Honderd extra parkeerplaatsen irs ren is ver weg dichtbij.... 'Provincie aansprakelijk voor schade' is I DE STEM Terneuzen wijst verzoek ambulante handel om marktcommissie af POLITIE RAPPORT KORT ZEEUWS IKKERS Uitbreiding is nodig door bouw van nieuw stadskantoor in Terneuzen Eerste Jachtbeurs Benelux in Goes ZEELAND C3 B.V. He (m/v) bv KKINGEN B.V. TIE b.v. .V. Kerkbestuur IJzendijke voert actie voor nieuwe verwarming Geen open dag Bonenboeken in Oostburg en Breskens voor 'zuivere koffie' uur Fotoservice 'Nacht' thema van kinderboekenweek Kleindieren op Westerscheldeshow met een SIEMENS S3 GSM-telefoon r gerrit He jonge axel Schoonmaakrace in Terneuzen Advocaat van betichte accountant in Rusthuizen-affaire: Diefstal Boete Ongeval Brand Ontmoetingsdag STAAT DER NEDERLANDEN Conversieprogramma Nederlandse Staatsleningen in de periode 19 oktober Vm 30 november 1994 Als conversieleningen zijn aangewezen: ZATERDAG 1 OKTOBER 1994 (chemiebedrijf Ke Randweg 5 op lie en distributie van or de wasmiddelen tloor de inzet en be let ISO Kwaliteits- naar een jonge ge- fceling ons team ver- drachten, bn m.b.t. Inkoop, erdere uitbreiding van unt u contact opne- pkerbovenhoek van ■SCHEWERKEN |rofe, zhnische Itvoerder htact opnemen is tijdens personeelszaken. lijk, vóór 17 oktober ran alle relevante hten aan de afde- c Organisatie van Dagblad, t.a.v. LithWalZ oven. formatie kunt u Hoofd 3 heer H. Vermaas het Eindhovens it Brabants i toonaangevende oladen in Midden- it die samen goed ilage van circa laren. m nog zo'n één mil- en van de persen Brabant Pers jim 360.000 huis ant Pers vormtéén' de dagbtaderv U., de Verenigde itgeversbedrijven. jcingsbedrijf en heeft Van onze verslaggever Terneuzen - Er komt geen markt commissie in Terneuzen waarin ver tegenwoordigers van de gemeente en marktkooplieden zitten. Burge meester en wethouders hebben het verzoek van de Zeeuwse Ambulante Handel, die vroeg om de installatie van deze commissie, afgewezen. Volgens burgemeester R. Barbé is een dergelijke commissie niet nodig in Ter neuzen. Er wordt volgens hem twee keer per jaar vruchtbaar overleg ge voerd met de marktkooplieden en de wijziging van de marktverordening zorgt ervoor dat de weekmarkt in Ter neuzen verbeterd. Een marktcommissie draagt daarom niet bij tot verbetering van de markt. In de ogen van A. van Himme (Groen Links) heeft een marktcommissie wel degelijk nut. „De marktkooplieden, die in deze commissie zouden gaan zitten, kunnen gemakkelijker collega's bena deren om een standplaats op de Terneu- zense weekmarkt in te nemen. Het is voor hen eenvoudiger collega's over de streep te trekken dan de gemeente. Om dat via het college te doen is een wat statische benadering." Volgens Barbé is er geen sprake van een statische benadering. „We hebben twee maal per jaar goed overleg met veel marktkooplieden. Ook loop ik zelf re gelmatig over de markt en spreek met kooplieden. Dat is reden voor het colle ge het verzoek van de Zeeuwse Ambu lante Handel niet over te nemen." In de wijziging van de marktverorde ning staan zaken om de weekmarkt kwalitatief te verbeteren. Zo wordt in de nieuwe opzet per branche het aantal kramen aangegeven met een maximale lengte van twaalf meter per kraam. Dat zorgt voor meer ruimte voor met name nieuwkomers. Op basis van de huidige marktverordening is bijvoorbeeld in een bepaalde branche veertig meter toege staan waarvan al 32 meter is uitgege ven. Dan blijft er nog maar acht meter over voor zowel nieuwkomers als reeds gevestigde marktkooplui. Dit kan vol gens het college met name voor nieuw komers economisch onrendabel zijn. Daarnaast is een aanpassing van de branchelijst gewenst. Deze aanpassing houdt in dat er een gevarieerder aanbod van artikelen komt. Niet veel van het zelfde dus. Hierdoor kunnen de lege ruimten op de markt worden opgevuld door nog niet aanwezige artikelengroe- pen of door marktkramen die nog kun nen worden uitgebreid. Van onze verslaggever Terneuzen - Het parkeerterrein tegenover het stadhuis aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen wordt dit jaar uitgebreid met honderd parkeerplaatsen. In november worden de eerste vijftig aangelegd en eind dit jaar nog eens vijftig. Het totaal aantal parkeerplaat sen op dit terrein bedraagt dan I honderdvijftig. De uitbreiding is lig in verband met de bouw I van het stadskantoor. Met de bouw van het nieuwe stadskantoor wordt in november begonnen. Dit kantoor komt naast het stadhuis te staan en dat betekent verlies aan par keerplaatsen. Vandaar dat de ge meente tot de uitbreiding van het parkeerterrein tegenover het stadhuis heeft besloten. Vertraging De gemeente ging er in eerste instantie vanuit dat de start van de bouw van het stadskantoor gelijk viel met de oplevering van de parkeergarage onder de Oost- kolk. Maar de aanleg van deze parkeergarage heeft door een aantal tegenvallers vertraging opgelopen en zal pas volgens een woordvoerder van de gemeente begin '95 worden opgeleverd. Om het verlies aan parkeerplaat sen als gevolg van de bouw van het stadskantoor nu op te van gen wordt het parkeerterrein te genover het stadhuis uitgebreid. De gemeente wil hiermee voor komen dat er een parkeerpro bleem onstaat in de buurt van het stadhuis. Een goed voorbeeld daarvan was vorige week toen het parkeerterrein naast het stadhuis was afgesloten in ver band met proefboringen voor het nieuwe stadskantoor. De auto's stonden op stoepen en in bermen geparkeerd. Oplossing Naast de uitbreiding van het parkeerterrein tegenover het stadhuis wordt het publiek met behulp van borden gewezen op het parkeerterrein aan de West- kolkstraat waar volgens de woordvoerder van de gemeente nog ruimte is. De uitbreiding van het parkeer terrein tegenover het stadhuis staat los van de parkeernota van de gemeente. In deze nota staat de uitbreiding van de parkeerge legenheid aan de Westkolkstraat en nieuwe parkeerterreinen bij de Axelsedam en binnen het stadsvernieuwingsplan Steenen Beer (de parkeergarage) als op lossingen vermeld om het tekort aan parkeerplaatsen in Terneu zen weg te werken. IJzendijke - Het kerkbestuur van de rooms-katholieke kerk Onze Lieve Vrouw ten Hemelopneming in'Ijzendijke voert een actie om de aanschaf van een nieuwe verwarmingsinstallatie voor de kerk te kunnen bekostigen. steld, maar optimaal functione ren van de installatie is er niet meer bij," aldus F. Buysse, pas toor en voorzitter van het kerk bestuur. „Verschillende keren was de kerk erg koud tijdens de diensten en dat was voor velen terecht een reden tot klagen." Bovendien eist de milieuwetge ving dat binnen twee jaar de olietank, in de tuin van de pasto rie, bovengronds wordt gebracht en in een afgesloten bak wordt geplaatst om bij een lekkage grondvervuiling te voorkomen. Als de olietank niet meer in gebruik is, kan men volstaan met schoonmaken en volstorten met zand. Het kerkbestuur kwam dus al snel tot de conclusie dat de aan schaf van een nieuwe gasge stookte installatie niet meer kan wachten. „Deze operatie kost dus 60 mille en dat is geen kleinigheid. Vooral als je ziet dat de opbrengst van de parochiebij- drage 48 mille per jaar bedraagt, "aldus het kerkbe stuur. Deze nieuwe installatie, aanleg van een gasleiding en het slopen van de oude installatie kost 60.000 gulden en dat heeft het kerkbestuur niet in -kas. Dat j schrijft het kerkbestuur in een oproep aan alle parochianen, die deze week in de bus viel. In een extra bestuursvergadering kwam onlangs de problematiek rondom de verwarming aan de I orde. De oliegestookte installatie loopt na ruim 42 dienstjaren op zijn laatste benen en dat was de afgelopen jaren al te merken. „Er is al veel gesleuteld en bijge- Sas van Gent - In tegenstelling i tot eerder aankondigingen houdt showband Sas van Gent zondag 2 oktober geen open dag on cultureel centrum De Speye. De geplande open dag wordt ver schoven naar een later te bepa len datum. Reden voor dit uitstel 's dat de showband een ingelast optreden te Calais in Frankrijk I verzorgt. Van onze verslaggever Oostburg - 'Zuivere koffie', daar ging het de Europese Wereld Winkels de afgelopen maand om. De Oostburgse en Breskense vestigingen deden mee aan de actiemaand; beide hielden een 'Bonenboek' met handtekeningen en doelstellingen bij. hl Oostburg ondertekende wethouder C. Bolijn als laatste het Bonenboek en met die handtekening kwam het totaal op ruim honderdvijftig. In Breskens gaat de actie nog even door, maar een medewerker verklaarde al dat het Bonenboek daar goed loopt-, In heel Europa voeren de ideële winkels actie voor 'eerlijke' koffie. De Max Havelaar-koffie is daar een voorbeeld van. Wie dergelijke koffie koopt weet zich zeker dat het land van herkomst niet wordt uitgebuit door de importeur van het produkt. Alle Bonenboeken gaan naar het Europees Parlement, waar een aantal parlementariërs zich bereid heeft verklaard de doelstel lingen te zullen verdedigen. „En daar heb ik alle vertrouwen ln; verklaart Marianne van der Houwen van de Oostburgse winkel. (ADVERTENTIE) Wie maakt binnen 1 uur de helderste afdrukken op Kodak Royal Paper terwijl u winkelt? Juist! T FOTO VERSCHOORE Ligneuzen Noordstraat 6 01150 21575 (v.h. foto Bui) Huls! 's-Gravenhofplein 8 01140-16162 In de Zeelandhallen in Goes wordt de eerste jachtbeurs gehouden. FOTO JAAP WOLTERBEEK Van onze verslaggever Goes - Wie wil weten wat er te koop is op het gebied van jachtgeweren, bijbehorende kleding, jachthonden en at tributen als messen, verre kijkers, telescopen en uit vouwbare klapstoeltjes om gemakkelijk op het te schie ten wild te wachten, kan vandaag en morgen nog te recht in de Zeelandhallen in Goes. Daar werd gistermiddag om 12.00 uur de eerste Jachtbeurs Benelux geopend. Het liep niet direct storm maar kort na de opening was een in gloednieu we jagers-outfit gestoken jon geman al driftig bezig zich over een (uiteraard in groen uitgevoerde) verrekijker te la ten informeren. Hij had weinig oog voor de keurig uitgevoerde stands van onder meer de Ne derlandse Sportvissers. De meeste belangstelling ging in eerste instantie uit naar de kraam waar preparateurs zich bezig houden met het letterlijk vereeuwigen van dieren. Op de 'operatietafel' lag iets wat op het eerste gezicht het restant van een kleurige parkiet leek. Een nietig diertje dat volkomen in het niet zonk bij de reusach tige beer en bovenste helft plus kop van een giraffe. Een gigan tische vis lag kennelijk nog naar lucht te happen. Overkoepelende organisaties van jagers en vissers rekenen op een hoog bezoekersaantal, gezien de stapels informatiefol ders die voor iedereen binen handbereik liggen. Tijdens de beursdagen kan men ook demonstraties bekijken van de valkerij, jachthonden training, handboogschieten en het vliegvissen. Daarvoor blijkt een enom scala van kunstmatig aas te bestaan. Onder namen als The Baron en The Black Doctor blijken venijnige visha ken schuil te gaan onder een kleurrijk dek. Wie het jagen in de Zeeuwse dreven wat beu is kan zich laten informeren over jachtvakanties elders. De beurs is vandaag en morgen geopend van 10.00 tot 18.00 Terneuzen - Door de biblio theek in Terneuzen en de fili alen in Biervliet, Sluiskil en Zaamslag wordt ook dit jaar een aantal activiteiten gehou den in het kader van de kin derboekenweek. Het thema van deze kinderboekenweek, dit jaar van 5 tot en met 15 oktober, is 'In het holst van de nacht'. De hele week kunnen kinderen van 8 tot 12 jaar meedoen aan de schrijfwedstrijd 'Als dat zou kunnen' en aan het 'Nachtbra- kersspel'. Schrijfster van jeugdboeken Ly- dia Rood, die dit jaar een zilve ren griffel won voor haar boek 'Een mond vol dons', brengt 4 oktober een bezoek aan Bier vliet, Sluiskil en Zaamslag om daar voor de hoogste klassen van de basisschool over haar werk te vertellen. In Sluiskil praat ze over haar werk in Het Meulengat van 09.30 tot 10.30 uur, in Bier vliet in Het Oude Raedthuys van 11.00 tot 12.00 uur en in Zaam slag in De Poort van 13.15 tot 14.15 uur en van 14.30 tot 15.30 uur. Op 5 oktober is het voorlezen en knutselen voor de kinderen van 4 tot 7 jaar in de Jeugdafdeling van de bibliotheek Terneuzen vanaf 13.30 uur. Poppentheater Wielewaal speelt op 15 oktober Pinokkio voor de kinderen van 4 tot 7 jaar in de jeugdafdeling van de bibliotheek Terneuzen van 14.00 tot 15.00 uur. Naast deze activiteiten is er van 5 tot 31 oktober een tentoonstel ling van opgezette nachtdieren van het Zeeuws Biologisch Mu seum in de vitrines van de bibli otheek Terneuzen. Terneuzen - Kleindiervereniging Terneuzen laat onder andere hoenders, sierduiven en konijnen zien op de Westerscheldeshow aan de Korte Kerkstraat 26 in Terneuzen. De fokvereniging bestaat 65 jaar en heeft medefokkers uit heel Zeeland, België en Brabant uit genodigd hun pronkstukken ten toon te stellen. Geïnteresseerden kunnen terecht op 7 oktober (19.00 uur-22.00 uur), 8 oktober (10.00 uur-22.00 uur) en 9 okto ber (10.00 uur-16.30 uur). (ADVERTENTIE) bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 Terneuzen - Tijdens de 'week van de schoonmaak', die van 3 tot 7 oktober wordt gehouden, kan het winkelend publiek in Ter neuzen op woensdagmiddag een glazenwasactie aan schouwen in de Noord straat. Op vrijdagochtend kan ie dereen deelnemen aan een schoonmaakrace in Hulst. Deze activiteiten zijn een initiatief van de Industrie bond FNV die de schoon maakbranche onder haar hoede heeft. In het hele land worden de komende week dergelijke evenementen ge houden. Van onze verslaggever Middelburg - De provincie Zeeland dient zich te onthouden van alle hande lingen die schadelijk kunnen zijn voor registeraccounant J. Roza. Dit wordt namens hem door een advocaten kantoor bij aangetekend schrijven gesom meerd. Voorts wordt de provincie aanspra kelijk gesteld voor alle schade die de ac countant mocht oplopen door een op 7 juni dit jaar door de provincie uitgegeven pers verklaring over de zogenaamde Rusthuizen- affaire. De brief, geschreven op 9 juni direct nadat de provincie een persverklaring over de onjuiste gang van zaken bij de Stichting Rusthuizen der Gereformeerde Gemeenten in Zeeland had uitgegeven, zit nu pas bij de ingekomen stukken voor de Statenvergade ring van 14 oktober. Volgens Roza wordt in de persverklaring onjuist gesuggereerd dat hij ten onrechte een zogenaamde verklaring van getrouwheid (de boeken zijn in orde) heeft afgegeven. Dit gebeurde op basis van een rapport van het accountantskantoor Moret Ernst Young. „In het rapport wordt van een aantal onjuis te veronderstellingen uitgegaan," laat advo caat prof. mr. P. van den Hoek weten. In het persbericht, zo staat verder te lezen, wordt daarnaast ten onrechte de indruk gewekt dat Roza valsheid in geschrifte zou hebben gepleegd. „Ik wijs erop dat er geen enkele aanleiding is voor een dergelijke beschuldiging en dat het rapport van Moret faal - Gisternacht is vanaf een bootje, dat lag afgemeerd in het haventje van Paal, een blauwe Evinrude 8pk buiten boordmotor ontvreemd. Voor de gedupeerde eigenaar, een 59-jarige inwoner uit het Bel gische Beveren, een schade post van vijf duizend gulden. Sluis - Gisternacht werd op de Rondweg in Sluis een 39-jarige automobilist uit Zuienkerke (B) gecontroleerd op het gebruik van alcohol. De man werd een ademanalyse test afgenomen en die gaf als uitslag 0.6 microgram alcohol aan per uitgeademde liter lucht. Het kwam hem op een boete te staan van 320 en een rijverbod van één uur. Waterlandkerkje - Donder dagavond raakte de personen auto van een 52-jarige man uit Philippine bij een eenzijdig ongeval licht beschadigd. De man reed met zijn voertuig over de Philipsweg en bij het inhalen van een personenauto naderde uit tegenovergestelde richting een vlaskeermachine, waarvan de man dusdanig schrok dat hij door sterk naar rechts uit te wijken met zijn auto in een naast de rijweg gelegen sloot belandde. Hijzelf bleef daarbij ongedeerd. Heinkenszand - Door onbe kende oorzaak brak gister nacht brand uit in een winkel pand aan de Dorpsstraat te Heinkenszand. De schade ia aanzienlijk doch er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brand werd ontdekt door een voorbijganger die alarm sloeg. De brandweer van Heinkenszand was spoe dig ter plaatse en het vuur snel meester. De eigenaar is tegen brand verzekerd. Middelburg - Vanwege het vijfjarig bestaan houdt de Re gionale Afdeling van de Kin deren uit de Japanse Bezetting en de Bersiap (KJBB) op 8 oktober een ontmoetingsdag. In ontmoetingscentrum Dau- wendaele in Middelburg kun nen belangstellenden deelne men aan een Indisch buffet met muziek en dans. Tot begin oktober is opgeven hiervoor mogelijk via telefoonnummer 01180-23469. De kosten be dragen vijf gulden. (ADVERTENTIE) vervoiguilglfte 61/4% lening 1993 per 15 juli 1998 rente 61/4% per jaar, per 15 juli looptijd 5 jaar vanaf 15 juli 1993 aflossing op 15 juli 1998 wordt de hoofdsom van de lening a pari aflosbaar gesteld; vervroegde gehele of gedeel telijke aflossing is niet toegestaan vervoiguilglfte rente looptijd vervolguitgitte rente looptijd 7% lening 1993 per 15 februari 2003 7% per jaar, per 15 februari 10 jaar vanaf 15 februari 1993 op 15 februari 2003 wordt de hoofdsom van de lening a pari aflosbaar gesteld; vervroegde gehele of gedeel telijke aflossing is niet toegestaan 8V,(% lening 1992 per 15 februari 2007 81/4% per jaar, per 15 februari 15 jaar vanaf 15 februari 1992 op 15 februari 2007 wordt de hoofdsom van de lening a pari aflosbaar gesteld; vervroegde gehele of gedeel telijke aflossing is niet toegestaan CbnverSie- de conversieleningen zijn de leningen die door de Staat worden leningen aangeboden. Conversie vindt plaats door vervolguitgiftes op de conversieleningen. te converteren de te converteren leningen zijn de leningen die door de lening houders voor conversie kunnen worden aangeboden. Conversie- de conversiedatum is de datum waarop de te converteren daittm leningen kunnen worden geconverteerd in één van de conversieleningen. (««versiedatum 19 oktober 1994 63/4% lening 1986 l/ll per 1992/1996 (CF code 142) 123/4% lening 1986 per 1992/1996 (CF code 148) inleverdata 20 t/m 28 okt. '94 afwikkeldatum 1 nov. '94 conversiedafum 26 oktober 1994 63/4% lening 1978 per 1979/1998 (CF code 62) 73/4% lening 1985 per 1991/2000 (CF code 134) inleverdata 27 okt. t/m 4 nov. '94 afwikkeldatum 8 nov. '94 conversiedatum 2 november 1994 61/4% lening 1987 per 1998/2002 (CF code 152) 81/4% lening 1985 per 1991/1995 (CF code 133) 101/4% lening 1987 per 1993/1997 (CF code 158) inleverdata 3 t/m 11 nov. '94 afwikkeldatum 15 nov. '94 conversiedatum 9 november 1994 6V4% lening 1986 per 1992/1996 (CF code 144) 63/4% lening 1985 l/ll per 1991/1995 (CF code 137) 101/4% lening 1986 per 1992/1996 (CF code 145) inleverdata 10t/m 18 nov. '94 afwikkeldatum 22 nov. '94 conversiedafum 16 november 1994 61/4% lening 1988 per 1994/1998 (CF code 164) 7 lening 1985 per 1992/1996 (CF code 141) 101/2% lening 1980 per 1991/2000 (CF code 79) inleverdata 17 t/m 25 nov. '94 afwikkeldatum 29 nov. '94 conversiedatum 23 november 1994 Ernst Young geen enkel houvast daarvoor biedt," schrijft de advocaat. Een klacht, neergelegd door de provincie bij de Raad van Tucht van het NIVRA, zal door Roza worden bestreden. Hij meent dat hij geheel in overeenstemming met de gedrags- en beroepsregels registeraccountants heeft gehandeld. GS stellen Provinciale Staten voor de brief voor kennisgeving aan te nemen. „In dit stadium is het geboden niet te reageren op deze brief met het oog op de lopende proce dures." Het onderzoek heeft aangetoond dat er bij de stichting behoorlijk is gesjoemeld. De provincie eist nu 3,5 ton aan ten onrechte verkregen subsidies terug, evenals twaalf mille onjuist gedeclareerde vergoedingen. 772% lening 1985 per 1991/1995 (CF code 131) 7Vz% lening 1985II per 1991/1995 (CF code 136) 8 lening 1985 per 1991/1995 (CF code 132) inleverdata 24 nov. t/m 2 dec. '94 afwikkeldatum 6 dec. '94 conversiedatum 30 november 1994 81/z% lening 1987 per 1992/1995 (CF code 151) 71/z% lening 1984 per 1991/2000 (CF code 129) 8V2% lening 1989 per 1995/1999 (CF code 180) inleverdata 1 t/m 9 dec. '94 afwikkeldatum 13 dec. '94 nadere Agentschap van het Ministerie van Financiën inlichtingen 020-5810700

de Stem | 1994 | | pagina 21