Drie jubilea voor Kees van Eersel KEN theater WÊÊÊMmaam SPEELFILMS EXPOSITIES e stem ratie Haïti Antigone' van Anouilh in Hulst en St. Niklaas Theater in Vlaanderen \eldheer wordt monnik Stemmen klinken verder op Festival DE STEM CULTURELE AGENDA D3 Shakespeare als mime-comedy Fascinerend niemandsland 'Raining Stones' Van blokfluit tot hedendaags Trio Animato in Sluis Tuff Tunes in Porgy Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen volgende week Zeeuwse landschappen van Mes Meesterwerken van de Gotiek Pentekeningen in souterrain EPTEMBER 1994 ee beperkter geworden, ma, e inhoud aanzienlijk beter E jk eens wat ons is gelukt: nad' neratie van De Nieuwe Gid n Forum, van Barbarber en D wisor is er een club ontstas e de literatuur van de jarel gentig heeft bepaald: Arno runberg, Hermine Landvreuert aphne Meijer, Megghel Doe ina, Herman Franke, Chanta n Dam, Theodoor Holman anda Reisel, Maria Stahlie n Tetteroo, Ronald Giphart rik Vlaminck, Dirk van Weel' n, Eva Bentis, Joris Moens mela van Munster, Cees vai oore, Edwin Oostmeijer ésanne van Brederode, pau; erhuyck en Michiel Hanrath. les wat bij de gevestigde lite- ire tijdschriften niet kan, is ogelijk bij Zoetermeer. Een jdschrift dus tegen de 'ouwe romberen' die het nu voor hel ■eggen hebben. Een ding is 0n it moment duidelijk: met de omst van Zoetermeer kan de ezer zich weer behoorlijk erge- en en bij vlagen hartelijk la- hen, De Nederlandse literatuur eeft er een recalcitrante puber ijgekregen. Maar wel een ïntel- gente en dat is hoopgevend. VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1994 0 THEATER van Ivonne Lêx ■HL) SP^ a^s seizoensopener 35 september in Den Dullaert 1 Hulst, het toneelstuk 'Anti que' van Jean Anouilh in de Le van Ivonne Lex. Enkele Ja»en eerder, op 27 september, jgjjet ook te zien in de schouw ing in St.'Niklaas. 'Antigone' was de dochter van let Thebaanse koningspaar Oe- Mis en Iokaste Zij was de zus vanlsmene, Eteokles en Polynei- les. Antigone volgde haar vader Oedipus in ballingschap toen de- ,e er achter kwam dat hij met riin eigen moeder getrouwd was. gij stak zichzelf de ogen uit. jjteon (Frans Maas) neemt de macht over. Als de broers vol wassen zijn spreken zij' af ieder een jaar de regeren. Etookles houdt zich niet aan de afspraak. Polyneikos verzamelt daarom een leger en belegert de stad. Tijdens de gevechten wor den beide broers gedood. Kreon geeft Eteokles een staatsbegra- venis en laat de verrader Po lyneikos liggen als voer voor vogels en honden. Antigone ver zet zich tegen dit gebod en pro beert haar broer te begraven. Kreon laat haar opsluiten in een rotsgraf, waar zijn zelfmoord pleegt. Aanvang 20.15 uur. iZoeln het Panhuis en Frans Maas in 'Antigone'. FOTO MICHEL NOBLESSE eren lezen. Zelf is hij ook niet aar school gegaan maar zijn zusje heeft hem een paar letters geleerd. De boeken die voor het onderwijs gebruikt worden, he ten 'een beetje zout'. Zout is het enige waarmee zombies uit hun lijdzame slavenbestaan verlost worden, hun ogen gaan erdoor open. Op een dag wordt Djo gekidnapt en verkocht aan een Domini caanse landeigenaar. Hij moet rietsuiker kappen, zoals talloze andere slaven. Pas na drie jaar kan Djo ontsnappen en vindt hi) Titid terug. Hij helpt de priester in de verkiezingscampagne, dan valt de Macoute het tehuis aan en vermoorden Djo's beste vriend, zelf raakt hij zwaar ge wond. Djo is het symbool voor een aardse, praktische aanpak van het leven. Jeremie daarentegen denkt dat ze haar land het beste helpt door het geloof en onderwijs, maar eigenlijk is het een vlucht uit de werkelijkheid. Daar komt ze achter als bij de verkiezingen van 1987 minstens 17 mensen worden vermoord in het stemlo kaal waar zij ook is. Braaf doen wat de koude .buurman in het noorden, Amerika, wil, levert al leen een papieren democratie op. De echte democratie moet je ver overen met gevaar voor eigen leven. Eigenlijk zijn beide soor ten van aanpak nodig, sugge reert Temple, net als de katho lieke kerk pas geloofwaardig wordt voor de Haïtianen als hun eigen oorspronkelijke geloof daarnaast blijft bestaan. Jeremie's bezoeken aan Djo be ginnen met korte stukjes waarin Djo's toestand ter sprake komt Die alinea's doen wat gekunsteld aan en voegen eigenlijk weinig toe aan het verhaal dat op zien van begin tot eind boeit. Een beetje zout is een waardevol boek over jongeren die de moed en de fantasie hebben in opstand te komen tegen onderdrukking- Het geeft je ook een verhelde rend en kleurrijk beeld van Hai- ti. I F.R. Temple: 'Een beetje, zout Uitg. Querido, prijs f 27.50, vana 13 jaar. n beetje zout'. KHET Raamtheater in Antwer pen wordt tot 16 oktober op woensdag tot zondag en op zon- dag (15.00 uur) de Schommel van Edna Mazya gespeeld. In het stuk. dat gebaseerd is op ware ieiten, zoekt Cindy het gezel schap van vier buurjongens. De jongeren dagen elkaar uit. Het meisje doet stoer en danst met overgave, ze laat zich blinddoe ken en zegt geen angst te heb ben. Aan Jiet einde van de avond zal ze misbruikt en bang zijn en emotioneel gewond voor het le ven. In 't Klem Raamtheater speelt Nora Tilley de rol van Amanda in het spel 'Amanda en de widowmaker' van Walter van den Broeck. Amanda is Spaans sprekend en getrouwd met een Belg die werkt voor een reisbu reau. Het huwelijk is geen succes en na 25 jaar bereidt Amanda ach voor op de jaarlijkse recep tie op de ambassade. Die dag trekt het hoertje Carmen bij hen in. Een driehoeksverhouding met de bekende moeilijkheden. Woensdag tot zaterdag, tot 30 oktober. Gent/Brugge In het NTG op de Minnemeers 8 in Gent loopt de productie 'On weer in de Tropen' van Tom lanoye in de regie van Bogaerts Van Laere. Een stuk met een cynisch tintje. Tot 23 oktober van donderdag tot zondag. Aan vang 19.30 uur. In het KNSgebouw aan het St. Baafsplein in Gent speelt het NTG 'Een ideale echtgenoot' van O. Wilde van 28 september tot 30 oktober met dezelfde aan vangstijden en om 15.00 uur op zondag. In de stadsschouwburg in Brug ge speelt Theater Antigone op donderdag 29 september 'Mem Kampf' van Georg Tabori. Aanvang 20.00 uur, tenzij anders vermeld. BIJNA 400 jaar na de creatie van Shakespeare's 'Romeo and Met', beleeft dit beroemde lief desdrama een opvallende weder geboorte. Rob van Houten, Teo Joling en Mark Kingsford zetten het stuk volgende week in de schouwburg in Middelburg als mime-comedy op de planken. Hun versie speelt zich letterlijk af achter de schermen. Terwijl zich voor het doek een tedere scène ontrolt, lopen erachter de emoties torenhoog op. Technici zijn overgeleverd aan een alles overheersende strijd, met de techniek, het stuk zelf, maar vooral met elkaar. Dat levert voor het publiek de nodige lach wekkende situaties op. Woensdag 28 september, aan vang 20.00 uur. ®EMA Middelburg heeft deze week drie speelfilms op het pro gramma staan: 'Temptation of a mrok' (23, 24 en 25 september jffl 20.00 uur), 'La Ardilla Roja' (23 en 24 september om 22.30; 26 en Tl september om 20.00 uur) e» 'Lifetimes' (29 en 30 septem ber om 20.00 uur). Temptation of a monk' is een Hm uit Honk Kong over de veldheer Shi. Hij laat zich over hellen om zich bij de moord op ie kroonprins afzijdig te hou- "®- Zijn moeder kan deze Wande niet dragen en dwingt r*em voortaan als monnik door THE CEMENT Garden' is het 'erhaal van vier kinderen. Niet Mg na de dood van hun vader, wft ook hun moeder. Uit angst !an rHkaar gescheiden te wor- oi. besluiten ze haar dood ge- eim te houden en haar in een e onkist in de kelder te begra- Oi. Aanvankelijk redden ze het '1 goed, maar de bevreemden- sfeer geeft het gevoel dat de le lelijk zou kunnen ont sporen. Het verhaal is gesitueerd in een D.scfmerenti niemandsland, dat Lr1 de dromerige eenzaam- C .f1 verwarring van de pu- ooteit oproept. De film is vol gende week te zien in filmhuis 'F k Hess. De regie is van Olo. Birkin. de hoofdrollen link 8esPee'd door Andrew wTsonc Charlotte Ga™- i iv en Smead Casack. vM9°2e0.00auur28 $eptember' aan" het leven te gaan. Er is nog veel voor nodig voordat de voormali ge veldheer zijn schande onge daan heeft gemaakt en vrede heeft met zijn bestaan. Een rockster, op het punt zelf moord te plegen, is getuige van een ongeval, waarbij een meisje haar geheugen verliest. Hij brengt haar naar het ziekenhuis, maar haalt haar er later weer uit. Op camping La Ardilla Roja (De Rode Eekhoorn) ontspint zich in deze Spaanse film een intrigerende liefdesgeschiedenis tussen de twee. In de Chinese film Lifetimes werkt regisseur Zhang Yimou opnieuw samen met actrice Gong Li. De film volgt het dage lijks leven van een Chinees gezin vanaf de jaren veertig tot de jaren zeventig. DE FILM Raining Stones van regisseur Ken Loach wordt voor Filmforum gedraaid in Sint Ni klaas. Een langdurig werkloze moet moeizaam de eindjes aan elkaar zien te knopen om zijn gezin te onderhouden. Hij moet er voor zorgen dat zijn dochter tje op een waardige manier het communiefeest viert. De film is een levensecht verslag over uitbuiting en lage lonen in het post-Thatcheriaanse Enge land. Loach kreeg voor dit werk de prijs van de jury in Cannes 1993. Auteurs zijn: Bruce Jones, Julie Brown, Ricky Tomlinson en Tom Hickey. Woensdag 28 september in Stu dio Select, Parklaan, Sint Niklaas. Aanvang 20.15 uur. Door Jeanette Vergouwen Kees van Eersel uit Kloetinge leidt drie koren. Twee in Goes en een in Roosendaal. Hij houdt van barokmuziek en streeft perfectie na. Zijn voorbeelden zijn Harnoncourt en John Eliot Gardiner. Met de drie koren voert hij zaterdag 24 en zondag 25 september werken uit van Handel en Bach. Het wordt een heel speciale uitvoering, omdat de drie koren nog nooit eerder samen een concert hebben verzorgd. Kees van Eersel is sinds 1974 cantor organist van de Grote Kerk in Goes. In die functie richtte hij in 1975 de Maria Magdalena- cantorij op, een koor met een liturgische functie. Na het ver trek van Jan Walraven nam hij de leiding over van het Roosen- daals Kamerkoor, een groep die zich specialiseert in het a ca- pella zingen en ook grote koor werken in het repertoire heeft. Omdat Van Eersel ook geeste lijke- en wereldlijke koormu ziek wilde uitvoeren in Zee land, richtte hij in 1988 het Zeeuws Vocaal Ensemble op. Het programma bestaat uit de vier Coronation Anthems van Handel en het Magnificat van Bach. Aanleiding voor de con certen op zaterdag 24 septem ber om 20.00 uur in de Grote kerk in Goes en zondag 25 september om 15.00 uur in de Sint Jan in Roosendaal, is het feit dat Van Eersel drie jubilea te vieren heeft: hij werd 50 jaar, is 35 jaar organist en 20 jaar werkzaam in Goes. Kees van Eersel zegt dat hij een hekel heeft aan jubilea en daar om een muzikaal feest voorstel de waaraan alle drie de koren zouden meewerken. „Ik werk met een ad hoe orkest van studenten van de conserva toria uit Utrecht en Rotterdam en er is de afgelopen weken hard gewerkt door de koorle den. Voor de een betekent het dat er op de tenen gelopen moet worden, de ander moet geduld opbrengen omdat er niveauver schillen zijn. Maar elk koor vindt het een uitdaging om de ze kwalitatief hoogstaande werken uit te voeren." »Kees van Eersel dirigeert drie koren in Goes en Roosendaal FOTO ARCHIEF DE STEM menlijke repetitie bleek dat de inzet groot en de balans goed was. Van Eersel voert barok en klas siek uit volgens de authentieke uitvoeringspraktijk. „Ik houd niet van vibrato bij muziek van Handel en Mozart, ik verkies strakke noten en ik werk op intensiteit, de glans komt dan uit een heel andere hoek. Ik laat een overgebonden noot iets langer aanhouden en dat maakt het spannender." Beide werken hebben een fees telijk karakter. De Coronation Anthems zijn geschreven ter gelegenheid van de kroning van Georg II in 1727. Het is muziek met overweldigende effecten en De moeilijkheidsgraad voor dit concert ligt hoog. De meer ge schoolde stemmen van de twee kamerkoren nemen daarom bij de vijf- en zes stemmige gedeel ten de extra partijen vor hun rekening. Bij de eerste geza- toch zitten er ook ingetogen en lyrische passages in. Het Mag nificat ziet Bachliefhebber van Eersel als een hoogtepunt uit de barokliteratuur. Hij zou in de toekomst graag nog eens de Hohe Messe van Bach uitvoe ren. Het concert is volgens hem voor zijn koren een soort bekroning. De Anthems zijn voor een koor erg aantrekkelijk. Er zijn geen aria's en slechts in een anthem enkele solistische interventies. In het Magnificat is meer solis tisch vuurwerk te verwachten. Van Eersel kwam 20 jaar gele den vanuit de Randstad naar Goes, omdat hij het orgel van de Grote Kerk erg mooi vond. „Het muzikale klimaat in Zee land is niet optimaal maar ik zag het als een uitdaging. Hier was iets op te bouwen en bo vendien werd ik ook beiaardier in Goes en Zierikzee en kon ik met een eigen leapraktijk be ginnen." Dat er geen conservatorium is in Zeeland ziet Van Eersel als een gemis. „Er zijn geen aanko mende musici en als die er al zijn, vertrekken ze naar de an dere provincies. Het is een dun bevolkte streek, met een ei- landméntaliteit en het con certaanbod is niet overdadig." Hij ziet zichzelf niet als een echte dirigent. „Ik weet hoe ik de muziek wil laten klinken. Ik bestudeer de partituur grondig en werk enorm aan het gelijk inzetten en eindigen. Alles wordt gedegen van te voren doorgesproken en gerepeteerd, tijdens de uitvoering hebben ze een dirigent alleen nodig om alles goed aan te geven." Aan de concerten werken de volgende solisten mee: Thea Vermeulen (sopraan), Jacobijn Wallis (alt), Robert Luts (te nor), Max van Egmond (bari ton) en Jaco van Leeuwen (con tinuo). De toegangskaarten voor het concert kosten in Goes 25 gul den en in Roosendaal 22,50. Houders van een CJP/PAS65 en kinderen krijgen korting. In de voorverkoop zijn de kaarten te verkrijgen bij I. Kramer 01650-58780 in Roosendaal en in Goes bij het WV en Muziek centrum Goes. HET CLEVELAND Kwartet voerde vorig seizoen de inte grale strijkkwartetten van Beethoven uit in de Singel in Antwerpen. Op dinsdag 27 sep tember 'vertolken de strijkers werken van Stephen Paulus en Libby Larsen, Amerikaanse componisten die uitgaan van het twaalftonenstelsel. Het pro gramma wordt afgerond met het strijkkwartet in F van Ra- vel. De geplande creatie van het strijkkwartet van Luk van Hove vervalt en zal later wor den uitgevoerd. In de Elisabethzaal in Antwer pen brengen het orkest en Koor van de Nationale opera van Bulgarije op dinsdag 27 sep tember de opera La Boheme van Puccini en op donderdag 29 september Rigoletto van Verdi. In de stadsschouwburg in Brugge treedt vrijdag 30 sep tember Michala Petri, de Deen se blokfluitvirtuose op met de Salzburger solisten o.l.v. Luz Leskowitz. Het programma be vat barokcomposities en enkele virtuose blokfluitconcerti; wer ken van Mozart (Adagio), Sam- martini, Bach.telemann en Vi valdi. Het Festival van Vlaanderen, afdeling Antwerpen, heeft deze week drie concerten: Het kon. Filharmonisch Orkest speelt o.l.v. Andrej Borejko een Rus sisch programma in de Singel met werken van Tsjerepmn, Borodin en Stravinsky op za terdag 24 september. Edith Wiens (sopraan) en Robert Jan sen (piano) verzorgen een lied- recital met werken van Schu bert, Moessorgski en R. Strauss donderdag 29/9 in het Rubens huis en het Nieuw Vlaams Or kest en het jongenskoor Canta te Domino voeren o.l.v. Dirk Brossé liederen uit van Brosse en het Requiem van Loydd Webber in de kathedraal van Antwerpen vrijdag 30/9 om 20.30 uur. Medewerking verle nen tenor Zeger Vandersteene en sopraan Mireille Capelle. In de afdeling Gent van het Festival verzorgen Roberto de Jonge en Maria Voortman in de Domzaal van de Vooruit op 27 en 28 september 'Quest for rest' met muziek van Schnittke. In de Vlaamse Opera in Gent danst het ballet van Vlaande ren op 29 en 30 september en op 1 en 2 oktober (15.00 uur) nieuwe creaties van Rosseel op muziek van Gorecki, Variations van Bogaerts en variaties op muziek van Brahms. Aanvang 20.00 uur, tenzij an ders vermeld. Het Clevelandkwartet FOTO ARCHIEF DE STEM HET ZESDE Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen draait rond de ménselijke stem. Mor gen, zaterdag 24 september, is het mogelijk zelf de stem te verheffen. Wout Oosterkamp, bariton en leraar aan het con servatorium in Den Haag be handelt de verschillende aspec ten van de stem d.m.v. een lezing een workshop en een masterclass. In Den Hoekzak in Oostburg begint om 14.30 uur een lezing met klankvoorbeelden over de manieren van stemgebruik in diverse culturen: West Europa, het boventoon zingen van de Chinese opera, vocale aspecten van de rituelen bij Boeddisten en de Islam en volksmuziek (Rusland en Spanje). Om 15.50 uur volgt een work shop voor ongetrainde zangers. Deze openbare les geeft een Bariton Wout Oosterkamp verzorgt workshop en con cert. FOTO ARCHIEF DE STEM beeld van de technische moei lijkheden bij het zingen, de adembeheersing en het instude ren van een 17e eeuwse canon en een improvisatorische com positie van Ton de Leeuw. Van 19.30 tot 22.00 uur zij de gevor derde amateurzangers aan de beurt. Zij worden bijgepraat over het liedrepertoire. Er doen zes zangers mee. Een dag later verzorgt Wout Oosterkamp een recital in de NH kerk in IJzendijke. Hij wordt aan het orgel begeleid door Wim Voogd. Voogd is or ganist in Maassluis en studeert piano in Rotterdam. Het recital bevat een doorsnee van het lie drepertoire van de 13e tot en met de 20e eeuw. Oosterkamp zingt composities van Huygens, Sweelinck, Brevi, Wolf, Dvo rak, Mendelssohn, Fauré, Pou- lenc, De Klerk en Andnessen. Zondag 25 september, aanvang 20.00 uur. MONTEVERDI, Mozart, Ber lioz en Dvorak staan onder an deren op het programma dat het Trio Animato zondag ver zorgt in de raadzaal van het stadhuis in Sluis. Het ensemble verzorgt er een koffieconcert dat gratis toegankelijk is. het concert wordt Tuchtig' besloten met muziek van Nino Rotta en het Pink Panther Theme van Henry Mancini. Trio Animato bestaat uit Liesbeth Mielen (dwarsfluit), Jerome van Hoecke (klarinet) en Paul Hees- been (contrabas). Zondag 25 september, aanvang 11.00 uur. Zaterdag 1 oktober: Sas van Gent, Vlaanderenhal, Zeeuws Orkest en Edwin Rutten o.l.v. Dirk Brossé om 15.00 uur. Wer ken van Bon en Britten. Zondag 2 oktober: Aardenburg, Sint Baafkerk, Residentie Ka merkoor en Residentie Bachor- kest om 15.00 uur. Werken van Bach. De concerten beginnen om 20.00 uur, tenzij anders vermeld. Toegangskaarten kunnen gereser veerd worden via het Zuidland- theater in Terneuzert. LIEFHEBBERS van rhythm blues en rock 'n' roll kunnen morgenavond hun hart ophalen in Porgy Bess in Terneuzen. Vier man sterk treden daar The Tuff Tunes op, bestaande uit Robert Pullens (gitaar), Thijs van Erven (harmonica, zang), Piet Dekker (bas) en Gerrie van Heck (drums). Zaterdag 24 september; aan vang 22.00 uur. DE BEELDEND kunstenaar An- toine Mes uit Middelburg heeft een zwak voor het Zeeuwse landschap'. Mes studeerde aan de academies van Tilburg en Am sterdam en doceerde in Tilburg. Sinds 1990 schildert hij land schappen, niet klassiek, maar ook niet helemaal abstract. Be langrijk is het onderzoek naar de schilderwijze, de verfuitdruk- king, vorm, vlak en kleur, terug gebracht tot de essentie vlakver deling net soms minimale hori zontale en verticale lijnen, en dan ineens een herkenbare bo mengroep ver weg aan de hori zon, het dak van een boerderij, een slootje of weggetje. Mes kiest voor een evenwichtige vlakver deling en maakt gebruik van het vogelvluchtperspectief (hoge ho rizon). Tot 1 november in de Grote Kerk in Veere, maandag tot zondag van 10.00 tot 17.00 en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De 15e eeuw wordt in Zuid-Ne derland gezien als de Gouden Eeuw. Vooral bekend zijn de panelen van de Vlaamse Primi tieven, Van Eyck, Cambin, van der Weyden. Minder bekend is de beeldhouwkunst van die pe riode. Deze kunsttak, die toch veel werd beoefend in de Neder landen, kreeg veel minder aan dacht. In steden zoals Doornik, Brussel, Antwerpen en Utrecht werd in de sculptuur een typi sche laat-gotische stijl ontwik keld die door de export van kunstwerken en door de emigra tie van kunstenaars in heel Eu ropa is verspreid. Om het ontstaan en de ontwik keling van deze stijl te illustre ren werden in het Museum voor Schone Kunsten in Gent meer dan honderd stukken geselec teerd van verschillende afmetin gen en materialen (hout, steen, metaal en ivoor). De tentoonstelling omvat wer ken uit alle delen van de Bourgondische Nederlanden in de 15e eeuw: de huidige Benelux, Noord Frankrijk en het gebied Gotisch beeld van de- H. Mar- tinus van Tours. FOTO ARCHIEF DE STEM van de Nederrijn. Het accent van de expositie ligt op de periode 1420-1480, de minst bestudeerde maar tevens de meest creatieve fase in deze artistieke productie. Dagelijks van 9.30 tot 17.00 uur, behalve op maandag. Tot 27 no vember. NAAR aanleiding van het 225-jarig bestaan van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen is een boekje verschenen, getiteld 'Fragmen ten van het Zeeuws verleden'. Het bestaat uit tekeningen van binnenhuisarchitecte Franqoise van Lynden en graficus Aernout van Lynden. Vanuit Veere, waar ze zich vorig jaar vestigden, gin gen ze op ontdekkingsreis door Zeeland, daarbij geholpen door de historici Hein Kluiver, Albert Meijer en Arnold Wiggers. In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg zijn momenteel de originele pentekeningen uit het boekje te zien. De tentoonstel ling is in het souterrain, waar ook het boekje te koop ligt. Tot 16 oktober, tijdens ope ningsuren bibliotheek. Nog te zien AARDENBURG -Museum - 'Het dagelijks leven in Sluis' van de 14e tot de 18e eeuw. Geop. dag. 10.30-12 u. en 13.30-17.30 u. (t/m 30 sept) - Galerichei - Aquarellen en poppen van Wopje van de Kamp. Geop. dag. (behalve op woensd.) 14-17 u. Na augustus alleen op vrijd. t/m maand, (tot 3 okt.). AXEL - Streekmuseum Het Land van Axel - Voorwerpen uit de bevrijdingspe riode 1944. Geop. woe. t/m za. 13.30-17 u. (tot 25 sept.). BURGH-HAAMSTEDE - Neeltje Jans - Delta-expo: Frame work Invitation. Installatie van Anne Boons (tot 30 okt.). CLINGE - Galerie Esprit - K. Euregio: schil derijen, keramiek, beelden en gra fiek van Belgische en Zeeuwse kun stenaars. Geop. do. t/m zo. 13.30-17.30 u. (tot 3 okt.). DOMBURG - Marie Tak van Poortvliet Museum - Schilderijen van Domburg juli-au- gustus 1912. Geop. di. t/m vrij. 10-17 u. za. t/m ma 13.30-17 u. na 1 nov. op ma. gesl. (tot 15 jan.). GOES - Galerie van den Berge - 'Azart', werken van Guy Rombouts en Mo nica Droste. Geop woe. t/m za. 13-17 u. (tot 9 okt.). GROEDE - Galerie De Twee Duiven - Werk van Piet van Riel. Geop. juli en aug. maand, t/m vrijd. 10-17 u. In sept. op afspraak, (tot eind sept.). HULST - Galerie van Geyt - 'Hommage aan Hulst', schilderijen van Janos Szikra. Geop tijd. winkeluren. di. gesl. (tot 15 okt.). - Galerie Rattenfanger - Olieverf en zijdeschilderingen Geop. do. t/m di. 13.30-17 u. (tot 13 nov.). - Stadskantoor (Centrale hal) - Schilderijen van Tonnie Hermans Geop. ma. t/m vrij. 9-12 u. en 13-17 u. za. en zo. 14-17 u. (tot 26 sept.). MIDDELBURG - Kuiperspoort (muziekschool en kunstuitleen) - Werken van Arty Grimm en Miquel Ybanez. Geop. di. t/m vrij. 14-17 u. (tot 1 okt.). - Zeeuws Museum - 'Mondriaan en Toorop temidden van hun tijdgeno ten in Domburg'. Geop. di. t/m vrij. 10-17 u. za. t/m ma, 13.30-17 u. na 1 nov. op ma. gesl. (tot 15 jan.). - Vleeshal - Installatie van Eran Schaerf. Geop. di t/m za 11-17 u. (tot 16 okt.). OOSTBURG - ING-Bank (Publiekshal) - Foto's van Rob de Vries. Geop ma. t/m vrij. 9-16 u. (tot eind okt.). OOST-SOUBURG - Watertoren - Objecten van Leo Copers en Gery de Smet. Geop. woe. t/m zo. 12-17 u. (tot 6 nov.). SLUIS - Raadskelder - 'De begrenzing van Sluis', foto's. Geop. dag. 13-17 u. zo 14-17 u. do. gesl. (tot 3 okt.). TERNEUZEN - Stadhuis (hal) - Stillevens, naak ten en portretten van Frank Leen- houts. Geop. werkd. 9-12 en 13-17 u. (tot 30 sept.). VEERE - Grote Kerk - Zeeuwse landschap pen van Antoine Mes. Geop. ma. t/m za. 10-17 u. zond. 14-17 u. (tot 1 nov.). VLISSINGEN -De Kleine Galerie - Schilderijen van Truus Prins. Geop. vrij. t/m zo. 14-17 u. (tot 3 okt.). - Stedelijk Museum - Eigentijds Mensbeeld, werken van zes beelden de kunstenaars. Geop. ma. t/m vrij van 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (24 okt.). - Café Soif, Bellamypark - Schilde rijen van Carla van den Hoek Aquarellen van Annemieke van de Woestijne en zeefdrukken van An- nelies Soet. Geop. dag. (tot 25 sept.). WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide - Gemeng de technieken, grafiek en objecten van Benjamin Royaards. Geop do tot zo. 13-17 u. (tot 9 okt.). IJZENDIJKE - Streekmuseum, Markt - 'West Zeeuws-Vlaanderen een halve eeuw bevrijd', documenten, voorwerpen en fotomateriaal. Geop. di. t/m vrij 10-12 en 13-17 u. za. 13-17 u. (t/m 5 nov.). ANTWERPEN - Provinciaal Museum Sterckshof - Zilver uit de 17e en 18e eeuw en Chinees porcelein. Geop. di. t/m zo. 10-17 u. - Mukha, Leuvenstr. - Zomer van de fotografie, van Canada tot Mexico. Geop. di. t/m za. 10-17 u. (tot 1 okt.). - Elzenveld (St. Jörispand) - 'Trans fer', werken van Duitse en Belgische kunstenaars Geop. dag. 10-17 u (tot 23 okt.). - ICC en Kon. Paleis, Meir - 'Zomer van de fotografie'. Geop. di. t/m za. 10-17 u. (tot 1 okt.). -Lokaal 001, Verbrande Entre- potstr. 9 - Projecten van Hoo Hui Lan en Geert Koevoets. Geop. do. t/m zo. 13-17 u. (t/m 2 okt.). -Provinciale Expositiezaal - Jesus- straat. 'Een schitterend feest', edels meedkunst. Geop. dins, tot zon 10-17 u. (tot 14 nov.). - Galerie Francis van Hoof - Schil derijen van Max Appelboom en ont werpen en grafiek van Bert de Key- ser. Geop. do. t/m zo. 14-18 u. (tot 20 dec.) -Koninklijk Museum voor Schone Kunsten - 'Zomer in het Museum', vaste verzameling kunst van de 14de t/m de 20ste eeuw. Geop. dmsd. tot maand. 10-17 u. (tot 1 okt - Museum Vleeshuis - 'Lassus en Antwerpen', educatieve tentoonstel ling van beeldende kunst en muziek van Orlandus Lassus. Geop. di. t/m zo. 10-17 u. (tot 27 nov.) BRUGGE - Kunstcentrum Oud Sint-Jan - Im pressionistische kunst. Werken van Monet, Cézanne en Sisley, Van Gogh, Picasso, Pissarro, Renoier en Gaugum. Geop. dag. 9.30-18 u. Te keningen van Modigliani uit de col lectie van Paul Alexandre, (tot 2 okt.). - Groeningemuseum - Over zichtstentoonstelling van Hans Memling. Geop. dag. 10-21 u. Indi vidueel bezoek in de week alleen 's ochtends, za. en zo. 13-18 u. (tot 16 nov.). EEKLO - De Media - Schilderijen van Willy de Houck. Geop. di. t/m za. 19-24 u (tot 6 okt.). BELSELE - Reinaert-Rozentuin Permanente openluchttentoonstelling met beel den uit het Reinaertepos. Geop. dag 9.30-18 u. zo. tot 17 u GENT -Museum voor Schone Kunsten - Meesterwerken van de Gotische beeldbouwkunst. Geop. dag. 9.30-17 u. ma. gesl. (tot 27 nov.) -Museum voor Hedendaagse Kunst - 'This is show and the show is many things', werken van Decock, Huybert, Lehtonen, Manders, Bour geois Roosen ea. Geop. dag. 9.30-17 u. ma. gesl. (tot 28 nov.) -Arnold vander Haeghen Museum. Veldstr. - Permanente expositie van foto's en ander iconografisch mate riaal over het leven van de Gentse schrijver Maurice Maeterlinck. Ge op dag. 9.30-17 u. ma. gesl

de Stem | 1994 | | pagina 21