Salarissen in amateurvoetbal Van Hanegem praat als Brugman Peter Bosz niet in Feyenoord-selectie Salov toont zich ook echte toernooischaker Degradatie uit eerste divisie straks weer mogelijk Doordenkers zitten bij Interpolis UITSLAGEN STANDEN DE STEM SPORT Feyenoord-trainer Willem van Hanegem maakt overuren als 'sociaal werker' Olsen genoemd als opvolger De Mos INTERPOLIS^ Rus verslaat landgenoot Barejev in eerste finalepartij bij 'Interpolis' SPORTNIEUWS KORT BADMINTON BRIDGE GOLF TAFELTENNIS TENNIS TRIATHLON WIELRENNEN DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1994 B2 Van onze verslaggever Rotterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - Feyenoord-trai- ner Willem van Hanegem laat voor de Europa Cupwedstrijd van vanavond tegen Zalgiris Vilnius twee spelers thuis, die afgelopen zondag tegen Wil lem II (0-2-nederlaag) nog in de basis stonden. Errol Refos moet plaats maken voor de van darmklachten her stelde Ruud Heus, Rob Maas vervangt Peter Bosz, wiens af- wezigheid in de Rotterdamse se lectie vooral opmerkelijk is om dat zijn naam in de zogenaamde 'Vl-affaire' vaak genoemd is. Peter Bosz, zo wordt gesugge reerd, zou de belangrijkste infor mant zijn van het verhaal waar in (anonieme) Feyenoord-spelers kritiek uitten op hun trainer. Volgens Willem van Hanegem heeft het passeren van Bosz ech ter een louter tactische reden. „We zullen toch voornamelijk moeten aanvallen. Rob Maas heeft naast de defensieve kwali teiten, die Peter evenzeer heeft, ook het vermogen om voor het doel gevaarlijk te zijn. Boven dien is hij kopsterk en zo iemand kunnen we wel gebruiken nu Van Loen ontbreekt door zijn schorsing." Dat Bosz zelfs niet op de bank zit, heeft evenmin iets te maken met de 'affaire', bezweert Van Hanegem: „Hij heeft mij gezegd dat hij niets met dat verhaal te maken heeft en dan geloof ik dat ook. Het is dus absoluut geen straf dat hij niet met de zestien zit. Maar je gaat aan het reke nen. Ik kan naast de reserve keeper vier spelers op de bank zetten. Allereerst Jozsef (Kiprich) zodat we een spits ach ter de hand hebben. Dan Gio vanni (van Bronckhorst) zodat we iemand hebben die de hele linkerkant kan bestrijken. Dino (Gorré) is een speler, die altijd het doel zoekt en een neusje voor doelpunten heeft. En tenslotte kies ik dan voor Orlando (Trust- full) omdat ik hem op diverse plaatsen achterin of op het mid denveld op kan stellen en even tueel Fraser of De Wolf door kan schuiven. Peter Bosz reageerde thuis in Apeldoorn teleurgesteld, maar gelaten. „Ik kan er mets van zeggen. De trainer stelt de selec tie samen. Natuurlijk ben ik er best kapot van, maar dat geldt niet alleen voor mij, zo zal Errol zich ook voelen." Ook Bosz gaat er van uit dat deze maatregel niet als een straf uitgelegd moet worden. „De trainer heeft voor de groep ge zegd dat het een tactische en eenmalige ingreep is. Het zou ook onzin zijn dit vanwege dat VI-verhaal te doen, want ik heb hem duidelijk verteld dat ik daar echt niets mee te maken heb." Opstelling Feyenoord: De Goeij; Van Gobbel, De Wolf, Fraser, Heus; Maas, Scholten, Witschge; Taument, Larsson en Blinker. Dóór Henk Mees Zeist - Amateurvoetbalclubs mogen in de toekomst spelers in dienst nemen en legaal loon en premies betalen. Daarvoor zal dan de wetgeving voor belastingen en sociale lasten gelden. Het huidige systeem kent alleen onkostenvergoedingen. Bovendien is er straks wellicht promotie en degradatie mogelijk tussen eerste divisie en hoofdklasse. De twee sectiebesturen van be taald voetbal en amateurvoetbal binnen de KNVB zijn het eens over aanzienlijke verruiming van de amateurbepalingen met een maximale loonsom per club. Ook hebben de twee secties een ak koord bereikt over terugkeer van de mogelijkheid tot doorstro ming met promotie en degrada tie tussen eerste divisie en ama teurvoetbal. De twee thema's vormen al ja renlang knelpunten binnen de KNVB. In de eerste divisie be staat vrees voor concurrentie uit de hoofdklasse divisie. Binnen het amateurvoetbal wordt onder druk van de belastingdiensten al geruifne tijd geprobeerd tot lega lisering van betalingen te ko men. Met reglementering voor een maximale loonsom per club is het betaald voetbal het ama teurvoetbal tegemoetgekomen. De afspraken liggen in grote lijnen vast. Volgende week za terdag moeten de afgevaardig den van belde secties in een buitengewone bondsvergadering hun fiat geven aan het akkoord over de knelpunten. Met de mogelijkheden amateur voetballers te betalen volgt de KNVB de praktijk in de buur landen Duitsland en België. De voetbalbond heeft zich daarbij laten inspireren door richtlijnen voor betalingen in het amateur voetbal binnen de voetbalbon den van Duitsland en België als mede internationale normen van FIFA en UEFA. Dat in het Nederlandse amateur voetbal buiten de toegestane on kostenvergoedingen royaal wordt betaald en bedragen van 30.000 gulden per jaar geen uit zondering zijn, is allang geen geheim meer. Contracten daar voor ontbreken, een groot deel gaat buiten de clubkas om. Uit vrees voor fiscale consequenties wil de KNVB de betalingen een legaal karakter geven. Wanneer de nieuwe bepalingen van kracht worden, is nog niet duidelijk. Eerst moet de bonds vergadering akkoord gaan met het plan. Vervolgens dienen de secties van profvoetbal en ama teurvoetbal in te stemmen met de nieuwe formuleringen van de reglementen. In het betaald voetbal moet ook de centrale Van onze sportredactie Keulen - In de Duitse pers circu leren de laatste tijd hardnekkige geruchten dat PSV de Deen Mor ten Olsen, de oud-voetballer en huidige trainer van FC Koln, op het oog heeft als opvolger van Aad de Mos. Olsen is niet gelukkig bij het eerste elftal van FC Köln, waar hij zijn ideeën over modern voet bal onvoldoende in de praktijk kan omzetten. Vandaar dat hij vooralsnog weigert in te gaan op vragen over een (tussentijdse overgang. Olsen en Arnesen, manager van PS\ speelden jaren samen in het Deense nationale elftal. spelersraad (CSR) akkoord gaan. In het verleden heeft de CSR zich tegen ruimere amateurbe palingen gekant, maar het huidi ge sectiebestuur betaald voetbal verwacht de CSR te kunnen overtuigen van de noodzaak tot vernieuwing. Invoering kan mo gelijk pas per 1 juli 1996 gestalte krijgen. Ook doorstroming vanuit het amateurvoetbal naar de eerste divisie kan dan weer praktijk worden. Het betaald voetbal be sloot enkele jaren geleden een eind te maken aan de toelating van amateurclubs. Na de promo tie van RBC, RKC, Emmen, het inmiddels al weer failliete Vlis- singen en TOP besloot het prof voetbal een eind te maken aan de doorstromingsregeling. In het nieuwe akkoord is de mogelijkheid opgenomen dat. jaarlijks de algehele landskam pioen amateurvoetbal de kans krijgt op promotie. Mits die club 'direct voldoet aan alle licentie- voorwaarden qua accommodatie en financiën. Ook kan het sectie- bestuur betaald voetbal een club uitnodigen toe te treden tot de profsectie indien de verwachting bestaat dat zo'n club direct in staat is volwaardig mee te draaien. Andersom zal ook weer degrada tie uit de eerste divisie mogelijk worden. Clubs die daardoor ge troffen worden, behouden nog wel een of twee jaar recht op hun aandeel in de gelden voor clubs uit het betaald voetbal. Met het nieuwe akkoord over knelpunten hopen de secties be taald voetbal en amateurvoetbal hun al jarenlang sluimerende onmin weg te nemen. Vooral de stroom van miljoenen naar het betaald voetbal uit sponsoring, interlandinkomsten en tv-rech- ten zet al jarenlang kwaad bloed bij de amateurs. De afspraken daarover dateren al van 1974 en blijven van kracht. Wel is afge sproken dat alle commerciële in komsten aan het betaald voetbal toekomen, maar dat jaarlijks ruim een miljoen gulden daarvan voor de sectie amateurs is. In de nieuwe samenwerkings structuur van beide secties zal de taak van KNVB-directeur Harry Been aanzienlijk minder inhoud krijgen. Peter Vogelzang, toekomstig directeur betaald voetbal, en Ruud Bruynis, direc teur amateurvoetbal, krijgen di recte zeggenschap over hun sec ties, Voor Been wacht in de toekomst vermoedelijk de direc tie over het project EK 2000. (ADVERTENTIE) Ook tijdens het 18e Interpolis Wereldschaaktoernooi. Van 9 t/m 30 september in Tilburg. Grootmeester in verzekeren Van onze verslaggever Jacques Hendriks Nieuwerkerk aan den IJssel - Praten, praten, praten. Feye noord-trainer Willem van Hanegem, wie door sommi gen verweten wordt dat hij niet of in ieder geval niet genoeg zou communiceren met zijn spelers, doet de laat ste maanden niet anders. Amper klaar met zijn vele over uren vergende bemiddeling in de 'poker-affaire' tussen zijn spe lers De Wolf en Witschge, moest Van Hanegem gistermiddag weer praten als Brugman om Peter Bosz duidelijk te maken dat diens verwijdering uit de selectie voor het duel van vanavond te gen Zalgiris een louter tactische Is. „Wat ik eigenlijk van de spe lers verwacht, is dat ze meeden ken," vertelt Van Hanegem in hotel Elysée in Nieuwerkerk aan den IJssel, waar Feyenoord zich traditiegetrouw oplaadt voor be langrijke wedstrijden. „We heb ben nu eenmaal een selectie van twintig man. Als ik zeg dat deze keuze van zestien het beste is, dan moeten ze niet denken: 'ja, maar ik speel niet'. Het is be langrijk dat je met het belang van de club bezig bent, niet met dat vai zelf. Ik geef zelfs uit gebreid de reden aan van mijn keuze Ik kies toch niet voor Maas omdat hij langer haar heeft dan Refos en Bosz. Vroeger vroeg je als speler nooit waarom je niet speelde. Als je dat durfde, dan kreeg je te horen dat je maar beter iets anders kon gaan doen. Toen werd je ook eerder gecorri geerd door de groep, bijvoor beeld als je de trainer bij zijn voornaam noemde, wat voor een koekebakker het ook was. Dat vind ik trouwens nog altijd: de trainer is de trainer." Op de cursus oefenmeester be taald voetbal kreeg Wilem van Hanegem weinig te horen over interne problemen zoals die de laatste tijd bi] Feyenoord oplaai den. Het vak 'sociaal werker' wordt in Zeist immers niet gedo ceerd. Toch zegt hij niet onaangenaam verrast te zijn, hij denkt er mee om te kunnen gaan en dat hij dit ook bewezen heeft door De Wolf en Witschge zo ver te krijgen dat ze hun ruzie bijlegden. „Het is belangrijk om goed om je heen te kijken. Hoe staan de spelers te gen over elkaar voor en na een akkefietje, hoe reageert de groep op bepaalde gevallen. En daar dan met ze over praten." La chend: „Ach, en je went er ook aan. Vorig jaar hebben we toch ook dit soort incidenten gehad met de Helderse affaire en het vertrek van Wim Jansen." Ondanks die lach zat Van Hane gem er met name mee toen vori ge week in 'een artikel in het weekblad VI stond dat een groot deel van de selectie op hem uit gekeken zou zijn. En dat terwijl hij diezelfde spelers de afgelopen twee jaar herhaaldelijk in be scherming had genomen en hen ook bij aanvang van dit seizoen weer zijn vertrouwen had gege ven door te zeggen dat hij geen versterking nodig had. „Ik heb Willem van Hanegem, in actie tijdens de training van gistermorgen, op zijn vijftigste nog altijd kopsterk. foto anp vorige week één nacht wakker gelegen. Ik lag in bed maar te denken hoe het kon dat die gas ten zo iets over mij gezegd zou den hebben. Maar de volgende dag kwam Ed de Goeij - toch helemaal geen prater - als eerste naar me toe en zei dat hij 120 procent achter me stond. Ook al was er verder niemand naar me toe gekomen, dan nog was dat gebaar genoeg voor me geweest om te blijven. Maar Blinker kwam ook zeggen dat hij het zo erg vond en vervolgens alle spe lers. Daar was ik erg blij mee." Van Hanegem mag soms nurks overkomen, hij vindt zichzelf ab soluut geen type Ernst Happel - zijn oud-trainer bij Feyenoord - dat het contact met de spelers groep beperkt tot de kreet Kein geloei, fussballen. Wie regelma tig een training van Feyenoord bezoekt, ziet Van Hanegem ook iedere keer na afloop langdurig met vooral de jongere spelers nakaarten over details in wed strijden en op de training. „Hap pel was heel anders, die stond meteen na de training onder de douche," aldus Van Hanegem. „Maar hij was helemaal niet zo'n onpersoonlijke trainer als men zei, hij zat als mens juist heel goed in elkaar. Hij kon zijn ge voelens alleen beter camoufle ren. Hij had er totaal geen moei te mee om iemand er naast te zetten. Ik wel, ik begrijp dat het zeer doet als je gepasseerd wordt, omdat iedereen wil spe len. Soms zou ik zelfs bijna ge neigd zijn om er in verband met de premies rekening mee te hou den hoeveel kinderen een speler heeft en of hij net een nieuw huis gekocht heeft." Volgens Van Hanegem is de rela tie met zijn spelersgroep weer als voorheen. En blijft hij erbij dat hij niet per se versterking hoeft, ondanks de tegenvallende resultaten tot dusverre. „Ik heb zo veel wedstrijden gezien de laatste tijd, dat ik me afvraag: 'Wie is nou echt zo veel beter dan wij?' Je komt wel bepaalde aardige spelers tegen, maar die zijn niet haalbaar voor ons. Ik ben er nog steeds niet van over tuigd dat we er iemand bij moe ten hebben. En waarom zou je drie miljoen gulden (bijvoor beeld de prijs van NAC-spits Pierre van Hooijdonk, red.) uit geven aan iemand en dan maar af moeten wachten hoe hij het bij ons doet." Door Cas Overzier Tilburg - Dat Valery Salov een volleerd matchspeler is, bewijst hij onder meer met zijn plaats in de halve finales van Fide WK-strijd. In Til burg toont de 25-jarige Rus sische grootmeester ook een rasechte tsernooischaker te zijn. Met een uitzonderlijk positioneel gevoel gekoppeld aan een ijzeren geduld rad braakt hij zijn tegenstanders. Die wapens bleken ook te veel voor Evgeny Barejev, Salovs te genstander in de finale van het 'tiende Interpolistoernooi. Met zijn klinkende overwinning gisteren in de eerste partij nam Salov een optie op de hoofdprijs van een ton, waarvan hij zich vandaag bij remise (of winst na tuurlijk) reeds eigenaar mag noemen. Salov, op Pools territorium ge boren, 'maar in bezit van de Russische nationaliteit. Nog voordat hij 'pap' kon zeggen ver huisde hij met zijn ouders naar Sint Petersburg. Sinds enkele ja ren heeft hij echter zijn onderko men in Spanje. Op enkele kilometers afstand van Madrid bewoont hij een ap partement. Een overstap die de 25-jarige Salov blijkbaar goed heeft gedaan. Daar, in het Spaanse land komt hij tot rust die overigens ook in zijn wijze van schaken is terug te vinden. Salov kreeg zijn schaakopleiding in Moskou en werd daar al op jonge leeftijd als grote belofte gezien. Niet geheel ten onrechte. Al moest hij tot op heden altijd in de schaduw blijven van de twee grote K's, Kasparov en Karpov. Talent bezat en bezit Salov evenwel genoeg. Maar hij had altijd een grote handicap: zijn gezondheid. Maar al te vaak moest hij van wege fysieke problemen plotse ling verstek laten gaan bij een belangrijk toernooi of een wed strijd waar belangen op het spel stonden. Pogingen om in de WK- cyclus van de Fide een rol van betekenis te spelen strandden meestal vroegtijdig. Dit jaar lukte het Salov wel. In de kwartfinales versloeg hij Jan Timman en nu moet hij het op nemen tegen het twintigjarige wonderkind Gata Kamsky. die trouwens nog op twee WK-fron- ten in de race zit. Momenteel maakt de komende tegenstander van Salov tijdens de halve eind strijd van de PCA-matches in Linares korte metten met Nigel Short. „Heel indrukwekkend", meent Salov. „Hoewel Short een erva ren matchspeler is, bezit Kams ky het meeste talent. Daarom zag ik hem ook als grote favoriet van die tweekamp. Alleen had ik niet verwacht dat het verschil zo groot zou zijn." Salov gunt zich in Tilburg nog de tijd over zulke zaken na te denken. Je zou immers aannemen dat zijn hoofd momenteel ergens an ders naar staat. Het loodzware knock out-toernooi stevent af op zijn apotheose, hetgeen voor Sa lov betekent dat hij inmiddels elf partijen heeft afgewerkt. De twee barragedagen die hij moest spelen zijn daar niet eens bijge- rekend. Tilburg. Interpolistoernooi, eerste par- tij finale; Salov (Rus) - Barejev (Rus) 1-0. Donderdag tweede finalepartij Tilburg. Vrouwen, kandidatentoernooi, 16e ronde: Marie (Ser) - Joseliani (Geo) J?eng (Chl) Arakhamia (Geo) Vi-ViGalhamova (Oek) - Tsjiboerdan- ldze (Geo) 'A-'A, Foisor (Roe) - Cram- ling (Zwe) 0-1Polgar (Hon) vrij. Stand: 1. Polgar 9»/2 (uit 14), 2. Tsji- boerdamdze 9 (14), 3. Galliamova 8 (14). 4. Peng- VA (14), 5. Cramling, Manc 6'/2 (14), 7. Joseliani 6'/- (15), 8 Foisor 6 (15), 9. Arakhamia 4'A (14). Linares. PCA-tweekampen, zesde ron de: Adams (GBr) - Anand (India) A-A, (tussenstand: 1-5), Short (GBr) - Kamski (VSt) 0-1 (1-5), Feyenoord-Vilnius niet op televisie Hilversum - De Europa-Cupwedstrijd Feyen'oord-Zalgiris Vil nius wordt donderdag niet rechtstreeks op televisie uitgezonden. Er zijn te weinig kaartjes verkocht, zo meldt de Rotterdamse voetbalclub woensdag. Het stadion biedt plaats aan 39.000 mensen. Nog maar 10.000 voetbalfans hebben een kaartje gekocht. De wedstrijd in het Feyenoord Stadion begint om 20.00 uur. Feyenoord zal de bekerwedstrijd tegen Groningen, volgende week woensdag, toch in Groningen moeten spelen. Burgemeester Ouwerkerk gaf woensdag na lang overleg toch toestemming voor de ontmoeting in het Oosterpark, op een voor alle partijen aanvaardbaar tijdstip (17.00 uur). Dinsdagavond laat had de KNVB nog besloten het duel 'om te draaien', naar het veld van Sparta in Rotterdam. IAAF reageert gelaten op aanklacht Krabbe Monte Carlo - De Internationale Amateur Atletiek Federatie IAAF heeft woensdag gelaten gereageerd op de schadeclaim van Katrin Krabbe. De Duitse atlete, die wegens gebruik van het verboden middel clenbuterol een tweejarige schorsing uitzit, eiste maandag bij een rechtbank in München een vergoeding van ruim vier miljoen gulden van de internationale en Duitse atletiekbond ter compensatie van de misgelopen inkomsten. Bovendien wil ze dat de schorsing wordt opgeheven. „We houden vast aan een rechtsgeldige schorsing van twee jaar, omdat Krabbe de sport in een slecht daglicht heeft gesteld. Zo zullen we de schorsing voor de rechtbank verdedigen", zei een woordvoerder van de IAAF. De voormalige wereldkampioene op de 100 en 200 meter wil samen met Grit Breuer en Manuela Derr, met wie ze in juli 1992 werd betrapt op doping, tijdens de Olympische Spelen van 1996 haar rentree maken. Volgende maand starten de drie in Zuid- Frankrijk met de training. Ijshockeyer na vijf jaar aangeklaagd Pittsburgh - Een Amerikaanse ijshockeysupporter eist na vijf jaar alsnog een schadevergoeding van sterspeler Mario Lemieux van de Pittsburgh Penguins. Patricia Ward kreeg in 1989 tijdens de wedstrijd tussen club van Lemieux en de New York Rangers een puck die de speler tijdens een spelonderbreking de tribunes inschoot, tegen de neus. De puck beroeren als het spel stil ligt is tegen de regels van de Noordamerikaanse profliga. Voor Ward een goede reden Lemieux na al die tijd toch nog aan te klagen. Van Ankeren naar Eendracht Aalst Eindhoven - Edwin van Ankeren heeft gisteren overeenstem ming bereikt over een contract dat hem voor drie jaar bindt aan de Belgische eerste klasser Eendracht Aalst. De 26-jarige Van Ankeren, bezig aan zijn tweede seizoen bij PSV. heeft van Aalst de toezegging dat hij als spits zal worden opgesteld. Van Ankeren werd anderhalf jaar geleden op voor spraak van PSV-trainer Aad de Mos aangetrokken van RWDM. Zijn contract bij PSV liep nog tot eind volgend seizoen. Lecchi door bekkenbreuk uitgeschakeld Milaan - Voor de Italiaanse beroepsrenner Angelo Lecchi is het seizoen afgelopen. Lecchi kwam dinsdag in de Italiaanse semi-klassieker Coppa Sabatini zwaar ten val en brak daarbij zijn bekken. Lecchi leek twee jaar geleden voor de wielersport verloren. Hij werd aan hernia geopereerd en hervatte de training veel te snel. De Italiaan bleef sukkelen en kreeg vorig jaar van zijn sponsor geen salaris meer betaald. Vorige week maakte hij een opvallen de rentree in het profpeloton. Lecchi won twee semi-klassiekers in vier dagen, Milaan-Vignola en Coppa Placci. In Italië werd gisteren de nieuwe Refin-Futura-ploeg voorge steld. Ploegleiders van de nieuwe formatie zijn Franchini en Mainini. Met Kappes, Imboden, Roscioli, Puttini, Pelliconi. Massi en Pierodon, aangevuld met twee Belgen onder wie Frank van den Abeele en twee Italiaanse neoprofs wil de ploeg aan de Giro en de Tour deelnemen en de Belgische klassiekers rijden. Clubeigenaren bedreigen start NBA Washington - Het ziet er naar uit dat de Amerikanen dit seizoen niet veel sport te zien zullen krijgen. De honkbalstaking maakte voor het eerst in 90 jaar het doorgaan van de World Series onmogelijk. Vorige week kwam de start van de ijshockeycompe- titie in gevaar en nu wordt ook het begin van het basketbalsei zoen bedreigd. Het zijn nu niet de spelers maar de eigenaren die willen gaan staken. Evenals in het honkbal en het ijshockey willen ze een grens stellen aan de enorme salarisposten in de NBA. Als de basketballers niet met een voorstel daartoe akkoord gaan, kunnen ze op 4 november bij de eerste competitiewedstrijd wel eens buitenspel komen te staan. De elubbezitters bespreken de kwestie begin volgende maand in New York. Den Bosch. Open NK, kwalifi caties: mannen, derde ronde: Palyama (Ned) - Lens (Ned) 15-8 15-10, Gunawi (Indo) - Velkov (Bul) 15-2 17-14, Fer- nardin (Indo) - Nock (GBr) 10-15 15-5 15-3, Isaac (GBr) - Schekkerman (Ned) 15-6 15-8. Vrouwen, tweede ronde: Meyer (Ned) - Stamboliszka (Bel) 11-6 11-2. Albuquerque. WK: halve finales pa ren, na drie van vier ziftingen: 1. Bovd-Robmson (VSt) 58,9 procent, 2. Kowalski-Romanski (Pol) 58,6. 3. Chagas-Branco (Bra) 58,3; Neder landers: 33 Van der Neut-Paulissen 53.7, 36. Munir Alam-Rietveld 53,6, 56. Ramondt-Markovic 52,1, 61. De Bruijn-Ramer 51,9, 71. Jos en Kees Scherders 51,6, 75. Van Cleeff-Jans- ma 52,2, 79. De Boer-Westra 50,9, 113. Van den Brom-Mulder 49,4, 156. Maas-Kirchoff 46,8. 72 van 190 paren naar finale Vrouwen: 1, Gordon-Reus (VSt) 59,0, 2. Mansell-Modin (ZAf) 58,2, 3. Chaitt-De Young (VSt) 57,9, 16. Pasman-Simons 53,2, 18. Arnolds- Vriend 52,2, 24. Van der Pas-Schip- pers 51,4, 52. Verbeek-Van Zwol 46.8. 36 van 78 paren naar finale. Parijs. WK landenteams (vrouwen), stand na eerste dag (beste twee scores): 1. Spanje, Australië 140 sla gen, 3 Korea, Verenigde Staten, Frankrijk 141, 6. Italië 142, 19 Nederland 152 (Geleijnse 72, Zels- mann 80. Thijssen 83) Zagreb. Mannen, Europese eerste liga: Kroatië - Nederland 1-4. Ati- kovic - Bakker 21-12 21-19, Tosic - Keen 11-21 15-21, Karlovic - Heis ter 22-24 10-21, Atikovic/Tosic - Heister/Keen 14-21 11-21, Atikovic - Keen 14-21 13-21. Europese superliga: Denemarken - België 4-1, Duitsland - Polen 4-3, Zweden - Frankrijk 4-2. Basel. Mannen, 1,4 miljoen gulden: eerste ronde: Edberg (Zwe/2) - Sie- mennk (Ned) 3-6 6-3 6-2, Jarryd (Zwe) - Wayne Black (Zim) 6-2 6-7 6-4, Ferreira (ZAf/4) - Dier (Dui) 7-5 6-4, Yzaga (Per/6) - Zoecke (Dui) 5-7 7-6 7-5, Boetsch (Fra/7) - Mansdorf (Isr) 6-2 7-5, Patrick McEnroe (VSt) - Volkov (Rus) 6-3 6-3, Rosset (Zwi/5) - Braasch (Dui) 6-2 6-7 6-2, Stich (Dui/1) - Larsson (Zwe) 6-2 7-6, Pioline (Fra) - Gil bert (Fra) 6-0 6-3 Kuala Lumpur. Mannen, 720.000 gulden: eerste ronde: Paes (Ind) - Adam (Aus) 7-6 7-6, Woodbridge (Aus) - Tarango (VSt) 6-1 7-5, Olho- vski (Rus) - Petchev (GBr) 6-7 7-5 6-3, tweede ronde: Ëltingh (Ned/2) - Van Rensburg (ZAf) 6-3 7-6, Jons- son (Zwe) - Ortiz (Mex) 6-7 6-2 6-4. Leipzig. Vrouwen, 720.000 gulden: tweede ronde: Schultz (Ned/7) - Singer (Dui) 6-2 6-3, Novotna (Tsj/2) - Carlsson (Zwe) 6-2 7-5, Cecchini (Ita) - Po (VSt) 6-2 6-4, Pierce (Fra/1) - Werdel (VSt) 6-1 6-1, Majoli (Kro/4) - Raymond (VSt) 6-0 6-4. Dubbelspel, achtste finales: Schultz/Katenna Maleeva (Ned/ Bul) - Schneider/Fanna (Dui/Ita) 7-6 6-4, kwartfinale: Bollegraf/Nei- land (Ned/Let) - Oremans/Appel mans (Ned/Bel) 6-4 6-4 Palermo. Mannen, 630.000 gulden: eerste ronde: Muster (Oos/2) - Ku- cera (Slw) 6-2 6-2, Schalier (Oos/8) - Furlan (Ita) 6-7 6-2 6-4, tweede ronde: Gross (Dui) - Spadea (VSt) 5-7 7-6 6-3, Corretja (Spa/6) - Bu- rillo (Spa) 6-2 6-4. Nantes: WK studenten, 1,5 km zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. Mannen: 1. Rehula (Tsj) 1.50.58, 2. Ferraresi (Ita) 1.51.17, 3. Brucker (Dui) 1.51.25, 10. Van de Pol (Ned) 1.52.59, 21. Dillo 1.55.22, 23. Van der Linden 1.55.38. Vrouwen: 1. Suys (Bel) 2.04.24, 2. Vargas (Hon) 2.05.59, 3. Smet (Bel) 2.06.07, 4. Hoogzaad (Ned) 2.06.58. 17-, Van Lubek 2.12.49, 22. Jansen 2.14.20 Gérardmer. Wereldbekerwedstrijd, 1,5 km zwemmen, 40 km fiesten, 10 km lopen. Mannen: 1. Bevan (Aus) 1.51.36. 2 Fatom (Fra) 1.51.48, 3. Keiler (Zwi) 1.53.40, 7. Marijnissen (Ned) 1,55.45. Berlare (Bel). Profkoers: 1. De Mees ter (Bel) 155 km 3.20.00, 2. Blijle- vens (Ned), 3. Talen (Ned), 4. Gane- jev (Rus), 5. Demol (Bel), 6. Deelman (Bel), 7 De Weel (Bel). 8. Primo (Bel), 9. Heirewegh (Bel), 10. The bes, 11. Knaven, 14. Van Steen, 17. Hoffman, 18. Den Braber, 24. Hop mans 0.23, 26. Meijs, 29. De Koning. i

de Stem | 1994 | | pagina 11