'SS£A Lsen >or liek. ixtra salaris voor Schumacher Boze manager klaagt team van Tuur aan 74747 Feyenoorders uiten kritiek op Van Hanegem Het wielerpeloton verandert in 1995 van ldenr UITSLAGEN )uitse WK-leider in Formule 1 blijft bij team van Briatore DE STEM SPORT B2 Demarrage van schaaktoppers in Tilburg NK tennis opnieuw verregend Dat SPORTNIEUWS KORT GOLF PAARDESPORT SQUASH TENNIS VOETBAL WIELRENNEN ZEILEN 194 ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1994 Ijnverenigingen aire sportfaciliteiten ludentencentrum fcudiebegeleiding en kleine universiteit Irerend technologisch In Nederland Ibij de universiteit liversiteit Eindhoven vige, brede basis mogelijkheden naar 'oorkeur in in teams met a deskundigen vikkeling van je n communicatieve gheden nspelen op ilijke behoeften sociale aspecten) sk voor mensen irlichtingsdagen oktober a.s. on in of bel: otis brochure. Iniversiteit Eindhoven en idhoven tlly onze verslaggever (jjnius/Rotterdam - Het bla- erende gelijke spel (1-1), (t feyenoord donderdaga nd in het Litouwse Vilnius de strijd om de Europa L 2 aan het nietige Zalgiris it toestaan, dondert de „mende dagen ongetwijfeld 5s fünk na binnen de gele- L van de Rotterdammers. haast ijzige stilte arriveerde ,t Feyenoord-gezelschap giste- l tegen de avond via Kopen- Schiphol, met een nor- se coach Wim van Hanegem aan het hoofd. De trainer, die direct na afloop van het duel in Vilnius een la ding felle kritiek uitstortte over zijn selectie naar aanleiding van de'in zijn ogen bittere wanpres tatie tegen Zalgiris, deed er op de nationale luchthaven het zwijgen toe. „Dit wordt intern opgelost," mompelde Van Hane gem voor zich uit bij het wach ten op de bagage. „Tegen NEC zondag zal zichtbaar zijn welke maatregelen ik heb genomen." De kritiek van Van Hanegem gold met name voor middenvel der Rob Witschge, linker- plus rechterspits Regi Blinker en Gaston Taument, terwijl ook Ul- rich van Gobbel eraan moest geloven. Op welke plaatsen Van Hanegem morgen tijdens het thuisduel met NEC precies zal ingrijpen, wilde hij dus niet zeg gen. Alleen dat Oranje-klant Rob Witschge plaats zal moeten inruimen voor de door de Rotter dammers aan het begin van dit seizoen van RKC teruggehaalde Giovanni van Bronckhorst. Ver der valt te verwachten dat Gaston Taument en Regi Blinker morgenmiddag net als Witschge op de bank plaats moeten ne men. Joseph Kiprich op links, de Zweed Larsson op rechts, met in het centrum John van Loen, zo zal de Feyenoord-aanval er dan waarschijnlijk uitzien. Ook Rob Maas, in Vilnius invaller tijdens de laatste tien minuten, zal zijn opwachting in de Feyenoord-ba- sis maken. De bekritiseerde spelers reageer den gisteren na terugkeer in Ne derland geïrriteerd op de uitla tingen van Van Hanegem in de media. „Ik vind het geen stijl om in de kranten te moeten lezen wat hij van ons spel en dan met name van mijn optreden vindt. Dat kan hij beter eerst recht streeks tegen ons vertellen," zo liet Rob Witschge zich tot zijn schrik ontvallen. Verder wilde de middenvelder geen uitspra ken meer doen. „Ik zie en hoor zondag voor het treffen met NEC wel wat er eventueel gaat veranderen." Regi Blinker was duidelijker in zijn commentaar. „Ik vind het geen stijl dat wij niet door onze coach op de hoogte worden ge bracht van wat hij denkt over hoe wij voetballen of juist niet voetballen. Ik lees de meest rare dingen, maar van Van Hanegem zelf horen we nooit iets. Als we weer een ploeg willen worden, dan zal ook de coach in de gesprekken zijn inbreng moeten hebben. Alleen kunnen we het niet. Tenminste niet, als we niet weten wat we nu precies fout doen en wat eventueel goed." Door Cas Overzien Tilburg - Als het erop [aankomt, trekken ze fel aan de bel. De echte top- pers. Anatoli Karpov, Valery Sa- lov en Vassily Ivantsjoek plaatsten gisteren tijdens het Interpolis-schaaktoer nooi in Tilburg een tussen tijdse demarrage. De drie geklasseerden op de van beschermde spelers staan door hun overwinnin gen reeds met één been in de achtste finales. Vandaag hebben zij in de tweede confrontatie met een tegenstanders aan remise voldoende om de volgende ronde te bereiken. Dat geldt niet voor Marinus Kuijf. Nederlands enige overge bleven hoop kreeg gisteren een fiks pak slaag van Zol- tan Almasi, een Hongaarse grootmeester met een toren hoge rating van 2620. De Leidenaar hoeft .zich daarvoor allerminst te scha men. De prestaties van Kuijf bij de laatste knock- out-editie van het toernooi zijn, op zijn zachtst gezegd, toch al opvallend te noe men. Als enige van de in totaal zestien Nederlanders hield hij zich staande tussen de wereldtoppers. Waar groot meesters als Piket, Timman en Van der Wiel faalden, scalpeerde Kuijf zonder pardon de schedels van de IJzersterke grootmeesters Eingorn en Hertneck. En dan te bedenken dat hij op bet laatste moment als re serve werd opgetrommeld. Kuijf had gisteren weinig in te brengen. Met zwart pro beerde hij lange tijd zijn verlamde positie te verdedi gen, maar Almasi had het allemaal scherp gezien. Nog juist voor de eerste tijdcon- trole stak de pas 18-jarige Hongaar de hele boel in brand. Even later explo deerde de zwarte stelling. UITSLAGEN jflterpolistoernooi, derde ron de, eerste partij: Chenkin (Isr) - Akopian (Arm) V2-V2, Pigoesov tttus) - Cvitan (Kro) V2-V2, Sa- lov (Rus) - Portisch (Hon) 1-0, Sermek (Slv) - Serper (Oezj H Barejev (Rus) - Luther Dvu) %-Vi, Toekmakov (Oek) - Cpoetian (Arm) 0-1, Epislin |8iis) - Drejev (Rus) Vi-'A, Al masi (Hon) - Kuijf (Ned) 1-0, irf1a,S)ev (Gez) - Ivantsjoek (Oek) 0-1, Tsjernin (Hon) - Az- maiparasjvili (Geo) V2-V2, Hiar- tarson (IJsl) - Khalifman (Rus) Joedasin (Isr) - Giek Kus) 1-0, Karpov (Rus) - An- tunes (Por) i_o, Ehlvest (Est) - jabalov (VSt) V&-V2, Moroze- S (Rus) - Georgiev (Bul) IArm) l°o° V Vaganian Kandidatentoernooi vrouwen, ftsde ronde: Foisor (Roe) - Tsi- ^ldze <Ge°) 0-1, Gallia- ,.va (Oek) - Arakhamia (Geo) ,p Pen8 (Chi) - Joseliani S?)J2' h' Manc <Ser) p°l- vtJ 0"1' Cramhng (Zwe) Polgar en Joseliani 4 Pvnten, 3. Tsiboerdanidze, Ma- Le° eng 3 5), 6 Cram- ™e en Galhamova 2 (5), 8. rnsorl, 9. Arakhamia 1 (5). Door Huub Paulissen Stuttgart - Alleen een forse salarisverhoging heeft Michael Schumacher ervan weerhouden met onmiddel lijke ingang op te stappen bij het Benetton-team. De Formule 1-stal moet de Duitse WK-leider voor de laatste drie Grand Prix' vier miljoen gulden extra betalen. Michael Schumacher; best betaalde Formule-l-coureur. FOTO EPA Het toonaangevende sportmar ketingbureau IMG, dat ook de reclamerechten van Schumacher heeft, bevestigde dat het tot eind 1996 lopende contract tussen Schumacher en Benetton met onmiddellijke ingang is opge zegd. Zoals bekend vonden de advocaten van Schumacher een ontsnappingsclausule in de ver bintenis met het team, dat dit seizoen van het ene schandaal in het andere rolt. De renstal, waarvoor ook Jos Verstappen rijdt, drong er bij Schumacher op aan het lopende seizoen toch bij het team af te maken. Om de wereldtitel niet op het spel te zetten, ging de Duitser akkoord, maar niet alvo rens Benetton financieel de duimschroeven aan te draaien. Terwijl Schumacher zich terug trok voor een hoogtestage in de buurt van Sankt-Moritz en wei gerde voor het team te testen, onderhandelde zaakwaarnemer Willi Weber met de leiding. Teambaas Flavio Briatore restte niets anders dan toe te geven aan de gepeperde eisen van Schumacher. Na de Grote Prijs van Portugal, als Schumacher zijn schorsing achter de rug heeft, krijgt de 25-jarige Duitser in Jerez, Japan en Australië één miljoen dollar (1,8 miljoen gul den) per race. Met dit vorstelijke bedrag is Mi chael Schumacher op slag de beste betaalde Formule-l-cou reur (tot dusver was dat Gerhard Berger met 1,1 miljoen gulden per race). Hij krijgt hetzelfde als Nigel Mansell, die in de laatste drie races weer voor Williams- Renault uitkomt, en de 1,8 mil joen gulden komt ook aardig in de buurt van de bedragen die Ayrton Senna en Alain Prost in hun gloriejaren verdienden. In de voorbije winter was de Duit ser nog tevreden met een drieja rig contract ter waarde van twaalf miljoen gulden per jaar. Omgerekend een honorarium van 750.000 gulden per Grand Prix. Naast de ruim drie miljoen gul den opslag die Schumacher voor Rotterdam (anp) - Een week voor het gevecht om de WBO-wereldtitel tussen Regilio Tuur en Eugene Speed in sport paleis Ahoy' staat de relatie tussen bei de kampen op springen. Het begelei dingsteam van de Amerikaanse bokser waant zich in Rotterdam in een slechte mafia-film. Met Stan Hoffman, de Ame rikaanse manager van Tuur, als regis seur. „Het is één groot complot," verzekerde boksagent George Kanter gisteren tijdens een geïmproviseerde persbijeenkomst. „Het team Tuur schuwt geen enkel middel om de titel veilig te stellen. Dadelijk geven ze hem in de ring nog een pistool mee, voor noodge vallen. Wij pikken deze belachelijke samen zwering niet. We zullen ons tegen alles verzetten wat ons niet bevalt. Het is zelfs mogelijk dat we Speed terugtrekken." De in het vak vergrijsde Kanter heeft na mens zijn Franse baas Jean-Cristophe Cour- règes, die pas volgende week in Nederland arriveert, een boze fax gestuurd naar het hoofdkantoor van de WBO in New York. Daarin protesteert de voormalige Belg tegen de samenstelling van de jury. Ook eist Kan ter een verplaatsing van de officiële weging. Het team Tuur wil beide boksers uit publici tair oogpunt op vrijdagavond op de weeg schaal zetten. De staf van Speed houdt vast aan de zaterdagochtend, op hetzelfde tijd stip dat de andere profboksers van het gala in Ahoy' worden gekeurd. Kanter, een oude boks- en zakenvriend van de Nederlandse manager Henk Ruhling, ver wijt de Nederlanders in het team Tuur en in het organisatiecomité niets. Hij zoekt de kwade geesten bij Top Rank, het Ameri kaanse bureau van de invloedrijke promotor Bob Arum. De voormalige advocaat besloot vorig jaar, na bemiddeling van Hoffman, een lucratief contract voor drie profpartijen met het team Tuur af te sluiten. Het komende WK-duel is het laatste gevecht en moet het meeste geld opleveren. Verdere samenwer king en meer winst is te verwachten, maar dan moet Tuur wel eerst wereldkampioen worden. Organisator Peter Bonthuis, als enige van het team Tuur aanwezig bij de tirade van Kanter, benadrukte dat van een publiciteits stunt geen sprake is. „Deze ongein kunnen we missen als kiespijn. De komende dagen gaan we proberen de pijnpunten weg te masseren. Ik moet er niet aan denken dat het gevecht wordt afgelast." drie races krijgt, heeft hij bedon gen alsnog de premies uitbetaald te krijgen voor de WK-punten die dóór de schuld van Benetton aan zijn neus voorbij zijn ge gaan. Het betreft de diskwalifi caties in Silverstone en Francor- champs en de schorsingen in Monza en Estoril, hetgeen maxi maal veertig punten zou hebben opgeleverd. Schumacher krijgt contractueel 10.000 dollar (18.000 gulden) per punt, zodat Benetton een 'boete' van 720.000 gulden moet betalen. Om zich naast alle perikelen in de finale van het Formule-l-sei- zoen weer op het racen te kun nen concentreren, lieten Benet ton en Weber - namens Schuma cher - afzonderlijk persberichten uitgaan als zou de vrede zijn hersteld. Ook zou een nieuwe verbintenis voor 1995 in de maak zijn. Maar met Williams- Renault en McLaren, mogelijk met Mercedes-motoren, als ka pers op de kust, zal Schumacher niet schuwen zijn huid zo duur mogelijk te verkopen. Amsterdam (anp) - De derde dag van de nationale buitenkam pioenschappen tennis is nog er ger verregend dan de eerste twee. Konden woensdag en don derdag de deelnemers tussen de buien door nog even de sfeer proeven, gisteren was daar op de banen van het Amstelpark in Amsterdam zelfs geen sprake van. De organisatie zag zich gedwon gen voor het eerst in de 96-jarige geschiedenis van het NK de dub bels van het programma af te voeren. Degenen die in het man- nendubbel waren doorgedrongen tot de tweede ronde, werden be loond met 150 gulden per per soon. De overgebleven koppels in het gemengd dubbel kregen 200 gulden, terwijl de deelneem sters aan het vrouwendubbel voor drie dagen inactiviteit 100 gulden tegemoet mogen zien. De toernooi-directie is naarstig op zoek naar een formule om de enkelspelen te redden. Met nog slechts twee dagen te gaan, is dat een moeilijke opgave. Zes van de acht partijen uit de eerste ronde van het mannenenkei zijn nog steeds niet beslist. Het gaat daarbij om best-of-five, terwijl het vervolg van het toernooi al op voorhand is teruggebracht tot best-of-three. De vrouwen heb ben nog nauwelijks een bal ge slagen. Toernooi-directeur Peter Lever: „We proberen zaterdagmorgen eerst door die hatelijke eerste ronde van de mannen heen te komen en vervolgens de kwartfi nales te spelen. Zondag zouden dan de halve finales en de finale kunnen worden afgewerkt. Maar of dat allemaal lukt, is de vraag." 'oor Jean Nelissen richt - Het peloton ver eert van kleur. 'Maar de Wwikkeling verloopt voor e Nederlandse beroepsren- rüet gunstig. In de twee ferripanrdse profploegen, ^Perfect en TVM, loopt 'e' Nederlandse aandeel te- '6- - ?aas c°ntracteerde niet min- aan vijf renners uit Oost-Eu- DiatTj61" w'e dure vedetten ne Abdoesjaparov en icpft fS. j Ekimov. Cees Priem rerc j "usverre zestien ren- s onder contract. Hij trok vier IjjA aa"; J"n van de Laer, )j;.L Pedant, Hendrik van Van A=f?ter van Petegem. (r 0 l55 Nederlandse profs zijn tieni moment slechts negen- fcrint van een contract bij üin e P ocent- Die negentien li' ,ans Maassen, Rob Mul- ,^eon van Bon, Michael en Erik Dekker bij WordPerfect, Maarten den Bak ker, Tristan Hoffman, Servais Knaven, Jeroen Blij levens, Mar tin van Steen, Steven Rooks, Jelle Nijdam (hij tekende voor een jaar), Rob Harmeling, Michel Cornelisse en Bart Voskamp bij TVM, Erwin Nijboer bij Banesto, Erik Breukink bij ONCE, Jean- Paul van Poppel bij Le Groupe- ment en John Talen bij Mercato- ne Uno. Van belang is of Peter Post erin slaagt een nieuwe sponsor te vinden. Post: „Ik lees soms dat ik alles al voor elkaar zou hebben, maar dat is te optimistisch. Ik ben in onderhandeling en ver wacht binnen een maand ja of nee te horen. Ik blijf optimis tisch, maar ik houd met alles rekening." Bij de wielerstichting van Peter Post staan, naast de Belgen Wilf- ried Nelissen, Guy Nulens en Mare Sergeant en de Fransman Cédric Vasseur, de Nederlanders Eddy Bouwmans, Gerrit de Vries en Patrick Jonker onder con tract. De stagiaires Raymond Thebes en Niels van der Steen krijgen - indien Post een nieuwe geldschieter vindt - ook een con tract. In België dreigt een familieruzie te ontstaan tussen het grootste talent, de 19-jarige Frank Van- denbroucke, en zijn oom en ploegleider bij Lotto, Jean-Luc Vandenbroucke. Want de renner tekende na afloop van Parijs- Brussel een contract bij Mapei- GB, de ploeg van Johan Mu seeuw, hoewel hij nog tot eind 1995 aan Lotto verbonden is. In de heersende onrust op de wielertransfermarkt komt het tekenen van twee contracten meer voor. De Fransman Fré- déric Moncassin verlengde zijn contract bij Jan Raas, maar hij tekende ook een overeenkomst met de nieuwe Franse ploeg Le Groupement. Giro-winnaar Ev- gueni Berzin verlengde in april zijn overeenkomst met Gewiss. Hij schijnt ook een tweede con tract, bij Mercatone Uno, gete kend te hebben. Danny Nelissen (TVM) onder handelt met de Amerikaanse Motorola-ploeg, wereldkampi oen Luc Leblanc (Festina) rijdt de komende drie jaar voor Le Groupement, Gianni Bugno (Polti) tekende bij MG, Vladimir Poelnikov (Carrera) wordt kop man bij Telekom, Jean-Franfois Bernard verlaat Banesto en wordt kopman van de nieuwe Franse Lotto-ploeg van Mare Madiot, Gilles Delion (Casto- jama) tekent volgende week waarschijnlijk bij Festina, de voormalige werelduurrecord houder Graeme Obree tekende voor Le Groupement, ex-Vuelta- winnaar Melchor Mauri (Ba nesto) keert terug naar ONCE, ex-Girowinnaar Andy Hampsten (Motorola) verhuist naar Banesto en ex-Belgisch kampioen Alain Vandenbossche verruilt TVM voor WordPerfect. Bruno Cor- millet (Histor) gaat naar Chazal, Pascal Lino en Pascal Hervé (Festina), Phil Anderson (Mo torola) en Ronan Pensee (Histor) verhuizen naar Le Groupement. Jan Raas trok ook de zeer talent volle Australische Nederlander Henk Vogels aan. Raas neemt afscheid van liefst elf renners: Eric van Lancker, Sammie Mo reels (gaat naar Lotto), Louis de Koning, Jelle Nijdam (gaat naar TVM), Marty Jemison, Bo-André Namvedt, Atle Kvalsvoll, Tom Cordes, Yvon Ledanois (gaat naar GAN), Leith Sherwin en Danny Daelman. Tientallen jongeren maken ko- Een miljoen meer in Fonds Topsport Den Haag - Staatssecretaris Erica Terpstra van VWS (Volksge zondheid, Welzijn en Sport) heeft besloten nog eens een miljoen gulden uit te trekken voor het Fonds Topsport. Dat bedrag wordt opgenomen in de begroting van 1994. Het ministerie besloot tot dit extraatje met het oog op de voorbereidingen voor de Olympische Spelen van 1996 in Atlan ta. Bovendien benadrukte Terpstra dat een deel van het bedrag ook bestemd is voor (top)sportende gehandicapten. De rijksoverheid stelt zich voor een bedrag van maximaal twaalf miljoen gulden ook garant voor de veiligheidskosten van het EK voetbal in 2000, dat Nederland (KNVB) en België (KBVB) willen organiseren. De overheid steunt met de toezegging van het bedrag de kandidatuur. Onder bepaalde voorwaarden, want de KNVB zal ook andere financiële bronnen dienen aan te boren om de kosten voor het rijk te verminderen. Gullit nog één keer in Oranje Eindhoven - Ruud Gullit speelt nog één keer in Oranje. De aanvaller van AC Milan heeft toegezegd op 6 oktober mee te doen in de af scheids wedstrijd van Hans van Breukelen. De opbrengst van het duel tussen het huidige PSV en het Nederlandse team uit 1988, gecombineerd met de Eindhovense formatie uit dat jaar, respectievelijk Europees kampioen en Europa-Cupwinnaar, komt ten goede aan Top Support. Van Breukelen en ex-profwielrenner Maarten Ducrot richtten deze stichting onlangs op ter ondersteuning van jonge topsporters. De afscheidswedstrijd zal naar verwachting drie tot vier ton opleveren. Opwaardering voor 't Melkhuisje Amsterdam - Piet van Eysden heeft van de ATP toestemming gekregen het prijzengeld van 't Melkhuisje het komende jaar op te trekken van 300.000 naar 500.000 dollar. Door die verhoging behoort het open NK tennis dan tot de 32 best betaalde ATP-toernooien. „In het Europese' zomercircuit is er nu alleen in Stuttgart nog meer te verdienen," aldus de organisator, die druk bezig is met de voorbereidingen het evenement over te hevelen van Hilver sum naar Amsterdam. Henk Houwaart steekt man met mes Gent - Henk Houwaart heelt zich afgelopen woensdag met een mes verweerd tijdens een conflict met de ex-man van zijn vrouw. De Haagse oud-voetballer, al jaren woonachtig in België, bracht de man enkele steken toe. Het slachtoffer kon na behandeling het ziekenhuis verlaten. Houwaart mocht na verhoor op het politiebureau naar huis. Hij zou hebben gehandeld uit zelfverdediging. De politie stelt een nader onderzoek in. Ben Spijkers terug op de judomat Deurne - Na een schorsing van twee jaar maakt judoka Ben Spijkers op 1 oktober zijn rentree in de wedstrijdsport. De 33-jarige Nijmegenaar, die lange tijd buitenspel stond vanwege belastende uitlatingen over racisme en dopinggebruik in de judowereld, is van de partij op de 'Judomasters' in Deurne. Spijkers, veelvuldig nationaal kampioen, is niet de enige blik vanger bij het grootst opgezette evenement. Ook de nationale titelhouder Maarten Arens is aanwezig, evenals internationale vedetten als Oleg Maltsev, Europees kampioen 1994, en Adrian Croituru, derde tijdens de laatste wereldkampioenschappen en Olympische Spelen. Wielerprof Zarrabeitia zwaar gewond Bilbao - Wielrenner Mikel Zarrabeitia, ploegmakker van'vier-, voudig Tourwinnaar Miguel Indurain, is bij een auto-ongeluk op de weg tussen Bilbao en San Sebastian zwaar gewond geraakt. De 24-jarige Spanjaard, dit jaar tweede in de Vuelta, liep een hersenschudding en fracturen aan schouder, heup en ribben op. Zarrabeitia werd uit zijn auto geslingerd na een botsing tegen de vangrails. mend jaar hun entree in het profpeloton. De Fin Joona Lau- ka en de Spanjaard Raphael Diaz Justo debuteren bij Festina, de Fransman Nicolas Jalabert (broer van Laurent Jalabert) de buteert bij ONCE, de Fransman Christophe Mengin (derde in het wereldkampioenschap in Capo d'Orlando) wordt prof bij Cha zal, de 21-jarige Australiër Stuart O'Grady, vorig jaar we reldkampioen ploegachtervol ging, tekende voor twee jaar bij GAN. De Franse amateurkam pioen Cyril Saugrain debuteert bij Aubervilliers. In Italië is er een ware volksver huizing. Behalve dat Bugno de Polti-ploeg verwisselt voor MG, wisselen ook Adriano Baffi (van Mercatone Uno naar Mapei), En- drio Leoni (van Jolly naar Bres- cialat), Giancarlo Perini (van ZG naar Brescialat) en tientallen an deren van ploeg. In Italië, met twaalf ploegen toch al het rijkste wielerland, komen er nog twee nieuwe formaties bij, Future Team en Record Cucine. Woburn, British Masters, 3 mil joen gulden Stand na de eerste ronde: 1. Gates (GBr), Palmer (ZAf), Mur ray (GBr) en Bowman (VSt) 67, 5. 'Els (ZAf) en Walton (Ier) 68, 7. Orr (GBr), McGinley (Ier) en Ballesteros (Spa) 69. Geijsteren, vrouwen, NK profs Eindstand: 1. De Boer 219 (71 75 73), 2. Weima 221, 3. Hageman 228. Geijsteren, mannen, NK match- play profs Kwartfinales: Saddington wint van McLean met 3 holes en nog 2 te gaan, Giles wint met 5 en 4 van Borst, Steenkamer wint met 5 en 3 van Bensdorp, Gee wint met 7 en 5 van Metgod. Halve finales: Saddington wint met 2 holes up van Giles, Gee wint met 1 up van Steenkamer. Parijs, Challenge Open Stand na twee ronden: 1. Krantz (Zwe), Sandelin (Zwe), Borrego (Spa), Olivier (Fra) en White (GBr) 139 (-5), 48. Muntz 147 (71 76). Endicott, mannen, 1,7 miljoen gulden Stand na de eerste ronde: 1. Sluman (VSt) 63 slagen, 2. Day (VSt), Edwards (VSt) en Flan- nery (VSt) 64, 5. O'Meara (VSt), Byrum (VSt), Barranger (VSt), Dawson (VSt) en Heinen (VSt) 65. Kent, vrouwen, 950.000 gulden Stand na de eerste ronde: 1. Sorenstam (Zwe) 67, 2. Little (ZAf), Johnson (VSt) en Estill (VSt) 68, 5. Kobayashi (Jap), Dibos (Per), Walker (VSt), King (VSt), Chillemi (VSt), Burton (VSt) en Morris (VSt) 69. Gainesville, matchplay VS - rest van de wereld Stand 5-0 na four-balls: Haas en Hoch winnen van Allem (ZAf) en Frost (ZAf) 6 en 5, Pa vin en Maggert winnen van Elkington (Aus) en Singh (Fij) 2 en 1, Huston en Gallagher winnen van Parry (Aus) en Allenby (Aus) 4 en 2, Lehman en Mickelson winnen van Nobilo (NZe) en Senior (Aus) 3 en 2, Love en Couples winnen van Price (Zim) en Hughes (Aus) 1 "P. Modena, CSIO Landen wedstrijd: 1 Ierland 4 strafpunten (Conners/Spring Elegance 4+0, Chesney/Diamond Exchange 12+4, Splaine/Hea- ther Blaze 0+0, Coyle/Cruising 0+0), 2. Nederland 8 (Harmsen/ Bogie Look 8+12, Van der Vleu ten/El Bandolero 4+0, Van der Schans/Leroy Brown 4+0, Lan- sink/Easy Jumper 0+0), 3. Duits land 8 (Sloothaak/Joli Coeur 0+12, Böckmann/Cordalme 8+4, Hetzel/Gipfelstürmer 0+0, Lud- ger Beerbaum/Ratina Z 0+4), 4. Engeland 12, 5. België 15,75, 6. Frankrijk 16. Donaueschingen, CSI Springconcours, tabel A, met barrage: 1. Becker (Dui) Butter fly 0-48,68, 2. Andrea Fuchs (Zwi) Dudley 0-52,31, 3. Voorn (Ned) Brownboy 4-45,98, 5. Ray- makers (Ned) Riviera 4-49,53, 7. Ehrens (Ned) Macho KB 4-51. Barcelona, mannen, World Open Kwartfinales: Jansher Khan (Pak/1) - Walker (Eng/6) 15-11 15-6 15-10, Eyles (Aus/4) - Hill (Aus) 15-6 15I10.J5-8, Marshall (Eng/3) - Rodney Martin (Aus/5)i 15-13 13-15 15-10 15-11, Nicol (Sch/7) - Brett Martin (Aus/2) 15-10 15-11 6-15 15-10. Bukarest, mannen, 1 miljoen gulden Kwartfinales: Alberto Costa (Spa) - Gorriz (Spa) 6-3 6-4, Davin (Arg) - Kucera (Slw) 6-3 6-0, Ivanisevic (Kro/1) - Coretja (Spa/8) 3-6 6-2 6-2, Furlan (Ita) - Muster (Oos/5) walk-over. Saarbrücken, Mixed Masters Kwartfinale: Tsjechië - Wit- Rusland 2-0 (Novotna - Zvereva 6-3 6-2, Damm - Voltsjkov 7-6 6-4). Tsjechië in halve finale tegen Verenigde Staten. Eerste divisie Uitslag: FC Zwolle - Excelsior 3-1 (0-1). Bundesliga Uitslagen: Karlsruhe - München 1860 3-1, VfL Bochum - Frei burg 1-3. Tour de l'Avenir Tiende etappe, Saumur - Le Puy-du-Fou: 1. Steels (Bel) 103,5 km. in 2.28.35, 2. Zabel (Dui), 3. Teutenberg (Dui), 4. Jalabert (Fra), 5. McEwen (Aus), 6. Kirsipuu (Ést), 7. Vierhouten (Ned), 8. Ramel (Fra), 9 Konings (Ned), 10. Hoffman (Ned). Elfde etappe, individuele tijdrit: 1. Rous (Fra) 19,5 km. in 25.29 (45,886 km/uur), 2. Casero 0.22, 3. Heulot (Fra) 0.35, 4. Den Bakker (Ned) 0.39, 5. Bouyer (Fra) 0.40, 6. Vogels (Aus) 0.53, 7. Chauvière (Fra) 0.56, 8. Peter sen (Den) 0.58, 9. Boogerd (Ned) 1.04, 10. Genty (Fra) 1.06 Eindstand: 1 Casero 37.32.36, 2. Den Bakker 0.15, 3. Bouyer 0.53, 4. Rous 0.56, 5. Heulot 1.27, 6. Ziegler (Fra) 1.34, 7. Bouvard (Fra) 1.39, 8 Thibout (Fra) 1.41, 9. Roux (Fra) 1.48, 10. Vogels 1.49. San Diego, WK Star Vijfde race: 1. MacDonald/Jes- persen (Can), 2. Chieffi/Sinibal- di (Ita), 3. d'Ali/Cristaldini (Ita). Stand: 1. MacDonald 13 punten, 2. Adler/Meireles (Bra) 15, 3. Kostecki/Olsen (VSt) 22.

de Stem | 1994 | | pagina 15