Politie beëindigt betoging neo-nazi's 1.49 erramd'Protest teSen arrestaties van Hess-aanhangers tijdens herdenking in Luxemburg' Og gedund Verkeersongeluk bij Venlo eist zes levens Op elk perron een parade van leed Bij identificatie doden Estonia telt familie niet Van Mierlo verbaasd over kritiek op idee VN-brigade Reddende engel krentenbollen] BINNENLAND BUITENLAND A3 DE STEM COMMENTAAR Genezend medium Jomanda per trein door Zuid-Nederland BINNENLAND KORT MAANDAG - DINSDAG - WOENSDAG! LAATSTE NIEUWS! Hollandse Halfvolle melk SPLENDID IFRESH QUALITY HUTSPOT ROOKWORST fOBER 1994 AJIDBSTEM MAANDAG 3 OKTOBER 1994 i het ongeval. Het se.. an inmiddels-- door bijj 9 en gesprekken allerle i Jopen. Dè waarheid kaJ Iheel anders zijn. Het vel heel mager, getJ [elf het voorbeeld van de jiit de cockpit, de zwarte! P naar haar zeggen nietl Igen van Dekker zegge,, Teerheid de doos gezien in handen te hebben - en voice-recorder zijn Int amper van elkaar tf| fceker voor leken. litieke ambities het volt Igeraffineerde manier te li. In plaats van vlam- loespraken geven zij per pderden gratis consulten ren kosteloos de straat- [evolking. Dit is vooral K en inslag in het straat- lordoosten van het land. tties en borstoperaties bij vrouwen een favorie- Jeep. Onder het snijden lie artsen stemadvies en I welke federale kandida- fcevolking dient te kiezen. Iden zijn dit politici van Isignatuur. leratie-record -staat op In de gedeputeerde Djaci po. Enkele weken gele lde hij in het weekend 45 Ische ingrepen uit in de lllige ziekenhuisjes van iVallei. fet barst van de gewiekste l>als Brasileiro. Nu al be lt deelstaatparlement van 1 voor ruim 30 procent uit Isters'. Dat getal kan l-na de verkiezingen- Jplopen, want 38 artsen [zich kandidaat gesteld. dé grootste testen voor jraziliaanse democratie vandaag in het geval Ro- Cunha Lima. De gouver- In Paraiba joeg vorig jaar dronken bui twee kogels t hoofd van zijn voorgan- in een restaurant zat te Het was een vergeld*»? J de man zijn zoon van Lie had beschuldigd. Ik accepteert de veront- gingen van Cunha Lima» n dit deel van Brazilië maar-één straf op het ten van de familienaam. Ivaarom het deelstaatpar- Idestijds zijn politieke on paarheid niet durfde op te J De kiezers van Paraiba Ihun gouverneur hoogst- pijnlijk tot senator aan-* Jtriest, maar in dat geval It Cunha Lima definitief prdiende straf. Om de van presidentskandi- ila aan te halen: ook na [taande verkiezingen zul- lrlatans onderdeel blijven En van de prille Brazili- lemocratie. It van de ruim 94 miljoen Ichtige kiezers is semi-an- jt en gehaaide politici I I scrupules maken daarvan [ar gebruik. Een .carrière 1 het politieke bedrijf is En simpelweg te lucratief i je neus voorbij te laten ren van netwerken van! personen in de parochie' nwijk. Dat biedt volgens -directeur dr. L. Spruit perspectieven voor het md en het verstedelijkte and, maar niet voor de eden. Ie katholieke kerk is ook de slag met' de overheid de gemeentelijke bevolki- stratieverordeningen er- worden als instelling, die aak mag maken op ge informatie van de ge- dijke bevolkingsadmini- eniging van Nederlandse aten (VNG) heeft daar vooralsnog een stokje .'stoken. De VNG heeft meenten laten weten dat wettelijk niet is geoor- kerken deze status te n. Het voordeel van deze overigens heel beperkt, rokkenen zijn het er ech- eens dat een goede ker- registratie voortaan af- van de alertheid van de. len om hun parochie of jke gemeente zelf admini- op de hoogte te houden, dan gereformeerden zijn leken en hervormden dat ewend geweest, en twijfelen eraan dat de jke kaartenbajdcen in de ïst hoe dan ook verdér uitdunnen. I pen Haag - De politie heeft 2aterdag in Maastricht een einde gemaakt aan een de- monstratie van twintig neo-nazi's. Daarbij is geen geweld gebruikt. De politie verrichtte vier arrestaties. De drie mannen en een vrouw, in leeftijd variërend van 17 tot 27 jaar oud, kwamen later de op de avond weer vrij. I De leden van de groep kregen allen proces-verbaal jegens het houden van een demonstratie zonder die té hebben aangekondigd. Daarna zette de politie hen met zachte dwang buiten de gemeente grenzen. Agenten namen opruiende pamfletten, bivakmutsen en een vlag met runetekens in beslag. De vier aangehouden demonstranten kwamen uit het Zeeuws-Vlaamse Terneuzen en de Duitse plaatsen Bochem en Mönchengladbach. De rest kwam uit Groningen, Goes, Arnhem, Aken en Rossum. De neo-nazi's wilden met de betoging protesteren tegen het politie-optreden tijdens de Rudolf- Hessherdenking in augustus in Luxemburg. De politie hield toen 100 tot 150 rechts-extremisten aan en zette ze over de grens. Na een eerste melding bij de politie dat er een groep 'skinheads' door Maastricht marcheerde, stond de telefoon bij de politie roodgloeidend van de meldingen. De politie rukte met dertig mensen uit en stuitte op de demonstranten die pamfletten uitdeelden en leuzen riepen. Ze droegen bivakmut sen en hadden een vlag met runetekens bij zich. Enkele voorbijgangers verscheurden de pamfletten woedend of gooiden ze weg. De neo-nazi's hadden vorige week bij de Haagse politie een demonstratie voor de Luxemburgse ambassade aangekondigd. Ze zeiden met ongeveer 150 mensen te willen komen. Daar stonden de hele middag agenten paraat, maar er kwam niemand opdagen. Een woordvoerder van de neonazi's zei dat zij naar Maastricht waren uitgeweken omdat Den Haag de demonstratie had verboden. Volgens de Haagse politie was daar echter geen sprake van. Venlo - Zes doden en twaalf gewonden vormen de trieste balans van een verkeersramp die zich zatermorgen bij de Yenlose grensovergang met Duitsland op de autosnelweg I A67 E34 heeft voltrokken. Een buikwagen geladen met 28 ton waspoeder reed omstreeks tien voor zeven in op een file en sleurde vier personenauto's, een caravan en een busje over een afstand van 45 k 50 meter mee. De auto's vlogen meteen in brand. In de vuurzee kwamen vijf mensen, waaronder een uit vier personen bestaand jong ge zin uit Esssen, om het leven. Het zesde dodelijk slachtoffer werd door de klap door de voorruit geslingerd. De file ontstond op de rijbaan nchting Eindhoven, toen een Britse militaire colonne vanaf de parkeerplaats van de grensover gang de autosnelweg opreed. De colonne werd bij het invoegen geassisteerd door de militaire politie Britse militairen die op de parkeerplaats waren achter gebleven, hebben met gevaar voor eigen leven slachtoffers uit de brandende wrakken gered. De soldaten verleenden tevens eer ste hulp. Behalve het gezin uit Essen, be staande uit een 35-jarige man, zijn- 29-jarige vrouw en hun 6-jarige zoon en 3-jarig dochter tje, kwamen een 47-jarige man uit Dinslaken en een 51-jarige man uit Bochum om het leven. In de wagen van de man uit Dinslaken zaten verder een 44-jarige man en 39-jarige vrouw uit dezelfde plaats. Deze twee liggen nog in het zieken huis. In de auto van het verongelukte slachtoffer uit Bochum zaten een 56-jarige vrouw, haar 37-jarige zoon en nog een 38-jarige man, allen plaatsgenoten. Deze men sen bevinden zich eveneens nog in het ziekenhuis. Hun toestand is stabiel. De overige gewonden hebben het ziekenhuis weer ver laten, uitgezonderd twee jongens van acht en negen jaar die in een Duits ziekenhuis zijn opgeno men. De gewonden werden met een na het ongeval overgebracht naar de ziekenhuizen in Venlo en Venray. De politie stelt dat de vrachtwa genchauffeur, een 37-jarige man uit Frechen, de file te laat heeft opgemerkt. De reden hiervan is nog onduidelijk. Het zicht was goed en er was geen sprake van alcoholgebruik door de chauf feur. De bestuurder werd verge zeld door een bijrijder, een 28-jarige man uit Keulen. De twee raakten bij het ongeval niet gewond. Over de vraag of de vrachtwagenchauffeur geremd heeft, bestaan grote vraagtekens. Getuigen menen dat ze de rem men van de vrachtwagen niet hebben gehoord. De tachograafschijven zijn ver brand bij het ongeval zodat die geen uitsluitsel kunnen bieden over de rij- en rusttijden. Een woordvoerder van de brandweer spreekt het 'zeer voorzichtige vermoeden' uit dat de brand is verergerd door het openscheuren van een lpg-tank in een van de personenauto's. Van onze Haagse redactie Den Haag - Minister Van Mierlo (Buitenlandse Zaken) is verbaasd over de kritiek vanuit de Tweede Kamer op zijn jsuggestie om een permanente VN-brigade te vormen om snel 'in noodsituaties als Ruanda in te kunnen grijpen. De minister beklemtoonde gisteren voor de Avro-radio dat zijn idee niet als een voorstel, maar 'meer als de conclusie van een redenering' gezien moet worden. In overleg met het kabinet en de Tweede Kamer zal hij bekijken of hij zijn gedachten voor de oprichting van een ^VN-brigade (5000 militairen) nader gaat uitwerken. Van Mierlo deed zijn suggestie vorige week in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. De kritiek van de Kamer richtte zich op de inzet van Nederlandse militairen onder VN-vlag. Dat zou betekenen dat het parlement hierover geen zeggenschap meer krijgt. Volgens Van Mierlo en minister Voorhoeve van Defensie is dat echter absoluut niet de bedoeling. Jomanda doet een 'healing' op het perron in Den Bosch. FOTO ANP Door Joep Dohmen Maastricht - Huilende mensen. Overal waar het genezend medium Jomanda uit de trein stapt. In Maastricht bij het vertrek al. Een opa die een spastisch kind op zijn schr .Hers tilt en door de menigte waadt om jomanda te bereiken. De massa wijkt als het kind roept: „Jomanda help mij." Een opa in tranen. Een perron vol leed. Zaterdag reed een speciale trein tussen Maastricht en Tiel. Op de tussenliggende perrons hield Jomanda Healing Service Bijeenkomsten. Een publiciteitsstunt om de tienduizenden die elke week haar bijeen komsten in Tiel bezoeken uit de auto en in de trein te krijgen. Daarmee lost Jomanda, die mens en dier zegt te kunnen genezen met hulp van goddelijke krachten, ook -de par keerproblemen in Tiel op. Op elk perron tussen Maastricht en Tiel volgt een parade van zieken, bejaarden en kreupelen. Het is een verzameling ellende. Honderden wanhopige hulpzoekers en hon derden gebroken zielen. Handen uitgestoken naar de drie wagons van de Jomanda-trein. Zakdoek Op elk perron stapt Jomanda uit, zingt een gevoelig lied en vraagt iedereen de ogen te sluiten. Dan spreekt de Engel van het Licht zalvende woorden ('U mag op het perron liefde voelen'), steekt twee vibrerende han den in de lucht en nodigt uit voor een genezende handoplegging. Jomanda: „Voelt u een huilbui komen, laat u dan gaan. U hebt allemaal een zakdoek bij u." Onderwijl delen vrijwilligers 'ingestraalde' kaartjes uit. Na elke healing klinkt applaus. De trein vertrekt telkens zonder dat een wonder plaatsgrijpt. Nergens gooien manken krukken weg, kunnen blinden zien en stom men praten, jomanda iaat wel warmte ach ter, die voelbaar is. Getuigenissen over wonderen zijn er volop. In Maastricht van de perronchef die zijn vrouw zag genezen van gordelroos. In Sit- tard van een boom van een kerel met veel goud aan zijn lijf. Hij getuigt van het wonderbaarlijke herstel van zijn pols. Op 27 plaatsen gebroken, afgekeurd, maar na een healing weer helemaal de oude. „Kijk maar, alles doet het weer." De treinreis levert zoveel aandoenlijke beel den op als er vraagtekens zijn rond het verschijnsel Jomanda. Het bombastisch taal gebruik bijvoorbeeld. Haar visitekaartje meldt dat ze haar innerlijke geluk met iedereen wil delen: „Ik weet dat ik daarbij geholpen zal worden door de bron van Eeuwige Liefde, het Eeuwige Licht en de Oneindig Positieve Kracht van de Schep ping." Wat twijfel zaait is haar presentatie. Joman da kleedt zich liefst als oud-Griekse prieste res in een satijnen plooigewaad. Elk detail kleurt zachtblauw, van oorbel tot lakschoen. Alleen haar lippen spreken in violet-rood. En dan is er de gelikte campagne rond haar persoon. Het visitiekaartje toont een foto waarop Jomanda de behoedster van de aarde is. Met blauwe band om het voorhoofd, reikt ze haar handen beschermend uit over de wereldbol. Jomanda als schakel tussen he mel en aarde. Prullaria Jomanda is uitgeroeid tot een hysterie die onstuimig groeit. Wekelijks stromen veertig duizend radelozen naar een oude veilinghal in Tiel, om genezing af te smeken en inge straalde Jomanda-prullaria te kopen. Nieuw in de rage zijn de 'Jomandahuizen' waar psychiatrische patiënten gered zullen worden. En weldra ligt in de winkels een boek over Jomanda dat met - hoe kan het anders - een mini-healing ten doop wordt gehouden in Tiel. Wie niet naar Tiel kan, wordt aan huis bediend. Zoals de KRO eucharistievieringen uitzendt, zo zorgt Radio Noordzee voor een healing-op-afstand. Honderdduizend gelovi gen leggen elke zondagavond hun oor te luister. Met een fles Spa voor de luidspreker, want die wordt en passant per radio 'inge straald'. Zo snel als haar populariteit toeneemt, zo snel groeit de weerstand. Van VARA-pro- grammamaker Jack Spijkerman tot ortho dox katholieke priesters. Voor één keer zijn ze het eens. Jomanda is gevaarlijk! Spijkerman lacht in zijn vrijdagse Radio 3 programma openlijk het Tielse medium uit. Hij gelooft er niet in. Jomanda zou mensen valse hoop geven en pijn veroorzaken. Spij kerman heeft alvast de Jomanda Toverkol fanclub opgericht. Wekelijks mogen teleur gestelde goedgelovigen bij hem negatieve ervaringen met het genezend medium ople pelen. Katholieke kringen zien een nóg groter ge vaar. Jomanda zou geen Engel van het Licht zijn maar een satanspriesteres die duivelse vloeken oplegt. Gebedsgroepen roepen op tot gebeds- en waarschuwingsacties tegen de genezingspraktijken. Het Katholiek Nieuwsblad wijdde vorig week een waarschuwend artikel aan Joman da. De strekking: ze verricht wel genezingen, maar de kracht ontleent ze aan de demoni sche wereld van de satan. Maar dat alles deert Jomanda niet. Zij laat het negativisme, zoals ze de kritiek noemt, voor wat het is. Jomanda gaat verder en oogst succes. Er is veel leed in Nederland. IHET KAN VERKEREN. Nog niet zo lang geleden gold het in -Politiek Breda als een vloek om de namen van Van der Valk en het Chassé-theater met elkaar te verbinden. Maar de eerste [reacties op het - zaterdag door De Stem openbaar gemaakte - Bericht dat het concern de hele horeca-exploitatie en het zakelijke Ibeheer van het nieuwe Bredase theater wil overnemen, waren dit [weekend ronduit positief. Vriend en vijand beseffen dat er weinig feus is. Het zakelijke voorstel van Van der Valk zal een belangrijk [deel van de financiële risico's kunnen wegnemen bij de gemeen de, die dit bovenmaatse project ver boven het hoofd is gegroeid. Zo kan het Van der Valk-concern voor de tweede keer binnen een decennium optreden als de reddende engel van Breda. Acht jaar geleden nam het bedrijf congrescentrum Het Turfschip voor het symbolische bedrag van één gulden over van de gemeente. Dat [centrum was ooit in opdracht van het gemeentebestuur ge bouwd, maar bleek alras een financieel debacle. Gemeentebestu ren zijn nou eenmaal geen horeca-exploitanten. Het gemeentebestuur Breda krijgt nu de kans zich terug te [trekken op bekend terrein: niet de sores van een omvangrijke [boreca-bedrijfsvoering, maar de zorg om ten behoeve van de burgers een adequate culturele voorziening mogelijk te maken, <*iag weer voorop staan. 'Daar krijgt het gemeentebestuur het nog lastig genoeg mee. Met Van der Valk zullen vanzelfsprekend harde afspraken moeten Iworden gemaakt over het primaat dat de culturele programme ring in het nieuwe Chassé-theater moet hebben. Maar als de 'financiële lasten van het Chassé-project in de toekomst ondanks de combine met Van der Valk te hoog blijken - en zo onwaar schijnlijk is dat niet -, zal het moeite kosten het theater-gedeelte in de hoofdrol te houden. Bij zijn aantreden als zakelijk directeur van Chassé was Theo Inniger daar een jaar geleden beslist over: „Het primaat blijft bij de cultuur. In de marge proberen we met de congres-accommo datie natuurlijk wel om de exploitatie positief te beïnvloeden. Maar ze moeten de zaken niet omdraaien. Als Breda het andersom gewild had, dan hadden ze toch beter een congrescen trum kunnen bouwen, met een paar marginale theatervoorzienin- 9sn? Alleen zou ik hier dan niet als directeur gezeten hebben." Intussen is een en ander gebeurd. Vooral met de financiële verwachtingen, die een alsmaar oter tekort laten zien. De koopmansgeest van Van der Valk zal beloond moeten worden, om de schade voor de gemeenschap te beperken. De doden van de Estonia in Finland mogen niet geïdentificeerd worden door hun familie. Door emoties ziet de naaste te vaak wat men wil zien. De Finnen willen koste wat het kost vermijden dat personalia verwisseld worden. Door Hans van Alphen Helsinki - In een zijkamer van de universiteit van Helsinki, daar waar in de vrieskelder de stoffelijke resten rusten van de slachtoffers van de ramp met de veerboot Estonia, werken twin tig administratieve krachten mo menteel de klok rond om de personalia van alle vermisten in kaart te brengen. Terwijl zij alle relevante gegevens in een data bank verwerken, worden in de snijkamers door een ploeg van vijftig medische studenten aan de lopende band autopsies ver richt op de lichamen. „Wij willen de lijken weer hun identiteit teruggeven. De doden teruggeven aan hun eigen men sen. Liever vandaag dan morgen. De nabestaanden mogen niet nóg langer in het ongewisse wor den gelaten, die hebben al ge noeg geleden," zegt de verant woordelijke forensisch patho loog Arti Maskelinen, die bena drukt dat de Finse autoriteiten nog nooit door een ramp werden getroffen van het kaliber van de vergane Estonia. In de vrieskelder van de univer siteit van Helsinki is ruimte voor zo'n tweehonderd doden. Bij meer stoffelijke overschotten moet men er toe overgaan elders ruimte te vorderen. Dienaan gaande blijken er dan afspraken te zijn gemaakt met bedrijven die handelen in diepvriespro- dukten om hun pakhuis af te staan. Maskelinen: „De slachtoffers die door ons geborgen zijn, zien er stuk voor stuk nog zeer toonbaar uit. Ik heb vandaag nog eens door het foto-album gebladerd dat wij van hen hebben aange legd. En als het om hun gezich ten gaat zou je die zo aan de familieleden kunnen voorleggen om de identificatie te vergemak kelijken. Maar of wij daar ook toe zullen overgaan is een twee de." „De nabestaanden zijn vaak zó geëmotioneerd, dat zij het stof felijk overschot van iemand die maar enigszins tegemoetkomt aan dat van een verloren fami lielid meteen zeggen te herken nen. Daar heb ik in de praktijk hele frappante voorbeelden van meegemaakt. Een vrouw die een lijk met zekerheid als haar man identificeerde, terwijl even daar voor een andere vrouw precies hetzelfde had gezegd. En allebei wisten zij het zeker. De ervaring leert dat je absoluut niet alleen maar kunt afgaan op het woord van de familie. Ik geloof ze ge woon niet. In dat opzicht biedt een gedegen uitgevoerde autop sie in bijna alle gevallen wel de zekerheid die je verlangt." Van alle in Helsinki binnenge brachte slachtoffers wordt een persoonlijk dossier aangelegd. Daarin komen naast pas- en röntgenfoto's ook afdrukken van het gebit te zitten, evenals een paar hoofdharen als onweerleg baar DNA-materiaal. Ook wor den alle uit- en inwendige ken merken, zoals moedervlekken, littekens en operatieve ingrepen op schrift vastgelegd. „De doden die door ons in kaart worden gebracht, blijken uitste kend materiaal. Het koude water waarin ze hebben gelegen heeft ze goed gepreserveerd. Boven dien is het zoutgehalte in de Finse wateren (0.9) bijna gelijk aan dat van het lichaam, wat de stoffelijke overschotten eveneens intact laat." „Voorts is ons koude klimaat een positieve factor. Zelfs na een jaar in het water zullen de slachtoffers nog herkenbaar zijn. Persoonlijk heb ik- eens een au topsie op een meisje gedaan dat na twee jaar in de Finse archipel te hebben gelegen, opeens boven water kwam. Het lijkt een grie zelig verhaal, maar zij was in zo'n goede constitutie dat haar identiteit in minder dan geen tijd achterhaald was." De verwachtingen van de Finse autoriteiten om alle stoffelijke overschotten weer bij hun res pectievelijke families te kunnen bezorgen, zijn hooggespannen. „De respons op ons verzoek om personalia van de vermisten is enorm, dat moet wel tot resul taat gaan leiden." De Finse medicus drukt de treu rende nabestaanden op het hart niet op eigen houtje naar Helsin ki te komen, in een poging de identificatie te bespoedigen. „Hoe goed de bedoeling van de mensen ook is; het is uitgesloten dat ik een leek een ruimte met meer dan honderd lijken in laat stappen. Men loopt het risico nóóit meer over zo'n traumati sche ervaring heen te komen. De kans dat men hier de vermiste aantreft, is gezien het aantal mensen dat in de Estonia is achtergebleven ook maar één op tien." 'Regeling Surinaamse soldij nog dit jaar' Schiphol - De kwestie over de uitbetaling door Nederland van achterstallige soldij aan Surinaamse militairen wordt nog dit jaar opgelost, verwacht minister Voorhoeve van Defensie. De fensie heeft een landsadvocaat in de arm heeft genomen die over zes weken een voorstel op tafel moet leggen dat zowel voor Den Haag als Paramaribo acceptabel is. Lukt dat, dan kan de zaak worden afgerond. Voorhoeve had zaterdag op Schiphol een onderhoud met zijn Surinaamse ambtgenoot Gilds, die een tussenstop maakte in zijn reis naar Indonesië. Het uitbetalen van de achterstallige soldij bemoeilijkt al jaren de Nederlands-Surinaamse samenwerking op defensiegebied. Een aantal Surinaamse militairen zegt in aanmerking te komen voor een aanvulling op de wedde. Dat extraatje zou Den Haag hen hebben toegezegd toen ze bij de Surinaamse onafhankelijkheid (1974) overstapten naar het leger van Suriname. Nederland schortte de uitbetaling begin jaren '80 op omdat enkele van deze militairen verdacht werden van betrokkenheid bij de decembermoorden. 'Frans meisje was mishandeld' Niekerk - Een kinderarts en deskundigen van het Diagnostisch Centrum in Groningen hebben gezegd dat er duidelijke aanwij zingen zijn dat het Franse meisje Hadjira Cherchour is mishan deld. Dat heeft haar vakantie-pleegvader J. Dijkema zaterdag bekend gemaakt. Het meisje vertrekt volgende week naar Parijs. De 7-jarige Hadjira bleef na een uitwisselingsproject bij de familie Dijkema in het Groningse Niekerk. Ze wilde niet terug naar haar moeder in Parijs omdat die haar zou mishandelen. De pleegouders hielden haar bij zich. De moeder ontkent alle beschuldigingen. In een overleg tussen de Franse en Nederlandse justitie werd besloten dat Hadjira terugkeert naar Frankrijk en dat de Franse kinderbescherming en justitie de zaak verder afwikkelen. Pleeg vader Dijkema heeft er vertrouwen in dat Hadjira in Parijs goed zal worden opgevangen. Het 13-jarig nichtje van Hadjira, Mahdia Cherchour, is in Nederland achtergebleven. Zij woont bij de familie Cherchour en klaagt ook over mishandelingen door de moeder van Hadjira. Handbaltrainer verdacht van ontucht Eindhoven - De politie verdenkt een donderdag aangehouden 39-jarige man uit Tilburg ervan tussen 1983 en 1991 ontucht te hebben gepleegd met meerdere minderjarige leden van de Eindhovepse handbalvereniging DVC. De politie beschikt over vijf concrete aangiftes. De verwachting is dat er de komende dagen nog bijkomen. De verdachte heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. De man was als trainer-coach, hoofdzakelijk van jeugdteams, aan de club verbonden. De zaak kwam aan het rollen toen onlangs een van de slachtoffers aangifte deed. Verdachte van verkrachting aangehouden Nijmegen - De Nijmeegse politie heeft zaterdag een 20-jarige man aangehouden, die ervan verdacht wordt vorige week donderdag een Nijmeegse vrouw voor de ogen van haar éénjari ge kind verkracht te hebben. Hij heeft nog niet bekend. De 33-jarige vrouw was in een parkeergarage haar boodschappen aan het inladen. Zij had haar kind in het autostoeltje op de achterbank gezet. Plotseling stond de twintigjarige man naast haar. Hij dwong haar onder bedreiging van een mes op de passagiersstoel te gaan zitten en reed met haar en het kind door Brabant, Limburg en Duitsland. In de bossen bij het Duitse Kleve verkrachtte hij haar in de auto. Daarna reed hij naar Beuningen, waar hij bij een benzinestation uitstapte. De vrouw deed aangifte bij de politie. Zaterdagmor gen meldde zich in Nijmegen aan de balie van een wijkbureau van de politie een man, die om onderdak vroeg. Hij werd doorverwezen naar een opvangcentrum voor thuislozen. Omdat de dienstdoende agenten de man erg op het signalement van de verkrachter vonden lijken, werd besloten de man nader te horen. Herdenking van razzia in Putten Bewoners van Putten leggen kransen bij het monument dat de razzia van de Duitse bezetters herdenkt. Vijftig jaar geleden werden alle mannen uit Putten naar Duitse werk kampen qevoerd. Slechts een paar van hen keerden terug. FOTO ANP (ADVERTENTIE) zak 10 stuks 199 pak 1,5 liter, vaste prijs (dat is 99 cent per liter) fosfaatvrij wasmiddel zak 2000 gram van 399 voor 333 3 zakken voor HOP» 13° 350 gram van„32d Voor de dichtstbijzijnde Jac.Hermans bel: 02154-83333 JacHermans, Geldig van maandag 3 t/m woensdag 5 oktober! 994

de Stem | 1994 | | pagina 3