er n theater poppodia exposities speelfilms Peking Opera van Dalian in Zuidlandtheater Festival van Vlaanderen op de baroktoer Opening concertenreeks Incanto Litouws orkest twee keer in Gent D Dans-hommage aan Cage van Merce Cunningham Normaal in Zeelandhallen Muzikale wereldreis in Cactus in Brugge Kinderarbeid in België Koop-expositie in Axel Rumoerig Iers gezin isch fax weg pESTEM CULTURELE AGENDA D3 Komedie met Nijholt en Snoyink Concertagenda Dull S chicks al in Kalashnikov Jan Akkerman in Middelburg Jazz achter de dijken Nog te zien KTOBER 1994 grootste boekenbeurs en van Brazilië, maar hei lektronische media, s op de beurs presenter™ t merendeel in CD-Roy en is Franklin Electronics rsey, die zegt de grootste are elektronische boeken erenigde Staten, Canada» e afgelopen acht jaar ruinjl firma levert woordenboe werken en encyclopedieën de Buchmesse, Klaus Saur en, inclusief digitale titels, jaar 2000 eenvijfde van de] woordigd, waarvan 900 uitl 't Oost-Europa is gestegen tot en met maandag J est van Jules Verne moet' tste boek van de negentien boekwinkels. Het geeft een t een bril uit 1863. Enkele an worden komt omdat het d gevonden. Het lag in een oon van Verne. De uitgever het uit te geven, omdat hij teressant. De jonge dichter) e Parijs zijn huis kwijt. Hij ld de absolute heerser is en e mens komt op de tweede voor het Engels, er in de lichtstad de metro, an een onzichtbare kracht- s Verne introduceert verder geheten, ofwel de lift. Het aphie photographique', unicatiemiddel dat wij fax schrift Maatstaf is ontbon- 'j De Arbeiderspers heeft de dat voor hen in een nieuwe is. errit Komrij, Peter de Boer, eijn Meijer, Rob Schouten! p. Alleen de laatste heeft r de nieuwe formule voor gend jaar in de tweede helft presentje. een gewone aardige jongen 11 jaar, spaart voor een e racefiets. Hij wast auto's rengt folders rond. Hij ont- een nieuwe fietsenwinkel uit vriendschap met de eige- Achterin de winkel ont- hij de fiets der fietsen, to Koppie, ontworpen door 'etsenmaker zelf, en niet te fiets is genoemd naar de emde Italiaanse wielrenner to Coppi, die in de jaren ig fuore maakte. Stijn en vriendinnetje Sabien voelen er iets is met de fiets en de enmaker. Aan het eind van erhaal waarin die twee ge ld te maken krijgen met pestkoppen, volgt eindelijk ntknoping van een tragische hiedenis, die weer mooi 't afgezwakt door een ver- 'ng voor Stijn. e de Vries gebruikt het zusje Stijn, Jackie, als het door type hedendaagse jongere, ns als het beeld dat men Ean heeft. Jackie gebruikt len al§ pokkegriet, shit, de stress, dat kansarme 1 van jou. De verhalen van Vries gaan meestal over goed kwaad, zoals Stijn en Sabien tegenover treiteraars; wie gaat, kan in de fietsenma- Ide inspiratie zien voor hoe je In het leven aankijkt. Maar piep hoef je niet te gaan om |sto Koppie met veel plezier zen. Ross; 'Towser neemt de zon s'. Uitg. CPNB 3.95 inke de Vries; 'Fausto Koppie, i. CPNB, tijdens de boekenweek Eis bij aankoop van kinderboe- 'ter waarde van 19.50 •kening van Tony Ross in loser neemt de zon mee' VRIJDAG 7 OKTOBER 1994 LATER IS te laat' (Present Laughter) is volgens auteur Noël Coward 'egn zeer lichte komedie, «eschreven met het praktische doel mezelf van een bravoure-rol le voorzien. Tot mijn verha ag en ontzetting werd het stuk Lok nog toegejuicht.' get is een stuk rond een egocen trische maar geestige ster-ac- teur, ooit inderdaad gespeeld [Lor Coward zelf, later gestalte gegeven door grote namen als Peter O'Toole, Tom Conti en Al- bert Finney. In de Nederlandse versie die vanavond in het Zuid- landtheater in Terneuzen te zien is, spelen Willem Nijholt, Liz Snoyink en Gerrie van der Klei de hoofdrollen. Het stuk is be werkt door Guus Vleugel en Ton Vorstenbosch. Vrijdag 7 oktober, aanvang 20.00 uur. Choreograaf Merce Cunningham FOTO LOIS GREENFIELD DE SINGEL in Antwerpen pre senteert een dubbelluik met cho- reografiën van de 75-jarige Mer ce Cunningham. Deze choreo graaf begon 50 jaar geleden met de eerste stille aanzetten tot een oeuvre dat een revolutie in de wereld van de dans zou veroor zaken. Dankzij hem werd de dans een autonome kunst. Dans was niet langer een illustratie, maar een eigen expressievorm. Cunningham was bevriend met avant-garde componist John Ca ge en ook hij werd beïnvloed door het Zenboeddisme. Op 11, 12 en 13 oktober wordt 'Enter' gedanst, een hommage aan Cage. Op 14 en 15 oktober worden Inlets 2 en het explosieve Sound- dance naar James Joyce ge bracht, beide op muziek van Ca- Eeklo Toneelgroep De Tijd speelt vol- gende week 'De Sprookjes van Grimm' in De Herbakker in Eek- lo. Regisseur Lucas Vandervost gebruikte de eerste, ongekuiste versie van de Grimmsprookjes voor deze voorstelling, waarin Sam Bogaerts en Sara de Bos- schere de hoofdrollen spelen. Donderdag 13 oktober om 20.30 uur. Brugge In de Stadsschouwburg in Brug ge speelt het Maastrichtse gezel schap Het Vervolg op donderdag 13 oktober twee werken: De Meid van Heyermans en Open Huwelijk van Dario Fo. Het Maastrichtse gezelschap brengt deze twee klassiekers op een avond, beide werken gaan over een nooit eindigend thema: de oorlog tussen de sexen. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur, tenzij anders vermeld. MET DE brutaliteit van jonge vlerken en de vitaliteit van bron stige avonturiers beleeft de Ach- terhoekse rockgroep Normaal dit jaar het ene spetterende hoogte punt na het andere. De groep bad een top-tien notering in de hitlijsten, maakte twee goed ont vangen cd's en trekt wekelijks volle zalen en feesttenten tijdens hun 'Veldtocht 1994' en dat alles onder het motto 'Gas d'r bi-j'. De groep is veelvuldig op radio en tv en zanger Bennie Jolink heeft al uitnodigingen moeten afslaan, om niet het risico te lopen een bekende Nederlander te worden. Volgende week zijn de Achterhoekers te zien en te horen in de Zeelandhallen, met de Zeeuwse formatie Surrender als support act. Kaarten kosten ƒ17,50. Ze zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij alle VW- Bespreekbureau's. Zaterdag 15 oktober, aanvang 20.15 uur. -Randy Newman, tot 31 oktober »P bezoek in ons land. o.a. in Urecht (8-10 in Vredenburg), Den Bosch (10-10 in Theater aan <le Parade). Eindhoven (15-10 in MC Frits Philips), Amsterdam '16-10 in de Stadsschouwburg) in Rotterdam (31-10 in Luxor) -Youssou 'n Dour, 12 oktober in Utrecht (Vredenburg) -John Denver, 13 oktober in Rotterdam (Ahoy) Uïiaha Ross, 17 en 18 oktober in Rotterdam (Ahoy) en 19 okto ber in Brussel (Vorst-Nationaal). -Nanci Griffith, 18 oktober in Utrecht (Tivoli) -Mary Black, 31 oktober in Den Maag (Congresgebouw) - Zap Mama. 3 november in Am sterdam (Carré) -Status Quo, 5 november in Arnhem (Rijnhal). -George Benson Buddy Guy, 7 november in Den Haag (Con gresgebouw). -Beastie Boys Urban Dance Squad, 13 november in Amster dam (Sporthallen Zuid) - 15e Blues Estafette, 26 novem ber in Utrecht (Vredenburg), met o.a. Earl King, Johnny Adams, Joe Hughes en Luther Allison - Steve Lukather Los Lobotomys, 28 november in Utrecht (Vredenburg) -Gipsy Kings, 29 november in Rotterdam (Ahoy) - Chris de Burgh, 2 december in Rotterdam (Ahoy) en 4 december in Brussel (Vorst Nationaal) - The Cult, 6 december in Utrecht (Central Studios) -Slayer Machinehead. 7 de cember in Rotterdam (Ahoy) - ZZ Top, 8 december in Rotter dam (Ahoy) en 11 december in Brussel (Vorst Nationaal). - BB King. 10 december in Brus sel (Vorst Nationaal) -REM, 10 en 11 maart in Utrecht (Prins van Oranjehal) öe Rotterdamse viermans- Sroep Dull Schicksal schrijft al len jaar muziekgeschiedenis, oor middel van een reeks ob jure uitgaves. De muziek van e groep ontwikkelde zich van rammelpunkpop' tot 'Kurt ei'-achtige diamantjes' op hun °°rlaatste cd, 'Dikke Mannen. Inmiddels zit ook hun derde er aan te komen: 'Herfstbladeren'. Volgende week spelen ze in jon gerencentrum Kalashnikov in Terneuzen. Entree 10,00, onder de 18 jaar 7,50. Vrijdag 7 oktober, aanvang 22.00 uur. TOT BEGIN November toert het gezelschap van de Peking Opera van Dalian door Neder land. De beste opera-sterren van China zijn live te zien in een programma van dit al meer dan tweehonderd jaar bestaan de instituut. Onder hen bevin den zich Li Ping, onderschei den op het Nationale Peking Festival en Yang Chi, de acteur en zanger die de hoogste drama onderscheiding van China won. De Peking Opera is op opera- gebied het visitekaartje van China. De bijna vijftig leden tellende groep uit Dalian treedt bij talrijke belangrijke evene menten op en bezit een meer dan gemiddelde kwaliteit. Op hun tournee brengen ze de meest bijzondere, indringende en spectaculaire hoogtepunten uit onder andere 'Raising a rumpus in the heaven palace' en 'The eight immortals cross the sea'. Eigenlijk is Peking Opera een vorm van totaal-theater, waar van de twee oudste kunstvor men, mime en circus, de basis zijn. Zang, dans, spraakkunst, acrobatiek en gevechtskunst zijn de basiselementen. In het programma zijn spectaculaire gevechtscenes te zien, waarbij vrouwen de zwaarden hante ren, speren die door de lucht vliegen met hun voeten terug trappen en duizelingwekkende sprongen en salto's maken. Kleurige kostuums en bijzon dere maskers vervolledigen het visuele karakter. Dinsdag 11 oktober, aanvang 20.00 uur. Beeld uit de Peking Opera FOTO STARDUST HET FESTIVAL van Zeeuw- sch-Vlaanderen is voorbij, maar grote broer het Festival van Vlaanderen gaat nog tot eind oktober door. Deze week zijn er enkele opmerkelijke ba- rokuitvoeringen. In museum Vleeshuis in Ant werpen concerteert zaterdag 8 oktober het Kuijkenkwartet, bestaande uit de broers Sigis- wald (viool), Wieland (viola da gamba) en Barthold (traverso) Kuijken. Robert Kohnen neemt de clavecimbelpartijen voor Het Kuijkenkwartet FOTO ARCHIEF DE STEM DE ZEEUWSE musicus Leen de Broekert speelt volgende week een integraal Ludwig van Beethovenprogramma in de Engelse, kerk in Middelburg. Hij doet dat op een daartoe bij uitstek geschikt instrument: een Weense fortepiano. Het is het eerste recital dat de stichting Incanto organiseert dit seizoen. De Broekert speelt de Sonate in G opus 14/2, Sechs variationen, opus 34, en de Sonate in e opus 90 voor de pauze en daarna de Sechs ba gatellen opus 126 en de Serena de opus 25. Dit laatste werk is geschreven voor fluit, viool en altviool en werd later bewerkt voor fluit en piano. Van dit werk maakt De Broekert een transcriptie. Toegang tot het recital: vijftien gulden. Vrijdag 14 oktober, aanvang 20.00 uur. zijn rekening. Het programma meldt Franse- en Duitse barok- werken van Couperin, Buxte- hude, Rameau, Handel en Tele- mann. Dit recital sluit de reeks festivalconcerten in Antwerpen af. In Gent zijn er enkele concer ten van totaal andere strek king. I Fiamminghi en de Lu- cinda Childs Dance Company brengen o.l.v. dirigent Rudolf Werthen zondag 9 oktober in de Vlaamse Opera werken van Kurylewicz, Ligeti en Gorecki. Het Prometheus Ensemble ver zorgt in de Vooruit in Gent om 17.00 uur op zondag 9 oktober een filmconcert. Gespeeld wordt 'L'Histoire du soldat' van Stravinsky o.l.v. Etienne Siebens. Gustav Leonhardt tenslotte speelt op maandag 10 oktober in de kapel van het cisterziën- zerinnenklooster (Bijlokeabdij) werken voor clavecimbel van Couperin, Purcell, D'Anglebert. Le Roux voor de pauze en lou ter werken van Bach na de pauze. De concerten beginnen om 20.00 uur, tenzij anders vermeld. EX-FOCUS, -Brainbox en -Hunters gitarist Jan Akker man is bezig aan een theater tour, getiteld 'Songs my father taught me'. Met zijn band doet het snarenwonder, ooit door Melody Maker uitgeroepen tot 's werelds beste gitarist, op woensdag 12 oktober de schouwburg in Middelburg aan. Astrid Serise Invitation spe len een dag later, op donderdag 13 oktober om 20.30 uur, het theaterconcert 'Eclipse' in het Arsenaaltheater in Vlissingen. De Nederlandse close-harmony groep .Intermezzo speelt op vrijdag 14 oktober in de Mid delburgse schouwburg. Het programma dat de groep brengt, heet 'Tribunaal'. Aanvang 20.00 uur, tenzij an ders vermeld. DE ZONDAGMIDDAG is in café-restaurant De Molenhoek in Hoek steevast voorbehouden aan het Delta Quartet met Frank Stagnita op piano, Karei Reys (fluit/alt-sax/clarinet), Will Nieland (bas) en Aad Ver steeg op drums. In hun con certreeks Jazz behind the dikes ontvangen ze deze keer trom pettist/mondharmonicaspeler Koos van de Sluuys. De toe gang is gratis. Zondag 9 oktober; van 15.00 tot 18.00 uur. EAR(TH) '94 is een muzikale wereldreis in zeven dagen, die vanavond begint en volgende week donderdag eindigt. Be doeling van deze wereldmara thon is een round-up te maken van een aantal grote namen voor de toekomst binnen de wereldmuziek. Stuk voor stuk gaat het om artiesten en groe pen die kwalitatief heel veel te bieden hebben en die de nodige potentie hebben om het op de podia waar te maken. Het gaat steeds om performers die zwe ren bij akoestische instrumen ten. Alle optredens zijn in de. Cactus Club in Brugge. Kaar ten kosten 300 Bfr. Een abon nement voor de hele reeks kost 1400 Bfr. Programma: Vrijdag 7 oktober. Los Herma nos Flores Chamamé, Argenti nië). Zaterdag 8 oktober. Ngaari Law (Peul-muziek,Senegal). Zondag 9 oktober. Jablkon (Tsjechië). Maandag 10 oktober. Cuarteto Patria. (Son-muziek, Cuba). Dinsdag 11 oktober. Ashok Pa- thak en Sandip Bhattacharya. (Klassiek, India). Woensdag 12 oktober. El Ro mano (Flamenco, Spanje). Donderdag 13 oktober. Kiti Na Mesa (Zaïre). Aanvang telkens om 20.30 uur.' DE AMERIKAANSE sopraan Bridgett Hooks en bariton Vy- tautus Juozpaitas uit Litouwen soleren tijdens twee concerten die volgende week in Gent plaatsvinden. Deze concerten worden verzorgd door het Li touws Filharmonisch Orkest, op uitnodiging van het Euro pees Centrum voor Opera en Vocale Kunst. Het eerste is op dinsdag 11 oktober in de Sint- Stefanuskerk. Uitgevoerd wor den werken van Sibelius, Ma hler (Liederen uit 'Des Knaben Wunderhorn') en Dvorak. Een dag later is het tweede concert, in het Koninklijk Mu ziekconservatorium, met wer ken van Rossini, Verdi, Puccini, Tsjaikovsky en Grieg. Het or kest staat onder leiding van Juozas Domarkas. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar bij Hutson, Langemunt 18 in Gent. Op vrijdag 14 oktober treedt Johan Vernimmen op in de schouwburg van Brugge, in het kader van zijn jubileumtournee 'Alle leeft'. Gitarist Yves Storms leidt de luit- en gitaardriedaagse in Antwerpen. FOTO ARCHIEF DE STEM Antwerpen Het Elzenveld in Antwerpen is op 12, 13 en 14 oktober de plaats waar internationale bou wers en spelers van luit en gitaar samen komen. Er wor den cursussen renaissance- en barokluit, romantische- en fla menco- en jazzgitaar gegeven en het publiek kan deze lessen gewoon bijwonen. Tussen 12.45 en 13.30 uur zijn er op 12 en 13 oktober demonstraties en op 14 oktober is er op die tijd een middagconcert. De avondcon certen vinden plaats in de ka pel en dan worden werken ge speeld op de instrumenten die tijdens de cursussen behandeld worden. De artistieke leiding van deze gitaar driedaagse is in handen van gitarist Yves Storms. In de Elisabethzaal in Antwer pen zijn deze week drie concer ten, telkens om 20.30 uur. Het Vlaams Kamerorkest o.l.v. Walter Proost speelt maandag 10 oktober werken van Giste- linck, Mendelssohn en Grieg. Dinsdag 11 oktober speelt het Tokyo Filharmonie Orchestra o.l.v. Kazushi Ono werken van Rimsky-Korsakov, Berlioz en- Verdi. Medewerking verleent de altvioliste Nobuko Imai. Charles Aznavour verzorgt op woensdag 12 oktober een con cert met oude en nieuwe liedjes uit zijn repertoire. Aanvang 20.00 uur, tenzij an ders vermeld. HET MUSEUM voor Industriële Archeologie en Tectiel (MIAT) aan de Minnemeers in Gent biedt de bezoeker een evolutie van de arbeid tussen 1750 en 1994 aan de hand van tijdelijke tentoonstellingen en permanente opstellingen. Tot eind 1994 zijn er drie exposities: Uitvindingen, een visueel verhaal over uitvin dingen en hun uitvinders door de eeuwen heen; De Aspecten van het dagelijkse leven van de in dustriële revolutie tot industriële archeologie met een beeld van de effecten van deze revolutie op het arbeidersgezin, de kleding en de vrijetijdsbesteding en Kinder arbeid tussen 1800 en 1914. Deze laatste expositie geeft een indringend beeld van de schrij nende en vaak onmenselijke ar beidsomstandigheden waarin talrijke kinderen hun jeugd doorbrachten. Met meer dan 200 foto's wordt uitgedrukt welke de oorzaken waren van de kinder arbeid, hoe de eerste wetten ont stonden en in welke omstandig heden de jeugd moest werken. Met foto's wordt de kinderarbeid per sector belicht: agrarische sector, huisarbeid, ambachtelij ke nijverheid, mijnbouw, zware nijverheid en textielnijverheid. Dagelijks van 9.30 tot 17.00 uur. Gesloten op maandag. AXEL - Streekmuseum Het Land van Axel - Wilma Richter: acrylschil- derijen. Geop. woe. t/m za. 13.30-17 u. (tot 23 okt.). BURGH-HAAMSTEDE - Neeltje Jans - Delta-expo: Fra mework Invitation. Installatie van Anne Boons (tot 30 okt.). CLINGE - Galerie Esprit - Manuel Este- ban: schilderijen. Geop. do. t/m zo. 13.30-17.30 u. do. ook 19-21 u. (tot 7 nov.). DOMBURG - Marie Tak van Poortvliet Mu seum - Schilderijen van Domburg juli-augustus 1912. Geop. di. t/m vrij. 10-17 u. za. t/m ma. 13.30-17 u. na 1 nov. op ma. gesl. (tot 15 jan.). GOES - Galerie van den Berge - 'Azart', werken van Guy Rombouts en Monica Droste. Geop. woe. t/m za. 13-17 u. (tot 9 okt.). HULST - Galerie van Geyt - 'Hommage aan Hulst', schilderijen van Janos Szikra. Geop. tijd. winkeluren. di. gesl. (tot 15 okt - Galerie Rattenfanger - Olieverf en zijdeschilderingen Geop. do. t/m di. 13.30-17 u. (tot 13 nov.). MIDDELBURG - Zeeuws Museum - 'Mondriaan en Toorop temidden van hun tijd genoten in Domburg'. Geop. di. t/m vrij. 10-17 u. za. t/m ma. 13.30-17 u. na 1 nov. op ma. gesl. (tot 15 ian.). - Vleeshal - Installatie van Eran Scha erf. Geop. di t/m za 11-17 u. (tot 16 okt.). OOSTBURG - ING-Bank (Publiekshal) - Fo to's van Rob de Vries. Geop. ma. t/m vrij. 9-16 u. (tot eind okt.). OOST-SOUBURG - Watertoren - Objecten van Leo Copers en Gery de Smet. Geop. woe. t/in zo. 12-17 u. (tot 6 nov.). VEERE - Grote Kerk - Zeeuwse land schappen van Antoine Mes. Geop. ma. t/m za. 10-17 u zond. 14-17 u. (tot 1 nov.). VLISSINGEN - Stedelijk Museum - Eigentijds Mensbeeld, perken van zes beel dende kunstenaars. Geop. ma. t/m vrij. van 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (24 okt.). WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide - Ge mengde technieken, grafiek en objecten van Benjamin Royaards. Geop. do. tot zo. 13-17 u. (tot 9 okt.). IJZENDIJKE - Streekmuseum, Markt - 'West Zeeuws-Vlaanderen een halve eeuw bevrijd', documenten, voor werpen en fotomateriaal. Geop. di. t/m vrij. 10-12 en 13-17 u. za. 13-17 u. (t/m 5 nov.). ANTWERPEN - Provinciaal Museum Sterckshof - Het Augsburgs zilver in België. Geop. di. t/m zo. 10-17 u. (tot 5 dec.). - Elzenveld (St. Jorispand) - 'Transfer', werken van Duitse en Belgische kunstenaars. Geop. dag. 10-17 u. (tot 23 okt.). - Provinciale Expositiezaal Jes- usstraat. 'Een schitterend feest', edelsmeedkunst. Geop. dins, tot zon. 10-17 u. (tot 14 nov.). - Galerie Francis van Hoof - Schilderijen van Max Appelboom en ontwerpen en grafiek van Bert de Keyser. Geop. do. t/m zo. 14-18 u. (tot 20 dec.). - Museum Vleeshuis - 'Lassus en Antwerpen', educatieve tentoon stelling van beeldende kunst en muziek van Orlandus Lassus. Ge op. di. t/m zo. 10-17 u. (tot 27 nov.). -Wandelgangen, Singel - Archi tectuur van Juan Navarro Balde- weg. Geop. di. t/m zo. 14-18 u. (tot 7 nov.). BRUGGE - Groeningemuseum - Over zichtstentoonstelling van Hans Memling. Geop. dag. 10-21 u. In dividueel bezoek in de week al leen 's ochtends, za. en zo. 13-18 u. (tot 16 nov.). EEKLO - De Media - Karolien Bouc- quaart: zeefdrukken. Geop. di. t/m za. 19-24 u. (tot 3 nov.). BELSELE - Reinaert-Rozentuin - Perma nente openluchttentoonstelling met beelden uit het Reinaertepos. Geop. dag. 9.30-18 u. zo. tot 17 u. GENT - Museum voor Schone Kunsten - Meesterwerken van de Gotische beeldbouwkunst. Geop. dag. 9.30-17 u. ma. gesl. (tot 27 nov.). - Museum voor Hedendaagse Kunst - 'This is show and the show is many things', werken van Decock, Huybert, Lehtonen, Man- ders, Bourgeois Roosen ea. Geop. dag. 9.30-17 u. ma. gesl. (tot 28 nov.). - Arnold vander Haeghen Museum, Veldstr. - Permanente expositie van foto's en ander ico nografisch materiaal over het le ven van de Gentse schrijver Mau rice Maeterlinck. Geop. dag. 9.30-17 u. ma. gesl. i Een van de doeken die te zien en te koop zijn in Axel. In De Halle in Axel worden zondag 9 oktober ongeveer 500 schilderijen tentoongesteld van Nederlandse en Europese kun stenaars, die hun werk buiten het galerie-circuit om onder de aandacht willen brengen. Tij dens de expositie kunnèn de doeken gekocht worden. De ex positie duur van 11 tot 18 uur. IN DE Ierse film 'The Snapper' is te zien hoe een kroostrijk arbeidersgezin reageert, wan neer de oudste dochter plotseling aankondigt dat ze zwanger is. Niemand maakt er echt een dra ma van, maar het feit dat ze de identiteit van de vader ver zwijgt, zorgt voor allerlei mis verstanden en conflicten. Ook de buren en de drinkebroers van het gezinshoofd worden erbij be trokken. Uiteindelijk schildert regisseur Stephen Frears een bijzonder warm portret van een rumoerig gezin, dat in tijden van nood tot grote saamhorigheid, begrip en liefde in staat is. De film is volgende week te zien in Porgy Bess in Antwerpen. Woensdag 12 oktober, aanvang 20.00 uur.

de Stem | 1994 | | pagina 19