2.95 imenten in Goes. MIERS het DE STEM De bom staat op barsten :rdi,} Halt honkbalseizoen ontreddert Amerika Feyenoord maakt traditie van Europese wanprestaties UITSLAGEN AC Milan snijdt in selectie Schaaktoernooi Tilburg krijgt Russisch smaakje 13 JUISJES :N - ZONWERING Itter-Tazelaar njm de prins van r van 10.00 -17.00 uur. MOVADO The museum watch I Tegenover de Litouwse vreugde I s'ond de woede bij Feyenmoord. I Trainer Willem van Hanegem I tad afgelopen zondag na de 2-2 I bij Go Ahead zijn teleurstelling I ai geuit en dreigde enkele spelers I uit de basis te zetten. Dat deed I hij gisteren nog niet, maar na de I deceptie in Vilnius is de maat vol. „Aardig resultaat van ons, I niet zeven man toch nog gelijk I spelen," was zijn eerste, uiterst 1 hittere reactie. „We hadden ge- I woon bij rust al met 4-0 voor "oeten staan. Sommige spelers I hadden net zo goed in hun uit- 1 manskostuum kunnen spelen. I Ze weigerden te werken en faal- i ook nog eens in de afwer- ig. Als ik speler was, zou ik I me doodgeneren en via het raam I stiekem het stadion verlaten." t dat laatste doelde Van Ha- jem met name op Regi Blin- her, die voor rust driemaal voor doelman verscheen, maar I steeds miste. „Hij had gewoon ten hattrick moeten maken," al- bus Van Hanegem. „Zijn tegen stander kon helemaal niet voet hallen en stond alleen opgesteld om aan te vallen. Dus had Regi zich wat terug moeten laten zak- I ien en er dan telkens overheen m de vrije ruimte moeten dui ten. Maar zeg je daar dan wat wn, dan is meneer gepikeerd." an Hanegem kondigde aan nu "el maatregelen te nemen. „Het vertrouwen in de oude garde is op Zondag tegen NEC krijgt Bijvoorbeeld Rob Maas zijn ■tans. Die deed als invaller enorm zijn best. Over Larsson oen ik ook heel content. Die "erkte harder dan de rest bij ZALGIRIS VILNIUS - FEYENOORD Uitslagen Europa Cup 2 SPORTNIEUWS KORT sept. - Hoek - Tel. 01154-1447 liekinstrumenten warenhuis letropool de hand weten te lano's en vleugels, digitale Ian INTERNATIONALE TOP- I August Förster, Krause, |tein, Samick, Hoffmann, 1 Sons, Roland, Technics, 50% Ir plaats in het TEL.: 01100-15154. er van 10.00 - 21.00 uur. an 10.00 -18.00 uur howavond). etropool iiHJumiiij.miHJffla CULTUREEL CENTRUM DE PRINS Goes. U volgt de P-route via de in en parkeer uw auto gratis op dit molen en verder naar "De Prins jjjlüTBS - DIAMANTAIRS -BEEDIGD arendstraat 20 oosterhout telefoon 01620-60129 Sport VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1994 DEEL or0nze correspondent Karc de Koninck ■Washington - Amerika ver leert in een staat van rouw l ontreddering nu 's lands ■professionele honkbalcompe- Ititie midden in het seizoen ■definitief is afgebroken. De ■stopzetting is onvermijdelijk vorden na een spelerssta- ig, die 34 dagen heeft ge- E„rrd. zonder ooit uitzicht te hebben geboden op een op lossing van het salarisconflict lcet de werkgevers. Ived Amerikanen vrezen dat het ■honkbal, de meest geliefde sport in Amerika, hiermee een onover komelijke klap heeft gekregen en ook als amateursport en famili aal tijdverdrijf (goeddeels) zal verdwijnen uit de traditionele Amerikaanse cultuur. Het is im mers de vraag of er ooit weer een populaire profcompetitie, waar van de topatleten Amerika's kin deren tot in alle uithoeken van het land tot navolging inspire ren, tot stand komt. Miljoenen Amerikanen vrézen die ontwikkeling niet eens meer, ze zijn zó boos op de clubeigena ren en de spelers dat ze dezer dagen niks meer met baseball te maken willen hebben en zweren nooit meer geld te zullen uitge ven aan een ticket voor een wed strijd betaald honkbal. De nieu we competitie van volgend jaar - te beginnen in april - is toch al in gevaar, omdat het goed kan zijn dat eigenaren en spelers ook in de komende maanden geen overeenstemming bereiken. Daar komt dan nog het risico bij van een 'supportersstaking', waar door de voorverkoop van sei zoenkaarten en de verkoop van tv-reelamezendtijd zouden teruglopen. dramatisch Hoe de toekomst ook zal zijn, voorlopig lijkt het fameuze Ame rikaanse honkbal bezweken on der het overgewicht van zijn eigen hyperkapitalistische heb zucht. De laatste jaren was de hoogste profdivisie verworden 'tot een cynische industrie, een geldrapers-bedrijfstak, die se dert 1984 haar omzet vervier voudigd zag tot twee miljard dollar per jaar. Dat bedrag wordt onderling verdeeld tussen in totaal slechts 1000 man: 700 spelers en 300 managers. Gemid deld!heeft ieder die in die industrie rondloopt dus een per soonlijk jaarinkomen van twee miljoen dollar. Maar dat was met name voor de spelers nog niet genoeg. De Ma jor League-wedstrijden hadden sedert enkele jaren te kampen met teruglopende bezoekerscij- fers, als gevolg van arrogantie jegens de fans en van meer con currentie van American Foot ball, basketbal en ijshockey. Volgens de gezamenlijke eigena ren zou intussen de helft van alle clubs verlies lijden, vooral om dat met name de topspelers te genwoordig zulke fabelachtige salarissen (8 miljoen dollar per jaar is geen uitzondering) eisen. De honkbalwerkgevers wilden daarom een maximum loon ('sa lary cap') instellen, en in ruil daarvoor zouden ze een 'winst- delingsregeling' voor de bedrijfs tak invoeren: een deel van de winst van de gezonde clubs zou naar de verliesgevende gaan, op dat een omvangrijke nationale competitie in stand kon blijven. Maar het salarisplafond bleef voor de spelersbond onaan vaardbaar. om mee te nemen Ristorante - 4561 BC Hulst - exprixvlumhcs IAtingrn 'lel Ol 140- l'lhH') jlst IIMITRIK JFLEISCHMANH N-spoor mgrklfn kunststof rails ^re treinenverkoop |UNT" - HULST (Vilnius - Zevenduizend Litouwers in het nationale [voetbalstadion bouwden gisteravond een feest, alsof de [onafhankelijkheid opnieuw gevierd werd. Bij een loterij [werden vijf auto's weggegeven en wie in de rust de bal [kt hoogst of het verst kon schieten, verdiende een heuse |tdeuren-tv. Het mooiste cadeau kwam echter uit Rotter dam, van Feyenoord, dat het povere Zalgiris, Vilnius in [de slotfase van de EC-2-wedstrijd op gelijke hoogte liet Ikomen, 1-1. padat Feyenoord al in de negen- minuut via Larsson op 0-1 s as gekomen, weigerden de gas- het klasseverschil met een lioelpuntenregen te onderstre- lpen. De veredelde eersteklasser |kon Feyenoord daardoor zowaar j onder druk zetten en kreeg |dne minuten voor tijd zelfs een rrafschop, nadat De Wolf iBaltusnikas neergelegd had. Te- Ireskmas maakte zichzelf vanaf Ide stip vervolgens een nationale (held. minuut eerder was Feye- Inoord- al door het oog van de naald gekropen, toen Van Gob- I tel de Litouwse speler Maciule- Ivirius met een schouderduw te- de grond gewerkt had. Maar |de woede over het uitblijven van penalty sloeg bij de toe- I schouwers even later om in op- lperste verrukking. p Door Jacques Hendriks elkaar. En die zeurt niet over een WK. Die speelt zelfs al twee jaar onafgebroken." Eén van de spelers die zich deze opmerking aan kan trekken, is international Rob Witschge, die tien minuten voor tijd gewisseld werd voor Maas. Over Van Ha- negems opmerking dat hij al na een kwartier een paar spelers had willen wisselen, zei Witsch ge: „Deed de trainer dat maar eens, misschien dat dat helpt. De sfeer is gewoon klote. Niemand heeft in het veld nog wat voor elkaar over. En dat was altijd ons sterkste punt." Invaller Rob Maas was, zoals Van Hanegem opmerkte, dus wel bereid zijn kans te grijpen in de tien minuten die er nog te spelen waren. „Het was moeilijk inval len, omdat we ons onder druk lieten zetten. Ik hoop natuurlijk dat ik nu in de basis een nieuwe kans krijg. Iedereen wil spelen, ik ook. Ik sta echt te springen." Oorlog Met het handhaven van de tradi tie sinds 1987 om in uitwedstrij den van de Europa Cup niet te winnen - de laatste zege was op Spora Luxemburg, 2-5 - lijkt de bom in de Kuip op barsten te staan. Ieders gezicht staat op oorlog, zelfs de immer goedlach se verzorger Gerard Meijer schold gisteravond in de cata comben iedereen die in de weg liep de huid vol. Feyenoord zal de eerste ronde van het Europa Cup 2-toernooi wel overleven, maar duidelijk lijkt dat er bin nen de Rotterdamse club wel eens koppen kunnen gaan rollen. ZALGIRIS VILNIUS (LIT) - FEYENOORD (NED) 1-1 (0-1). 9. Larsson 0-1, 88. Tereskinas 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: 01- sen (Noo). Toeschouwers: 7000. ZALGIRIS VILNIUS: Koncevi- cius; Rimkus, Baluinikas, Noviko- vas en Tereskinas; Jankauskas, Vencevicius, Stonkus en Preiksai- tis (75. Rarvelis); Maciulevicus en Poderis. FEYENOORD: De Goey; Van Gobbel, De Wolf, Fraser en Heus; Scholten, Bosz en Witschge (81. Maas); Taument (66 Kiprich), Larsson en Blinker. Maan (anp/rtr) - Een dag na de Europese nederlaag tegen Ajax heeft AC Milan middenvelder Alessandro Orlando geruild voor Paolo di Canio van Juventus. De 44-jarige Orlando, die in de tweede helft werd vervangen aoor Stroppa, debuteert mogelijk al zondag tegen Napoli voor zijn nieuwe club. Di Canio stond meestal reserve in iurijn. De ruil is op huurbasis, voor één seizoen. AC Milan heeft conclusies ge- trokken uit de nederlaag in de champions League tegen Ajax W-2). De Italiaanse landskam pioen gaat snijden in de selec- 'e Spelers die de. afgelopen maand niet hebben voldaan, moeten plaatsmaken voor meuwe aankopen, m contracteren van een axtra aanvaller heeft de hoog- e prioriteit. De belangrijkste andidaten zijn international ■n; rygW van Lazio Roma en izzitelli van het noodlijdende oi mo. Bovendien bereidt de houder van de Europa Cup 1 een ruil Stroppa (Milan) - Ra- vanelli (Juventus) voor. AC Milan overweegt ook een einde te maken aan de lijdens weg van Lentini. De midden velder, de duurste voetballer aller tijden, is na een zwaar auto-ongeluk nooit op zijn oude niveau teruggekomen. Hij is ai bijna tiep maanden fit, maar heeft nimmer een basisplaats veroverd. De landskampioen wil hem uitle nen aan Genoa of Torino. Henryk Larsson zet Rimkus op het verkeerde been en scoort 0-1 voor Feyenoord. FOTO ANP Door Cas Overzier Tilburg - Het achttiende Interpolistoer- nooi krijgt een Russisch smaakje. Voor zover het internationale schaakfestijn dat al niet had. Van de 32 overgebleven kandidaten komen liefst zeventien spe lers uit de voormalige Sovjetunie. Giste ren sneuvelde ook Jan Timman. De vierde barragepartij tegen de Israëliër Chenkin werd de Nederlandse groot meester fataal. Marinus Kuijf is daarmee de enige nationale trots in bange dagen. De Leidenaar plaatste zich rechtstreeks voor de derde ronde en kon' zich gisteren in alle rust voorbereiden op de eerste confrontatie, vandaag, tegen de pas achttienjarige Hongaar Almasi (rating 2620). Voor vele kopstukken was het gisteren ech ter puffen geblazen in de toernooizaal. Niet minder dan achttien barrageduels stonden op het menu. Daarin moesten onder meer geplaatste grootheden als Karpov, Salov, Ivantsjoek, Khalifman, Joedasin en Timman aantreden. Het werd een dagje dat het zestal nog lang zal heugen. Met bloed, zweet en tranen, waar de toeschouwers langs de zijlijn met volle teugen van genoten. Want rapidschaak mag dan niet altijd 'wonderschone' (lees: foutloze) partijen opleveren, de wedstrijdjes met twintig en later tien minuten bedenktijd per speler staan vaak bol van de spanning. Timman had in de twee 'reguliere' partijen al de kracht van Chenkin aan den lijve ondervonden. Chenkin had daarin geen greintje respect getoond voor zijn gerenom meerde tegenstander. Gisteren in de tiebreak^ liet de Israëliër zien ook uit het goede snelschaakhout te zijn gesneden. In alle vier barragepartijen overspeelde hij Timman, die toch als één van 's werelds sterkste rapidspelers te boek staat. Zo won de Amsterdammer ruim een jaar geleden nog een dergelijk toernooi in Parijs, waar hij in de finale niemand minder dan Kasparov versloeg. Ook tegen Chenkin ging Timman er eens extra voor zitten, maar in de tweede partij van de tweede barrage (de voorgaande drie waren tot opluchting van vooral Timman in remise geëindigd) sloeg eerstgenoemde hard toe. Met enkele fraaie manoeuvres slokte hij twee zwarte pionnen op. Timman rekte het kansloze avontuur, omdat hij enig voordeel koesterde op de Fischer-klok, maar moest uitendelijk toch capituleren. Het scheelde ook maar een haar of Anatoli Karpov had zijn koffers kunnen pakken. Tegenstander Kurajica bleek in vier tie breakduels absoluut niet de mindere van de FIDE-kampioen, die zelfs in het laatste tien-minutenpartijtje aantoonbaar verloren stond. Kurajica stopte echter te veel tijd in zijn winstplan en ging door de vlag. UITSLAGEN Eerste barrage, twee partijen (20 minuten): Ku rajica (Bos) - Karpov (Rus) 1-1, Milov (Isr) - Morozevitsj (Rus) 0-2. Vaganjan (Arm) - Dok- hoian (Rus) l'A-'AAdianto (Indo) - Barejev (Rus) 0-2, Toekmakov (Rus) - Speelman (GBr) 2-0, Ivantsjoek (Oek) - Smislov (Rus) 1-1, Nenasjev (Oez) - Psakhis (Isr) 'A-l'A, Bönsch (Dui) - Tsjernin (Hon) 'A-1'A, Stangl (Dui) - Azmaiparas- jvili (Geo) 0-2, Svidler (Rus) - Khalifman (Rus) 'A-1'A, Hjartarson (IJs) - Rozentahs (Lit) 1-1, Vladimirov (Kaz) - Joedasin (Isr) 2-0, Khenkin (Isr) - Timman (Ned) 1-1, Pigoesov (Rus) - Romanisjin (Oek) 2-0, Cvitan (Kro) - Kengis (Let) l'/i-'A, Ye (Chi) - Salov (Rus) l'A-'A, Tkatsjev (Kaz) - Portisch (Hon) 1-1, Serper (Oez) - Jer- molinsky (VSt) 1-1. Tweede barrage, twee partijen (10 minuten): Kurajica - Karpov 'A-Vh, Smislov - Ivantsjoek 0-2, Hjartarson - Rozentalis 1-1, Timman - Khenkm 'A-1'A, Portisch - Tkatsjev l'A-'A, Serper - Jermolinsky VA-V:. Derde barrage (10 minuten): Hjartarson - Rozen talis 1-0. BASKETBAL Weert, EC landskampioenen, mannen Tweede wedstrijd: BS Weert (Ned) - Thames Valley Tigers (Eng) 62-78 (34-33). Eerste wedstrijd: 94-96. Weert uitgeschakeld. GOLF Stand na de eerste ronde: 1. White (GBr) 66 slagen, 2. Borrego (Spa) 67, 3. Andersson (Zwe) 68, 10. Muntz (Ned) 71. PAARDESPORT Geijsteren, NK matchplay voor profs Eerste ronde: Saxton wint met 2 holes en nog 1 hole te spelen van Scott, McLean met 7 en 5 van Forres ter, Von Burg met 2 en 1 van Huur man, Saddington met 3 en 2 van Van Mook, Lemmens met 1 up van Bos, Borst met 6 en 5 van Blok, Yarnold met 2 en 1 van Davidson, Giles met 6 en 5 van Plas, Woof met 3 en 1 van Loning, Bensdorp met 4 en 2 van Wechgelaer, Burnside met 2 en 1 van Helsby, Steenkamer met 2 en 1 van Morbey, Loesberg met 8 en 7 van Gorter, Metgod wint op negentiende hole van Stoop, Lovey met 3 en 2 van Smits van Waesberghe, Gee met 4 en 3 van Dorrestein. Tweede ronde: McLean wint op twin tigste hole van Saxton, Saddington met 3 en 2 van Von Burg, Borst wint op negentiende hole van Lemmens, Giles met 2 en 1 van Yarnold, Bens- dorp met 4 en 3 van Woof, Steenka- mer met 2 en 1 van Burnside, Metgod met 3 en 2 van Loesberg, Gee met 3 en 2 van Lovey. Tokyo, 1,8 miljoen gulden, mannen Stand na de eerste ronde: 1Itai (Jap) 65 slagen, 2. Miyase (Jap) en Meshiai (Jap) 66, 3. Inagaki (Jap) en Nakaga- wa (Jap) 67, 4. Chin-sheng (Tai), Chie-hsiang (Tai) en Magee (VSt) 68. Parijs, Challenge-toernooi Donauschingen, CSI Vierspannen, na dressuur: 1. Velstra (Ned) 120 punten, 2. Sandmann (Dui) 118,2, 3. Rtischlin (Zwi) 117,6, 4. Jan-Erik Pahlsson (Zwe) 117, 5. Eriksson (Zwe) 113,2, 22. De Ruyter (Ned) 111,2 ROEIEN Indianapolis, WK MANNEN LICHTE KLASSE Dubbeltwee, halve finales (eerste drie naar finale): eerste reeks: 1. Esposito/ Crispi (Ita) 6.41,82, 2. Hamill/Rodger (NZe) 6 43,43, 3 De Marco/Saez (Spa) 6.45,90; tweede: 1. Michael en Markus Gier (Zwi) 6.45,13, 2. White- law/Sinton (GBr) 6.45,95, 3. Spater/ Hautsch (Dui) 6.46,83 OPEN KLASSE Skiff, halve finales (eerste drie naar finale): eerste reeks: 1. Chalupa (Tsj) 7 13,19, 2. Muller (Zwi) 7.13,38, 3. Willms (Dui) 7.15,88; tweede: 1 Cop (Slv) 7 16,26, 2. Hansen (Den) 7.17,98, 3. Calabrese (Ita) 7.19,57, 6. Sanderse (Ned) 7.30,46 Twee-zonder, halve finales (eerste drie naar finale): eerste reeks: 1. Redgrave/Pinsent 6.51,01, 2. Höltzen- bein/Streppelhoff (Dui) 5 54,36, 3. Walker/Weaï'ne (Aus) 6.56,01; twee de: 1 Graham/Barber (Can) 6.50,95, 2. Banovic/Saraga (Kro) 6.54,96, 3. Van Driessche/Goiris (Bel) 6.56,23 Vier-zonder, halve finales (eerste drie naar finale): eerste reeks: 1. Frank rijk 6.14,47, 2. Groot-Brittannië 6.16,44, 3. Polen 6.17,79; tweede: 1. Italië 6.15,58, 2. Duitsland 6.19,10, 3. Slovenië 6.19,48. VROUWEN OPEN KLASSE Skiff, halve finales (eerste drie naar finale): eerste reeks: 1. Laumann (Can) 8.01,25, 2. Hansen (Den) 8.02,35, 3. Roye (Aus); tweede: 1. Boron (Dui) 7.57,41, 2 Bredael (Bel) 7.59,33, 3. Eijs (Ned) 8.00,43. TAFELTENNIS Den Helder, vriendschappelijk, vrou wen Nederland - Rusland 4-1 - Vriese- koop - Melnik 15-21 25-23 21-15, Hooman - Timina 18-21 23-21 21-5, Keen - Palina 14-21 15-21, Vriese- koop/Hooman - Timina/Palina 13-21 '22-20 21-8, Vriesekoop - Timina 21-12 15-21 21-16. TENNIS Bordeaux, mannen, 750,000 gulden Tweede ronde: Forget (Fra) - Adams (Aus) 6-3 6-2, Delaitre (Fra) - Cham pion (Fra) 6-1 3-6 5-7. Saarbrücken, European Mixed Mas ters Kwartfinales: Frankrijk - Nederland 2-0 (Tauziat - Boogert 6-2 6-4, Fleu- rian - Haarhuis 6-2 6-3). Bukarest, mannen, 1.000.000 gulden Tweede ronde: Corretja (Spa/8) - Pa vel (Roe) 6-3 6-4, Muster (Oos/5) - Roig (Spa) 6-0 1-6 6-1, Alberto Costa (Spa) - Nydahl (Zwe) 6-4 1-0 opgave, Gorriz (Spa) - Martinez (Spa) 6-1 7-6 Bogota, mannen, 565.000 gulden Tweede ronde: Meligeni (Bra/8) - Wibier (Ned) 7-6 3-6 6-3, Cortés (Chil) - Tsjesnokov (Rus/3) 7-5 6-7 6-2, Miniussi (Arg) - Shelton (VSt/7) 3-6 6-2 6-3, Novacek (Tsj/5) - Monta na (VSt) walk-over, Nestor (Can) - Krickstein (VSt/4) walk-over, Hadad (Col/6) - Rincon (Col) 6-3 6-3. WIELRENNEN Tour de l'Avenir Negende etappe, Bonchamps-les-La- val - Saumur: 1 Bloy (Fra) 160 km. in 3.45.40, 2. Hoffman (Ned), 3 Wer ner (Dui), 4. Fleischer (Dui), 5. Ramel (Fra), 6. Feys (Bel), 7. Jalabert (Fra), 8. Vierhouten (Ned), 9. Auger (Fra), 10 Tolhoek (Ned). Algemeen klassement: 1. Den Bakker (Ned) 34.38.08, 2. Casero (Spa) 0.02, 3. Ziegler (Fra) 0.30, 4 Thibout (Fra) 0.35, 5. Bouyer (Fra) 0.37, 6. Bouvard (Fra) 0.42, 7. Bjerkely (Noo) 0.44, 8. Roux (Fra) 0.52, 9. Aubier (Fra) 0.59, 10. Merckx (Bel). ZEILEN San Diego, WK Star Vierde race: 1. Adler/Meireles (Bra), 2. Butzmann/Umlauft (Dui), 3. Brun/ Drogan (VSt). Stand: 1. Adler 9 punten, 2. MacDo- nald/Jespersen (Can) 12, 3. Kostecki/ Olsen (VSt) 13. Zalgiris Vilnius (Lit) - Feyenoord (Ned) 1-1 (0-1). Gloria Bistrita (Roe) - Real Zaragoza (Spa) 2-1 (0-1). FC Pirin (Bul) - Panathinaikos (Gri) 0-2 (0-0). CSKA Moskou (Rus) - Ferencvaros (Hon) 2-1 (0-0). Branik Maribor (Slv) - Austria Wien (Oos) 1-1 (1-0). Croatia Zagreb (Kro) - Auxerre (Fra) 3-1 (2-1). Internazionale (Ita) - Aston Villa (Eng) 1-0 (0-0). Olimpija Ljubljana (Slv) - Eintracht Frankfurt 1-1 (1-0). Omonia Nicosia (Cyp) - Arsenal (Eng) - 1-3 (0-1). Besiktas (Tur) - HJK Helsinki (Fin) 2-0 (2-0). Bröndby (Den) - Tirana (Alb) 3-0 (1-0). Grasshoppers (Zwi) - Tsjernomorets Odessa (Oek) 3-0 (1-0). Maccabi Tel Aviv (Isr) - Werder Bremen (Dui) 0-0. Bodo Glimt (Noo) - Sampdoria (Ita) 3-2 (2-0). Chelsea (Eng) - Viktoria Zizkov (Tsj) 4-2 (2-2). Dundee United (Sch) - Tatran Presov (Slw) 3-2 (1-2). Sligo Rovers (Ier) - Club Brugge (Bel) 1-2 (1-1). Porto (Por) - LKS Lodz (Pol) 2-0 (0-0). Jelle Nijdam naar ploeg Priem Breda - Jelle Nijdam rijdt volgend seizoen voor de wielerploeg van Cees Priem. De 31-jarige prof, die een mondeling akkoord heeft bereikt met TVM, zal een dezer dagen het contract ondertekenen. De Westbrabander werd ook begeerd door de Italiaanse formaties Brescialat en Polti, alsmede het Belgische Lotto. Erik van Lancker onderhandelt nog met Cees Priem over een overeenkomst bij TVM. De Australiër Scott Sunderland gaat de Nederlandse ploeg verlaten. Hij heeft een contract getekend bij Lotto. Tuur weer op Amerikaanse licentie Rotterdam - Regilio Tuur gebruikt ook voor zijn komende gevecht om de wereldtitel zijn Amerikaanse licentie als profbok ser. De 27-jarige Rotterdammer is nog altijd niet in het bezit van een nieuwe Nederlandse vergunning. Tuur weigert zich te onderwerpen aan de neuro-psychologische test, die het bestuur van de Nederlandse boksbond (NBB) sinds begin dit jaar voor iedere profbokser verplicht heeft gesteld. IFK Göteborg maakt noodlanding Stockholm - De spelers van de Zweedse kampioen IFK Göte borg beleefden in de nacht van woensdag op donderdag enkele bange momenten. Het vliegtuig dat de voetballers na de nederlaag met 2-4 in de Champions League tegen Manchester United naar Stockholm bracht, moest na een uur vliegen een noodlanding maken in Manchester. Het toestel kampte met pech aan de stabilisatoren. Gabon en Zambia moeten voetballen Johannesburg - De Afrikaanse voetbalfederatie (CAF) heeft de bonden van Gabon en Zambia opgedragen hun onderlinge wedstrijden voor het Afrikaans kampioenschap te spelen. De landen leven in onmin met elkaar sinds april 1993, toen een vliegtuig met de nationale selectie van Zambia boven Gabonees grondgebied neerstortte. Zambia vond dat Gabon niet genoeg meewerkte aan het onderzoek naar de ramp. De eerste wedstrijd tussen beide landen ging op 4 september niet door wegens de onderlinge spanning. De CAF zal de landen diskwalificeren als ze niet voetballen in de hoofdsteden Libre ville en Lusaka. Colin Jackson steeds sneller Tokyo - Colin Jackson blijkt aan het einde van het atletieksei- zoen steeds sneller over de horden te gaan. De wereld- en Europese kampioen uit Wales zorgde bij internationale wed strijden in Tokyo voor de beste wereldseizoenprestatie op de 110 meter. Ploeg Raas naar het zuiden Brussel - De ploeg van Jan Raas begint al vroeg aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Eind oktober, begin november gaat de formatie op trainingskamp in Zuid-Spanje. Drie maanden later wordt de aanloop op het volgende wielerjaar voortgezet in de buurt van Rome. Indien beide stages goed bevallen, wil Raas ook voor de grote ronden soortgelijke voorbereidingen organiseren voor zijn ren- ners.Post wil amateurploeg onder hoede nemen Een maand geleden beloofde Peter Post half september een nieuwe sponsor bekend te maken. Maar zo ver js hij nog niet. De invulling van het contract met een kandidaat heeft meer voeten in aarde dan verwacht. Post wil een overeenkomst voor vier jaar of langer. „En ik wil met ingang van volgend jaar ook een amateurploeg onder de hoede nemen. Met alleen profs komen we geen stap verder. Jonge renners opleiden is de enige mogelijkheid het Nederlandse wielrennen uit het slop te halen." Wilkins vrijuit dank zij IOC Berlijn - Discuswerper Mac Maurice Wilkins is in 1976 in Montreal Olympisch kampioen gebleven doordat het Internatio naal Olympisch Comité zijn dopingaffaire heeft verzwegen. Dat beweert Manfred Ewald, de voormalige voorzitter van de Oostduitse sportfederatie en het nationale Olympische comité van de DDR, in zijn binnenkort te verschijnen boek 'Ik was de sport'. Het IOC heeft volgens Ewald nooit bekendgemaakt, dat de Amerikaanse atleet niet is verschenen bij de dopingcontrole, een vergrijp waarop tegenwoordig automatisch vier jaar uitsluiting staat. De zaak kon in de doofpot worden gestopt met de steun van de DDR-officials, de IAAF en de Canadese organisatoren. Romario enige tijd uitgeschakeld Barcelona - Barcelona-spits Romario kan een tiental dagen niet voetballen. Volgens een onderzoek van de clubarts van de Spaanse kampioen heeft de Braziliaan een spierscheurtje in'het rechter dijbeen opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Galatasaray. Dokter Banos zei dat de blessure minder ernstig is dan aanvankelijk was verwacht. Romario is komend weekeinde in ieder geval uitgeschakeld voor de wedstrijd tegen stadgenoot Eèpanol. Ook Stoitsjkov ontbreekt, door een schorsing. Cruijff hoopt wel weer een beroep te kunnen doen op de Roemeen Gheorghe Hagi, die geblesseerd was. Kasparov wint toernooi van Zürich Zürich - Gary Kasparov, wereldkampioen van de Professionele Schaak Associatie (PCA), heeft het internationale toernooi van Zürich gewonnen. Hij versloeg in de tiende ronde, na 36 zetten, de Rus Joesoepov. Kasparov heeft nu acht punten. Zijn voorsprong op de nummers twee, Joesoepov en Sjirov, bedraagt U/2 punt. Met nog één ronde is de 31-jarige Moskoviet daarmee onbereikbaar voor de concur rentie.

de Stem | 1994 | | pagina 9