en?mms poppodia OT zijn THEATER I EXPOSITIES eijde j iMjKSMrqj; n seizoenen J Theaterseizoen Vlaanderen niet 'Faustus' en Kommil Fo 'Carmina Burana' van Wubbe in Middelburg Concertagenda Filharmonisch Orkest speelt Russische composities Festival van Muzikaal Kerkepad tot Bevrijdingsconcert 'Klagende Maagden' van Cats in Brouwershaven Manifestatie Atol in Souburg Hulde aan het ambacht Hommage aan Hulst CULTURELE AGENDA D5 ER lom Robinson in De Media Bekroonde Cubaanse film Jazz in Domburg en Antwerpen Nog te zien PTEMBER 1994 Dal DE STEM VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1994 r het ijs van Bert 00 bladzijden en verschik vember. 1 Vogels kan overigens voor eede keer dit jaar een lite prijs van 100.000 gulden en. De auteur van De Harril 2 behoort bij de zes geno erden voor de vernieuwd» Literatuur Prijs, zo bleek week. Eerder dit jaar Wo„ Vogels met dit boek al dé s Literatuur Prijs. Vogels is de enige auteur oorkomt op de genomineer jstjes van zowel de Libm als de AKO Literatuur Haar boek De Harde Kern eft het afgelopen jaar nogal belangstelling gestaan, niet e laatste plaats omdat de jfster stelselmatig weigert n de openbaarheid te treden at de AKO met de prijs de ing uit wil van auteurs die groot publiek aanspreken niet Vogels maar F. Sprin- avoriet. Springers korte ro- Bandoeng-Bandung is goed aald en goed verkocht. F 'nger is een uitgesproken alend auteur, die ook met vorige boeken een breed iek wist te boeien. an Tony Ross n ze steeds meer ruimte in lag. Een opzet die doet den- aan dat bijzondere telboek de Japanner Anno, dat zo'n ftien jaar geleden verscheen, et Grote Vogel-ochtendkoor' t direct op door de schitte- nde kleuren. Het begint al op schutbladen, op een mooie uwe ondergrond fladderen petjes in de mooiste kleuren, an vindt zichzelf geweldig, hij rgt er toch maar voor dat de elke dag opkomt. De haan weieens bewijzen dat hij het zijn eentje doet. Om twaalf 's nachts zal hij -de zon kraaien. Er zijn sterren, een llende ster zelfs, er is de maan, ar geen zon. Gelukkig komt tot ieders opluchting, bege- d door haan en groot vogel- Jitendkoor, 's morgens gewoon zoals altijd. Judith Riches vert je een adembenemend eurenpalet voor ogen; dat is lur genieten. Ragnhild Scamell hreef het aardige verhaal. Sa- en maakten ze een beeld van n prentenboek over opgewekt bbelende dieren en de groots- id van de natuur, ver de natuur gaat het ook in aar is de zon vannacht? Een ngetje probeert het naar bed an, uit te stellen, door zijn na steeds nieuwe vragen te Hen. Gaat de zon ook slapen, aarom is die warm, en de aan, is die ook een groot vuur. ïzovoort, enzovoort. Oma weet 'eral antwoord op. De maan irgt dat er eb en vloed is, dat t water heen en weer gaat als adem en de wind. De seizoe- m, de regen komen ter sprak, die gewone natuurverschijnse- blijken met elkaar samen te angen. Dan vindt oma het ge- aeg, bedtijd de illustraties in heldere leuren komen geen lijntjes aor, de kleuren staan direkt aast elkaar en geven daardoor :n dromerige indruk. Zo wordt m informatief verhaal, poëtisch eergegeven in grote en kleine aten, die naast elkaar staan en ims ook over elkaar heen. Tony Ross: 'Ik wil GROOT zijn- ito. Altamira, prijs 21.90 Jakki Wood: 'Beestachtige op- cht'. Uitg. Zirkoon, prijs 22.95 R. Scamell en J. Riches: H®1 rote Vogel-ochtendkoor'. u«9- emniscaat, prijs 22.50 R. Lindbergh en S. Lamb en- Vaar is de zon vannacht Uitg- rmniscaat, prijs 22.50. Alle boe- n vanaf 3 jaar. w HET Torka Theater in Ant werpen (Reyndersstraat 7) loopt je productie 'Faustus' van Chri stopher Marlowe. Een heden daagse versie van reëisseur Ro bert Sian van de figuur Faustus, die de persoonlijke beperking en je nietigheid van de menselijke kennis beu is en een contract met de duivel tekent. Vierent wintig jaar lang beschikt hij „ver magische krachten en dan draaien de rollen voor altijd om. Te zien op 17, 20, 22, 23 en 24 september. Het Eigentijdse Werkgroepteater ui Deurne/Antwerpen speelt tot en met 22 oktober elke donder dag. vrijdag en zaterdag om 20.30 en zondag om 15.00 uur de satirische comedie van Ayck- ijourn 'Van je vrienden miet je het hebben'. Het cabaretduo Kommil Foo be staat uit de broers Raf en Mich Walschaerts, bekend van het BRT tv-programma Morgen Maandag, waarin ze het huisor kest vormden. De broers treden zondagavond op in cultureel centrum De Herbakker in Eeklo. Ze brengen een uitgebalanceerde mengvorm van cabaret, mime en muziek in hun programma Plank'. De voorstelling zit vol absurdistische en originele scè nes, vol visuele' grappen. Zondag 18 september, aanvang 20.30 air. Faustus in het Torkatheater in Antwerpen foto archief de stem In de stadsschouwburg in Brug ge wordt het seizoen op vrijdag 23 september geopend met de producties 'Snakesong/Le Voyeur in de-regie van Jan Lau- wers, gespeeld door Needcompa- ny. Dit is het eerste deel van een trilogie over macht, liefde en dood, de geliefde themata van Lauwers. In dit werk wordt de relatie macht-sex bekeken. Lau wers vond materiaal in het werk van de Italiaanse schrijver Al berto Moravia. Aanvang 20.00 uur, tenzij anders vermeld. HET MIDDELBURGSE theaterseizoen gaat op woensdag 21 septem ber van start met de meeslepende dansvoorstelling 'Carmina Burana' van choreograaf Ed Wubbe op de gelijknamige muziek van Carl Orff Het is een reprise van de voorstelling van zeven jaar geleden, een overrompelend geheel van muziek, dans, dekor en kostuums. Vooraf gaand aan de Carmina Burana is 'Mater' te zien, een dansante choreografie van Ton Wiggers op delen van de Stabat Mater van Pergolesi. In De Piek in Vlissingen treedt vanavond het Trio de Janeiro op met het programma '125 jaar 250 kilo', waarin het publiek een kijkje achter de schermen van de driekoppige samenwerking wordt gegund. Scènes en liedjes vloeien organisch door elkaar en soms gaan ze ergens over. I Aanvang Carmina 20.00 uur. Trio de Janeiro 20.15 uur. -John Denvef, 16 september in Gent (Sportpaleis) en 17 september in Rotterdam (Ahoy) -Mississippi Delta Blues Festival, 17 september in Greenville (USA) met naast BB King, Little Feat en Dr. John onze eigen Zeeuwse Juke Joints -Bright Blue Gorilla, 17 september in Raamsdonksveer (tijdens de Veer- se Dag) - Amy Grant, 20 september in Den Haag (Congresgebouw) -Roxette, 20 en 21 september in Rotterdam (Ahoy) -Todd Rundgren Interactief, 23 september in Amsterdam (Beurs van -Walter Trout Band, 24 september in Utrecht (Tivoli) en 25 september in Geleen (Hanehof -StadhuisPop, 24 september in Eindhoven (terrein aan de Smalle Haven) met Toon en de Tontjes, Prodigal Sons en Hans Dulfer -After Dark Live-Metalopolis, 25 september in Merkspals, nabij Turn hout (B) (in zaal Van Dijck) death- metalfestival met Disscarred, Dysu- na, Enthroned, Pentacle, In-Quest, Sacramental Sachem, Blood, Occult en Ancient Rites -David Byrne, 26 september in Utrecht (Vredenburg) -Joe Cocker, 27 september in Rot terdam (Ahoy) Voorverkoop start 11 juni DE GROOTSTE hit uit zijn car rière scoorde de Engelse zanger Tom Robinson alweer tien jaar geleden, met 'Listen to the ra dio'. Zijn roem is echter voor altijd bijgeschreven in homo- fringen door zijn 'Glad to be gay', dat zowat het lijflied van de beweging is geworden, ih totaal bracht Robinson twaalf albums/cd's uit en na een perio de van stilte is het vooral zijn laatste, 'Love over Rage', die alom weer wordt bejubeld. Zijn come-back gaat gepaard met een tournee, waarbij hij vanavond De Media in Eeklo aandoet. De toegang tot het concert bedraagt 350 Bfr. 16 september, aanvang <G.OO uur. Joe Cocker foto emi -J.J. Cale en John Hammond, 27 september in Den Haag (Congresge bouw) - Pat Mears, 28 september in Breda (Bruine Pij) - Van Morrison, 29 en 30 september in Utrecht (Vredenburg). -Randy Newman, 1 tot 31 oktober op bezoek in ons land. o.a. in Urecht (8-10 in Vredenburg), Den. Bosch (10-10 in Theater aan de Parade), Eindhoven (15-10 in MC Frits Phi lips), Amsterdam (16-10 in de Stadsschouwburg) en in Rotterdam (31-10 in Luxor) - Santana, 1 oktober in Rotterdam (Ahoy) en 3 oktober in Brussel (B) (vorst Nationaal) -Youssou 'n Dour, 12 oktober in Utrecht (Vredenburg) - Diana Ross, 17 en 18 oktober in Rotterdam (Ahoy) en 19 oktober in Brussel (Vorst-Nationaal). - Zap Mama, 3 november in Amster dam (Carré) - Status Quo, 5 november in Arn hem (Rijnhal). -George Benson Buddy Guy, 7 november in Den Haag (Congresge bouw). - 15e Blues Estafette, 26 november in Utrecht (Vredenburg), met o.a. Earl King, Johnny Adams, Joe Hughes en Luther Allison - Chris de Burgh, 2 december in Rotterdam (Ahoy) en 4 december in Brussel (Vorst Nationaal) - ZZ Top, 8 december in Rotterdam (Ahoy) en 11 december in Brussel (Vorst Nationaal). Voorverkoop start morgenvroeg, 10 september - BB King, 10 december in Brussel (Vorst Nationaal) JWfSA Y Chocolate' is de recentste film van de Cubanen Tomas utierrez en Juan Carlos Tabio. De film werd bekroond op het atijns Amerikaanse Filmfestival in Havanna en kreeg dit jaar de wote Juryprijs in Berlijn. et is het aangrijpende verhaal over de relatie tussen twee Cubaanse nnen. David is student sociologie en Diego een homoseksuele stpll naar' een Probeert zich. ondanks vooroordelen, open te len voor vriendschap. De ander vecht voor erkenning en tegen actCr\minatie' 'Fresa y chocolate' biedt een levensecht beeld van de tolU Cubaanse samenleving. Het is een film over begrip en h fant'e in Cuba, geplaatst in een overgangstijd, waarin mensen j n e,n weer worden geslingerd tussen hun vooroordelen, oude De n S 6n de nieuwe moraal. Schut is morgenavond te zien in Cinema Middelburg in de Na gl hofstraat, in het kader van het Zesde Filmfestival Zeeland. het p Pis er een gesprek van Katrien Gottlieb, correspondente van I aro°'in Mexico, met gasten uit Cuba. a'erdag 17 september, aanvang 20.00 uur. HET FILHARMONISCH Or kest van Vlaanderen brengt za terdag 24 september in de Blauwe Zaal van de Singel in Antwerpen (i.s.m. het Festival van Vlaanderen) een program ma gewijd aan het repertoire dat de Parijse Ballets Russes van Sergei Diaghilev hebben opgeleverd, precies zoals het eerste Ballet Russe van 19 mei 1909 wordt dit concert geopend met 'Le Pavilion d'Armide' van Tsjerepnin, kleurijke muziek vol Russische folklore en enkele Frans impressionistische trek jes. Daarna volgt Polovtiaanse dansen uit Borodins 'Prins Igor' een machtig orkestraal werk waaraan een koor (Brussel Choral Society) een extra di mensie verleent. Als laatste werk wordt de Vuurvogel van Stravinsky vertolkt, het orkest staat o.I.v. Andrei Boreyko. In de Elisabethzaal in Anwter- pen wordt 17 en 18 september de Musical Evita gespeeld en donderdag 22 september leidt Gerlinde Dill het Ballet Wenen en het Johann Strauss orkest uit Oostenrijk met op het pro gramma muziek van de Weense Straussfamilie, Farbach, Schrammel en Kreisler. Mede werking verlenen sterdansers van de Weense Staatsopera. De uitvoeringen in de Elisabeth zaal beginnen om 20.30 uur. Festival Jos van Immerseel en Anima Eterna treden niet alleen in Zeeuws-Vlaanderen op met het Buxtehudeprogramma. Het zelfde concert wordt donderdag 22 september verzorgd in de Singel in Antwerpen en vrijdag 23 september in de Sint Michielskerk in Gent. (zie voor programma artikel Festival- Zeeuwsch-Vlaanderen). Het Festival in Antwerpen heeft deze week nog een con cert met kamermuziek in het Rubenshuis. Hier spelen zater dag 17 september Guido de Neve (viool) en Christel Kessels (piano) muziek van Lekeu. In de Festivalhal Bijloke in Gent treedt donderdag 22 sep tember La Petite Bande en het Kamerkoor uit Namen op o.I.v. Sigiswald Kuyken. samen met de solisten Sandrine Piau, Mo nica Groop, Christoph Prégar- dien en Harry van der Kamp wordt het Te Deum en de Har- moniemesse van Haydn uitge voerd. Ook wordt de symfonie 103 (Mit den Paukenwirbel) ge speeld. De concerten beginnen om 20.00 uur, tenzij anders ver meld. Andrei Boreyko dirigeert een Russisch programma foto archief de stem september in de R.K.kerk in IJzendijke. Er wordt een inte graal Buxtehude programma gebracht met zeven cantates (BUWV 78, 15, 60, 62, 31, 76 en 41). Van Immerseel is een ba- rokspecialist. Hij richtte in .1985 Anima Eterna op, be staande uit free-lancers die stuk voor stuk gespecialiseerd zijn in de authentieke uitvoe ringspraktijk. Het Collegium Vocale is opgericht door een andere topman uit de wereld van de oude muziek: Philippe Herreweghe. De cantates van Buxtehude worden samen met de vijf solisten: Claron McFad- den, Xenia Meijer, Jonathan P. Kenny, Marius van Altena en Stephen McLeod uitgevoerd. Als een van de hoogtepunten van het festival wordt het Mas- cagni concert getipt. Woensdag 21 september vertolken het Limburgs Concert koor en het Keuls Symfonisch Orkest o.I.v. Jan Hupperts in de basiliek van Hulst om 20.00 uur de Missa di Gloria en de concertante opera in 2 bedrijven 'Pinotta' van Mascagni. Een religieus werk dat hij schreef op 25 jarige leeftijd en een late opera met een landelijk dramatisch gege ven: de liefde tussen Pinotta en Baldo. De muziek van Mascag ni wordt gekenmerkt door de melodieuze rijkdom en de mooie orkestratie. Medewer king verlenen de solisten Andrea Poddighe, Frans Kok- HET FESTIVAL van Zeeuw sch-Vlaanderen begint de twee de week met het Muzikaal Ker kepad: een route door Oost- Zeeuws-Vlaanderen langs drie kerken waarin concerten wor den verzorgd die de menselijke stem als thema hebben. Zater dag 17 september kan het pu bliek een reis maken van de 15e eeuwse polyfone muziek, via Indiase klassieke zang naar een recital met composities van Bach. De middagconcerten du ren ongeveer een uur en daarna verzorgen gidsen een uitleg over het gebouw. De middag concerten vinden tweemaal plaats om 13.30 en 16.00 uur. In de R.K. kerk in Ossenisse zingt de Cappella Pratensis o.I.v. Rebecca Stewart de Missa Paschale van Isaac en Hofhei- mers. Medewerking verleent de organist Wim Diepenhorst. In de NHkerk in Ossenisse treedt Ratula Sen op. Deze Indiase zangeres wordt begeleid door Sandip Bhattacharya (tabla), Dru Nanku (harmonium) en Mieke Berger (sanrangi). Het avondconcert is in de R.K.kerk in Graauw om 20.00 uur. Klaus Mertens (bariton) en Bob van Asperen (clavecimbel/ orgel) verzorgen het program ma 'Bei Bach zu Hause'. Jong talent krijgt kans zondag 18 september om 15.00 uur in het Fringeconcert in het Bau- deloogebouw in Hulst. De 19-jarige Roemeen Erich- Christian Crutarciuc bezit mu zikale levendigheid en speelt met overtuiging. Hij studeert momenteel in Mons en kaapte reeds prijzen weg. In Hulst speelt hij Praeludium und Fuge in c van Bach, Sonates van Scarlatti en werken van Chopin, Debussy en Van Ros- sum. Anima Eterna, het Collegium Vocale en the Royal Consort Gambakwartet staan o.I.v. Jos van Immerseel op dinsdag 20 Jos van Immerseel leidt Anima Eterna in IJzendijke. foto archief de stem keimans en José Kalthof. Het Nationaal Kinderkoor is opgericht in 1989 als een pro jectkoor. Het bestaat uit dertig kinderen en wordt geleid door Silvère van Lieshout. Vrijdag 23 september verzorgt het koor samen met de slagwerkgroep den Haag, de pianisten Phyllis Ferwerda en Saskia Boon, or ganist Hayo Boerema en tenor Charles Hens een bevrijdings concert in de R.K.kerk in West- dorpe. Voor de pauze worden Russische liturgische gezangen vertolkt en liederen van Mil- haud, Van Eyck en Distier en na de pauze wordt de ballade voor kinderkoor en orkest op teksten van Bertold Brecht 'Kinderkreuzzug' van Benjamin Britten uitgevoerd. Het bevrijdingsconcert begint om 20.00 uur en voor deze uitvoe ring geldt een speciale kinderprijs. Volgende week In het kader van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen vinden in de komende week de volgende concerten plaats: Zaterdag 24 september: Oostburg, Den Hoekzak, Workshop o.I.v. Wout Oosterkamp. Lezing om 14.30 uur, Workshop om 15.50 uur en Masterclass om 19.30 uur. Zondag 25 september: IJzendijke, Ned. Hervormde kerk, liedrecital Wout Oosterkamp bariton) en Wim Voogd (orgel). Werken van Brevi, Manneke, De Klerk en Andriessen. I De concerten beginnen om 20.00 uur, tenzij anders ver- meld.Toegangskaarten kunnen gereserveerd worden via het Zuidlandtheater Terneuzen, te lefoon 01150-95555 van dins- dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 15.00 uur. IN HET kader van de Zeeland Cultuurmaand wijdt de stich ting Educatief Toerisme Oran jezon een programma aan dich ter/staatsman Jacob Cats. Het bestaat uit een muzikaal ge deelte en een wandeling door Cats' geboorteplaats Brouwers haven. In de hal van het stad huis brengen de sopraan Suze van Grootel en Louis Peter Grijp (luit en cither) enkele liederen ten gehore uit de cy clus 'Klagende Maagden' die Cats in 1634 schreef, een reeks zangen waarin de risico's van de liefde in alle toonaarden worden bezongen. Voorafgaand houdt Grijp een inleiding over de liederen van Jacob Cats. Na de pauze houdt adjunct streekarchivaris Sander den Haan een korte inleiding over het Brouwershaven uit de tijd van Cats. Vervolgens wordt een wandeling gemaakt langs het standbeeld van de dichter, het Catshuis en de gebouwen en plaatsen die in zijn leven van belang zijn geweest. Deelname kost 17,50. Belang stellenden kunnen zich aanmel den bij genoemde stichting in Oostkapelle. Zaterdag 17 september, van 13.30 tot 16.30 uur. Het Nationaal Kinderkoor zingt in Westdorpe. foto's archief dé stem HET VIERDE Festival Jazz Down by the Sea in Domburg belooft vandaag, morgen en zondag weer een swingend pro gramma te worden. Er zijn streetparades (morgenmiddag), een jazz-kroegentocht (van avond vanaf 21.00 uur) en con certen door gerenommeerde bands en ensembles. Liefhebber van New Orleans- jazz zullen genieten van het optreden van de band klarinet tist Sammy Rimington en de 'unieke act met komische no ten' van Bob Kerr his Whoopee Band in De Parel (za terdag, 20.30 uur). Voor een swingende apotheose zorgen Lillian Boutté and her Music Friends op zondag 18 septem ber tijdens een kerkdienst in de Zionskerk in Oostkapelle. Eveneens op zondag, maar dan 's middags om 16.00 uur in het Badhotel, is er een concert door pianist Marcel Worms. Het staat in het teken van Mond riaan en de muziek van zijn tijd. Op het programma staan verschillende werken die zich op het grensvlak bevinden van de jazz en het modern-klassie ke idioom, maar ook werk dat Mondriaan zelf gehoord kan hebben. Kaarten voor het festival zijn verkrijgbaar bij de VW Dom burg, De Parel, stichting Jasz in Middelburg en de Provincia le VW in Middelburg. Antwerpen De Singel in Antwerpen biedt al vier seizoenen een volwaar dig jazz-programma. Het nieu we seizoen bevat 12 concerten in vier thematische reeksen. Het Randy Weston Quintet bijt het spits af, Weston speelt pia no in de stijl van Ellington en Monk maar verwerkt ook Afri kaanse invloeden in zijn mu ziek. Hij graaft naar de wortels van de blues. Met zijn ensemble bestaande uit Banny Powell (trombone). Talib Kibwe (alt sax), James Stafford (bas) en Neil Clarke (percussie) speelt Weston het programma 'Blues', muziek van Randy Weston, Count Basie en Melba Liston. Maandag 19 september, aan vang 20.00 uur. ATOL IS een gezamenlijk initiatief van Trechter 5, de Culturele Raad Vlissingen, Galerie Van den Berge in Goes en de SBK Middelburg. In het kader van de Zeeland cultuurmaand nodigde Atol een aantal beeldend kunstenaars uit om op verschillende plaatsen in Zeeland werk te installeren. Morgen vindt naar aanleiding daarvan een kunstmanifestatie plaats in de Watertoren in Oost-Souburg. Kunstenaars en publiek kunnen per fax, telefoon, video en radio discussiëren met bekenden uit de wereld van de kunsten. De manifestatie verwijst daarmee naar het concept van AtoL: een communicatief eiland in de wereld van de kunst. In de watertoren is daarnaast werk te zien van de Gentse kunstenaars Leo Copers en Gery de Smet. Zaterdag 17 september, van 12.00 tot 17.00 uur. Het werk van'Copers en De Smet is te zien tot 6 november. DE HAL van het stadskantoor in Hulst is een geschikte ruimte voor kunstenaars die uit willen pakken met hun werk. Tonnie Hermans maakt grote olieverf schilderijen die goed tegen de grijze betonwanden uitkomen. Hermans heeft een warm kleu renpalet en een vlotte techniek. Zijn werken zijn realistisch en verraden een grote liefde voor het oude ambacht. Het agrari sche leven van het platteland wordt door de schilder uit Graauw vastgelegd door middel van composities met oude werk tuigen. Een vaak diffuus licht versterkt het nostalgisch gevoel. In zijn recenter werk is een clownspop het onderwerp waar mee gevoelens worden uitge drukt als leegte, twijfels en een zaamheid. De schilderijen ver tellen ieder hun eigen verhaal en opvallend zijn de werken 'Den Ossaert' en 'Ontmaskering van de wind'. Wilg met boerenslee en bie ten, olieverf van Tonhie Her mans foto archief de stem ITot 26 september. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en 13.00 tot 17.00 uur en in het weekend van 14.00 tot 17.00 uur. DE WERKEN van de Hongaarse schilder Janos Szikra vormen een eerbetoon aan Hulst. Zijn expositie 'Hommage aan Hulst' in Galerie van Geyt in de Steenstraat bevat impressies van een vestingstad, gezien door de ogen van een Hongaar. Szikra is een bekend kunstenaar in Hongarije, waar hij reeds vele prijzen kreeg. Hij maakt vooral olieverfschilderijen. Voor de serie over Hulst maakte hij gebruik van oliepastel. Een techniek die hem in staat stelde snel indrukken vast te leggen. Zijn composities zijn gestolde emoties en geen fotografische weergave van historische plekjes in Hulst. De schilder probeert door de vele kleurnuances juist het verhaal achter de beelden te vertellen. Hommage aan Hulst toont vooral indrukken die de schilder opdeed tijdens zijn wandelingen in augustus over de historische wallen. Delen van de wallen, de veste, de bomenrijen en de historische poorten. Ook maakte hij een schilderij van de basiliek en enkele typische doorkijkjes op huizen vanaf de vestingwallen. ot midden oktober. Van woensdag tot zondag van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 18.00 uur en zondag van 14.00 tot 18.00 uur. AARDENBURG -Museum - 'Het dagelijks leven in Sluis' van de 14e tot de 18e eeuw. Geop. dag. 10.30-12 u. en 13.30-17.30 u. (t/m 30 sept). - Galerichel - Aquarellen en poppen van Wopje van de Kamp. Geop. dag. (behalve op woensd.) 14-17 u. Na augustus alleen op vrijd. t/m maand, (tot 3 okt.). AXEL - Streekmuseum Het Land van Axel - Voorwerpen uit de bevrijdingspe riode 1944. Geop. woe. t/m za. 13.30-17 u. (tot 25 sept.). BURGH-HAAMSTEDE - Neeltje Jans - Delta-expo: Frame work Invitation. Installatie van Anne Boons (tot 30 okt.). CLINGE 'r Galerie Esprit - K. Euregio: schil derijen, keramiek, beelden en gra fiek van Belgische en Zeeuwse kun stenaars. Geop. do. t/m zo. 13.30-17.30 u. (tot 3 okt.). DOMBURG - Marie Tak van Poortvliet Museum - Schilderijen van Domburg juli-au- gustus 1912. Geop. di. t/m vrij. 10-17 u. za. t/m ma. 13.30-17 u. narl nov. op ma. gesl. (tot 15 jan. '95). GOES - Galerie van den Berge - 'Azart', werken van Guy Rombouts en Mo nica Droste. Geop. woe. t/m za. 13-17 u. (tot 9 okt.). GROEDE - Galerie De Twee Duiven - Werk van Piet van Riel. Geop. juli en aug. maand, t/m vrijd. 10-17 u. In sept. op afspraak, (tot eind sept.). HULST - Galerie van Geyt - 'Hommage aan Hulst', schilderijen van Janos Szikra. Geop tijd. winkeluren. di. gesl. (tot 15 okt.). - Galerie Rattenfanger - Olieverf en zijdeschilderingen Geop. do. t/m di. 13.30-17 u. (tot 13 nov.). - Stadskantoor (Centrale hal) - Schilderijen van Tonnie Hermans Geop. ma. t/m vrij. 9-12 u. en 13-17 u. za. en zo. 14-17 u. (tót 26 sept.). MIDDELBURG - Kuiperspoort (muziekschool en kunstuitleen) - Werken van Arty Grimm en Miquel Ybanez. Geop. di. t/m vrij. 14-17 u. (tot 1 okt.). - Zeeuws Museum - 'Mondriaan en Toorop temidden van hun tijdgeno ten in Domburg'. Geop. di. t/m vrij. 10-17 u. za. t/m ma. 13.30-17 u. na 1 nov. op ma. gesl. (tot 15 jan. '95) - Vleeshal - Installatie van Eran Schaerf. Geop. di t/m za 11-17 u. (tot 16 okt.). OOSTBURG -ING-Bank (Publiekshal) - Foto's van Rob de Vries. Geop. ma. t/m vrij. 9-16 u. (tot eind okt.). OOST-SOUBURG -Watertoren - Objecten van Leo Copers en Gery de Smet. Geop. woe. t/m zo. 12-17 u. (tot 6 nov.). SLUIS - Raadskelder - 'De begrenzing van Sluis', foto's. Geop. dag. 13-17 u. zo. 14-17 u. do. gesl. (tot 3 okt.). TERNEUZEN - Stadhuis (hal) - Stillevens, naak ten en portretten van Frank Leen- houts. Geop. werkd. 9-12 en 13-17 u. (tot 30 sept.). VLISSINGEN -De Kleine Galerie - Schilderijen van Truus Prins. Geop. vrij. t/m zo. 14-17 u. (tot 3 okt.). - Stedelijk Museum - Eigentijds Mensbeeld, werken van zes beelden de kunstenaars. Geop. ma. t/m vrij. van 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (24 okt.). - Café Soif, Bellamypark - Schilde rijen van Carla van den Hoek. Aquarellen van Annemieke van de Woestijne en zeefdrukken van An- nelies Soet. Geop. dag. (tot 25 sept.). WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide - Gemeng de technieken, grafiek en objecten van Benjamin Royaards. Geop. do. tot zo. 13-17 u. (tot 9 okt.). IJZENDIJKE - Streekmuseum, Markt - 'West Zeeuws-Vlaanderen een halve eeuw bevrijd', documenten, voorwerpen en fotomateriaal. Geop. di. t/m vrij. 10-12 en 13-17 u. za. 13-17 u. (t/m 5 nov.). ANTWERPEN - Provinciaal Museum Sterckshof - Zilver uit de 17e en 18e eeuw en Chinees porcelein. Geop. di. t/m zo. 10-17 u. v - Mukha, Leuvenstr. - Zomer van de fotografie, van Canada tot Mexico. Geop. di. t/m za. 10-17 u. (tot 1 okt.). - Elzen veld (St. Jorispand) - 'Trans fer',^werken van Duitse en Belgische kunstenaars. Geop. dag. 10-17 u. (tot 23 okt.). - ICC en Kon. Paleis, Meir - 'Zomer van de totografie'. Geop. di. t/m za. 10-17 u. (tot 1 okt.). -Lokaal 001, Verbrande Entre- potstr. 9 - Projecten van Hoo Hui Lan en Geert Koevoets. Geop. do. t/m zo. 13-17 u. (t/m 2 okt.). -Provinciale expositiezaal - Jesus- straat. 'Een schitterend feest', edels meedkunst. Geop. dins, tot zon. 10-17 u. (tot 14 nov.). - Galerie Francis van Hoof - Schil derijen van Max Appelboom en ont werpen en grafiek van Bert de Key- ser. Geop. do. t/m zo. 14-18 u. (tot 20 dec.). - Koninklijk Museum voor Schone Kunsten - 'Zomer in het Museum', vaste verzameling kunst van de 14de t/m de 20ste eeuw. Geop. dinsd tot maand. 10-17 u (tot 1 okt.). - Museum Vleeshuis - 'Lassus en Antwerpen', educatieve tentoonstel ling van beeldende kunst en muziek van Orlandus Lassus. Geop. di. t/m zo. 10-17 u. (tot 27 nov.). BRUGGE - Kunstcentrum Oud Sint-Jan - Im pressionistische kunst. Werken van Monet, Cézanne en Sisley, Van Gogh, Picasso, Pissarro, Renoier en Gauguin. Geop. dag. 9.30-18 u. Te keningen van Modigliani uit de col lectie van Paul Alexandre, (tot 2 okt.). - Groeningemuseum - Over zichtstentoonstelling van Hans Memling. Geop. dag. 10-21 u. Indi vidueel bezoek in de week alleen 's ochtends, za. en zo. 13-18 u. (tot 16 nov.). EEKLO - De Media - Schilderijen van Willy de Houck. Geop. di. t/m za. 19-24 u. (tot 6 okt.). BELSELE - Reinaert-Rozentuin - Permanente openluchttentoonstelling met beel den uit het Reinaertepos. Geop. dag. 9.30-18 u. zo. tot 17 u. GENT -Museum voor Schone Kunsten - Meesterwerken van de Gotische beeldbouwkunst. Geop. dag. 9.30-17.00 u. ma. gesl. (tot 27 nov.). -Arnold vander Haeghen Museum, Veldstr. - Permanente expositie van foto's en ander iconografisch mate riaal over het leven van de Gentse schrijver Maurice Maeterlinck. Ge op. dag. 9.30-17 u. ma. gesl.

de Stem | 1994 | | pagina 27