Bortolami: buit bijna binnen Mor Schür op zoek naar nieuwe sponsor Volleybalteam veroordeeld tot omweg Overtuig Nieuw sprintkanon Erik Zabel wint Parijs-Tours UITSLAGEN STANDEN Vrouwentei DE STEM SPORT AUTOSPORT BADMINTON BOKSEN HONKBAL JUDO TAFELTENNIS KUNSTRIJDEN MOTORSPORT PAARDESPORT VOETBAL WIELRENNEN pESTEM VOLLEYBAL YYG zegeviert i VOLLEYBAL I MAANDAG B OKTOBER 1994 B Didam (anp) - Frits Schür, ploegleider van de amateur- wielrenners van Europolis, moet onverwacht op zoek naar een nieuwe sponsor. Tot grote verbazing van de oud prof heeft de verzekerings maatschappij het contract met zijn formatie opgezegd. Het bedrijf wil zijn geld nu stoppen in de wielerclub Groene woud. Schür en de renners zijn vrijdag via een brief op de hoogte ge bracht. „Dit komt voor mij als een compléte verrassing. Het is een klap in het gezicht van mij, de renners en iedereen die bij de ploeg betrokken is. Na het NK heb ik aan directeur Wim de Witte gevraagd of Europolis in 1995 sponsor zou blijven. Ik twijfelde, omdat het bedrijf van plan is ook een profploeg finan cieel te gaan ondersteunen. Hij gaf mij mondeling de garantie dat hij door zou gaan en heeft dit sinds die tijd zes maal her haald." „De laatste keer was maandag 26 september. Toen maakte ik hem duidelijk dat de sponsorver klaring voor 1 oktober bij de KNWU binnen moest zijn. Twee dagen later heb ik hem daar met een fax nogmaals op gewezen. Dat Europolis stopt is, voor mij een teleurstelling. Als mij dit twee of drie maanden eerder was verteld, had ik die beslissing gerespecteerd. Ik had dan tijd gehad een nieuwe hoofdsponsor te vinden. Nu probeert iemand de poten onder mijn stoel van daan te zagen door mijn renners twee dagen voordat de KNWU alle contracten binnen moet heb ben, een verbintenis bij Groene- woud aan te bieden. „Maar de ploeg zit met tien renners al bijna vol. De helft van mijn jongens komt nu op straat te staan. Ik heb ook twee cou reurs bij andere ploegen wegge haald, die moeten misschien weer met hangende pootjes te rug. De renners geven mij nog tot 1 november de tijd." Schür gaat toestemming aan de bond vragen om na 1 oktober nog een sponsor in te dienen. „Ik ga nu heel snel op zoek naar een nieuwe geldschieter. De eerste contacten zijn al gelegd. Ik reali seer mij dat het zeer moeilijk wordt. Maar we zijn winnaar van de topcompetitie en hebben met Pascal Appeldoorn een Ne derlandse kampioen in de ploeg. Ik denk dat dat voor sponsors toch interessant is." Europolis-directeur Wim de Witte heeft een andere versie. „Het is een welles-nietes-spelle- tje", zegt hij. „Dinsdag heb ik afspraken gemaakt met Schür, vrijdag trok hij die plotseling in." De Witte zegt 'hevig teleur gesteld te zijn in de reactie van Schür. De Witte ontkent dat hij de amateurwielrenners in de steek laat. „Europolis gaat gewoon door met de sponsoring van de ploeg, alleen in een andere con structie, samen met een andere ploeg. Volgende week beleggen we een persconferentie, dan ge ven we openheid van zaken." Door Jean Nelissen Tours - De 26-jarige Italiaan Gianluca Bortolami zal meer dan waarschijnlijk de wereldbeker winnen. Met nog één wedstrijd te rijden, de Ronde van Lombardije op zaterdag, heeft de deze zomer als een komeet aan het firmament verschenen 'gregario' Bortolami na zijn twee de plaats in Parijs-Tours van gisteren 26 punten voor sprong op Johan Museeuw en 36 punten op Andrei Tchmü. Museeuw zal echter in Lombar dije niet meer aan de start ver schijnen. „Het parcours ligt mij niet, ik heb de wereldbeker op gegeven," verklaarde de diep te leurgestelde Belg. De ploeg van Museeuw had in de laatste 75 kilometer bijna voort durend op kop gereden, om de eenzame vluchter, de onbekende Franse neo-prof Emmanuel Mal let, te achterhalen. Dat lukte een half uur vóór de finish ook. Maar de Duitser Erik Zabel profiteer de van het zweet van de GB- ploeg en won in Tours de door een valpartij ontsierde massas print. Jacht Er hing een grauwsluiter over de Chevreuse-vallei, toen zonda gochtend 191 renners, onder wie 18 Nederlanders, begonnen aan de 250 kilometer lange rit langs de Loire. 'Het jachtseizoen werd gisteren geopend en de renners, die in een matig tempo reden, hadden de meeste aandacht voor de groepen jagers, die zich met hun honden door de velden be wogen. Zo kon na ruim vijftig kilometer ook de Fransman Em manuel Mallet ontsnappen, zon der dat iemand reageerde. Het peloton draaide in de eerste vijf uur een gemiddelde van 38 kilo meter en daardoor kon de 24-jarige Mallet 20 minuten en 30 seconden voorsprong nemen. Op 75 kilometer vóór Tours be gon dan de jacht. Museeuw: „We hadden besloten die Fransman te pakken. Want als wij niet rijden, dan rijdt niemand en wint die Mallet met minuten voor sprong. IJzersterk De ploeg van Museeuw reed ij- zersterk. Ze won niet voor niets de ploegentijdrit in de Tour de France. Ze leidt ook in de we reldbeker en de renners van Ciancarlo Ferretti hebben al 53 zeges geboekt. Bomans, Peeters, Willems, Vanzella en af en toe Sörensen, kregen Mallet op 30 kilometer voor Tours te pakken. Het tempo viel niet stil. Het werd een keiharde finale, waarin Rolf Sörensen, Steven Bauer en Brian Holm probeerden te ont snappen. Maar dat bleek ver geefse moeite. De meute stormde naar de laatste helling, op vier kilometer vóór de streep. Daar demarreerde Maurizio Fondriest, net als vorig jaar, aan de voet van de Cote de Joue-les-Tours, een heuvel die tien procent om hoog loopt. Museeuw achter haalde hem als eerste. Nog vier renners, onder wie Gianluca Bortolami, Lars Michaelsen en Olaf Ludwig, sloten in de helse jacht aan. De slag leek gevallen. Museeuw: „Maar niemand, be halve Fondriest en ik, wilde rij den. Daardoor kwam een grote groep op 800 meter voor de fin- sish terug." In die groep werd Andrei Tchmil gemist, die door een lekke band werd uitgescha keld. Gemakkelijk Twee helpers van Telekom, Rolf Aldag en Jurgen Werner, reden - toen het groepje met Museeuw, Fondriest en Ludwig werd terug gepakt - hun sprinter Erik Zabel naar voren. De tactische ma noeuvre op de brede Avenue de Grammont, mislukte. Zabel: „Ik raakte in het gedrang hun ach terwielen kwijt en werd naar de vijftiende plaats terug gedron gen." Nog 500 meter. De sprinters Ma rio Cipollini, Zbigniew Spruch, Wilfried Nelissen en Laurent Ja- labert schoven naar voren. Za bel: „Op 450 meter heb ik zelf de sprint gelanceerd. Ik koos voor de positie vlak langs de drang hekken. Als je normaal van zó ver aangaat, en je hebt mannen als Cipollini en Nelissen achter je, dan ben je geklopt. Maar ik voelde me enorm sterk. Dat had ik al 100 kilometer voor Tours aan onze kopman Ludwig ver teld. Ludwig zei: 'Ik val aan en jij blijft zitten en wacht op de sprint.' Zo is het gegaan. Nie mand kon er nog over komen. Ik won eigenlijk heel gemakkelijk." Broekzalf Het werd de negende zege in dit seizoen voor Erik Zabel. In de Tour de '1 Avenir won hij in september zelfs vier etappes. Zo kreeg het seizoen voor Zabel nog onverwacht een gunstig einde. Want het voorjaar verliep in mi neur. Zabel reageerde op 27 april in de semi-klassieker Vee- nendaal-Veenendaal positief op de dopingcontrole. Hij kreeg een voorwaardelijke schorsing. Gis teren in Tours kwam het doping- ïncident ter sprake. „Ik denk dat ik een broekzalf heb gebruikt, met een verboden stof erin. Een week voor Veenendaal werd ik bij een val gewond aan mijn achterwerk. Een dokter van de universiteit in Heidelberg, schreef me die zalf voor. Ik heb bij de UCI geprotesteerd tegen mijn straf, dat protest loopt nog steeds." De 24-jarige opvolger van Olaf Ludwig werd in Oost-Berlijn ge boren. De laatste jaren woont hij in de omgeving van Dortmund. Zabel beëindigde gisteren zijn tweede profseizoen. In het eerste won hij vijf keer, dit seizoen negen keer, waaronder dus Pa rijs-Tours, zijn grootste succes. Slim Twee lengten achter Zabel fliste Adri van der Poel over de streep. Dé 35-jarige Brabander herhaal de zijn uitstekende prestatie van vorig jaar en eindigde als vijfde. „Ik had het toch voorspeld", hijgde Van der Poel, „ik heb gezegd dat ik zeker bij de tien eerste zou eindigen. Je ziet dat ik niet heb overdreven. Want ik ken intussen mijn lichaam heel goed. Mijn zware trainingsar- beid heeft weer eens vruchten afgeworpen." Martin van Steen kan ook uit groeien tot een specialist in deze herfstklassieker. Vorig jaar fi nishte hij als zevende, gisteren als tiende. Gianluca Bortolami zal zaterdag het Italiaanse triomf-seizoen (liefst 191 over winningen) nieuwe glans geven. Door een zware val werd hij in het wereldkampioenschap uitge schakeld. „De wereldbeker zal tenslotte alles goedmaken", voorspelde de Milanees. „Mijn ploeg heeft slim gereden, we hebben de GB's het werk laten doen. In verband met mijn griep aanval van de vorige week heb ik zelf zuinig gefietst. Alleen op de laatste helling ben ik met Fondriest en Museeuw meege gaan. Maar ik zag meteen dat onze aanval niet zou lukken. Daarom heb ik niet op kop ge fietst, maar de groep afgewacht, om in de sprint nog krachten over te hebben. „Knap gedaan", mompelde de onttroonde leider Museeuw, „die Bortolami is een schrandere jongen, héél slim." Uitslag Parijs-Tours, negende wed strijd om wereldbeker: 1. Zabel (Dui) 250 km 6.15.37 (39,93 km/u), 2. Bortolami (Ita), 3. Spruch (Pol), 4. Cipollini (Ita), 5. Van aer Poel (Ned), 6. Bauer (Can), 7. Fidanza (Ita), 8. Jalabert (Fra), 9. Nelissen (Bel), 10. Van Steen (Ned), 11. Fontanelli (Ita), 12. Saitov (Rus), 13. Zanatta (Ita), 14. Redant (Bel), 15. Colonna (Ita), 16. Moreau (Fra), 17. Konisjev (Rus), 18. Holm (Den), 19. Mantovan (Ita), 20. Planckaert (Bel). Stand wereldbeker: 1. Bortolami 151 punten, 2. Museeuw (Bel) 125, 3, Tsjmil (Mol) 115, 4. Furlan (Ita) 87, 5. Armstrong (VSt) 80, 6. Baldato (Ita) 67, 7. Bugno (Ita) 63, 8. Chiap- pucci (Ita) 54, 9. Ballerini (Ita), Berzin (Rus), De las Cuevas (Fra), Zabel (Dui) 50. Erik Zabel wint de sprint in Tours. FOTO ANP Door Eddy van der Beek Thessaloniki - Sinds zater dagavond koestert het Neder lands mannenvolleybalteam de gedachte dat ook via een omweg de finale van het we reldkampioenschap kan wor den bereikt. De 3-0-nederlaa- g tegen Cuba verhinderde di recte kwalificatie voor de kwartfinale donderdag in Athene, maar desastreus hoeft de verliespartij voor Oranje niet te zijn. Via de tussenronde van de num mers 2 en 3, waarin Nederland de mondiale middenmoter Japan ontmoet, dat overigens sensatio neel van Italië won, kan het team van Joop Alberda alsnog een ticket voor een plaats bij de laatste achtbemachtigen. On handig is wel dat Nederland niet, zoals gewenst, tot woens dag in Thessaloniki kan blijven. Na de wedstrijd tegen Cuba, za terdagavond laat, vertrok het gezelschap gisterochtend om een uur of acht naar Athene waar morgen de tussenronde wordt afgewerkt. De nummers 1 van de poules (Cuba, Griekenland, Ver enigde Staten en Italië) spelen dinsdag in Thessaloniki een nut teloze ranking-wedstrijd. Jan Posthuma verwoordde het verlies van zijn ploeg en de tweede plaats in de poule simpel. De Fries, die in oktober 1989 als eerste topvolleyballer naar Italië vertrok, relativeerde de warme avond in Noord-Griekenland door te wijzen op de setstanden: 12-15, 13-15 en 14-16. „Zeker in de tweede en derde set hadden we winstkansen," aldus de 2.09 meter lange routinier. „Op dit niveau liggen winst en verlies dicht bij elkaar. Laten we nou niet zeggen dat het toernooi voor ons voorbij is. Sterker, nu begint het pas. De eindafrekening telt. Ik heb nog steeds het gevoel dat wij wereldkampioen kunnen worden." Uiteraard werd zaterdagavond weer driftig gezocht naar de oor zaken van de toch opvallende Oranje-nederlaag. Tijdens de World League afgelopen zomer won Nederland drie van de vier duels met Cuba. Bondscoach Joop Alberda legde in zijn tech nische verhandeling de schuld bij de wederom falende pass en slappe service van zijn interna tionals. De inmiddels bekende wissels Van der Meulen-Held en Grabert-Van de Goor haalden tegen Cuba weinig uit. „Passen is een kwestie van con centratie en zelfvertrouwen," doceerde de gespannen Joop Al berda, die er met de dag slechter begint uit te zien. „Is de pass niet goed, dan kun je een tegen stander niet onder druk zetten. Dat geldt ook voor de service. Die was bij ons veel te slap. We zijn geen enkel moment in de wedstrijd geweest. Van het begin af aan liet Cuba ons achter de feiten aan lopen. Die ploeg is het beste wat ik tot nu toe op dit WK heb gezien. En als je belang rijkste man een goede wedstrijd speelt, maar wel drie, vier stop- fouten op rij maakt. Tja, wat moet je dan." Alberda doelde op Ron Zwerver, de kopman van Oranje, die een merkwaardig interlandseizoen meemaakt. De Amsterdammer lijkt dodelijk vermoeid en ge draagt zich daar ook naar. Een loodzware competitie bij Trevi- so, ziekte van zijn schoonvader, een geannuleerde vakantie naar Mexico en een uitgesteld huwe lijk maakten van Zwerver be paald geen vrolijk mens. Als hij dat al was. Voor, tijdens en na de wedstrijden voelt de Nederland se volleybalvoortrekker zich vaak niet begrepen. Tijdens de time-outs in de wedstrijd tegen Cuba zat de vedette-tegen-wil- en-dank er als een zombie bij, terwijl zijn teamgenoten zich rond de gedreven coach Alberda groepeerden. Zaterdagavond kwam de bele ving van Ron Zwerver in schril contrast te staan met de bezie ling van iemand als Joël Despaigne. De Cubaan, wiens knieblessure mee lijkt te vallen, stapte tijdens de derde set op het veld, toen zijn ploeg op een 12-8-achterstand stond. Dan send en lachend imponeerde Despaigne het publiek in het Alexandrion Sportpalace en kennelijk ook het Nederlands team. Zwerver, zeker niet slecht spelend, had geen fanatiek ant woord op de swingende rentree van zijn rivaal. Bovendien sta pelden Ronald Zoodsma en pinchhitter Olof van der Meulen fout op fout. Joop Alberda staat voor een di lemma. Om Zwerver in de pass te ontlasten, offert hij Bas van de Goor vaak op voor superstop per Rob Grabert. Van der Meu len voor Held is in de filosofie van Alberda eveneens een 'lo gische' wissel. Gevolg van deze omzettingen is wel dat Neder land minder snel in de aanval wordt. Om het blok van de vol leybalgrootmachten te misleiden is een snelle aanval via de zij kant of door het midden echter onontbeerlijk. Ron Zwerver is in Griekenland niet echt aanspreekbaar. Hij to vert af en toe enkele technische varianten tevoorschijn, maar zegt niet ronduit wat er mis is. Duidelijk is wel dat hij zich ergert aan de soms laconieke houding van Ronald Zoodsma en Jan Posthuma, het Friese kop pel, dat doorgaans wat gemak kelijker over verliespartijen heen stapt. Posthuma, geconfronteerd met de vraag of hij zich op zijn beurt ergert aan het gedrag van Ron Zwerver: „Iedereen binnen ons team moet er voor zorgen dat hij op zijn top speelt. Je hoeft geen vrienden te zijn om samen te presteren. Ik erger me niet aan de houding van Ron Zwerver. Hij heeft nu eenmaal een bepaal de manier om zich te uiten, we spelen al de hele zomer met hem in een bepaald systeem. Ver moeidheid? Tja, ik ben ook wel eens moe. Daar moet je je dan maar over heen zetten." Overleeft Nederland de tussen ronde, dan wordt de ploeg van Joop Alberda gekoppeld aan het verrassende Griekenland, Italië of de uit de as herrezen Verenig de Staten. In de kwartfinales kan Oranje groepstegenstander Cuba normaal gesproken niet treffen. Omdat Brazilië en Rus land, evenals Nederland, in hun groep tweede zijn geworden, om zeilt Oranje in ieder geval ook dat sterke duo. De loting voor de kwartfinales woensdag in Athe ne zal een gestuurde loting zijn, waarbij rekening wordt gehou den met sportieve en commer ciële belangen. Verloopt alles volgens de plan nen van de wereldfederatie (FIVB) en vallen er geen verras singen te noteren, dan kan nu reeds een aardige toespeling op het programma van de kwartfi nale-wedstrijden worden ge maakt. Het Nederlandse kamp te Thessaloniki speculeerde zater dag het vaakst op de mogelijke wedstrijdenreeks Griekenland- Bulgarije, Brazilië-Cuba, Vere nigde Staten-Rusland en Neder- land-Italië. Uitslagen Groep A: Canada - Algerije 3-0 (15-10 15-11 15-4), Griekenland - Rusland 3-2 (8-15 15-13 4-15 15-12 15-13). Eindstand: 1. Griekenland 3-6, 2. Rusland 3-4, 3. Canada 3-2, 4. Algerije 3-0. Groep B: Duitsland - Argentinië 3-1 (16-14 4-15 15-8 15-6), Verenigde Staten - Brazilië 3-2 (15-12 15-8 9-15 10-15 15-12). Eindstand: 1. Verenigde Staten 3-6, 2. Brazilië 3-4, 3. Duitsland 3-2, 4. Argentinië 3-0. Groep C: Bulgarije - China 3-0 (15-10 15-11 15-8), Japan - Italië 3-2 (15-4 17-15 9-15 14-16 17-15). Eindstand: 1. Italië 3-4 (8-3), 2. Bulgarije 3-4 (6-4), 3. Japan 3-2 (4-8), 4. China 3-2 (3-6). Groep D: Zuid-Korea - Zweden 3-2 (15-7 15-7 6-15 9-15 15-7), Cuba - Nederland 3-0 (15-12 15-13 16-14). Eindstand: 1 Cuba 3-6, 2. Neder land 3-4, 3. Zuid-Korea 3-2, 4. Zwe den 3-0. LOTING 'Ranking-groep' Thessaloniki, tus senronde nummers 1: Griekenland- Italië, Cuba-Verenigde Staten 'Elimination-groep' Athene, num mers 2 en 3: Zuid-Korea-Bulgarije, Duitsland-Rusland, Nederland-Ja- pan, Brazilië-Canada IVJagny Cours. EK Formule 3000, laatste race: 1. Boullion (Fra) 1.10.41,298, 2. Lagorce (Fra) 04,363, 3. Gomez (Fra) 11,840, 4. Marques (Bra) 1.09,720, 5. Sospiri (Ita) 1.15,502, 6. Papis (Ita) 1.22,445. Eindstand: 1. Boullion 36 punten, 2. Lagorce 34, 3. De Ferran (Bra) 27, 4. Sospiri 24, 5. Cottaz, Papis 13. Den Bosch. Dutch Open. Mannen enkelspel, halve finales: Hoyer-Larsen (Den) - Permadi (Ind) 15-7 15-8, Rasmussen (Den) - Han sen (Den) 15-11 15-11. Finale: Hoyer-Larsen - Rasmussen 15-7 15-7. Dubbelspel, kwartfinales: Antonius/ Kantono (Ind) - Pelupessy/Van Daim (Ned) 15-4 15-7, Choi Ji Tae/ Kim Young Kil (ZKo) - Jönsson/ Magnusson (Zwe) 15-12 9-15 15-10, Hadi/Seng Kok Keong (ZKo) - Liu Di/Yu Di (Chi) 15-10 15-7, Hunt/ Archer (Eng) - Olynyk/Yung (Can) 15-6 15-9. Halve finales: Antonius/ Kantono - Choi/Kim 15-4 15-2, Hunt/Archer - Hadi/Seng 15-9 15-11. Finale: Antonius/Kantono - Hunt/Archer 17-18 15-5 15-8. Vrouwen enkelspel, halve finales: Lim Xiao Qing (Zwe) - Lin Xiao- ming (Chi) 11-3 11-2, Liu Yuhong (Chi) - Bengtsson (Zwe) 7-11 11-7 11-5. Finale: Lim Xiao Qing - Liu Yuhong 11-3 12-9. Dubbelspel, kwartfinales: Stuer- Lauridsen/Olsen (Den) - Hilberink/- Conijn (Ned) 15-8 15-1, Qin Yong- chun/Tang Yongshu (Chi) - Wright/ Bradbury (Eng) 10-15 15-13 15-10, Gowers/Muggendge (Eng) - Jorgen- sen/Vange (Den) 15-4 15-3, Peng/Jin (Chi) - Bille/Thomsen (Den) 15-9 18-16. Halve finales: Peng/Jin - Go- wers/Muggeridge 15-11 15-4, Yong- chun/Yongshu - Stuer-Lauridsen/ Olsen 15-12 15-5. Finale: Peng/Jin - Yongchun/Yongshu 15-4 15-7. Gemengd dubbelspel, halve finales: Hunt/Gowers (Eng) - Antonsson/ Crabo (Zwe) 15-5 15-1, Limpele/ Hasanah (Ind) - Damgaard/Thom- sen (Den) 15-11 15-7. Finale: Hunt/ Gowers - Limpele/Hasanah 15-4 15-5. Norfolk (VSt). WK welter (WBC- versie). Whitaker (VSt, titelhouder) w.o.p van McGirt (VSt). Cardiff. WK veder (WBO-versie). Robinson (Wal, titelhouder) wint door knock out in de negende ronde van McKenzie (GBr). Carpentras (Fra). WK weltergewicht (WBA-versie): Quarty (Gha) wint door interventie van de scheidsrech ter in de vijfde ronde van uitdager Cortez (Arg). Whitaker (VSt, titelhouder) w.o.p van McGirt (VSt): Cardiff. WK ve der, WBO-versie. -> Robinson (Wal, titelhouder) wint door knock out in de negende ronde van McKenzie (GBr). Buenos Aires. WK lichtzwaar, WBO-versie: Giovannini (Arg, titel houder) wint door interventie van de scheidsrechter in de zesde ronde van Carlisle (VSt). Hoofdklasse: play offs: Kinheim- Neptunus 11-1, Neptunus-Kinheim 12-2, Kinheim -Neptunus 0-2. 74,9, 4. Reiner Klimke (Dui) Biotc 73,6, 5. Capellmann-Biffar (Dui) fci Lord 73,2, 6. Fry (GBr) Quarry^ 70,4, 8. Haazen/Windsor 66,5, Jansen/Zazou K 63,5. Stand: 1. Dallos (Hon) Aktion 29 punten, 2. Rothenberger 27, 3 Haazen 26, 4. Van Grunsven 20. Bremen. German Classics. Golden Trophy, na twee omlopen; 1 Sloothaak (Dui) Joli Coeur 0-126,42 2. Melliger (Zwi) Clavaro 0-126jjfi 3. Skelton (GBr) Dollar Gjrj 0-127,68, 4. Simon (Oos) Apricot 0-130,53, 5. Lansink (Ned) Boll, vorm's Libero H 0-134,00, 6. Mg. Naught-Mandli (Zwi) Pjroi 4-116,24, 7. Michaels (VSt) Quicfc Star 4-120,55. Landenwedstrijd: 1. Zwitserland 4 strafpunten (Markus Fuchs/Adelfos 8+0, McNaught-Mandli/Pirol 4+0 Melliger/Calvaro 0+0, Thomas Fuchs/Major 0+8), 2. Duitsland I België 8, 4. Duitsland II, Groot- Brittannië 12, 6. Nederland (Van der Schans/Leroy Brown 4+4, Harmsen Bogie Look 4+16, Hendrix/Anadolu Arabian 4+4, Lansink/Libero H 16. Springconcours op tijd: 1. Sloot. haak/Mister 0-47,12 seconden, 2, Ehing (Dui) Opium 0-48,33, 3. U[. chaels/Home James 0-50,60, 4. Van der Schans/Amor 0-53,01, 9. Hen- drix/Rotterdam 0-60,38. Kampioenschap van Bremen, barrage: 1. Ludger Beerbaum (Dui) lts Me 0-33,8, 2. Michaels/Quick Star 0-35,4, 3. Wulschner (Dui) Mis. souri 0-36,96, 14. Hendrix/Arabian 4-63,38, 15. Van der Schans/Leroy Brown 4-65,60. Jachtspringen:-1. Luther (Dui) La- gretto 54,02, 2. Ehning (Dui) Opium 54,45, 3. Thomas Fuchs (Zwi) Pia nette 57,55, 5. Lansink/Equador 64,66, 7. Van der Schans/Mon Ami 65,28, 17. Hendrix/Rotterdam 85,66. Puissance, muur op 2,22 m: 1. Lu- ther/Lyra 0, 2. Gleis (Dui) Picards Girl, Sloothaak/Mister 4, 4. Becker (Dui) Imagination opgegeven. Geldrop. Nationaal concours. Tabel A, 1,40 m, na barrage: 1, Bril/Burggravin 0-36,83, 2. Mol/Bo lero 0-41,81, 3. Geerink/Egbert 4-33,43. Progressief: 1. Munsterhuis/Exodus 36 punten, 35,85 sec., 2. Bril/Barber 36-36,60, 3. Schellekens/Exito 36-38,03. Tabel fy., 1,40 m, na barrage: 1, Munsterhuis/Jaguar Kiwi 0-38,f 2. Bril/Burggravin 4-32,61. Deurae. Gala Judomasters. Eerste ronde: Spijkers (Ned) wint van Terrijn (Bel), ïppon; Van Rooy. (Ned) wint van Havasi (Hon), ippon; Smeets (Ned) wint van Croituru (Roe), yuko; Laats (Bel) wint van Wijdenbosch (Ned), ippon; Maltsev (Rus) wint van Arens (Ned), ippon; Masjoerenko (Oek) wint van Stop pelenburg (Ned), ippon; Poels (Ned) wint van Helbing (Dui), ippon; Hui- zinga (Ned) wint van Nakahashi (Jap), koka. Tweede ronde: Spijkers wint van Van Rooy, ippon; Laats wint van Smeets, ippon; Masjoerenko wint van Maltsev, op beslissing; Huizinga wint van Poels, ippon. Halve finales: Spijkers wint van Laats, waza-ari; Huizinga wint van Masjoerenko; op beslissing. Finale: Spijkers wint van Huizinga, koka. Dordrecht. Staten van Holland-bo kaal. Vrouwen: 1. Lmdenberger (Dui), 2. Greb (Dui), 3. Van der Velden (Ned). Mannen: 1. Schmidt (Lux), 2. Hörr- mann (Dui). CROSS Gemert. NK. 125 cc, eerste manche: 1. Van Rees (Leidschendam) Kawasaki, 2. Strij bos (Heesch) Suzuki, 3. Stallmann (Naarden) Kawasaki, 4. Giesbers (Liessel) Suzuki, 5. Eggens (Elp) Honda, 6. Mutsaars (Schijndel) Honda. Tweede manche: 1. Strijbos, 2. Van Asten (Valkenswaard) Hon da, 3. Van Rees, 4. Stallmann, 5. Giesbers, 6. Ohlsson (Zwe) Suzuki. Eindstand NK: 1. Giesbers 132, 2. Van Rees 126, 3. Stallmann 117, 4. Van Asten 105, 5. Strijbos 94, 6. Van den Berk (Den Bosch) Suzuki 93. 250cc, eerste manche: 1. Everts (Bel) Kawasaki, 2. Tragter (Epse) Suzuki, 3. Van Grinsven (Heeswijk) Honda, 4. Karlsson (Zwe) Kawasaki, 5. Van Wessel (Doetinchem) KTM, 6. Vro- mans (Boxtel) Honda. Tweede man che: 1. Everts, 2. Van Grinsven, 3. Tragter, 4. Evertsen (Heesch) Hon da, 5. Sweebe (Kerkdriel) Honda, 6. Scevenels (Bel) Kawasaki. Eind stand NK: 1. Tragter 169, 2. Karls son 152, 3. Van Grinsven 121, 4. Vromans 98, 5. Evertsen 93, 6. Van Wessel 83. 500cc, eerste manche: 1. Hulsen (Son) Honda, 2. Koenen (Sprang- Capelle) Honda, 3. Hansson (Zwe) Honda, 4. Berendsen (Hengelo) Honda, 5. Geukens (Bel) Honda, 6. Vorstenbosch (Empel) Honda. Tweede manche: 1. Smets (Bel) Ver- timati, 2. Hulsen, 3. Koenen, 4. Geukens (Bel) Honda, 5. Van Leeu wen (Bel) Honda, 6. Weustenraed (Bel) FVM. Eindstand NK: 1. Hulsen 194, 2. Koenen 150, 3. Berendsen 119, 4. Van Doorn (Boekei) Honda 99, 5. Van Loon 83, 6. Vorstenbosch 74. WEGRACES Donington Park (GBr). WK weg. Superbikes: 1. Russell (VSt) Ka wasaki 24 ronden 42.45,14 (gem. 135,50 km/u), 2. Corser (Aus) Ducati 0,25, 3. Casoli (Ita) Yamaha 47,91, 4. Carter (GBr) Ducati 56,82, 5. Crafar (NZe) Honda 1.01,21, 6. Bontempi (Ita) Kawasaki 1.07,33,18. De Vries/ Yamaha 1.47,90. Stand WK: 1. Fogarty (GBr) Ducati 268 punten, 2. Russell 263, 3. Slight (NZe) Honda 251, 4. Polen (VSt) Honda 148, 5. Meklau (Oos) Ducati 140, 6. Crafar 137. speedWay Vecnoord. NK speedway. Laatste race: 1. Steman 24 punten, 2. Groen 23, 3. Elzinga 22. Eindstand NK: 1. Steman 92, 2. Verbrugge 91, 3. Elzinga 86. Londen. CSI. Dressuur. Kür, tellend voor de wereldbeker: 1. Van Grunsven (Ned) Olympic Cock tail 78 procent, 2. Rothenberger (Ned) Bo 76,9, 3. Faurie (GBr) Virtu Born. Nationale Top 12. Vrouwen. Groep A, eerste speelronde: Vriese- koop - Hendriks 21-2 21-12 21-18, Keen - Broekhart 21-8 21-8 21-8, Bakker - Derkx 21-23 21-16 10-21 21-19 21-14. Tweede ronde: Keen Derkx 21-19 21-10 21-8, Bakker Hendriks 21-11 21-19 21-11, Vriese- koop - Broekhart 21-9 21-9 21-10, Derde ronde: Broekhart - Hendriks 21-15 22-20 21-17, Vriesekoop Derkx 21-15 21-14 21-6, Keen Bakker 22-24 21-14 21-13 21-14, Vierde ronde: Vriesekoop'- Bakker 21-15 21-16 21-11, Keen - Hendriks 21-11 21-10 21-13, Derkx - Broek hart 21-15 9-21 21-11 14-21 12-21, Vijfde ronde: Vriesekoop - Keen 21-18 21-10 20-22 21-19, Bakker- Broekhart 21-9 21-17 21-11, Derkx - Hendriks 18-21 21-16 15-21 16-21. Eindstand: 1. Vriesekoop 5-5, Keen 5-4, 3. Bakker 5-3, 4. Broek hart 5-2, 5. Hendriks 5-1, 6. Derkx 5-0. Groep B, eerste speelronde: Hoomatt - Hengstman 21-12 21-8 21-12, Noor - Arends 21-12 21-7 21-14, Muller - Vonk 23-21 21-10 21-17. Tweede ronde: Noor - Vonk 21 21-10 21-14, Muller - Hengstman 21-17 21-13 21-12, Hooman - Arends 21-10 21-16 21-14. Derde ronde: Arends - Hengstman 0-21 0-21 0-21, Hooman - Vonk 21-13 23-21 21-18, Noor - Muller 21-18 21-10 21-17. Vierde ronde: Hooman - Muller 21-15 21-14 20-22 16-21 21-14, Noor - Hengstman 21-9 21-14 21-0, Arends blessure. Vijfde ronde: Vonk - Hengstman 15-21 10-21 13-21, Hooman - Noor 31-29 20-22 21-9 17-21 21-19. Eindstand: 1. Hooman 4-4, 2. Noor 4-3, 3. Muller 4-2, 4. Hengstman 4-0, 5. Vonk 4-0. Halve finales: Vriesekoop Noor 21-19 22-20 21-17, Hooman - Keen 21-18 17-21 25-23 21-18. Finale: Vriesekoop - Hooman 21-13 21-15 21-17. MANNEN Groep A, eerste speelronde: Keen - Franssen 21-15 21-16 21-14, Henk van Spanje - De Cock 21-8 21-15 21-11, Kobes - Verhulst 21-16 21-12 21-12. Tweede ronde: Van Spanje- Verhulst 22-20 23-21 21-15, Kobes - Franssen 21-19 23-21 21-13, Keen- De Cock 21-13 21-15 21-12. Derde ronde: De Cock - Franssen 21-17 21-9 19-21 22-20, Keen - Verhulst 15-21 21-16 21-12 21-11, Van Span je - Kobes 21-19 21-18 14-21 18-21 21-16. Vierde ronde: Keen - Kobes 21-19 21-9 21-15, Van Spanje - Franssen 21-9 21-11 21-9, Verhulst - De Cock 13-21 21-19 16-21 21-18 21-5. Vijfde ronde: Verhulst - Franssen 21-12 21-11 18-21 21-10, Kobes - De Cock 16-21 21-16 21-15 21-19, Keen - Van Spanje 20-22 17-21 21-10 16-21. Eindstand: 1. Van Spanje 5-5, 2. Keen 5-4, 3. Kobes 5-3, 4. Verhulst 5-2, 5. De Cock 5-1, 6. Franssen 5-0. Groep B, eerste speelronde: Sung - Van de Braak 21-16 21-16 21-11. Tammenga - Greve 21-13 19-21 16-21 21-19 23-21, Ron van Spanje blessure. Tweede ronde: Sung - Gre ve 21-11 21-13 21-8, Haldan - Van de Braak 21-18 21-10 21-16. Derde ronde: Haldan - Greve 21-16 21-13 21-11, Sung - Tammenga 17-21 21-17 21-13 21-17. Vierde ronde; Haldan - Tammenga 21-8 21-8 21-11, Van de Braak blessure. Vijfde ronde: Haldan - Sung 18-21 21-14 21-23 21-15 21-14. Eindstand: 1. Haldan 3-3, 2. Sung 3-2, 3. Tammenga 3-1,4. Greve 3-0. Halve finales: Henk van Spanje - Sung 21-11 14-21 21-13 24-22, Hal dan - Keen 21-17 21-13 16-21 16-21 21-17. Finale: Haldan - Van Spanje 19-21 21-16 21-17 21-17. Hiroshima. Aziatische Spelen, voor ronde: Groep A: China - Turkmenis-j tan 2-2, groep B: Oezbekistan - Saudi-Arabië 4-1. Alkmaar. NK 50 km op de baan: 1- Roozendaal (Warmenhuizen) 50 km 1.02.18, 2. Van Ommen (Kampen), 3. Van Heeswijk (Baexem), 4. Slippens (Opmeer) op één ronde, 5. Mathijs van Bon (Apeldoorn). Westerbeek (NB), vrouwen: 1. Van de Vijver (Bel) 75 km 1.54.50, 2. Rombouts (Rijsbergen), 3. Steense (Bel). Moerbeke-Waas (Bel). Internationa le veldrit: 1. Herygers (Bel), '2. Dael- mans (Bel), 3. Wülemsens (Bel), 4. Van de Sompel (Bel), 5. Lammens (Bel), 6. De Vos (Ned), 7. Van Sant- vliet (Bel), 8. Van Riet (Bel), 9. Kools (Ned), 10. Vandaele (Bel). Lemelerveld. Finale ATB Top-5: Mannen: 1. Brentjens (Haelen) 52 km 2.08.12, 2. Weevers (Vorden), 3. Arntz (Lobith) 3.10, 4. Van Orsouw (Berghem) 3.58, 5. Van der Brink (Putten) 3.59. Eindstand: 1- Brentjens 160 punten, 2. Arntz 140, 3. Weevers (Vorden) 131. Vrouwen: 1. Van Dijk (Maarssen) 24 km 1.09.40, 2. Grobben (Gouda) 1.10, 3. Van Wersch (Nijmegen) 2.20, 4. Ravenstijn (Wijchen) 4.10, 5. Mul der (Enschede) 5.30. Eindstand: 1- Van Dijk 150 punten, 2. Grobben 135, 3. Ravenstijn 126. Van onze iaardesportmedewerker Axel - De Ruitersportveren: Oranjeruiters en ponyclub D Kleppertjes, hield op het rui tersportterrein aan de Bo| slaan in Axel een samenge stelde wedstrijd (dressuir cross-country en springen^ In de L-klasse paarden moes (je 27-jarige vishandelaar uil greskens Mark Merk md Goofy tot het laatste to8 strijd leveren om de huismoel der uit Terneuzen, Moniqu> Hellemun met Morena, vooj te blijven. Van onze volleybalmedewerker IJzendijke - Zaterdag is de volleybalcompetitie in he! district Zeeland van d<J NeVoBo van start gegaar In de promotieklasse vrou| wen won Morres 2 met 3-1 van Dynamo'70 1. In d< eerste klasse pakte CVC dl volle winst door Mytilus met 0-3 te kloppen. Bij de mannen verloor Kikkeij met 3-1 van Ardito en had Myj tilus geen problemen met Voor: waarts: 3-0. VROUWEN PROMOTIEKLASSE MORRES 2-DVNAMO'70 1 3- (17-15, 14-16, 15-3, 15-3) - 1 een goede wedstrijd was Morre^ in de beginfase wat te gespad nen. Hierdoor werden er veJ fouten gemaakt. Toch sloot dj thuisploeg de eerste set nid winnend af. De tweede set ginl het eveneens gelijk op en wol Dynamo'70 met 14-16. Morrsf verzorgde zijn opslag goed won hierdoor twee keer op met 15-3. „Ik ben tevreden me deze drie punten, maar het km nog iets beter," aldus Morre^ coach Ronald van Goethem. EERSTE KLASSE WS'92 3-SCHELDESPORT 3-1 (11-15, 15-12, 11-15, 15-t 15-13) - Beide teams hebben 6 een langdurig, maar aantrekké lijk schouwspel van gemaakl Dan weer WS'92, dan wee Scheldesport op voorsprong. de vierde set was Scheldespo even van slag en verloor rui] met 15-6. In de laatste set gir het punt voor punt gelijk op tl 13-13, maar WS'92 bleef kali en won met 15-13. Bij Schelde! port speelden Els Stegeman e Sandra Dieleman een priir wedstrijd. YVC-DELTA 3-2 (17-16, 5-1 6-15, 15-10, 15-12) - WC moe tot op de bodem gaan, maar d eerste twee punten zijn wel bii nen. In de eerste set gaven d teams elkaar geen duimbreed tc IJzendijke - De Zeeuws Vlaamse teams zijn op c eerste wedstrijddag in de lai delijke volleybalcompetit: goed van start gegaan. Moi res won zowel bij de manne als de vrouwen overtuigen van Odulphus. YVC debuteerde in de derde visie met een 3-2-overwinnii op provinciegenoot WS'92 WS'92 verloor bij de vrouwi met 0-3 van Jeans Centre/ER. VROUWEN DERDE DIVISIE WS'92-JEANS CENTRE/E 0-3 (12-15, 11-15, 7-15) - Debi tant WS'92 kreeg een verster Jeans Centre tegenover zie maar gaf wel goed partij. In eerste twee sets ging het lanj tijd gelijk op tot 12 punte maar toen konden de bezoek telkens doordrukken. In de laa ste set toonde de thuisploeg c juiste vechtersmentaliteit doi na een 0-10-achterstand nog t< tug te komen tot 6-10. Jeai Centre stoomde daarna echt door naar 7-15. „We hebben e( team in wording en daar moet< we nog wat werk aan verrichte Jk ben niet ontevreden over oi sPel en ik vind dat ze de goe< mentaliteit hebben getoond," a dus Stanley van der Wal, nieuwe trainer-coach v< VVS'92 na afloop. MORRES-ODULPHUS 2 3 (15-3, 15-10, 16-17, 15-9) - E Prima competitiestart van

de Stem | 1994 | | pagina 14