Weinig pretenties Westbrabantse clubs tmttro eiectr© ties van Kapelle Vrouwen Brevolt en SR vaandeldraagsters in landelijke volleybalcompetitie &tecire A wc mm® mm® mme mme sicciro 0ESTEM SPORT WS KORT feit aane or Hollestelle miRro PTEMBER 1994 B2 DINSDAG 27 SEPTEMBER 1994 B3 ietst de laatste weken een criterium voor ama- on was het nu in de Hij zag vervolgens zijn sde), Frank Gommers uit r uit Terneuzen (zeven- ende in Sinaai-Waas. 's achttiende binnen in heeft het optreden in de competitie met degrada- waarin twee van de drie erkt, een laatste kans on tegen dezelfde tegen- enige wedstrijd. In het twerpen werd met 12-2 "oldoende om een derde et doek voor de Terneu- a won in het Belgische vrouwen-veteranen. Dit nnen-veteranen in 56.04, uiquierre zesde in 58.09. kste rke won in het Brabantse e veteranen. Voor de 7 n 3,5 kilometer lopen had en 48 seconden. in 1.39.24 en Jan Jansen 1. Bij de senioren eindigde .36.03. Op de Sprint (3,5 en 3,5 kilometer lopen) Oost-Souburg in 1.02.45. eerde een tijd van 1.03.4, odig en Remy Vasseur uit ewedorp werd tweede, op 60 kilometer fietsen en 7 01. Veteraan Peter Rotte Ide e begonnen in de eerste t een nederlaag. In eigen wedstrijd met 7-10 van erden de Terneuzenaren petitie gewipt, hadden de Terneuzenaren oekers liepen uit naar 5-7, emen. Een kolfje naar de abanders, die uiteindelijk werkzaamheden absent, jk) onder de lat kwam te Overgaauw (2x), José de ey en Cees van Houwelin- en de competitie met een us. aargangwedstrijd van het gehouden, zijn heel wat enen. De Ganze had een even en ook De Stormvo- n de ploeg. >t 1.52,4. meter schoolslag 1984: 1. Linda aauw 1.38,9, 2. Selena van Hoek r) 1.41,4, 3. Natalie Clarisse 8. meter vrije slag 1983: 1. Saskia ebout 1.14,0, 2. Kim Scholt r) 1.21,6, 3. Elze Eertink (BEV) 2. GENS meter schoolslag 1985 el: 1. Lindenberg (ZEEL) 1.44,0, 2. n Dusarduyn (GAN) 1.49,7, 3. Scholt (STV) 1.49,9. meter vrije slag 1984: 1. Youri (OND) 1.25,4, 2. Dennis van de erij (STV) 1.26,7, 3. Tibor nger (GAN) 1.27,0. meter vlinderslag 1983: 1. Chris der Draai (STV) 1.22,6, 2. Evert ettekatte (OND) 1.45,1, 3. Reijer ïeijer (BEV) 1.45,4. meter rugslag 1985 el: 1. Koen lenberg 1.44,0, 2. Kay Scholt ,1, 3. Olaf Buteijn (STV) 1.52,9. meter schoolslag 1984: 1. Jos ïagen (GAN) 1.42,5, 2. Tibor nger 1.44,0, 3. Youri Vaes ,8. meter vrije slag 1983: 1. Chris der Draai 1.15,6, 2. Evert ettekatte 1.18,8, 3. Reijer Rie- er 1.21,8. ■biljarter veroverde Arjo hol van de leeuw de titel het district Walcheren en café De Goede Verwachting el door in de slotpartij van t concurrent Lou Rijk van wen LBV-spelers, die in deze plicht vervulden. Want had e slotpartij laten winnen, dan ten dan Hollestelle kampioen h van zijn sportieve zijde zien 30-28 in 59 beurten. Op het iet duel met Eddy Hoondert zekerde zich daardoor van de partij op zijn naam. In de lodig om de 30 carambles vol ;d deel te nemen aan het jdag 11 tot en met zondag 13 •dt. iten, algemeen gemiddelde 0,668 iorp) 10-0,622-5, 3- Wim de KoK 8-0,588-5, 5. Piet Raas (LBV) 56-7, 7. Eddy Hoondert (LBVJ 67-5. Van onze volleybalmedewerker jD Rullens Breda - Komend weekeinde gaat de vol leybalcompetitie voor de landelijk spelen- je volleybalteams weer van start. Bij de vrouwen wordt West-Brabant in de eerste divisie door twee teams vertegenwoor digd. Het tweede team van de Bredase ere- jjvionist TDK/Brevok en het ambitieuze Roosendaalse Mikro Electro/SR zijn de festbrabantse vaandeldraagsters in de landelijke competitie. Beide teams ver wachten in de top te kunnen meedraaien. Bi de derde divisie hopen het Bredase IvKS, TDK/Brevok 3 en de Oosterhoutse promovendus Voko hoge ogen te gooien. Bij de mannen deed het Madese Jola/Olympus vrij willig een stapje terug naar de tweede divisie. Di- rerse spelers wilden hun actieve carrière op een ho ger niveau voortzetten, zodat het bestuur van de Madese volleybalvereniging aan de NeVoBo ver- iocht om een divisie lager te mogen spelen. Met be hulp van het Geldropse VCG, dat een plaats in de eerste divisie wel zag zitten, kon een ruil worden bewerkstelligd. Mikro Electro/SR is de tweede Westbrabantse ver- vegenwoordiger in de tweede divisie. Door de rui ing van Jola/Olympus met VCG komen beide Westbrabantse teams echter niet in dezelfde poule uit. In de derde divisie hoopt Atak'55 op een top- idassering. TDK/Brevok 2 en het gepromoveerde Prinsenbeekse Set Up weten hun plaats nog niet, maar zij verwachten gevrijwaard te worden van de gradatievolleybal. VROUWEN EERSTE DIVISIE B MIKRO ELECTRO/SR De Roosendaalse vereniging mag zich gelukkig prijzen met de nieuwe sponsor, maar tegelijkertijd zijn het bestuur en de trainers teleurgesteld dat de aankoop van spelhal D'n Dijck afketste. Ondanks deze tegenslag gaat trainer/coach Tom Peeters met frisse moed het nieuwe seizoen tegemoet. Maike van Wezel en Sandra van Trijp gingen binnen eigen vereniging om studieredenen een trede lager spe len. Tegenover hun vertrek staat de komst van Jo- fanta en Alexandra Zduneczyk, Aukje Brekelmans en Jenny Fens. De doelstelling is een plaats in de middenmoot. „De voorbereiding is rommelig verlo pen en de inpassing van de nieuwe speelsters kost lijd. Na de eerste competitiehelft moeten wij de ba lans opmaken en eventueel het doel bijstellen," al dus Ton Peeters. „Wij borduren voort op de vorig seizoen ingeslagen weg. Wij proberen vooral de blokke ring op orde te krijgen. Dit spelonderdeel is in het vrou wenvolleybal een algemeen euvel. De kracht van de overige teams is in de eerste divisie niet in te schatten, omdat er elk jaar steeds veel wijzigingen plaatsvinden. Deselectie is uitgebreid met de benodigde kwaliteit. In de voorbereidingsfase hebben wij drie maal per week getraind en tijdens de competitie valt een training weg. Het spel is niet veel veranderd, zodat het publiek kan genieten van aantrekkelijk volleybal," besluit de opti mistisch gestemde Roosendaalse oefenmeester. Selectie: Leane Compagne, Ingeborg Talboom, Heieen Sul kers, Klazina van Eekelen, Chantal van de Velden, Josina Jongenelen, Jenny Fens, Aukje Brekelmans, Jolanta Zdunec zyk en Alexandra Zduneczyk. TDK/BREVOK 2 Bij het Bredase team veranderde ten opzichte van het vorig seizoen een hoop. Trainer/coach Martin Snijders schoof door naar het eerste team en werd bij het twee de opgevolgd door Guillermo Boogers. Mirjam van Ra vels en Sabine Leferink hingen de sportschoenen aan de wilgen en Sylvia Jansen vertrok naar het eerste vrouwenteam. Drie speelsters van vrouwen 1 kwamen naar het tweede team: Bernice Bekkers, Denise Vink en Katja Jansen. Toch is het team kwetsbaar. „Ik heb slechts de beschikking over twee midspeelsters. Clau dia van Opdorp is geblesseerd en het is nog de vraag wanneer zij weer speelklaar is. Ik hoop dan ook dat wij m het seizoen van blessures gevrijwaard worden. In de voorbereiding hebben wij goede resultaten behaald. Ik probeer het team sneller te laten spelen dan vorig sei zoen. Dit verloopt tot nu toe volgens plan. Boven dien moeten de speelsters alles kunnen. Ik probeer hen zo all-round mogelijk te maken," aldus een te vreden Boogers. Toch ziet hij een nadeel in zijn overgang van de mannen naar de vrouwen. „Ik mis de kleedkamerpraat en ik hoop dat de speelsters al tijd alles rechtstreeks zeggen. Bovendien kan het team niet promoveren, omdat het eerste team in de eredivisie speelt. Toch verwacht ik dat het team ho ge ogen gaat gooien. Ik heb momenteel de beschik king over enkele speelsters van boven de 30. Dit is geen goede zaak voor TDK/Brevok. In de toekomst wil ik het tweede team gaan verjongen, zodat dit team een echte kweekvijver voor het eerste dames team wordt. Maar ik wil geenszins de ervaring overboord gooien," besluit de strijdvaardige Til- hurgse oefenmeester. Selectie: Jolanda Schoone, Annemarie Hector, Marieke van Zanten, Claudia van Opdorp, Angelique van Op- ™rp, Bernice Bekkers, Katja Janshen, Juliette van Tien- noven en Denise Vink. tompetitie-indeling: Mikro Electro/SR, TDK/Brevok 2, /VC2. Facopa/VC Weert, Riva/Rijswijk, VoCASA, Mar- onus2, Alcom/Capelle, Switch'87, Rentokkll/ZVH, Slie- Mecht Sport, Heerlen. rtilKfö ftlIKfO mtKfo CICCtfQ 4HCCIiO "■S. Het mannenteam van Mikro Elektro/SR. Staand, van links naar rechts: Jan Cees Kluft, Bastiaan-Henriks, Martijn Dieleman, John van Trijp, Mark Nielen, Richard Lank- horst. Zittend, van links naar rechts: Fred Lambregts (manager), Matt van Wezel, Jeroen Buyle, Meino Rozendal, Paul van Rijthoven (trainer/coach). Op de foto ontbreekt Roel Els- hout. divisie. Vorig seizoen werden wij ongeslagen kam pioen," aldus trainer/coach Henk van Gurp. De succes volle trainer heeft zijn contract met Voko verlengd en kan nagenoeg beschikken over dezelfde selectie als het vorig seizoen. Wegens een verhuizing vertrok alleen Milenne Reijnen. Tegenover haar vertrek staat de komst van Ester Pasmans. Tijdens de voorbereidingsfa se trainden de speelsters vanaf begin augustus drie maal per week, maar tijdens de competitie wordt het aantal wekelijkse training teruggebracht naar twee. In de eerste en tweede week werd voornamelijk de condi tie bijgespijkerd in het bos. Tijdens de zaaltrainingen wordt extra aandacht besteed aan het gewijzigde ver dedigingssysteem en de blokkering. „Het hogere spel- niveau in de derde divisie maakte een ander verdedi- ginssysteem noodzakelijk. De blokkering kwam in de promotieklasse nauwelijks onder druk te staan, omdat wij aanvallend sterker waren dan de overige teams. Dit seizoen wordt de blokkering en de veldverdediging erg belangrijk, zodat wij de afgelopen weken intensief aan deze spelonderdelen hebben gewerkt. Gezien de presta ties van het afgelopen seizoen verwacht ik zeker een plaats bij de eerste vijf. Toch is deze reële doelstelling sterk afhankelijk van> het competiteverloop, omdat de sterkte van de overige teams momenteel niet goed is in te schatten. Het team boekt nog steeds progressie en ik verwacht dat iedereen nog kan en zal groeien. Dit sei zoen wordt beschouwd als een leerproces, maar vol gend seizoen zullen wij op het hoogste niveau in de der de divisie moeten kunnen meedraaien. De speelsters vormen een hecht team. De meiden kunnen in en buiten het veld goed met elkaar opschieten, zodat ik verwacht dat het team in staat is de tegenvallers - die er mogelijk komen - op te vangen," zegt trainer/coach Henk van Gurp. Selectie: laster Pasmans, Ingrid Krijgsman, Inge Stolk, Ma- riet Hulshoff, Esther van Dijk, Annet Mulder, Inge Cupido, Renske Hogervorst, Marian Mierlo en Wendy Melis. MIKRO ELECTRO/SR 2 Trainer/coach Nol Dictus zag zijn selectie uitgebreid met Sandra van Trijp en Anka de Jong, terwijl Jenny Fens naar het eerste team van de Rosendaalse vereni ging verhuisde. „De voorbereiding is goed verlopen, het gaat beter dan verwacht. Wij zullen dit jaar in de sub top van de derde divisie moeten kunnen meedraaien. Ik hoop op een derde of vierde plaats. De speelsters zijn een jaartje ouder geworden en hebben weer meer erva ring dan het vorige seizoen. In de voorbereidingsfase op de competitie heb ik steeds met een complete selectie kunnen trainen. Het team is gevrijwaard gebleven van blessures, zodat wij optimaal hebben kunnen trainen. Ik zie de toekomst met vertrouwen tegemoet," meldt trainer/coach Nol Dictus. Selectie: Sandra van Trijp, Amka de Jong, Diana van Loon, Mirjam van Zundert, Saskia van Gestel, Sonja Velderman, Monique Roos, Jolanda Kraus, Miranda Veldstra en Esmee Augustijn. TDK/BREVOK 3 De selectie van het Bredase team is ten opzicht van het vorig seizoen op drie plaatsen gewijzigd. Trainer/coach Rien Razenberg zag Bianca Huybregts en Rianne Has- sing (beiden AKS), alsmede Marcella van Doorn foto cor viveen (Luxemburg) vertrekken. Irma de Lange, Marielle Buijs en de Tsjechische Paula Kalinova kwamen de Bredase gelederen versterken. De voorbereidingsfase kende geen goede start. Enkele speelsters waren we gens vakantie afwezig. Toch is Razenberg optimistisch gestemd. „Het jeugdige team (een speelster van zestien jaar, vier van zeventien, twee van negentien, twee van 20 jaar en twee dertigers) bezit meer kwaliteit dan het team dat vorig jaar een zesde plaats behaalde. Ik ben ervan overtuigd dat wij deze plaats tenminste evena ren. Het verdedigingssysteem is gewijzigd en naarmate de voorbereidingsfase vorderde, werden de prestaties beter. De jeugd profiteert van de ervaringen van de routiniers, doch de balans in het team wordt nog te veel door veel kleine dingen verstoord. De jeugd boekt nog steeds progressie, maar speelt te wisselvallig. Dit is slechts een kwestie van tijd," aldus de oefenmeester. Selectie: Annemarie Elshout, Mirjam Hulstem, Noortje en Anouk Vermijs, Irma de Lange, Yvonne van de Krabben, Sacha Luder, Annemarie Huysmans, Paul Kalinov en Ma rielle Buijs. Competitie-indeling: AKS, Voko, Mikro Electro/SR, TDK/Brevok 3, Ovoco, WC 3, Odulphus 2, Jeans Centre/ER, WS'92, Spivo, Morres Hulst, Foranto. MANNEN TWEEDE DIVISIE C MIKRO ELECTRO/SR Trainer/coach Paul van Rijthoven heeft een jeugdige selectie tot zijn beschikking. De Bredase oefenmeester moet veel tijd en energie in de talantvolle groep steken. „Het niveauverschil tussen de klasse waaruit de meeste spelers komen en waarin ze nu gaan spelen, is ontzet- DERDE DIVISIE F AKS het Bredase team moet het dit seizoen doen zonder trainer/coach Kees Hermans. Bovendien vertrok ken Odette van Wezel, Maartje Schoone en Margot fibers. Een opvolger voor de Bredase oefenmeester js nog niet gevonden. Van TDK/Brevok 3 kwamen Bianca Huybregts en Rian Hassink over. De Breda se vrouwen worden af en toe gecoacht door Cediel Driesen. Momenteel wordt hard gewerkt aan het ^passen van de nieuwe mensen. „De voorbereiding ls goed verlopen. Na een gedegen bostraining werd m de zaal hard getraind. De toernooien van de af gelopen weken geven ons hoop. De ervaring is ge bleven en de twee nieuwkomers passen zich goed ^an. Het team is enthousiast en vormt een collek- Iedereen speelt en traint met volle overgave, zodat wij met vertrouwen het seizoen tegemoet bunnen zien," zegt speelster Marloes van Bezooij- V®!®ctiJ; Bianca Huijbregts, Rian Hassink, Cindy van t ,P' Marloes van Bezooijen, Marleen van de Vijver, trewij Tonnet, Geralda Otten, Marie-José Peters. vr VOKO Na een tienjarig verblijf in de promotieklasse w le Voko vorig seizoen met lof voor het toela- iugsexamen voor de landelijke derde divisie. De osterhoutse vrouwen werden ongeslagen kam pioen. „Voko eindigde de laatste jaren steeds bij de ovenste teams in de promotieklasse, maar kwam eeds iets te kort voor de overgang naar de derde De mannen van Jola/Olympus. Staandvan links naar rechts: Martien van Groezen, Johan Hagenaars, Marc Raymakers, Manuel van der Steen en Wiebe Moll. Gehurkt van links naar rechts: Hans van Rijthoven, Rob Norbart, Paul Norbart en trainer Chris Konings. foto cor viveen tend groot. Bovendien speelt de jeugd erg wissel vallig, zodat de eerste tijd de drie routiniers ze ker aan spelen toekomen. Het team zal bestaan uit een mengelmoes van jong en oud," aldus Van Rijthoven. De selectie van Mikro Electro/SR is ten opzicht van het vorige seizoen drastisch ge wijzigd. Ronnie van Ostaayen deed een stapje te rug en komt uit voor het tweede team. Jan Wil lem Trommelen vertrok naar TDK/Brevok 2 en Otto Smook verhuisde naar DAC. Tegenover het vertrek van deze spelers stond de komts van Roel Eslhout, John van Trijp, Richard Lankhorst en Martijn Dieleman uit eigen gelederen, terwijl Bastiaan Hendrikx van TDK/Brevok 2 over kwam. „Het grootste probleem is een hechte groep te maken van deze vrij onervaren selectie. Na elke training moet ik de puntjes op de i zetten, zodat de jeugdigen het spel beter gaan begrijpen en be ter gaan uitvoeren. De pass loopt al stukken be ter, zodat wij meer combinatievolleybalspel kun nen gaan spelen. In de voorbereiding hebben wij drie maal per week getraind en wij hebben twee maal zoveel oefenwedstrijden gespeeld dan de overige teams in de tweede divisie. De doelstel ling is handhaving en het spelpeil van de jeugdi ge talenten naar een hoger niveau brengen. De stap naar de tweede divisie is voor de jongeren groter dan ik had gedacht. Het is afwachten hoe het team zich gedraagt als de resultaten uitblij ven. De. mentale weerbaarheid is nog onvoldoen de, maar als deze spelers de tijd krijgen om te rij pen, ziet de toekomst voor het team er rooskleu rig uit," besluit een gedreven Van Rijthoven. Selectie: Jan-Kees Kluft, Jeroen Buyle, Memo Rozen dal, Mat van Wezel, Mark Niele, Roel Elshout, John vazn Trijp, Richard Lankhorst, Martijn Dieleman, Bastiaan Hendrikx. Competitie-indeling: Mikro Electro/SR, Tonegi- do/Voorburg, Hands Up, Rijnmond 2, Bouw markt/DOS, MVC, VTC Woerden 2, Alcom/Capelle 2, Schovocömca, WS'92, Hands Up, Delta. TWEEDE DIVISIE D JOLA/OLYMPUS Het Madese team trok zich na het vertrek van Nico Si mons en René Krijgsman en het stoppen van Dré van Opstal terug uit de eerste divisie. Chris Konings, de opvolger van Paul van Rijthoven, kon de selectie op peil brengen door de komst van Marcel van de Steen, Remco Zandberg, Rob Norbart en Mark Raaymakers. „De komst van de nieuwe mensen vergt een enorme aanpassing. Gelukkig kwam Hans van Rijthoven op zijn besluit terug om Olympus te verlaten. Door de la te terugtrekking zijn wi] niet ingedeeld bij Mikro Electro/SR zodat wij de streekderby mislopen. De vijf jongere spelers zijn zeer talentvol, maar zij moeten nog groeien/' zegt de Waspikse oefenmeester Chris Konings. Zijn overschakeling van de vrouwen naar de mannen verliep gemakkelijk. „De groep heeft vertrou wen in mij en ik werd onmiddellijk in de groep opge nomen. Het enthousiasme straalt van de groep af. De nieuwkomers zijn geaccepteerd. In de voorbereiding hebben wij drie maal per week getraind. Bovendien deden wij nog twee maal per week een uur aan krachttrai ning, zodat genoeg trainingsarbeid is verzet. Ik verwacht dan ook dat wij ons moeiteloos in de tweede divisie kunnen hand haven," besluit Konings. Selectie: Hans van Rijthoven, Arno Baecklant, Frans-Peter d'Hooghe, Paul Norbart, Johan Hagenaars, Martin van Groe zen, Marcel van de Steen, Remco Zandberg, Rob Norbart en Mark Raaijmakers. Competitie-indeling: Jola/Olympus, Orion 2, Peelpush, Sit- tardia, Hajraa, VoCASA 2, VCE/PSV, Jansen de Jong/HHC, EAVV 2, Polaris, Somas/Activia, HBC. DERDE DIVISIE F ATAK'55 Bij het Waspikse team stopten Rob van de Plas en Vincent van Mierlo om studieredenen. Uit eigen kweek kwamen San- der van Oversteeg en Remie de Hond over. Teambegeleider Marcel Berendse is gematigd optimistisch. „In de laatste we ken van de voorbereidingsfase begon de vorm te komen. Trainer/coach Hans Scheij had echter de pech dat Rutger Snels geblesseerd raakte. Dit scheelt een slok op een borrel, zodat de competitiestart afwachten is. Door de indeling in de derde divisie F hebben wij het voordeel van vele derbies. Dit kan voor het publiek aantrekkelijke wedstrijden opleveren. De selectie moet in de toekomst zeker uitgebreid worden met jeugdige spelers en ik verwacht dat enkele jongeren in de komende jaren zullen doorbreken. Wij zijn echter afhankelijk van de jongens uit Waspik en dit kan weieens een nadeel zijn. Toch hebben wij in de omgeving voorbeelden gezien dat clubs mensen van buitenaf aantrekken. Op de lange duur trekken deze verenigingen aan het kortste einde. Atak'55 mag voor mij een Waspikse club blijven," zegt Berendse. Selectie: John Kottier, Arno de Hond (2X), Martin Muller, Niek Smits, Maurice van Gorp, Jeroen van Oversteeg, Rutger Snels, Sander van Oversteeg en Remie de Hond. SET UP Het gepromoveerde Set Up gaat mogelijk weer een cyclus van drie jaar in de derde divisie tegemoet. Het Prinsenbeekse team degradeerde drie jaar geleden vanuit de derde divisie naar de promotieklasse. Set Up had voordien drie jaar promotieklasse en drie jaar derde divisie ge speeld, zodat het Prinsenbeekse team heen en weer zweeft tussen de derde divisie en de promotieklasse. De promovendus zag Cor Taks en Rob Hoefs vertrek ken, maar kreeg versterking van drie spelers. Hale wijn Moren kwam over van TDK/Brevok 2. Wilfried Krijnen kwam van het Culemborgse Shot en de 17-ja- rige Michel Sturms brak door uit de eigen jeugdoplei ding. „Wij hebben niet veel talentvolle jongens, maar toch wil ik de aanwezige jeugd langzaam maar zeker inbouwen," zegt trainer/coach Piet Zweegers. De voorbereiding verliep goed en Zweegers is derhalve optimistisch gestemd. „De nieuwe spelers passen zich goed aan. Tijdens de trainingen worden veel aandacht geschonken aan de pass, omdat het aanvalsspel iets sneller en gevarieerder met diverse combinaties ge speeld moet gaan worden. De doelstelling is een plaats in de derde divisie veilig stellen en geleidelijk de jeugd in het team inpassen," besluit een vastberaden Zwee gers. Selectie: Ronald van Meer, Jeroen Tepas, Ger Lagen dijk, Niels Eshof, Floran Zweegers, Frank Lagendijk, Ferd Schelleman, Halewijn Morene, Wilfried Krijnen en Michiel Sturms. MIKRO ELECTRO/SR Trainer/coach Jan Bakker zag de selectie van het tweede team uitgedund door het vertrek van Eric Koppelaar, Kees Vrieswijk, en de overgang van John van Trijp en Roel Elshout naar het eerste team. Tegen over hun vertrek staat de komst van de uit eigen kweek afkomstige Guy Otten, Jan van de Wijngaard, Jan-Willem Schoone en Erwin Dieleman. „De nieuwe groep heeft zich in de voorbéreiding voorbeeldig ge manifesteerd. De spelers zijn gemotiveerd en ontzettend leergierig. De oefenwedstrijden zijn goed verlopen. Dit geeft de burger moed. Wij moeten zeker in staat worden geacht ons moeiteloos te handhaven. De talentvolle spelers ontwikkelen zich goed en ik verwacht dat zij dit sei zoen kunnen doorbreken en kunnen uitgroeien tot vol waardige derde divisiespelers. Vorig seizoen hadden wij een wisselvallig seizoen ach ter de rug, omdat wij steeds spelers aan het eerste team moesten afstaan. Ik hoop dat dit dit seizoen niet noodzakelijk is. De samenwerking tussen Paul van Rijthoven en mij is perfect. De huidige groep is een leuk stel Er is goed mee te werken en ik verwacht veel van het komende seizoen," zegt een optimistische Bakker. Selectie: Lennart Goeyers, Ronnie van Ostaayen, Jan Reinders, Pierre van Essen, Henny van de Straat, Jan- Willem Schoone, Guy Otten, Jan van de Wijngaard, Erwin Dieleman. TDK/BREVOK 2 Het Bredase team zag trainer/coach Guillermo Bogers vertrekken naar het tweede vrouwenteam van de club. De nieuwe trainer Ceciel Driesen bleef plotseling weg, zodat het team nog op zoek is naar een nieuwe trai ner/coach. Ook boette het team aan kracht in door het vertrek van Bastiaan Hendrikx. De Bredanaars hopen zich zonder probleem te hand haven in de derde divisie Selectie: John Brink, Victor Mabelis, Nico Klooster man, Willem-Jan Trommelen, Robin Tersteeg, Frank Prinsen en Stefan Leferink. Competitie-indeling: Atak'55, Set Up, Mikro Elec tro/SR 2, TDK/Brevok 2, Rijnmond 4, Jeans Cen tre/ER, Van Tartwijk/VCH, Wea/Mevo'80, WS'92 2, Odulphus, Morres Hulst, YVC. t

de Stem | 1994 | | pagina 9