legenheid 'aties Oostburg steunt verkeersproject DE MULTICOPY KOPIEERLIJN MULTICOPV Zeeuws-Vlaanderen moet toeristen meer kwaliteit bieden' BEVEILIGING GS trekken 60.000 uit voor steunpunt ouderen in Schoondijke Ondanks regen 10.000 bezoekers Havendagen Parkietenshow met kwaliteit in Nieuw-Namen POLITIE rapport UITSLAGEN DUIVEN sport DAG klapper Albert College trekt geld uit voor nadere uitwerking van plan Duurzaam Veilig Geen vergunning Oostburg voor uitbreiding camping irticulieren |er Gefeliciteerd 40 jaar. PE STEM ZEELAND A6 2 WART-WIT KOPIEËN KAARTINGEN BOLLINGEN het veiligste adres Erl(en[i l, bedankje, jubileum, luwelijk, verloving, I, prestatie, examen, laham, enz. I kolom 1.09 incl. BTW, pel verplicht. Foto of prmaat 35 x 40 mm V. Overige tarieven op foto's worden niet Jstourneerd. 1882 of geef uw tekst plaatsing af bij één van B. Schriftelijke opgaven Ind geaccepteerd indien J bekend zijn, ook indien ling bijgevoegd is. ™ns het recht voor teksten lan redenen te weigeren, ever klachten bereiken |even tekst behoudt de t recht voor om de naam Itgever bekend te maken. '/o KORTING Mejoule in Breda Hiep hiep hoera! deze meid wordt H.G. Frans, lllya en Inge. Van Harte Gefeliciteerd met je 26-ste verjaardag. Veel liefs Bianca xxx MAANDAG 19 SEPTEMBER 1994 W onze verslaggever Middelburg/Schoondijke - Gedepu- Staten van Zeeland (GS) stellen zestigduizend gulden be schikbaar om de overgang van be jaardentehuis Ruschevliet in Schoondijke van volwaardig ver- aorgingstehuis naar steunpunt voor cuderen mogelijk te maken. De realisatie van het steunpunt is een compensatie voor de sluiting van het tehuis Ruschevliet. Maar omdat het steunpunt op zijn vroegst pas volgend jaar gereed is, heeft de Vereniging Protestantse Oude renzorg in Wést-Zeeuws-VIaanderen, exploitante van het voormalige bejaar denoord in Schoondijke, geld nodig om een aantal activiteiten op het gebied van dienstverlening aan ouderen te overbruggen. Het gaat om activiteiten ten behoeve van de bewoners van de 24 aanleunwo ningen in het complex Ruschehof en andere ouderen in Schoondijke. Om de zorg aan die doelgroep te geven is geld nodig voor het fungeren als 'vangnet' bij de 24-uurs bewaking van het alar meringssysteem. Verder gaat het om het regelen van vervoer van en naar een verzorgingste huis, het begeleiden van de ouderen bij het doen van boodschappen, en hulp bij sorteren, aanbieden en afleveren van de was. Daarnaast gaat het onder meer nog om begeleiding bij de maaltijden, coördinatie van de medische verzor ging, en het aanbieden van aangepaste ontspanningsactiviteiten. De provincie legde eerder al een eenma lig bedrag van 3,5 ton op tafel om het bejaardensteunpunt in Schoondijke te verwezenlijken. Het gaat om een com plete nieuwbouw bij de bestaande aan leunwoningen Ruschehof. Daarin wordt een aantal diensten ondergebracht en er zijn voldoende mogelijkheden om er een multifunctioneel gebouw voor de oude renzorg van te maken. Van onze verslaggever Oostburg - Burgemeester en wethouders van Oostburg stellen zich uiteindelijk achter de pogingen om West- Zeeuws-Vlaanderen aan te laten wijzen als proefgebied coor de ingrijpende omvorming van het wegennet, met jg tot tachtig procent minder verkeersslachtoffers als resultaat. jet is het inmiddels bekende project Duurzaam Veilig. Voor jje uitvoering is liefst tweehon derd miljoen gulden nodig. Heit gijle moet zich bereid verklarert op te draaien voor het overgrote jee) van de kosten: de helft direct en daarbij nog eens vijftig lot negentig procent subsidie ion de andere overheden die bij de gefaseerde uitvoering zijn be- trokken. Dat zijn de provincie Zeeland (vijftig miljoen gulden), de (straks nog) twee West-Zeeuws- Vlaamse gemeenten Sluis/Aar denburg en Oostburg (28 miljoen tm, en Waterschap Het Vrije van Sluis (22 miljoen gulden). Het college van Oostburg stelt de commissie Openbare Werken nu alvast 7500 gulden uit te trekken voor de nadere uitwer- van de plannen. Ook stemt het gemeentebestuur ermee in dat de onderhandelingen met de minister van Verkeer en Water staat starten .om het benodigde rijksgeld in de wacht te slepen. Dat het zeer slecht gesteld is met de verkeersveiligheid in West- Zeeuws-Vlaanderen staat ook voor het college van Oostburg buiten kijf. B en W zijn ook overtuigd dat Duurzaam Veilig een oplossing kan betekenen. Punt van discussie'voor Oost burg is nog wel de aanwijzing van wegen als dertig kilometer zones. Daar moet nog duidelijk heid over komen, stelt het colle ge. Het gaat dan om wegen die een duidelijke verkeersfunctie hebben. De commissie Openbare Werken brengt woensdag 28 september advies uit aan burgemeester en wethouders. Van onze verslaggever Oostburg - Burgemeester en wethouders van Oostburg willen geen toestemming geven voor de uitbreiding van camping Nooitgedacht aan de St. Jansdijk te Nieuwvliet. In een notitie aan de commissie Planologie laat het college weten dat er meer 'tegens' dan 'voors' zijn. Ce gevraagde uitbreiding van I het stacaravanterrein strookt I aiet met het beleid van de pro- ïincie Zeeland, komt niet voor in gemeentelijke recreatienota i komt niet overeen met de visie in het Landschapsbeleids- I plan. Ook is de aanvraag nog in I strijd met de algemene voor- I schriften die voor kampeerter- I reinen gelden in de gemeente. 3 en W concluderen dat de uit weiding alleen voorkomt in de gemeentelijke nota Koersen op sen, maar dat die slechts I adviserende werking heeft. Ce eigenaar van Nooitgedacht I wil zijn terrein uitbreiden omdat ft een tendens bestaat naar de I aanschaf van steeds grotere en iuxere caravans. Daar stelt het dagelijks gemeentebestuur dan echter weer tegenover dat het langkamperen in stacaravans in de loop van de jaren naar ver wachting afneemt. Vervanging Een toenemend aantal stacara vans is aan vervanging toe en veel eigenaren zijn financieel niet in staat een nieuwe te ko pen. „Dat betekent dat de om vang van de groep die een staca ravan kan aanschaffen, af neemt." Het college is om die redenen niet van plan het bestemmings plan te wijzigen en zo de uitbrei ding mogelijk te maken. De com missie Planologie buigt zich woensdag 28 september over dat voorstel. De vergadering is om 9.00 uur in het gemeentehuis. l£LiXi Van onze correspondente Antwerpen - De dertiende Open Havendagen in Ant werpen hebben afgelopen weekend ongeveer tiendui zend bezoekers gelokt, tweeduizend minder dan vo rig jaar. Waarschijnlijk hield het sombere regen weer, vooral op zaterdag, veel mensen binnen. Met name aan de bustocht op Rechteroever deden veel men sen mee. De bus vertrok bij het Havenhuis, waar een tentoon stelling over haveninformatica was ingericht en schilderijen van creatieve personeelsleden bewonderd konden worden. Daarna stopte de bus bij onder meer het Opleidingscentrum voor Havenarbeiders en de Ho gere Zeevaartschool, de oude Noordkasteelbruggen, en het Havencentrum Lillo. Vanaf Lillo kon men dan over stappen in een andere bus, voor een ritje over het Delwaidedok. Daar rijden geweldige voortui gen rond, straddle carriers, die containers verplaatsen. Het ha- venbezoek was alleen hierom al interessant, omdat men er kon kennismaken met de toegepaste technieken waarvan men het bestaan niet zou vermoeden. Naar verhouding veel Zeeuws- Vlamingen bezochten Linker oever. Op Vlaamse bodem kon men daar zien hoe men een tunnel onder Nederlandse bo dem maakt. Waar straks het Verrebroekdok komt te liggen, worden nu de onderdelen van de Piet-Heintunnel gebouwd, de langste autotunnël van Ne derland, onder het IJ. De dertiende Open Havendagen brachten misschien niet het re cordaantal bezoekers op waar de havenwethouder van Ant werpen Jan Devroe op had ge hoopt, voor de deelnemers zelf waren ze de moeite wel waard. Bezoekers van de Antwerp se Havendagen nemen een kijkje aan boord van het bag gerschip Antigoon. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE (ADVERTENTIE) Wanneer u snel over grote aantallen professionele zwart-wit kopieën* wilt beschikken, belt u de Multicopy Kopieerlijn. Uw opdracht wordt direct uitgevoerd en snel weer afgeleverd. Al dan mot geperforeerd, geniet, gebrocheerd of gevouwen. Bovendien ontvangt u zegels voor een GRATIS DINER OF Korte VAKANTIE. Het telefoonnummer van de Multicopy Kopieerlijn bi; u in de buurt is: Multicopy Breda, Tel. 076 - 22 69 00 ""g goedkoper per "ukex. B.T.ty. KWALITEIT IN VEELVOUD Nieuw-Namen - De parkie- tenspeciaalclub regio Zeeuws-Vlaanderen hield in het gemeenschapscentrum de Warande in Nieuw-Namen een geslaagde parkietenshow. Voorzitter J. de Roeck sprak van zeer goede kwaliteit van aanvoer. Dit jaar hadden de vogelliefheb bers 450 wedstrijdvogels en vijf tig, die buiten de keuring bleven naar de Warande gebracht. Meer dan vorig jaar, aldus pen ningmeester Dankaart. De be doeling van de club is om deze show ieder jaar te houden. De prijzen werden zondagmid dag uitgereikt door T. Udo, dis trictsvoorzitter van de Neder landse Bond voor Vogelliefheb bers. Voorzitter De Roeck deelde ver der mee, dat dinsdag 60 vogels uit de regio vertrekken naar Veenendaal voor deelname aan de landelijke show met als inzet het Nederlands kampioenschap. Het parkietenkruis werd uitge reikt J. Dankaart, terwijl aan P. de Cock de beker van algemeen kampioen, plus TOP OEK werd uitgereikt. De eerste vijf in het klassement van verdiensten waren: E. de Roeck, 454 punten. C. Verborgt, 453 punten, O. Debbaut, 452 pun ten, J. Dankaart, 452 punten en P. Logghe, 448 punten. Algemeen kampioenen: klasse 50.004: C. Verborgt, 50.401: O. Debbaut, 51.226: M. de Smit, 53.001: E. de Roeck, 53.201: E. de Roeck. Kampioenen: klasse 30.003: E de Smaele, klasse 30.004: A/EK94 Iz. de Reu, C/ EK94 M de Roo en B/EK T van Vlaenderen, klasse 31.001: TOP Ek94 O Debbaut en StamEK O Debbaut, klasse 50.009: Jeugd: A Hamerlinck, klasse 50.404: C Ver borgt, klasse 51.001: O Debbaut, klasse 51.203: T van Vlaenderen, klasse 51.217: M de Roo, klasse 51.601: O Debbaut, klasse 52.282: C Verborgt, klasse 53.001: Stam EK F Pardon, Derbij J de Roeck, klasse 53.501: top EK 94 E de Roeck, NG/EK94 J de Roeck, klasse 56.001: Stam/EK P Logghe, EK/NG A Janssens, klasse 57.201: J Dankaart, klasse 59.061: H Roels, klasse 62.006: H Roels. De winnende1 halsbandpar kiet van De Cock uit Vogel waarde. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE "an onze verslaggever Jwneuzen - Meer kwaliteit, meer mre, meer comfort. En ook: lever aatwerk. Dit is één van de advie- 11 van de Terneuzense bedrijfseco- tisT ^eeusen aan de toeris- v, recreatieve sector in Zeeuws- •laanderen. asim!8611 studeerde vrijdag aan de Er- bet ^.universiteit in Rotterdam af op Zeem Van deze sector voor de zocht amse econ°ime- Hij onder moei ?terKe en zwakke punten, en SMeerde dat de toeristische recrea tieve sector nog ruimschoots over ont wikkelingsmogelijkheden beschikt. Wel onder enkele voorwaarden, overi gens. Meeusen vindt het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen een hoofd rol moet krijgen. Als centrale schakel, als promotor en als 'aanjager' voor de verdere uitbouw van het toerisme en recreatie. Weliswaar fungeert het bu reau ook nu al als belangrijk 'stimula tor', maar dat kan nog beter. De be manning van het Toeristisch Bureau moet dan wel worden uitgebreid, er moet professioneler worden gewerkt en de know-how - de kennis van de sector in de ruimste zin van het woord - moet worden vergroot. Want het is buiten kijf dat Zeeuws- Vlaanderen voor toerist en recreant een erg aantrekkelijk gebied is. De cijfers, wijzen dat trouwens ook uit. Meeusen berekende dat de totale directe inkom sten uit toerisme in de regio zo'n 415 miljoen gulden per jaar bedragen. Ruw weg tweeduizend mensen vinden in de sector volledige werkgelegenheid. En daarmee behoort het toerisme tot de belangrijkste pijlers van de Zeeuws- Vlaamse economie. Niettemin signaleert Meeusen ook min punten. Te weinig afwisseling bij voor beeld. Te sterk seizoensgebonden: de regio kent nauwelijks zogenaamde elk- weervoorzieningen, zoals het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen. En dan is er nog de relatief slechte bereikbaar heid van Zeeuws-Vlaanderen. De 'geï soleerde grensligging', noemt Meeusen dit. Afgesloten van Nederland door de Westerschelde en afgesloten van België door de landsgrens. Volgens Meeusen moet de aandacht in de eerste plaats gaan naar kwaliteits verbetering van de aanwezige voorzie ningen, en het realiseren van meer slecht-weervoorzieningen. Maar ook weer in dit verband zijn betere toe gangsroute van groot belang. Uiteraard wijst hij dan op de noodzaak van een oeververbinding over de Westerschelde. Minder ingrijpend is de plaatsing van duidelijke informatieborden op de be langrijkste toegangswegen in België. Meeusen zegt dat de toeristisch-recrea- tieve sector nog steeds één van de markten is die de beste kansen biedt op economische groei. In Zeeuws-Vlaande ren wijst hij, zonder afbreuk te doen aan het belang van de kust, daarVoor enkele specifieke onderdelen aan, die mogelijkheden voor succesvolle ontwik keling in zich hebben. Dat zijn: cul tuur-historisch toerisme, zakelijk toe risme en stads- en plattelandtoerisme. In dit kader moet ook de onmiddellijke nabijheid van de 'schone' Vlaamse ste den als Brugge, Gent en Antwerpen beter worden uitgebuit. Gewonde bij aanrijding Wissenkerke - Bij een aanrij ding op rijksweg N256 is za terdagavond een 46-jarige in woner gewond. Per ambulance werd hij overgebracht naar •het Oosterscheldeziekenhuis in Goes, De man reed met zijn personenauto in de richting Goes en werd op een gegeven moment vanachter aangereden door een BMW-personenauto voorzien van Duits kenteken nummer. De auto van de Goe- senaar kwam hierdoor op het linker weggedeelte in botsing met een tegenligger. Zijn auto werd geheel vernield. De be stuurder van de BMW reed na het ongeval gewoon door. Ook zijn voertuig moet volgens de politie bij de botsing aan de voorzijde aanzienlijk zijn be schadigd. Hij is later op het viaduct van de rijksweg nabij de afslag Zierikzee/Goes ge stopt vermoedelijk voor het wisslen van bet linkervoor wiel. Inbraak woning Zaamslag - Vrijdagavond is tussen kwart voor negen en tien uur ingebroken in een woning te Zaamslag. Vermist worden een geldbedrag en een aantal gouden sieraden. De benadeelde deed hiervan aan gifte bij de politie in Terneu- Lamswaarde - Bridgeclub Lamswaarde, eindstand zomer competitie: 1. W. Aarts, 2. R. Smulders, 3. A. Taalman. Derde wedstrijd herfstcompetitie: A- lijn: 1. Biesbroeck-Goossen, 2. Van Waterschoot-De Schrijver, 3. Van Cauteren-Van der Wie len. B-lijn: 1. Timmermans- Nieland, 2. Eggink-Van Belle, 3. Joossen-De Kort. IJzendijke - IJzendijkse Bridgeclub, eerste najaarscom petitie: 1. echtpaar De Kort, 2. Zwartele-Van Waterschoot, 3. Buysse-Mijnsberghe. Oostburg - Bridge Sociëteit Oostburg, eerste wedstrijd na jaarscompetitie. A-lijn: 1. Fer- mont-Van Opdorp, 2. Van Dronkelaar-Zwaan, 3. De Hul- lu-Den Hamer. B-lijn: 1. Lute- ijn-Hoogkamer, 2. Rijk- Vriendts, 3. Van de Schaaf-Van Vugt. Nieuw-Namen - Zaal Du Com merce: 1. J. van Campen-P. Praet, 2. F. de Maayer-A. Thie- leman, 3. E. Weyenberg-G. Schikaert Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. L. Timmermans-C. de Winkel, 2. A. Thielens-N. Sylvester, 3. J. van Campen-J. Laureys Nieuw-Namen - Moed en Ge duld: 1. A. Bruynhooghe-J. Laureys, 2. M. Petinda-A. Ver hulst, 3. K. van Waterschoot-G. de Maayer. Oostburg - Oostburgse Bridge club, vrije wedstrijd, zaal L'Ambassadeur, zestien paren. Groep A: 1. Barendregt-De Vries, 2. Van der Hooft-Wage- naar, 3. Christiaansen-Termote. Groep B: 1. Gernaert-Lako, 2. Gruson-Van Wezel, 3. Legrand- Buysrogge. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, derde wedstrijd competitie. GroeeA: 1. echtpaar Hamelink, 2. Lichteveld-Ramondt, 3. Lichteveld-Pieters. Groep B: 1. De Jonge-Mattens, 2. Van der Peyl-Berbers, 3. De Meyer-Ver- schelling. Groep C: Vos-Ver munt, 2. Hintjes-Kloos, 3. echt paar Vreugendhill. IJzendijke - Eerste bolling, 76 deelnemers: 1. Sj. Boerman-A. Paepe-A. van de Bossche-M. Dhondt, 2. R. van Limmen-M. de Coninck-E. de Kezel-R. Boerjan, 3. L. de Maertelaere- A. de Maertelaere-J. Provoost- R. Persijn. Tweede bolling, 24 deelnemers: 1. W. Mariman-G. van Zele-St. de Boevere, 2. A. van Zele-G. Inghels-A. Pau wels. Derde bolling, 65 deelne mers: 1. Th. Vermeulen, 2. J. Dhaens, 3. A. Pauwels, 4. F. Blaakman, 5. J. Provoost. Jonge duiven van F. van Geel succesvol in vlucht Limoges Terneuzen - In de zware over- nachtfondvlucht gehouden vanuit Limoges was in de ca tegorie jonge duiven F. van Geel uit Westdorpe zeer suc cesvol. Hij klokte gistermor gen drie van zijn deelnemende vogels binnen een tijdbestek van een kwartier. De drie vroegste in Zeeuws-Vlaande ren, die na winnaar H. van Koeveringe uit Krabbendijke,in provinciaal verband 2, 3 en 4 worden. In de categorie oude duiven was een duif van S. Boerman uit IJzendijke de snelste beneden de Westerschelde. Vroegste meldingen, oude duiven: M van Nieulande, Nieuw en St.- Joosland, 8.15 uur, 1314 meter per minuut. G. Baan, Middelburg, 8.56 uur, 1217mpm: M. de Rijke, Nieuw en St.-Joosland, 9.25 uur, 1152mpm: S. Boerman, IJzenijke, 9.45 uur, 1076mpm: M. Hengs- dijk, Kapelle, 10.13 uur, 1071mpm: Gebrs. De Nooijer, Ar- CLINGE - Café de Landbouw, 20 uur, prijskaarting - Malpertuus, KBO, 13.30 uur, koersbal. LAMSWAARDE -Café De Lamsoren, 14.30 uur, kermisschieting. (ADVERTENTIE) INBRAAK l|r4C Uneto Beveiligings- Installateur Oranjestraat 8 - Telefoon 01155 - 62710 nemuiden, 10.20 uur, 1053mpm: J. Elegeert, Koewacht, 10.15 uur, 1026mpm: R. Pielaet, Clinge, 10.25 uur, 1020mpm: Chr Aerts, Kruiningen, 10.54 uur, 1018mpm: J. Geelhoedt, Terneuzen, 10.30 uur, 1012mpm: C. de Graaf, Ar- nemuiden, 10.50 uur, lOOömpm: J. Sponselee, Domburg, 10.55 uur, 1002mpm; J Hoek, Middelburg, 11.03 uur, 984mpm; P. de Poorter, Axel, 10.56 uur, 965mpm: J. van Spaandonck, St.-Jansteen, 11.03 uur, 960mpm: Patrick Vasseur, Cadzand, 11.06 uur, 952mpm: Vroegste meldingen jonge duiven: H. van Koeveringe, Krabbendij- ke, 10.32 uur, 1036mpm: F. van Geel, Westdorpe, 10.09/10.12/10.23 uur, 1034/1029/1023mpm: J. van Sp aandonck, St.-Jansteen, 10.48 uur, 982mpm: J, Voois, Kruinin gen, 11.35 uur, 943mpm: J. van Popering en zoon, Bruinisse, 12.05 uur, 937mpm: J. de Mey, Cadzand, 11.25 uur, 926mpm: M. van Iwaarden, Kruiningen, 11.50 uur, 923mpm: Combinatie Strosnijder, Kruiningen, 11.51 uur, 922mpm: J. Verwijs, St.-Phi- lipsland, 12.10 uur, 920mpm: W. Kwist, Middelburg, 11.49 uur, 917mpm: J. Kievit, Goes, 12.24 uur, 884mpm: A. Meerman, Arne- muiden, 12.24 uur, 878mpm: M. von Hout, Biervliet, 12.08 uur, 872mpm: H. Neve, Biervliet, 12.19 uur, 860mpm: J. du Puy, Bier vliet, 12.17 uur, 859mpm: J. Ra- gut, Middelburg, 12.49 uur, 847mpm: J. Brasser, Westkapelle, 13 uur, 836mpm: - Café De Lamsoren, 21 uur, dansen met Jumbo Trio. ST.-JANSTEEN - Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. - De Warande, 13.30 uur, bingo. SAS VAN GENT - De Roselaer, 14 uur, kaar- ting. i

de Stem | 1994 | | pagina 9