ING*) BANK Gedo P. 40nder voorwaa a X 51 Er is en an wa a r vj>0 -9 S 91 IkliilA J -'229S-( U ge n NUMMEi bent. Uiteraard krijgt u bij ons een rekeningnummer. Maar u wordt Iemand die uw financiële situatie kent en die u daar- het nooit. Want als de ING Bank iets belangrijk vindt, dan is het door snel en deskundig kan adviseren. Wanneer u maar wilt, ook persoonlijk contact. Daarom werken wij met een accountmanager. 's avonds. Kom eens langs; na één keer kennen we u bij naam. Stern-lezers en -lezei week In week uit in c „Kleintjes"-rubrieken dag vele tienduizend Het moet dan wel he als juist uw ..kleintje' worden gelezen. Van onze verslaggever Terneuzen - Het gemeen tebestuur van Terneuzen overweegt serieus de mo- gelijkheden voor het voe ren van een gedoogbeleid voor softdrugs in de Schel- destad. Dit beleid houdt in dat handel en verkoop van I soft-drugs onder stringen te voorwaarden in één of enkele koffieshops is toe gestaan en dat de straat handel en het huisdealen met harde hand worden bestreden. Deze opstelling betekent een ommezwaai in Terneuzen omdat nog niet eerder zo expliciet over een gedoogbeleid is gesproken. Volgens burgemeester R. Barbé ontkomt Terneuzen niet aan het I voeren van een bepaald gedoog- I beleid. Dit naar aanleiding van de uit spraak van de proeureurs-gene- raal in ons land die zich eind augustus uitspraken voor'het ge dogen van de softdrughandel on der strikte condities en de on langs gedane uitspraak van de politierechter in Terneuzen die besloot twee koffieshophouders I uit Tprnéuzen niet te vervolgen 1 in verband met de verkoop van I softdrugs. Rechter De rechter verklaarde de officier van justitie niet ontvankelijk in de zaak van de twee koffieshop houders omdat de politierechter onder' andere oordeelde dat overlast niet voldoende was on- I derbouwd. 1 „We zijn al een tijd bezig om te, i bekijken of ons beleid inzake de bestrijding van de drugoverlast effectiever kan worden aange past maar de uitspraak van de rechter heeft de zaak wel in een stroomversnelling gebracht," al dus Barbé. Gedwongen „Door de regelgeving en de uit spraak van de politierechter zijn we gedwongen over ons beleid ha te denken. Het is nog zeker niet zo dat we in Terneuzen een gedoogbeleid gaan voeren. Eerst moeten de effecten van een der gelijk beleid duidelijk worden aangetoond. Als dit beleid inder daad effect heeft kunnen we dat ook duidelijk uitleggen en aan tonen aan de bewoners van met name de binnenstad die veel hin der van de drugoverlast hebben. Ik denk dat we in Terneuzen niet aan het voeren van een bepaald gedoogbeleid ontkomen. Maar alleen onder stringente voor waarden." Die voorwaarden, die zijn gefor muleerd door de procureurs-ge neraal, houden in dat er geen reclame voor softdrugs mag worden gemaakt, de verkoop niet plaats mag vinden aan jeug digen, het geen harddrugs mo gen zijn en dat er geen sprake mag zijn van overlast voor de omgeving. „Dit beleid leidt ertoe dat het voor de straatdealers alleen maar lastiger wordt en dat we de huisdealers veel effec tiever kunnen aanpakken," al dus Barbé. Heerlen Een delegatie van Terneuzen be zocht gisteren de Limburgse stad Heerlen om te bekijken hoe deze gemeente met de bestrijding van de drugoverlast omgaat. Deze stad telt vijftienhonderd zware harddrug-verslaafden waarvan 150 uit de regio en 750 zoge naamde drugtoeristen. Van onze correspondent Middelburg - Wie zaken wil doei met Amerika weet dat korte sok ken taboe zijn en dat een broei zonder riem niet kan. Voor Japai hebben we een engelengeduld no dig en zo is voor elk gebied da ver buiten de Nederlandse gren zen ligt wel iets te bedenken waa het zakenleven zich op voorhan uitvoerig oriënteert om, in de vreemde enige kans van zakelij slagen te krijgen. En hoe zit het met onze zuiderburei En dan met name Vlaanderen? Dat

de Stem | 1994 | | pagina 16