Verkeersgedrag is beschamend f De Woonbeurs Babywinkelen J op zondag! Coördinator moet contact tussen Hulst en dorpsraden verbeteren Krasse oud-strijders houden gouden reünie Medewerkers De Sterre voeren klucht op WEERMA DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS 4 egenheid Lieveke Uitkomst van groot aantal snelheidscontroles in Hulst is 4diep droevig' Vandaag grijs, morgen zonniger s rticulieren DE STEM ZEELAND C2 Ankie Ria Dinsdag 3 t/m zondag 9 oktober WIL<« h ftfiw 4" Welcome 1 394 -X 8< f bedankje, jubileum, welijk, verloving, prestatie, examen, ham, enz. colom 1.09 incl. BTW, el verplicht. Foto of rmaat 35 x 40 mm N. Overige tarieven op oto's worden niet tourneerd. 82 of geef uw tekst aatsing af bij één van Schriftelijke opgaven id geaccepteerd indien ekend zijn, ook indien g bijgevoegd is. het recht voor teksten n redenen te weigeren, ver klachten bereiken ven tekst behoudt de echt voor om de naam lever bekend te maken. 'o KORTING s oud leerlingen met het an obs Apollo Pr'beek e. Wilt U ook aanwezig zijn? met: 076-41528 9. r gefeliciteerd Scheer in Hoeven, lek in Woensdrecht. inburg in Prinsenbeek g 2 oktober Meer in Bosschenhoofd. Bedankt voor acht liefde' volle jaren. Ik hou van je. SB. I 94. irid m. t, :ra t. eek Halit bedankt voor de goede begeleiding, Lamou. ZATERDAG 1 OKTOBER 1994 ziet Sara. H.G. met je 50ste verjaardag. Het Complot H.G. met je 49e verjaardag, Jean-Paul en Maja. Marie Louise 43 jr. Wij weten niet wat erger is Bijkomen in jaren of in gewicht. H.G. De Druppelaars. Getrouwd Corne vd.Pluym en Astrid Ernst in Made 30-09-94 Peter Dirven Mirjam Baas Breda, 21 september 1994. Getrouwd Gijs Ansems en Jolanda Franken. 30 sept. 1994. Oosterhout Getrouwd Erik Donsen en Els Maas, 30 sept. 1994. Oosterhout Getrouwd Corne van de Pluym en Astrid Ernst. Made Getrouwd Frank Huybregts en Maud Mink. 1 okt. 1994. Oosterhout. Getrouwd Harold Berm en Claudia Hofkens. 30 sept. 1994. Raamsdonksveer Getrouwd Diederik van Geene en Monique Bosma. 30-9-1994 Geertruidenberg Getrouwd Ben Thielen en Lianne Franken. 30 sept. 1994. Rijen. Getrouwd Petro van Strien en Alin Apol. 30-9-1994. Raamsdonk. Hulst - Er komt een betere commu nicatie tussen de gemeente en de dorps- en wijkraden in de gemeente Hulst. Burgemeester en wethouders hebben besloten een coördinator aan te stellen die ervoor moet zor gen dat de contacten tussen de gemeente en de dorps- en wijkraden voortaan soepeler verlopen. Aanleiding daarvoor is de irritatie die is ontstaan bij de dorpsraad Clinge. In het verleden werden vanuit de dorpsraad allerlei zaken aangekaart waarvan ver volgens niets meer werd vernomen. Ook toezeggingen van de gemeente bleken niet te worden nagekomen. Brieven ble ven soms maanden lang onbeantwoord bij het stadhuis liggen. Inmiddels is de lucht weer wat geklaard na een gesprek dat het voltallige college van B en W met de dorpsraad heeft gehad. Het resultaat van het gesprek is dat hoofd burgerzaken E. de Deckere de taak op zich neemt om de contacten tussen dorpsraden en gemeente te coör dineren. „Speciaal met betrekking tot de dorpsraad Clinge gaat de coördina tor eerst inventariseren wat zich in het verleden allemaal heeft afgespeeld tus sen de dorpsraad en de gemeente," zegt wethouder B. Picavet. „Daarbij moet naar boven komen wat er wel en niet gedaan is en daarbij zullen we proberen alle lopende zaken af te werken. Daarnaast houdt de coördinator de vin ger aan de pols, waar het gaat om de communicatie. Niet alleen met betrek king tot de Clingse dorpsraad maar ook voor de andere dorps- en wijkraden in de gemeente. „De coördinator gaat maandelijks alle afdelingen langs om te zien hoe het met de behandeling van bepaalde zaken staat," zegt Picavet. „Hij rapporteert zijn bevindingen dan aan het college van B en W. Met een dergelijke werkwijze kunnen B en W alert blijven en voorkomen we irrita ties, zoals die bij de dorpsraad Clinge zijn ontstaan." Hulst - Het verkeersgedrag van vele Hulster automobi listen is 'diep droevig' en 'in en in triest'. Wethouder G. van de Voorde zei dat tijdens de raadsvergadering naar aanleiding van opmerkingen van PvdA-raadslid me vrouw A. Hegger. de Van de Voorde, „als je niet om de vijftig meter een obstakel neer zet. Intensieve snelheids controle met-fikse boetes zijn de best manier om deze lieden op andere gedachten te brengen." Van de Voorde stelde nog maar eens dat het zomaar aanbrengen van snelheidsremmers weinig zin heeft. In nieuwe bestemmings plannen worden dergelijke maatregelen ingepast in de aan te leggen wegenstructuur. Ver der komen ook bij reconstructies snelheidsremmers aan de orde. In de Wilhelminastraat in Sint Jansteen is dat gebeurd. Straks komt de Molenstraat in Clinge aan de orde. De echte hardrijders zijn overi gens bekend. Veilig Verkeer Ne derland heeft tijdens de contro les namelijk de kentekens geno teerd van de automobilisten met de hoogste snelheden. W. de Brouwer (Groot Hulst/Gemeen schappelijke Belangen) opperde deze hardrijders een persoonlij ke brief te sturen, waarin ze op hun gedrag worden gewezen. Volgens burgemeester A. Kessen is het echter juridisch niet toege staan om gebruik te maken van deze gegevens. De basis voor de mineurstem ming vormde een overzicht van snelheidscontroles die de afgelo pen maanden door Veilig Ver keer Nederland in alle kernen van de gemeente zijn uitgevoerd. Bijna zesduizend voertuigen passeerden die controles. Mevrouw Hegger had er het re kenmachientje eens bij gepakt en kwam tot de slotsom dat 50 tot 88 procent van alle automo bilisten de maximumsneheid overschreed. „Er wordt schrik barend hard gereden," stelde ze. „Vooral ook op plaatsen vlak bij de scholen in de verschillende kernen." Van de Voorde gaf haar alle gelijk van de wereld. Hij stelde dat Uit onderzoek in het verleden al is gebleken dat het vooral de bewoners zelf zijn die veel te hard rijden. „In een woonbuurt waar je onbekend bent trap je meestal het gas niet zo diep in," aldus de wethouder. Het blijkt dat ook in straten waar allerlei voorzieningen zijn getroffen om de snelheden te remmen toch nog hard gereden wordt. „Een notoire hardrijder is gewoon niet te stuiten," betoog- (AD VERTE NTIE) De mannen van het Bataljon Rudolf Fassaert (1-14 R. I.) halen in Sint Jansteen tijdens een reünie herinneringen op. foto wim kooyman DOOR EN VOOR KENNERS in het Holland Complex van de RAI. Vernieuwende en tijdloze woonstijlen, primeurs en klassiekers, de kleuren en materialen van morgen. Gedurende zes dagen vindt u in de RAI een sfeervolle en inspirerende woonstad van meer dan 18.000 vier kante meter, met pleinen, paviljoens, straten en terras jes, Een stad die gonst van de activiteiten, nieuwtjes, demonstraties, work-shops, aanbiedingen en verras sende ontdekkingen. De Woonbeurs wordt georgani seerd in samenwerking met vtwonen. Eigen Huis interieur, DoehetZelf Woonideeën en Ariadne. Primeurs 11 Een kleine greep: de Kenzo Maison Collection, de Designers Guildcollectie, zeer veel meubelprimeurs waaronder de nieuwste collectie zitmeubelen van Opus. De Woon-Nu Interieurlening van Hypotheekvisie, de TwinForce houtenvloer van Solidwood, en vele, vele anderen. Het Spanjepaviljoen Voor het eerst in Nederland: de Salon Internacional de Diserïo. HetTuinenpavil- joen Architectuur, aanleg, en veel groenideeën. Het Kinderpaviljoen Met het Ouders van Nu-huis. Het Serviezenpaviljoen Het mooiste op tafelgebied en de Ideaal Gedekte Tafel 1995. Het Petit Palais De nieuw ste internationale stoffencollecties. Het Keukenplein Topkeukens, topkoks en de laatste keukentechnieken. Het Tijdschriftenplein Visies op interieur en advies over uw persoonlijke inrichting. Neem foto's of teke ningen mee! Tentoonstellingen Allen Jones fameuze pop-art meubels in de stand van Copi en Gallery Mourmans. Droomkogels naar opdracht van Koziol. 'Boze Peters Birthday Party'de ultieme kinderkamer door Tamara Jongsma. Spanje in de jaren 50/60 schitterende zwart-wit fotografie van Cas Oorthuys, Lucebert en Nico Jesse, Hollandse Interieurs door fotograaf Theo Baart. 25 jaar interieur produkties een overzichtstentoonstelling van een kwart eeuw interieurfotografie, gemaakt in opdracht varv diverse VNU tijdschriften. Meer dan tweehonderd deelnemers, internatio naal en Nederlands design waaronder Maroeska Metz. Rob lagrouw. Rob Eckhardt, Brand Van Egmond, Art of living. Drie restaurants, een tapas- en een sherrybar. Goede parkeerfaciliteiten. Ook uitstekend bereikbaar per openbaar vervoer (NS, tram 4, metro 51, bus 15). 3 t/m 9 okt. in het Holland complex van de RAI. Openingstijden dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 22.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00. Toegangsprijs: 15,-, kinderen tot 4 jaar gratis, kinderen van 4 t/m 11 10.-. Catalogus 2,50. Elke 1000-ster/l 0.000-ste en 25.000-ste bezoeker verras sen we met een zeer aantrekkelijk 'Woonbeurs '94' sadopakket. In verband met de verwachte drukte in het weekend raden E' è/n dyieurs d£p£df<week te bezoeken, iaal Woonbeurs-arrangement Hilton A'dam 150,- Van onze correpondente Sint Jansteen - Een 140 reünisten van het Bataljon Rudolf Fassaert (1-14 R.I.) kwamen gisteren in de Warande in Sint Jansteen bijeen om voor de laatste keer een reünie te houden. Vanaf 14.00 uur druppelden de mannen en vrouwen binnen, allen herkenbaar aan de vierkante fel gele papiertjes die ze op de borst hadden gespeld. Een carteriogwagen leverde spullen af en binnen in de hal was het gezellig druk. „Ze komen uit alle hoeken van Nederland, de meesten uit Zeeland, maar ook uit Gel derland en de Noordoostpolder," vertelde een van de bestuursleden. Om 15.00 uur werd iedereen verwelkomd en zongen de aanwezigen het Wilhelmus. Gene- raal-majoor b. d. L. van Oppen hield een feestrede waarin hij de dierbaren herdacht en inging op het feit dat het de laatste reünie was. „Ik hoorde zeggen dat oude mannetjes recht hebben op een reünie. Ik zie het niet als het herdenken van de goeie oude tijd maar eerder als een aansporing om de vrij heid die we toen kregen te bewaren. Van daag is het precies vijftig jaar geleden dat het Braakmanbataljon begon aan de bevrij ding van Zeeuws-Vlaanderen." Van Oppen, die de brochure over de Tweede Wereldoorlog schreef, herinnerde ook nog aan de strijd die het bataljoit R. Fassaert in het Land van Hulst streed. „In die tijd was de chaos groot en moesten mannen als Fassaert en Caspari veel improviseren, daar om sprak men over het circus Caspari." Na de toespraak was er een gezellig samen zijn en een gezamenlijke maaltijd. Een toekomstige reünie wordt alleen nog georganiseerd bij voldoende belangstelling en met de twee bataljons 1-14 en 11-14 150,- j Van onze correspondente Clinge - Het is vier jaar geleden dat de medewerkers van het Instituut de Sterre uit Clinge een toneelstuk hebben gespeeld. De laatste weken wordt er weer stevig gerepeteerd. Op 14 en 15 oktober staan de acteurs en actrices op het podium van den Dullaert om het publiek te vermaken. „We hebben gekozen voor de klucht 'Ikke ikke ikke en de rest kanI' van Dick Maas land. Het is een plezierig werk en bezorgde ons al heel wat leuke uurtjes. De voorstelling is bedoeld voor iedereen en ik hoop dat de zaal vol zit," ver telt Jeannine Vanhecke die een aantal jaren geleden het initia tief nam om naar buiten te treden met een toneeluitvoe ring. Het is de vijfde maal dat de medewerksers van de Sterre een uitvoering verzorgen. Zij worden geleid door regisseur Piet Verwer die met zorg en aandacht elke rol in de verf zet. „Het zijn geen volbloed toneel spelers, maar het enthousiasme druipt eraf. Het stuk zelf is echt een klucht, het publiek kan lachen van het begin tot het eind." Erfenis Alles draait rond een erfenis en omdat het geen gewone is, volgt een reeks van doldwaze situa ties. Na de dood van tante Albertina komt de familie bij een in het huls van John en Martha waar het testament wordt voorgelezen. Om te kun nen erven moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan. Zo moeten de gluiperige zussen Clothilde en Mathilde lid wor den van een zangverenigingen Medewerkers van de Sterre in Clinge repeteren voor klucht. en de beide dames kunnen ab soluut geen wijs houden. Dat wordt zingen geblazen. Het publiek is getuige van de zanglessen en kan ook proeven van de gerechten die nicht Ted dy leert klaarmaken. Zij moet binnen een week het vak van breien en koken meester wor den. Neef Herman, de eeuwige student moet binnen een week serieus aan de verkering zijn en John en Martha krijgen de ka narie en de poes van tante te logeren. Alleen als de dieren een natuurlijke dood sterven gaat de hele erfenis naar dit echtpaar. De gevolgen zijn duidelijk: alle familieleden proberen de buit in de wacht te slepen en maken het leven van de anderen tot een hel. Er wordt veel roet in het eten gegooid en of de kana rie na afloop nog vrolijk fluit is de vraag. Het bekende principe van Ikke Ikke Ikke viert hoog- tij. Fijn „Als medewerkers vinden we het fijn om eens op een andere manier naar buiten te komen. We spelen voor een groot pu bliek en we hopen dat er vele vrienden, kennissen en sympa thisanten komen kijken," stelt foto wim kooyman een van de spelers. De acteurs en actrices zijn werkzaam in de verschillende diensten: civiele dienst, ver- pleegdienst en de dienst behan deling en begeleiding. Het zijn: Margriet Heyman, Frederica de Boey, Magda Blaauwendraat, Omere Verstraten, Christian Labee, Yvon Smedema, Luc Goffin, Aart Lehembre en Jeannine Vanhecke. De uitvoeringen zijn 14 en 15 oktober om 20.00 uur in Den Dullaert in Hulst De toegangs kaarten zijnwoor f 7,50 te ver krijgen aan de recepties van de Sterre in Clinge en Den Dullae rt in Hulst. T WE kunnen op sommige plaatsen vandaag, althans in de morgenuren, zeer lichte regen verwachten, maar in de loop van de dag wordt het overal droog. Alleen de zon zal zeer veel moeite hebben om zich door de dichte wolkenlaag te werken. Ook de naar het noordwesten gedraaide wind voert koelere lucht aan en dat betekent maximaal 16 graden. Een forse tegenstelling met gisteren. Toen voerde de zuid-weste lijke wind bij veel zon, zachtere lucht aan waardoor het op veel plaatsen nog 19 graden werd. Morgen voorzien we veel meer zon, maar dan moet de ochtennevel en op vele plaatsen de mist opgetrokken zijn. Gezien de dan weer oostelijke wind is alles aanwezig voor een leuke dag, veel zon, aanvoer van warmere lucht waardoor morgen een kopie van gisteren kan worden Maar na het weekeinde geraken we weer in nadrukkelijk najaarsweer. De wind maandag aanvankelijk zuid, draait dins dag al naar het zuid-westen en voert onstabiele lucht. Hierdoor neemt de wind fors toe en kan dinsdag en woensdag al lichtelijk stormachtig worden, de temperaturen maandag nog redelijk met 19 graden, maken dinsdag een forse duik naar 15 tot 16 graden. Echt weer om verkouden te worden of een griepje Als we de gehele verwachting in cijfers vertalen komen we tot .de volgende conclusie vandaag een noord-westelijke wind 3 Beaufort, maximum temperatuur 16 graden, doordat er nogal wat bewolking vanavond en komende nacht over onze streken schuift blijft de nachtelijke uitstraling beperkt en worden de minimum-temperaturen bijna 10 graden. De start is grijs met op sommige plaatsen lichte regen, maar die verdwijnt, het blijft een sombere dag. Morgen doet de zondag haar naam alle eer aan, zonniger dan vandaag, wind oostelijk 2 Beaufort, middagtemperatuur 19 tot 20 graden, 's Nachts 11 graden. Maandag verandert het weer beeld drastisch de wind is zuidelij 4 Beaufort, 's middags nog 19 graden, zeer wisselend bewolkt met tegen de avond wat regen, 's nachts 12 graden. Dinsdag en de rest van de week, nu en dan regen, wind zuid-west 5 tot 6 Beaufort. Overdag 14 tot 16 graden, 's nachts 12 graden. Hoe was het weer vorig jaar op 1 oktober Overdag werd het 15.7 graden, 's nachts 9.7 graden. Het regende 1 mm en de zon scheen precies gemeten 5 uur en 10 minuten, met uitzondering van de zon eenzelfde dag als vandaag. De extreme temperaturen sinds 1900 op 1 oktober: in de nacht van 30 september op 1 oktober 1919 werd het 2.3 graden, maar op 1 oktober 1908 was een recorddag met 25.1 graden De weerspreuken: 'Warm in september, zeer koud in december' en 'Regen vóór acht uur, is niét van lange duur'. ZATERDAG HULST - Café de Kroon, 14,30 uur kermis- schieting. KIELDRECHT - 't Sleepbootje, 15 uur, schieting. ZUIDDORPE - Café 't Gemeentehuis, 14 uur, schieting. CLINGE - Malpertuus, ANBO, 19.30 uur, dansen. ZONDAG HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 10 uur, kaar ting. KIELDRECHT - Terminus, 15 uur, schieting. LAMSW AARDE - Café De Lamsoren, 14.30 uur, schieting. BIERVLIET - Café Lippens, 14 uur, kaarting. Kapelleburg ROZENKRANS - In de kapel van O.l. Vrouw Ter Eecken in Kapoellebrug wordt vandaag (zaterdag) een gemeenschap pelijk rozenkransgebed ge houden. Aanvang 14.30 uur. Sint Jansteen KOERSBAL - Uitslag 1. A. v. Remoortere, 2. P. Rombout en W. de Windt, 3. Th. Kints en E. de Smet. Axel EXPOSITIE - De Axelse ama teurfotografen exposeren hun werk op 22, 23, 29 en 30 oktober in cultureel centrum De Halle in hun woonplaats. Deze jaarlijkse tentoonstelling staat zeker bij Belgische ama teurfotografen hoog aange schreven. De openingstijden op de vier dagen zijn 13.00 uur tot 18.00 uur. In november is het werk nog te zien in het Terneuzense Winston Churchill hotel. Vogelwaarde KVO - Op donderdag 13 okto ber houdt de Katholieke Vrou wen Organisatie (KVO) haar jaarvergadering in het Dorps centrum. In deze vergadering wordt het nieuwe jaarpro gramma gepresenteerd. Te vens wordt die avond afscheid genomen van de voorzitster, mevr A. Baecke-Schuren. De vergadering begint om 19.30 Clinge Koersbal - Uitslag koersbal in gemeenschapscentrum Mal pertuus: Mat I- 1. M. de Block-De Klinge+ W. Blom- maert-Hulst, 2. M. Ferket-Ste- kene J. de Poorter-Clinge. Mat 2:1. M.v.Dorselaer-Clin- ge+ L. de Bot-Hulst, 2. M. Baeyens-De Klinge P.v. Broeck-Clinge. Mat 3 1. M. Boonman-Clinge+ E. Blom- maert-Hulst. 2. M. Ras-Clinge J. Warrens-Hulst. Oostburg BRIDGE - Uitslag Bridge So ciëteit Oostburg: 1. mevr. te Beek/dhr. Brasser 67,01%, 2. dhr. Rosseel/dhr. Lako 58,33%, 3. mevr. Fermont/me- vr. van Opdorp 55,90%, 4. me vr. Jonker/ mevr. Martens 53,47%, 5. echtp. Rosenkranz 52,98%. (ADVERTENTIE) Den Bosch Geopend zondag 2 oktober van 10.00- 17.00 uur. Bel voor gratis Baby Magazine: 02977-5S555 HET GROOTSTE EN MEEST COMPLETE BABY- EN PEUTERWARENHUIS Aalsmeer Oosteinderweg 24902977 - 46660 Rotterdam Jan Kwakplaats 20010 - 4561299 Den Bosch Balkweg 17073 - 424108Zwolle Grote Voort 72 - 76 038 - 232000. rmiM. I i

de Stem | 1994 | | pagina 19