Werk niet openbaar aanbesteed O os Permanente bewoning in nieuw vakantiepark Vossekaai tegengaan' Actie 'Slik op de weg' van start DUIVEN sport PLAATSELIJK nieuws Bevrijdingsoptocht in Terneuzen ZEEUWSCH-VLAANDEREN POLITIE rapport UITSLAGEN Gemeente 1 Terneuzen selecteert vooraf aannemers voor karwei Oostelijke Kanaalarm zvu -cursussen ui Zeeuws-Ylaandere DE STEM ZEELAND FESTIVAL VAN S HET ZEEUWS ORKEST FAMILIECONCERT EDWIN RUTTEN VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1994 (1 pg gTEM Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg moet optreden te-, gen de verkooporganisatie die de recreatiewoningen in het nog te bouwen vakantie park Vossekaai te Hoofdplaat aan de man brengt onder het mom dat ze ook permanent mogen worden bewoond. Dat eist de fractie van de Partij van de Arbeid in de Oostburgse gemeenteraad in schriftelijke vragen aan het college van bur gemeester en wethouders. Als het mogelijk is moet de ge meente de projectontwikkelaar 'tot de orde roepen', vinden de sociaal-democraten. Want de verkooppraktijken kunnen de relatie van de gemeente met de provincie schaden, zo menen zij. Volgens de PvdA neemt de pro jectontwikkelaar het bij de ver koop van de woningen niet zo nauw met het permanent wonen in gebieden waar een andere bestemming op ligt. Die ontkent dat overigens en beweert 'met klem bij de verkoop van de va kantiewoningen in Vossekaai permanente bewoning absoluut niet te stimuleren. Niettemin moet de gemeente Oostburg krachtdadig optreden, schrijft L. Wille namens de frac tie van de PvdA aan B en .W. „Bent u bereid, bijvoorbeeld door middel van brede openbare afkondiging, duidelijk te maken dat het kennelijk gedogen ten aanzien van permanente bewo ning van woningen in daartoe niet bestemde gebieden vanaf heden afgelopen is...?" Het is daarbij denkbaar, redene ren de socialisten, dat de ge meente een 'generaal pardon' af kondigt voor de momenteel per manent bewoonde vakantiewo ningen met dien verstande dat de huizen dan wel moeten vol doen aan de eisen in het bouw besluit. 'Van onze verslaggever Terneuzen - De sanering, afsluiting en demping van een deel van de Oostelijke Kanaalarm in Terneuzen wordt niet openbaar aanbesteed. Het argument van burge meester en wethouders is dat de aannemer over de benodigde specifieke kennis, ervaring en voorschreven materieel moet beschikken. Om deze redenen wordt geen openbare aanbesteding gehou den maar een aanbesteding op uitnodiging. De beoordeling van geschiktheid van de aannemer om een dergelijk werk tot een goed einde te brengen, vindt dus al voor de aanbesteding plaats. Hierdoor wordt volgens het col lege tevens een verantwoorde kwaliteit en een vlotte voortgang van de werkzaamheden gewaar borgd. Het beleid van het college is er Jn ieder geval op gericht zoveel mogelijk aannemers uit de regio een kans te geven bij de door de gemeente aan te besteden wer ken. Bij de bodemsanering van de Put van Wijck is hieraan invulling gegeven door de in schrijvende aannemers in de ge legenheid te stellen combinaties aan te gaan met bedrijven die wel over de deskundigheid be schikken. Reiskosten Doordat een aannemer uit de regio vaak minder transport- en reiskosten moet maken kan dit prijstechnisch voor de gemeente gunstiger uitpakken. Door een combinatie van bedrijven kun nen bovengenoemde voordelen en vereisten volgens het college worden gecombineerd. B en W hebben deze problema tiek besproken met de provincie. De provincie laat weten dat met de keuze van drie aannemers kan worden volstaan, mits zij aan de geschetste criteria vol doen. Axelsedam De demping van een deel van de Oostelijke Kanaalarm is onder deel van de reconstructie van de Axelsedam. Op deze locatie is sprake van ernstige bodemver ontreiniging. Het verontreinigde slib wordt afgevoerd naar het depot in de Dekkerspolder in Sas van Gent. De provincie heeft een gedoogbeschikking afgege ven voor het langer openhouden van dit depot. Het voorstel tot uitvoering van sanering, afsluiting en demping van het deel van de Oostelijke Kanaalarm wordt donderdag 29 september besproken tijdens de vergadering van de gemeente raad. De vergadering begint om 19.30 uur in het stadhuis. Doornik Terneuzen - Postduivenvereni ging Steeds Sneller te IJzendijke hield met een deelname van 120 jonge duiven een wedvlucht van uit Doornik, hoogste snelheid 1049,27 meter per minuut: 1, 2, 3, 4, 6, 7 en 10. A. Noteboom, 5 en 9. A. Dusarduijn, 8. C. de Putter en zoon, 69 oude duiven, 1103,31mpm: 1, 3 en 4. Comb. Dellaert, 2, 5 en 8. C. de Putter en zoon, 6 en 7. A. Noteboom, 9. L. van de Velde, 10. G. E. de Boeve- re. De Bonte Duif Aardenburg in samenspel met De Grensvliegers Eede, 22 jonge duiven, 881,66mpm: 1 en 4. E. Tellier, 2 en 5. J. van Ommen, 3. G. Stan- daert. De Getrouwe Duif Cadzand, 91 duiven, 925,54mpm: 1, 3, 5 en 8. D. van Kerkhoven, 2. J. de Mey, 4. C. Riemens, 6. J. de Groote, 7. W. Goossen, 9 en 10. S. de Putter. De Snelvliegers Oostburg, 60 dui ven, 1021,44mpm: 1 en 9. J. de Smet, 2, 5, 6 en 7. R. van Hee, 3. T. de Poorter en zoon, 4. J. Dierkx, 8 en 10. M. Zeegers-Ver- straete. Recht voor Allen Sluis, 59 duiven, 959,62mpm: 1, 2, 3, 5, 8 en 10. F. Baas en zoon, 4 en 7. Comb. Coppens-Baert, 6 en 9. P. Denne- man De bieten zijn gerooid. De modder wordt door een tractor van de weg geschraapt. Westdorpe KOOR - Het r.k. gemengd koor uit Westdorpe, onder be zielende leiding van dirigent R. de Bock, heeft een paar drukke weekenden voor de boeg. Aanstaande zaterdag luisteren zij om 1-7.00 uur de eucharistieviering op in de kerk van Hoofdplaat. Om 19.00 uur zullen zij de mis opluisteren in Biervliet. Daar naast zijn er op zaterdag 7 oktober maar liefst acht koren te gast tijdens de korenavond in de OLV Visitatiekerk. VOETBAL - De Westdorpse voetbalvereniging RIA-W houdt aanstaande maandag, 26 september, haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Deze begint om 19.30 uur in de kantine van het sportveld aan de Kapittelstraat. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing. De be stuursleden F. Dierikx, R. de Bakker en P. van Dorsselaer zijn alle drie aftredend, doch zij hebben zich wederom ver kiesbaar gesteld. Biervliet WAFELACTIE - In Biervliet is zaterdag vanaf 9.00 uur huis-aan-huisverkoop van wafels. De opbrengst is be stemd voor de koninklijke mu ziekvereniging De Harmonie en drumbad Willem Beukels- zoon. Van onze verslaggever Terneuzen - De afgelopen drie jaar vielen op de Zeeuw se wegen 24 verkeersslachtof fers ten gevolge van slik op de weg. Daarom houden alle wegbeheerders in de provin cie in het najaar, de tijd van de bietencampagne, een actie onder landbouwers met als doel modder te weren van de wegen. Deze actie, Slik op de Weg ge naamd, vindt inmiddels voor het derde jaar plaats. •Volgens Aart Lodder van het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid (ROZ) in Zeeland werken de Zeeuwse landbouwers mas saal mee aan de actie. „Dat is aan een kant ook logisch. Als er iets misgaat ten gevolge van slik op de weg kunnen ze aansprake lijk worden gesteld." Boeren worden met de slogan 'Houdt de weg schoon, minder ongevallen is uw loon' met klem verzocht de wegen proper te houden. Het probleem doet zich met name voor tijdens de oogst- periodes. De kans op een ongeval is het grootst in het najaar met schemer, duisternis, mist en re gen. In het kader van de actie zijn door het Landbouwschap en het ROZ de laatste weken ruim 3400 stickers met daarop de tekst 'Slik' verspreid onder de Zeeuw se landbouwers. Het is de bedoe ling dat ze die op een bord plakken en bij vervuiling van de weg in de berm plaatsen. Zo zijn andere weggebruikers gewaar schuwd op gevaarlijke situaties. Met de landbouwers zijn verder afspraken gemaakt om de weg zo snel mogelijk (uiterlijk twee uur na beëindiging van het transport) schoon te maken. Om FOTO CAMILE SCHELSTRAETE het effect van de waarschu wingsborden zo groot mogelijk te laten zijn, moeten de boeren ze na afloop van hun schoon- maakwerkzaamheden verwijde ren. De suikerfabrieken starten maandag met de campagne. Op het land is de oogst inmiddels in volle gang. (ADVERTENTIE) zuterdus 1 oktoberSas van GentDe Vlaanderen15.00 uur *Vvanhelfe^ m.m.v. WILLEM FREDERIK BON ERIK'S WONDERBAARLIJKE REIS BENJAMIN BRITTEN YOUNG PERSONS GUIDE TO THE ORCHESTRA dirigent: DIRK BROSSE Toegang f '25.- CJP/Pas 65 f 20.- SPECIALE KINDERPRIJS TIM 12 JAAR f 10.- Kaarten verkrijgbaar bij het Zuidlandtheater en aan de zaal Voor informatie: 01150-95555 Van twee plaatsen vertrokken gisteravond in Terneuzen zo'n zeventig kinderen voor een lampionoptocht in het kader van de bevrijdings- festiviteiteh. Bij het plein van de Groene Zwaan verzamelden de kinderen en ouders zich om daarna bij de Axelsestraat aan te sluiten bij de andere stoet. Met een geluidswagen voorop ging het via de Noordstraat en Nieuwstraat naar de kermis. Alle kinderen die meeliepen kregen tot slot van de stichting evenementencommissie de Vliegen de Hollander een gratis kaartje voor de draai molen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Snelheidscontrole Oostburg - Bij een snelheids controle op de Bredestraat gisteren tussen 13.00 en 14.45 uur zijn 53 automobilisten verbaliseerd wegens een te ho ge snelheid. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 77 kilo meter. Toegstaan is vijftig ki lometer. Tijdens de controle passeerden 973 auto's. Zakkenroller Hulst - Een 31-jarige man uit Hulst deed bij de politie in zijn woonplaats aangifte van zakkenrollerij. De man liep gistermorgen op de Absdaal- seweg en werd beroofd van zijn portemonnee die in zijn jas zat. Daarin zat een aan zienlijk geldbedrag. Uiendief Philippine - Woensdagavond werd een 59-jarige inwoner uit Sluiskil op heterdaad be trapt bij een diefstal. De man was op een perceel landbouw grond gelegen in de Sint Pie- terspolder te Philippine bezig met het stelen van op de akker liggende gerooide uien. Botsing Terneuzen - Op de kruising Binnenvaartweg-Schependijk te Terneuzen verleende woensdagmiddag een 21-jarige automobiliste uit Terneuzen geen voorrang aan een 60-jarige bestuurster van een personenauto uit Hoek. Bij de aanrijding werden bei de voertuigen aanzienlijk be schadigd, doch liep niemand enig letsel op. Onder invloed Terneuzen - Verdacht van het rijden onder invloed werd gis termorgen 'rond half drie een 34-jarige man uit Terneuzen op de Schependijk in zijn woonplaats aangehouden. Een ademanalysetest gaf als uit slag een alcohol aan van 0,8. Tevens hij niet in het bezit was een rijbewijs. Vandalisme Terneuzen - In de nacht-van woensdag op donderdag z|| van een aan de Churchilllaail| te Terneuzen geparkeerde pet.| sonenauto twee richtingaan-1 wijzers gehaald. Een schi post voor de gedupeerde e naar van circa vierhonderd I gulden. Drugs Terneuzen - Het drugsbestrij. 1 dingsteam Double Shot van de I Zeeuws-Vlaamse politie heeft I woensdagmiddag een inval ge-1 daan in een woning aan del Tholensstraat in Terneuzen I De politie had al enige tijd het I vermoeden dat er in het harddrugs werden verhandeld"! In de woning werd 31-jarige, zonder vaste woonJ of verblijfplaats, aanwezige vrouw aangetroffen, die werd ingesloten. Verder werden in de woning geen verdovende middelen gevonden, maar wel attributen die in de richting I wezen van drugshandel. Schoenendief Vlissingen - Na een achtervol-| ging door een aantal door de Vlissingse binnenstad I kon een 28-jarige man wordeij aangehouden en i aan de. politie. De man 1 een winkel aan de Lange Zei-1 ke in Vlissingen gistermiddag twee paar schoenen meeg men zonder te betalen, personeelslid ging de man bij I het verlaten van de winkel achterna. Onderweg bedreigde I de man zijn achtervolger met I een mes. De winkelbediende] kreeg daarna hulp van meer-1 dere burgers die de man wis-1 ten te bewegen om zich over te geven. Daarna kon de politie] hem meenemen naar het tiebureau. KAARTINGEN Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. A. Thielens-K. van Waterschoot, 2. J. Vermeerssen- H. van den Eede, 3. G. de Maayer-J. Laureys. Nieuw-Namen - Nico en Iris: 1. K. vêui Waterschoot-E. de Kindt, 2. A. Vergauwen-C. de Winkel, 3. J. van Campen-R. Sturm. Lamswaarde - Bridgeclub lams waarde, vierde wedstrijd competitie. A-lijn: 1. Biesbroeck- Goossen, 2. Van der Wielen-Van Leeuwen, 3. Timmermans-Burm. B-lijn: 1. De Kort-Kerckhaert, 2. Eggink-Merison. 3. Timmerman- De Cock. Clinge - Malpertuus, 48 personen: I. mevrouw d'Hooghe,. 2. me vrouw Rottier, 3. C. Sorber. Stand kampioenschap: 1. R. d'Hooghe, 2. M. Blommaert-de Block, 3. L. Aerts-Lernout. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 28 personen. Jokeren: 1. F. Esseling, 2. mevrouw Pieters, 3. R. de Vos. Bieden: 1. P. Haulez, 2. L. van Goethem, 3. P. Jonkers. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, 72 personen. Bieden: 1. R. D'Hooghe, 2. J. Vonck, 3. C. van Hooye. Stand kampioenschap: 1. G. Gijsel, 2. M. Blommaert-de Block, 3. C. van Hooye. Clinge - Zaal De Landbouw, 33 personen. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. M. de Block, 3. Th. de Vet. Jokeren: 1. F. Buys, 2. R. War rens, 3. R. van de Kelen. Hulst - Zaal De Lieve, 27 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw Jongezoon, 3. mevrouw De Vlieger. St.-Jansteen - Zaal Den Ouden Arend, 28 personen. Bieden: I.E. Cammaert, 2. H. de Bruyn, 3.1. de Winkel. Jokeren: 1. R. Warrens, 2. mevrouw Crombeen, 3. mevrouw 3 Van Vooren. Axel - Gregoriuscentrum, 21 per- sonen.Jokeren: 1. Th. Theunissen, 2. mevrouw Drubbel, 3. I. Antheunis. Kloosterzande - Zaal De Reizen de Man, vijftien personen. Bie den: 1. mevrouw De Waal-Baart, 2. R. Tilleman, 3. mevrouw Hoop. Jokeren: 1. mevrouw Verschuren, 2. mevrouw De Bruyn, 3. me vrouw De waal-de Waal. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 32 personen. Bieden: 1. A. Martens, 2,. Th. de Bruyn, 3. A. Verbist. Hulst - Zaal De Kroon, 39 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw De Waal, 2. mevrouw Rodrigo, 3. M. Taalman. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. J. Patijn, 3. C. Hermans. Graauw - Gemeenschapshuis, 23 personen. Bieden: 1. R. Harms, 2. A. Kouijzer, 3. A. Boone. Axel - Gregoriuscentrum, 36 per sonen. Bieden: 1. J. van Bunder, 2. G. Verschelling, 3. mevrouw De Groote. Kloosterzande - Zaal De Kastan je, 24 personen. Jokeren: 1. me vrouw de Waal-Valckx, 2. M. de Waal, 3. M. de Waal-de Waal. Bieden: 1. Th. Bolsssens, 2. C. de Kort, 3. R. Verschuren. Hengstdijk - Camping De Vogel, 24 personen. Jokeren: 1. mevrouw Dinies, 2. mevrouw De Bruyn, 3. mevrowu Rodrigo. Bieden: 1. J. Nachee, 2. L. van Goethem, 3. J. Tieleman. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 26 personen. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. F. Buys, 3. M. Haulez. Bieden: 1. R. de Cock, 2. mevrouw Van Dor- selaer, 3. P. Haulez. Clinge - Zaal De Landbouw, 32 personen. Bieden: 1. M. de Block, 2. E. Dankaert, 3. F. Piessens. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. G. de Koning, 3 D. Verbraeken. Hengstdijk - Camping De Vogel, 47 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Eerdenbrug, 2. A. van Oos- terwijk, 3. mevrouw Theunissen. Bieden: 1. L. van Goethem, 2. J. Hermes, 3. J. Hoogstad. IJzendijke - Zaal Les Amies, 56 personen. Bieden: 1. P. Cornelis, 2. C. Hoogstad, 3. W. Guineau. K0ERSBAL en i in Dt on aanta ziel 13 Van onze verslaggever Oostburg - Projectontwikke laar Witte, Boussen r>' Bruin uit Terneuzen is derhandeling met een serieuze gegadigden dat wil vestigen in sportcomple pe Veerhoek na gereedko van de nieuwe sportac commodatie in Oostburg Dat zegt directeur N. Boussen Van onze verslaggever Oostburg - Het dagelijk gemeentebestuur vai Oostburg heeft 560.00 gulden over om de melkro botfabriek Prolion Cadzand te krijgen. naa Jokeren: 1. M. Boerjan, 2. G. J Manhaven, 3. L. de Rujrter. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 451 personen. Bieden: 1. mevrouw Blommaert, 2. J. de Cock, 3. Th, I Asselman. Jokeren: 1. mevrouw I Reyns-de Kort, 2. mevrouw Vink, 3. mevrouw Neve-de Bakker. Hengstdijk - Camping De Vo_ 37 personen. Bieden: 1. 0. de I Cock, 2. K. Zwanink, 3. F. Hak-1 kens. Jokeren: 1. mevrouw De I Cock, 2. P. de Waal, 3. mevrouw De Waal. Lamswaarde - Zaal De Lamso-1 ren, 68 personen. Bieden: 1. Rombout, 2. Th. Bos, 3. Th. Bc sens. Jokeren: 1. mevrouw Ver-1 bogt, 2. F. Esseling, 3. mevrowu Van Britsom. St.-Jansteen - De Warande, KB0,1 46 personen: 1. K. Hermans, Hei-1 kant; 2. E. de Beule, St.-Jansteen; I 3. J. van Remortel, Clinge. Zandstraat - Zaal De Straete, 57 personen. Bieden: 1. J. de Rijk, 2, B D. Reyers, 3. mevrouw Steyaert. Jokeren: 1. mevrouw Van Tigge-1 len, 2. mevrouw Patijn, 3. me-1 vrouw De Pan. Hulst - De Lieve, 48 perso Bieden: 1. mevrouw Gijsel, 2. C. Bruyns, 3. mevrouw De Zaeghér, allen Hulst. SCHIETINGEN Ovezande - Willem Teil, 62 schut-1 ters. Wip 1: eerste hoge en eerste I zij vogel: H. Franse, Willem Tell; P tweede hoge vogel: P. Platschorre, I Zorgvlied; tweede zijvogel: F. I Koens, Spes Nostra; derde zijvo-1 gel: A. Pikkaart, Zorgvlied; vierde zijvogel: J. Vermeule, Edele I Handboog; grootste aantal (9):.L. H van de Boogaart, Willem Tell- I Wip 2: eerste hoge vogel: G. de I Jonge, tweede hoge vogel: J. de I Baar, beiden Willem Teil; eerst h zijvogel: A. Poelman, Edele I Handboog; tweede zijvogel: P. de Visser, Zorgvlied; derde zijvogel: y R, Verdonk, Concordia; vierde I zijvogel: H. Franse, Willem Tell; r grootste aantal (6): J. Boelens, Willem Teil. Ovezande - Kampioensschieting, I afdeling Zuid-Beveland van Ne- H derlandse Bond van Wipschut- ters, achttien schutters, kam-1 pioen: H. Franse, Willem Teil. Ovezande - 21 Schutters van ze ven verenigingen. Eerste hoge vo- U gel: H. Goetheer, Juliana; tweeAe hoge vogel: L. de Jonge, ADLM, P eerste zijvogel: J. Platschorre. Zorgvlied; tweede zijvogel: r. Repkes, Victoria; derde en vierde u zij vogel: J. de Koeyer, Diana; vijl- P de en zesde zijvogel: H. Boonman. Willem Teil; grootste aantal (5): Molhoek, Juliana. Ovezande - Supercup. Gedurende het staande wip-seizoen werd een competitie afgewerkt om 'de su- percup staande wip. De finaie ging tussen Concordia en -Victo-1 ria, de uitslag was 86-51 voor Victoria. Winnende team: John en Peter Repkes, Sjaak Raas en Jaap Doene. Kruisfinale: Victoria- Zorgvlied 2 66-40, Concordia- Willem Tell 1 73-53. EindstanM poule 1: Concordia 16 Pu"t€v Zorgvlied 2 16, Edele Handt"1"' 12, Willem Teil 2 8, Doel Hoger 1 6, St.-Andries 2 Poule 2: Victoria 16, Willem 1 1 16, Zorgvlied 3 16, Diana/Jaco- ba van Beieren 15, Zorgvlied li' ADLM 10, Doel naar Hoger i punten. Clinge - ANBO, 38 personen. Mat 1:1. mevrouw Boonman/E. BW» maert, CLinge/Hulst; 2. nievro^ I Heije/W. Blommaert, <-'ro| Hulst. Mat 2: 1. ipevrouw HoeN landt/J. Mol, De Klinge/Nieu» Namen; 2. mevrouw Bouvr Jonkers, Stekene/Clinge. Mat mevrouw Kegels/C. Baijens, n kant/De Klinge; 3. mevrouw" Dorsselaer/W. de Windt, 1 Kapellebrug. Dat blijkt uit een voorstel aan c leden van de commissie financie en. Door de vestiging van dez hoog-technologische fabrle vuor automatische melksyste men kunnen er over twee jaa driehonderd banen bijkomen en om Cadzand, de streek met hoogste werkloosheid van Zee land. De gemeente Oostburg, de pre vincie Zeeland en het Regionas -Bureau Arbeidsvoorziening sub sidiëren dit project fors. Zij dr; gen voor 2,8 miljoen gulden t in de bouw van de fabriek, geve een renteloze lening van tw< miljoen gulden aan de ondernt ming Trako, waar de activiteite van Prolion aan gekoppeld woï den en een eenmalige subsid: van een half miljoen gulden oi de kosten van overplaatsing va het bedrijf uit het Gronings Vijfhuizen te realiseren. Tot sic kan Prolion rekenen op een sul sidie van twintig- tot vijfenwin tigduizend gulden per arbeid: plaats tot een maximum va 120. Jongeren Burgemeester en wethouders va Oostburg hopen met de vestigin van het bedrijf nieuwe inwone. aan te trekken. Ze hopen ook d< de jongeren nu beter aan de sh kunnen en niet langer zulle wegtrekken uit de streek omd; er geen werk is. Deze belangrijke impuls is har nodig voor West-Zeeuws-Vlaar deren. De streek kent een werl loosheid van liefst 35 procei van de beroepsbevolking tegei over 17 procent gemiddeld Zeeland. Provincie Afgesproken is dat de provinc driekwart van alle kosten b taalt en de gemeente Oostbu het resterende kwart. De koste voor de gemeente worden h eerste jaar geraamd op 360.0 gulden. Het college vraagt de leden v de commissie financiën toestel ming dat geld nu al uit te bet len. Dat is noodzakelijk in v< band met het produktieproces de reeds afgesloten contract tot levering van enkele Auton tische Melk Robot-systemen, ten B en W weten. De commissie geeft vrijdag oktober uitsluitsel. Van onze correspondente Oostburg - Volgende we starten in Oostburg, Sluis Breskens cursussen van ZVU (Zeeuwse Volks UniV' siteit). DE ZVU organise' cursussen voor allen, oi acht schoolopleiding of vensovertuiging. In Oostburg zijn het de curs sen Frans en Engels voor ou 'en in het gebouw van de Sti ting Welzijn voor Ouderen cursussen Engels voor beginn en Engelse conversatieles. D vinden in het cultureel centr Den Hoekzak plaats. M. Van Walle verzorgt een tweetal sussen over literatuur; N landse- en Kinderliteratuur ze starten begin oktober en den gegeven in de scholen meenschap 't Zwin aan Nieuwstraat. Breskens kan zich inschrij voor een cursus Frans en oktober begint ook een wijnc sus van zes avonden, gege door H. Farenhorst In Sluis verzorgt restaurant I moral een exclusieve kookcui van drie avonden. Gestart v °P 3 oktober, ook wordt driedaagse excursie naar I. georganiseerd. F. de Paauw 1 deze reis (15 tot 17 oktober) «eer inlichtingen over de sussen van de ZVU kan 538® Bij het bureau van fniL, in Middelt] (01180-34800). on; c Nee

de Stem | 1994 | | pagina 16