Spart Koewacht en Zierikzee onmachtig Rietjens wijst HW'24 de weg V Krappe winst voor Philippine SDO-Sluis gestaakt| TOEGIFT OP MAANDAG Ui tgesproken. biLnJl mm'' Hulstenaren doen aan klantenbinding in thuisduel tegen RKTW DE STEM ZEELAND Koewacht krijgt geen strafschop van arbiter Floren VIERDE KLASSE H TWEEDE KLASSE B VIERDE KLASSE H Dobbelaar nieuwe voorzitter HW'24 Managers Column Levenslang Doelman Jansen door bij geveld AFDELINGSVOETBAL I Oesterstroper aangehouden Deltan niet alleen in zee met WOV Boete geëist ex-KMA'ers Nederlandse soldaat Bosnië ernstig gewond Topondernemers willen geen minister worden Finale EK '98 in Nederland Gerulaitis overleden Van onze medewerker Eddy de Schrijver Koewacht - Zierikzee en Koewacht hielden elkaar goed in evenwicht en de blanco stand was dan eigen lijk ook het eerlijkste. Maar scheidsrechter Cees Floren had de stand een andere wen ding kunnen geven indien hij de regeltjes er eens op na zou hebben geslagen. Immers, Jackie Lambert werd volledig onder de graszoden gestopt en daar staat in de beruchte zóne slechts een enkele straf op. En dat is dóódsimpel de bal op de stip leggen, maar Floren durf de het niet aan en zo kroop Zierikzee door het bekende oog van de naald. Veel opwinding was er gistermiddag niet te bele ven. Beide ploegen combineer den vrij aardig, maar eenmaal in het zestienmetergebied wist nie mand raad met de bal. Koewacht vocht voor elke meter en was in elk geval beter op dreef dan de vorige wedstrijd. Er werd weer bewogen in het elftal, maar veel kansen leverde dat niet op. Zierikzee heeft een aar dig voetballende ploeg met tech niek in huis en daar had Koe wacht duidelijk moeite mee. In de eerste helft kwamen er enkele waterkansjes voor beide doelen, maar om nu echt te zeggen dat er een reeële scoringskans was te noteren, dat helemaal niet. De partij was dan ook wat slaapver wekkend. Gelukkig is er dan ook zo iets van thee en die deed toch wel wat wonderen. Johny Lensen gaf als eerste Koewachtenaar het voorbeeld en schoot op doel. Di rect daarna kwam Zifrikzee uit zijn schulp en dat leidde tot een gevaarlijke situatie voor het doel van Pol van de Vijver, die een betrouwbare indruk achterliet. Dat vertrouwen werd niet be schaamd, want bijna scoorde een Koewachtenaar in het eigen doel. Van de Vijver reageerde attent en verwerkte de bal tot hoekschop. Daaruit kwam geen Zierikzee-gevaar. Koewacht kwam steeds meer voor het doel van Zierikzee al kwam het gevaar vooral uit stil staande situaties. Zo ook toen Danny Vlassenrood een vrije trap nam en Navarro de bal met het hoofd beroerde. De bal werd tot hoekschop verwerkt. Hage van Zierikzee verdween in het boekje van Cees Floren. Lambert - tot nu toe geen schim van de goaltjesdief van de vorige competitie waar iedereen schrik van had - werd brutaal onderuit getrapt en dergelijke overtredin gen mogen best met rood worden afgedaan. De vrije trap tussen Vlassenrood en Lambert ver dween bijna in het doel, maar Zierikzee had geluk. De bal rol de tergend langzaam, net naast Van onze medewerker Sjaak Begijn Hulst - Ging de eerste thuiswedstrijd van de co- meptitie teleurstellend verloren tegen SC Gastel piet 1-2, gisteren revan cheerden de Hulstenaren zich overduidelijk tegen het bezoekende RKTW uit Tilburg: 7-2. Het in een nieuwe out-fit gesto ken HW'24 raasde als een beze tene over de Brabanders, maar kwam toch één moment in de problemen. Dat was direct na de rust toen de formatie van trainer Paul Telussa met 3-1 leidde. RKTW leek de aansluiting te bewerkstelligen, maar tegen de verhouding op dat moment in kopte Harm Rietjens de bevrij dende vierde treffer in het vij- andleijke doel. De tegenstander was toen defini tief verslagen. Paul Telussa na afloop: „Direct na de rust had de ploeg problemen met het oppik ken van de draad. De eerste vijftien minuten hadden we het even moeilijk. Door een ongeluk kige fout in de verdediging van RKTW namen we verder af stand. Daardoor kregen we de wedstrijd weer onder controle." HW'24 revancheerde zich dus van de eerste thuiswedstrijd te gen SC Gastel. Telussa: „We hebben lering getrokken uit het voorgaande. Vandaag begonnen we niet te slap. Vorige week tegen MOC'17 werd het herstel ingezet. Als iedereen de mouwen opstroopt zie je waartoe de ploeg in staat is." Vooral spitsspeler Harm Rietjens maakte een gedreven indruk. De lange goaltjesdief had vorige week al zijn visitekaartje afgege ven door drie keer de weg naar het net te vinden. In het duel tegen RKTW herhaalde hij dit huzarenstukje nog eens fijntjes door vier keer de bal in het mandje te leggen. Rietjens was daarmee de man van de wed strijd. „Harm beseft goed dat hij de kar moet trekken," verduide lijkte Telussa. „Door zijn gretig heid scoort hij volop. Vooral als iedereen in zijn taak speelt is HW'24 op zijn best." Ontembaar Vooral voor de pauze was HW'24 niet te temmen. In de eerste tien minuten dienden zich legio kansen aan, maar Carlo Blommaert en Harm Rietjens wisten niet elke kans om te zet ten in een doelpunt. Toch ging de thuisploeg met een 3-1-voorsprong de rust in. Harm Rietjens (2x) en Marlon van der Goes namen de Hulster produk- tie voor hun rekening. Vooral het doelpunt van Marlon van der Goes was er eentje om in te lijsten. Vanaf de punt van het strafschopgebied nam hij het leer in één tijd op zijn pantoffel. De inzet sloeg in als een granaat in de verste bovenhoek. Bob Ak kerman van RKTW scoorde te gen. In het begin van het tweede bedrijf, had HW'24 dus moeite het vlotte combinatiespel van voor de thee voort te zetten. Het was echter Harm Rietjens die profiteerde van een fout in de RKTW-verdediging. De Tilbru- gers, die vorig jaar degradeerden uit de eerste klasse, sjokten ach ter de feiten aan en moesten toezien dat deze tegenstander met dit spel zich opnieuw zal aandienen als een van de titel kandidaten. Twintig minuten voor tijd teken de Harm Rietjens zijn vierde HW'24-topschutter Harm Rietjens donkere broek) zet een verdediger van RKTVV op het verkeerde been. treffer van deze middag en zijn zevende van dit nog prille sei zoen aan. Door slecht uitverde digen bracht Dennis Rietjens zijn ploeggenoot Martin de Schrijver in de problemen, waardoor deze invaller niets an ders restte dan zijn tegenstander in het strafschopgebied naar de grond te trekken. Het toegewe zen vonnis werd door Werner Cools foutloos voltrokken: 5-2. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. In de nog resterende tijd teken den Carlo Blommaert en Jean Claude Everaert de nummers zes en zeven aan. Opvallend in het duel tegen RKTW was dat spel bepaler en aanvoerder Angelo Verbraeken nauwelijks in het spel voorkwam. De vroeger zo dominante speler was terugge drongen naar de achtergrond. Telussa over zijn oogappel: „An gelo is te bescheiden. In een wedstrijd als vandaag zou hij een leeuwenaandeel in het score verloop moeten hebben. Toch blijft het een speler van grote waarde." Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde klasse H van het landelijk amateurvoetbal lieten de drie koplopers een steekje vallen. Axel verloor een puntje tegen Walcheren, dat de oranje hemden op 2-2 hield. Ook Vogelwaarde moest met een draw, eveneens 2-2, genoegen nemen tegen STEEN en Koe wacht hield Zierikzee op 0-0. PHILIPPINE-ZEELANDIA 2-1 - Een wedstrijd met nauwelijks krachtsverschil. Voor rust ook weinig hoogtepunten. Een perio de die met .0-0 werd afgesloten. Kort na de Pauze kwam Zeelan- dia op voorsprong door een doel punt van Ronald Pruysser. Het signaal voor Philippine de zaken wat energieker aan te pakken. Na een goede aanval scoorde Erwin Steenberge 1-1. Een handsbal in het beruchte gebied van Zeelandia bracht de bal op de stip. Marnix Schieman verzil verde de strafschop. WALCHRREN-AXEL 2-2 - Op een zwaar te bespelen veld heb ben beide ploegen er van ge maakt wat er van te maken viel en dat maakte het duel aantrek kelijk en boeiend. Walcheren kwam al gauw op 1-0 door een doelpunt van Jean Paul Mulder, die hoog in de bovenhoek knal lend de Axelse goalie geen kans gaf. Axel werd hierna sterker en de Walcheren-verdediging moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Dat lukte en de ploeg mocht met die 1-0 aan de thee. Axel bleef ook in de tweede helft sterker en na een half uur gaf Joep Frusch via de binnen kant van de paal doelman Mark Smeeding het nakijken. Halver wege kwam Walcheren opnieuw op een voorsprong. Uit een hoek schop scoorde Eric Moens 2-1. De thuisclub leek op de overwin ning af te stevenen, maar kort voor tijd had weer Joep Frusch voor Axel succes en liet 2-2 aantekenen. 1 ZEELAND SPORT-HOOFD- PLAAT 0-2 - Een verdiende overwinning. Na twintig minu ten opende Marco van Waes de score met een fraai doelpunt. Verder viel er in die eerste helft niet veel beleven. Een duel met veel middenveldspel en balver lies door beide teams. Vaak zelfs geheel onnodig. Na de doelwis- seling een gelijk opgaande wed strijd. Halverwege scoorde Serge de Ruysscher 0-2. Zeeland Sport gaf zich gewonnen en zakte steeds verder terug. Hoofdplaat stelde zich kennelijk met deze stand eveneens tevreden en bij die 0-2 bleef het dan ook. Van onze sportmedewerker Hulst - Cor Dobbelaaris afgelo pen vrijdag tijdens de algemene ledenvergadering van zondagt weedeklasser HW'24 benoemd tot voorzitter. Dobbelaar volgt Rudy Neefs op, die vier jaar lang de voorzittershamer hanteerde. Neefs blijft wel in het bestuur, maar zijn portefeuille moet nog ingevuld worden. Secretaresse Jacqueline van de Voorde stelde eveneens haar be- stuursstoel ter beschikking. Na zeven jaren van trouwe dienst wordt zij in die functie opge volgd door Alain de Block. Ho- noré Neefs en Ruud d'Hondt ke ren eveneens niet terug in het bestuur. Nieuw gezicht is voorts Arnold Schelfhout, die als voor zitter van het jeugdbestuur ver tegenwoordigd is in het dagelijks bestuur van de geel-blauwen. Nog enkele nachtjes slapen en dan is het zover: de Amster damse City-marathon gaat van start. Ik help u eraan herinne ren, want als u zich tijdig in schrijft, kost u dat slechts 50 gulden. Als u dat pas op zon dag 25 september doet, vlak voor de start, dan bent u 65 gulden kwijt. En 65 gulden is het bedrag dat Henk Melchers gaat betalen. Hij loopt beslist mee, het wordt zijn zesde City marathon en toch is hij niet van plan eerder in te schrijven dan ■komende zondag twee minuten voor tien. „Ik ben bijgelovig," vertelt Henk Melchers. „Als ik me vroeg opgeef, krijg ik vast een blessure. Vandaar dat ik mijn deelname open laat. De bewus te ochtend ijsbeer ik door het huis. Rond kwart voor negen, half tien zoek ik mijn spulletjes bij elkaar, stop ze in de tas, spring op mijn fiets en race naar het Museumplein. Bij het Zuiderbad zet ik mijn fiets neer en wring me door de menigte. 'Laat me er door!,' schreeuw ik, bang dat ik te laat kom." Henk Melchers is een rasechte Amsterdammer. Hij werd 45 jaar geleden op de Kattenbur- De laatste kilometers gergracht geboren. Zijn vader hield daar een kroeg. 'De Wil lem Barentz' heette het oerou de etablissement, dat inmiddels; voor stadsvernieuwing heeft moeten wijken. Het was ge noemd naar de Hollandse ont dekkingsreiziger, die ooit opi Nova Zembla heeft moeten overwinteren. Met een lichte weemoed in zijn ogen wijst de marathonloper naar de plek waar zijn vader achter de tap het volk bedien de. De kille nieuwbouw, die nu staat waar vroeger gelachen en gedronken werd, spreekt niet tot mijn verbeelding. „Ik doe mijn best om de architectuur te bewonderen, maar het lukt me niet," verzucht Melchers junior met stijl. We lopen de hoek om naar de Wittenburgergracht. Daar, in de vroegere kapperszaak van de barbier Claesz, die hem als jongetje nog knipte, heeft Henk zijn atelier annex winkel 'Hendricus', naar zichzelf ge noemd en ter nagedachtenis van zijn vader. Bij 'Hendricus' vervaardigt hij lampen. Uitslui tend eigen ontwerpen. Ik kijk om me heen. De resultaten zijn verbluffend. Tevergeefs zoek ik naar een tekentafel. En er is nog iets dat me opvalt. Noch in de winkel, noch in de werk plaats zijn stoelen. Geen een. „Het lijf is niet geschikt om te zitten. Het kan veel beter in beweging blijven," legt Henk me uit. „Ik ontwerp onder het lopen, twee keer per week. Langs het Amsterdam-Rijnka naal. Richting Loenen, tien ki lometer heen en terug." De telefoon gaat. Een vriend informeert hoe het met Henk zijn kuit gaat. Henk heeft aan vankelijk moeite om zich te herinneren waar de man het over heeft, maar herstelt zich tijdig. „Het gaat een stuk beter, er is een goede kans dat ik de 25e meeloop." „Naarmate de City-marathon dichterbij komt," licht Hendri cus toe, „begin ik me aan te stellen. Dan klaag ik over een verrekkinkje hier en een pijntje daar. Als ik helemaal niets zou hebben, zou ik me geen sport man voelen. Bovendien heb ik een excuus nodig, voor het ge val ik de 42 kilometer niet uitloop. Want daar ben ik ieder jaar weer bang voor." „De beste ontwerpen schieten me namelijk te binnen op de laatste kilometers, dan droom ik volledig weg. Dan ben ik er wel, maar ook weer niet." Ik kijk nog eens om me heen naar Hendricus zijn prachtige lam pen. „Het liefst zou ik de zon maken," hoor ik de loper mompelen. „Maar aangezien dat niet kan, zijn lampen het beste surrogaat." MAANDAG 19 SEPTEMBER 1994 g de verkeerde kant van de paal. En toen kwam het geval Lam bert in het strafschopgebied. Lambert werd opnieuw volledig de grond ingeboord en deze keer was er geen andere straf moge lijk dan een strafschop. Welnee, moet Floren gedacht hebben. De scheidsrechter haalde wat op zijn hals door slechts een indi recte vrije trap toe te kennen. Niemand begreep daar wat van. Uit die vrije trap kwam geen gevaar. Zierikzee dook nog een paar keer gevaarlijk op voor het doel van Van de Vijver. Het werd zeker gevaarlijk toen de anders zo betrouwbare Mauro Vink bijna in eigen doel schoot. Het werd echter geen doelpunt en de eindstand bleef daardoor op de hatelijke nul staan. Als beide voorhoedes onmachtig acteren is dat een logische uitslag. VRIJWILLIGERS OM te vlag gen bij wielerwedstrijden zijn soms moeilijk te vinden. Ener zijds omdat sommige automo- bilsten zich niets van verdraag zaamheid aantrekken en ander zijds omdat het toch wel een hondebaantje is. Zeker als je in de gutsende regen moet staan. De trimbond in Graauw wilde zaterdag een parcours van 13 kilometer laten rijden, maar daarvoor waren net te weinig vlaggers komen opdraven. Dan maar een korter rondje geno men. Ook dat was voldoende en de regen viel net zo hard uit de hemel. Volgens jurylid Fred Schirris kan er een oplossing worden gevonden om het kar wei van vlaggenist aantrekke lijker te maken. „Noem ze in het vervolg beveiligingsmana gers en je krijgt een hoop tele foontjes," aldus Schirris. Zijn raad wordt binnenkort opge volgd... HET SCHRIJVEN van een co lumn is niet zo eenvoudig schijnt. In Koewacht werd dat in het informatieblad dat bij thuiswedstrijden wordt uitge deeld duidelijk gesteld. Koe wacht had niet genoeg plaats om alle adverteerders op pagina's te zetten. Die overgebleven adverteerdj werd dan maar onder de o lumn geschreven. En daaroJ kwamen nogal wat reacties ij Iedereen dacht immers dat VJ Dijk Zn het vorige stukje h: geschreven en daar was i niet zo blij mee. Maar L werd uitgelegd dat Van Dsï slechts eronder vermeld stor vanwege plaatsgebrek was h prima. Deze keer dus weer e( column en om alle misversta! den te voorkomen heeft de lumnist zich nu maar 0ff-si( genoemd. Van Dijk geel helemaal niks om. Die nog nooit zoveel gratis onbe taalde reclame gekregen enoi nieuw stond zijn naam e IN KOEWACHT is adverteren langs de zijlijn met reclamebol den blijkbaar toch winstjel vend. Bij die borden heel «3 oudjes. Zelfs discotheek Stip;;! staat er nog steeds op een hc vermeld en die is al jaren het strijdtoneel verdwenen, f Stippie kwam Krisis en c is nu al weer weg. Volgenj insiders blijft een reclameborj levenslang geldig. Dat is i eens sympathiek en bij de tijdl Eindredactie: Ton Koomen. Bijdragen: Eddy de Schrijver. Voetballer Ruud Gullit in HUMO, voorafgaand aan Ajax-Acl Milan, de wedstrijd waarin hij door het Amsterdamse publiek massaal werd uitgefloten: „Ik ga graag terug. Ik heb me erop ingesteld, ik weet wat me te wachten staat. Wat? Zeg ik niet, jel moet je altijd goed voorbereiden. Tegelijk ben ik ervan over-l tuigd dat ik een boel mensen blij kan maken. Niet in de zin vanl mijn gram halen of zo, ik ben niet uit op revanche. Gewoon blijf maken." Nogmaals Gullit in HUMO over zijn opstappen bij Oranje: „Del meeste mensen stelden het op prijs dat ik in mijn moeilijkef situatie een keuze heb durven maken. Ik heb iedereen gs dat ik kloten heb." Gullit in HUMO over de voorzitter van Milan, de Italiaan» I premier Berlusconi: „Ik laat me door niemand gebruiken. Ookl niet in politiek opzicht. Ik hou niet van de coalitie waarl Berlusconi momenteel mee werkt, klaar. Maar ik weiger mei expliciet over politiek uit te laten. Ik weet er te weinig van, dasI een. En twee, dan 'gebruik' ik mijn sport. En daar is voetbal me te dierbaar voor." Feyenoord-directeur Thijs Libregts in De Volkskrant: „Wijl proberen bij Feyenoord een kar met vierkante wielen te duwen. Met z'n allen zijn we aan het duwen en duwen, dan gaat het es stukje vooruit en boem, plotseling staat de hele boel weer stil." Vrouwen-hockey-bondscoach Tom van 't Hek in De Telegraaf: I „Ik weet niet of hockey topsport is of stofzuigen, maar ik genie! I ervan." Atletiek-trainer Frans Thuys (onder anderen van Ellen Langen) in De Volkskrant: „Ik heb nooit getwijfeld aan mez Ik wist dat Ellen Olympisch kampioene kon worden en 1 gelijk gekregen. Wat ik doe, is zonder meer goed. Dat kMt| arrogant, maar het is wel zo. Ik zie het gewoon." Bokser Regilio Tuur in de Telegraaf: „Mijn geluk is dat i God een goed stel hersens heb gekregen." Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse A van het afdelingsvoetbal zondag is het duel SDO-Sluis een twintigtal minuten voor m einde gestaakt. De doelman van Sluis, Serge Jansen, weri .toen namelijk geveld door een steek van een bij. De dienst! doende huisarts, dokter Kalmthout uit Kloosterzande, val leende eerste hulp door het toedienen Van een injectij tegengif. Toch vond arbiter Rozema uit Oost-Souburg 1 'sportief' gezien niet meer nodig verder te spelen. Sluis, dat intussen twee veldspe- lers had gewisseld, zou vanaf dat moment met tien manverder moeten spelen. Temeer daar het geen reserve-doelman op de bank had zitten. SDO protes teerde weliswaar tegen het sta ken van de strijd en wilde met 4-3 op de borden, na 0-3, verder spelen. Dit protest vond geen genade bij arbiter Rozema. Op Jong Ambon-Aardenburg na, dat afgelast werd, werden de overige duels wel uitgespeeld. Groede pakte in eigen huis het eerste puntje door met 4-4 gelijk te spelen tegen Volharding. Schoondijke bleef leider door met 1-3 bij Noormannen te win nen. Terhole moest de leidersrol uit handen geven omdat het op eigen veld tegen Biervliet op 1-1 bleef steken. Hansweertse Boys- Kwadendamme eindigde in 4-0. GROEDE-VOLHARDING 4-4 - Een gelijk opgaande eerste helft werd met 0-1 op de borden afge sloten. Johnny Maisson was de maker van deze treffer. Na de thee werd het 0-2 via een rake inzet van André Traas, waarna Jan van Belois een vrije trap loepzuiver binnen knalde. Luc van de Velde bracht kort daarop 2-2 op het scorebord, waarna Leo Remijn zich voor 2-3 meldde en Jan van Belois voor 3-3 door opnieuw een vrije trap in een treffer om te zetten. Kees Huizen scoorde vervolgens 3-4 met pal voor het einde een treffer van •Tpn van F'ploï'? Hïo van,af Met een „kleintje" ir het me Immers vele tienduia ressen (ruim 6 van de langstelling voor o ..Te koop 134e JAARGANG HET WEER MIN./MAX. f meter geen fout maakte en d mee een punt voor zijn equiij verdiende. L SDO-SLUIS 3-4 - (gestaakt j 70e minuut). Peter Slits voor 0-1, Jacky Carmere vofl 0-2 en Peter Slits voor 0-3. Mal Staal meldde zich voor 1-3, Wf Eysackers voor 2-3, Johnn| Jonkheim voor 3-3 en Roels voor 4-3, waarna boven gemeld het duel werd g4 staakt HANSWEERTSE BOYS-KIVAj DENDAMME 4-0 - Alle t vielen na de thee. Marcel de Ml opende de-winnende serie. J®T Keizer scoorde 2-0, Ronald Vogel 3-0 en Marcel de NijS'1 door een strafschop onhoudbaoj binnen te schieten. L NOORMANNEN-SCHOONDllJ KE 1-3 - Waar NoormaMJ faalde of pech had, Schoondijke er wel in te dcoi® Daarbij hadden de gasten W geluk dat doelman Pascal K®! goot in supervorm stak. Hij "'"J zijn team op de been door a«| uit zijn hok te ranselen. Pa" j 3-0, via treffers van Duust Smit, Claude Cornells en F®1 Steyaert, moest hij op eens van Tonno Wonderghem capP| leren. TERHOLE-BIERVLIET 1-1 eindstand was reeds bij de j bereikt. Wim Verdoorn maa 0-1, waarna Frank Manf voor 1-1 tekende. Het duel I merkte zich door veel balver L met een gelijkwaardige ee j termijn en een tweede waarin de thuisclub iets .1 dan Biervliet acteerde. 1®»^ I Regen Na een redelijke dag, valt er vandaag opnieuw regen. Vanaf morgen gaat een hogedrukgebied het weer bepalen. Geleidelijk meer zon en hogere temperaturen. Yerseke - De politie heeft giste ren bij Bruinisse opnieuw een oesterstroper aangehouden. De man, een 22-jarige inwoner van Yerseke, wilde eerder op de dag bij Dreischor zeven zakken met oesters aan land brengen. Een personeelslid van Staatsbosbe heer betrapte hem op heterdaad. Oesterstroperij vormt een groei end probleem in de Oosterschel- de. t Middelburg - Het Zeeuwse nuts bedrijf Deltan gaat de exploitatie van de nog aan te leggen tunnel onder de Westerschelde niet al leen doen. Financieel zou het niet haalbaar zijn. De Zeeuwse Sta ten weigerden gisteren acht ton extra uit te trekken voor de voor- bereidingskosten van het project. ZIE ZEELAND - C1 Arnhem - De officier van justitie heeft Voor de militaire kamer van de Arnhemse rechtbank een boe te van 150 gulden geëist tegen vijf voormalige cadetten van de KMA in Breda. Tijdens een oefe ning hadden ze zich volgens de officier 'oneerbaar' gedragen te genover hun vrouwelijke colle ga's. De officier vindt dat de vijf door hun ontslag bij de KMA al genoeg zijn gestraft. ZIE BINNENLAND-A3 Srebrenica - Een 19-jarige Ne derlandse beroepssoldaat is in d( Bosnische moslim-enclave Sre brenica ernstig gewond geraak' toen zijn voertuig in een ravijr reed. Hij is overgebracht naar he Noors hospitaal in Tuzla. D( chauffeur van de auto, een 25-ja rige sergeant, bleef ongedeerd. ZIE OOK BUITENLAND - A4 Den Haag - Driekwart van d Nederlandse topondernemers wi geen minister worden. Bijna d helft weigert een overstap naa een kabinet vanwege de slecht betaling, blijkt uit een onderzoel van het Nederlands Christelijl Werkgeversverbond. ZIE ECONOMIE - A5 Zeist/Brussel - Als Nederland e België gezamenlijk het Europee voetbalkampioenschap in 200 krijgen toegewezen, wordt de fi nale volgens de plannen van d voetbalbonden van beide lande in Nederland gehouden. ZIE SPORT -B1 New York - De politie van Lon Island (New York) heeft de voor [Talige tennisvedette Vitas Geri laitis (40) dood aangetroffen de woning van een vriend. Er zij vooralsnog geen aanwijzinge die een misdrijf doen vermoeder ZIE SPORT - B1 Jodelahaiti

de Stem | 1994 | | pagina 22