiën schrijft dit in een brief aan de Tweede Ka mer. Zakelijke reizen mogen worden afgeboekt voor de winstbelasting, privéreizen niet. Correcties in de belastin gaftrek hebben tot dusver ruim 18 miljoen gulden opge bracht. In totaal bekeek de Belasting dienst bij 1300 reisbureaus in totaal 14.000 boekingen. Bij tenminste 580 bureaus zijn dubieuze facturen en provisie betalingen aangetroffen. Van die 14.000 boekingen behoefde 30 procent correctie. De Belastingdienst raamt de uiteindelijke opbrengst van de actie, die begin 1995 afloopt, op 32 miljoen gulden. Daarin is nog niet begrepen de op brengst van administratieve boeten die worden opgelegd. Veel reisbureaus blijken hun factureringsplicht niet of slecht na te leven. Vooral de omschrijving op de factuur werd aangepast en strookte niet met de werkelijkheid. Eén reisbureau had zelfs een inter ne werkomschrijving hoe aan gepaste facturen moeten wor den opgemaakt. Diverse reisbureaus hadden delen van de administratie vernietigd. De meerderheid van de reisbureaus voldoet niet aan de bewaarverplich- tingen voor de belastingen. Een aantal gevallen waarin valse facturen zijn aangetrof fen, zijn aangemeld bij de be- lastingpolitie, de FIOD, en het Openbaar Ministerie. (ADVERTENTIE) Den Haag (anp) - Mölnlyckes luierbroekje van het merk Li bero Up en Go kan gewoon in het schap blijven staan. De president van de rechtbank in Den Haag mr. J. Willems'heeft gisteren de eis van de Ameri kaanse luierfrabrikant Procter Gamble het 'toffe broekje' uit de handel te halen op alle punten afgewezen. Het Zweedse concern Mölnlycke pleegt geen octrooi inbreuk. Ook is er volgens de rechtbankpresident geen sprake van een spoedeisend belang. Procter Gamble voerde vorige week in kortgeding aan dat het Ik wil graag informatie ontvangen over de bedrijfsfinanciering door de VSB Bank: Stuurt u mij de brochure 'Alles over de financiering van uw Onderneming'. Neem contact met mij op om een afspraak te maken voor een persoonlijk gesprek I omstreden luierbroekje en een aantal incontinentieprodukten van Mölnlycke zijn voorzien van dampdoorlatende beenmanchet ten. Het bedrijf meent daarop het octrooi te hebben. Volgens mr. Willems vallen de anti-lekrandjes van Mölnlycke niet onder het bewuste octrooi. Naar zijn mening richt het oc trooi zich op manchetten aan de buitenrand van de luier, die die nen tot afsluiting van de buiten lucht. Het anti-lekrandje, een opstaand randje aan de binnen zijde van de Libero Up en Go, kan daar niet aan gelijk worden gesteld. Willems benadrukte in zijn von nis dat er op het gebied van luiers tal van octrooien actief zijn. Ieder octrooi beslaat slechts een klein stapje in de voort schrijdende luiertechnologie. Een al te ruime uitleg van een octrooi is daarom niet op zijn plaats. Ook meent Willems dat Procter Gamble te laat juri disch bezwaar heeft gemaakt. Het anti-lekrandje is al vanaf 1991 op de. markt. Pas dit jaar heeft het Amerikaanse bedrijf bezwaar gemaakt. De produkten van Mölnlycke zijn zolang ge doogd dat er volgens de rechter geen sprake is van een spoed eisend belang. De advocaat van Procter Gamble mr. T. Schaper toonde zich teleurgesteld over de uit spraak. Hij zal het bebdrijf advi seren in beroep te gaan. Naar zijn mening is er wel een spoed eisend belang. Het dit jaar ver nieuwde luierbroekje heeft wel degelijk schade veroorzaakt, meent Schaper. Mölnlycke ziet zo'n procedure met vertrouwen tegemoet. „Wij gaan onze tijd weer besteden aan de produktie en verkoop van luierbroekjes," aldus directeur B. Steenhuis. Bedrijfsnaam: Branche: Adres: Postcode: Naam: Plaats:_ Functie:_ _m/v Telefoon zakelijk: Telefoon privé: L' S.v.p. opsturen in een ongefrankeerde envelop naar VSB Telebank, Antwoordnummer 13065, 2501 VC Den Haag. Rotterdam - De gemeente Rotterdam verwacht geen problemen bij het schoonmaken van tankschepen na het eventueel verdwij. nen van het reinigingsbedrijf Tankcleaning Rotterdam dat faillissement heeft aangevraagd. Er blijven ruim voldoende mogelijkheden over voor het schoonmaken van schepen en het I opslaan en verwerken van het chemisch scheepsafval. Het gevaar dat schepen noodgedwongen hun tanks op volle zee gi schoonspoelen met zeewater bestaat dan ook niet. TCR is als enige in staat om zeer grote schepen aan de kade te I laten afmeren. Tankcleaning Rotterdam is in grote problemen geraakt door voortdurende verliezen en het ontslag op staande voet van directeur Reinigert. De eigenaren, de broers Langeberg, wilden begin deze week ook de werknemers naar huis sturen, maar die zijn op het bedrijf gebleven op aanraden van de vakbond. Zoetermeer - De Nederlandse paprika blijkt een gewild produkt in Japan. De export bedraagt dit jaar al ruim duizend ton, meldt het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen (CBT) in Zoeter- meer. Japan opende vorig jaar de grenzen voor Nederlandse paprika's. Om de import van schadelijke insekten te voorkomen, moeten de paprika's worden verpakt in fijnmazige netjes. Voordat ze in Nederland het vliegtuig ingaan, worden ze ook nog eens gecontroleerd door Japanse inspecteurs. De export naar Japan is qua hoeveelheid overigens nog maar een schijntje. Totaal verhandelen de Nederlandse veilingen jaarlijks 230.000 ton. Japan geldt wel als een uiterst lucratieve markt. Een paprika is er veel duurder dan in Nederland. In Tokyo kosten paprika's al gauw vijftien gulden per stuk. Duitsland, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten zijn de belangrijkste afnemers van Nederlandse paprika's. Enkhuizen - De overneming van Royal Sluis door het Ameri kaanse zaadveredelingsbedrijf Petoseed zal gepaard gaan met 145 ontslagen. Dat heeft Petoseed geëist. Daarnaast worden drie te verzelfstandigen onderdelen van het bedrijf met in totaal 70 werknemers in de etalage gezet, heeft CNV-bestuurder J. Bosma gemeld. De Unie BLHP bevestigd deze cijfers. De raad van bestuur van Royal Sluis 'wilde over cijfers niets zeggen omdat 'er een embargo op rust'. Het personeel va'n Sluis is donderdag ingelicht. Royal Sluis heeft volgens de bonden een verlies geleden van 34 miljoen gulden. Sluis telt nu nog 515 personeelsleden. Den Bosch - De Nederlandse textielindustrie bestaat anno 1994 uit circa 300 kleinere en middelgrote bedrijven. Zij draaien met succes draaien en bieden aan ongeveer 20.000 mensen werk. De Nederlandse Vereniging van Werkgevers in de Textielindustrie heeft donderdag tijdens een congres in Den Bosch het startsein gegeven voor een campagne om dat positieve beeld uit te dragen. De textielsector kampt volgens de vereniging met een negatief imago. Velen denken zelfs dat er geen onderneming meer over is door de sluitingen die de afgelopen decennia aan.de orde van de dag waren. Eindhoven - Philips doet zijn dochteronderneming IAK (Indus trieel Assurantiekantoor) in Eindhoven over aan Nieuw Rotter- j dam. Het is de bedoeling dat Philips na de overname, waarvoor gisteren een intentieverklaring is getekend, een minderheidsbe lang, houdt. Het IAK zet zijn zelfstandige rol als tussenpersoon voort. De directie en de tweehonderd werknemers gaan over naar de nieuwe eigenaar. Voor de klanten zal de transactie geen gevolgen hebben. Het IAK is met een jaarlijkse premiestroom richting verzekeraars van 230 miljoen een van de grotere zelfstandige assurantie-intermediairs in Nederland. Washington - In navolging van het Huis van Afgevaardigden heeft de Amerikaanse Senaat besloten de stemming over het Gatt-akkoord uit te stellen. Dat wordt nu 29 november. Dê Republikeinse oppositie in het Huis van Afgevaardigden eiste meer tijd om het akkoord door te lichten. De Democraten stemden daarmee in, in ruil voor een belofte dat de eindbehan- deling eind november zal worden gehouden. De regering-Clin- ton lijkt overigens wel verzekerd van het jawoord van het Congres. Amsterdam - Duizenden ondernemers in Nederland hebben de Kamer van Koophandel in Rotterdam gemeld een valse aanma ning van de Amsterdamse onderneming G 8r Partners Bedrijfs: juristen te hebben ontvangen. Het bedrijf sommeerde de aange schreven bedrijven binnen vijf dagen 129 gulden op hun bankrekening te storten. Dat bedrag is de 'achterstallige contri butie' van de 'Europese Kamer van Koophandel' in Rotterdam. Volgens de Rotterdamse Kamer van Koophandel bestaat er echter helemaal geen Europese Kamer. Mr. C. Vrijdag van de Rotterdamse Kamer zegt dat G Partners de ondernemingen simpelweg probeert op te lichten. Volgens directeur Van Geelen van G Partners is er door zijn bedrijf een computerfout gemaakt. Volgens hem had de brief de 'algemene voorwaarden' van de Europese Kamer moeten bevatten. Per abuis is volgens hem de mailing in een incassobrief veranderd. Wilt u een passend advies over een passende bedrijfsfinanciering? Vul dan de bon in en stuur deze naar de VSB Bank. Dan kunnen we meteen een afspraak met u maken. U kunt ook voor een afspraak even bellen met VSB Telebank via het gratis nummer 06-0331. Door de week van 9.00- 21.00 uur en op zaterdag van 10.00-13.00 uur. I "J Camdessus sloot gisteren de jaarvergadering van het Interna tionaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank in Madrid af. Een ruzie tussen de industrielan den en de Derde Wereld beheers te de bijeenkomst. Inzet was de uitgifte van extra SDR's, zoge noemde speciale trekkingsrech ten. Een SDR is ongeveer f 2,45 wagrd. Camdessus pleit allang voor een injectie van 36 miljard SDR die ten goede moet komen aan alle lidstaten. Volgens hem zijn de ontwikkelingslanden intussen bereid met 30 miljard SDR ge noegen te, nemen. De industrie landen, met voorop Duitsland, wilden niet verder gaan dan 16 miljard SDR voor een beperkte groep van voornamelijk Oostblo klanden. De ontwikkelingslan den vonden dat onvoldoende en hielden elke besluitvorming te gen- -■ Door Henk Mees 2eist - Zes weken na zijn eer ste volledige competitiewed strijd in het eerste elftal van Ajax is Michael Reiziger doorgedrongen tot de selectie Van het Nederlands voetba lelftal. pe 21-jarige verdediger neemt in de Oranjegroep voor de E K-in terland van volgende week woensdag tegen Noorwegen (in Oslo) de plaats in van John de Wolf. Met De Wolf vielen zijn clubgenoot Peter Bosz en aanval ler John Bosman (Anderlecht) weg uit de selectie waarin zeven spelers van Ajax zijn opgenomen. Bosz, vorige maand opgeroepen i als ver seerd Ulrich plaats_ noot. Bergka EK-int (Luxen had aff De ver enkel j Reizigi van bondsc Luxem duurdf Door Eddy van der Beek 1 Athene - De zaal stil krij gen. Zo luidde de opdracht van bondscoach Joop Al- berda voor het Nederlands I mannen-volleybalteam. Nu is het bijzonder moeilijk om een stadion gevuld met 10.000 Griekse sportfans het zwijgen op te leggen, maar toch kreeg Oranje het gisteravond aardig voor el kaar. Nederland klopte binnen ander half uur het fanatieke gastland. Deed precies wat spelersbaas Joop Alberda had opgedragen. Oranje liet zich niet intimideren door de fluitende, schreeuwende en joelende Griekse supporters, die hun favorieten met 3-0 (15- 12, 15-5, 15-5) zagen verliezen. Vreugdegehuil maakte plaats voor tranen met tuiten. Na an derhalf uur was het alleen nog wat rumoerig in het 'Peace and Friendship Stadium' in Athene. Vanmiddag om 12.30 uur Neder landse halve volleyt De An geen ei rea en derlani ning o{ sche schaar ste viei schap. In 199(f van Harrie halve stollen ro (3- als zev Joop kelijk gelatei angst i Grieke ambiai De Fri papier koeielf blijven 'Klass elkaar' Cairo. Farao-rally, stand na vijfde etappe: Auto's: 1. Vismara/Landi (Ita) Sangyong 15.03.03, 2. Schlesser (Fra) Buggy Schlesser 1.35.20, 3. Asai/Ayoagi (Jap) Isuzu 2.03.09, 4. Reboux/Murat (Fra) Toyota, 5. Ca- bot/Da Silva (Fra) Range Rover. Motoren: 1. Kinigadner (Oos) KTM 13.08.35, 2. Maletti (Ita) Kawasaki 1.07.30, 3. Cristanelli (Ita) Cagiva 4.17.44, 4. Mahdy (Egy) Honda, 5. Jomini (Zwi) Honda. Leverkusen. German Open. Mannen, eerste ronde: Van Soer- land (Ned) - Kuhl (Dui) 15-9 15-9, Pelupessy (Ned) - Koo (Mal) 15-2 17-15. Vrouwen, eerste ronde: Trouer- bach (Ned) - Chaffin (Eng) 11-4 11-8. Gemengddubbel, eerste ronde: Eriksen/Mette Bille (Den) - Mi- chels/Van Hooren (Ned) 13-15 15- 7 15-12. Madrid (dpa/afp/rtr) - IMF-topman Camdessus vertrouwt erop dat er een oplossing komt voor de ruzie over e® financiële injectie voor de wereldeconomie. Hij waarschuwde echter dat geen enkele lidstaat zijn wil aan andere lidstaten kan opleggen. Met hun opstelling blokkeerden zij ook verlenging van een extra financiële kredietregeling voor onder andere Rusland en Oek raïne, die eind dit jaar afloopt. Dat geld - voor Rusland zou het om een miljard dollar gaan - zou dan alsnog vrijkomen. De IMF-topman meent dat de ruzie niet moet worden overdre ven. De geest van samenwerking die de laatste 'dagen heerste, wijst er volgens hem op dat een oplossing nabij is. Camdessus sloot zelfs niét uit dat het Inte rimcomité, het hoogste IMF-or- gaan, niet bijeen hoeft te komen om de zaak te bezegelen. Camdessus zei verder dat steeds meer landen hem steunen om het IMF meer toezicht te laten uitoe fenen op het economisch beleid en het wisselkoersbeleid van de lidstaten. De meeste rijke lan den, zoals Duitsland en de Vb, zijn daar geen voorstander van, Frankrijk wel. St. Andrews. Dunhill Cup. Groep 1: Verenigde Staten - Japan 2-1, Nieuw-Zeeland - Ierland 2-1. Groep 2: Engeland - Spanje 3-0, Australië - Frankrijk 2-1. Groep 3: Schotland - Paraguay 2- 1, Zuid-Afrika - Taiwan 2-1. Groep 4: Zimbabwe - Duitsland 2- 1, Zweden - Canada 2-1. Versailles. WK landenteams ama teurs, na eerste ronde: 1. Verenig de Staten 208 (-5), 2. Zweden 210, 3 Australië 212, 4. Groot-Brittan- nië/Ierland 213, 5. Zuid-Afrika 214, 6. Oostenrijk 216,13. Finland, Nederland 222 (Derksen 71, Vogel 72, Lafeber 79, Germes 86). Tokyo. Tokai Classic Open, 2 mil joen gulden. Stand na de eerste ronde: 1. Pavin (VSt) 68 slagen, 2. Sasaki (Jap) 69, 3. Watts (Vst), Takahashi (Jap), Kimura (Jap), Chie-hsiang (Tai), Omaehi (Jap), Niizeki (Jap), Mes- hiai (Jap), Moe (Bur) en Andrews (Aus) 70. stand: Italië, 4 Al gepl Canadt derlanc Sydney den. Tweed< tingh (r - Rene forde Krickst (Zwe) 1 sur (Aiï Woodb: Toulou den. Tweede Bates (Dui) - 5, Tsje (Fra) Vacek (Fra/3) Athene Tweed Gross (Spa) - Corretj 7 6-1 6 (Oos) 6 Zürich gulden Tweedt'. Majoli i (Fra/2) Sukov. 4, McN 6-1 6-r Jackso nale: O Den H stand r de om (Ned) 5 20 km, km, 4. nohr (1 (Den) op 138 km. Boekelo. CCI military. Stand na eerste dag dressuur: 1. Tait (NZe) Just a Cracker 42 straf- punten, 2. Duroy (Fra) Ut du Pla- cmeau 42,20, 3. O'Connor (VSt) Shannon 45,80, 4. Todd (NZe) Just an Ace 46,60, 5. Scherer (Fra) Col- phil CFE 47,20, 6. Champel (Fra) Sejane de Vozerier 47,60, 7. Rothlisberger (Zwi) Target Parac- tice 49,80, 8. Gray (GBr) Honeypot Lane,II 50,20, 9. Nicholson (NZe) Olympic Star 51,40,10. Ryan (Aus) Alater Pedis 52, 16. Van Leeuwen (Ned) Hallelujah 55,40, 19. Stibbe Wed) Bahlua 57,20, 23. Lips (Ned) Opstalan Bonanza Joe 61, 31. Van Merkensteijn (Ned) Naughty Shir- {ey 64,80, 39. Van Reine (Ned) Go- Heights 76,20, 40. Kuypers (Ned) Arrigato 76,80, 43. Alice Lo- zeman (Ned) Kiwi Orange 80,20. Tavira (Por). WK vrouwen. Groep A2: Nederland - Spanje 0-5, Nederland - Duitsland 3-4. Eind- Parijs, tiek, gi Stand Bulgai 19,350 Franki 7. Grie Turijn Miceli to (Ita Jalabe 7. Hen 9. Ha: (Ita). Zwev< lisse (1 lman Wilde Steen C

de Stem | 1994 | | pagina 6