inoni Duidelijke opleving BV Oostburg Topschutter met zeven goals Scheldesport is teleurgesteld u |i i SL 0 1 m a Harm Rietjens schiet met scherp bij het Hulster HW'24 Doordenkers zitten bij Interpolis f ITËSTEM SPORT ZEELAND B2 Jeugd kent weer opbloei in West-Zeeuws-Vlaanderen Laatste acht in bekerstrijd van ZVA bekend de Vijver in wielerploeg Zeeuws-Vlaanderen Start basketbalseizoen zonder seniorenteam vrouwen Basketbalseizoen van start Voorwaarts mikt op jeugdspelers INTERPOLIS® SCHAAKRUBRIEK k k A fa k A Wf A A A Kasparov weer imponerend Indeling basketbalcompetitie Stonedunkers levert ZWaar in men verwachten ze zelf met 1994 X S kijken, anders gelooft u aij onze dealers. 127.950.- PRIJZEN INCL. BTW EN BPM, EXCL RMEER NAAR DE GUNSTIGE LEASETARIE- |KT VAN HYUNDAI MOTOR COMPANY. lERELDMERK VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1994 [E oerdegelijke 2-koppenrecor- lefe 4-koppenrecorder met ergave. En natuurlijk alles el is verkrijgbaar in diverse zonder PDC en ShowView. st. Met of zonder LCD- Jw Akai-handelaar kan u er ertellen. H E B E S T G 816, VSG 2160. Prijzen vanaf 599r 010-42 46 555. an onze basketbalmedewerker iadzand - De Oostburgse Uetbalvereniging, die ooral veel leden in Breskens vgeft 'en de competitiewed- Jnjden in Cadzand speelt, «et de toekomst weer positief eeemoet. De jeugd kent weer 1 gelukkige opbloei in ji/est-Zeeuws-Vlaanderen en «et het aantrekken van en- [housiaste oud-leden krijgt iet kader weer vorm. Oostburg-vedette Marga van je'Vijver: „Eindelijk hebben we weer een vrouwenteam in de competitie. Lisa Leunis is terug gekomen na een jaar Voorwaarts en samen met een zestal jonge meiden is bezig zijn met basket bal het belangrijkste doel. Vori ge jaren werd er alleen getraind, maar toen we vroegen om com petitie te gaan spelen was het enthousiasme groot. Natuurlijk spelen Lisa en ik in dienst van de jeugd, maar zodoende trek ken wij de kar, de rest komt later wel. De opbloei bij Oostburg kent zijn oorzaak in de jeugd. Han Moerman kwam terug bij de club om de jongens-passerellen te gaan trainen. Het basketbal zit hem nog steeds in het bloed en als geen ander kan hij dat op deze jongens overbrengen. Ook de kadetten zijn geweldig gemo tiveerd. Ze hebben een jaar kei hard getraind en wat toernooi- tjes gespeeld. Ze zijn toe aan de competitie, want ze zijn bloedfa- natiek. Ook bij de meisjes gaat het goed. Een twaalftal kadetten en junioren hebben vorig jaar de nodige ervaring opgedaan. Toen Rob Kay een cursus over basket baltechnieken kwam geven wa ren ze zeer leergierig. Voor de begeleiding van de jeugd zal er steeds iemand met de nodige ervaring meegaan, maar hier moeten we ook een beroep doen op de ouders. Onze mannenploeg kan geen te genvallers gebruiken dit seizoen'. Zonder nieuwkomers blijft de kern van zes spelers te klein. De kadetten zijn nog te jong. Zij moeten fysiek groeien en sterker worden en zullen dan hopelijk de komende jaren voor doorstro ming zorgen. We hebben de hoop de afgelopen jaren niet verloren en met het nodige geduld krijgen we Oostburg weer vast op de rails. De terugkomst van Mark de Jaeger en Han Moerman zijn heel belangrijk voor het gezich van BV Oostburg en toont de juiste spirit voor de toekomst." Kan onze verslaggever Ton Koomen Hulst - „Ik ben op 15 juli getrouwd. Met Ines, van Italiaanse afkomst. Misschien heb ik daardoor het nodige temperament gekregen, want het gaat dit seizoen geweldig goed," zegt Harm Rietjens lachend. 25-jarige Koewachtenaar stoorde als spitsspeler van KN- ffl-zondagtweedeklasser gW'24 uit Hulst zeven keer in mee duels. In de met 0-3 gewon nen uitwedstrijd tegen MOC'17 aam hij alle Hulster goals voor i rekening en afgelopen zon- thuis tegen RKTVV (winst ir HW'24 met 7-2) kanjerde administratieve medewerker bij Morres er vier tegen de Til- burgse touwen. Dat belooft wat voor de Hulstenaren dit sei zoen.... En de doelpuntenhonger van Rietjens is nog lang niet gestild. „Al is het spijtig dat ik zondag in Kaatsheuvel tegen DESK niet van de partij kan zijn. Ik heb op ongelukkige wijze 'iele gele kaarten geïncasseerd dat betekent dat ik één wed- strijd vanaf de zijlijn mag vol- i. Akelig, maar waar." Zeven jaar geleden werd Harm Rietjens, samen met zijn twee oudere broer Dennis, een 'puike verdediger, die volgende maand in het huwelijksbootje stapt met een Sluiskilse schone, tor HW'24 ingelijfd. Dit nadat Harm Rietjens op 17-jarige leef tijd in het eerste team van Koe wacht, zijn geboorte- en huidige woonplaats, had gedebuteerd en meteen met 17 doelpunten top schutter werd en winnaar van de iel begeerde Zilveren Stem- schoen. Zijn voetbalkwaiiteiten waren in Hulst niet onopgemerkt De transfer van de Rietjens werd in de Reynaertstad met gejuich be groet. Lui Goedlachse Harm Rietjens heeft geen moment spijt gehad van die overstap. „Ze vonden me in Koe vacht een luie voetballer. Met weinig inzet. Ik moest het duide- Van onze sportmedewerker bei - De laatste acht teams in de strijd om de zaalvoetbalbeker ui het rayon Axel zijn bekend. Deze week werden de laatste duels in de voorronden gespeeld en kon de balans worden opge maakt. ®t poule A kwamen Marine Service en V-Deco als winnaar tevoorschijn. In de B-poule wa- ten dat Primus/Pluym en Breda Bar. In poule C waren IZV 1 en Gemeente de sterkste ploegen en ju poule D ging die eer naar Disco Love 2 en De Pooter/ Koole. Laatstgenoemde formatie kwali ficeerde zich door deze week met '2-6 van De Ruyter en met 9-7 van Engelhard te winnen. IZV Pakte de laatst benodigde punt jes in het duel met Den Doelder ('2-5) en Disco Love 2 deed dat door Steelant met 7-3 te klop pen In de overige duels won Ratjetoe met 7-9 van Van Alten klopte Cysouw opponent «oomchemie met 6-1. "e volgende bekerronde staat voor februari 1995 op de rol. De competitie begint maandag 26 september. "en onze sportmedewerker "f'PPme - Ab Verplanke, P oegleider van de wielervereni- jfing Zeeuws-Vlaanderen, moest Zljn formatie voor de nationa le ciubkampioenschappen in hengen n°g wi^ziging aan" fcny van Cadsand, uit de oe van de Toekomst geko- n.,,met een keelontsteking, l Üde zich af en Frank Gom- za^i,m?est het weRens werk- trif.?16 af laten weten. Pa- ZRt i de Vi'ver maakt nu het «tel compleet. Verder bestaat DaS, r,ujt: Patrick van Passel, Goetk ubbe'dam, Karei van ethem, Peter Mol en Martin «eJaeger. lijk van mijn scorend vermogen hebben. Dat is veel veranderd. Ik ben, al zeg ik- het zelf, meer een complete voetballer geworden. Dat komt door het perfecte sfeertje hier in Hulst. Ik voel me er thuis. Het publiek, iedere thuiswedstrijd wel zo'n vijfhon derd bezoekers en nog meer bij de toppers, leeft geweldig mee en onder trainer Paul Telussa is het heel prettig werken. Die geeft je zelfvertrouwen, is een vakman, die weet waar hij over praat. Ik heb ook onder trainers als Ge orge de Block en Rinus Zegers gewerkt, maar Telussa springt er duidelijk uit. Hij heeft van HW'24 een hechte eenheid ge maakt. We trainen nu twee keer per week, op dinsdag- en vrijdaga vond. Vorig seizoen was dat drie keer. In overleg met de trainer is dat teruggedraaid tot twee keer, want we zaten er eind vorig seizoen volledig doorheen. Daar om misten we ook de kans op promotie in de nacompetitie. We waren opgebrand, al hadden we puur pech in de reguliere compe titie. We verloren vorig seizoen slechts één wedstrijd, tegen WSC. Juist dat team maakte in de laatste drie wedstrijden geen fout meer en daardoor grepen we net naast de hoofdprijs. Jam mer, maar we gaan dit seizoen de zaak recht trekken. Daar zul len we alles aan doen, al hadden we een slechte competitiestart, met thuis 1-2-verlies tegen SC Gastel," St.-Niklaas De schutterskwaliteiten van Harm Rietjens, die al veel heeft meegemaakt met de Hulstenaren - degradaties en promoties - ble ven ook niet onopgemerkt in de regio en over de grens. „Zowel Dennis als mijn persoontje heeft de kans gehad om bij het Bel gische St.-Niklaas, uitkomend in de tweede klasse van het betaald voetbal, te gaan spelen. We heb ben er twee jaar geleden enkele proefwedstrijden gespeeld en kregen een éénjarig A-contract voorgelegd. We hebben toen ech ter besloten om het niet te doen. We voelden ons thuis in Hulst. Ook Hoek heeft bij me aan de bel getrokken, maar ik voel me niet zo aangetrokken tot een zaterdagclub. Toch, nu ik me zo lekker in mijn vel voel, zeven doelpunten heb gescoord in drie duels, ben ik weer anders gaan denken. Ik ben nu getrouwd, 25 jaar en als er een betaalde club interesse toont, zou ik dat se rieus overwegen. Mits het een perfect aanbod is uiteraard. Ik ben er nu in ieder geval niet vies meer van." Wat Harm Rietjens, die in de aanval van de Hulstenaren 'zwerft' samen met Carlo Blom- maert en de achter dit duo ope rerende Angelo Verbraeken, vooral treft is de mentaliteit van het huidige HW'24. „Mentaal zijn we stuk voor stuk veel ster ker geworden. In het verleden lieten we de kopjes nogal snel hangen ais we op achterstand kamen te staan. Dat is verleden tijd. Vooral een verdienste van Paul Telussa, die ons dat heeft bijgebracht. We knokken voor eikaar, zijn elke wedstrijd bereid tot het uiterste te gaan. Bewijs is ook wel dat we compleet geble ven zijn na het vorige seizoen. Alleen rechtshalf Jan Leendertse is naar het Belgische Melsele vertrokken. De rest van de selec tie bleef. Telussa heeft een prachtig team samengesmeed. Nam mannen als Jurjen Swiers van Middelburg mee en aanwinsten als Werner Blanckaert en Peter van Dorsse- laer van STEEN. Ik weet zeker dat HW'24 hoge ogen zal gooien dit seizoen. De misstap tegen SC Gastel zijn we vergeten. In dat duel speelden we te behoudend. Dat zal niet meer gebeuren," stelt goaltjesdief Harm Rietjens, ieder seizoen goed voor een fiks aantal doelpunten, optimistisch. Als het aan Harm Rietjens ligt, worden het er dit seizoen een recordaantal. De tegenstanders zijn gewaarschuwd. De Bel gische scouts eveneens Harm Rietjens (rechts) wacht op een voorzet van Angelo Verbraecken. FOTO CAMILE SCHEISTRAETE Van onze basketbalmedewerker Peter Janse Terneuzen - Scheldesport is en blijft de toonaangevende basketbalvereniging in Zeeuws-Vlaanderen. De am bitieuze club dokterde vorig jaar een driejarenplan uit. Het tactische concept moest duidelijke vruchten gaan af werpen waarbij qua tech nisch kader een duidelijke eenduidige lijn werd beoogd in al de gelederen. De club staat nog steeds volledig achter het beleidsplan maar zag een aantal doelstellingen van vo rig jaar niet verwezenlijkt wor den: zowel de mannen als de vrouwen degradeerden uit de overgangsklasse en de jongens junioren misten nipt de promotie naar de hoofdklasse. Scheldes port likte de wonden en zette de trein terug op de rails. Net voor het 'begin van de competitie kreeg men echter een nieuwe teleurstelling te verwerken. De club heeft noodgedwongen het vrouwenteam teruggetrokken en zal dus niet in de competitie vertegenwoordigd zijn. Voorzitter Erik Beumer spreekt van de grootste teleurstelling in de historie van Scheldesport: „Machteloos toezien hoe een se lectie verdwijnt is wrang. Het raakt mijn persoonlijke ziel en is tijdens mijn periode als voorzit ter de zwaarste klap tot nu toe. Het is een hele slechte zaak voor de vereniging en het werpt je onherroepelijk terug in de tijd." De kersverse vader van een ge zonde zoon geeft vervolgens aan dat het vrouwenbasketbal lande lijk in een diep dal zit. Hij zegt: „Nationaal is een totale promo tie-divisie weggevallen en in het zuiden van het land zit het vrou wenbasketbal reeds lang in het Door onze basketbalmedewerker Peter Janse Terneuzen - Na een lange vakantieperiode gaat vrijdag 30 september het nieuwe basketbalseizoen officieel van start. De kern Zeeland begint reeds een week eerder. Zeeuws- Vlaanderen wordt ook dit seizoen vertegenwoordigd door vier verenigingen. Scheldesport uit Terneuzen heeft acht teams ingeschreven. Grote afwezige is het vrouwen-senio renteam. BV Oostburg kan gelukkig wel weer beschikken over een vrouwenploeg en heeft in totaal vijf teams in competitie. Voorwaarts uit Axel heeft vier teams waarbij nog steeds de mannen ontbreken. Hekkesluiter is Stone- dunkers uit St.-Jansteen. Met alleen een jongens-junio renteam ligt het accent daar op de jeugd. Van onze basketbalmedewerker Axel - Voorwaarts opent het nieuwe seizoen met vier inge schreven teams, waarbij het accent vooralsnog volledig op de jeugd ligt. Van jong naar oud laat Evelien de Vries alle teams de revue passeren. Ze zegt: „De groep mini's is momenteel te klein. Onze instuif in de herfstvakantie moet de groep van acht spelertjes uitbreiden, want nu is de basis te klein voor onze vereniging. De jongens-passerellen staan in de kijker. Dit zijn voor het grootste deel de mini's van vorig jaar. We hebben erg veel vertrouwen in deze groep. Ze zijn erg sterk ondanks hun jonge leeftijd en de doorstroming naar boven toe blijft doorgaan. Met onze jongens gaat het erg goed. We hadden op het eind van vorig seizoen gehoopt op een seniorenteam, maar de oudste jongens zijn vertrokken naar Scheldesport. Zonder mannenteam kunnen wij ze eenvoudig niet behouden voor de club. Er is momenteel nog één junior van 17 jaar, maar die speelt met dispensatie bij de kadetten. Ons jongens-kadettenteam is een zeer potentiële groep van veertien spelers. Te veel voor een team, te weinig voor twee teams. De jongens vormen momenteel het gezicht van onze club. De vrouwenploeg heeft twee speelsters verloren in vergelijking met vorig seizoen. Het totaal komt hierdoor op acht. We zullen het nog zwaarder krijgen dan voorheen, want we zijn ook onze spelverdeel- ster verloren. De groep als geheel heeft niet zo gek veel speelerva- ring, maar het enthousiasme is er niet minder om Manon Kotvis en Sofie Martens zijn de enige meisjes die met de vrouwen meespelen. De middenmoot is het doel en dat zal al moeilijk genoeg zijn." slop. De enige uitzondering is de regio Walcheren, waar Vlissin- gen nog geen problemen kent. We moeten wachten op de terug keer van bepaalde speelsters en eventueel aangevuld met vier ju nioren kunnen we halverwege toch weer een team in de eerste klasse inschrijven. We hebben een tweede vrouwenteam dat al leen traint en geen competitie speelt." Wijzigingen De mannen zijn ook dit seizoen weer ingedeeld in vier teams ook al zijn er behoorlijk wat wijzi gingen. Erik Beumer: „Er zijn twee teams ingedeeld in de nieu we eerste klasse van de rayon competitie. Deze ploegen herber gen alleen nog jeugd. Onder lei ding van Peter Vaal wordt er op basis van kwaliteit een splisting gemaakt. De jeugd is prima doorgestroomd en met hen wordt er iets nieuws opgebouwd. Het wordt afwachten wat deze nieuwe klasse ons gaat brengen. De helft zijn Brabantse ploegen en traditiegetrouw is het niveau iets hoger als in Zeeland. Onze jonge teams kunnen zich nu met hen gaan meten. We hebben ver trouwen en onze hoop is geves tigd op een snelle promotie naar de overgangsklasse. Het derde team herbergt de nodige erva ring en zal in de top van de eerste klasse van Zeeland mee draaien. Het vierde team is het recreantenteam. (ADVERTENTIE) Ook tijdens het 18e Interpolis Wereldschaaktoernooi. Van 9 tim 30 september in Tilburg. Grootmeester in verzekeren Eindelijk is Kasparov er weer in geslaagd om een sterk bezet toernooi ongedeeld te win nen. Laatst in Novgorod moest hij Ivantsjoek naast zich duiden en dit keer, in Horgen (nabij Zürich), kon hij aanvankelijk ook Alexej Sjirov niet van zich afschud den. Voor aanvang van het onderlinge duel in de negende ronde hadden beide kempha nen zes punten verzameld. Kasparov - Sjirov 1. e2-e4 c7-c5; 2. Pgl f3 e7-e6; 3. d2-d4 e5xd4; 4. Pf3xd4 Pg8 - f6; 5. Pbl c3 Pb8 - c6; 6. Pd4-b5 d7-d6; 7. Lel - f4 eó - e5; 8. Lf4 - g5 a7 - a6; 9. Pb5 a3 b7-b5; 10. Pc3-d5 Lf8 - e7; 11. Lg5xf6 Le7xf6; 12. c2-c3 Zo speelde Kasparov het enkele weken geleden in Novgorod ook tegen Kramnik, die toen met 12. 0-0; verschrikkelijk in de pan werd gehakt. 12. Lc8-b7; 13. Pa3-c2 Pc6-b8; Dit is al jaar en dag het stokpaardje van Sjirov. 14. a2-a4 b5xa4; 15. Talxa4 Pb8 - d7; 16. Ta4-b4! Een nieuwe zet speciaal voor deze gelegenheid. 16. Pd7-c5; 17. Tb4xb7ü Ronduit verbluf fend. 17. Pc5xb7; 18. b2-b4 Nagelt het zwarte paard aan b7. 18. Lf6-g5; 19. Pc2-a3 O-O; 20. Pa3 c4 a6-a5; 21. Lfl-d3 a5xb4; 22. c3xb4 Door Theo Hommeles H| gir r - 11111 Het is gedaan. Er is voor zwart geen zinnige zet meer te bedenken. Door toch stug door te spelen, gunt Sjirov het publiek nog een demonstratie van Kasparovs techniek. 22. Dd8 - b8; 23. h2-h4 Lg5-h6; 24. Pc4-b6 Ta8-a2; 25. O-O Ta2-d2; 26. Ddl-f3 Db8 - a7; 27. Pb6-d7 Pb7-d8; Dit ver liest de kwaliteit. Het is in eik geval beter dan 27.Td8; 28. Pe7+ Kh8; 29. Dxf7 Txd3; 30. Pf8 Da2; 31. Dxa2 Txf8; 32. Da6. 28. Pd7xf8 Kg8xf8; 29. b4- b5 Da7-a3; 30. DB-f5 Dreigt vernietigend Dd7. 30. Kf8-e8; 31. Ld3-c4 Td2 - c2; 32. Df5xh7 Tc2xc4; 33. Dh7-g8+ Ke8-d7; 34. Pd5-b6+ Kd7-e7; 35. Pb6xc4 Da3 - c5; 36. Tfl - al Dc5 - d4; 37. Tal - a3 Lh6-cl; 38. Pc4-e3 Zwart geeft het op. 38. Lxe3; 39. Txe3 verliest geruisloos en 38. gó: 39. Pd5+ Kd7; 40. Tc3 Ddl+; 41. Kh2 Lf4+; 42. g3 Lxg3+; is niet netjes. In korte tijd heeft Kasparov enkele daverende klappen toegediend aan deze speelwij ze. de zogenaamde Sveshni- kov-variant van het Siciliaans. Tien. vijftien jaar geleden werd deze opzet als dubieus beschouwd, terwijl hij juist in de laatste jaren gerehabili teerd scheen. De belangrijk ste promotor van het hele systeem, Jevgeni Sveshnikov zelf, is na jarenlang wachten op de kans om 'zijn' variant tegen Kasparov te mogen uit proberen alvast wijselijk over gestapt op 4.e7-e5. Scheldesport-voorzitter Eric Beumer: „Machteloos toezien hoe de vrouwenselectie ver dwijnt, is wrang. FOTO ERIK OSSEWAARDE De jeugd en met name de jon gens loopt als een trein. Drie jaar terug hebben we met het studententeam onze jeugd in Terneuzen gehouden en dat werpt nu zijn vruchten af. Ze hebben duidelijk een voortrek kersfunctie en zijn volledig geïn tegreerd in het verenigingswerk. Ad Kimenai traint de junioren. Ook de kadetten zitten in deze groep waarop vooralsnog geen prestatiedrang wordt gelegd. Onze passerellen worden ge traind door Maureen Vaal. Een leuke en brede selectie waar veel toekomst in zit. Stella Hozee is dispensatie verleend en is het enige meisje in de groep. Maar ten Hozee traint de mini's. Een redelijke aanwas van vooral meisjes is goed voor de passerel len en kadetten van volgend sei zoen. Ook dit jaar zullen zo'n twintig kleuters twee keer per maand een toernooi spelen." De Scheldesport-voorzitter is te recht trots op de invulling van de jongens- en mannenselecties en ook de twee recreantenteams blijven uniek. Het vrouwenbas ketbal wordt helaas een zware dobber. Beumer: „Zonder jeugd is er geen doorstroming en dat resultaat ondervinden we nu aan den lijve." Van onze basketbalmedewerker Terneuzen - De indeling van de basketbalcompetitie voor het seizoen 1994-1995 ziet er als volgt uit: RAYON MANNEN Hoofdklasse: Tantalus 1, Ardito 1, Springfield 1, Deurne Pioniers 1, Virtus 2, AA Drink Flyers 1, Shoerama/Starz 1, Attacus 1, Pendragon 1, Archers 1, Eindhoven 1, Jumping Crabs 1. Overgangsklasse A: Kruiskamp 1, Black Eagles 1, Vlissingen 1, Filtech Five 1, Flash 1, Heerbaan Pioniers 1, Heerbaan Pioniers 2, Beltistos 1, JRC 1, Eastwood Tigers 1, ELBC 1, SVH 1. Overgangsklasse B: BSM 1, PSV/Almonte 2, Springfield 2, Kepu Stars 1, Dunatos 1, Bladel 1, Rush Foto Vakman 1, OBC 1, Quo Vadis D/G 1, BC Moons 1, Peelland BC 1, Gennep Cougars 1. Eerste klasse A: Scheldesport 1, Scheldesport 2, Souburg 1, Mara thon 1, Dynamo 1, Vossenberg 1, Heerbaan Pioniers 3, Blauw Wit 1, Volharding 1, Vlissingen 2, Simple Dribble 1, Jumping Crabs 2. Eerste klasse B: AA Drink Flyers 2, WSC 2, Vlijmscherp 1, Flash 2, Waldric 1, Canoe Jeans 3, Schijndel 1, Biks Shots 1, Filtech Five 2, Virtus 3, Go Getter 1, Beltistos 2. Eerste klasse C: Lieshout 1, Jink/van Hooft 1, Vido 1, BBC 1, Tiboria 1, Yellow Sox 1, Tantalus 2, Attacus 2, Venlo Sport 1, Octopus 1, Aalst Waalre 1, BV Rooi 1. Eerste klasse D: Olympic 1, Kimbria 1, Jumping Giants 1, Kepu Stars 2, TSM All Stars 1, Bumpers 1, Laneche C.BSW 3, Aeternitas 1, Braggarts 2, Laneche C.BSW 4, Kimbria 2, Springfield '75 1. VROUWEN Hoofdklasse: Lieshout l,Aalst-Waalre 1, Volharding 1, Filtech Five 1, Virtus 1, Dunatos 1, Schijndel 1, WSC 2, Braggarts 1, PSV/Almonte 2, BSW/Quo Vadis 1, Kepu Stars 1. Overgangsklasse A: Fake 1, Ardito 1, Pendragon 1, Waldric 1, Dynamo 1, ELBC 1, Souburg 1, OBC 1, WSC 3, Virtus 2, Agon 1, Vossenberg 1. Overgangsklasse B: Erp 2, Black Eagles 1, JRC 1, Jink/Tenderfeet 1, Flash 1, Kimbria 1, Erp 1, BC Moons/Conbrio 1, Braggarts 2, BSW/Quo Vadis 1, Springfield'75 1, Bumpers 1. JONGENS JUNIOREN Hoofdklasse: AA Drink Flyers 1, Black Eagles 1, Vlissingen 1,-Virtus 1, Flash 1, AA Drink Flyers 2, Heerbaan Pioniers 1, Beltistos 1, BC Moons/Conbrio 1, Laneche C.BSW 1, Dunatos 1, SVH 1. KADETTEN Hoofdklasse A: AA Drink Flyers 1, AA Drink Flyers 2, WSC 1, Vlissingen 1, Jumping Crabs 1, ELBC 1, Heerbaan Pioniers 1, Agathos 1, Red Jumpers 1, Blauw Wit 1, Eastwood Tigers 1, Vossenberg 1. Hoofdklasse B: Bladel 1, Black Eagles 1, Canoe Jeans 1, Deurne Pioniers 1, Flash 1, EBCG 1, Filtech Five 1, PSV/Almonte 1, Quo Vadis D/G 1, Laneche C.BSW 1, BC Moons/Conbrio 1, SVH 1. MEISJES JUNIOREN Hoofdklasse: SV/Almonte 1, Quo Vadis D/G 1, JRC 1, Eastwood Tigers 1, Flash 1, Springfield 1. KERN ZEELAND MANNEN Eerste klasse: Oostburg 1, Scheldesport 3, Volharding 2, Volharding 3, Dynamo 2, Marathon 2, Souburg 2, Smokkelhoek 1, Mevo'80 1, Mevo'80 2. VROUWEN Eerste klasse: Oostburg 1, Voorwaarts 1, Volharding 2, Marathon 1, Marathon 2, Souburg 2, Smokkelhoek 1. JONGENS Junioren: Volharding 1, Volharding 2, Scheldesport 1, Stonedunkers 2, Souburg 1, Marathon 1, Dynamo'70 1. Kadetten eerste klasse: Volharding 1, Marathon 1, Souburg 1, Voorwaarts 1, Dynamo'70 1. Kadetten tweede klasse: Oostburg 1, Marathon 2, Souburg 2, Dynamo'70 2, Smokkelhoek 1, Smokkelhoek 2. Passerelle eerste klasse: Scheldesport 1, Volharding 1, Marathon 1, Souburg 1, Dynamo'70 1,Smokkelhoek 1. Passerelle tweede klasse: Oostburg 1, Voorwaarts 1, Volharding 2, Marathon 2, Souburg 2, Dynamo'70 2,Smokkelhoek 2. MEISJES Junioren: Oostburg 1, Marathon 1, Souburg 1, Vlissingen 2, Dyna mo'70 1. Gemengd mini's: Marathon 1, Marathon 2, Marathon 3, Scheldesport 1, Souburg 1, Souburg 2, Smokkelhoek 1, Voorwaarts 1. Van onze basketbalmedewerker Hulst/St.-Jansteen - Met slechts één ingeschreven team in de competitie heeft Stonedunkers uit Groot-Hulst zwaar ingele verd ten opzichte van de overige Zeeuws-Vlaamse basketbal clubs. Voorzitter Remy Vlegels blijft echter vast overtuigd van de doelstellingen van zijn club: „Ie dereen die wil basketballen bij Stonedunkers moet daar de gele genheid voor krijgen. Je vraagt je echter wel eens af of je wel gehoord wordt. Met de gemeente zijn we reeds lang in onderhan- deling voor het zogenaamde pleintjesbasketbal, maar je krijgt het idee dat je meer wordt tegengewerkt. De kraan blijft dicht en zonder bijdrage krijg je niets van de grond. Ook buiten het verenigingsgebeuren is het stil. We hebben onder onze leden een aantal meisjes, maar de op komst is minimaal. Natuurlijk weten we dat dit een regionaal en zelfs een landelijk probleem is, maar het contrast met de jongens is groot. Gelukkig ligt hier ons toekomstperspectief. We hebben nu negen kadetten en tegen het eind van dit jaar zullen ze ingeschreven worden voor de competitie. In de tussentijd krij gen ze de tijd om de nodige ervaring op te doen. Het enige competitieteam is vooralsnog die van de jongens junioren. Deze elf super enthou siaste kerels variëren in de leef tijd van 15 tot 18 jaar. Onder leiding van Dik Busch willen deze jongens graag verder ko- de"bèsïènvmee te kunnen doen. Hopelijk kunnen we ze behou den voor de komende jaren, zo dat we weer een seniorenploeg kunnen inschrijven, maar de stu dies zorgen meestal voor de be kende uittocht." Op de vraag wat de grote wens van Stonedunkers is, antwoordt de voorzitter resoluut: 'meer le den'. Stonedunkers traint in St.-Jan- steen elke donderdag om 18.00 voor de kadetten en om 19.00 uur voor de junioren.

de Stem | 1994 | | pagina 9