bJe zag toen het gevaar niet' PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN SPORT IN HET KORT Vandaag vijftig jaar geleden werd bataljon 1-14 R.I. opgericht DE STEM ZEELAND Reünie in St.Jansteen DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1994 C4 Van onze verslaggever Romain van Damme Bosschenhoofd - Het boek 'Herinneringen aan 1-14 R.I.' ligt binnen handbe reik. Maar Stan van Nis pen heeft dat bijna 200 pagina's boek niet nodig. De herinneringen zitten in zijn hoofd en ze zijn Zeeuws-Vlaams gekleurd. In het grensgebied met België, Zeeuws-Vlaanderen, werd in het najaar van 1944 het bataljon opgericht. Het eerste onderdeel van de Koninklijke Landmacht in bevrijd Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog. „Donderdag 29 september is het precies vijftig jaar geleden," zegt Stan van Nispen in zijn Hoe- vense woning. Hij is een van de 801 mannen die deel uitmaakten van het Regiment Infanterie. „Maar niet vanaf het begin. Ik ben er pas begin november bij gekomen. Daarvoor zat ik in Noord-Frankrijk." Stan van Nispen wil het eigen lijk zo min mogelijk over zijn persoontje hebben. „Als je over dit bataljon praat, moet je bij Rudolph Fassaert zijn. Hij woont nu in Bergen op Zoom. Die man weet alles van het bataljon. Aan vankelijk werd het bataljon naar hem vernoemd. Fassaert was door de Duitsers opgepakt en iedereen dacht dat hij dood was." Verrast Slapend in de cabine van een vrachtauto werd Rudolph Fas saert op 17 september verrast door de Duitsers. De Duitsers waren op zoek naar een veilig onderkomen voor de nacht en dachten dat gevonden te hebben bij een boerderij van de familie Koster in de Willem III-polder rond Zaamslag. Uitgerekend op die boerderij was het verzet be zig zich te organiseren. Fassaert werd opgepakt en kwam uiteindelijk in Middel burg terecht waar hij ter dood werd veroordeeld. Op de dag dat het doodvonnis voltrokken zou worden, wist hij te ontsnappen. Van Nispen: ,,Toen hij weer op dook, werd de naam van het bataljon gewijzigd. Je kunt moeilijk een bataljon noemen naar iemand die nog leeft. Ik weet trouwens nog goed dat ze in Kloosterzande al bezig waren om een monument voor hem op te richten." Stan van Nispen is van Rucphen. Een Westbrabander met Zeeuws-Vlaamse trekjes. De oud-gemeentesecretaris van Wil lemstad heeft het niet over de pont die Beveland en Walcheren met Zeeuws-Vlaanderen ver- bindt, maar over de boot. En St. Jansteen noemt hij als vanzelf sprekend Steen. Begin '42 kwam hij in Zeeuws- Vlaanderen terecht. „Ik werkte op de secretarie in Hoeven. In Zeeuws-Vlaanderen werkte ik in IJzendijke, ook op de secretarie. Daar heb ik ruim een jaar ge werkt. Tot het botste met de toenmalige burgemeester. Eind 43 ben ik vertrokken. Stan van Nispen dook onder in Den Bosch (Boschkapelle). „Maar eerst zat ik in Biervliet, bij de familie Claeijs. Toen was ik al geruime tijd lid van de GDN, de Geheime Dienst Neder land. We verzamelden allerlei gegevens, militaire gegevens, economische gegevens. En die Vati onze verslaggever St. Jansteen - De oud-le den van het bataljon 1-14 R.I. houden morgen een reünie in het Zeeuws- Vlaamse St. Jansteen. »De laatste zelfstandige reünie," zegt Stan van Nispen, voorzitter van het reünie-comité. >.Het is nu vijftig jaar gele den. We wilden deze reünie per se in de gemeente Hulst houden. Daar is het immers allemaal begonnen. De club wordt echter steeds kleiner. De leden zitten in het hele land. Voor velen is het niet zo gemakkelijk meer om een verre reis te maken." Het is de zestiende keer dat de oud-leden bij elkaar ko- men. „We zijn in '69 begon nen. Prins Bernard is er een paar keer bij geweest. Daar hebben we nu ook aan ge dacht. Maar uiteindelijk nebben we besloten het met ons eigen mensen te doen. sober, we willen er weinig heisa omheen. Het is de be doeling dat we de volgende laren samen met het batal jon 11-14 rt een reünie hou den.' Een van de illustraties uit 'Herinneringen aan 1-14 R.I.'. moesten we naar het noorden brengen." Niet makkelijk „Dat was in Zeeland niet ge makkelijk, want iedere keer zat je met die boot over de Wester- schelde. Daar wemelde het van de Duitsers. We hadden ook con tact met de geheime dienst in Vlaanderen, VNF 105. Een of twee keer per maand moest ik naar Eeklo." 20 september 1944 werd Terneu- zen bevrijd. En met de Zeeuws- Vlaamse havenstad Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Twee dagen later meldde de in heel Zeeuws- Vlaanderen bekende dokter Jo Casparie zich in Brussel. Hij moest in de Rue de Bresil zijn. Daar werd hij opgewacht door de chef-staf van de Binnenland se Strijdkrachten, kolonel P.L.G. Doorman. Casparie kreeg daar van onder andere prins Bernhard te horen dat er een Light Infantry Batal- lion moest worden opgericht. Via de arbeidsbureaus, onder meer in Terneuzen, konden de mannen zich als vrijwilliger aanmelden. Het liep storm en twee dagen later was het bataljon 'Rudolph Fassaert' een feit. Een dag later vertrok de eerste compagnie van de Terneuzense Westsluis naar de Braakman. „De compagnies hadden wacht diensten. Ze moesten Duitse pa trouilles opsporen. In het begin hadden ze het zeker niet gemak kelijk. Bijna geen uniformen, ge weren van de Duitsers en veel slecht weer. Pas toen prins Ber nard er zich mee bemoeide, ging het beter. Toen kwamen er uni forms en meer wapens." Opdracht Zelf maakte Stan van Nispen die tijd niet mee. „Nee, want tijdens de bevrijding van Zeeuws- Vlaanderen was ik bij de Cana dezen. Van de GND had ik na melijk de opdracht gekregen verbinding te maken met de ge allieerden in Noord-Frankrijk. Dwars door de Unies heen ben ik toen naar Saint Omer gegaan. Ja, dwars door de linies. Je moet in het leven een beetje geluk hebben." Stan van Nispen maakt er wei nig woorden aan vuil. Helden dom is hem wars. „Ach, je bent jong en je ziet die gevaren niet. Bovendien, je moet dat niet overdrijven. Dwars door de li nies betekende ook dat je in een groot stuk niemandsland zat. In ieder geval ben ik heelhuids aan gekomen in Noord-Franrkijk." Hij werd ingedeeld bij de veld- veiligheidsdienst. „Onder Cana dees commando. Met die Cana dezen ben ik weer naar Neder land getrokken. Ik zat achter het echte front. Toen ik op een gege ven moment weer in Bergen op Zoom was, kreeg ik te horen dat ik naar Brussel moest. Naar de Rue de Bresil, dezelfde straat waar Jo Casparie geweest was." In de Belgische hoofdstad kreeg Stan van Nispen te horen dat hij ingedeeld werd bij het bataljon 1-14 R.I. „Dat was begin novem ber 1944. Op 9 november keerde Rudolph Fassaert terug. Samen met hem ben ik toen naar Sint Niklaas vertrokken om daar een kaderleiding te volgen. En toen weer naar Zeeuws-Vlaanderen. Voor de tweede keer in mijn leven." Boekje Voor de feiten verwijst Stan van Nispen naar het boekje op tafel. 12 oktober 1944, eerste V-2 op Antwerpen, 17 oktober IJzendij ke bevrijd, 19 oktober Aarden burg bevrijd, 22 oktober Bres- kens bevrijd, 23 oktober eerste V-l op Antwerpen. Rond de jaarwisseling was het bataljon gelegerd in Hulst, Ter- neuzen, Biervliet, Sas van Gent en Axel. „Veel gevechten heb ik hier niet meegemaakt. Toen ik terugkeerde, was Zeeuws-Vlaan deren vrij. Maar natuurlijk weet ik dat er enorm gevochten is in het westelijk deel. Ach, er is zoveel gebeurd dat je nooit meer vergeet." Zoals de spannende tijd op Noord-Beveland. „In april 1945 moesten we naar Beveland. Daar moesten we regelmatig mee met de Engelsen. Mee naar de andere kant van de Oosterschelde, naar Schouwen en Duiveland. Daar zaten veel Duitsers. Nee, dat waren geen pleziertochtjes. Maar zoals ik al zei, je zag het gevaar niet." In Retranchement in Zeeuws- Vlaanderen ook niet. „Daar heb ben we veel mijnen opgeruimd. Ik geloof niet dat ik het nog zou doen. Maar ja, dat zeg ik nu. Het was gevaarlijk werk. Ik weet nog goed dat de commandant zei, Van Nispen, je moet stoppen met dit werk. Je wordt bedrijfsblind, je ziet het gevaar niet meer." „Dus stopte ik met dat werk. Mijn vervanger moest niet veel later naar Willemstad om er mij nen op te ruimen. Hij heeft het niet overleefd. Een mijn ontplof te. Later sta je daar wel bij stil. Bij al die gevaren. Die verhalen over de Braakman, bij de Kruis Nog een foto uit de collectie van Stan van Nispen, links Jo Caspari en rechts Rudolph Fassaert. Twee leden van het bataljon 1-14 REPRODUCTIE RUBEN SCHIPPER REPRODUCTIE RUBEN SCHIPPER polder waar ook veel Duitsers de Westerschelde overstaken, die verhalen logen er niet om." Verplaatst Stan van Nispen was er ook nog bij toen verschillende regimen ten samengevoegd werden en het bataljon verplaatst werd naar Duitsland. „Daarna zijn we weer verplaatst, naar Hilversum. In september '45 werd het bataljon 'Zeeland' gevormd. Ongeveer een maand later vertrok dat ba taljon vanuit Liverpool met de 'Alcantara' naar Malakka in In- dië. Daar ben ik acht maanden geweest. Ik werd ziek, werd af gekeurd en keerde terug naar Nederland. Toen ben ik gaan werken in Standdaarbuiten. op de secretarie en later in Willem stad." Morgen is Stan van Nispen weer in Steen. Om er leiding te geven aan de reünie. Ongetwijfeld wordt er dan ook weer gepraat over de Canadees Douglas Jen nings die Stan van Nispen drie •jaar geleden weer ontmoette. „Dat is een mooi verhaal. Dat verhaal begon in Deurne bij Eindhoven." „In juni 1944 liet de ondergrond se vanuit Deurne weten dat ze met een Canadese boordschutter in haar maag zaten. Ze wisten niet goed wat ze met hem moes ten doen, hij wilde naar de geal lieerden in Noord-Franrkijk. We hebben die man opgehaald en via Rilland en de boot uiteinde lijk in Belgie gekregen." „Niet veel later moest ik naar Saint Omer in Noord-Frankrijk. Nou was het daar niet zo gewel dig. We waren gelegerd in een oud klooster, maar we konden niet weg. Geen geld, geen moge lijkheden om eens te stappen. Zaten we daar jong te zijn in een oud klooster." „Op een dag liep ik in een van die lange gangen en hoorde ik plotseling Peter, Peter roepen. Peter was mijn schuilnaam. Kwam er een Canadese com mandant naar me toe. Jazeker, de Canadese boordschutter uit Deurne. Hij kende me nog en bracht me onmiddellijk naar de hoogste bazen. Die verontschul digden zich. Ze wantrouwden ons. Wel begrijpelijk, twee Hol landers die door de Duitse linies waren gekomen." Dat wantrouwen smolt als sneeuw voor de zon toen de Canadees boordschutter het ver haal van zijn ontsnapping ver telde. „We kregen geld, we kon den gaan en staan waar we wil den. We wilden gaan stappen met die Canadees, maar dat kon niet doorgaan. Die man moest plotseling weg. We hadden geen adressen uitgewisseld, niet de goede namen. Einde verhaal zou je dus denken." Mooi niet. „Jaren later werd ik gebeld vanuit Oost-Brabant. Die man had veel contact met die Canadese boordschutter. Hij was in India zendeling voor een of andere kerk geworden. Pas veel later bleek dat die boordschutter dacht met mij te corresponderen. Die Oostbrabander heeft toen uitgezocht 1 waar ik woonde. Twee jaar geleden heb ik Doug las Jennings weer ontmoet. In Oostburg, in Zeeuws-Vlaande ren." Sluis KOOR - Het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans Koor zingt zondag 2 oktober in de parochiekerk van Sint-Jan de Doper te Sluis. De dienst be gint om 10.00 uur. Oostburg DEMONSTRATIE - In cultu reel centrum Den Hoekzak wordt dinsdag 11 oktober, aanvang 19.30 uur, een bloem schikdemonstratie gegeven. Kaarten zijn van te voren te koop bij bloemenhuis J. van de Branden. Sas van Gent COLLECTE - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestrijding Koningin Wilhelminafonds heeft in Sas van Gent 3786,28. opge bracht. Het geld wordt be steed aan projecten op het terrein van patiëntenbegelei ding, wetenschappelijk kan keronderzoek en voorlichting. Westdorpe EHBO - De Westdorpse EH- BO-vereniging St. Raphaël houdt zaterdag 1 oktober haar jaarvergadering in cultureel centrum Concordia. Tijdens deze vergadering zullen aan 24 leden de behaalde EHBO- diploma's uitgereikt worden door burgemeester J. van Rest. Na het officiële gedeelte volgt een feestavond met gourmet ten, bingo en uiteraard dan- Duivensport Terneuzen - De afdelingen Zeeland van de zaterdag -en zondagvliegers hielden met een deelname van 1427 duiven een wedvlucht vanuit Limo ges, hoogste snelheid 1315,52 meter per minuut. 1. M. van Nieulande, Yerseke, 2. G. Baan, Middelburg, 3 en 4. M. de Rijke, Middelburg, 5. J. Boerman, IJzendijke, 6. M. Hengsdijk, Kapel- Ie, 7. Gebrs. De Nooyer, Arnemui- den, 8. Jac. Elegeert, Koewacht, 9. R. Pielaet, Clinge, 10. J. Geelhoedt, Terneuzen. Kring West-Zeeuws-Vlaanderen/W- elcheren, 597 oude duiven, 1315.52mpm: 1. M. van Nieulande, Middelburg, 2. G. Baan, Middel burg, 3 en 4. M. de Rijke, Middel burg, 5. J. Boerman, IJzendijke, 6. Gebrs. De Nooyer, Arnemuiden, 7. G. Siereveld, Nieuw- en St.-Joos- land, 8. Comb. Flipse-De Witte, Westkapelle, 9. Cas. van de Graaf, Arnemuiden, 10. C. Sponselee, Domburg, 139 jonge duiven, 924,01mpm: 1 en 7. J. de Mey, Cadzand, 2. W. Kwist, Middelburg, 3 A. Meerman, Arnemuiden, 4. A. en M. von Hout, 5 en 10. A. Neve,6. J. du Puy, allen Biervliet, 8. J. Ragut, Middelburg, 9. J. Brasser, Westka pelle. Bourges Inkorfcentrum Hulst, 206 jonge duiven,1641,73mpm: 1 en. Adne Thijs, 3. E.vn Deursen, 4. J. Ver- heydn, allen St.-Jansteen, 5, 9 en 10. J. Dhanis, Hulst, 6. A. van Daalen en zoon, 7, J. Rottier, beiden St. Jansteen, 8, W. Geers, Hulst. Herleving Kloosterzande, 175 jonge duiven, 1573,03mpm: 1. C. de Kort, 2. G. Burm, 3. R. de Nijs, 4, 5 en 6. L. de Waal, 7. Ed. van Goethem, 8. R. Mahu, 9., René van Goethem, 10. Jo. Voet. De Snelle Duif Clinge, 50 jonge duiven, 1448,78mpm: 1, 3, 5, 8, 9 en 10. L. van Vliemberghen, 2. D. van de Bergen, 4.1. Merckx. Nieuw Leven Koewacht, 39 jonge duiven, 1460,26mpm: 1, 2 en 3. R. van Damme, 4. R. van de Bilt, 5. G. Schalkens. De Voorwaarts Zaamslagveer, 81 jonge duiven, 1585mpm: 1, 2, 3, 4, 6,. 8 en 9. H. de Feijter, 5. Gebrs. Den Hamer, 7. J. de Feijter, 10. D. Nice. Sluiskilse Reisduif, 49 jonge duiven, 1522,18mpm: 1, 6, 8 en 10. J. du Puy, 2, 3, 5 en 9. J. en R. Dane, 4. J. van de Graaf, 7. A. Bouchaut en zoon. Eendracht Maakt Macht Terneuzen, 36 jonge duiven, 1435,72mpm: 1. G. Neels en zoon, 2. P. Zegers, 3, 4 en 5. W. van Hoeve en zoon. Concourscombinatie Biervliet, 64 jonge duiven, 1484,79mpm: 1. J. von Hout, 2. A. en M. von Hout, 3, 4 en 7. A. Neve, 5. B. Provoost, 6. M. de Dobbelaere, 8. H. Neve en junior, 9. B. van de Slikke, 10. Harry de Dobbelaere. VZV Hoofdplaat, 105 jonge duiven, 1651,42mpm: 1 en 2. B. Thomaes, 3. C. Temmerman, 4 en 5. H. Calon, 6. Th. de Ruysscher, 7. A. de Poorter en zoon, 8. Comb. Den Hamer, 9. J. de Ruysscher, 10. Comb. Waebeke- Lucieer. Nog Sneller Breskens, 77 jonge dui ven, 1584,76mpm: 1, 2, 3 en 9. H. Mookhoek en zoon, 4, G. Dusar- duijn, 5. I. den Dekker, 6, 7 en 10. I. van Grol, 8 Gebrs. Pijcke. Strijd in Vrede Groede, 36 ionge duiven, 1645,07mpm: 1. M. Elfrink, van Waes/Kevin de Smit, 2. Mi- chele de Hosson/Wesley Visser. De Snelvliegers Oostburg, 95 jonge duiven, 1673,57mpm: 1. A. de Wever en dochter, 2. G. Tas, 3 en 7. J. Simpelaar, 4. Comb. P. en W. Jan sen, 5 en 10. R. Daansen, 6. J. de Smet, 8. R. van Hee, 9. J. Dierkx. Concoursbond Zuid-Beveland, 387 jonge duiven, 1741,46mpm: 1 en 5. J. Kaho, Goes, 2, 7 en 8. M. van Iwaarden, Kruiningen, 3. Mevrouw G)de Jonge, 's-Heer Arendskerke, 4. A. Vermast, Yerseke, 6. J Steen hard, Goes, 9. Comb. Oele-Sinke, Yerseke, 10. D. Wagenaar, Kloetin- ge- Quievrain Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogenvan- uit Quievrain 143 duiven,hoogste snelheid 1464,64 meter per.minuut: 1 en 3. Adrie Thijs, 2, 8 en 9. J. Verheyden, beidn St.-Jan steen, 4. E. Strobbe, 5. L. van Landeghem, beiden Hulst, 6. G.van Overloop, 7. J. van Sp- aandonck, 10. J. van Dale, allen St.-Jansteen. Nieuw Leven Koewacht, 62 jonge duiven, 1473,83mpm: 1, 2, 3 en 7. J. de Kind, 4, 5 en 10. A. de Booy, 6. R. Rotthier, 8. G. Schalkens, 9. A. de Koster. De Postduif Heikant, 25 jonge dui ven, 1435,72mpm: 1 en 2. F. van Hoye, 3. Ch. ae Broiuwer, 4 en 5. Gebrs. Van Houte. Herleving Kloosterzande, 32 duiven, 1381,llmpm: 1 en 2. Th, Voet, 3. W. Voet en zoon, 4 en 5. R. de Nijs. De Snelle Duif Clinge, 21 jonge duiven, 1259,82mpm: 1 en5. D. van de Bergen, 2. J. van Goethem, 3 en 4. C. van Landeghem. Doornik De Reisduif Philippine, 100 duiven, 1255,24mpm: 1 en 5. J. Harms, 2 en 6. Comb. Rammeloo-Wiskerke, 3. P. Pladdet, 4: J. denHamer-Buijze, 7. Comb. Roegiest-Visser, 8. J. Korne- lis, 9. O. Haers, 10. H. de Clerck. De Vrede Sas van Gent, 66 oude duiven, 1197,48mpm: 1 en 4. Comb. Elegeert, 2 en 3. W. Winne en zoon, 5 en 9. Th. van Zeele, 6. A. de Caluwé, 7. E. en L. Breepoel, .8. R. Cappaert, 10. M. van Dam, 66 jonge duiven, 1222,24mpm: 1, 2, 3, 5, 6, 7 en 9. E. en L. Breepoel, 4 en 7. Comb. Elegeert", 10. B. van de Berg- he. De Eendracht Terneuzen, 101 dui ven, 1250,97mpm: 1. Comb. Koch- Riemens, 2, 4 en 7. G. van Houdt, 3. J. van de Berg, 5. Comb. Bos-Wes- teinde, 6. F. Mollet, 8 en 10. F. van Cleemputte. Sluiskilse Reisduif, 62 duiven, 1217,94mpm: 1 en 10. A. Zegers, 2. J. Harms, 3 en 4. Comb. Nachtegaal, 5 en 9. Comb.Van de Wege-Wisse, 6 en 7.J. Sijs, 8. J. van de Graaf. Volharding Westdorpe, 63 duiven, 1195,70mpm: 1, 3, 4, 8 en 9. René Kwikkelberge, 2. Arn. van Paemel, 5 en 10. Comb. Gijsel-Istas, 6. Ed. de Smet, 7. P. Baecke. Hoop Biervliet, 102 duiven, 1236,25mpm: 1. Herman de Dobbe laere, 2. B. Provoost, 3. J. Lecluijze, 4 en 9. M. de Dobbelaere, 5. C. de Regt en zoon, 6. M. Deveneijns, 7, 8 en 10. J. du Puy. VZV Hoofdplaat, 153 duiven, 1255,09mpm: 1 en 2. A. van de Broecke, 3, 4, 5 en7. H. Calon, 6. Ch. de Poorter, 8. A.* gernaert, 9. J. Temmerman, 10. G. van Grol. Tennis vrouwen Racketcentrum Terneuzen - In de tenniscom- petitie voor vrouwen in het Terneuzense Racketcentrum is in de op één na hoogste poule De Keyzer prima van start gegaan middels een 4-0-over- winning op Everling. In de onderlinge partijen versloegen Maria Willems en Matty Harms met 13-6 Ria Smet/Ine Buys, terwijl Janine IJsebaert en Marijke Dieleman met 13-8 het nakijken gaven aan Janny Everling/Jeany van Soest. UITSLAGEN Poule 1: Van Driel-Baronie 0-4, Boeye-Racketjack 0-4. Poule 2: De Keyzer-Everling 4-0, Bakker-Timmerman 4-0. Poule 3: Dooms-Van de Starre 4-0, Van de Zeyst-Sponselee 2-2. Poule 4: De Meisjes-De Vin 3-1, Dees-Loof 1-3. Poule 5: Kavelaars-Vinke 2-2, De Smit-CIS 0-4 Bedrijfstennis Racketcentrum Terneuzen - Kint versloeg in poule 3 van de Terneuzense bedrijfs-tenniscompetitie met 6-2 ISM 2. Beide dubbels gin gen naar Kint doordat de combinaties Marian Broeckae- rt/Francis van Kerkhoven en Ronny de Saegher/Evert van Kerkhoven met 10-3 respec tievelijk 9-6 wonnen van Elly van Tatenhove/Janny Michiel- sen en Daan van Tatenhove/ Jaap Michielsen. Voor ISM 2 kon het mixed koppel Elly van Tatenhove/ Jaap Michielsen wat terug doen via een 7-4-zege op Ma rian Broeckaert/Evert van Kerkhoven. Verder eindigde het treffen tussen Francis van Kerkhoven/Ronny de Saegher en Janny Michielsen/Daan van Tatenhove in 8-6 voor eerstge noemd koppel. UITSLAGEN Poule I: Botega-Roctus 0-8. Poule 3: ISM 2-Kint2-6. Poule 4: Van Wijck-Bachten Diecke 3-5. Clubkampioen'schap J eugd TV Phil ten Philippine - Domien van Waes werd clubkampioen bij de jeugd van de tennisvereniging Philten uit Philippine in de klasse jongens 12 tot en met 16 jaar. In de finale boekte hij een zwaarbevochten zege op Philip van Ooteghem. In de derde set moest een tie-break uitsluitsel brengen die Van Waes uiteindelijk via 8-6 bin nenhaalde. In dezelfde leef tijdsklasse bij de meisjes werd Nina Berendsen clubkampioe ne door in de finale met twee keer 6-2 te zegevieren over Joyce Naerebout. UITSLAGEN 12 tot en met 16 jaar: Jongens enkelspel: finale: Domien van Waes-Philip van Ooteghem 6-7, 7-5, 7-6 Meisjes enkelspel: finale: Nina Berendsen-Joyce Naerebout 6-2, 6-2. Jongens dubbelspel: 1. Philip van Ooteghem/Domien van Waes, 2. Rens van Maarschalkerweerd/ Vincent Neve. Meisjes dubbelspel: 1. Manon van Opdorp/Virgenie van Waes, 2. Ni- na Berendsen/Joyce Naerebout. Gemengd dubbelspel: 1. Manon van Opdorp/Jaap Wilting, 2. Vir- genie van Waes/Domien van Waes. 9 tot en met 12 jaar: Jongens enkelspel: finale: Lau rens de Ruyter-Roel Wilting 6-1. Meisjes enkelspel: finale: Michele de Hosson-Renée Cupido 5-2. Jongens dubbelspel: finale: Step- han Epskamp/Wesley Visser-Jan Maarten van de Vrie/Roel Wilting 4-3. Meisjes dubbelspel: Frauke van Maarschalkerweerd/Charlotte van Waes-Renée Cupido/Lieke Berendsen 5-1. Gemengd dubbelspel: 1. Charlotte

de Stem | 1994 | | pagina 21