Geen blaaskaak Zeeuwse babbels Duidelijkheid gewenst IJ HE JA, DAT KEN IK! C3 or ouders isschool ^tee (uw de SC/KM^*& Wi #f Die snelle PSD... vice ro verschoore destem Twee keer leeg Alleskunner Malende molens ZEELAND Kritisch Dame met gestipte PREDIKBEURTEN C4 RK-KERKDIENSJEN^ PASTORIEDIENSTEN PTEMBER 1994 jongens die op een brom reden. Zonder enige aan g kreeg hij enkele klan" n het gezicht'. sgoed weg euzen - In de nacht van erdag op vrijdag Werd -.en waslijn in de achter van een woning aan dè nstraat te Terneuzen enio oed ontvreemd. rige bewoner vermist Ia- slopen en kledingen. nielingen - Onbekenden hebben in acht van woensdag 0p erdag 18 ruiten vernield het Asielzoekers centrum in Goes. De schade be- gt circa 1300 gulden. Der ruiten sneuvelden in het terrain en op de begane d. ond - Bij een verkeersonge- op de Van der Spiegel- t te Goes is gistermiddag 35-jarige motorrijder uit tinge gewond. Met letsel het hoofd is de man over- acht naar het Ooster- lde ziekenhuis in Goes, ongeval gebeurde doordat 7-jarige automobiliste uit bij het wegrijden van een station geen voorrang eende en in botsing kwam de motorrijder. and esse - Bij een brand in een ing aan de Korte Reke in esse is gistermorgen veel de toegebracht aan het en de zolderverdieping, oonlijke ongelukken de- zich niet voor. De brand omstreeks half elf werd ekt, is vermoedelijk ont- n door een defect aan een houdelijk apparaat. De ndweer van Renesse rukte met groot materieel en kon uitslaande brand voorko- De Korte Reke werd r de politie twee uur lang alle verkeer afgesloten. 9,45mpm: 1 A. Vermast, Yer- 2 en 7. L. Goedegebure, 's- Arendskerke, 3. J. Haay, We- inge, 4. M Hengsdijk, Kapelle, 6 Zuiddijk en zoon, Wèmel- e, 8. Sj. van Eykeren, 's-Hee- oek, 9. Comb. Oele-Sinke, Yer- ,10. J.Poley, Kapelle. ds Sneller ÏJzendijke, 119 jonge en, 1709,75mpm: 1, 2, 3, 4, 5, 6 A. Noteboom, 7. Comb. Del- 8. F. van de Vlies, 10. P. de t, 65 oude duiven, 1782,64mpm: de Boevere, 2. Comb. Seegers, 5, 6 en 7. A. Noteboom, 8 en 9. Claeijs, 10. Comb Dellaert. Bonte Duif Aardenburg in sa- nspel met De Grensvliegers Ec- 54 jonge duiven, 1681,26mpm: van Ommen, 2, 5 en 7. N. ndt, 3 en 10. H. Cocquit, 4. G daert, 6. E. Teilier, 8 en 9. G, utter. ste de Beste Sehoondijke, 78 en, 1773,12mpm: 1. C. Boog- 2, 8 en 9. J. Dhont, 3. P elis, 4 en 5. E. de Wever, 6. J eeuw, 10. A. de Wever. ht voor Allen Sluis, 52 duiven, 8,67mpm 1 en 10. Comb. Cop- s-Baert, 2, 3, 4, 5 en 6. F. Baas zoon, 7 en 8. G. Tanghe, 9. H. Damme. courscombinatie West-Zuid eland, 152 jonge duiven, 6,55mpm: 1 en 3. Joh. Poelman. eer Arendskerke, 2. Sj. de Vos, eerenhoek, 4. C. Hermes, Lewe- 5 en 7. L.Goedegebure, 's- >r-Arendskerke, 6 en 9. M. Been- :ker, 's-Heer-ArendsJcerke, 8 en P. van 't Westeinde, Lewedorp, oude duiven, 1768.90mpm: 1 en .•Goedegebure, 's-Heer Arends- ke, 3, 4, 8, 9 en 10. Sj. van teren, 5, 6 en 7. A. vn de Dries, den 's-Heerenhoek. agogisch Centrum Zeeland erlingen van de basisschool opvoeder dr. Thomas Gordon. een inleidend verhaal per ond gaan de ouders onderling rder met het gesprek en wordt gegaan hoe het eigen gedrag ais aan- of toe te passen is ten zichte van het opgroeiende id met zijn vele vragen en oblemen. cursus leert bovenal wat het ang van contact is tijdens de 'oeding en hoe je beter naar kind kunt luisteren om het te grijpen, zijn uitingen te snap- 1. Verder hoe men de eigen ichten en gedachten op het d kan overbrengen en hoe een d te helpen dat boos, bang ot 'drietig is. kunnen maximaal 22 oudeis n een cursus deelnemen. Be" ïgstellenden kunnen zich op- ven bij de directeur van de ïool. r de Hulst 's-Gravenhofplein 8 01 liQ: HIJ HAD er kameraden in het dorp al verhalen over horen vertellen. Het barretje op een steenworp afstand van de grens bood de meest uiteenlopende genoegens voor iemand die zich eens echt man wilde voelen. Hoe meer verhalen, hoe nieuws gieriger hij werd. Totdat hij op een dag de stoute schoenen aan trok. Hij reed naar het bewuste etablissement en parkeerde zijn auto op bet parkeerterreintje aan de achterzijde. Onttrokken aan het nieuwsgierig oog van eventueel voorbij komende be kenden. Of het binnen gebodene aan de verwachtingen voldeed, weten we niet. Wel dat hij een uurtje later weer monter buiten stapte. Hij schuifelde naar zijn auto en stak de sleutel in het contact slot. Niets...er gebeurde hele maal niets. Wat nu? Er was maar één oplossing mogelijk, zo bedacht hij. Met het schaam rood op zijn kaken belde hij zijn garage. Of ze zijn auto konden komen ophalen. Het duurde niet lang of het avontuur ging als een lopend vuurtje door het dorp. „Da's ook wat," spraken de stamgasten hem in het plaat selijke café quasi meelevend toe, „binnen een uur twee keer een lege accu." (EV) HET liep tegen het middaguur. De Hulstenaar stond wat onge duldig op zijn beurt te wachten bij een kraam op de markt. Naast hem zat, al even ongedul- jg, een Keeshondje dat af en toe zijn blik omhoog richtte, ol de baas nog geen aanstalten maakte te vertrekken. „Een schoon beestje," probeerde een Belgische marktbezoeker de conversatie op gang te brengen. „Jazeker," antwoordde de Hul stenaar, „en hij kan van alles." „Oooh?" reageerde de Belg vra gend. „Let maar eens op," ging de Hulstenaar verder. Hij pakte het hondje met twee handen op hield het dier naast zijn oor en schudde ermee. „Hij rammelt," stelde hij vast. „Ach, laat mi] ook 's nen keer oren," sprak de verbaasde Belg, „maar oe kom1 da, dattij rammelt?" „Awel," zei de Hulstenaar die het wachten inmiddels meer dan beu was „van de grote vreet natuurlijk." (EV) QUIZVRAAG. AMBTELIJKE molens malen...? Langzaam! Goed? Ja en nee. Voor de een wel, voor de ander niet. In-Axel leken ze de afgelopen week bijna door te draaien. Op de agenda voor de maandelijkse commissievergadering prijkte woensdagavond de commissie VE0M. Maar die werd niet op woensdag gehouden. Nee, op dinsdag. Maar de uitnodiging daarvoor, kwam pas- woensdag, met excuus, telefonisch vanuit Axel bij ons terecht. Zo traag de berichtgeving rich ting pers op gang kwam, zo snel ging ie naar het CDA-raadslid C. Jansen. Jansen moest op de hoogte worden gesteld dat don derdag een discussie over een subsidie voor de restauratie van de torenspits van de rk. kerk in Axel van de agenda van de commissie financiën was afge voerd. Het subsidieverzoek kwam van de katholieken in Axel maar toen de protestanten en alle anderen daar lucht van kregen hadden die opeens ook allemaal wat te repareren. B en W beslo ten daarop het verzoek aan te houden en eerst maar even aan te zien hoeveel kapotte toren spitsen Axel telt en wat dat de gemeenschap gaat kosten. Het bericht bereikte Jansen on- gefrankeerd, de ambtenaren hadden zich kennelijk zo geij verd dat ze geen tijd hadden genomen er een postzegel op de plakken. Jansen schoof het be wijs met rekening van de PTT donderdagavond lacherig rich- trig secretaris, maar deze schoof het poststuk met een nog bredere glimlach terug. Daar ®jn nu juist de onkostenvergoe- ™>gen van raadsleden voor, (FD) Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Jeanette Vergou wen, Eugene Verstraeten, Cees Maas, Camile Schelstraete, Ad Roos, Frank Deij, Harold de Puysseleijr, Ronald Verstraten en Peter Oggel. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden, op- en/of aanmerkingen belt u: 01150-18924. U kunt ook schrijven naar Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. 300 banen? Dat bedrijf werkt zelf vast niet met robots. -r Hontenisse moet speurhonden inzetten. Belasting ontduiken? Dat vinden wij honds. Sapperdeflap. Schippers gaan in Walsoorden tot op de bodem. Da's geen lek meer maar een bodemloze put. Beterschap De Drie Ambachten. Nevel is glashelder. Zijn kunst is wat houterig. Waarom mag de dominee eigenlijk wel werken op zondag? Werkgroep: Kritiek leveren is geen kunst. 'i \i -m~ L V - 'fj i ...4? HET FESTIVAL van Zeeuws- Vlaanderen is een begrip. In het begin moest er een publiek ge kweekt worden, nu zitten de zalen steeds aardig gevuld. Daar is dan ook vijf jaar lang een reclamecampagne tegen aan gegooid. De rode affiches sieren de lantaarnpalen en stralen de automobilisten toe met de vraag 'Zullen we vriend worden'. Die zin komt snel en goed over. Minder duidelijk zijn de andere affiches. Neem nu het affiches van de twee concerten in Hulst. Fel rode blokken en witte let ters en daar tussen blokken waarin de kleuren net andersom HAT de leden van de tennisclub ®ash ujt Sint-Jansteen hun geliefde sport op gravel beoefe- jwi is voor iedereen een duide- ")ke zaak. Dit jaar zijn de ba- J® zelfs helemaal gerenoveerd. Maar daar is nu echter toch enige twijfel over ontstaan. Im kers, in de officiële Hulster «meentegids van A tot Z, die ie afgelopen week bij iedereen 'n de bus viel, staat vermeld dat ne tennisaccommodatie in Sint- bèst^t0 U'' ^r'6 '§rasvelden' En...in het voorwoord van bur- Seineester Kessen staat nog wel e lezen dat alle gegevens 'we- kritisch bekeken en ver- 0 gens bijgesteld en gecorri- kunnen de ten- Wnebbeis echter geruststel- Ij n Sint-Jansteen doen ze nog steeds op gravel en niet w giavci Cl! I P gras. Gelukkig maar. (EV) <m 9 MET EEN stapel folders in de hand stond ze ineens in het deurgat van de redactie ruimte. In één oogopslag had ze de teamchef gelokali seerd, die nu eenmaal dicht bij die deur zit, en noemde de naam van de verslaggever die ze wenste te spreken. Die was aanwezig en zij was het onmiskenbaar ook. Doelgericht, kordaat voort stappend liep ze tot aan zijn bureau, deponeerde de hele stapel op het blad en begon. Elk jaar organiseerden zij (het Europees 'centrum voor Opera en Vocale Kunst in Gent) 's zomers een concert, maar nu hadden ze er voor de verandering twee in ok tober. Aan de hand van een van de stapel gegriste folder, ontvouwde ze de nabije con certante toekomst, met Vlaams accent. „Nu hadden we gedacht dat het leuk zou zijn als er ook in Terneuzen aandacht voor zou zijn. We gaan immers ook altijd naar de Belgische kranten. Wilt u het plaat sen? Ik had gedacht, vijf vrijkaarten voor het ene, en vijf voor het andere con cert." Opeens was de onderhande lingsfase ingetreden. De op merking dat plaatsing niet afhankelijk was van even tueel te vergeven vrijkaar ten, ging volledig langs haar heen. Zeer de moeite waard, wees ze op het programma, alles stond er in. En voor vragen konden we haar bel len op het Europees cen trum. Haar naam? Inge God- dijn, met dubbel-d en ge stipte ij. Dus ze kon er op rekenen dat we zouden plaatsen? Als een wervelwind ging ze er weer vandoor. „Die laat zich de kaas niet van haar brood eten," verwoordde de teamchef de indruk die ze had achtergelaten. Eén van de collega's had echter de oplossing voor een slepend probleem gevonden. „Dat ga ik in het vervolg ook gebrui ken. Ze vragen altijd of mijn naam met een lange ij wordt geschreven, met of zonder puntjes. Voortaan zeg ik ge woon: met gestipte ij." (RV) gebruikt zijn. Dat gaat nog. Maar als je in een oogopslag .erachter moet komen wat er nu gespeeld wordt, blijkt dat je steeds ergens anders moet kij ken om je nieuwsgierigheid te sussen. U snapt het niet... be grijpelijk... als U het affiche onder de neus krijgt moet U als volgt te werk gaan: Bovenaan staat Fringeconcert met (1) ervoor, daarna Erich- Christian Crutarciuc piano. Die horen dus bij elkaar. Daarna volgt (2) Limburgsconcertkoor, Seuls Symfonisch Orkest. Die mannen komen uit Keulen maar over een letter wordt niet ge zeurd (gekeurd dus). Crutarciuc verzorgt als jong ta lent een recital om grotere be kendheid te krijgen bij het pu bliek. Hoe krijg je dat....door reclame. Waar en wanneer hij optreedt en hoeveel het kost moet U elders op het affiche vinden. Drie blokjes (weer om en om in de twee bovengenoem de kleuren) onder aan het affi che geven de oplossing. De (1) links meldt 18, in het midden Hulst Baudeloo en rechts Toe gang gratis. Als U daar uit bent mag het tweede concert (2) ont cijferd worden. Een ware puz zel. Wie brengt dat op een re genachtige dag op. Hopelijk zit ten er toch mensen in de zaal en hebben de belangstellenden het in de krant gelezen, want via de affiches die donderdag pas in Hulst zijn opgehangen, zal nie mand aangespoord zijn. (JV) DAN REDDE ZE 'T LEVEN... Ik zijn nog n'n ouwerwetsen, enen die a nog iets voor zijne medemens over 'et. At geen centen kost vaneigen, maor zit 'r 's enen in e lastug parket, dan geef 'k 'm goeje raod en zo, oetij 't beste kan andelen volgest mij. Ik zeg nie datta d'alt goed uitpakt, maor dikkels 'en z'r toch wel baot bij. Da gao nie alt over grote dingen vaneigen: zien'k'r enen mee n'n slappen band, dan zè'k daor ook wa van, of: weete da d'ouw licht nie bran aon de lingse kant? Zienk ieverast datt'r wa verf van de voordeur is, dan zeg'k, at n'n keer gelegen kom, da goed onderoud veel centen kan uitspaoren, zoiets nie bijjouwen is vreed stom. Maor tegewoordug willen de mensen niemer goed gedaon zijn Ze kijke nou aon of ge z'in uldere spriet pakt of astrant vraoge ze: lJj gij daor iets mee uit te staon? 't Errugste vink nog an ze zeggen: Da weet'k. Is da messchien belangrijk dan? Da's pure onverschillugeid eeh, da d'is iets waor of'k elemaol nie tegen kan. En dan ze kwaod zijn, dikkels agge z'ost 't leven redt, stao mij ook nie aon! Overlest aoi'k weer zo iets, 'n vromens wou zomaor plompverlo ren de straot overgaon. Zo een mee n'n bontjas, ze liep alt maor te kijken naor d'n enen kant, maor dat'r van d'n andere kant 'n auto kwam zag ze nie en die schepten eur onderand. „Madam!" riep'k, „kijkt uit anders raie ze de kernijntjes nog ne keer opnief dood!" In verband mee tienen bontjas, snapte, ank da roep, docht'k, is de kans eel groot, da z'in de gaoten èt dank eur bedoel en dasse nie zomaor deurstiefelt eeh. Ze wist bots wien ank bedoeldegen, maor om nou te zeggen, was 'k daor goed mee? Nie direkt! Ze begost mij uit te maoken voor ik weet ammel nie wa! Potverdomme docht'k bij mijn eigen, waffer 'n sjagrijnuge teef is mij da! Dan redde z'ost 't leven! Voor t'zelde geld lag z'al oog en breed int ziekenuis nou. Ne mens doe nie gauw goed niemer tegewoordug en al zeker niemer bij 'n vrouw! DOORGAANS kankeren we nogal veel op die goeie ouwe PSD. Geef ons heden een goede veerdienst die altijd op tijd vaart en waarom zijn die krengen van boten zo duur in onderhoud en zijn de tarieven zo hoog. Dat soort geklaag. Deze week viel er echter een positief geluid te beluiste ren, uit onverdachte bron ook nog, een bekentenis van de Commissaris van de Ko ningin Van Gelder. Die man moest, een wijle geleden al wel, eens heel snel van zijn kantoor Middelburg naai Terneuzen, waar minister Maij het zo belangrijke con tract met Zeeland over de tunnel WOV zou komen on dertekenen. Van Gelder had daar ook gewichtige zaken te doen en dacht slim te zijn door voor af de waterpolitie te vragen, hem met een snelle boot op een bepaalde tijd bij Vlissin- gen over te zetten naar Bres kens. De waterpolitie was daartoe natuurlijk wel be reid en af voer het, op de bewuste dag. Tegelijkertijd, stom toeval, koos zo'n lompe veerbak van de PSD het ruime sop, rich ting Breskens. Van Gelder zag het vertrek van de veer boot aan van het dek van de politieschuit en prees zich gelukkig met zijn besluit om zonder de PSD over te ste ken. Maar die tevredenheid duurde niet lang. Heel kort eigenlijk. Want ze waren nog lang niet aan wal in Breskens, met die supersnel le politieboot, toen ze de eerste auto's al uit de buik van de veerboot al het land zagen oprijden... (CM) 'T IS een bijzondere kikker en dat is ie. De boomkikker is niet alleen de kleinste kikkersoort in Europa. Nee, het diertje onderscheidt zich ook op andere wijze van zijn kwakende soortgenoten. De kwaakzak van de boomkikker hangt namelijk onder zijn kin en niet, zoals bij andere kikkersoorten, aan zijn wangen. De boomkikker is dus geen blaaskaak. foto camile schelstraete ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1994 zaterdag 17 september ZEVENDEDAGS ADVENTIS TEN Terneuzen (Goede Herderskerk): 10 u. ds. J. Engelheer. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u.ds. M Peroti. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. M. Peroti. zondag 18 september HERVORMDE KERKDIEN STEN Aardenburg (Sint Baafskerk): 10.30 u. dhr. N. Peterse, Oost burg. Axel: 10 u. ds. J. Maasland. 16.30 u. ds. R.v. Elderen (gezam. dienst in Geref. Kerk). Biervliet, dienst te ÏJzendijke. Breskens: 9.30 u. ds. R. Blo kland. Groede: 11 u. ds v.d. Sar. Hoek: 10 u. dhr. m. Rouw, Kuit aart (gezam. dienst). Hontenisse: 9.30 u. prof. dr. K. Smelik, Berghem. Hoofdplaat: dienst te ÏJzendijke. Hulst: 11 u. prof. dr. K. Smelik. Nieuwvliet: 10 u. dhr. Pante- koek, Rotterdam. Oostburg: 10 u. ds. Th. Lorier. Philippine: dienst te Sluiskil. Retranchement: 11 u. -ds. Houwaart (HA). - Sas van Gent: 10 u. dienst te Sluiskil. Sehoondijke: 9.30 u. ds. F.v.d. Sar (SOW-dienst). Sluis: 9.30 u. ds. houwaart (HA). Sluiskil: 10 u. ds. M. Taalman-de Ruiter. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. C. Hoogendoorn; (Goede Her derskerk): 10 en 19 u. ds. M. Heijting. (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. S. Ketelaar. (Zieken huis De Honte): 17.45 u. ds. J. Boersma. Waterlandkerkje: 11 u dhr. v.d. Bauwhede. ÏJzendijke: 9.30 u. ds. J.v.d. Schee. Zaamslag: 10 u. ds. J. Boersma, Terneuzen. Zuidzande: 10 u. dienst te Oost burg. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 en 16.30 u. ds. R.v Elderen. Terneuzen: (Goede Herderkerk): 10 u. ds. A. Bosch, 19 u. ds. D. de Best. (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. D. de Best. Zaamslag: 10 en' 15 u. ds. A. de Haan. Breskens: 9.30 en 17 u. ds. R. Blokland. Oostburg: 10 u. ds. M. Lorier. Sehoondijke: 9.30 u. ds. F.v.d. Sar. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 u. leesdienst. 16.45 u ds. P. Storm. Hoek: 9.30 en 15 u. ds. A. Sou man. Terneuzen: 9.30 en 15 u. ds. A. Kramer, Gent. Zaamslag. 9.30 en 15 u. ds. L. Leeftink. CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen: (De kandelaar): 10 u. dhr. Wulffraat. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Oostburg: 10 u. ds. L. Mietus. Nieuwvliet: dienst te-Oostburg. Retranchement: dienst te Oost burg. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Vlissingen: 9.30 u. oecum dienst in Johanneskerk (Bonedijkestr.). WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemel vaart, zat. 19 zond. 10.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Sehoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. ÏJzendijke - H. Maria Hemel-, vaart. zond. 10.30 Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 10.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zond. 9.00 u. Westdorpe - O L. Vr. Visitatie. zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 10 30 u. Heikant - H. Teresia. "Zond. 9 u Kloosterzande - H Martinus. zat. 18.30 u. zond. 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 9 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19.00 u. Sluiskil - St. AntoniuS. zond. 11.00 u. J Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 10.30 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Triniteitskerk). zat. 19 u. Verre zen Christus: Maand t.». Zèt. 19 u. zond. 9 30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zo-ftd. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pas torie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. L. Verver, Hulst, tel. 01140-13167. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Van zond 12 u. tot ftiaand. 20 u. pastor M. Janssen, tel. 01178-61208 (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 01170-59000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u.' tot dinsd. 12 u. Past. J. Voeten, tel. 01150-19451. 'Aflevering 373 Soms blijft er wel eens iets liggen. Zo ook een zencflng 't'fen en t'ander van Bert Baart uit Kloosterzande. „Sorry," laat P. weten, „gewoon alt maar vergeten." En hij was nog wel enthousiast, Bert." J - Hartstikke goed van 'Daar bij de molen' op 28 april 1994 in 'Hé ja'. Goed dat de mensen het nog eens helemaal kunnen zien en zingen. Maar....wat vinje van bijgevoegde tekst? Ik weet niet waar het vandaan komt; 't zat tussen mijn verzameling. ZEEUWS BOERENLIED Wijze: Daar bij die molen Ik weet een aardig plekje grond, In 't dierbaar vaderland, Waar suikerbiet en tarwe groeit, Gekweekt door nijv're hand. De dijken liggen huizenhoog, Met bomen op hun kruin, de huizen met een pannendak, en bloemen in de tuin. Refrein: Dat is ons Zeeland, ons mooie Zeeland, Dat is het landje, waar ik zoveel van hou. Dat is ons Zeeland, ons mooie Zeeland, Daar wil ik wonen, als jij eens wordt mijn vrouw. De roem van 't land is 't stamboekpaard, De trots van 't boerenland, Vernuft in 't kweken, lang geduld, Die gaan hier hand in hand. Gespannen' voor het volle voer, Of dravend in het gras, De manen golvend op de wind, Geen beter paardenras. Refrein: Als 't zomer wordt dan is dit land, Een paradijs voor het oog, Dan klinkt het lied van boer en knecht, en leeuwerik omhoog. Dan groeit en bloeit het rijk gewas, De oogst wordt wonderzwaar, Dan speelt en stoeit de jeugd verheugd. Met bloemen in het haar. Refrein: Als 't winter is dan wordt dit land, een lege woeste streek, Dan blaast de stormwind uit de noord, Al over plas en kreek. Dan zoekt het vee de warme stal, De bper wordt oud en grijs, Dan trekt de wintersport de jeugd, Die dansen gaat op het ijs. Refrein: Pegam. v

de Stem | 1994 | | pagina 23