A Drijfnat komt ze op het distributiepunt in Etten-Leur binnen. „Het was hartstikke leuk!", lachte abonnee Chris van Mil meteen. „Echt waar, het was zelfs heel gezellig, we hebben lekker gekletst". Chris van Mil is in het dagelijks leven directeur van de Volwassen Educatie De Vedel in Etten-Leur. Gisterochtend liep ze voor één keer een krantenwijk met bezorger Mohammed Aitikne. Chris droogt zich af, poetst haar bril, maakt haar pikzwarte handen schoon en vertelt bij een kopje warme koffie: „Ik heb de krant nog nooit bezorgd. Ik wilde dat vroeger zo graag, maar ik mocht het niet van mijn ouders. Nu zag ik een poosje geleden die oproep in de krant staan en ik dacht: dit is mijn kans, nu kan ik eens een keer bezorgen". Het vroege opstaan viel haar wel mee en van de regen schrikt ze niet terug. „Ik wist al dat er regen was voorspeld, maar ik dacht: laat je niet kisten, dat doen die jongens ook niet. Dit -- weer heeft ook wel zijn charme. Door weer en wind, dat is pas echt. Als het nu lekker zomers weer was geweest, had ik misschien gedacht dat de krant bezorgen een makkie was. Maar ik vind het knap van die bezorgers, ze zijn er iedere ochtend, wat voor weer het ook is. Dat je dat kan". Zelf is ze een tevreden abonnee. „Je rekent erop dat de krant voor zevenen in de bus ligt. Dat hoort er gewoon iedere ochtend bij. Maar vanmorgen heb ik ervaren dat dat niet zo gewoon is. Ik heb mijn eerste les gehad in kranten bezorgen. Mohammed heeft het me heel goed uitgelegd: hoe houd je die kranten handig vast, waar zet je je fiets neer en hoe vouw je de krant zo dat ie ook in de brievenbus past? En dan die brievenbussen... Zou er iets in de nieuwe Arbo-wet staan over de hoogte van brievenbussen? Sommige zitten op tien centimeter hoogte, voor andere moet je rekken, ze zitten opzij, in de lengte, in de breedte, in de voordeur, in de tuin of ze zijn niet te vinden, ze zijn breed, smal, met borstels of zonder. Gelukkig wist Mohammed ze blindelings te vinden! Waar je als abonnee niet bij stilstaat is dat bezorgers ook moeten weten welke abonnee een proefabonnement heeft, of ze op vakantie zijn, of ze hun abonnement hebben opgezegd, of ze zijn verhuisd enzovoort. Dat houden ze allemaal in de gaten. Goed hè?". „Het heeft wel wat, zo 's morgensvroeg over straat. Te weten dat iedereen nog in bed ligt en dat je daar alleen in alle rust de krant rondbrengt", aldus een enthousiaste Chris van Mil. verloren? Ajax en PSV verspelen perste punt Kantongerecht verhuist Veer loopt vast bij Breskens Wel banen voor ongeschoolden VS eisen einde politiegeweld P ort-au-Prince Michael Jackson wiet vervolgd DE STEM WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 Stem-bezorgers uit Etten-Leur drinken om 5.00 uur een kopje koffie op de distri butiepunt voor ze de krant gaan rondbrengen. Van links naar rechts: André Perdigao, Mohammed AitikneFloris van de Berg, Bas Weterings, Daniel Serra no, Donny Luycken, Remco Bogers en Femke van Hoey. Laat dat dan oven weten via een Kleintje in De Sten li hebt dan een goede kans dat d< vinder één van de vele tienduizenden Stem lezers die regelmatig onze ..Kleintji rubriek Gevonden-Verloren na- 134e JAARGANG Breda - Zowel Ajax als PSV heb ben gisteravond een punt ver speeld. Ajax kwam tegen Roda IC niet verder dan een 1-1 gelijk spel PSV deed het tegen Sparta niet beter. Feyenoord, waar veel heibel is ontstaan tussen sommi ge spelers en trainer Wim van Waneeem, maakte in Heerenveen geen vergissing: 0-4. FC Utrecht, dat gisteravond niet speelde, voert nog steeds de ranglijst aan. ZIE SPORT-B1 HET WEER MIN7MAX. [12/21 Zonnig Met ongeveer 21 graden en redelijk wat zon wordt het een mooie nazomerdag. In de ochtend kan er plaatselijk een mistbank ontstaan. Terneuzen - Het kantongerecht verdwijnt van de Markt in Ter- neuzen. De gemeente onderhan delt met de Rijksgebouwendienst over koop dan wel huur van het gebouw. Het pand krijgt een ho- reca-bestemming. De gemeente vindt het gerechtshof niet passen 'in de plannen die zij heeft met het centrum. Het kantongerecht is bereid te verhuizen als een pas send alternatief is gevonden. ZIE ZEELAND-C1 Breskens - De veerboot Koningin Beatrix is gisteravond omstreeks zeven uur bij de veerhaven van Breskens vastgelopen op een strekdam. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en er was ook geen schade aan de voertuigen aan boord. Oorzaak van het ongeval is niet bekend. Vanwege de sterke stroming bij Breskens werd de Beatrix naar Vlissingen gesleept, waar de pas sagiers om negen uur van boord konden. ZIE ZEELAND - C1 Bergen op Zoom - Tot 'grote ver bazing' van het Regionaal Be stuur voor de Arbeidsvoorziening in Bergen op Zoom vinden onge schoolde en laaggeschoolde Westbrabanders weer werk. Di recteur Erdelmann zag vorige maand 84 mensen uit die catego rie weer aan de slag gaan. Het gaat met name om magazijnbe dienden, schoonmakers en pro- duktiemedewerkers Port-au-Prince - De Amerikaan se militaire leiding in Haïti heeft er bij de Haïtiaanse junta op aan gedrongen dat het bloedig neer slaan van demonstraties op- houdt. De Amerikaanse bevelhebber ge neraal Shelton sluit 'verdere stappen' niet uit om herhaling van 'het onnodige geweld' tussen politie en demonstranten te voor komen. ZIE OOK BUITENLAND - A4 Los Angeles - Het openbaar mi nisterie in Los Angeles heeft be sloten popster Michael Jackson niet te vervolgen voor seksueel misbruik van een 14-jarige jon gen. De zaak blijft nog wel zes jaar open voor het geval de jon gen, die een grote afkoopsom van Jackson heeft gekregen, van ge nachten verandert en wel wil ge tuigen. 6 FOTO'S: HENK THEUNS Aardschok 3,2 op de Schaal van Amoco

de Stem | 1994 | | pagina 28