Dennis van Tuyl succesvol Linda Thoen volbrengt eerste triathlon op negende plaats Afscheid Van de Voorde bij HW'24 'Yriendenploeg maakt ons sterk' DE STEM SPORT ZEELAND Jessica Bakker zegeviert in Masters Goes 'Plaats verdiend in voetballerij op basis van kwaliteiten' Veldritcompetitie van start Captain Harold Schipper: leden van de Sta WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 g' Van onze medewerker Henk van de Voorde Goes - In sporthal Tennis Schelde International te Goes werden de Rabo Masters voor de jeugd afgewerkt. Hiervoor waren de beste acht per leef tijdsklasse geselecteerd uit het achterliggende Rabo-cir- cuit. TENNIS Dit circuit bestrijkt de buiten- toernooien van DOS (Vlissin- gen), Noord Beveland (Colijns- plaat en Kortgene) en 't Halve Maantje/Goblin (Goes/'s-Gra- venpolder). Bij de Masters wer den alleen de finales om twee gewonnen sets gespeeld. De rest werd op tijd afgewerkt, namelijk per partij één uur. In de oudste leeftijdsklasse bij de jongens ging Dennis van Tuyl van TV Kapelle verrassend met de eindzege aan de haal. In de finale versloeg hij de eveneens ongeplaatste Andrej Miljoen van het Middelburgse MLTC. Het werd een spannende strijd die steeds op en neer golfde: 6-3, 3-6, 6-4. Van Tuyl had in de halve finale voor een daverende verrassing gezorgd door als Dl-speler met 9-5 te zegevieren over Cl-speler en grote favoriet Johnny Otte van Bru-ten uit Bruinisse. Met dezelfde cijfers was Miljoen in de kwartfinale te sterk voor de als tweede geplaatste Pieter Stroo. Bij de meisjes tot en met 16 jaar maakte Jessica Bakker van De Klappers haar plaatsingsnum mer één waar door in de finale Cynthia Westerweel van 't Halve Maantje zelfs geen enkele game toe te staan. Wel had Westerweel in de halve finale een zwaar bevochten zege geboekt op de aanvoerster van de onderste helft van het schema, Annemie- ke Huibregtse van TV Noord Beveland. In de categorie tot en met 14 jaar moest de Zeeuws-Vlaamse Mar- tine Simonse van TV Sluiskil wegens ziekte verstek laten gaan. Haar plaatsingsnummer twee werd overgenomen door Danneke Bakker. Deze finishte uiteindelijk als beste door een overtuigende zege in de finale op favoriete Claire Barnhard van De Sprink (Oostkapelle). Bij de jongens van gelijke leeftijdsklas se was Oost-Souburger Ray mond Barten zoals verwacht de sterkste. Hij won in de finale met regelmatige cijfers van Ilco van Belzen van 't Halve Maantje. Bij de meisjes tot en met 12 jaar verloor Nathalie de Paepe uit Schoondijke in de kwartfinale met ruime cijfers van de Zierik- zeese Esmée Hoogendoorn. Namens de Rabo-Bank verrichte Paul van Kaan de prijsuitreiking waarbij de winnaars verblijd werden met een tinnen bord. In een toespraak werd de mogelijk heid geopperd om volgend jaar ook in Zeeuws-Vlaanderen en Schouwen-Duiveland een Rabo- jeugdtoernooi te doen plaatsvin den. UITSLAGEN JONGENS TOT EN MET 10 JAAR Kwartfinale: Alexander Nonnekes- Matthijs Hulster 8-1, Wesley Goud- Bas Robreys 20-0, Arthur te Boek- horst-Rikkert van de Wel 12-4, Thijs Slagboom-Stefan Westerweel 13-4. Halve finale: Nonnekes-Goud 11-2, Slagboom-Te Boekhorst 10-5. Finale: Nonnekes-Slagboom 6-1, 6-2. Derde plaats: Te Boekhorst-Goud 6-5. TOT EN MET 12 JAAR Kwartfinale: Bram de Nijs-Dennis Verschuure 15-2, Johnny Quaak- Maarten Buring 8-4, Ronnie Hille- brand-Tom Felius 9-1, Chiel Mara- nus-Martijn Katsman 10-5. Halve finale: De Nijs-Quaak 12-5, Maranus-Hillebrand 9-3. Finale: Maranus-De Nijs 6-4, 2-6, 6-3. Derde plaats: Hillebrand-Quaak 9-4. TOT EN MET 14 JAAR Kwartfinale: Raymond Barten-Ivo Spinnewijn 9-4, Maarten Gideonse- Mark Felius 8-7, Ilco van Belzen- Chi Kin Choi 7-6, Gareth Lau-Jaap Vogelaar 10-8. Halve finale: Barten-Gideonse 7-4, Van Belzen-Lau 9-6. Finale: Barten-Van Belzen 6-3, 6-2. Derde plaats: Gideonse-Lau 13-6. TOT EN MET 16 JAAR Kwartfinale: Johnny Otte-Kees van Overloop 12-3, Dennis van Tuyl- Rutger Dierendonck 14-1, Micha Bernard-Richard de Witte 9-7, Andrej Miljoen-Pieter Stroo 9-5. Halve finale: Van Tuyl-Otte 9-5, Miljoen-Bernard 14-3. Finale: Van Tuyl-Miljoen 6-3, 3-6, 6-4. Derde plaats: Otte-Bernard 11-6. MEISJES TOT EN MET 12 JAAR Kwartfinale: Kim Dijkstra-Fiona Kroon 18-0, Esther Goud-Cynthia Jansen 12-3, Esmée Hoogendoorn- Nathalie de Paepe 10-3, Jantien Bruynzeel-Thuy Nguyen 12-4. Halve finale: Dijkstra-Goud 14-1, Hoogendoorn-Bruynzeel 8-7. Finale: Dijkstra-Hoogendoorn 6-3, 6-1. Derde plaats: Bruynzeel-Goud 8-5. TOT EN MET 14 JAAR Kwartfinale: Sylvia de Nooyer-El- len Schouw 11-6, Emmy van de Merwe-Mara Malicki 10-7, Danneke Bakker-Ellen van Belzen 10-2. Halve finale: Claire Barnhard-Syl- via de Nooyer 11-3, Danneke Bak- ker-Emmy van de Merwe 8-7. Finale: Bakker-Barnhard 6-2, 6-1. Derde plaats: Van de Merwe-De Nooyer 9-2. TOT EN MET 16 JAAR Kwartfinale: Jessica Bakker-Cathe- lijne Hoogerwerf 15-2, Eef Voge- laar-Ilse van Ombergen 10-5, Cynthia Westerweel-Marieke Ton 13-1, Annemieke Huibregtse-Jaco- mien Korstanje 13-4. Halve finale: Bakker-Vogelaar 14-3, Westerweel-Huibregtse 6-5. Finale: Bakker-Westerweel 6-0, 6-0. Derde plaats: Huibregtse-Vogelaar 13-3. Geen tijd voor topsport Door Robert van Willigenburg Etten-Leur - Ze zit bla kend van fitheid op de bank in Etten-Leur. Aan niets merk je dat Linda Thoen een paar dagen eer der haar eerste hele tria thlon, nota bene de storm achtige triathlon van Al- mere, heeft volbracht. Op een negende plaats bij de vrouwen, in 11 uur, 47 mi nuten en 16 seconden. En dat met minder dan twin tig uur trainingsarbeid in de week. Energie in overvloed moet je hebben als je zo gek bent om de drie zware disciplines (3800 me ter zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42,195 kilometer hard lopen) achter elkaar af te leggen. Daar ontbreekt het de 28-jarige zus van de Zeeuwse topzemmer Anton Thoen dan ook niet aan. Als verpleegkundige in psychia trisch centrum 't Hooghuys in Etten-Leur doet ze al meer dan genoeg moeite om veertig uur per week steeds wisselende dien sten te draaien. Maar voor ze 's ochtends om zes uur begint, of wanneer ze 's nachts om een uur of twaalf naar huis gaat, trekt ze nog even de loopschoenen of de wielerbroek aan of zwemt ze een uurtje in de Galderse Meren. Of vindt ze tussen de bedrijven door tijd om te vergaderen als bestuurslid van de stichting SOVAK (Samen Op Vakantie), die groepsvakanties voor licha melijk gehandicapten op touw zet. Ongedwongen Dat het daarom niet tot uitgeba lanceerde trainingsschema's komt, is voor Thoen totaal geen belemmering. „Ik presteer juist goed wanneer ik ongedwongen bezig kan zijn. Dat geldt ook voor de wedstrijden. Wanneer ik me verplicht ga voelen, dan werkt het niet." Linda Thoen: „Ik presteer juist goed wanneer ik ongedwongen bezig kan zijn." En zo was het bij haar debuut op de volledige afstand in Almere ook. Een salsa-band, die bij het wisselen van kleding Zuidameri- kaanse deuntjes liet horen, bracht de stemming er in. „Ik begon vrolijk aan de marathon." Maar voor ze daaraan begon, had Thoen er al een Ronde van Vlaanderen van de ergste soort opzitten-, modder, storm en regen sloegen toe op 160 van de 180 fietskilometers. „En toch ben ik op gevoel doorgegaan. Ik zat ontspannen op de fiets, en moest zelfs uitkijken dat ik niet te hard ging. Ik reed in het grootste deel van de race gemiddeld 30,5 kilo- .meter per uur. Dat is snel voor mij, zeker met die storm." Linda Thoen begon blijmoedig aan de marathon. „In de eerste kilometer zag ik overal beken-' FOTO DE STEM/BEN STEFFEN den met spandoeken. Het kon voor mij niet meer stuk. Maar twee kilometer verder ging het gewoon niet meer. Ik was slap en beroerd. Bij een verzorgingspost heb ik vervolgens alles opgege ten wat ze aan voedsel hadden. Ik had gewoon honger, want elke vijf kilometer was er een bevoorradingspost, die ik alle maal benut heb." Thuis heeft Thoen er, wanneer ze in training is, ook al geen moeite mee om naar de koelkast of het fornuis te lopen. Ze ontbijt twee keer: bij het opstaan en wanneer ze 's ochtends na het trainen op haar werk aankomt. Tussendoor gaan er koeken, mueslibollen en rijstevlaai in. 's Avonds schept ze een paar keer extra op, en om een uur of negen is het tijd voor een flink stuk appeltaart. La chend, bijna verontschuldigend: „Het gaat vanzelf, ik krijg ge woon honger. Als ik er niet bij zou trainen, zou je me bij dit 'voedingspatroon niet herkennen. Als ik dan al zoveel trek zou hebben natuurlijk." „Van die geprepareerde sport voeding, dat is echt niks voor mij. Hoewel het dus ook niet te doen is om vijftien broodjes op de fiets mee te nemen. Dan prak ik liever wat bananen en appels met water in een bidon." Doorstoten Proberen door te stoten naar de top lijkt nu logisch voor iemand die in haar eerste volledige wed strijd zover komt. „Ik weer een hele triathlon doen? Vooraf had ik gezegd van niet. Nu weet ik het niet meer zo zeker. Almere doe ik volgend jaar zeker niet, dat heb ik al besloten. Maar duathlons, net als vorige winter, vind ik heerlijk. En misschien ga ik in Etten-Leur dit najaar wel de hele marathon lopen." Dankzij haar deelname aan de triathlon heeft ze voor de Stich ting SOVAK inmiddels 4300 gul den opgehaald. Vrienden en be kenden hebben hun naam aan kleine en grote bijdragen ver bonden. Thoen: „Ik had gehoopt op duizend gulden, dit overtreft alles. Nu kan SOVAK in ieder geval volgend jaar het onderdak van de gasten betalen. En van het resterende bedrag zelf hulp middelen gaan aanschaffen. Fantastisch." Van onze medewerker Sjaak Begijn Hulst - Na zeven jaar mede de kar getrokken te hebben in het bestuur van zondagt weedeklasser HW'24, nam Jacqueline van de Voorde vrijdagavond afscheid als se cretaris van de geelhemden. De geboorte van twee kinde ren, Lucas en Pauline, staan het bestuurswerk-niet meer toe. „Maar," zegt ze, „Als ik thuis op orde ben, kom ik zeker nog kijken op de zon dag." Jacqueline van de Voorde staat er op- secretaris genoemd te worden. „Een secretaresse doet ander werk. Die functie komt niet overeen met die van secre taris in een bestuur," zegt ze. Het is Van de Voorde ten voeten uit. Als vrouw heeft ze in de afgelopen jaren haar plaats moeten zien te veroveren in de voetballerij. Terugkijkend ver telt ze: „In eerste instantie was ik heel bang voor de 'oude gar de' binnen de vereniging, wist niet hoe die op een vrouw als secretaris in het dagelijks be stuur zou reageren. Bovendien had ik geen enkele voetbalach tergrond en was getrouwd met de penningmeester, die ook zit ting in het dagelijks bestuur had. Het wantrouwen van mijn zijde werd niet bevestigd. De 'oude garde' gaf als eerste aan achter mij te staan. Anderen zagen mijn bestuursfunctie als een noviteit. Sommigen vonden het wel interessant een vrouw in het bestuur. Repect heb ik de loop der tijd moeten verdienen. Pas na twee jaar werd ik volle dig geaccepteerd. Dat geldt niet alleen voor mensen binnen de vereniging, maar ook mensen daarbuiten. De acceptatie en daarop volgende waardering kwam tot uiting in het feit dat de KNVB mij polste voor een bondsfunctie, waar ik echter niet op ingegaan ben." Successen Toen Jacqueline van de Voorde zeven jaar geleden in het be stuur stapte, werd Adrie Bod- daert benoemd tot nieuwe voor zitter. Samen met hem en de overige bestuursleden effende zij de weg voor de successen die de Hulstenaren nu vieren. Be halve Boddaert maakte zij ook Rudy Neefs, die evenals Van de Voorde stopt, mee als voorzit ter. „Neefs en Boddaert zijn twee verschillende persoonlijkheden. Adrie kende ik persoonlijk voordat ik in het bestuur kwam. Rudy leerde ik gaandeweg als bestuurslid kennen. Overeen komst is echter dat onder hun leiding alle 'neuzen in het be stuur dezelfde kant opwezen. Iedereen trok dezelfde kar. Daarom vond je het niet erg veel energie in de vereniging te steken." Als vrouwelijke secretaris werd Van de Voorde, net als ieder ander, betrokken bij technische zaken binnen HW'24. „En waarom ook niet? Ik zat niet als vrouw in het bestuur, maar als secretaris. Ik wilde altijd alleen maar beoordeeld worden op kwaliteiten. Het cliché 'als vrouw zie je dingen anders' telt hier niet en is niet van toepas sing. Het ontbreken van een voetbalverleden is niet belang rijk voor een bestuursfunctie. Het is hooguit mooi meegeno men." Eigen plaats Binnen de spelersgroep nam zij haar eigen plaats in. Nadrukke lijk wijst zij erop dat zij onder spelersgroep verstaat: „Alle spelende leden binnen de vere niging. Maar natuurlijk had je met de een meer contact dan met de ander. Soms had je de pet op van secretaris, soms die van supporter of geïnteresseer de. Ook de spelers stonden aanvan kelijk sceptisch tegenover mijn aanstelling, maar al snel gingen zij over tot de orde van de dag. Wat ik bij aanvang heel duide lijk heb gemaakt is de scheiding van functies tussen die van mijn man Luc, de penningmeester, en die van secretaris. Bij mij moes ten de leden nooit aankomen met de vraag of ik eens iets aan Luc wilde vragen. Voor mij was dat de enige manier om geloof waardig over te komen." In de periode dat Jacqueline van de Voorde het secretariaat bekleedde kende zij eigenlijk alleen maar hoogtepunten. „Ne gatieve ervaringen waren er bijna niet, behalve dan de de gradatie van de tweede naar de derde klasse. De twee titels die daar tegenover stonden wogen daar ruimschoots tegenop. Vooral de voorpret gedurende het kampioensseizoen was aan genaam. De promotie van de vierde naar de derde klasse zag je lang van tevoren aankomen. Maar ook een kampioenschap van het zesde team vond ik prettig. Voor die jongens reed ik met plezier met bloemen en champagne naar Aardenburg om daar vervolgens door twaalf zwetende spelers gekust te wor den." Jacqueline van de Voorde met haar twee baby's, die haar noopten te bedanken als secretaris van HVV'24. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Goes - Het Zeeuwse KNWU-districtsbestuur houdt oo dit jaar in samenwerking met een aantal wielercomités en i trimbonden een veldritcompetitie die uit acht wedstrijder zal bestaan. Daaraan kan worden deelgenomen door A- en B-amateur profs, junioren, nieuwelingen, vrouwen, ATB'ers, trimmers ej recreanten. Door de bijdrage van sponsors, comités, verenigd I gen en trimbonden kan gestreden worden voor een aantrekkelijk I eindklassement. Tevens zijn er prijzen beschikbaar voor 1 dagklassement. Amateurs, profs, ATB'ers, veteranen, recreanten en trimmers I rijden 50 minuten. Junioren, nieuwelingen en vrouwen 351 minuten. Het inschrijfgeld bedraagt f 5,- per wedstrijd. Dor I receranten, trimmers, veteranen en ATB'ers zonder licentie I dient tevens een dagkaart te worden aangeschaft. De pms I daarvan is f 2,50. Voor het eindklassement tellen alle acht wedstrijden mee in ae I Zeeuwse competitie, dus niet de regiokampioenschappen d;, zaterdag 19 november in Limburg worden gehouden. pe wedstrijd worden 15 punten toegekend voor een eerste plaats ei. vervolgens aflopend tot 1 punt voor een vijftiende stek. In geval I van pech wordt men geklasseerd naar de laatste plaats en ik I daardoor niet gelijk kansloos voor het eindklassement in d( I categorieën waar wat minder deelnemers zijn. Bij elke wedstrijd worden twee bonuspunten toegekend i degenen die vertrekken. Deelname aan alle wedstrijden is eet.., wel verplicht voor het verkrijgen van bonuspunten. De ATB- wedstrijden moeten worden verreden op een ATB of mountain. I bike. Crossfietsen en veldritfietsen zijn voor deelnemers a I genoemde categorie verboden. De prijsuitreiking van de veldrit- competitie is zaterdag 24 december in de permanence van camping Den Inkel in Kruiningen. KALENDER 29 oktober: Wemeldinge, ATB (13.00 uur), amateurs A en B, profs ai trimmers (14.30 uur), junioren, nieuwelingen en vrouwen (14.32 uur). 5 november: Wemeldinge, zelfde programma. 12 november: Wemeldinge, zelfde programma. 26 november: Vlissingen, ATB, junioren, nieuwelingen, vrouwert (li uur), amateurs A/B, profs, receranten, trimmers (15.00 uur). 3 december: Overslag, ATB, junioren, nieuwelingen, vrouwen (13.30 uur), amateurs A/B, profs, recreanten, trimmers (14.30 uur). 10 december: Hulst, ATB, junioren, nieuwelingen, vrouwen (13.30 uur), amateurs A/B, profs, recreanten, trimmers (14.30 uur). 17 december: Terneuzen, ATB, junioren, nieuwelingen, vrouwen (13.30 uur), amateurs-A/B, profs, recreanten, trimmers (14.30 uur).. 24 december: Kruiningen, ATB, junioren, nieuwelingen, vrouwen (13.30 uur), amateurs A/B, profs, recreanten, trimmers (14.30 uur). Van onze medewerker Henk van de Voorde Goes - Komend seizoen beleeft aanvoerder Harold Schippe met zijn team 't Halve Maantje al de derde jaargang in d eerste klasse van de landelijke tenniscompetitie voor mannen, de hoogste klasse van Nederland. TENNIS De Goese tennissers wisten zich in de eerste twee seizoenen keu rig te handhaven. Naast Harold Schipper bestaat het succesvolle Goese team uit de namen van Eric Eversdijk, Dennis van 't Westeinde, Marcel Schouw en Arno Jongsma. Vanaf de vierde- klasse vierden deze spelers drie kampioenschappen op rij. „We hebben een echte vriendenclub. Dat maakt ons sterk. Op donder dag- en zaterdagavond gaan we vaak samen stappen. Alleen niet als we 's zondags moeten tennis sen," aldus Schipper. Zijn laat ste opmerking typeert de profes sionele instelling van de Goese equipe. Toch krijgen deze spelers van 't Halve Maantje soms het verwijt 'te lief' te zijn op de baan. Iets wat niet gezegd kan worden van de, veelal geroutineerde, tegen standers. „We hebben een vrij jonge groep met een gemiddelde leeftijd van nog geen 20 jaar." Met zijn 21 jaar is Schipper de oudste. „Bij die andere teams schommelt de gemiddelde leef tijd rond de 25. Die mannen hebben zoveel wedstrijdervaring meer als ons. Meer bluf ook. Het eerste jaar in. .dg. eerste klasse keken we nog teveel op tegen hen." Werd in het openingsjaar in de eerste klasse nog een vierde plaats behaald in de eindrang schikking, in het tweede jaar werd 'slechts' beslag gelegd op een vijfde stek. Harold Schipper heeft hier echter een afdoende verklaring voor. „Dat ligt aan een foutje van de KNLTB. Wij zaten in een poule met allemaal teams uit Zuid-Nederland, ter wijl in de andere poule Noord- Nederland bij elkaar zat. Dit betekende dat wij tegen de vier beste teams van Nederland moesten. Zij hadden de kruisfi nales tegen elkaar gespeeld. In het afgelopen seizoen zijn we desondanks door niemand weg gespeeld. Veel partijen hebben we in drie sets verloren. Waar dat aan ligt weet ik ook niet precies. Misschien iets te weinig vechtersmentaliteit. Geleerd Harold Schipper werden de eer ste beginselen van de tennissport al op 6-jarigë leeftijd bijge bracht door clubtrainer Chris Versteeg van 't Halve Maantje. Vervolgens kreeg hij les van de bondstrainers Hans Felius, Jan- Wiilem Visser, Frits ten Bruggen Cate en Jan-Willem Baars. „Ie der zorgde ervoor dat je steeds een trapje verder kwam. Zeker in het begin heb ik veel geleerd van Hans Felius. Hij straalt wat uit. Iets wat vele trainers missen. Ik meen dat hij nu privé-trainer is van de Israëliër Amos Mans- dorf. Hij is op het goede moment weggegaan denk ik. De laatste jaren krijg ik ontzettend iijnel lessen van Jan-Willem Baars." Aan de andere kant ambieertl Schipper zelf een maatschappij lijke loopbaan als tennisleraail Hij heeft zojuist de CIOS-oplei-1 ding in Goes afgerond waank I hij in het bezit is gekomen vac I de B-licentie als tenniste» „Onder het mom van s geef ik al enkele jaren Halve Maantje en in Huybergen I Van kleins af aan wilde ik tennisleraar worden. Als j goed kan en je kunt van jehohhyl je beroep maken dan is dat het| leukste wat er is. Het is i bedoeling om ook mijn C-licen-1 tie te halen maar daarvoor moet| je eerst een aantal jaren tijkervaring hebben," Schipper. De komende tijd gooit het ir terie van defensie wellicht roti in het eten. „Op 3 oktober moe'. I ik in dienst. Wel heb ik herkeu-f ring aangevraagd, want ik 1 regelmatig geblesseerd aan mi"| rug. Ik ga er echter vanuit dat it in dienst moet. Hopelijk v mij dan de nodige faciliteit geboden." Verhuisd Harold Schipper werd in Goes Zeeuws kampioen in he:| dubbelspel, samen met I van 't Westeinde. In het spel verloor hij de finale vatl Marcel Schouw. De aanvoert"! van 't Halve Maantje type®! zichzelf meer als een dubbelspe-| Ier dan als een 'singelaar'. lopen zomer was hij als dubbel laar actief op de hoofdschemal van de A-toernooien vasl Utrecht, Almere en Zuidwolwl De prestaties van de speler uil Kloetinge, sinds kort is Harolci Schipper verhuisd uit Goes, wal ren hier alleszins verdienst#| te noemen. Vijftig iaar 9eleden werden dt land bevrijd. De wereldoorlog l zwaarste beproeving, de honge zou nog lange tijd duren voorde werd bevrijd. In vele herdenk moeilijke jaren. Herdenken is utten en lering trekken voor aan duurzame vrede, aan sai landsgrenzen, dat moet onze op Voormalige tegenstanders kwi tot elkaar in internationale org structuren. In West-Europa n economische integratie. De Eu den hoopt op 1 januari aanstaa men. De regering hecht grote nieuwe democratieën in Cent toond voor het lidmaatschap. 1 se Unie zal hand in hand dienei mingen die de besluitvaardight parlementaire democratie is d< Sinds de Tweede Wereldoorlog verhoging van het levenspeil ons dat de verworvenheden dit aantastbaar zijn. Daarom kies het draagvlak voor duurzame i de slag, dat is het devies. Deze tal wegen nagestreefd: een vertrouwenwekkend mc beheersing van de staatsschuh de arbeidskosten; een beleid dat economische en innoveren aanmoedigt, waa versterkt en de vraag naar arb - het stimuleren van arbeidsd lijkheid van uitkeringen ond scherming voor hen die daaroi I -De ontwerp-begroting die u ht karakter van soberheid en mt daling van de collectieve lastt gelegd voor een verminderini komende jaren. De zorgwekkende verhouding actieven maakt het onontkooi zien van koppeling van minim ontwikkeling. Met flankerendt bijdragen dat er toch een re ontstaat. Daartoe dienen ond mensafhankelijke belastingaft de sfeer van de individuele hu zinnen met kinderen. Het bel de loon- en inkomstenbelastin matigde loononwikkeling wor Door de invoering van een fra: worden de werkgeverslasten derd. De modernisering van het soc langere termijn de zekerheid t garandeerd basispensioen en ongeschiktheid en werkloosht sche toets van het bestaande s voorstellen in het kader van d der beroep wordt gedaan op ouders. De toegang tot de We terwijl de duur van de vervoli Volgens hem komt in het accent in de toekomst meer op de mannencompetitie" liggen in plaats van op mixedcompetitie. „Er aantrekkelijk tennis gespeeld de mannencompetitie. Het zit'n gen het A2-niveau aan. In ande re landen zie je allemaal n» nencompetities. Eigenlijk is derland nog het enige land wasj mixedcompetitie wordt gespe® De vraag is hoe lang dat nog duurt. De mixedcompetitie he® natuurlijk ook zijn charme, drie partijen spelen is zwaar. Dan begin je 's om negen uur en ben je pes avonds om zeven uur klaar.' Wat het aanstaande seizoen j» petto heeft voor het vlagges®1' van 't Halve Maantje is nog e® beetje een vraagteken. „Het, een ietwat afhankelijk van poule waarin je terecht ko Uitgangspunt is 'handhaving na een aantal weken kijken of er nog meer in zit,' s Harold Schipper. Voorbereidingen worden get I te wijzigen. Hierbij wordt r heid van een overgangsregei 9mg van het beroep op uit\ schiktheid doet zich gelukki dere verbetering mogelijk te weg van privatisering van dt °ugeschiktheidsverzekering worden toegelaten, maarbij voor de polisvoorwaarden. 1 den gegeven dat een solide c alle burgers in stand blijft, n öe regering is zich ervan be| aanpassingen bevatten. Daa l 4 miljard gulden voor burl komt in 1995 voor het eerst Zïcbt in de verhouding tusse Versterking van onze econoil ln de industrie en in het m worden geïnvesteerd in de kennis en technologie. Daw betrokken bij het stellen na: door de overheid wordt bell Met het ontwikkelen van tc technologiegebieden. Aan Mogelijkheden worden qebl Praktijk. VERVOLG OP ACHTERPAGIN/

de Stem | 1994 | | pagina 8