Ajax zet AEK achteloos opzij DE STEM AC Milan na winst in onzekerheid NISSAN MICRA'S NU 3.000.- KORTING Zware tijden voor Boskamp en Cruijff nink BV ik as Amsterdammers prolongeren goede naam bij Griekse voetballiefhebbers Opgeruimd Ajax tevreden terug naar Amsterdam LEENDERT V.D.BORN Zeven Westbrabanders in hoofdtoernooi ÏX2-66 summer 1 geen risico! [garantiebepaling It U zekerheid. eren mountainbike t.w.v. 999,- kado op van een occasion, verse inruilers: °nnink BV ebaan 38, Roosendaal. 01650-62577. Aanbieding van de maand B Bedreigende chaos in Athene 1994 Jugen k 260 Mb harddisk 14" SVGA kleurenmonitor hart 1 Mb uitbreidbaar tot 2 (m.u.v. de 486SX-25 MHz) Jus 32 bit slots (waarvan 1 slot 3x ISA 16 bit slots f 1701,25 exkl. BTW Lr met [e ORBEHOUDEN ESCOM Mail: Speciaalvoor de zakelijke markt en (over- heids-) instel lingen. 00 auto's, scherpe prijzen, lekende inruilprijs. irfecte garantie 3 tot 12 maanden, financieringsvoorwaarden. afleveringskosten. lot, motor of caravan mogelijk. 'arieerd occasion-aanbod: 58 n.o.t.k. 90 13.950,- 89 12.950,- [D90 9.750,- :s aparts87 9.750,- 86 9.750,- 86 8.750,- 86 6.750,- 91 13.750,- 88 12.750,- 87 6.750.- 87 6.950,- 85 3.500,- 91 16.950,- coupé88 9.750,- 90 9.500,- 91 16.950.- 91 16.950,- X91 13.750,- 88 6.750,- orm succes nog één week: lion91 13.750.- v. iets aparts88 9.750.- a85 3.750,- PG88 7.500,- 88 7.500,- 86 10.750,- 92 16.950,- 91 10.500," 588 7.500, 88 2.950.- 90 9.500.' 91 10.500,- 89 9.750.- 91 f 13.950.- is 14.750.- 86 10.500." r 94 13.500,- 85 1.25a- 84 1.9»- >maat85 2.250. auto's te koop gevraagd. oorbij het meubelplein. j. geopend van 10-19 uur. 7 uur. Vrijdag koopavond. Een jlilaan (anp) - Het zal nog ,yen duren voordat AC Milan zeker is van de overwinning (3-0) tegen Austria Salzburg in de 'Ajax-groep' van de Champions League. De Oos tenrijkers gingen onmiddel lijk na afloop in beroep tegen ae uitslag. Doelman Konrad werd tijdens het duel geraakt door een uit het publiek ge gooid flesje en moest naar het 'ziekenhuis worden vervoerd. Het incident deed denken aan dat van Ajax, enkele jaren gele den in de wedstrijd tegen Austia Wien. De Oostenrijkse doelman Wohlfarth werd getroffen door Sport een ijzeren staaf, gegooid door een zich supporters noemende dwarsligger. De UEFA bepaalde Ajax tot re glementair verliezer. Bovendien werd de Amsterdamse club een jaar voor internationaal spel ge schorst en diende het de volgen de drie thuiswedstrijden een eind van huis te spelen. Dat werd uiteindelijk Düsseldorf. Het incident rond Konrad speel de zich af kort na het eerste doelpunt, dat viel in de 40e mi nuut. Bij een poging de bal uit de hoek te tikken werd de doel man geraakt door een flesje vol met mineraalwater. Na uitvoeri ge behandeling zette hij de wed strijd nog wel voort. In de 59e minuut, nadat AC Milan op 2-0 was gekomen, liet hij zich ver vangen. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis gebracht. Baresi bevond zich daar al. De libero van de thuisclub botste in de 20e minuut op tegen ploegge noot Panucci en werd met een lelijk uitziende oogwond afge voerd. Galli kwam hem vervan gen. De wisseling kwam het spel van de thuisclub niet ten goede. Het duel was over negentig mi nuten genomen vrij matig. Slechts in de eerste helft ont steeg Gullit af en toe de middel maat. De na de nederlaag bij Ajax noodzakelijke winst voor dg ti telverdediger kWam toch nog vrij moeiteloos tot stand. De te genstand van Salzburg, vorig seizoen nog finalist in het toer nooi om de UEFA-beker, was geen moment opzienbarend. Stroppa scoorde voor rust, na een voorzet van Gullit. Simone maakte het karwei daarna met twee treffers af. De belangrijkste man werd daarna vervangen door Massarp, die voor de eerste keer sinds de finale van het toernooi in Athene tegen Barce lona weer speelde voor Milan. Massaro was bij het WK in de Verenigde Staten geblesseerd ge raakt. Bij AC Müan ontbraken nog Savicevic (geblesseerd) en Lentini (ziek). Donadoni zat op de bank. De waarnemer van de UEFA, de Fransman Vautrot, deelde na derhand mee dat in de omgeving van het doel van Konrad twee gevulde flesjes en ook een ijzeren voorwerp was gevonden. Vol gens de oud-scheidsrechter wordt de zaak volgende week door de tuchtcommissie van de Europese voetbalunie behan deld. Hij liet doorschemeren dat zware sancties voor de Italiaanse kampioen niet zijn uitgesloten. Trainer Capello van de thuisclub wond zich voornamelijk op over het gedrag van de Oostenrijkers. „Die doelman heeft theater ge speeld. Het incident viel nog wel mee. Ik had de indruk dat er weinig aan de hand was." Kleintje plaatsen: resultaten boeken. Athene (anp) - Ajax is dé naam van een klassieke Griekse held. Ajacieden laten zich graag aanspre ken als godenzonen. Met af en toe een vleugje hemels spel wonnen de landskam pioenen uit Amsterdam woensdag ook hun tweede wedstrijd in de Champions League. In Athene werd het 2-1 tegen AEK, waar door de leiding in groep D riant is en alleen al aan vergoeding voor vier pun ten bijna 2Mi miljoen gul den is verdiend. Griekse voetballiefhebbers, niet zo op de hoogte van de negatieve aspecten in het Nederlandse voetbal, kunnen met warmte praten over twee ploegen van Ajax uit het verleden. De eerste; de gouden generatie van Cruijff en co uit het begin van de jaren zeventig, die zijn eerste Europese beker veroverde in de finale tegen Panathinaikos Athene. De tweede herinnering dateert uit 1987, toen een kopbal van Marco van Basten in Athene de bokaal voor bekerwinnaars opleverde. Straks, als de teleurstelling van een verloren partij vergeten is, zal ook de nieuwste lichting aja cieden wel bewaard blijven in de Griekse gedachten. De huidige ploeg mag er beslist zijn, terwijl die nog volop in de groei is. Door het ontbreken van de ge blesseerde Rijkaard, tijdens een woensdag gehouden fitheidstest bleek zijn gekwetste tussehrib- spier onvoldoende hersteld, stuurde Van Gaal een veredelde jeugdploeg het veld in. Met twee spelers van achttien, Kluivert en Rijkaards vervanger Seedorf in de as van het veld,' een dertiger (Biind) en de overige acht varië rend in leeftijd van 21 tot 24. Het ongekend fel meelevende publiek, voor wie een zitkuipje telkens weer gelegenheid bood tot het strekken van de benen, kreeg gaandeweg wel enig res pect voor de technische over macht van Ajax. De manier waarop Kluivert, bezig aan zijn tweede Europese duel, het gere nommeerde duo Manolas/ Vlachos soms zoekspeelde, was indrukwekkend. Twee jaar geleden oogstte PSV in Athene het loon van de angst. Trainer Westerhof toonde nogal veel ontzag voor AEK, hield Ro- mario op de bank en verloor met 1-0. Het was aan de genialiteit ,van de getergde Braziliaan te danken, dat PSV alsnog de Champions League bereikte. In Eindhoven scoorde hij drie keer. Ajax zocht in stadion Nea Pila- delphia gewoon de helft van de tegenstander op, was technisch sterker en had verreweg het meeste balbezit. In de eerste helft zelfs 61 procent, tegen slechts 39 procent voor de Grie ken, die op papier nochtans ster ker waren dan het elftal dat twee jaar geleden tegen PSV speelde. Toppers als Saravakos en Kostis zijn sindsdien gekocht. Van onze verslaggevers Athene - Ajax kon vannacht opgeruimd de vliegreis van drie uur naar Schiphol aanvaarden. De eerste goal, waardoor de Atheners even op voorsprong kwamen, zagen de Amsterdam mers maar snel over het hoofd. „Het had wel 1-4 of 1-5 kunnen zijn", pochte Frank'de Boer ach teraf. Om vervolgens even terug te krabbelen: „Nou ja, ik bedoel: we hebben de wedstrijd toch gedomineerd, daar ben ik ont zettend blij mee. Als je me van tevoren had gezegd dat we met een AC Milan en AEK zouden verslaan, dan had ik het niet zo snel geloofd. AEK is al zo lang in eigen huis ongeslagen geweest. Dit is klasse, hoor." De jonge spits Patrick Kluivert keek met een prettig gevoel te rug op de wedstrijd. „Ik ben tevreden met mijn prestatie", zei de man van het winnende doel punt. Bij zijn treffer had hij niet teveel nagedacht. „Ben je gek. Daarvoor heb je geen tijd. Niet kijken, maar halen zo'n bal." hi zijn tas zat het shirtje van zijn persoonlijke tegenstander Vlachos. „Een sportieve tegen stander", beoordeelde Kluivert de Griek. „Na afloop hebben we ook shirts geruild. Mooi voor thuis. Eentje van AEK. Dat komt dij al die anderen te hangen." hl zijn nopjes was ook Clarence Seedorf, die er tot voor een paar dagen niet op rekende dat hij moest meespelen voor de gebles seerde Frank Rijkaard. Hij ge noot van de 'fantastische ambi ance' De jeugdige (18) maar al ervaren Seedorf: „Maar je moet scherp blijven. Ik heb mijn man kunnen uitschakelen, en verder goed Van der Sar ondersteund, Je ver uitkwam. Dat eerste elpunt was eigenlijk een mis verstandje, dat Jari drie minuten tater prima corrigeerde. In het oegm kregen we steeds maar geen vrije man in de voorhoede, omdat de Grieken ver terugkwa- ,We, hebben geduld gehad Jjn dat is beloond." at het meer had kunnen zijn, Qat waren de spelers al snel vergeten. Alleen aanvoerder Danny Blind wilde nog omzien naar de gemiste kans van Klui vert om in de slotfase 3-1 aan te tekenen. Blind, kortaf: „Die laatste kans had goed moeten zijn. Maar verder ben ik dik tevreden.!' (ADVERTENTIE) 3-DRS. 1994 NISSAN Je blijft erin rijden Spinveld 33-37 BREDA TEL. 076-223166 Het tempo lag tegen de defensie ve thuisploeg logischerwijs wat lager dan in de gemiddelde com petitiewedstrijd, maar het posi tiespel was uitstekend verzorgd. Het is een stokpaardje van trai ner Van Gaal. Zelfs dinsdag, tijdens de afsluitende training in het stadion, legde hij de spelvor men soms stil, om met een van woede trillende stem de zon daars toe te spreken. Qua kansen bleef de partij aar dig in evenwicht. Maar de moge lijkheden van Ajax waren uitge speeld, die van AEK ontstonden uit gemene counters.' Opvallend was de gelijkenis tus sen de eerste twee doelpunten, die rond het half uur vielen. AEK kwam voor: Tsartas speel de diep, de voormalige Joego slaaf Savevski'scoorde. En drie minuten later: pass Frank de Boer, afronding Litmanen. De topschutter van vorig seizoen bewaart zijn doelpunten blijk baar voor de bekers: een in de Supercup, twee in de Champions League. En hoezo, Litmanen minder in vorm? De manier waarop hij de tweede treffer voorbereidde, was weergaloos. Balbezit was verkre gen door de beste actie van Overmars, een sliding in de mid dencirkel. De Fin voerde de bal op, passeerde, wachtte op het juiste moment en speelde Klui vert aan. Diens keiharde schot met links, in het dak van het doel zoals men pleegt te zeggen, was prachtig. Kluivert kreeg in de slotminuut nog twee fraaie mogelijkheden, waarbij een volley na een voor zet van Frank de Boer herinne ringen opriep aan Van Basten in München. Ajacieden vielen el kaar in de armen, de meeste Qrieken hadden een ovationeel applaus over voor Ajax uit Am7 sterdam. Dat in ieder geval een Griekse naam heeft. AEK Athene (Gri) - Ajax (Ned) 1-2 (1-1). 29. Savevski 1-0, 33. Litmanen 1-1, 63 Kluivert 1-2. Scheidsrech ter: Merk (Dui). Toeschouwers: 30.000. Gele kaart: Manolas, Kara- giannis, Dimitriadis (AEK), Blind, Finidi (Ajax) AEK: Atmatsidis; Agorogiannis, Vlachos, Manolas en Karagiannis (74. Mirtsekis); Kopitsis, Tsartas (63. Dimitriadis), Savevski en Kassapis; Saravakos en Kostis. Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Seedorf en Frank de Boer; Ronald de Boer (76. Kreek), Litmanen en Davids; George, Kluivert en Over mars (64. Van Vossen). Jari Litmanen, maker van het eerste doelpunt van Ajax, in duel met een Griekse tegenstander. Lissabon (rtr/anp) - Jan Boskamp gaat bij Anderlecht zware tijden tegemoet. De Nederlandse coach, in Brussel toch al niet erg getapt, kwam woensdaga vond met zijn ploeg in Lissabon heel slecht weg. Benfica zegevierde tijdens de tweede speelronde van de Champions League met 3-1. Ook de druk op Johan Cruijff zal in Spanje de komende dagen toenemen. Zijn ploeg Barcelona verspeelde in Göteborg tegen IFK een voorsprong van 0-1 in het laatste kwar tier. Twee minuten voor tijd maakte Blomqvist het winnende doelpunt, 2-1. Benfica, dat in de eerste wedstrijd Hajduk Split op 0-0 hield, had de eerste zege vooral te danken aan aanvaller Caniggia. De Ar gentijnse international, sinds mei terug in het topvoetbal na een schorsing van vijftien maanden wegens cocaïnegebruik, scoorde in de eerste helft twee keer. Ruim een kwartier voor het eindsignaal brak Tavares het Bel gische verzet definitief. Het eigen doelpunt van Madeira in de 86e minuut had nog slechts statistische waarde. Anderlecht wacht in groep C nog op de eerste overwinning. Eerder bleef de Bos kamp-brigade in het eigen stadion tegen Steaua Boekarest op 0-0 steken. Het andere groepsduei werd gewonnen door Hajduk Split. De Kroatische landskampioen versloeg Steaua Boekarest in eigen huis met 1-0. Twee minuten voor tijd sloeg Asanovic toe. Barcelona, dat in de eerste wedstrijd Gala- tasaray met 2-1 terugwees, leek in het drijf natte Göteborg een makkelijke avond te krijgen. Al in de tiende minuut opende Stoitsjkov op gelukkige wijze de score voor het team van Jordi en Johan Cruijjf. De Bulgaar pikte een verkeerde terugspeelbal van Pettersson (ex-Ajax) op en scoorde sim pel. Daarna viel de produktie stil. Barcelona verzuimde de voorsprong uit te bouwen en kreeg laat in de wedstrijd de rekening gepre senteerd voor die lakse houding. Erlingmark maakte 1-1, Blomqvist zorgde verrassend nog voor 2-1. De scheepsramp op de Oostzee, waardoor vele honderden Zweden om het leven kwa men, overschaduwden het voetbalfeest. De muziek zweeg, de vlaggen hingen halfstok en alle spelers droegen een rouwband. Manchester United is in groep A na twee wedstrijden nog de enige ploeg zonder ne derlaag. In Istanboel werd Galatasaray op 0-0 gehouden. Tijdens de volgende speelron de, op 19 oktober, komt Barcelona bij de Mancunians op bezoek. Bayem München poetste in het Olympia- stadion, met amper 20.000 toeschouwers matig gevuld, de openingsnederlaag tegen Paris St. Germain (0-2) met moeite weg. De ploeg van de Italiaanse trainer Trapattoni won met 1-0 van Dinamo Kiev, dat bijna een uur met tien man speelde. De Duitsers begonnen verrassend zonder centrumspits Papin aan het duel. Trapattoni vond het risico te groot om naast Scholl nog een speler op te stellen die net hersteld was van een pittige blessure. DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1994 DEEL Van onze verslaggever Oosterhout - Zeven Westbrabanders (op 28 deelnemers) komen uit in het hoofdtoernooi van het Wetsteijn Dutch Open driebanden in Oosterhout. Naast Dick Jaspers en Christ van der Smissen, die op basis van hun plaats bij de eerste veertien op de wereldranglijst al zeker waren van deelname, en Ad Broeders, die een wild card heeft van de organisatie, plaatsten Jan Arnouts, Louis Havermans, Frits Broeders en Ko de Nijs zich. Jan Arnouts versloeg Louis Havermans in een rechtstreeks duel met 2-1, een uitslag waar niets op af te dingen viel. Havermans: „In de eerste set speelde ik goed, maar in de volgende twee sets had Jan het beste spel." Voor Jan Arnouts betekende de overleving een revanche voor zijn optreden in Istanbul, waar hij het hoofdtoernooi niet haalde door een onver wachte nederlaag tegen een onbeduidende Turk, die .zich zelf in de beslissende derde set overtrof. Louis Havermans kwam via een achterdeurtje toch nog verder. Hij behoorde namelijk met zijn gewonnen set en een gemiddelde van exact één tot de beste twee verliezers in het laatste stadium van het kwali ficatietoernooi. En die werden toegelaten ter opvulling van de vrijgekomen plaatsen van de Japanner Nobuaki Koba- yashi en de Fransman Richard Bitalis, van wie de laatste in het weekeinde naar Ooster hout komt voor een gesprek met Werner Bayer, de initia tiefnemer van het circuit om de wereldbeker, met wie hij sinds enige tijd gebrouileerd is. „Ik ben er blij mee," aldus Havermans, „maar ik zal heel wat beter moeten spelen om potten te kunnen breken in het hoofdtoernooi." Voor een grote verrassing zorgde Ko de Nijs. De Ooster- houter, die deel uitmaakt van de organisatie en in eigen woonplaats in het verleden al meer voor stuntwerk zorgde, sloeg de deur dicht voor de op papier veel sterkere Anno de Kleine, 2-0. Zijn plaatsgenoot Frits Broeders, een jongere broer van Ad, wees Van de Berg, die zich als tweede beste verliezer ook kwalificeerde, met 2-1 terug. Bij de loting voor het hoofd toernooi trof Arnouts de Ja panner Comori als tegenstan der. Havermans moet het op nemen tegen Raimond Burg man, Ad Broeders werd ge koppeld aan de Japanner Umeda, Van der Smissen stuit op Ko de Nijs, Frits Broeders moet het opnemen tegen de Belg Caudron en Dick Jaspers, die vandaag meteen na de opening (13.00 uur) aan de bak moet, heeft zijn ploeg- makker Dick van Uum, die hij in Istanbul versloeg, als tegen stander. De stemming bij het hoofd toernooi zal waarschijnlijk dit jaar wat ingetogener zijn dan in voorgaande jaren. Het con flict tussen de internationale bonden en de BWA werkt dui delijk door in Oosterhout. Spreekstalmeester Jan Michielsen van de organisatie: „Er hangt een grauwsluier over het toernooi. Wij beleven er door die slepende zaak min der plezier aan dan anders." En Cees van Oosterhout, ook van de organisatie. „Dit moet niet lang meer duren. Er zijn al sponsors die kritische gelui den laten horen. En een me vrouw, die wij bij de opening hadden uitgenodigd, heeft be richt van verhindering ge stuurd. Een reden is niet opge geven, maar wij gaan er van uit dat ze neutraliteit in het conflict wilde betrachten." Cees van Oosterhout zelf, die niet wilde bevestigen dat het bij de dame in kwestie om Erica Terpstra zou gaan, heeft enige tijd geleden bedankt als lid van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond, waarvan hij bondsridder is. De veel voudige Nederlandse kam pioen wilde een dreigende schorsing, vanwege medewer king aan een 'wild' toernooi, voor zijn. Van Oosterhout: „Ik heb er wel keurig bij gemeld dat ik weer lid word als het driebandenconflict de wereld uit is." Loting hoofdtoernooi: eerste ron de: Habraken-Vredeveldt, Saygi- ner-Van de Ven, Burgman-Haver- mans, Carlsen-Van de Berg, Jas pers-Van Uum, Umeda-Ad Broe ders, Comori-Arnouts, Weijen- burg-Pilss, Lieberkind-Velthuis, Van der Smissen-De Nijs, Dielis- De Wilde, Caudron-Frits Broe ders. CHAMPIONS LEAGUE De geplaagde coach van Bayern hoefde geen spijt te hebben van zijn keuze. Al na negen minuten liet Scholl zich gelden. De aanvaller was uit een pass van Sutter net iets eerder bij de bal dan doelman Sjovkovski. Het lobje van Scholl was subtiel en doeltreffend, 1-0. Bayern had ook daarna weinig van de kam pioen van Oekraïne te vrezen. Dynamo ver dedigde knullig en kwam nauwelijks aan aanvallen toe. Na ruim een half uur kregen de bezoekers opnieuw een tegenslag te verwerken. Mid denvelder Misin moest na zijn tweede gele kaart richting kleedkamer vertrekken. Met Papin in de tweede helft voor Witeczek hoopte Trapattoni op meer doelpunten. Maar de Franse topschutter van weleer kon zijn reputatie niet waarmaken. Paris St. Germain bleef iri groep B zonder puntverlies. De Franse landskampioen, in de competitie voorlopig niet meer dan een mid denmoter, versloeg Spartak Moskou op eigen veld met 2-1. De tweede zege werd binnen vijf minuten in de tweede helft veilig gesteld. Eerst scoorde Le Guen in de 56e minuut met een afstandschot, kort daarna had de Brazi liaan Valdo succes met een fraaie vrije trap. Die spelhervatting was toegekend aan de Franse club na een zware overtreding van Mamedov op Guerin, door de Zweedse arbi ter Karlsson bestraft met de rode kaart. Spartak miste met tien man de kracht om in de slotfase de gelijkmaker af te dwingen. Rakhimov had in de 38e minuut de score voor de nog puntloze thuisploeg geopend. GROEP A GALATASARAY (TUR) - MANCHESTER UNITED (ENG) 0-0. Scheidsrechter: Van der Ende (Ned). Toeschouwers: 30.000. IFK GÖTEBORG (ZWE) - BARCELONA (SPA) 2-1 (0-1). 10. Stoitsjkov 0-1, 74. Erlingmark 1-1, 89. Blomqvist 2-1. Scheidsrech ter: Heyneman (Dui). Toeschouwers: 32.500. STAND Manchester United 2 3 4-2, Barcelona 2 2 3-3, Göteborg 2 2 4-5, Galatasaray 2 11-2. GROEP B BAYERN MÜNCHEN (DUI) - DINAMO KIEV (OEK) 1-0 (1-0). 9. Scholl 1-0. Scheidsrechter: Craciunescu (Roe). Rode kaart (2x geel): 33. Mizin (Din. Kiev). Gele kaart: Schupp, Papin, Nerlinger (Bayern M.). SPARTAK MOSKOU (RUS) - PARIS SG (FRA) 1-2 (1-0). 41.Ra- dimov 1-0, 56. Le Guen 1-1, 60. Valdo 1-2. Scheidsrechter: Karlsson (Zwe). Toeschouwers: 40.000. Rode kaart: 57. Mamedov (Sp. Mos kou). Gele kaart: Kombouaré (PSG). STAND Paris SG 2 4 4-1, Dinamo Kiev 2 2 3-3, Bayern München 2 2 1-2, Spartak Moskou 2 0 3-5. GROEP C Steaua Boekarest (Roe) - Hajduk Split (Kro) 0-1 (0-0). 88. Asanovic 0-1. Scheidsrechter: Krondl (Tsj). Toeschouwers: 24.000. BENFICA (POR) - ANDERLECHT (BEL) 3-1 (2-0). 26. Caniggia 1-0, 41. Caniggia 2-0, 72. Tavares 3-0, 86. Madeira 3-1 (e.d.). Scheids rechter: Zhoek (WRu). STAND Benfica 2 3 3-1, Hajduk Split 2 3 1-0, Steaua Boekarest 2 1 0-1, Anderlecht 2 1 1-3. GROEP D AC MILAN (ITA) - AUSTRALIA SALZBURG (OOS) 3-0 (1-0). 40. Stroppa 1-0, 59. Simone 2-0, 63. Simone 3-0. Scheidsrechter: Sundell (Zwe). Toeschouwers: 22.500. Gele kaart: Winklhofer (Salzburg). STAND Ajax 2 4 4-1, AC Milan 2 2 3-2, Salzburg 2 1 0-3, AEK Athene 2 1 1-2 EUFA-CUP Motherwell (Scho) - Borussia Dortmund (Dui) 0-2 (0-0). 54. -Riedle 0-1, 65. Riedle 0-2. Scheidsrechter: Frisk (Zwe). Toeschouwers: 8000. Rode kaart: 87. Shannon (Motherwell). Eerste wedstrijd.' 0-1, Borus sia Dortmund naar tweede ronde. Athene (anp) - Athene wilde de Olympische Spelen van 1996, maar had al genoeg moeite met de komst van Ajax in de Champions League. Voor het duel ontstonden bedreigende duwpartijen en was de chaos bij de entree in het stadion compleet. j Het duurde bovendien ruim een uur voordat de bussen met Ajax-fans en verslaggevers door de smalle straatjes van Athene naar een plek in de buurt van het stadion waren geleid. Daartoe werd een andere weg gekozen omdat de oorspronkelijke vol zat met ander verkeer, moesten de bussen zich een paar keer draaien, zetten agenten een paar verkeersborden opzij en verschoven de kooplieden hun kraampjes. Uiteindelijk besloot het merendeel van het gezel schap het laatste stukje maar te lopen:

de Stem | 1994 | | pagina 9