Akkoord over grond De Sterre it. J Start renovatie bad Sas van Gent POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT Y 'li egen zin burgemeester is raad Oostburg voor uitbreiden camping Overeenstemming met gemeente Terneuzen over prijs 4Meer belasting mag niet voorop staan bij fusie Aardenburg en Sluis' Jaarprogramma KVO afdeling Westdorpe Voortzetting van aanvullend vervoer Oostburg Plannen Zuidlandtheater voor de winter duidelijk Du Fossé lijsttrekker VVD/Gemeentebelangen Ü52I DE STEM ZEELAND C3 RNEUZEN sestraat 165 31150-13857 JANSTEEN nelstraat 20 31140-13041 iNWATER 64 AA Breskens ï-3230 Karaoke-avond voor Novaci Militaire Kapel concert geeft Festiviteiten bij •startsein bonw villaproject Kinderdierendag in Hulst op Stationsplein Herfstmarkt Terneuzen 1994 DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1994 istant, el een incl. B.T.W. Wijzigingen voorbehouden. CT> h- Q. Van onze verslaggever Oostburg - Een meerderheid van de gemeenteraad van Oostburg lijkt vóór de uitbreiding van camping Nooitgedacht te. Nieuwvliet te zijn. Dat is zeer tégen de zin van burge meester J. Kruize. Dat is kort samengevat de kern van de discussie die zich gisterochtend afspeel de in de commissie Planologie. De exploitant van Nooitgedacht, een caravanpark, maakte van het inspreek- recht gebruik om het college van burge meester en wethouders (B en W) tot andere gedachten te brengen. Volgens B en W zaten er teveel (wettelijke) haken en ogen aan de uitbreiding en daarom weigerde het dagelijks gemeentebestuur medewerking. Centraal in de discussie die in de com missie volgde, stond dat die uitbreiding wel was voorzien in de gemeentelijke nota Koersen op Kansen. Dat is het plan waarin Oostburg de toekomstige ontwikkeling van het kustgebied heeft vervat. De meeste gemeenteraadsfracties gre pen naar die notitie om aan te geven dat ze niet onwelwillend stonden tegenover het verzoek van de exploitant van Nooitgedacht. CDA, WD en Dorpsbe langen en Toerisme adviseerden tegen het voorstel van het college. De fractie van D66 twijfelde, maar ging voorals nog wel mee met de zienswijze van B en W. Alleen de PvdA was uitgesproken tegen de uitbreiding. De sociaal-demo craten baseerden zich bij monde van W. Verplancke-De Vuyst op de tekst van de gemeentelijke recreatienota en die stond de uitbreiding niet toe. „De meerderheid van de raad zet de recreatienota hiermee op losse schroe ven en kiest voor een ad-hoc beleid," aldus het PvdA-raadslid. Burgemeester Kruize knikte na die opmerking hevig het hoofd, daarmee aangevend dat hij Verplancke-De Vuyst volmondig gelijk Eerder had Kruize dat trouwens bij de verdediging van het voorstel ook al gedaan. „Koersen op Kansen is een ontwikkelingsvisie. Een mening van de raad van Oostburg, waarvan u hoopt dat de herinrichtingscommissie voor de kust West-Zeeuws-Vlaanderen die zal delen en hoopt dat Gedeputeerde Sta ten die uiteindelijk vaststellen. Koersen op Kansen is geen beleidskader. Je kunt geen beleid voeren op los zand. Mede werking verlenen aan de uitbreiding is in tegenspraak met uw eigen beleid." Van onze verslaggever Terneuzen - Burgemeester en Wethouders van Terneu zen hebben overeenstemming bereikt met het bestuur van Stichting De Sterre over de prijs van de benodigde grond voor de bouw van een dependance in het Zuider sportpark. De Sterre is het centrum voor mensen met een verstandelijke handicap. Het bestuur van De Sterre richt de dependance op ten behoeve van de bouw van woningen en een dagactiviteitencentrum. Het dagelijks gemeentebestuur ver koopt het benodigde perceel van anderhalf hectare voor de prijs van honderdvijftig gulden per vierkante meter. Deze grondprijs levert 2.250.000 gulden op. Dit bedrag wordt ingezet voor de renovatie van het Zuidersport park. Het college vindt de afgesproken grondprijs niet uit de pas lopen van onze correspondent Sas van Gent - Aanstaande zaterdag, 1 oktober, wordt er in de brasserie Oudt Sas in Sas van Gent een Karaoke- avond gehouden. De op brengst van deze avond zal geheel ten goede komen aan de actie voor het stadje No vaci in Roemenië. Van de opbrengst zullen onder meer medicijnen en vitamine-ta bletten aangeschaft worden voor het ziekenhuis in dit stadje. Di verse Sasse notabelen op muzi kaal gebied hebben reeds hun toezegging gedaan om op deze avond het hoogste lied te zingen. 'De karaoke-avond begint om 21.00 u. Deze activiteit is de afsluiting van een hele reeks die afgelopen zomer georganiseerd werden ten bate van de actie Novaci. Zo werd er onder meer een house-party in Sluiskil geor ganiseerd en een bourgondische middag in Westdorpe. De actie stopt uiteraard niet. Voor vol gend jaar staan er weer wat activiteiten op het programma. Inwoners van Sluis en Aarden burg gaan 30 november naar de Aardenburg - De Koninklijke Militaire Kapel geeft vanwege het 125-jarig bestaan van de Aardenburgse fanfare een gala concert in die gemeente. Dit gra tis concert begint zaterdag 1 oktober om 20.00 uur in de r.-k. kerk aan de Weststraat. De kerk is al om 18.30 uur open, vanwege de verwachte belangstelling. Van onze verslaggever Hoofdplaat - Met een aantal festiviteiten geeft René Coltof Beheer BV morgen het startsein voor de bouw van villaproject 'Village Scaldia' in Hoofdplaat. In een grote feesttent op de Spuikom kunnen belangstellen den vanaf zaterdag 1 oktober 14.00 uur terecht voor een dorpsfeest met diverse attracties, s Avonds speelt een live-band op een feestavond in dezelfde tent. Ook hier is iedereen wel kom. Een dag eerder spreekt onder andere burgemeester Kruize van Oostburg voor genodigden en wordt het officiële startsein ge geven voor het prestigieuze bouwproject. bij andere vergelijkbare exploi tatieplannen.-„Op basis van het unieke karakter van het gebied, de centrale ligging en goede be reikbaarheid daarvan, zijn wij met de koper een verkoopprijs van honderdvijftig gulden per vierkante meter overeengeko men," aldus het college in het raadsvoorstel. De Sterre zorgt zelf voor de aanleg van de infrastructuur op haar toekomstige terrein. Daar om wordt de grond in niet- bouwrijpe staat aangeleverd. Le vering in niet-bouwrijpe staat levert de gemeente een besparing op van 68.000 gulden. De Sterre hoeft over de koopsom slechts zes procent overdrachtsbelasting te betalen in plaats van het nor male BTW-tarief van 17,5 pro cent. Uitgangspunt van de nieuwe huisvesting van De Sterre is dat op langere termijn een woon- voorzieningenproject tot stand komt voor 48 bewoners. Op kor te termijn wordt één woning ge bouwd voor twaalf bewoners. S. van der Hoofd, hoofd civiel technische dienst van De Sterre, verwacht dat met de bouw niet eerder dan eind '95 begonnen kan worden. „We hebben begin dit jaar een aanvraag ingediend bij het ministerie van WVC. De voorziening wordt immers met overheidsgeld betaald. Die aan vraag loopt nog. Er moeten na melijk nogal wat procedures doorgelopen worden en de amb telijke molen draait niet zo snel. Maar we verwachten toch een positief resultaat." De verkoop van de grond in het Zuidersportpark aan het bestuur van Stichting De Sterre wordt vanavond besproken tijdens de vergadering van de gemeente raad. De vergadering begint om 19.30 uur in het stadhuis. Van onze verslaggever Sluis - Verhoging van belastingen ten gevolge van de fusie tussen de gemeenten Sluis en Aardenburg mag niet voorop staan. Dat is een van de uitgangspunten in het verkiezings programma van de gecombineerde lijst VVD/Gemeentebelan gen Aardenburg. stembus om de nieuwe gemeen teraadsleden te kiezen. De belastingen van de twee nu nog zelfstandige gemeenten met elkaar in overeenstemming bren gen zonder dat daarbij verho ging voorop staat, is een van de speerpunten van het beleid dat VVD/Gemeentebelangen voor ogen staat in Sluis-Aardenburg. De lijstverbinding, met de huidi ge wethouders van Sluis en Aar denburg, respectievelijk J. du Fossé en W. van Helden aan het hoofd, streeft verder naar de instandhouding van het zwem bad in Aardenburg, met extra aandacht voor samenwerking met het overdekt zwembad in het nabijgelegen Belgische Mal- degem. De gymzaal in de kikker- stad moet uitgebreid worden tot kleine sporthal, vindt VVD/Ge meentebelangen voorts, en in Sluis moet er een speel- en zwemvoorziening komen in de Vaart. De politieke combinatie vindt verder dat in de gemeente Sluis- Aardenburg woningbouw moet worden bevorderd door soepel om te springen met de afgifte van bouwvergunningen. Ook het ondernemersklimaat wil de lijst verbinding op die manier stimu leren: 'soepel vergunningenbe leid'. In zijn algemeenheid wil VVD/ Gemeentebelangen door goede samenwerking ervoor zorgen dat een verdere gemeentelijke herin deling van Zeeuws-Vlaanderen niet nodig is. Waar mogelijk wil de combinatie wel de gemeente lijke samenwerking in de streek bevorderen en met name grens overschrijdende toenadering zoeken. Van onze correspondent Westdorpe - De afdeling Westdorpe van de Katholieke Vrouwen Organisatie heeft voor het komend seizoen weer een druk programma. Aanstaande maandag, 3 oktober, start men het nieuwe seizoen met de algemene ledenver gadering. Na het officiële gedeelte met het jaarverslag, kasverslag en de bestuursverkiezing, zal de heer Van de Broecke van het Wijnpakhuis in Sas van Gent nadere uitleg komen geven over verschillende soorten wijn, die uiteraard ook ge proefd kunnen worden. Op 25 oktober wordt een bezoek ge bracht aan de escargotkweke- rij 'In de Wijngaard' in Aar denburg. De bijeenkomst op 21 november staat in het teken van verslaving aan gokken, drugs en alcohol. Dhr. P. Hoek van de regiopolitie Zeeland zal in samenwerking met het ZCAD deze avond verzorgen. Op 21 december wordt de jaarlijkse kerstviering gehou den. Na de kerkdienst, voorge gaan door mevr. C. Dochy, geestelijk adviseuse van de af deling, volgt een kerstmaaltijd en een gezellige avond. Op 16 januari 1995 wordt door Exo- ta Brasser uit Koudekerke een demonstratie-avond verzorgd over exotische vruchten en groentes. Op 13 februari komt notaris mevr. J. Seghers uitleg geven over allerlei notariële zaken. Mevr. Temmerman komt de leden op 13 maart leren hoe je van jute poppetjes kunt maken. De anaesthesist dr. Zomers komt op 10 april een lezing verzorgen over pijnbestrij ding. Daarbij worden de leden van de afdelingen Axel en Sas van Gent van de KVO even eens uitgenodigd. In mei volgt dan de gezamenlijke reis met de afdelingen Axel en Sas van Gent. Als afsluiting van het seizoen wordt in juni een fietstocht georganiseerd. Tevens staan er een tweetal cursussen op het programma. Allereerst een cursus reanima tie, welke verzorgd wordt door dhr. A. Ronkes, ambulancebe geleider van de Ambulance dienst. Op 28 november zal een theorieles gegeven worden en op 12 december zal een praktijkles volgen. Daarnaast wordt door mevr. Herrewegh een cursus kartonnage gege ven. Een druk programma voor de KVO dus, waarbij overigens nieuwe leden altijd welkom zijn. Belangstellende kunnen inlichtingen verkrijgen bij de secretaresse mevr. V. van Damme, Schipholstraat 5 te Westdorpe. Volgens Hamelinck erkent het college van burgemeester en wethouders de gebrekkige acco- modatie van de huidige schouw burg en wil daarom een projec torganisatie instellen. Deze or ganisatie krijgt als taak te advi seren over reële mogelijkheden voor het oplossen van de ver scheidende problemen met be trekking tot de accomodate van het theater. „Daarbij wordt niet alleen geke ken naar het huidige theater of de locatie, maar ook naar andere alternatieven," aldus Hamelinck daarmee doelend op de moge lijkheden voor de bouw van een nieuw theater. De gemeenteraad krijgt in no vember het voorstel om in te stemmen met de installatie van de projectorganisatie. „We ho pen in november het groene licht te krijgen en daarmee staat deze problematiek op de politieke agenda," aldus Hamelinck. Een mogelijke locatie voor een nieuw theater is de plaats van het voormalige hotel Rotterdam aan de Westkolkstraat. Het ver vallen hotel is de gemeente al jarenlang een doorn in het oog. Volgens de ondernemersvereni ging City Terneuzen zou een nieuw theater ook prima passen Van onze correspondent Wil Verherbrugge Oostburg - Het project aanvullend ver voer voor ouderen en gehandicapten zal per 1 oktober aanstaande niet stopgezet worden. Dit op uitdrukkelijk verzoek van het Algemeen Bestuur van de Ge meenschappelijke Regeling Samenwer kingsverband Welzijnsbeleid West- Zeeuws-Vlaanderen (GRSW). Veel bestuursleden betreurden het gistera vond in Oostburg dat zo'n geslaagd experi ment met onmiddellijke ingang stopgezet zou worden. In de welzijnseommissie had de Sluise wet houder A. Oosterling al verteld dat Oostburg per 1 oktober zou stoppen. Oostburg is in principe de grootste financier. De gemeenten Sluis en Aardenburg wilden nog tot 1 janua ri 1995 doorgaan. Oosterling vertelde gisteravond dat na de welzijnseommissie intensief contact is ge weest tussen de betreffende colleges. We hebben toen van de Stichting Welzijn voor Ouderen nog een brief ontvangen om door te gaan. We zullen dus naar financiële midde len moeten zoeken. Het project is in de regio goed aangeslagen. Het gaat ook het dagelijks bestuur ter harte. Wij pleiten er dan ook voor om de middelen te vinden tot begin volgend jaar." De Aardenburgse raadsleden G. van Westrienen CDA) en A. Keijmel (PvdA) vonden het vreemd dat Oostburg zo abrupt wilde stoppen. Van Westrienen vroeg zich af of er misschien nog andere prioriteiten op de rol stonden. Keijmel wilde een nadere analy se van de knelpunten in deze zaak. Het Oostburgse PvdA raadslid J. Wielakker vond het op de voetbalavond meer op paniekvoet bal lijken. Zo'n voorziening kun je niet zo maar de nek omdraaien. Hier doen meer dan 130 mensen aan mee." Hij verwacht van het dagelijks bestuur een goed voorstel. Des noods gaat het project op een beperkte manier verder. Handig is het misschien om een plafond in te bouwen en geen open einde." Van de kant van het Oostburgse WD-raadslid A. Fierens werd nog naar de kostenoverschrijving gevraagd tot 1 januari 1995. Oosterling beraamde dat op ongeveer 10.000 gulden. Hij toonde zich verheugd dat het Algemeen Bestuur besliste om door te gaan. Een beslissing die de Oostburgse wethouder A. Rosendaalcsgevraagd helemaal niet kon toejuichen. Hij staat nu voor een financiële overschrijding. Oostburg moet dat voor een belangrijk deel ophoesten. Wij betreuren deze beslissing." Het liefst zag hij het project aanvullend vervoer per 1 oktober stoppen. Je moet wel eens de durf hebben iets stop te zetten. Dit kun je onmogelijk in stand hou den. Het geld moet ergens vandaan komen. De kosten rijzen de pan uit." Rosendaal besefte wel dat hij zich neer moet leggen bij de beslissing vna het Algemeen Bestuur. We zullen de zaak goed moeten evalueren. Veel mensen wisten de laatste tijd massaal de weg te vinden. Misschien zul je het voor een beperkte categorie mensen moeten over wegen." Boiler weg Axel - Gisternacht is ingebro ken in een in aanbouw zijnde woning aan de Zonnemaire te Axel. Vermist worden een cv- ketel en een boiler. Een scha depost woor een installatiebe drijf te Terneuzen voor onge veer 4500 gulden. Inbraak in caravans Breskens - Vermoedelijk in het afgelopen weekeinde is in gebroken in twee stacaravans op een camping aan het Zan- dertje te Breskens. De gedu peerden, twee Duitse families, missen twee draagbare tv's en deden aangifte bij de politie in West-Zeeuws-Vlaanderen. Geld gestolen Nieuwvliet - Dinsdag is inge broken in een stacaravan, ei gendom van een familie uit het Duitse Pulheim, op een camping aan de St.-Jansdijk te Nieuwvliet. Vermist wordt een groot geldbedrag. Geen voorrang Philippine - Dinsdagmiddag werden bij een aanrijding op de kruising Visserslaan-K'as- teelstraat te Philippine twee personenauto's zwaar bescha digd. Het ongeval gebeurde doordat en 62-jarige vrouw uit Gent geen voorrang verleende aan een personenauto be stuurd door een 32-jarige man uit Aardenburg. Controles Oostburg - Gistermorgen werd de door de politie in West-Zeeuws-Vlaanderen op twee verschillende lokaties een snelheidscontrole gehou den. In totaal werden 34 auto mobilisten bekeurd. Gecontro leerd werden 618 voertuigen. Op de Turkijeweg te IJzendij- ke, waar 80 kilometer per uur mag gereden worden bedroeg de hoogstgemeten snelheid 105 kilometer. Binnen de be bouwde kom van Zuidzande op de Oostburgsestraatweg was dat 80 kilometer per uur. In Sas van Gent is begonnen met de renovatie van het onderkomen gebouwd met douches, kleedruimten en toiletten, openluchtzwembad. Het bestaande bad van twintig bij vijftig Met de renovatie is een investeringsbedrag gemoeid van bijna meter blijft gehandhaafd, daarnaast wordt een nieuw bad Itvee miljoen gulden, gebouwd van 10 bij 25 meter. Tussen beide baden wordt een ligweide aangelegd die veel ruimer is dan de huidige weide. De renovatie moet volgens wethouder L. Marquinie uiterlijk 15 Ook wordt een nieuw peuterbad aangelegd en een nieuw mei klaar zijn. „Maar ons streven is april.foto wim kooyman Van onze verslaggever Terneuzen - Voor de winter van 1995 moet bekend zijn of het bestaande Zuidlandtheater in Terneuzen wordt opgeknapt of dat er een geheel nieuw theater wordt gebouwd. Voorzitter P. Hamelinck zei dat gisteravond tijdens de vergadering van de Schouwburgcommissie. in het stadsvernieuwingsproject Arsnenaal. Hamelinck wilde gis teravond nog niet zo ver gaan. „Alle alternatieven worden be keken." Commissielid W. van Walraven wees gisteravond op eerder uit gevoerde studies naar oplossin gen voor verbetering van de ac- comodaties. „Het is niet verstan dig het wiel voor de tweede keer uit te vinden. De vorige direc teur heeft al een uitvoerige rap portage gemaakt." Hamelinck zei dat zeker van deze studies gebruik wordt ge maakt. Zoals bijvoorbeeld het programma van eisen opgesteld door Kolpron Consultants uit Rotterdam voor een nieuw thea ter. Penningmeester R. van den Bosch, die gisteravond overigens afscheid nam als penningmeester van de Schouwburgcommissie, noemt de installatie van de pro jectgroep in ieder geval een stap je vooruit op weg naar een ver betering van de theateraccomo- datie in Terneuzen. „Ik noem het belangrijke stap vooruit. Want de problematiek staat nu op de politieke agenda," drukte com missielid W.- Broekhuysen zich sterker uit. Clubstrijd Game'78 Clinge - Leo Ooms is de nieu we clubkampioen van de Clingse tennisvereniging Ga me'78. In de finale onttroonde hij met 6-4, 6-3 Niek de Kos ter. Met nagenoeg dezelfde cij fers had Ooms in de halve finale afgerekend met Robin de Witte. Eerder, in de Cl-fi- nale van het Sloeber-toernooi, was Ooms eveneens te sterk gebleken voor De Koster. Op het reserve-schema werd Frank van Drongelen eind winnaar door Jef Neve in de finale in drie sets te bedwin gen. Bij de vrouwen zegevierde Sylvia Neve in de eindstrijd in twee sets over Gaby Bauwens. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL A: halve finale: Niek de Koster- Werner Crombeen 6-4, 7-6; Leo Ooms-Robin de Witte 6-4, 6-2; finale: Ooms-De Koster 6-4, 6-3. B: halve finale: Frank van Dron- gelen-Emiel Schelfhout 6-0, 6-2; Jef Neve-Johnny Smet 6-3, 6-3; finale: Van Dr ongel en-Neve 7-5, 1-6, 7-5. 35+: halve finale: Eddy van Re- mortel-Piet van Damme 6-2, 6-2; Luc Missiaen-Jan Blanckaert 6-1, 6-0; finale: Van Remortel-Mis- siaen 6-4, 6-7, 6-4. DUBBEL Halve finale: De Koster/Ooms- Van Cauteren/De Witte 6-7, 6-3, 6-3; Delf orge/Crombeen-Van Damme/De Blijzer 6-2, 6-4; fina le: De Koster/Ooms-Delforge/ Crombeen 6-4, 6-7, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL Halve finale: Sylvia Neve-Anne- marie de Blok 6-3, 2-6, 6-2; Gaby Bauwens-Angelique Coenen 7-5, 6-3; finale: Neve-Bauwens 6-2, 6-4. 30+: Gaby Bauwens-Vera van Hoye 6-0, 6-0; Linda Roman- Betsv van Huffel 6-4, 4-6, 6-2; finale: Bauwens-Roman 6-0, 6-0. DUBBEL Halve finale: Bauwens/Van Cam- penhout-Spork/Neve 6-4, 6-3; Haak/Van Damme-Kerckaert/ Vlaeminck 6-0, 6-2; finale: Bau wens/Van Campenhout-Haak/ Van Damme 6-0, 5-7, 6-1. MIXED Halve finale: Coenen/De Witte- Bolssens/Bolssens 6-0, 6-3; Van Campenhout/Van Cauteren-Bau- wens/Vermeulen 6-2, 6-0; finale: Van Campenhout/Van Cauteren- Coenen/De Witte 4-6, 6-2, 6-4. Indivuduele klassementen sterritten Schoondijke - Acht mannen en twee vrouwen waren tij dens de jongste sterritencom- petitie het maximaal aantal keren present. In totaal namen 1715 deelnemers aan deze elf de editie deel, wat neerkomt op een gemiddelde van 101 deelnemers per keer. Maximum aantal was 129, ter wijl de laagste score op 37 werd genoteerd. Mannen: 1 gelijk: J Schmitt (TIO), G. Klaaysen, F. de Valcke, R. de Wandel (allen Wielertoe rist), P. van Damme, J. van Min nen, B. van de Velde en K. Ver hulst (allen TC Axel), 17 keer. 9. gelijk: H. de Jaeger (TC Westdor pe), W. Caboor. L. Cauwels, D. de Valcke, J. Westerweele (allen Wielertoerist) en E. Boogaard (TIO), 16 keer. Vrouwen: 1. gelijk: C. Schmitt (TIO) en J. van Minnen (TC Axel), 17 keer, 3. M. Bogaard (TIO) en E. de Clercq (TC Axel), 16 keer, 5. T Heerenthals (TC Axel), 14 keer. Jeugd: 1. M. Boogaard (TIO), 10 keer, 2. S. van de Broek, 6 keer, 3. M. Suy (beiden WTC Aloy), 4 keer. Van onze verslaggever Sluis/Aardenburg - Wethouder en waarnemend burgemeester van de gemeente Sluis, J. du Fossé, voert in de strijd om de raadszetels voor de nieuwe gemeente Sluis-Aardenburg de lijst aan van de gecombineerde lijst WD/Gemeentebelangen. Zijn collega-wethouder in de huidige gemeente Aardenburg,. W. van Helden (Gemeentebelan gen) staat op de tweede plaats van de kandidatenlijst. Die is gisteravond vastgesteld op een bijeenkomst van beide poli tieke groeperingen in Sluis. Gemeentebelangen en de WD in Aardenburg en Sluis zijn met het Van onze correspondente Hulst - Hulst Reyanertstad zorgt ook dit jaar weer voor een dierenfestijn en viert zondag 9 oktober op het Sta tionsplein de kinderdieren dag. Om 13.00 uur worden een kleine 200 postduiven gelost als ludieke opening van het feest. Daarna wordt een goed gevuld program ma afgewerkt. Dieren worden gejureerd en om 14.00 uur is er een politiehonden show. Vanaf 15.00 uur mogen de kin deren gratis een ritje op een pony of paard maken en de hoefsmid geeft een demonstratie om 16.00 uur. De uitslag van de gejureerde dieren is rond 17.30 uur. Er zijn doorlopend shows en presentaties. Liefhebbers kun nen zich laten schminken en een clown verhoogt de pret. Er is vanalles te zien over siervijvers, vogels, dierenvoeding en verzor ging en er wordt gezorgd voor toepasselijke muziek. Er wordt een tent opgetrokken, dus blijven de bezoekers ook bij minder gunstig weer droog. oog op de verkiezingen voor de fusiegemeente die met ingang van 1 januari volgend jaar een feit is, een lijstverbinding aange gaan. De combinatie mikt op vijf, mogelijk zes zetels in de nieuwe gemeenteraad. De Aardenburgse gemeente raadsleden W. Gijsel (Gemeente belangen) en J. Dees (WD) ne men op de kandidatenlijst de derde en de vierde plaats in. Het Sluisse raadslid C. van de Vij- ver-Claerhoudt (WD), de Aar denburgse volksvertegenwoordi ger F. van Dongen (Gemeentebe langen) en G. van Daele (WD) staan op de volgende drie plaat sen op de kandidatenlijst. Opmerkelijk is de achtste positie op de lijst van de Sluizenaar T. Tas. Momenteel vertegenwoor digt die in de gemeenteraad van Sluis nog het gedachtengoed van het CDA. Op de verkiezingslijst van die partij kwam Tas echtei niet meer op een verkiesbare plaats voor, waarna hij de over stap maakte naar WD/Gemeen- tebeiangen. Van onze verslaggever Terneuzen - Verzorgingstehuis Bachten Dieke in Terneuzen houdt woensdag 5 oktober een herfstmarkt van 13.30 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Er zijn diverse demonstraties en activiteiten zoals kantklossen, pergamano, kaarten maken, zij deschilderen en aquarelleren. Tijdens de herfstmarkt worden ook handwerk-stukken ver kocht, draait het rad van avon tuur en is er 's avonds een optre den van een volksdansgroep.

de Stem | 1994 | | pagina 19