krant B.V. ELING N VIDEO 'Investering in werkgelegenheid' Burgemeester: Boeren moeten kruit nog even droog houden DE STEM Jubileum met afscheid van dirigent Pilaet De Slag om Axel en het gat in het stadhuis Ik lees de in de klas PLAATSELIJK NIEUWS ZAKEN NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN van Schendel Jo en Giel Wethouder Hontenisse wil kosten verdiepen haven niet verhalen op bedrijfsleven Opnieuw pleidooi voor verschil in tarieven voor ophalen huisvuil Bianca 342.800.- v.o.n. louwen in heel Joosterzande. 199/06-53119944 PESTEM ZEELAND D2 SIE' KV M1620' jare m zicht- ÏLMACKINE m0 TELEVISIE eldscheri ïtekst :en 83 bekeuringen bij controles van maximumsnelheid 400 gulden voor Zonnebloem Axel editie zeeland Clinge KOERSBAL 3ER 1994 i harte gefeliciteerd! luw 65 ste-verjaardag ■eren, Dennis, Annet, iviarK tichel. Tot zaterdagavond' J jaar een gouden paar, jaar! Gefeliciteerd van ons lam be- Bandra, prea. Ijarig aan! Bark, Bimone. wordt vandaag in ;=sr H.G. van Papa, Mama en Richard Stichting Krant in de Klas Tel. (020) 66175,16 Koekoeksbloem bnsteen: La Traviata luxe bungalow [me woonkamer afm. 50 x 4.30 ke L-vormige keuken Idkamer met bad en douche Jlaapkamers (rage ■ging op het zuiden pt 770 m2 grnd WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 5/9 ekt Van onze verslaggever Kloosterzande - Het heeft voor de ffontenisser boeren weinig zin van avond hun kruit te verschieten tij dens de inspraakbijeenkomst over een gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan buitengebied. Ze kunnen de strijdbijl beter nog even begraven laten liggen, totdat volgend jaar het geheel nieuwe bestemmings plan buitengebied aan de orde komt. Dat is de mening van burgemeester Th. Steenkamp. Hij reageert daarmee op een oproep van de landbouworganisa ties aan de leden om massaal de in spraakavond te bezoeken. Waar het om gaat is de toevoeging van twee nieuwe bepalingen aan het be stemmingsplan. De eerste houdt in dat er geen nieuwe intensieve veehouderij en gevestigd kunnen worden. De twee beperkt de nevenactiviteiten van be staande bedrijven tot 1.000 vierkante meter. Te weinig om intensieve veeteelt rendabel te maken, „Ons vorig jaar genomen voorberei- dingsbesluit loopt volgende maand af", zegt Steenkamp. „Dus wat we nu doen met die gedeeltelijke herziening is voor lopig opnieuw een rem zetten op een mogelijke varkensinvasie vanuit Bra bant. In afwachting vanhet gereedko men van ons nieuwe plan buitengebied. Dat is alles". Steenkamp zeg de indruk te hebben dat de standsorganisaties met hun oproep alvast een voorschot willen nemen op het nieuw plan buitengebied dat in de maak is. „Dan gaat het pas over bouw blokken, bestemmingen, uitbreidings mogelijkheden, beperkingen, noem maar op. Dat is nu helemaal niet aan de orde. Het heeft ook geen zin daar nu al grote verhalen over op te hangen. Ik denk dat de landbouwers hun kruit beter droog kunnen houden." Dat het nieuwe bestemmingsplan straks op een hoop kritiek kan rekenen staat overigens nu ai wel vast. „Een nieuw bestemmingsplan kan niet zonder dat de bestaande agrarische stand offers moet brengen", voorspelt Steenkamp. „De bestaande boeren alle vrijheden geven en tegelijk de Braban ders buiten houden, dat kan nou een maal niet". Van onze verslaggever Kloosterzande - De 40.000 gulden die het verdiepen van de haveningang in Walsoorden kost moet worden gezien als een investering in de werkgelegenheid in de gemeen te Hontenisse. De kosten moeten dan ook niet worden verhaald op het bedrijfs leven via een verhoging van de havengelden. Van onze correspondent Hulst/Vogelwaarde - De politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft maandagavond bij twee uitgevoerde snelheidscontroles S3 automobilisten bekeurd. Het gros daarvan in de bebouwde hom van Rapenburg. Er werden tussen 17.00 en 20.00 uur in totaal 449 voertuigen ge controleerd. Daarvan waren 66 bestuurders in overtreding. Hoogstgemeten snelheid was snelheid 88 kilometer per uur. Daarna verhuisde de controle post naar de Tivoliweg te Hulst. Tussen 21.00 en 22.00 uur wer den 132 voertuigen gecontro leerd. Daarvan gingen er 17 op de bon die allen reden met een snelheid tussen 61 en 70 kilome ter per uur, terwijl maximum 50 is toegestaan. Van onze verslaggever Axel - Tourclub Axel, dat elk jaar voor een goed doel fiets, heeft dit seizoen 400 gulden bij elkaar gefietst. De keus viel dit jaar op de afdeling Axel van de Zonne bloem. Het geld werd gistermid dag in de Ichtuskerk in Axel overhandigd aan voorzitter me vrouw Hannie Louwerse. De overdracht gebeurde in de pauze van een druk bezochte bingo middag waar meer dan tachtig Zonnebloem-gasten op af kwa men. Wat de Zonnebloem met het geld gaat doen is nog niet bekend. Wethouder B. Pauwels betoogde dat in de financiële commissie naar aanleiding van opmerkin gen door verschillende raadsle den. De meeste kritiek kwam van mevrouw M. Ie Roy (Progressief Hontenisse): „Wat we nu gaan doen is ten dienste van enkele bedrijven. Dat moet je niet laten ophoesten door de burgers." Le Roy opperde dat de gemeente de 40.000 gulden moet voorschieten en uitgesmeerd over een aantal jaren moet verrekenen in de ha vengelden. Ook de overige commissieleden vroegen naar de mogelijkheden om de investering te verdiscon teren in de havengelden. „We verdiepen de ingang nu met een halve meter, maar waar is het eind," vroeg P. Kindt (Algemeen Belang) zich af. „We hebben des tijds de haven aangelegd, dus moeten we zorgen dat die haven bereikbaar is. Maar op een gege ven moment moet er natuurlijk wel een grens gesteld worden." Volgens wethouder Pauwels heeft de gemeente wel geïnfor meerd bij de bedrijven die van de haven gebruik maken, of ze wellicht een bijdrage willen le veren. Maar de gemeente ving bot. „We moeten vooral ook naar de werkgelegenheid kijken," vond Pauwels. „Die bedrijven hebben heel wat personeelsleden in dienst. Andere gemeenten ge ven soms gratis industriegrond weg. Laat ons nou ook eens wat doen voor het bedrijfsleven." De verdieping van de havenin gang kan volgens Pauwels voor de gemeente best nog wel eens een voordeeltje opleveren. „We hopen dat er door die verdieping ook minder slib in de haven blijft liggen. Dat zou de kosten van het regelmatig uitbaggeren kunnen drukken." Een verhoging van de havengel den vond Pauwels geen goed idee. De tarieven voor de haven van Walsoorden zijn namelijk al vrij hoog, vergeleken met andere Zeeuwse havens. Tot die conclusie kwam raadslid mevrouw M. le Roy (Progressief Hontenisse) In de commissie Al gemene Bestuurlijke Aangele genheden, naar aanleiding van "e discussie over de invoering Redactie Jerneuzen: Zuidlandstraat 32, 'el. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Frank van Cooten, rank Deij, Rein van der Helm, ioni Koomen (sport), Peter Oggel iir f), ^aro'd de Puyssele- Stokstraat 1. tel. 01100- «030, fax 01100-21928. edacteur: Cees Maas (provin- Cieverslag g e ver) Steenstraat 14, tel. 01140- '4751, fax 01140-19698. edacteur: Eugène Verstraeten editiechef). Advertentieverkoop t»7n?^en: Zu'dlandstraat 32, 'el- 01150-17920. eiegenwcordigers: Martin Boe- Ie. Hans Dimmers. 13751 S,eenstraat 14. tel. 01140- ^ertegenwoordigers- straeten" Brand®' Marian Ver' te7n7cP!fider; Harry Muurmans, 'el- 076-236454. Iirio!?0nnurnmers en openings pagina afdelin9en op 18-5-94 Dirigent Pilaet leidt de repetitie van de muziekvereniging Heikant. foto camile schelstraete Van onze correspondent Heikant - De r.k.-muziekvereniging Heikant viert van 23 tot en met 25 september haar 60-jarig bestaan. Hoog tepunt is het jubileumconcert op vrijdag 23 september. Tevens wordt tijdens deze viering afscheid genomen van dirigent G. Pilaet" uit Clinge, die 27 jaar lang de muziekvereniging heeft geleid. De vereniging kan bij dit feest terugzien op een verleden waarin het niet altijd gemakke lijk was. Een moeilijek start waarbij met name de anakoop van instrumenten heel wat doorzettingsvermogen vergde. Daarna kwam de donkerste periode, de Tweede Wereldoor log. De instrumenten, waarvoor geld en koper was ingezameld en die dus met veel pijn en moeite waren aangeschaft, moesten worden ingeleverd bij de Duitsers. Onmiddellijk na deze periode ging men weer met man en macht aan de slag. Dat resul teerde in het heuglijke feit dat men in 1946 weer muziek kon maken en dat in 1948 het eerste muziefestival in Heikant werd gehou den. Daarna is er ieder jaar een festival gehouden. Uniek in de regio is de slagwerkavond, die jaarlijks op de zaterdag van het festival- weekeinde wordt gehouden. De hechte band van de slagwerkers onderling en met de slagwerkgroepen van de omringende vereni gingen maakt die avond steeds weer tot een gelaagde happening. P. van Hooye gaf in 1967 na 27 jaar leider schap het dirigentstokje over aan Gustaaf Pilaet. Onder leiding van Gustaaf Pilaet ging de muziekvereniging ook deelnemen aan concoursen. Nog hezelfde jaar promoveerde de vereniging naar de derde afdeling. Precies 25 jaar na de eerste promotie volgde in 1992 de laatste promotie van de ere-afde- ling naar de superieure afdeling. Dit alels onder deskundige leiding van Pielaet, die na 27 jaar te kennen heeft gegeven zijn plaats op de 'bok' over te willen dragen aan een opvolger. Etien Ferket uit Heikant zal de plaats van Pilaet gaan innemen. Vrijdag 23 september om 19.00 uur start in gemeenschapscentrum 't Heike het officiële gedeelte van het 60-jarige jubileum met een concertavond, die wordt geopend door de Trachtenkapelle uit Michelstad. Vervolgens zal de slagwerkgroep, onder leiding van R. de Beule verder gaan. Daarna zal Heikant concerteren onder leiding van Gustaaf Pilaet en na de pauze wordt het concert afgesloten onder dirigentschap van Etien Ferket. Tij dens deze avond wordt afscheid genomen van dirgent Pilaet. Van onze verslaggever Kloosterzande - Het Hontenisser college van burgemeester en wethouders heeft maar bar weinig vertrouwen in de eigen inwoners. van rolemmers. De inwoners krijgen allemaal twee dergelijke containers. Een tje van 240 liter voor het gewoon huisvuil en een kleiner exem plaar van 140 liter voor groen ten-, fruit- en tuinafval (gft). Mevrouw Le Roy wees er op dat zowat alle partijen in de verkie zingstijd riepen dat de komst van rolemmers een mooie gele genheid zou zijn voor een diffe rentiatie van de ophaaltarieven. In het voorstel wordt over de tarieven echter met geen woord gerept. In de visie van het progressieve raadslid zouden mensen de keus moeten krijgen uit een grote of kleine rolemmer, met daaraan een verschillend tarief reini gingsrechten. „Er zijn veel men sen die aan zo'n kleine container genoeg hebben", wist ze. „Er moet een stuk verantwoordelijk heid bij de inwoners zelf gelegd worden". Daar bleek wethouder B. Pau wels wel wat huiverig voor. „Als we de inwoners de keuze laten en daaraan een apart tarief kop pelen", voorspelde hij, „neemt gegarandeerd tachtig procent een kleine rolemmer. Dan komen ze er na een paar maanden ach ter dat die te klein is. Het gevolg is dat ze hun spullen in de bak van de buren gooien, of een forse toename van het zwerfafval. Dat betekent voor de gemeente weer extra kosten die dan weer op de burgers moeten worden verhaald via de reinigingsrechten". „U heeft wel ontzettend weinig ver trouwen in de inwoners", vond mevrouw Le Roy. ZOALS BERLIJN de Kai- ser-Wilhelm-Gedachtnis-K- irche aan het Breitscheidplein en de Kurfürstendamm heeft, zo heeft Axel zijn stadhuis aan de Markt. Aan beide gebouwen is duidelijk te zien dat er strijd geleverd is, al bracht het Axel- se stadhuis het er beter af dan de Berlijnse kerk, want daar van rest alleen nog de toren. Bovendien had Axel eerder de vrijheid terug: al in september 1944. De Polen, liever de Eerste Poolse Pantserdivisie, zijn het die Axel en overig Oost- Zeeuws-Vlaanderen oostelijk van het Kanaal van Gent naar Terneuzen die vrijheid brach ten. Het was geen geringe strijd macht die de Polen in een paar jaar tijd in Groot-Brittannië op de been gebracht hadden. De divisie bestond uit twee briga des: een pantser- en een gemo toriseerde infanteriebrigade. Begin juni 1944 - ten tijde van D-day - stonden er 16.000 man met 380 tanks, 500 kanonnen en 5000 motorvoertuigen klaar. Aan de top van dat alles stond het hoofdkwartier en elke bri gade had een brigadestaf. De Op de plaats waar een granaat insloeg in het Axelse stadhuis is een plaquette gemetseld. foto camile schelstraete 10e Pantserbrigade bestond uit het le en 2e pantserregiment, uitgerust met Shermantanks, een kwalitatief slecht Ameri kaans massaprodukt dat op geen manier op kon tegen de Duitse Panther- en Tigertanks. Ook tot de 10e pantserbrigade behoorden het 24e Regiment Uhlanen, het 10e Regiment Dragonders. De brigade be schikte ook over een peloton lichte Stuartttanks. De Infanteriebrigade was opge bouwd uit het Bataljon Bergja- gers, het 8e en 9e Bataljon Jagers en ern Onderstrunings- compagnie Zware Machinege weren. De infanteriebataljons hadden lichte pantservoertui gen tot hun beschikking de zo genaamde brenn-carriers, de bekende open 'tanks' met rup- stractie. Verder completeerden vier regimenten artillerie (zeg maar kanonnen), het 10e Ver kenningsregiment, uitgerust met de snellere en lagere Crom- weltanks, drie compagnieën Genie (de bruggenbouwers e.d.), vijf eskadrons Verbin dingstroepen (radioverkeer et cetera), twee reparatie-afdelin gen, vier afdelingen Genees kundige Troepen en vier afde lingen Aan- en Afvoertroepen de divisie. Op 15 september 1944 kreeg de divisie twee opdrachten. Een ervan was: het verkennen en bemachtigen van de overgang der linie Axel-Hulst, aldus ko lonel Szydlowski in zijn verslag over de strijd om Axel. Ge noemd verhaal is opgenomen in de nog steeds verkrijgbare uit gave 'De Maand der Bevrij ding', verzameld en bewerkt door P.G. van den Bosse en uitgegeven bij Vink-Rotadruk te Axel. Hij beschrijft uitvoerig welke onderdelen welke posities inna men, het verloop van de strijd en de talrijke tegenslagen die ondervonden werden. Al eerder in deze rubriek is besproken dat de opmars vastliep tegen voornoemde waterlinie. Op 19 september moest de sprong ge waagd worden. Niet vergeten mag worden dat alel overgan gen over het Zijkanaal Axel- Hulst opgeblazen of onbereik bar waren. Tegenwoordig ein digt dat Zijkanaal in Axelse Sassing, toen liep het m Axel nog door - het zuidelijke deel van de Kanaalkade - en tussen de Grote en Kleine Kreek lag nog een echte brug. Ook over de voortzetting van het Zijka naal oostelijk van Axel waren de overgangen onbruikbaar. Onder voorbereidend artillerie vuur kon in de vroege morgen van 19 september de bailey brug 'Gdynia-bridge, aan de Derde Verkorting gelegd wor den en de barrière genomen worden. De vijand bood heftige tegenstand. Toch lukte het om te 12.00 uur Axel vanuit het oosten binnen te trekken. Met behulp van een werkploeg on der leiding van P. Dekker werd de weg vrijgemaakt zodat de 4e Compagnie vanuit het zuiden de stad kon binnen trekken. Het is bij deze aanval dat een granaat het Axelse stadhuis ge troffen heeft. In genoemd boek is op pagina 76 een foto afge drukt die laat zien hoe groot de werkelijke schade was. Het gat is wat gefatsoeneerd en tot in lengte van dagen zal men er '19 sepember 1944' kunnen lezen. Dankbaarder dan de Polen door de Axelaars zijn bevrij ders warschijnlijk nooit ergens ontvangen. Niet alleen in de euforie van de eerste dagen, maar vijftig jaar lang heeft de Vereniging Axel-Polen de vriendschapsbanden en soms meer dan dat onderhouden. Nu stopt de Vereniging ermee. Vijftig jaar is mooi, vindt men, en van de bevrijders zijn er maar weinig meer over. Een ding zou ze eigenlijk nog moeten doen voor de boeken gesloten worden: de plaat op het Poolse Kruis aan de Hul- sterse weg een verfje geven, want die begint onleesbaar te worden. Dan kan die ook weer vijftig jaar mee. St.-Jansteen TONEEL - De Steense toneel vereniging Camere van Rheto- rica St.-Jan ten Steene is in middels met de repetities van het nieuwe seizoen begonnen. Op het programma staat het vrolijke stuk 'Bossemans Co- ppenolle'. De première is za terdag 7 januari in gemeen schapscentrum De Warande. Verdere optredens zijn voor zien in Hulst, Axel, Koewacht en Nieuw-Namen. BILJARTEN - Biljartvereni ging voor ouderen De Waran de hield een prijskamp. Hier aan namen achttien personen deel. Uitslag: 1. A. de Witte/P. Platjouw, 2. C. van Helsland/ C. Vereecken, 3. A. van Wae- sberge/A. Schillemans. De hoogste serie met 26 was voor J. van Kerckhove. Tevens is deze week gestart met de nieuwe wintercompetitie. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 24 september vanaf 9.00 uur weer oud pa pier op. St.-Jansteen HULDIGING - Tijdens de feestavond van de motortour club The Road Rats werden de winnaars van het afgelopen seizoen in de diverse catego rieën gehuldigd. Dit waren: kilometervreter 1994: Gerrit de Graaf uit St.-Jansteen; ki- lometervreetster: Adrie Metse laar, Terneuzen; pechrat: Jos Menu, St.-Jansteen; suntrat; Frank Heirman, Heikant. Te vens werden het clublied en het nieuwe logo op de t-shirts gepresenteerd. Verder werden de plannen voor 1995, waarin de MTC vijf jaar bestaat, be kend gemaakt. Een program ma met tien ritten, waaronder een puzzeltocht op koningin nedag, een lang weekeinde Zuid-Engeland en een week einde Bretagne. Koewacht COLLECTE - De collecte voor het Koniningin Wilhelmina- fonds had een recordop brengst van 2530,05. Axel BIJEENKOMST - De eerste bijeenkomst van het nieuze seizoen van het Genootschap Nederland-Israël is dinsdag 27 september in het wijkgebouw naast de Ichtuskerk aan de Pironstraat, aanvang 20.00 uur. N. van Kessel uit Malden houdt een lezing over: Berl Katznelson 1887-1944, 25 jaar voorman en geweten van de staat Israël in wording. Men mag introducés meenemen. Braderie in Hulst Hulst - Ter gelegenheid van het tweejarig bestaan van de Dagmarkt aan de Poorterslaan in Hulst wordt er zaterdag 24 september een braderie ge houden. Op de braderie zijn verschillende demonstraties, waarbij iedereen gratis kan testen en proeven. Er is een groot terras opgezet, waar als dortslessers Zeeuwse bieren worden geserveerd. Ook slager Peter Mol is er met hapjes. Verder staat er een groot aan tal kramen met onder andere tuinartikelen, bloemen en planten, speelgoed, groente en fruit, kaas, snoep en textiel. De braderie wordt gehouden van 9.00 tot 16.30 uur en voor iedere bezoeker is er een gratis kop koffie. CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur, KBO, handwerken, kaarten, biljarten, pergamano. - Malpertuus, 13.30 uur, AN- BO, koersbal. HULST - Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. HEIKANT - 't Heike, KBO, 13.30 uur, schieting. ST.-JANSTEEN -De Warande, KBO, 13.30 uur, jokeren. TERNEUZEN - 't Schelpenhoekje, 19.30 uur, jokeren. SAS VAN GENT - De Engelenroos, KBO, 14 uur, kaarting. SCHIETINGEN Nieuw-Namen - Zaal Van de Velde-Picavet, 26 schutters. Ho ge vogel: R Dobbelaar, eerste en derde zijvogel: R. Mattens, tweede zijvogel: J. Leeraert, vierde zijvogel: S. van de Begen, grootste aantal (8): M. de Ber ger. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, dertig schutters. Hoge en eerste zij vogel- M. Fierens, tweede zijvogel: M Vaartsen, grootste aantal (5): J. Cocqheyut. Westdorpe - St.-Sebastiaan, 58 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: H. van de Hemel, tweede hoge vogel: M de Meyer, eerste zij vogel: E van Eetveld, tweede zijvogel: R. de Pauw, derde zij vogel: A. de Beleir, vierde zijvo gel: W. de Vrieze. Wip 2: eerste hoge vogel: P de Busscher, tweede hoge vogel: C. de Clerck, eerste zijvogel: J. Fopma, twee de zijvogel- A. de Ruyter, derde zijvogel: C. Ongenae, vierde zij vogel: F Verhelst. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 31 schutters. Hoge vogel: E. Fie rens, eerste zij vogel en grootste aanal (5): Th. de Caluwé, twee de zijvogel: L. van de Branden. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 32 schutters. Hoge vogel: A. Stevens, beide zijvogels; F. de Meyer, grootste aantal (6): J de Boey. Ossenisse - Camping Mussenist, 23 schutters. Hoge vogel: W. Marevoet, eerste zijvogel: A. Schalkens, tweede zij vogel: Ph Thijs, grootste aantal (4): S Maas. Hulst - Zaal De Kroon, 25 schutters. Eerste hoge vogel: J. Dobbelaar, tweede hoge en eer ste zijvogel: R de Sterke, twee de zijvogel: J. Leeraert, grootste aantal (5): mevrouw De Waal. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 45 schutters. Hoge vogel: E. Ver meulen, eerste zij vogel: E. Ver- vaet, tweede zij vogel: W. Rom- bout, grootste aantal (5): E. Ver straeten. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 36 schutters Eerste hoge vogel: E. Hulshout, tweede hoge vogel: A. Roels, eerste zijvogel. L. van de Broek, tweede zijvo gel. P Bogaert, derde zijvogel: L. den Breejen, vierde zijvogel: J Bisschop, grootste aantal (8): W Strobbe. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, 22 schutters. Hoge vo gel en grootste aantal (4): Th. de Kort, eerste zijvogel: H. van Waterschoot, tweede zijvogel: W. Rodrigez. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 31 schutters. Hoge en eerste zij vo gel: F. Martens, tweede zijvogel. E. Vervaet, grootste aantal (4): E. Fierens. IJzendijke - Zaal Les Amies, negentien schutters. Hoge vogel: C. Boerman, eerste zijvogel. W. Ongenae, tweede zijvogel en grootste aantal (4): F Blaak man. Hoofdplaat - Zaal De Vriend schap, 36 schutters. Hoge vogel: R. Cattoir, eerste zijvogel: L. Hugaert, tweede zijvogel: L. van de Voorde, grootste aantal (4); L. Martens. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaargetijden, 46 schutters. Hoge vogel: E. Vermeer, eerste zij vo gel: P Bogaert, tweede zijvogel: P. Hulshout, derde zij vogel: A. D'Hondt, vierde zij vogel T Praet, grootste aantal (8): J. de Clerck. Zuiddorpe - St.-Sebastiaan, 38 schutters. Eerste hoge vogel: L de Rijke, tweede hoge vogel: H. van Haelst, eerste zijvogel: A. de Ruyter, tweede zij vogel F Herwegh, derde zij vogel: H de Waele, vierde zijvogel: L. Erme- len. Aardenburg - St.-Sebastiaan, hanenschieting, 54 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel W. Lammertijn, Knokke; tweede hoge vogel: G. de Valcke, Aar denburg; eerste zij vogel J. Ver- bank, Ledegem, tweede 'zijvo gel: N. van de Wijnckel, derde zijvogel: P. de Wispelaere, vier de zij vogel: M. Minnaert, allen Aardenburg. Hanen: 1 J. Bastoen. 2 J Versyck, beiden Knokke; 3. W. van de Walle, Brugge; 4. I. van Garsel, 's-Hee- renhoek; 5. L. Vermeulen, Nieuw-Namen. Wip 2: hoge vo gel: W. Marleijn, Osotende, eer ste zijvogel: P. van Vooren, Aar denburg; tweede zijvogel R. Claeijs, Watervliet; derde zijvo gel: W. Scheele, Aardenburg, vierde zijvogel. L. Gazelle, Knokke. Hanen: 1. W. Nobus, 2. W. Lammertijn, 3. T. de Seek, allen Knokke, 4. W Hutsen- band, Watervliet; 5. J. Versyck, Knokke. Aardenburg - St.-Sebastiaan, blokschieting, 54 schutters. Ereprijs: W van de Walle, Brugge. Kloosterzande - Clubgebouw Rozenhof, 28 personen: 1 E. Kint/C. van Meelen, 2. J de Kort/ACornelissens, 3. G. Cor- nelissens/A. Rombout. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, tien personen: 1. P. Vinken- stein/P. Roelands, 2. mevrouw Dankaert/J. Lauwers, 3 me vrouw Cappaert/mevrouw Van Laar. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, elf personen: 1. M Rademakers- Warrens/J. Schrauwen, 2. R. de Waal-Cambeen/J. de Waal-Ha melink, 3. A. Rottier/A. Man- naert. Sas van Gent - Zaal De Rose- laer, twaalf personen: 1. A. Va le/B. Rammeloo, 2. A. de Maer- schalk/M. Coone, 3. A. de Kort/ mevrouw Vale. Westdorpe - Zaal Concordia, achttien personen. Mat 1: 1. G. Spuessens/T Verhoosel, 2 R. Janssens/H. van Geetsum. Mat 2: 1. W. Kalle/C. de Smet, 2. E. de Smet/E. Kmdt. Heikant - Zaal 't Heike, dertig personen: 1 M. Ferket-de Beu- le/J. Bouvre en L. Ferket/L. Bouvre, 2. C. van Houten/E. Weemaes-Moorthamer en A. de Kock-van Vliembergen.

de Stem | 1994 | | pagina 17