Belastingdienst uit Oostburg nu is ver weg dichtbij.... Terneuzen onderzoekt gespreide betaling gemeentelijke belastingen r POLITIE rapport DUIVEN sport IpeStem de stem Zestien werknemers worden ondergebracht bij andere vestigingen Brons voor Sassenaar G. van Hoecke ZEEUWSCH-VLAANDEREN Gripcursus voor ouders leerlingen basisschool 1 ZEELAND Siesa in oktober Gedenkteken voor gevallenen Westdorpe Vragen over vervangen Arnebrug met een SIEMENS S3 GSM-telefoon 'errit e jonge axel FESTIVAL VAN LIMBURGS CONCERT KOOR, KEULS SYMFONISCH ORKEST Twee keer leeg Alleskunner uur Fotoservice Malende molens Kritisch ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1994 Van onze verslaggever Terneuzen - Terneuzen is een onderzoek gestart naar de. mogelijkheden voor gespreide betaling van alle gemeentelij ke belastingen. De burgers van Terneuzen kij ken door de invoering van nieu we belastingen (rioolrecht) en aanzienlijke stijgingen van be staande heffingen tegen een ver dubbeling van de belastingen aan. Wethouder K. van der Hoofd (financiën) vindt het derhalve een goede zaak om te bekijken of de'gemeente het stapeltje reke ningen gespreid over het hele jaar de deur uit kan doen. In hoeverre dat haalbaar is, kon hij gisteren niet vertellen. „Het on derzoek is nog in volle gang." Van der Hoofd sloeg gisteren de aanbiedingsbrief voor de begro ting voor volgend jaar open. Veel (slecht) nieuws staat daar voor de burgers niet meer in. De grote tik werd in juni dit jaar al uitge deeld met de kadernota financie- en. B en W kondigden daarin, gedwongen door bezuinigings maatregelen van het rijk die vanaf 1997 kunnen oplopen tot 3,7 miljoen gulden per jaar, forse lastenverzwaringen aan. De on roerende zakenbelasting (voor heen OGB), gaat met vier pro cent omhoog. De reinigingshef fing, nu 206 gulden per gezin, gaat ook drastisch omhoog en komt door de gescheiden inza meling van groente-, fruit- en tuinafval in 1997 op zo'n 500 gulden. Positief is dat B en W in juni een goede inschatting hebben ge maakt. De belastingen moeten voor 1995 niet verder omhoog om de begroting sluitend te ma ken. Door het armlastige vooruitzicht is Terneuzen gedwongen een groot aantal investeringen op de lange baan te schuiven. Alles wat nu in beweging is gezet, zoals het vernieuwingsproject Steenen Beer, de sloop van de buurtschappen, het nieuwbouw project bij Othene, kan door gaan. Maar veel verder in de toekomst durfde Van der Hoofd gisteren niet te kijken. B en W doen met de genoemde keuzes opnieuw een beroep op het geduld van de winkeliers in de Axelsestraat die de recon structie van de drukke verkeers straat hoog op hun verlanglijst hebben staan. „Dat moeten we vooruitschuiven," gaf Van der Hoofd toe. Dat geldt ook voor de asfaltering van de fietspaden rond het sluizencomplex en de reconstructie van de Van Steen bergenlaan en een aantal andere projecten. De bezuinigingen zet ten volgens Van der Hoofd ook een rem op de stads- en dorps vernieuwing. Van onze verslaggever Oostburg - De laatste belastingdienst die nog in Oost burg is gevestigd, die voor particulieren, gaat per 1 januari 1995 verdwijnen. De zestien werknemers worden ondergebracht bij andere vestigingen. De chef van de Oostburgse vesti ging, A. Hepkema, bevestigde gisteren dat onlangs is besloten tot sluiting van de dienst in Oostburg. Voor verdere informa tie verwees hij naar de dienst particulieren van de hoofdvesti ging in Middelburg. Woordvoerder Sijsenaar van die dienst deelde mee dat nog niet helemaal duidelijk is wat er gaat gebeuren. „Het staat wel vast dat het werk uit Oostburg wordt geconcentreerd in Terneuzen. Maar op welke manier en wat er' eventueel overblijft, dat is nog onduidelijk." Sijsenaar schat in dat de dienst ongeveer een Sas van Gent - In De Stem van vrijdag staat foutief vermeld dat de Sasse to neelvereniging Siesa uitvoe ringen' geeft op vier data in september. Dat moet echter zijn in oktober. De voorver koop voor de voorstellingen in De Speije op 14, 15, 22 en 29 oktober begint maandag 26 september. maand nodig, heeft om de slui ting organisatorisch voor te be reiden. Verplaatst Het opheffen van de vestiging is een uitvloeisel van de groot scheepse herstructurering van de belastingdienst die in 1992 werd ingezet. Toen leek het er in eer ste instantie op dat zowel de Terneuzense als de Oostburgse vestiging naar de 'overkant' zou den gaan. Dat werd voorkomen, maar wel werd de afdeling 'on- dernèmingen' van Oostburg naar Terneuzen verplaatst. Overigens is het onheil nog niet definitief afgeweerd. Het direc toraat-generaal van het ministe rie van Financiën liet in 1992 weten dat de vestiging Terneu zen zijn bestaansrecht ontleent aan het (nog) ontbreken van een vaste oeververbinding. In het gebouw van de belasting dienst aan het Ledelplein in Oostburg, was ook het kanton gerecht gevestigd. Dat is in ja nuari van dit jaar gesloten. Met het verdwijnen van de dienst, verliest Oostburg opnieuw werk gelegenheid. Het laatste belastingkantoor in Oostburg sluit de deuren. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze medewerker Theo de la Ruelle Westdorpe - Dinsdag 19 sep tember 1944 is een dag die bij de oudere Westdorpenaren diep in het geheugen gegrift staat. Na ruim vier jaar over heersing door de bezetter, werd het dijkdorp bevrijd verklaard. Dit heeft toch nogal wat voeten in de aarde gehad, want aanvan kelijk heerste er bij de westdor penaren wat> verwarring. Op 19 september 1944 hoorden de be woners dat Axel, Zuiddorpe, Koewacht en omstreken was be vrijd door eenheden van het Poolse leger, maar in Westdorpe had men nog geen soldaat ge zien. Eén van de leden van de orde dienst in Westdorpe, volgens Westdorpe-kenner bij uitstek George Mechelinck was dit Mau rice van Acker, is vervolgens op de fiets naar Axel gereden en heeft daar een Poolse soldaat opgehaald. Deze werd vervol gens in het dijkdorp ontvangen als ware hij de generaal van het Poolse leger zelve. Een zware slag om Westdorpe is in de nadagen van de Tweede Wereldoorlog dus nooit geleverd. Toch heeft het oorlogsgeweld het dorp de nodige slagen toege bracht. Zoals het opblazen van de toren van de RK Kerk op de vroege morgen van dinsdag 21 mei 1940. Vervolgens werden de kerk en de pastorie in brand gestoken. Niet door de Duitse troepen, maar de commanderend generaal van het vijfde Belgische legerkorps had opdracht gege ven de kerk te verwoesten. Ach teraf gezien geheel onnodig, aangezien de Duitse troepen vanuit Westdorpe géén aanval len op het kanaal van Gent naar Terneuzen ondernomen hebben. Maar toen was het leed al ge schied. Ook qua mensenlevens heeft de oorlog in Westdorpe zijn tol geëist. Bij de algemene mobilisa tie in 1940 zijn uiteraard ook vanuit Westdorpe heel wat jonge mannen in militaire dienst ge moeten. Onder hen Johan de Frankrijker. Bij het uitbreken van de oorlog was hij gelegerd in Wonseradeel in Friesland. Op de tweede dag van de oorlog, 11 mei 1940, sneuvelde hij. Op 21 mei 1940 werd Gerard Angenent dodelijk getroffen door een gra naatscherf bij het overnachten in een schuur in Bouchoute. Ook rond de bevrijding liet een aantal inwoners het leven. Twee dagen voordat het dorp bevrijd verklaard zou worden eindigde het jonge leven van de 15-jarige Denise van Hecke toen zij door scherven van een neerkomende granaat getroffen werd. Een Duitse militaire arts verleende nog eerste hulp, maar dit was tevergeefs. Daags voor de bevrij ding werd gemeenteveldwachter Franciscus ten Haken door een granaatscherf getroffen toen het kruispunt Graaf Jansdijk-Mo- lenstraat werd beschoten. Ruim een maand na de bevrijding, op 28 oktober 1944 kwam Maurice Kindt om het leven, toen hij met de paarden terugging van het land naar de boerderij. Een paard trapte op een landmijn die explodeerde. Herhaaldelijk werden in West dorpe geluiden gehoord dat het jammer is dat er nooit een ge denkteken is opgericht in West dorpe voor de gevallenen. Ge steund door de Rabobank die dit jaar in Westdorpe 90 jaar be staat, is het nu mogelijk gewor den een bescheiden gedenkteken op te richten, dat geplaatst is op het terrein voor het kerkhof. Het gedenkteken is ontworpen door Maurice Kindt, die dit samen met Armand Rammeloo heeft uitgewerkt. Daar vrijwel alle oorlogsslacht offers in Westdorpe om het leven zijn gekqmen door inslaande granaten, is de gedenkplaat van donker graniet gevat in een ruï ne, waarin nog granaatscherven steken. Aangezien Westdorpe, zeker in vroeger dagen, onlos makelijk verbonden is met de Graaf Jansdijk, en de meeste gevallenen ook aan deze dijk woonachtig waren, is voor het monument een straatje van kas seistenen met een klinkerstrook je aangebracht. Symbolisch voor Den Dijk met zijn bestrating van kasseien met aan weerszijden een fietspad van klinkers. Voor de onthulling van het mo nument zal gebruik gemaakt worden van de gemeentevlag van de toenmalige gemeente Westdorpe. Ook in deze vlag steekt een stuk symboliek van het dijkdorp. De vlag bestaat uit een groen veld, symboliserend de uitgestrekte akkers rond het dorp, waarin een overhoekse witte baan is aangebracht, aan weerszijden voorzien van rode banen, symbolisch voor de Graaf Jansdijk met haar bebouwing. Toen destijds de goedkeuring verkregen was om de vlag als officiële gemeentevlag te gebrui ken, stond net de gemeentelijke herindeling voor de deur, zodat deze eigenlijk nooit als zodanig gebruikt is. De vlag wordt sinds dien door de Stichting Oudt Westdorpe goed bewaard en slechts bij gebeurtenissen als de ze gebruikt. Het monument zal onthuld wor den op maandag 19 september om 19.00 uur, precies vijftig jaar nadat die ene Poolse soldaat het dijkdorp kwam 'bevrijden'. Aan de onthulling zal medewerking worden verleend door de RK Harmonie Eikels worden Boomen, het RK Gemengd Koor, Scouting Westdorpe en basis school de Kreeke. De school zal het monument voor de toekomst adopteren. Van onze verslaggever Sas van Gent - Hij viert van daag zijn zestigste verjaar dag, maar het mooiste ge schenk kreeg hijgistermid dag al. Een cadeautje van de Koningin, opgespeld door burgemeester J. van Rest van Sas van Gent. Voor Sassenaar G. van Hoecke kwam het koninklijk lintje -de bronzen eremedaille in de orde van Oranje-Nassau- gisteren als een volslagen verrassing. Hij kreeg de onderscheiding voor zijn langjarig dienstverband bij de Stijfsel- en Glucosefabriek Sas van Gent, later de CPC en de laatste jaren meer bekend onder de naam Cerestar. Ruim 44 jaar werkt hij er. Als vijftienjarige jongen begonnen als 'fabricatie- arbeider' bij de produktie van keukenstroop. In de jaren daar opvolgend wisselde hij een aan tal malen van afdeling en func tie, sedert 1975 als algemene hulp op vrijwel alle afdelingen. In deze functie brengt hij onder meer rapporten rond, verdeelt werkkleding en verzorgt hij het archief. „Een dienstverlener pur sang. Geen klusje is hem teveel. De bijdrage die de heer Van Hoecke aan de onderneming heeft geleverd, kan op basis van zijn loyaliteit groots worden ge noemd", aldus de burgemeester. Van Hoecke maakt gebruik van de vut-regeling, hetgeen bete kent dat hij 'zijn' bedrijf verlaat. (ADVERTENTIES) G. van Hoecke ...brons... FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Middelburg - De provincie Zeeland en de gemeente Middelburg hebben de Nederlandse Spoorwegen om nadere informatie gevraagd over de vervanging van de oude spoorbrug over de Arne bij Arnemuiden door een dam. Ze willen weten of het echt noodzakelijk is om de ijzeren beweegbare brug te vervangen. Daarnaast informeren ze naar de kosten om de brug op te knappen. Provincie en gemeente willen onder meer deze informatie betrekken om een afgewogen besluit te nemen over de aanvraag van NS om de spoorbrug te vervangen door een spoordam. Tegen dit plan zijn de afgelopen weken al meer dan 140 schriftelijke bezwaren ingediend, onder meer van watersporters. bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 woensdag 21 september, Hulst, Basiliek, 20.00 uur "''"er van het P1ETRO MASCAGNI: MESSA Dl GLORIA PINOTTA, concertante opera Solisten: ANDREA PODDIGHE, tenor FRANS KOKKELMANS, lyrische bariton JOSÉ KALTHOF, sopraan Dirigent: JAN HUPPERTS Toegang 35.-, 30-, CJPIPas 65 f 5— korting. Kaarten verkrijgbaar bij het Zuidland- theater en aan de kerk. Voor informatie: 01150-95555. José Kalthof (sopraan) Snelheidscontrole Axel - De politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen hield gis teren tussen 13 en 15 uur op de Nieuwendijk te Axel een radarcontrole. Van de 572 passerende voertuigen waren 64 bestuurders in overtreding en kregen een proces-verbaal. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 92 kilometer per uur, terwijl maximaal 50 is toege staan. Inbraak in restaurant Hulst - Donderdagnacht is in gebroken in een restaurant aan de Dubbele Poort te Hulst. Vermist wordt een fooienpot met daarin een on bekend geldbedrag. Kop-staartbotsing Hulst - Bij een kop-staartbot- sing op de Absdaalseweg te Hulst werden donderdaga vond twee personenauto's licht beschadigd. Een 25-jarige automobiste uit St.- Jansteen bemerkte te laat dat een voor haar rijdende auto bestuurd door een 45-jarige man uit Hulst zijn voertuig afremde waarna een botsing volgde. Inbraak auto St.-Jansteen - Woensdagnacht is ingebroken in een aan de Verrekijker te St.-Jansteen ge parkeerd staande vrachtauto van een transportbedrijf uit Westdorpe. Uit het voertuig verdwenen enkele cd's en een jas. Verder ontstond daarbij een braakschade van 150 gul den. Mishandeling Terneuzen - Een 14-jarige jongen uit Terneuzen is don derdagavond op de Guido Ge- zellestraat mishandeld. Hij liep daarbij letsel op aan de ■neus en moest zich onder dok- stersbehandeling stellen. De jongen werd op een gegeven moment aangesproken door twee jongens die op een brom. fiets reden. Zonder enige aan I leiding kreeg hij enkele klap'l pen in het gezicht'. Wasgoed weg Terneuzen - In de nacht van I donderdag op vrijdag van een waslijn in de achter-I tuin van een woning aan di I Olmenstraat te Terneuzen e wasgoed ontvreemd. 37-jarige bewoner vermist jjj ken, slopen en kledingen. Vernielingen Goes - Onbekenden hebben is I de nacht van woensdag p.l donderdag 18 ruiten vernield I van het Asielzoekers centrum I (AZC) in Goes. De schade bt. draagt circa 1300 gulden. Der-1 tien ruiten sneuvelden in re I sousterrain en op de begane I grond. Gewond Goes - Bij een verkeersonge. val op de Van der Sp straat te Goes is gistermiddag I een 35-jarige motorrijder ur; Kloetinge gewond.' Met 1 aan het hoofd is de man over-1 gebracht naar het 0i schelde ziekenhuis in Goes. Het ongeval gebeurde do een 67-jarige automobiliste uil I Goes bij het wegrijden van een tankstation geen voorrang f verleende en in botsing kwa met de motorrijder. Brand Renesse - Bij een brand in e woning aan de Korte Reke in Renesse is gistermorgen schade toegebracht aan dak en de zolderverdieping. II Persoonlijke ongelukken 'de-1 den zich niet voor. De I die omstreeks half elf werd II ontdekt, is vermoedelijk ont-| staan door een defect aan e huishoudelijk apparaat. Dell brandweer van Renesse rukte uit met groot materieel en k een uitslaande brand voorko-1| men. De Korte Reke werd door de politie twee uur lan voor alle verkeer afgesloten. HIJ HAD er kameraden in het Horn al verhalen over horen vertellen. Het barretje op een steenworp afstand van de grens bood de meest uiteenlopende genoegens voor iemand die zich eens echt man wilde voelen. Hoe meer verhalen, hoe nieuws gieriger hij werd. Totdat hij op een dag de stoute schoenen aan trok Hij reed naar het bewuste etablissement en parkeerde zijn auto op het parkeerterreintje aan de achterzijde. Onttrokken aan hetnieuwsgierig oog van I eventueel voorbij komende be kenden. Of het binnen gebodene aan de verwachtingen voldeed, weten we niet. Wel dat hij een uurtje later weer monter buiten I stapte. Hij schuifelde naar zqn auto en stak de sleutel in het contact slot Niets...er gebeurde hele maal niets. Wat nu? Er was maar één oplossing mogelijk, zo bedacht hij. Met het schaam rood op zijn kaken belde hij zijn garage. Of ze zijn auto konden komen ophalen. Het duurde niet lang of het avontuur ging als een lopend vuurtje door het dórp. „Da's ook wat," spraken de stamgasten hem in het plaat- selijke café quasi meelevend toe, „binnen een uur twee keer een lege accu." (EV) het liep tegen het middaguur. De Hulstenaar stond wat onge duldig op zijn beurt te wachten bij een kraam op de markt. Naast hem zat, al even ongedul dig, een Keeshondje dat af en toe zijn blik omhoog richtte, oi de baas nog geen aanstalten maakte te vertrekken. „Een schoon beestje," probeerde een I Belgische marktbezoeker de conversatie op gang te brengen. „Jazeker," antwoordde de Hul stenaar, „en hij kan van alles." „Oooh?" reageerde de Belg vra gend. „Let maar eens op," ging de Hulstenaar verder. Hij pakte het hondje met twee handen op hield het dier naast zijn oor en schudde ermee. „Hij rammelt," I stelde hij vast. „Ach, laat mij ook 's nen keer oren," sprak de verbaasde Belg, „maar oe komt da, dattij rammelt?" „Awel," zei de Hulstenaar die het wachter inmiddels meer dan beu was „van de grote vreet natuurlijk." (ev) H. de Feijter wint wedvlucht Terneuzen - De afdelingen Zeeland van de zaterdag- en zondagvliegers hielden een ge zamenlijke wedvlucht vanuit Chateauroux. In concours wa ren 4381 jonge duiven, inge- korfd door 493 postduiven- houders. Winnaar werd H. de Feijter uit Axel, wiens win nende vogel en snelheid no teerde van 1702,26 meter per minuut. 2 en 8. Combinatie Visser-Lensen, Axel, 3. Adrie Thijs, Heikant, 4 en 5. L. de Waal, Kloosterzande, 6. R. van Damme, Koewacht, 7. Cl, Thui, Heikant, 9. P. de Bakker, Axel, 10. P. Collet, Hulst. Roye De Postduif Heikant, 69 jonge dui ven, 1675,31mpm: 1. Gebrs. Van Houte, 2, 7 en 8. F. van Hoye, 3 en 10. E. Verschueren, 4 en 6. Ch. de Brouwer, 5 en 9. A. de Vliegher en zoon. Concoursbond Zuid-Beveland, 704 jonge duiven, 1757,76mpm: 1. Zuid- dijk en zoon, 2. J. de Groot en zoon, beiden Wemeldinge, 3. C. Mey, 4. C. Koks, beiden Goes, 5. C. Duinker- ke, Wemeldinge, 6. Gebrs. Franse, Kwadendamme, 7. H. Koks, Gogs, 8. J. Flipse, Hansweert, 9. J. de Schipper, Kapelle, 10. J. Eikenhout, Gose, 355 oude duiven, 18099,45mpm: 1. A. Vermast, Yer- seke, 2 en 7. L. Goedegebure, 's- Heer Arendskerke, 3. J. Haay, We meldinge, 4. M. Hengsdijk, Kapelle, I 5 en 6. Zuiddijk en zoon, Wèmet- dinge, 8. Sj. van Eykeren, 's-Hee- renhoek, 9. Comb. Oele-Sinke, Yer- seke, 10. J.Poley, Kapelle. Steeds Sneller IJzendijke, 119 jonge duiven, 1709,75mpm: 1, 2, 3, 4,5,6 en 9. A. Noteboom, 7. Comb. Del- laert, 8. F. van de Vlies, 10. P. de Smet, 65 oude duiven, 1782,64mpm: 1. G. de Boevere, 2. Comb. Seegers, 3, 4, 5, 6 en 7. A. Noteboom, 8en9. Joh. Claeijs, 10. Comb. Dellaert. De Bonte Duif Aardenburg in sa-1 menspel met De Grensvliegers Ee-1 de, 54 jonge duiven, 1681,26mpra: [I 1. J. van Ommen, 2, 5 en 7. N. Dhondt, 3 en 10. H. Cocquit, 4. G. Standaert, 6. E. Tellier, 8 en 9. G. Dezutter. Eerste de Beste Schoondijke, 78 duiven, 1773,12mpm: 1. C. Boog aard, 2, 8 en 9. J. Dhont, 3. P. Cornelis, 4 en 5. E. de Wever, 6.J. Risseeuw, 10. A. de Wever. Recht voor Allen Sluis, 52 duiven, J 1758,67mpm: 1 en 10. Comb. Cop- pens-Baert, 2, 3, 4, 5 en 6. F. Baas j en zoon, 7 en 8. G. Tanghe, van Damme. Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, 152 jonge duiven, 1736,55mpm: 1 en 3. Joh. Poelman. 's-Heer Arendskerke, 2. Sj. de Vos, 's-Heerenhoek, 4. C. Hermes, Lewe- dorp, 5 en 7. L. Goedegebure, 's- Heer-Arendskerke, 6 en 9. M. Been hakker, 's-Heer-Arendskerke, 8 en 10. P. van 't Westeinde, Lewedorp, 100 oude duiven, 1768.90mpm: 1 en 2. L* Goedegebure, 's-Heer Arends kerke, 3, 4, 8, 9 en 10. Sj. van Eykeren, 5, 6 en 7. A. vn de Dries, beiden 's-Heerenhoek. Van onze correspondent Aardenburg - Het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland heeft cursussen voor ouders van leerlingen van de basisschool ontwikkeld. Deze cursussen worden 'gripcur sussen' genoemd en willen de ouders en opvoeders een ant woord geven op de vraag: 'Hoe krijg ik (meer) greep op mijn kinderen en kan ik het beste volgen wat er in en rond het kind - ook binnen het onderwijs - omgaat. De rk basisschool Op Dreef neemt het initiatief voor deze cursus, die gehouden wordt op 22 en 29 sepember en 6 oktober, telkens van 19.30 tot 22.30 uur in het schoolgebouw aan de Hennequinstraat te Aardenburg. De kosten bedragen tien gulden per persoon en men kan zich tot uiterlijk 9 september opgeven. Bij het geven van de zogenaam de grip-cursussen wordt uitge gaan van de ideeën van de be kende Amerikaanse psycholoog Wie maakt binnen 1 uur de helderste afdrukken op Kodak Royal Paper terwijl u.winkelt? Juist! FOTO Terneuzen Noordslraat 6 01150 21575 (v.h. Foto But) Hulst 's-Gravenholplein 8 en opvoeder dr. Thomas Gordon I Na een inleidend verhaal j»'l avond gaan de ouders onderlig I verder met het gesprek en wordt nagegaan hoe het eigen gedi'"" thuis aan- of toe te 'passen is t opzichte van het opgroeien' kind met zijn vele vragen problemen. I De cursus leert bovenal wat k belang van contact is tijdens l opvoeding en hoe je beter naaij het kind kunt luisteren om het te I begrijpen, zijn uitingen te snap-1 pen. Verder hoe men de eif" inzichten en gedachten op kind kan overbrengen en hoeeen,| kind te helpen dat boos, ban' verdrietig is. Er kunnen maximaal 22 oud® aan een cursus deelnemen, langstellenden kunnen zich op* geven bij de directeur van r school. QUIZVRAAG. AMBTELIJKE molens malen...? Langzaam! Goed? Ja en nee. Voor de een wel, voor de ander niet. In Axel leken ze de afgelopen week bijna door te draaien. Op de agenda voor de maandelijkse commissievergadering prijkte woensdagavond de commissie vrom. Maar die werd niet op woensdag gehouden. Nee, op dinsdag. Maar de uitnodiging daarvoor, kwam pas- woensdag, met excuus, telefonisch vanuit Axel bij ons terecht. Zo traag de berichtgeving rich ting pers op gang kwam, zo snel ging ie naar het CDA-raadslid c. Jansen. Jansen moest op de hoogte worden gesteld dat don derdag een discussie over een subsidie voor de restauratie van de torenspits van de rk. kerk in Axel van de agenda van de commissie financiën was afge voerd. Het subsidieverzoek kwam van de katholieken in Axel maar toen de protestanten en alle anderen daar lucht van kregen hadden die opeens ook allemaal wat te repareren. B en W beslo ten daarop het verzoek aan te houden en eerst maar even aan te zien hoeveel kapotte toren spitsen Axel telt en wat dat de gemeenschap gaat kosten. Het bericht bereikte Jansen on- gefrankeerd, de ambtenaren hadden zich kennelijk zo geij verd dat ze geen tijd hadden genomen er een postzegel op de plakken. Jansen schoof het be wijs met rekening van de PTT donderdagavond lacherig rich ting secretaris, maar deze schoof het poststuk met een nog bredere glimlach terug. Daar z|jn nu juist de onkostenvergoe dingen van raadsleden voor. (FD) DAT de leden van de tennisclub Smash uit Sint-Jansteen hun geliefde sport op gravel beoefe nen is voor iedereen een duide lijke zaak. Dit jaar zijn de ba nen zelfs helemaal gerenoveerd. Maar daar is nu echter toch enige twijfel over ontstaan. Im kers, in de officiële Hulster Gemeentegids van A tot Z, die afgelopen week bij iedereen w de bus viel, staat vermeld dat de tennisaccommodatie in Sint- ^™steen uit drie 'grasvelden' En...in het voorwoord van bur gemeester Kessen staat nog wel e lezen dat alle gegevens 'we derom' kritisch bekeken en ver volgens bijgesteld en gecorri- 8eerd zijn. We kunnen de ten- dishefhebbers echter geruststel- en. In Sint-Jansteen doen ze et nog steeds op gravel en niet P gras. Gelukkig maar. (EV)

de Stem | 1994 | | pagina 22