Oostburg lokt melkfabriek De geheimen van de GS-zaal Serieuze gegadigden voor complex Veerhoek Gemeente wil 560.000 betalen om fabriek naar Cadzand te krijgen ST SPORT IN HET KORT zvu -cursussen in Zeeuws-Vlaanderen Het karakter van de zaal is maritiem ORT ZEELAND WEEKENDDIENSTEN lag een alcohol promillage an van 0,8. Tevens bleek dat ij niet in het bezit was van en rijbewijs. andalisme erneuzen - In de nacht-van voensdag op donderdag Zijn 'an een aan de Churchilllaan e Terneuzen geparkeerde per. onenauto twee richtingaan- wijzers gehaald. Een schade post voor de gedupeerde eige naar van circa vierhonderd gulden. Drugs Terneuzen - Het drugsbestrij- dingsteam Double Shot van de Zeeuws-Vlaamse politie heeft woensdagmiddag een inval ge daan n een woning aan de Tholensstraat in Terneuzen De politie had al enige tijd het vermoeden dat er in het pand harddrugs werden verhandeld. In de woning werd een 31-jarige, zonder vaste woon- of verblijfplaats, aanwezige vrouw aangetroffen, die werd ingesloten. Verder werden in de woning geen verdovende middelen gevonden, maar wel attributen die in de richting wezen van drugshandel. Schoenendief Vlissingen - Na een achtervol ging door een aantal burgers door de Vlissingse binnenstad kon een 28-jarige man worden aangehouden en overgedragen aan de politie. De man had in een winkel aan de Lange Zel- ke in Vlissingen gistermiddag twee paar schoenen meegeno men zonder te betalen. Een personeelslid ging de man bij het verlaten van de winkel achterna. Onderweg bedreigde de man zijn achtervolger met een mes. De winkelbediende kreeg daarna hulp van meer dere burgers die de man wis ten te bewegen om zich over te geven. Daarna kon de politie hem meenemen naar het poli tiebureau. VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1994 Jokeren: 1. M. Boerjan, 2. G. Manhaven, 3. L, de Ruyter. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 45 personen. Bieden: 1. mevrouw Blommaert, 2. J. de Cock, 3. Th. Asselman. Jokeren: 1. mevrouw Reyns-de Kort, 2. mevrouw Vink, 3. mevrouw Neve-de Bakker. Hengstdijk - Camping De Vogel, 37 personen. Bieden: 1. O. de Cock, 2. K. Zwanink, 3. F. Hak- kens. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. P. de Waal, 3. mevrouw De Waal. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 68 personen. Bieden: 1. W. Rombout, 2. Th. Bos, 3. Th. Bols- sens Jokeren: 1. mevrouw Ver- bogt, 2. F. Esseling, 3. mevrowu Van Britsom. St.-Jansteen - De Warande, KBO, 46 personen: 1. K. Hermans, Hei kant; 2. E. de Beule, St.-Jansteen; 3. J van Remortel, Clinge. Zandstraat - Zaal De Straete, 57 personen. Bieden: 1. J. de Rijk, 2. D. Reyers, 3. mevrouw Steyaert. Jokeren: 1. mevrouw Van Tigge- len, 2. mevrouw Patijn, 3. me vrouw De Pan Hulst - De Lieve, 48 personen. Bieden: 1. mevrouw Gijsel, 2. C. Bruyns, 3. mevrouw De Zaeghér, allen Hulst. SCHIETINGEN Ovezande - Willem Teil, 62 schut ters. Wip 1: eerste hoge en eerste zij vogel: H. Franse, Willem Teil; tweede hoge vogel: P. Platschorre, Zorgvlied,' tweede zij vogel: F. Koens, Spes Nostra; derde zijvo gel: A. Pikkaart, Zorgvlied; vierde zijvogel: J. Vermeule, Edele Handboog; gröotste aantal (9): L. van de Boogaart, Willem Teil- Wip 2: eerste hoge vogel: G. de Jonge, tweede hoge vogel: J. de Baar, beiden Willem Teil; eerst zijvogel: A. Poelman, Edele Handboog; tweede zij vogel: P. de Visser, Zorgvlied; derde zijvogel R Verdonk, Concordia; vierde zijvogel: H. Franse, Willem Teil; grootste aantal (6): J. Boelens, Willem Teil. Ovezande - Kampioensschieting, afdeling Zuid-Beveland van Ne derlandse Bond van Wipschut- ters, achttien schutters, kam-, pioen: H. Franse, Willem Teil. Ovezande - 21 Schutters van ze ven verenigingen. Eerste hoge vo gel: H. Goetheer, Juliana; tweede hoge vogel: L. de Jonge, ADLM; eerste zij vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; tweede zij vogel: P Repkes, Victoria; derde en vierde zijvogel: J. de Koeyer, Diana; vijf de en zesde zij vogel: H. Boonman. Willem Teil; grootste aantal (5): Molhoek, Juliana. Ovezande - Supercup. Gedurende het staande wip-seizoen werd een competitie afgewerkt om 'de su percup staande wip. De finale ging tussen Concordia en -Victo ria. de uitslag was 86-51 voor Victoria Winnende team: John en Peter Repkes, Sjaak Raas en Jaap Doene. Kruisfinale: Victoria- Zorgvlied 2 66-40, Concordia- Willem Tell 1 73-53. Eindstand poule 1. Concordia 16 punten, Zorgvlied 2 16, Edele Handboog 12, Willem Teil 2 8, Doel naar Hoger 1 6, St.-Andries 2 pun^el}j Poule 2: Victoria 16, Willem Ten 1 16, Zorgvlied 3 16, Diana/Jaco- ba van Beieren 15, Zorgvlied 1 D> ADLM 10, Doel naar Hoger 2 v punten KOERSBAL Clinge - ANBO, 38 personen. Mat 1:1. mevrouw Boonman/È. Blom- maert, Clinge/Hulst; 2. mevrou Heije/W. Blommaert, Hulst. Mat 2: 1. ipevrouw Hoeij- landt/J Mol, De Klinge/NieuW- Namen; 2. mevrouw Bouvre/ Jonkers, Stekene/Clinge. Mat mevrouw Kegels/C. Baijens, ri kant/De Klinge; 3. mevrouw Vai Dorsselaer/W. de Windt, Clmg Kapellebrug. Van onze verslaggever Oostburg - Projectontwikke- jaar Witte, Boussen en De Brum uit Terneuzen is in on derhandeling met een aantal .erieuze gegadigden dat zich ffil vestigen in sportcomplex De Veerhoek na gereedko- „dng van de nieuwe sportac commodatie in Oostburg. Dat zegt directeur N. Boussen, naar aanleiding van het afhaken van grootgrutter Unigro als po tentiële kandidaat. „Ik lig er niet wakker van als Unigro niet naar Oostburg komt", zei Boussen gisteren. „Nadat bekend was dat wij het sportcomplex De Veerhoek van de gemeente overnamen, ben ik door zowat alle grote super marktketens benaderd. Unigro was een van mijn gesprekspart ners maar er zijn natuurlijk meer gegadigden." Volgens Boussen viel de naam van Unigro nogal prominent om dat de keten plannen had op een andere locatie in Oostburg. Toen dat afketste, spitste de belang stelling van Unigro zich toe op De Veerhoek. Wie de serieuze kandidaten met belangstelling voor vestiging in De Veerhoek zijn, wil Boussen nog niet kwijt omdat de onder handelingen zich nog in een te pril stadium bevinden. „Het is te vroeg om daar nu al od vooruit te lopen," aldus de projectont wikkelaar. Wel zegt Boussen in eerste in stantie zaken te willen doen met een supermarktketen. - Hoewel hij niet uitsluit dat er ook ander soortige winkels komen in De Veerhoek. „Want je kunt daar bij wijze van spreken wel een paar duizend vierkante meter winkelruimte creëren. Daar kan ook een ander soort groothandel dan een supermarkt een plaats krijgen." Hij voegt daar wel aan toe dat er uiteraard overleg met en toestemming van de gemeente Oostburg voor nodig is om de vestiging van zogenaamde 'non food-winkels' in De Veerhoek mogelijk te maken. Van onze verslaggever Oostburg - Het dagelijks gemeentebestuur van Oostburg heeft 560.000 gulden over om de melkro- botfabriek Prolion naar Cadzand te krijgen. Dat blijkt uit een voorstel aan de leden van de commissie financie el. Door da vestiging van deze boog- technologische fabriek voor automatische melksyste- kunnen er over twee jaar banen bijkomen in eo om Cadzand, de streek met de kloosheid van Zee- De gemeente Oostburg, de pro vincie Zeeland en het Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening sub sidiëren dit project fors. Zij dra gen voor 2,8 miljoen gulden bij iii de bouw van de fabriek, geven een renteloze lening van twee miljoen gulden aan de onderne ming Trako, waar de activiteiten van Prolion aan gekoppeld wor den en een eenmalige subsidie van een half miljoen gulden om de kosten van overplaatsing van het bedrijf uit het Groningse Vijfhuizen te realiseren. Tot slot kan Prolion rekenen op een sub sidie van twintig- tot vijfenwin- tigduizend gulden per arbeids plaats tot een maximum van 120. Jongeren Burgemeester en wethouders van Oostburg hopen met de vestiging van het bedrijf nieuwe inwoners aan te trekken. Ze hopen ook dat de jongeren nu beter aan de slag kunnen en niet langer zullen wegtrekken uit de streek omdat er geen werk is. Deze belangrijke impuls is hard nodig voor West-Zeeuws-Vlaan- deren. De streek kent een werk loosheid van liefst 35 procent van de beroepsbevolking tegen over 17 procent gemiddeld in Zeeland. Provincie Afgesproken is dat de provincie driekwart van alle kosten be taalt en de gemeente Oostburg het resterende kwart. De kosten voor de gemeente worden het eerste jaar geraamd op 360.000 gulden. Het college vraagt de leden van de commissie financiën toestem ming dat geld nu al uit te beta len. Dat is noodzakelijk in ver band met het produktieproces en de reeds afgesloten contracten tot levering van enkele Automa tische Melk Robot-systemen, la ten B en W weten. commissie geeft vrijdag 7 oktober uitsluitsel. Van onze correspondente Oostburg - Volgende week starten in Oostburg, Sluis en Breskens cursussen van de ZVU (Zeeuwse Volks Univer siteit). DE ZVU organiseert cursussen voor allen, onge acht schoolopleiding of le vensovertuiging. In Oostburg zijn het de cursus sen Frans en Engels voor oude- •en in het gebouw van de Stich ting Welzijn voor Ouderen en cursussen Engels voor beginners Engelse conversatieles. Deze vinden in het cultureel centrum her. Hoekzak plaats. M. Van der walle verzorgt een tweetal cur sussen over literatuur: Neder- andse- en Kinderliteratuur. De ze starten begin oktober en wor den gegeven in de scholenge meenschap 't Zwin aan de Meuwstraat. Breskens kan zich inschrijven ™r,een cursus Frans en in Ktober begint ook een wijncur sus van zes avonden, gegeven door H. Farenhorst Sluis verzorgt restaurant Bal- wal een exclusieve kookcursus 'an drie avonden. Gestart wordt P 3 oktober, ook wordt een wiedaagse excursie naar Parijs seorganiseerd. F. de Paauw leidt deze reis (15 tot 17 oktober), 'eer inlichtingen over de cur sussen van de ZVU kan men 7\men i ^et bureau van de (01180-34800). MlddelbUrg De statige zaal van Gedeputeerde Staten. Door Cees Maas DE vloer is van licht eiken. Kas- teelvloer, zo noemen parketleg- 'gers het motief. Aan het plafond hangen drie luchters van Veneti- aans kristal, kostbaar goed, elk onderdeeltje dat sneuvelt, dient in Venetië te worden bijbesteld. Het binnenvallende licht, gefil terd door de eeuwenoude bomen op het Abdijplein, speelt met het zachte okergeel en matblauw van de gordijnen, de grote vitri nekast en de omlijstingen. Het ruikt naar donker hout en oud perkament. Denk er een volge- harnaste ridder bij, en een luit- spelende jonkvrouwe in witte voile, en je bent in de Middel eeuwen. Elke dinsdag komt het college van gedeputeerde staten hier bij een, het dagelijks provinciebe stuur. Dan worden voorstellen geformuleerd voor provinciale staten en allerlei andere lopende zaken besloten en besproken. Elke beslissing wordt bekrach tigd door een klop met de Zeeuwse hamer. Een kunstig stuk Zeeuws houtsnijwerk in Turks palmhout, met motieven die teruggaan naar het Zeeuwse 'paeremes', het eeuwenoude mes van de Zeeuwse boeren. Tien antieke eikehouten stoelen omringen een grote tafel met een blad van wortelnoot. Elke stoel heeft bovenaan de rugleuning een uitgesneden wapen van Zee land. De stoel van de commissa ris is ietsje hoger, niet overdre ven veel, maar wel zo dat het opvalt. De kop Commissaris Van Gelder zit aan de kop van de noordzijde van de tafel met links naast hem de provinciaal griffier Lander. Rechts naast de commissaris zit de gelukkige gedeputeerde die gunstig heeft geloot voor dat eervolle plekje. Tegenwoordig is dat verschil in rang en stand een stuk minder belangrijk gewor den, maar vroeger vochten de gedeputeerden als het ware om die plaats. Rechts naast de com missaris Zeeland meeregeren, dat was voorwaar een grote eer! Zes gedeputeerden met elk een eigen stoel flankeren de tafel, aan de andere kop, de zuidzijde, zitten twee ambtenaren. Tegen woordig zijn dat het hoofd voor- ZEELAND wordt be stuurd in twee ruimten: de prachtige Statenzaal en de kleinere, maar ele gantere GS-zaal. De laatste zaal, daar hoor je nooit veel van, want hier wordt in de regel beslo ten vergaderd. Het is het domein van de gedepu teerden en kent wonder lijke tradities die soms teruglopen op eeuwen van Zeeuws bestuur. Zo kijkt admiraal De Ruyter vanuit zijn lijst aan de muur nogal nors toe hoe het besturen er vandaag aan toe gaat en loten de gedeputeerden elk jaar nog, wie er naast de com missaris mag zitten. En elke week, wordt een blad van de antiquari sche Blaeu-atlas omge draaid. Over de mooie Zeeuwse geheimen van de GS-zaal. lichting Van der Linde en Ver- kleij van het Bureau Algemene en Juridische Zaken. Maar voor de heren en de dame aantreden, gebeurt er iets, dat helemaal niet van deze zakelijke tijd is, eri daarom zo aardig. Bode Piet Jobse doet zijn rondje en controleert de zaal, om ver volgens de massief ogende mat- blauwe vitrinekast te openen. Hij schakelt de beveiliging uit, want hier ligt kapitaal, en trekt de houten deuren naar de zijkant weg. Achter het glas prijken drie opengeslagén leren atlassen op standaards,- daaronder liggen nog zes gelijke boeken, maar dichtgeslagen. De bode opent het glas, slaat van elke atlas een blad om, en sluit het glas weer. Zo zien de gede puteerden elke week drie andere kaarten en komt de hele atlas aan de beurt. Nadat het provin ciaal bestuur onder commissaris Boertien in 1979 de atlas in bruikleen kreeg, is het omslaan van de bladen traditie geworden. Voor de kwaliteit van de kaarten in de atlassen is het trouwens slecht om gedurende langere tijd Bode Piet Jobse bij de histo rische atlassen. Regelmatig wordt een bladzijde omgesla gen om een en hetzelfde blad niet te lang aan het licht bloot testellen, foto's jaap wolterbeek aan het daglicht blootgesteld te zijn, ook daarom is het goed dat de bladen regelmatig worden omgeslagen. Liefhebber Bode Piet Jobse is zelf een lief hebber van oude kaarten en schept er genoegen in, in de atlassen het land op te zoeken van een ambassadeur die in Zee land op werkbezoek komt. Zo iemand wordt dan rondgeleid in de Abdij en komt oog in oog te staan met de kaart van zijn of haar land, en meestal zijn het oudere kaarten dan die men in het land van de ambassadeur zelf heeft. Want, en daarom past het ritueel met de atlas zo in het geheel van deze Zeeuwse GS-zaal, deze At las Major van Joan Blaeu, zoals de boeken meestal worden aan geduid, is in 1666 aan de zeeheld Michiel Adriaansz De Ruyter ge schonken door de Staten van Zeeland. Als dankbaarheid voor zijn heldenwerk. De atlassen hebben met De Ruy ter over de wereldzeeën gezwor ven en zijn waarschijnlijk inten sief voor navigatie gebruikt, hoewel je het er niet aan afziet. In die dagen waren goede kaar ten letterlijk goud waard. De ongeveer 600 zorgvuldig gete kende kaarten zijn allemaal met de hand ingekleurd en lijken nog weinig kleur te hebben verloren. Op de kaften van de boeken prijken in goud de wapens van Zeeland en de woorden Admira- litatus Zeelandiae. In 1979 werd de atlas verzekerd voor 3,5 ton en speciaal voor de boeken is de hele zaal heringericht en sterk beveiligd. Nazaat De provincie heeft de atlas in bruikleen van een nazaat van vlootvoogd De Ruyter, mr. S. Baron van Tuyll van Seroosker- ken. De baron, overleden in fe bruari van dit jaar, liet meer familieschatten in bruikleen achter, want hij ging kleiner wo nen en was bevreesd voor in braak en diefstal van de kost baarheden. Zo komen we op twee stukken die nogal streng de zaal inkijken. Twee schilderijen van Ferdinand Bol, voorstellende de Ruyter en zijn derde vrouw Anna van Gel der. Onder het schilderij van De Ruyter (wat zou hij nou van die WÖV vinden?) staat een eenvou dige kist met koperbeslag en zogenoemde balpoten. Ook dit stuk druipt van de zilte historie: het is de scheepskist van de oude admiraal. De reiskoffer die met de Ruyter ook over de wereld heeft gezworven. Zo is de GS-zaal eigenlijk een prachtig soort minimuseumpje. En er hangt meer. Een schilderij van Arnold Ravesteyn van raadspensionaris en volksdichter Jacob Cats, en een schilderij van Prins Willem III, door G. Honthrost. Maar het eigenlijke karakter van de zaal is maritiem. En dat zie je weer aan de twee portretten van de zeehelden Evertsen, links en rechts van de toegangsdeur. De ene is 'van den Edelen Manhaf ten Zeeheld Cornells Evertsen, luitenant admiraal van Zeeland', de andere vermeldt 'den Edelen Manhaften Johan Evertsen zee held, ridder, luitenant admiraal van Zeeland, Capitein van een compagnie voetknechten'. Een hele mondvol, maar mooie staten van dienst. Wapenspreuk Tenslotte worden bezoekers ge attendeerd op het schild met het Zeeuwse wapen en voorzien van de wapenspreuk Luctor et Emer- go. Het hangt boven de deur tegenover de entree en is het originele boegbeeld van de in middels gesloopte torpedo- bootjager Zeeland. Zeeland heeft het schild gekregen van de Koninklijke Marine op voor waarde dat het zal worden te ruggegeven als er ooit nog eens een nieuw oorlogsvaartuig met de naam Zeeland zal worden gebouwd. Zo tintelt deze zaal van allerlei historische aardigheden en cu riosa. Het is een zaal met een verhaal. En wanneer dat Zeeuwse licht binnenvalt, en strepen trekt op eikehout en olieverf, is het niet moeilijk, je hier een Edel en Manhaft gezelschap voor te stel len. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Brugge- man, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-52121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, Axel, tel. 01155-61777. Spreekuur spoed gevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H.v.d, Pas. Hoogstr. 1, IJzendijke, tel 01176-1366. Clinge, Koewacht en St.-Jan steen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Kerck- haert, Kon. Julianastr. 23, Clin ge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cad zand, tel. 01179-1366 of auto- tel. 0652746001. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter W. Kronenberg, Mo- lenstr. 15, Hoedekenskerke, tel. 01103-1747. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter R. Posthumus, van Dusseldorpstr. tel. 30318. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. dokter M. Oortman, J.Q.C. Lenshoeklaan 10, Kloe tinge, tel. 01100-31805. Spreek uur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoed gevallen zat. om 11.30 u. in de praktijk: Groenendijk 52. Heinkenszand - Dokter C. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolp- haartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarn- outse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter J. Harten, Clara's pad 12, Hein kenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u.' dokter C.v.d. Mee, Wilhelminalaan 13, Hulst, tel. 14215. Spreekuur spoedgeval len zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Gadellaa, Europalaan 49, Sas van Gent, tel. 01158-52525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Nijsten, Gladiolen- laan 22, Hoek, tel. 01150-1255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur op Juliana- laan 2. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter M. Maen- Lout, van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150-1326. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Vercau- teren, Beethovenhof 3 b, tel. 01150-13768. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - De praktijk van Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, wordt waargenomen door de dienstdoende huisarts. Goes - Verloskundige Maat schap Goes: M.v. Veen, tel. 01100-21670. STICHTING PROVINCIALE KRAAMZORG ZEELAND Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde: voor directe kraamhulp dag en nacht be reikbaar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Walcheren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Zeeuwsch- Vlaanderen: voor directe kraamhulp dag en nacht be reikbaar, tel, 01150-74555. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Zeeuws-Vlaanderen - De wijk verpleging en gezinsverzorging van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen zijn voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar. West-Zeeuws-Vlaanderen: 01170-56500. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 01140-83500. Kanaalzone 01150-74500. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts M. Ka- relse, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hengstdijk en Hulst - Dieren arts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zaterdags preekuur 11-12 u. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuurza. 10-11.30 u. en volgens af spraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Dierenarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezel schapsdieren in Aardenburg, (Romanlaan 28), van 11.30-12.00 u. en in Oostburg (Brouwerijstr. 8) van 13.00-13.30 u., verder vlgs. tel. afspr. tel. 01177-2398 of 01172-2769. Axel, Terneuzen, Zaamslag en Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-53800, bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Péter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bij zondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, -tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Die renkliniek IJzendijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Die renartsen Van de Vijver. Week endspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 01176-1388, bgg. 01174-8424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen Tandarts Luc Buysse, Vol- derstr. 21, Oostburg, tel. 01170-55092, privé: tel. 01170-52049. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen Tandarts G. de Mey en T. Dus- arduyn, Tivoliweg 49, Hulst, tel. 01140-14075. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts R. de Bruin, Van Hallstr. 2, Goes. In het week einde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjes- tr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder ^uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Gro te Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgeval len buiten openingstijden is de dienstdoende apothekersassis tente thuis bereikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Ha- mann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongeluk ken: eerst dienstdoende huis arts raadplegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuws-Vlaanderen - 01184-14444. Tel. BeVoBo Terneuzen Terneuzen - Foaks, dat met vier tams in de bedrijfsvolley- balcompetitie te Terneuzen meedraait, doet het met name in de hogere klassen uitste kend. Foaks 1 liet in de eerste klasse A geen spaan heel van tegenstander CIS: 3-0 (15-0, 15-13,15-0). De uitslag van de tweede set was en sportieve geste van Foaks in de richting van de tegenstander want de ploeg kon doen wat het wilde. Foaks 2 nam de kop ove rin de eerste klasse B door een vrij gemak kelijke 3-0-winst op Echo/Au dio (15-7,15-9,15-3). UITSLAGEN Eerste klasse A: Stuntmarkt-De Footer 3-0 (15-4, 15-13, 12-7), A&A 1-Dow 1 0-3 (0-15, 9-15, 2-15). Eerste klasse B: Neelemans-V&V 1-2 (15-6, 71-5, 10-12), ING-VC Notabene 1-2 (5-15, 15-9, 12-14) Tweede klasse A: Dow 2-Aster 1-2 (15-7, 6-15, 5-15), Deltan 1-Vervaet 2-1 (10-15, 15-10, 10-8), De Hoop-PSV 1 2-1 (15-6, 15-6, 13-15). Tweede klasse B: PSV 2-Deltan 2 2-1 (15-6, 7-15, 10-5), Rabo- V&SH 3-0 (15-5, 15-5, 15-13), Dees 2-Gemeente 1 0-3 (15-17, 11-15, 2-5), Derde klasse A: Havenschap- Foaks 3 0-3 (5-15, 101-5, 8-15), Voorwaarts-A&A 2 1-2 (18-16, 8-15, 6-10).. Tweede klasse B: Wabeko-VC Schelde 1-3 (4-15, 4-15, 15-10, 4-10), Tevore-B&S 3-0 (15-9, 15-7, 15-9). STANDEN Eerste klasse A: Foaks 1 3-9, Dees 1 2-6, CIS 4-6, Stuntmarkt 3-5, Dow 1 3-5, De Pooter 4-1, A&A 1 3-0 Eerste klasse B: Foaks 2 4-8, V&V 4-7, ING 3-6, VC Notabene 4-5, Neelemans 3-4, Echo/Audio 3-2, Scheldesport 2-1. Tweede klasse A: Aster 3-7, De Hoop 4-7, Deltan 1 3-6, Beldo 3-6, PSV 1 3-4, Vervaet 3-2, Dow 2 3-1. Tweede klasse B: Rabo 4-9, PSV 2 3-8, Deltan 2 4-5, NHI 2-4, Ge meente 1 3-4, Dees 2 3-3, V&SH 3-1 Derde klasse A: A&A 2 3-7, Ha venschap 3-5, Voorwaarts 3-5, Dow 3 3-4, Foaks 3 3-4, Philips 3-4, Foaks 4 2-1. Derde klasse B: Tevore 3-9, B&S 4-7, VC Schelde 3-6, Gemeente 2 3-5, Wabeko 2-4, URS 2-1, VVM 3-0

de Stem | 1994 | | pagina 17