'Hier moet een monument komen' egenheid Betalen voor verdwijnen parkeerplaats in Hulst hoeft niet' ENDER RATHON Aanpassing woningen Kappelebrug oude wens politiek Hulst DE STEM Jongerenkoor Hulst houdt open repetitie avond PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER Hobbybeurs KreAxel met demonstraties Zestig jaar bij elkaar KORTING 20 jaar getrouwd Wijntje Papa s in de krant sen over de vloer. ONDERHOUD lerken mach.) >ZAÏEK VLOEREN NATUURLIJK 30 september DE STEM ZEELAND C2 Niet meer dan 1000 subsidie toernooi IZV Kinderboekenweek Bevrijdingsconcert in Hulst Axel Kloosterzande Nieuw-Namen Koewacht Viswedstrijd hengelclub in Clinge 994 X 67 dankje, jubileum, elijk, verloving, restatie, examen, am, enz. lom 1.09 incl. BTW, 1 verplicht. Foto of maat 35 x 40 mm Overige tarieven op to's worden niet ourneerd. 2 of geef uw tekst atsing af bij één van chriftelijke opgaven d geaccepteerd indien ekend zijn, ook indien bijgevoegd is. het recht voor teksten redenen te weigeren, er klachten bereiken en tekst behoudt de echt voor om de naam ever bekend te maken. Gefeliciteerd -Bellen in Hengstdijk )cke in Zuidzande ien in Zevenbergen uren in Ulvenhout ekamp in Dongen Iers in Oosterhout rg in Oosterhout .snaoui in Breda da's wel een knipoog waard! H.G. Moniek, Kim, Kristel. gefeliciteerd met je verjaardag Groetjes uit Frankrijk. gefeliciteerd met je verjaar dag. (sorry dat ik niet thuis ben) Groetjes: Martin allig iemand 5000 gulden oor uw huis pakt u Z'n misschien mtie kost stukken minder eer bieders, want. :et van wanten en kranten IN: van Scheldorado in Terneuzen kijkje wil komen nemen. U kunt V nu eigenlijk is. Groepjes vrij- slenderbanken" aan een beter, bijeen te brengen voor ijn er ook verschillende gezond- insulent en fysiotherapeut. Er is j of vetgehalte te laten meten, iet? Bel dan Nel Verschellin9 eldorado, Stuvesande 2 2 MH Temeuzen, Tel. 01150-155" WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst ziet zo goed als zeker af van het idee om inwoners van de binnenstad geld te vragen voor het verdwijnen van parkeerplaatsen. Wethouder G. van de voorde zegt dat naar aanleiding van een eerste poging die de gemeente heeft ge daan om een inwoner geld uit de zak te kloppen, maar waar inmid dels de politiek bovenop gesprongen is. Het gaat om een pand aan de Zomer straat waarvan de eigenaar graag een .uitweg wilde hebben naar het Kruide- niersplein. Hij vroeg dat al aan in oktober vorig jaar en kreeg daarvoor dit jaar juli toestemming. Het gevolg van de nieuwe garagedeur is dat het par keervak voor het pand niet meer ge bruikt kan worden, In een brief van de gemeente is de eigenaar erop gewezen dat het aantal parkeerplaatsen in de binnenstad be perkt is. „Er is ons dan ook alles aan gelegen, dat de parkeervoorziening in de binnenstad op peil blijft," aldus burgemeester en wethouders. „Wij zijn dan ook van mening dat indien een parkeerplaats komt te vervallen ter ver vanging daarvan elders een parkeer plaats terugkomt." In de brief zegt het college het vervol gens logisch te vinden dat de betrokken bewoner moet opdraaien voor de kosten van een nieuwe parkeerplaats. De aan- legkosten van een parkeervak bedragen ongeveer 1150 gulden. Of de bewoner dat bedrag maar binnen een maand wilde voldoen. Het nieuwe beleid wekte in de finan ciële commisse heel wat verbazing. Vooral bij PvdA-raadslid A. Hegger, die de kwestie aankaartte. Burgemeester A. Kessen zei vorige week in de commissie dat de zaak nog eens zou worden beke ken. Wethouder G. van de Voorde liet gisteren weten dat de nieuwe beleidslijn tijdens de collegevergadering van vol gende week zo goed als zeker wordt ■ingetrokken. Men is op het stadhuis namelijk nu tot de slotsom gekomen dat men bewoners wettelijk niet kan ver plichten op te draaien voor de kosten van een parkeerplaats elders. Het idee dat er achter zat was dat er een potje zou worden aangelegd waarin het in dergelijke gevallen ontvangen geld zou worden bewaard. Dit met het doel de inhoud later te gebruiken voor de aanleg van parkeerplaatsen. Wat dat betreft heeft Hulst nog wel een paar klussen voor de boeg die flink wat geld gaan kosten. Onder andere de herin richting van het Oranjebolwerk. Geluidsisolatie Gentsevaart Van onze verslaggever Middelburg - De zaalvoetbalver eniging IZV krijgt niet meer dan de duizend gulden die eerder door de provincie was toegezegd als bijdrage in de kosten van het door de voetbalclub georgani seerde internationale toernooi. Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland hebben dat gisteren be sloten. IZV vroeg de provincie subsidie omdat het toernooi volgens de vereniging aan te merken viel als een sportstimuleringsactiviteit. IZV zei telefonisch een toezeg ging van minimaal tweeduizend gulden subsidie van de provincie te hebben gekregen. Daarom te kende de vereniging bezwaar aan tegen de 'slechts' duizend gulden provinciale bijdrage. De bezwaarschriftencommissie van de provincie stelde dat IZV had moeten begrijpen dat die toezegging, als die al gedaan was, alleen door het bevoegde bestuursorgaan had kunnen ge beuren. De commissie oordeelde verder dat de vereniging nog blij mocht zijn met d,uizend gulden subsidie van de provincie. Want eigenlijk kwam het evenement helemaal niet in aanmerking voor provin ciale steun omdat het slechts een plaatselijke activiteit was en er twijfel was over het sportstimu- lerende karakter ervan. van onze correspondente Hulst/Hontenisse - In de open bare bibliotheken van Hulst, Kloosterzande en Vogelwaarde wordt van 5 tot 15 oktober de Kinderboekenweek gevierd. Het thema van de Kinderboe kenweek is 'In het Holst van de Nacht'. De jeugd kan eens goed neuzen in de rijke verzameling kinderboeken in de bibliotheken en ook de boeken lezen die in de prijzen vielen: de gouden griffel ging naar 'Bijna iedereen kan omvallen' van Toon Teilegen en de gouden penseel naar 'Lui Lei Enzo' van Rindert Kromhout. In de drie leeszalen zijn er knut- selmiddagen met het thema 'Nacht' en Marina Stockman speelt voor de kinderen van 3 tot 8 jaar het poppenspel Pinokkio. Er wordt geknutseld door de jeugd van 8 tot 13 jaar in Hulst en Vogelwaarde op woensdag 5 oktober en in Kloosterzande op 12 oktober. De poppenkastvoor stelling is op woensdag 5 okto ber in de bibliotheek van Kloos terzande en op 12 oktober in Hulst en Vogelwaarde. Voor de juiste aanvangstijden en meer inlichtingen kan men terecht bij de bibliotheken. EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij, Rein van der Helm, Ton Koomen (sport), Peter Oggel (editiechef), Harold de Puyssele- '|r. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin cieverslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (plv. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32 tel. 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boe- 'ie, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751 Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, Marian Ver straeten. Verkoopleider: Harry Muurmans, tel. 076-236454. Telefoonnummers en openings tijden van overige afdelingen op Pagina A2. P Begin 1945, Koningin Wilhel- mina wilde per se het bevrije zuiden van Nederland bezoe ken. Met name naar West- Zeeuws-Vlaanderen wilde ze, omdat ze wist dat dat bijzonder zwaar getroffen was. We ken nen het verhaal: op 13 maart overschreed ze bij Eede de grens. In 'Wilhelmina, vorstin tussen Verleden en Toekomst, 1987', een uitgave van De Haan uit Houten, beschrijft J.G. Kikkert het als volgt: - Ze liep op hoge stevige rijglaarzen, ferm maar vermoeid - ze werd door spit geplaagd; een oude vrouw in een bruin mantelpak met een grote, door haarzelf gemaakte corsage, de onvermijdelijke bontkraag om en op het hoofd een hoed als een luifel. Door velen wordt dit konink lijk bezoek gezien als een triomftocht. Ze zitten er naast, Kikkert is daar heel duidelijk over: - Degenen, die Wilhelmi- na's rondreis door het bevrijde deel van haar koninkrijk in het vroege voorjaar van 1945 heb ben weergegeven als een triomftocht, hadden het niet bij het rechte eind. Vooral door omstandigheden was deze reis voor Wilhelmina een pijnlijke ervaring: figuurlijk doordat zij dagelijks werd geconfronteerd met de verwoestingen en de ellende, die door de oorlog wa ren veroorzaakt; zeer letterlijk doordat Wilhelmina werd ge plaagd door jicht, die steeds erger werd.... - In haar hoek 'Eenzaam maar niet Alleen' 1959, W. ten Have, Amsterdam, zegt Wilhelmina zelf over die tocht: - Het werd een lange autotocht door heel West-Zeeuws-Vlaanderen, die in Sluiskil eindigde. Op die tocht gebruikten we onze mid- dagrations ten huize van nota ris Meijs te Oostburg, De lezer zal verstaan met hoeveel vreug de wij deze deelden met onze gastvrouw en gastheer en hun huisgenoten. In Sluiskil was het hoofdkwartier gevestigd van de Nederlandse Comman dant Marine Zuidelijke Sector. Daar gebruikten wij de avond maaltijd en brachten we de nacht door om vroeg te begin nen met het bezoek aan Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Onderweg hielden wij stil bij een plaats vlak bij een brug, waar de vijand enige tijd tevoren enkele jongens had gefusilleerd. Ik nam de margriet die ik op mijn mantel droeg en legde die neer op de plek waar deze vrijheids strijders stierven. - Er zijn foto's in omloop, waar op te zien is hoe zij diep vooro ver gebukt, zich met de linker hand steunend aan een ijzeren paal, door het prikkeldraad de bloem op een zware steen legt. Uit andere bronnen is bekend dat zij tegelijkertijd de opmer king maakte: Hier moet een monument komen. 'Enige tijd tevoren' was maan dag 4 september, daags voor Dolle Dinsdag en 'enkele jon gens' staat voor: S.C.P. Ver- brugge. M. Nieuwenhuize, P.T. Hoolsema, I.J. de Bert en M. Groene wegen, medewerkers van Rijkswaterstaat. In samen werking met P.A. den Doelder, F.S. Goedhard, L.B.D. Doppe- Het gedenkteken voor de gevallen medewerkers van Rijkswaterstaat. FOTO WIM KOOYMAN gieter en D. Mollevanger pro beren ze de springladingen die aan de toenmalige Westsluis - tegenwoordig de Middensluis - waren aange bracht te verwijderen. Aanvan kelijk gaat het goed, maar kort daarop opent een passerende Duitse officier het vuur op de Waterstaatsmensen. Uit het boek 'Achter de bres, De Rijskwaterstaat in oorlogs tijd', van A. Waalewijn (1990, SDU, Den Haag) weten we: - Hoolsema werd in het gelaat getroffen, gevankelijk wegge voerd en korte tijd later op de Scheldekade doodgeschoten. Groenewegen werd eveneens gegrepen en gedood. De Bert, die zich in een put had verbor gen, werd na enige tijd door een soldaat gevonden en even eens gedood. De sluiswachter S.C.P. Verbrugge en de sluis- knecht M. Nieuwenhuize wa ren, hoewel zij niet bij de actie waren betrokken, tijdens het vuren in een bunker gevlucht. Ook zij werden gevonden en na een kort verhoor zonder meer neergeschoten en in het water gegooid. - 'Het monument is er gekomen. Het staat aan de huidige Mid densluis. In het boek 'Sta een Ogenblik stil....' van Wim Ra maker en Ben van Bohemen is er een foto van opgenomen. Het bijschrift vermeldt: - Op uit drukkelijke wens van Wilhel mina opgericht op de plaats waar vijf leden van Rijkswater staat op 5 september (moet dus 4 zijn, Sp.) 1944 worden gefu silleerd omdat ze getracht heb ben explosieven onder brug weg te nemen. - Het monument is onthuld op woensdag 20 september 1950 - dus niet meer tijdens de re geringsperiode van Wilhelmina! - iets over 12.00 uur door prins Bernhard. Piet de Blaey zegt er in 'Terneuzen, verbeeld je...'(1992, Drukkerij Bsreman, Terneuzen) over: - De Terneuzense deurwaar der en kunstschilder K.J. Hui- neman heeft het monument ontworpen. De bronzen hand en het bronzen zwaard zijn uit gevoerd door de bronsgieter Pieter Starreveld. De basalten sokkel is voorzien van een na tuurstenen plaat met de in scriptie: AAN HEN DIE VIE LEN VOOR DE VRIJHEID. Aan de voet van het monument ligt breuksteen, afkomstig van de verwoeste sluiswerken. Men heeft het monument opgericht op de plaats waar tot dan toe een houten kruis herinnerde aan de vijf doden. - In het gebouw bij de sluis her innert een plaquette met als opschrift: - 1940-1945 AAN ONZE GEVALLEN COLLE GA'S S.C.P. Verbrugge, M. Nieuwenhuize, P.T. Hoolsemaa, I.J. Bert, M. Groenewegen - aan de slachtoffers. Erboven hangen hun foto's. Van onze correspondente Hulst - Het Jongerenkoor Hulst wil de vleugels uitslaan. Het wil meer regio naal gaan opereren en houdt daarom vrijdag 30 september een open repetitie avond in het lokaal op de eerste verdie ping van 't Houtenkwartier. „We repeteren elke vrijdagavond van 20.00 tot 21.30 uur, dit omdat verschillende leden studeren en de vrijdag dus een geschikte avond is. We houden een open repetitie omdat we hopen dat er veel belangstellenden een kijkje komen nemen en natuurlijk ook omdat we graag wat nieuwe leden willen winnen," vertelt voorzitter R. Heijens. ■Het koor telt momenteel 24 leden in de leeftijd van 15 tot 35 jaar. Drie van hen spelen in het combo dat zorgt voor de passende begeleiding. M. Heijens leidt de groep al enkele jaren als dirigent. Het repertoire bestaat uit Nederlands- en Engelstalige liedjes. „Van vierstemmige a eapella composities tot en met the Beatles, Simon and Garfunkel en musicalnummers. We zijn begonnen als kerkkoor, maar het repertoire is naderhand uitgebreid omdat we merkten dat de jeugdigen ook graag eens buiten de kerk optraden. We treden nu ook op bij korenfestivals, kerstmarkten en vie ringen," Alle parochies in Oost-Zeeuws-Vlaanderen zijn aangeschreven. Het Jongerenkoor Hulst telt nu al leden uit Kloosterzande, Koewacht en Vogelwaarde. Met een aanwas van leden zou de wens om een regionaal koor te worden, vervuld worden. „We rekenen erop dat er mensen komen luisteren en eventueel meezingen vrijdag. Een echte leeftijdsgrens hebben we niet en muzikale ervaring is geen vereiste. We zou den ook graag wat muzikanten erbij willen zoals mensen die drummen of een gitaar, dwarsfluit of klarinet bespelen." Tijdens de open avond worden enkele num mertjes ten gehore gebracht en wordt ook een nieuw lied ingestudeerd. Iedereen is welkom en mag ook zijn mondje roeren. Tijdens het genot van een kop koffie of thee mag er bijgepraat worden en kunnen de koorleden alle informatie verstrekken. Zij die vrijdag niet kunnen komen, maar interesse hebben mogen ook op een andere repetitie avond binnenlopen. Voor inlichtin gen kan men bellen naar V. Meijs, Schutters hof te Hulst telefoon 01140-13227 of R. Heijens, Kerkdreef te Vogelwaarde, telefoon 01147-2044. Van onze verslaggever Kapellebrug - Er kan nog dit jaar worden begonnen met de geluidsisolatie van woningen langs de Gentse vaart in Kapellebrug. Daarmee wordt een hele oude wens van de politiek in Hulst gehonoreerd. De Gentsevaart is een weg met een zeer hoge verkeersintensi teit. De woningen langs deze weg kwamen in het verleden niet voor sanering in aanmerking, omdat er sprake was van een mogelijke rondweg. Daarmee zou de noodzaak voor geluidsi solatie verdwijnen. Rijkswater staat heeft nu echter verklaard dat deze rondweg er de eerste tien jaar zeker niet komt. Daar om komt de weg nu wel voor een bijdrage in aanmerking. Uitgaande van een groei van twee procent per jaar zullen er in 2002 per etmaal gemiddeld 13.200 voertuigen over de Gents evaart razen. Deze weg heeft daarmee de hoogste verkeersin tensiteit in de gemeente Hulst. Het project Gentsevaart kan profiteren van andere ontwikke lingen binnen de provincie. De provincie moet jaarlijks mini maal de helft van het door het Rijk toegewezen budget uitkeren ten behoeve van uitgevoerde projecten. Als dat niet gebeurt, moet de helft van het budget aan het rijk worden teruggegeven. Een aantal isolatieprojecten in de provincie heeft dit jaar min der gekost dan geraamd. Ook is een project onverwachts uitge steld. Hierdoor dreigt de grens van 50 procent niet te worden gehaald. In Hulst zijn de voorbereidingen voor de Gentsevaart inmiddels zover gevorderd, dat daar op korte termijn kan worden be gonnen met een stuk of acht woningen. Die kunnen dan nog dit jaar worden opgeleverd. Aansluitend kan dan volgend jaar verder worden gegaan met de eerste fase van de isolatie werkzaamheden. Er wordt ge werkt van zuid naar noord. Het project Gentsevaart zal over meedere jaren moeten worden uitgespreid. De totale kosten be dragen namenlijk zo'n 800.000 gulden, terwijl de provincie een budget van ongeveer 330.000 gulden per jaar beschikbaar heeft. Dat geld is dan bovendien ook nog bedoel voor alle ge luidsisolatie-werkzaamheden binnen de provincie. Van onze correspondente Hulst - De gemeente Hulst biedt haar inwoners een gra tis bevrijdingsconcert aan. Vrijdag 4 november verzorgt de Johan Willem Friso Kapel een optreden in het gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst. Dit orkest viert in 1994 haar 175 jarig bestaan en is de oudste militaire kapel van Nederland. De groep bestaat uit veertig be roepsmuzikanten die een conser vatoriumopleiding hebben geno ten. De eerste taak van het or kest is om te zorgen voor muzi kale omlijsting bij evenementen binnen de krijgsmacht. Het pubhek kan de Johan Wil lem Friso Kapel aan het werk zien bij nationale gebeurtenissen zoals Prinsjesdag, Dodenherden king, Bevrijdingsdag en ere wachten bij bezoeken van bui tenlandse staatshoofden. Behalve de militaire taken ver zorgt de Kapel ook concerten. Naast lunch- en openluchtcon certen worden benefietuitvoerin gen gegeven om de relatie tussen burger en militair te versterken. De JWF-Kapel is vaak te gast op internationale muziekfestivals in Europa. Het repertoire is uitge breid en aantrekkelijk voor het publiek. De bevolking van Hulst kan het orkest dus beluisteren op 4 no vember. De gratis toegangskaar ten zijn vanaf 3 oktober te ver krijgen bij den Dullaert en het WV-kantoor in Hulst en de Ra- bobanken in Hulst, Sint Jan steen, Clinge, Heikant, Graauw en Nieuw Namen, HENGELEN - De wedstrijd commissie van de hengelsport vereniging GOA (Geduld Overwint Alles) hield de vier de wedstrijd voor senioren die meetelde voor het kampioen schap zoet. Er werd gevist aan de Kleine Kreek en er werd matig gevangen. Er waren 37 deelnemers. Uitslag: 1. E. Au- denaerde 2350 gram, 2. W. van Bambost 1960, 3. A. de Wolf 1900, 4. W. Janssens 1850, 5. J. van Cleemput 1600 gram. Eindstand kampioenschap zoet: 1. A. de Wolf 7 punten (klassementspunten van de beste drie wedstrijden) 2. F. Lippens 16, 3. P. Helderweirt 18 punten. HENGELEN - Door zeelhen- gelvereniging De Vogel werd een wedstijd gehouden in de Westerschelde nabij het Oude Gemaal te Ossenisse. Hieraan namen 34 personen deel. Uit slag vrij aas: 1. M. van Bellen 118 punten, 2. P. de Waal 89, 3. mevrouw Jonkheym 89. Leeglopers: 1. Th. van Broeck sr. 83, 2. B. Wijsevelde 55, 3. Th. van Broeck jr. 53 punten. Pijp: M. van Hulst. KAARTCOMPETITIE - Voor het komende winterseizoen zijn weer een aantal vrijdaga vonden gereserveerd voor de kaartcompetitie (bieden) in café De Reizende Man. Alle avonden beginnen om 19.30 uur. De vastgelegde data zijn 30 september, 14 en 28 okto ber, 11 en 25 november, 9 en 30 december, 13 januari, 3 en 17 februari, 3 en 17 maart. Van deze kaartingen tellen er tien mee voor het eindklasse ment, waarin voor de beste drie geplaatsten 250 extra te verdelen valt. EHBO - De EHBO uit Nieuw- Namen geeft samen met de verenigingen uit Graauw, St.Jansteen en Clinge een cur sus eerste hulp bij ongevallen voor beginners. De kosten be dragen 100 gulden. De cursus begint eind oktober te St.Jan steen. Voor inlichtingen: A. van Ecken tel. 01144-398 en R. de Munter tel. 01144-642. HENGELEN - De Koewacht- se hengelvereniging hield op de Konijnenputten de laatste wedstrijd die meetelde voor het clubkampioenschap met de klassieke hengel. Uitslag: 1. R. de Vos 4430 gram, 2. J. de Schepper 3100, 3. J. Veijs 1800, 4. W. van Bambost 1650, 5. H. Everaert 1610 gram. Eindstand clubkampioen schap: 1. W. van Bambost 4 punten, 2. R. Matthijs 6, 3. J. Veijs 7, 4. G. Taeymans 8, 5. W. Martens 9 punten. Kam pioen bij de veteranen werd H. Everaert, 2. J. de Schepper, 3. J. van Cleemput. CLINGE - Malpertuus, KBO, 13.30 uur, handwerken, biljarten, kaar ten, pergamano. - Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, koersbal. ST.-JANSTEEN - De Warande, KBO. 13 30 uur. schieting. ITERNEUZEN - 't Schelpenhoekje, 19.30 uur, jokeren. I SAS VAN GENT - De Roselaer, KBO, 14 uur, bingo. Van onze correspondente Axel - Een niet commerciële hobbybeurs met dertig demon straties wordt vrijdag 30 september van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag 1 oktober van 9.00 tot 17.00 uur gehouden in Axel. De beurs met de naam KreAxel, waarin zowel het creatieve als de locatie verborgen zitten, is in het Oranjehof in Axel waar een extra tent van 200 vierkante me ter zorgt dat elke deelnemer een plaatsje krijgt. Organisator Mar- jon van Trappen is razend en thousiast. Haar doel is een beurs te houden waar de bezoekers niet alleen veel materiaal te zien krijgen, maar ook kunnen mee maken en bekijken hoe er met de materialen moet worden ge werkt. Tijdens de KreAxel zijn er de monstraties van pergamano, or- gamani. filigraan, fotoborduren, washoemi, textielverven kralen- werk, poppen maken, stempelen, schilderen en keramiek. „Teveel om op te noemen, maar bijna elke hobby komt aan bod. Mijn idee sloeg in, want ik kreeg meteen een aantal reacties van leveranciers, fabrikanten en uit gevers. Maar liefst acht auteurs van creatieve boeken zijn aan wezig zoals Marianne Perlot, Carla Pont, Janet Everse en Olga Dol. Het wordt echt een beurs die geen enkele creatieveling mag overslaan." Naast de demonstraties zijn er ook workshops, waar de bezoe ker het gedemonstreerde in praktijk kan brengen. Ook wor den nieuwe technieken en hob by's getoond en natuurlijk zijn er tal van beursaanbiedingen. In de winkel Marjon's Kreatief start vrijdag de feestgulden ac tie. Belangstellenden worden de weg gewezen naar de beurs door middel van borden en wegwij zers. Voor meer inlichtingen kan ge beld worden naar Marjons Krea tief in de Noordstraat in Axel. Van onze coorespondent Clinge - De viswedstrijd van de Clingse Hengelaarsvereniging van zaterdag 1 .oktober begint om 10.30 en niet om 12.30 uur zoals eerder abusievelijk ver meld. De wedstrijd duurt tot 13.30 uur. Er wordt gevist aan de Wester schelde te Kruispolder. De prijs uitreiking is om ongeveer 15.00 uur in cafe de Troubadour. Het diamanten echtpaar De Jonge-Van Aalten. foto wim kooyman Van onze correspondent Zaamslag - Ze leerden elkaar zestig jaar geleden kennen bij de boer. Sindsdien zijn ze onafscheidelijk. Het echtpaar de Jonge-Van Aalten vierde gisteren in bejaardencentrum de Molenhof het diamanten huwelijk. Uit het huwelijk zijn 6 kinderen, 13 klein- en 8 achterkleinkinde ren geboren. De heer F de Jonge is 82 jaar en geboren te Zaam slag. Hij werkte als landarbeider bij de boer, alwaar hij zijn ega leerde kennen. Na de mechanise ring van de landbouw ging hij in de bouw werken als opperman tot aan zijn pensioenering. Mevrouw de Jonge had de zorg voor de kinderen en het huishou den. Het echtpaar heeft lange tijd op Zaamslagveer gewoond. De gezondheid van beiden is nog redelijk. Sinds anderhalf jaar wonen ze nu in het bejaarden huis. Ondanks hun leeftijd mo gen ze nog graag meedoen aan de soosactiviteiten. Biljarten, sjoelen, schaken en dammen zijn favoriet bij hem en sokken breien is een bezigheid van haar. Burgemeester Barbé kwam het echtpaar namens de gemeente feliciteren. Voor de bewoners van de Molenhof was er 's mor gens een receptie.

de Stem | 1994 | | pagina 15