Bevrijding massaal herdacht NATIONALE BEVRIJDINGS akken' hun kind Veel herdenkingsactiviteiten afgelast door het slechte weer Superunie wil vergoeding voor mislukte introducties Euthanasie Regen zorgt voor overlast in delen Noord-Holland Prinses Christina en Jorge Guillermo uit elkaar VERKRIJGBAAR OP CO &MUSICASSETTE BINNENLAND A3 bestem COMMENTAAR BINNENLAND KORT Coalitiepartners positief over versoepelen eutliaiiasie-beleid GISTEREN IN HET GOFFERT STADION VANDAAG IN DE WINKEL PTEMBER 1994 J\2 de hand is, maar wij delen foto theo van zwam tuele onvolkomenheden bij kind zijn er ook ouders die eiging hebben om dit soort en te ontkennen en weg te ~en. „Bij de eersten is het leem dat ze het kind met geweld aan het praten wil- rijgen. Deze ouders hebben eiging dat heel geforceerd te Ze zouden er beter aan om het defect te accepte ik maak wel mee dal een der tegen een kind zegt: "ls u pop zegt krijg je straks een er ijsje'. Zoiets vind ik ge- eerd en absoluut onjuist." goge Gorgels-Weijermans eigenlijk orthopedagoge te en als zodanig is ze erop ind dat er wel eens iets mis gaan. En dat niet alleen op ebied van taal maar ook op an emoties en gedrag, ders willen op de dag dat ze hun kind naar het centrum en heel erg graag laten zien het allemaal kan presteren, vereist wel dat het kind in optimale conditie is, zodat zich zo goed mogelijk kan doen. En liefst zo dat de evmg niet merkt dat er iets de hand is. Want ouders zijn zo beducht voor van de ïalist te horen te krijgen dat kind een achterstand heeft, n ouder wil zoiets horen, nlijk zou je ouders zover ten brengen dat ze zelf be en en accepteren dat hun extra zorg en aandacht no- heeft." stander van grotere privati- van het natuurbeheer, beheren van gronden met natuurfunctie moet meer de boeren worden overgela- Dat kost de gemeenschap minder geld dan het aanko- van al die grond." Dat sluit bij een trend onder boeren, steeds positiever over na- beheer oordelen. ksdansen .ur en Milieu besloot on- s zelf betekenis te geven de term plattelandsvernieu- met het lanceren van een i plan. Daarin staan mi- vriendelijk boeren en ischaligheid centraal. Ana- aan de stadsvernieuwing de bevolking veel inspraak ;en bij de plannen, die voor- ;t streekeigene moeten ver- :en. Natuur en Milieu to- daartoe zelfs volksdansen treekverhalen uit de oude „Het verschil tussen nthe en Limburg zit niet n in het landschap, maar in de volkscultuur en de keigen produkten," zegt Logemann, de schrijver het Natuur- en Milieuplan, stemmen geven vele idee- ïaar nieuw zijn ze over het meen niet. De nieuwe jas telandsvernieuwing her- ;t oud beleid in afgeslankte De betrokken minister Landbouw, Natuurbeheer Jisserij Jozias van Aartsen ht ook al geen opheldering, ens zijn eerste confrontatie de pers definieerde hij plat- idsvernieuwing als 'een me- liek'. „Een methodiek om lurbeheer en wat boeren beter op elkaar af te stem- zo sprak Van Aartsen minister, die wel heeft inge- id met het segeerakkoord, er echter nog niets over |t. „Ik treed pas met mijn ichten naar buiten als ik t hoe het proces gaat verlo- Tot dan lijkt plattelands- lieuwing vooral een loze t en zullen de daden van kabinet de waarde ervan ten bewijzen. DE STEM MAANDAG 19 SEPTEMBER 1994 De tocht van de oude voertuigen, vanuit het Belgische Leopoldsburg tot aan de Waalbrug in Nijmegen, trok gisteren honderdduizenden toeschouwers. Hier gaat de stoet door Son. foto's anp Een dame geeft een Britse veteraan bloemen tijdens de herdenkingsparade in Arnhem. Arnhem/Nijmegen/Eind hoven - Honderdduizen den belangstellenden heb ben afgelopen weekeinde de evenementen meege maakt rond de herdenking van de Slag bij Arnhem en de operatie Market Garden vijftig jaar geleden. Het slechte weer drukte vooral zaterdag flink zijn stempel op de herdenking van de bevrijding. De grootste teleurstelling was dat een van de hoogtepunten van het programma, de spectaculaire dropping van zeventig Britse ve teranen-parachutisten boven de Ginkelse Heide bij Ede niet kon doorgaan. Zondag heeft een aantal van hen de sprong alsnog boven het vliegveld Teuge bij Apeldoorn gemaakt. Ook de 'veteranen- dropping' boven Son en het laat ste deel van de Memorial Flight met historische vliegtuigen wer den zaterdag afgelast. Zondag verliep de herdenking van de Waal-oversteek in Nijme gen met horten en stoten. De corridor-toer en de Waal-over steek bleken het populairst van alle activiteiten rond de herden king van de operatie Market Garden en de Slag om Arnhem. In aanwezigheid van koningin Beatrix en de Britse prins Char les werd op het Airborne Kerk hof in Oosterbeek, waar meer dan 1700 militairen begraven liggen, een herdenkingsdienst gehouden. Tijdens de ceremonie vielen er kinderen flauw, door spanning en de emoties. Ook vier veteranen en een vaandeldrager werden onwel of door emoties overmand. De meeste belangstelling trok de corridor-toer, een karavaan van tussen de 700 en 800 oude leger voertuigen, die grotendeels de zelfde route volgde als vijftig jaar geleden tijdens de operatie Market Garden. Vele honderd duizenden hebben de stoet gade geslagen. Gevaarlijk De veteranen van het Eerste Britse Parachutistenregiment, die de sprong allen vijftig jaar geleden ook hadden gemaakt, waren zaterdag zwaar teleurge steld dat de dropping boven de Ginkelse Heide niet doorging. Zij waren die ochtend met een Hercules-toestel uit Engeland overgevlogen en pas boven het landingsterrein werd besloten dat de sprong te gevaarlijk was wegens de harde wind. Op het vliegveld Deelen, waar zij daarna werden afgezet en waar ook prins Bernhard was, konden sommigen hun tranen nauwe lijks bedwingen. De mannen hadden zich anderhalf jaar voor bereid op de reprise van hun historische sprong. Sommigen moesten met warme dekens, soep en koffie worden opgevangen om weer op temperatuur té komen. Enkele tientallen van hen grepen zondag onder het oog van ruim tienduizend belangstellenden alsnog de kans om te springen. Dat gebeurde op het vliegveld Teuge bij Apeldoorn. Een deel van de groep voelde daar echter niets voor, omdat voor hen al leen de dropping boven de Gin kelse heide belangrijk was. „Het is alsof een droom uit el kaar spat," zei de 69-jarige Le wis Kemp. Hij kon desondanks begrip opbrengen voor de beslis sing. „Onze botten zijn nu wat brozer dan toen." Hoe slecht de weersomstandig heden zaterdag waren, bleek tij dens de dropping van 720 voor namelijk Britse paratroopers. Zij zijn gewend zich niet door ja gende wind en striemende regen te laten weerhouden, maar met de landing op de Ginkelse Heide hadden zij de grootste proble men. Sommigen werden door de wind op de grond tientallen me ters meegesleurd. Een tiental van hen raakte gewond. Ron Girelli, kolonel van de Ame rikaanse Airbornes, zal zijn sprong niet gauw vergeten. Hij sprong op een haar na boven op het hoofd van prins Charles. Met een luide schreeuw kon hij de kroonprins nog juist op tijd waarschuwen zodat die een goed heenkomen kon zoeken. De geplande landing van 35 Poolse para's in Driel werd ook al wegens het slechte weer afge last, evenals een luchtlanding in Groesbeek. De met bussen aan gevoerde Poolse veteranen, die de herhaling door jonge collega's van 'hun' sprong in een weiland wilden gadeslaan, restte slechts een herdenkingsplechtigheid bij het monument. Teleurgesteld De oorlogsveteranen in Groes beek verlieten het herdenkings feest voortijdig. Ze waren verre gend, teleurgesteld en doodop. Van de speciaal voor hen opge zette show hadden ze niets ge zien. Uit de bus werden ze 's ochtends rond tienen richting publieke tribune gedirigeerd. En vervol gens aan hun lot overgelaten. Terwijl bobo's zich enkele me ters verderop onder parasols vooral bekommerden over de vraag wat hen nog te wachten stond, vernikkelden enkele tre den hoger groepjes veteranen uit Amerika en Canada in een snij dende wind. Een aantal vetera nen kwam de bus niet eens uit, omdat de organisatie had ver zuimd voor rolstoelen te zorgen. Het niet doorgaan van de drop pings maakte het défilé van 1700 Britse en Poolse veteranen tot het hoogtepunt van de zaterdag. Arnhem liep massaal uit om de militairen te eren die vijftig jaar eerder hadden gepoogd hun stad te bevrijden. Zij werden onder meer begeleid door een afdeling van het Korps Gele Rijders en een eenheid van de luchtmobiele brigade. 'Historie War Wheels', een organisatie voor het instand houden van oude legervoertui gen, zorgde voor het materieel. Op de Markt in Eindhoven ont hulde prins Willem-Alexander zaterdagavond samen met twee oud-strijders een bevrijdingsre- liëf. Tijdens de herdenkingsdienst in Oosterbeek legden zondagmid dag 3000 Nederlandse, Engelse en Poolse schoolkinderen bloe men op de graven van 1700 ge vallenen. De kinderen symboli seerden het thema van de her denkingen 'Een brug naar de toekomst'. Bij de plechtigheid was ook een aantal Arnhem-ve teranen aanwezig, zoals ge"ne- raal-majoor Thony Deane Drummond en generaal Sir John Hackett. „Laten we God bidden dat we de offers waard zijn die hier vijftig jaar geleden zijn ge bracht," sprak prins Charles, ge kleed in het uniform van een parachutist. Vertraging De massale belangstelling en de lengte van de stoet, een kleine dertig kilometer, zorgde zondag middag voor grote vertraging bij de corridor-toer, die zondagoch tend in het Belgische Leopolds burg was gestart en van Val- kenswaard via Eindhoven, Son, Veghel en Grave naar Nijmegen ging. De weg", in 1944 al snel omgedoopt tot 'Hell's Highway', voerde meer-dan 700 voertuigen met Britse en Amerikaanse mili tairen naar de Waalstad. In Nijmegen waren volgens de politie zo'n 200.000 belangstel lenden op de been. Zij moesten veel geduld oefenen bij de her denking van de Waal-oversteek. Vijftig jaar geleden veroverden Engelse en Amerikaanse militai ren de Waalbrug op de Duitse bezetters. Door de uren vertraging van de corridor-toer konden Ameri kaanse militairen van de 82e Airborne Divisie niet in amfibie voertuigen de Waal oversteken. De voertuigen moesten samen met het bevrijdingsvuur in Nij megen aankomen. Uiteindelijk stak wel een handjevol geallieer den met een inderhaast geregeld duw-voertuig de rivier over. In Eindhoven is 's avonds het bevrijdingsvuur ontstoken. On middellijk daarna werd een twintig kilometer lange lichtrou- te door de stad met verschillende lichtinstallaties in gebruik geno men. Deze route blijft enkele weken intact. Amsterdam (anp) - Superunie, de inkooporganisatie van 21 super marktketens in Nederland, wil van fabrikanten een vergoeding voor mislukte produktintroducties. Aangesloten leden als Hermans, De Boer en Maxis verliezen jaarlijks 'honderden miljoenen' op nieuwe produkten die met aanslaan bij de consument. Dit zegt F. Fredrix, algemeen directeur van Superunie in een interview in het jongste nummer van Distrifood. Van de tien introducties mislukken er acht. Supermarktketens gaan er dan ook vaker toe over om produkten te weren. „Wat heb ik aan produkten waar geen mens op zit te wachten en die de bestaande omzet alleen versnipperen, terwijl, ze In totaliteit wel meer schap- ruimte vragen?" vraagt Fredrix zich af. Superunie is de op een na grootste partij op de levensmiddelenmarkt na Albert Heijn en heeft een marktaandeel van 20 procent. (ADVERTENTIE) Minister Sorgdrager van Justitie heeft al in de eerste dagen van "aar carrière laten zien dat ze moeilijke kwesties niet uit de weg Qaat. Zij heeft de Tweede Kamer op de hoogte gesteld van haar Wornemen het euthanasie-vervolgingsbeleid te versoepelen, zorgdrager baseert haar bijgestelde beleid op een uitspraak van ae Hoge Raad in juni van dit jaar. Die oordeelde dat de Psychiater Chabot terecht hulp had geboden bij zelfdoding van patiënt die zwaar geestelijk leed, maar lichamelijk niet ziek Met haar brief geeft Sorgdrager aan het arrest van de Hoge Raad willen volgen. Wanneer een patiënt in een niet-terminale fase verkeert, hoeft niet per se voor levensbehoud te worden sekozen. Bij ondraaglijk en uitzichtloos geestelijk lijden kan de geleidend arts ook voor hulp bij zelfdoding kiezen. 6 coalitiepartijen VVD, D66 en PvdA hebben positief gereageerd kah sc'1r')ven van Sorgdrager. Het CDA wil eerst met het aomet praten. De reactie van de christendemocraten is genuan- erder dan enkele maanden geleden. De toenmalige minister anJustitieKosto stuitte toen op een onverbiddellijk nee van het h„ ,.oen hij zei versoepeling aan te willen brengen in wettelijke ^Hgen omtrent euthanasie, et ae bijstelling van het beleid is weer een klein stapje gezet in dp h ,n9 van een hanteerbaar euthanasiebeleid. Vooral voor vonrw90 arts 's ^et een staP voorwaarts. Hij balanceert ortdurend tussen verantwoord medisch handelen en datgene at de wetgever voorschrijft, versoepeling van het euthananasie-vervolgingsbeleid heeft consequentie dat van alle betrokken partijen absolute zorg- duiri ru'd moet worden geëist. Justitie moet bijvoorbeeld zelfHnH- mzich|: krijgen over het hoe en waarom. Helpen bij st„° n9 zonder dat er sprake van is dat de patiënt in een ensfase verkeert, moet tenslotte uitzondering blijven. Middenbeemster (anp) - Enkele tientallen huizen en bedrijven in Noord-Holland zijn dit weekeinde - na dagen zware regenval - onder water komen te staan. Vooral de dorpen Wormer, II- pendam, Rijp en Schardam zijn getroffen. Op het eiland De Woude in het Alkmaardermeer en langs de oevers van het Uit- geestermeer was soms sprake van kritieke situaties. Grote overstromingen hebben zich niet voorgedaan, 'al heeft het hier en daar maar een haar tje gescheeld', aldus woordvoer ders van de waterschappen. De totale schade is nog nauwelijks te schatten. De landbouw vreest een miljoenenschade door het verrotten van gewassen op on dergelopen landerijen Door het met volle kracht uit slaan van het water uit de ring vaarten op de Waddenzee en het Noordzeekanaal was de zaak gistermiddag weer onder contro le. Het water zakte toen één tot twee centimeter per uur. Het algehele maalverbod dat was afgekondigd om de druk op de binnendijken te verminderen, is daarom later op de middag opgeheven, meldde de dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Uitwaterende Sluizen in Hollands Noorderkwartier. Door het maalverbod kampten de pol ders juist weer met waterover last. Het algemeen vaarverbod in de provincie blijft van kracht. De overlast komt door een com binatie van een extreme hoeveel heid regen en de hoge water stand in het IJsselmeer. Volgens het KNMI kan de regenval het record breken van 1974, toen in één maand 204,6 millimeter re gen werd gemeten. De tot 18 september van dit jaar gemeten hoeveelheid beloopt al bijna 200 millimeter. „Zoiets als dit gebeurt hier maar ééns in de zeventig jaar." Jos van Kemenade, commissaris van de koningin in Noord-Holland, was oprecht verbaasd toen hij poolshoogte kwam nemen. Hij bezocht onder meer het dorpje Beets, waar de aan een ringvaart gelegen Dorpstraat op een aantal plaatsen onder water kwam te staan. Op de meest kritieke plekken waren met zandzakken enkele nooddijkjes aangelegd. „Je kan hier goed zien hoe kwetsbaar het noorden van Noord-Holland feitelijk is," zei Van Kemenade. Den Haag (anp) - Prinses Christina (47) en Jorge Guil lermo (49) hebben besloten uit elkaar te gaan. Zij zijn inmiddels een echtschei dingsprocedure begonnen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dat zaterdag bevestigd. De prinses en Jorge Guillermo zijn op 28 juni 1975 in Baarn getrouwd tijdens een oecumeni sche huwelijksplechtigheid. Het echtpaar heeft twee zoons en een dochter, Bernardo (17), Nicolas (15) en Juliana (12). Prinses Christina ontmoette de katholiek Jorge Guillermo, die op veertienjarige leeftijd uit Cu ba was gevlucht, in New York. Hij werkte voor een kinderdag verblijf voor sociaal achterge- stelden in Harlem. Prins Bern hard smokkelde de toen nog sta tenloze Jorge per regeringstoe stel het land in. Kort daarop zou Jorge het Amerikaanse staats burgerschap verwerven. De kinderen hebben de Neder landse nationaliteit. Op Chris tina's verzoek diende de regering niet het vereiste wetsontwerp m om het huwelijk goed te keuren. Daardoor verdween zij uit de lijn van troonopvolging. De pro testantse Christina beloofde de kinderen katholiek op te voeden. Twee jaar geleden ging de prin ses ook zelf over naar de rooms- katholieke kerk. Na hun huwelijk bleef het echt paar aanvankelijk in New York. In 1984 verhuisde het paar naar Wassenaar en ging op de buiten plaats De Horsten wonen, waar zij de ruime villa Eikenhorst lieten bouwen. Daar kwam het echtpaar enige malen in aanva ring met de gemeente. Zo bouw de Guillermo in 1987 een gara- ge/tuinschuur op het landgoed Brandstichting in Turks centrum Den Haag - In een Turks-islamitisch Centrum aan de Haagse Schalk Burgerstraat is in de nacht van zaterdag op zondag brand gesticht. Nadat met een steen een ruit was verbrijzeld, zijn twee molotov-cocktails naar binnen gegooid, waarvan er één ontbrandde. De brandweer had de brand snel onder controle. In de buurt van het pand zijn drie jeugdige personen gesigna leerd, maar geen van hen kon worden aangehouden. Op 1 februari is in hetzelfde Centrum ook al brand gesticht. De politie heeft deze zaak nog niet opgelost. Verlamde vrouw sterft na verwaarlozing Maastricht - Een 35-jarige Maastrichtse vrouw is door verwaar lozing om het leven gekomen. De vrouw was na een schietpartij vorig jaar totaal verlamd en afhankelijk van verzorging. De vrouw is vorige week maandag in coma geraakt, naar het ziekenhuis gebracht en daar een dag later overleden. Justitie onderzoekt waarom de vrouw aan haar lot is overgelaten. Zij wilde, nadat ze verlamd was geraakt, per se thuis worden verzorgd. De echtgenoot van de vrouw, met wie zij vorig jaar op het punt van scheiden stond, beloofde voor haar te zorgen. Hij is vorige week na haar dood opgenomen in een psychiatrische kliniek omdat hij brand had gesticht in hun woning. Jongerenprotest tegen plannen kabinet Utrecht - Onder het motto 'paarse jeugd, verloren vreugd' voeren jongeren vanaf prinsjesdag op diverse plaatsen actie tegen de kabinetsplannen die de positie van jongeren op de arbeidsmarkt en in de sociale zekerheid raken. Dat hebben de studentenvakbonden LSVb en ISO en een aantal jongerenorga nisaties gisteren besloten tijdens een actievergadering in Utrecht. Na de plaatselijke acties volgt medio november een grote landelijke demonstratie in Den Haag. Hoe de acties eruit gaan zien, is onbekend. De studentenvakbonden onderzoeken nog de mogelijkheid om eveneens in november, vooruitlopend op de landelijke demonstratie, een landelijke staking in het onderwijs te houden. Ze gaan hierover overleggen met de onderwijsvak- bonden. Man brengt vriendin om het leven Zwijndrecht - Een 30-jarïge man uit Zwijndrecht heeft'tegen over de politie bekend zijn 38-jarige vriendin met messteken om het leven te hebben gebracht. De man meldde zich gisteren op het politiebureau in Zwijndrecht. De politie vond het levenloze lichaam in de flat aan de Zonnebloemstraat waar het tweetal woonde. Vermoedelijke aanleiding voor de steekpartij was een ruzie over de late thuiskomst van de man zaterdagnacht. De man is ingesloten en wordt de komende week voorgeleid aan de officier van justitie. 'Hoofddoek mag van protestantse scholen' Den Haag - Directeuren van protestante scholen zijn over het algemeen bereid rekening te houden met religieuze gebruiken en voorschriften van anders-gelovige leerlingen, zoals het dragen van hoofddoekjes door islamitische leerlingen. Dit blijkt uit een onderzoek onder protestante schooldirecteuren van het Christe lijk Pedagogisch Studiecentrum (CPS). Van de ondervraagden zegt 79 procent zonder meer rekening te willen houden met andere religieuze gebruiken. Acht procent reageert afwijzend. Een meerderheid (68 procent) antwoordt ook positief op de vraag of ze het 'wenselijk' vinden dat ook leerlingen van een andere dan christelijke godsdienst de lessen volgen. Meer dan de helft vindt dat ook ouders van die leerlingen in de medezeggenschapsraad van de school mogen zitten. Maar in het bestuur van de school is een andere zaak; daar oordeelt 63 procent negatief over. Van onze Haagse redactie Den Haag - De coalitiepartijen PvdA, WD en D66 hebben instemmend gereageerd op de versoepeling van het euthana sie-vervolgingsbeleid. Oppositiepartij CDA wil een 'goed gesprek' met het kabinet over de kwestie. Nader commentaar wil de eutha- nasie-woordvoerder van het CDA, Van der Burg, niet geven. Toen eerder ex-minister Kosto zei dat een uitspraak van de Hoge Raad wellicht aanleiding is om de wettelijke bepalingen om trent euthanasie te versoepelen, was het CDA het daar volstrekt niet mee eens. Op diezelfde uitspraak van de Hoge Raad baseren de procu reurs-generaal nu de versoepe ling van het euthanasie-beleid. De vraag of een patiënt waarbij euthanasie is gepleegd in de stervensfase verkeerde, is niet langer doorslaggevend. De arts kan ook een beroep doen op de 'noodtoestand', en dus vrijuit gaan, als het overlijden van de patiënt niet aanstaande was. De ministers Sorgdrager van Justi tie en Borst van Volksgezond heid hebben zich inmiddels ach ter dit standpunt van de procu reurs-generaal geschaard. D66 en PvdA zijn blij dat het criterium 'stervensfase' vervalt. „De fractie van D66 heeft bij het tot stand komen van de regeling al bezwaar gemaakt tegen het opnemen van dit criterium," al dus D66-woordvoerder Van Boxtel. PvdA-Kamerlid Kals- beek vindt ook dat het criterium 'stervensfase' niet meer door slaggevend mag zijn, 'omdat het de arts in een lastige positie brengt'. WD-Kamerlid Dees noemt het 'inhoudelijk juist' en 'procedu reel correct' dat het kabinet het vervolgingsbeleid aanpast. „Maar dat betekent niet dat bui ten de stervensfase nu alles maar mag." De WD pleitte eerder voor het opnemen van het begrip 'uitzichtloze noodsituatie' in de wetgeving. De WD is nog steeds voorstander van een 'goede, dui delijke wet'. Ondanks het vervallen van het criterium 'stervensfase' blijven op het formulier dat artsen in moeten vullen nadat de patiënt is overleden, de vragen over de stervensfase wel staan. Kalsbeek vindt dat goed, omdat het vol gens haar relevant blijft dat de omstandigheden waarin de euthanasie is uitgevoerd, helder zijn voor justitie. (ADVERTENTIE) zonder dat hij daarvoor een ver gunning had. Ook groef hij tot ergernis van milieubeschermers zonder toestemming een stuk zandgrond af om een toegangs pad tot het landgoed te verhar den. Het echtpaar heeft een betrekke lijk teruggetrokken leven in Wassenaar geleid. Zowel de prinses als haar echtgenoot heb-" ben een grote belangstelling voor kunst en in het bijzonder mu ziek. Christina volgde een zang opleiding en trad tijdens haar huwelijk zo nu en dan in het openbaar op voor goede doelen. MATIOi-IALE MVMIBINgj Album uitgevoerd door het Nijmeegs Mannenkoor en de Concert Band Wilhelmina Glanerburg o.l.v. Hennie Ramaekers Mijn Nederland Eens zal de Betuwe in bloei weer staan Soldaat van Oranje The longest day Sentimental journey Don't fence me in Piet Hein Wilhelmus

de Stem | 1994 | | pagina 3