it u Id. Dreiging varkensinvasie voorbij ilderop HULST 4De mensen begrijpen er niks van' Werkgroep Beeldende Kunst Axel mag doorgaan Onderzoek naar sluipverkeer Ringdijk-Noord in Cadzand DUIVEN SPORT Burgemeester en wethouders Sas van Gent overstag voor bezwaren bevolking Lobby van Terneuzen in Den Haag tegen negatieve effecten gemeentefonds Mogelijkheid bekijken van muziekonderwijs in België' Voorwaardelijke straf voor winkeldiefstal in Terneuzen ^stallatieburo irstraeten irneuzen B.V. ZEELAND C3 JWF-Kapel treedt op in Sas van Gent Diabetes-patiënten Monique en Nicole werken mee aan opname cd: dankzij de bad- an Daalderop -50-80-120-150 ltr. Idouchen en baden. op meerdere iderhouds- en bn schoon. I water, ER WARMTE tiers: airconditioning, ling, sanitair. ulst brengt ter voldoening tel 19a van de Wet op de openbare kennis, dat het er en wethouders ten be- aangegeven gebruik voor- ikel 17 van de Wet op de lor maximaal vijf jaar vrij- het ter plaatse geldende >estaande loods op het straat 22a te Graauw voor oenklompen, ember 1994 ligt het ver eken voor een ieder ter in- ds- en Dorpsontwikkeling arie, kamer 208 (buro bou- en heeft tegen het uitvoe- <an dit gedurende voor lijk indienen bij burgemees- tbus 49, 4560 AA Hulst. 16 september 1994 irgemeester van Hulst, A.A.L.G.M. Kessen DE STEM VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1994 Van onze verslaggever wel - De werkgroep Beel dde Kunst Axel krijgt voor ie derde keer 50.000 gulden M uit te geven aan kunst. Ze blijft de handen vrij houden moet niet voor elk afzon derlijk project verantwoor ding aan de raad afleggen. Wel zal de werkgroep in haar keuzes iets dichter bij de bele- vingswereld van de gewone man moeten uitkomen. En zal ze ook „at meer oog moeten hebben voor onderwijsprojecten, jeugd- en jongerenwerk. Op die algemene deler kwam de meerderheid van commissie ge- meentefinanciën in Axel gistera vond uit. Alleen de CDA-fractie aarzelt nog. Ze staat voor het dilemma om mee te gaan met wethouder A. van Waes (ook CDA), die binnen het college een minderheidsstandpunt inneemt, of de meerderheid van de raad te volgen. Van Waes heeft de werkgroep liever wat strakker aan het lijn tje. De werkgroep heeft de afge lopen jaar in zijn ogen te veel geld uitgegeven aan prestigieu ze, dure projecten, die te ver van de burger af staan. Het meest sprekende voorbeeld is wel het kunstproject voor de binnenstad, door de een aanbeden, door ve len verguisd. Hij hekelde gisteravond ook de eenzijdige keuze van de werk groep. „Het accent ligt te veel op beeldende kunst. Ik vind ook dat de werkgroep er niet in geslaagd is om kunst meer onder de be langstelling van de bevolking te brengen", zei hij. Hij vond op het laatste punt PvdA'er M. van Oyen aan zijn zijde. „De burger moet er mee bij betrokken ra ken", zei deze. Maar Van Oyen vond dat de werkgroep daar met de notitie 'Kunstig beleid in Axel' in de hand maar zelf uit moet komen. Hij voelde er niets voor om de werkgroep constant in het vaar water te zitten en was het met D66'er J. Harpe eens dat de werkgroep alle vertrouwen ver dient. „Het is niet zomaar een groepje. Het zijn deskundigen", zei Harpe. En Van Oyen: „We moeten voorkomen dat er in de raad telkens discussie ontstaat. We moeten onze plaats weten als raad. Ik vind dat we de werk groep krediet moeten geven". GPV'er J. Dieleman en WD'er J. Wijnacker sloten zich daar wei felend bij aan. Alleen D66, met een partijgenoot in de werk groep, had geen enkele beden king. Schaaf op een paar punten de nota waarmee ze moeten wer ken bij en laat ze verder hun goddelijke gang gaan, luidde po pulair gezegd zijn standpunt. Het kunstbeleid komt eind van de maand terug in de raadsver gadering. Van onze verslaggever Sas van Gent - De dreigende vestiging van nieuwe intensieve veehouderij in de gemeente Sas van Gent is afgewend. Burgemeester en wethouders hebben de deur daarvoor in het nieuwe bestemmingsplan bui tengebied definitief dichtgesla gen. Onder voorbehoud dat het provinciebestuur, dat het gewij lde bestemmingsplan nog moet toetsen, het plan goed keurt. Aanvankelijk liet het Sasse col lege de mogelijkheid voor inten sieve veehouderij (varkens- en kippemesterijen) open op zeven locaties rond Philippine en Zandstraat. Dat stuitte uit de Bevolking op zoveel weerstand dat het college nu aan die be zwaren is tegemoet gekomen. Ongenoegen De druk op het college nam de afgelopen maanden steeds meer toe en beleefde in augustus een hoogtepunt met de overhandi ging door de werkgroep Anti Krulstaart Invasie van 2400 pro testbrieven. Eerder al hadden bewoners en landbouwers hun ongenoegen geuit tijdens een hoorzitting over de wijziging van het bestemmingsplan buitenge bied. Nagegoeg de hele bevol king van Sas van Gent keerde zich uiteindelijk tegen de plan- Protesten klonken zelfs op van uit Sluiskil. M. Ghijsel van de Contactraad Sluiskil hield het college voor dat Sluiskil de dupe zou worden. Het kanaaldorp komt bij een zuidwestenwind precies in de stank van Sas van Gent te liggen, zei hij. Commentaar De bezwaren van de bevolking komen neer op de vrees voor stank- verkeers en geluidsover last en aantasting van hun woongenot. Het gemeentebe stuur kreeg tijdens-de procedure ook veel commentaar over het gebrek aan communicatie. Deze week spuwde A. Pauwels na mens de landbouworganisaties zijn gal over het gebrek aan openheid. „De openheid en in spraak die ons tijdens de ge meenteraadsverkiezingen zijn beloofd is weer niet nageko men", aldus Pauwels. De landbouworganisatie schre ven in mei al een brief aan B en W met het verzoek tot een ge sprek. B en W hebben daar ech ter niet op gereageerd. De land bouw houdt staande dat er in het plan onvoldoende mogelijkheden zijn voor uitbreiding van be staande bedrijven. Van onze correspondent Terneuzen- Een delegatie uit Terneuzen is naar Den Haag afgereist om daar te praten over de negatieve effecten van de kortingen door het Rijk op het gemeentefonds. Een verstandig besluit, aldus financiële specialisten. Een artikel in het blad binnen- Terneuzen. We bezien dan of er lands bestuur verwijst naar de gemeente Terneuzen. In het arti kel zeggen financieel specialis ten dat het een verstandige lijn is van Terneuzen om op deze manier de negatieve effecten aan te vechten. «Het is een vruchtbaar gesprek geweest. De Tweede-Kamerle den worden benaderd. 19 sep tember is er overleg tussen de gemeenten Terneuzen, Velsen en Geleen. Tijdens het overleg wordt bekeken of er gemeen schappelijke punten zijn. 29 sep tember volgt er bestuurlijk over leg met Oostburg, Borsele en een noemer is om samen op te trekken tegen de negatieve ef fecten op het gemeentefonds", aldus wethouder K. van der Hoofd. De commissie financiën werd verder gevraagd te denken over een belasting constructie voor de aanschaf van de mini-contai ners. In deze constructie huurt de gemeente de mini-containers van een bv. Voor de gemeente zit het voordeel van deze construc tie in de korting op de investe ringskosten. Het college denkt ook voor onroerende goederen in de toekomst deze constructie toe te passen. Raadslid Gijsel tijdens Konsultatief Overleg: Van onze correspondent Aardenburg - Het lijkt me een goede zaak dat er wat hiuziekonderwijs betreft, eens wordt onderzocht wat de mogelijkheden in België zijn. Misschien is dat goedkoper en dichter bij huis. Dat zei W.Gijsel (Gemeentebe langen) gisteravond tijdens het Consultatief Overleg van Raads- ™en in Aardenburg. et worstel van Gijsel kreeg ™er nog geen volledige steun. "Er is inderdaad wel eens sprake geweest van zo'n onderzoek, ™aar gezien de gemeentelijke fu- Sle is het beter dit even af te jachten," antwoordde wethou der W.van Helden. Raadslid P.van Bellegem vroeg Uch of het wel verstandig was kinderen voor muziekonder- 'Js naar België te sturen. „Dan 'Jh we volgens mij verkeerd eng.Je ziet dat ook bij de scho- ze' van Bellegem Volgens .ouder van Helden zal het vaart niet lopen. „Kinderen an Eede gaan ook zwemmen in aldegem, ik zie hier geen uit- °P van komen," zei hij. Jegens burgemeester E. Jong- Tj-was het inderdaad ver- Strfu gjeven af te wachten wat axs de nieuwe raad van de mwe gemeente er mee zal „Er zullen dan verschillen- a .gingen moeten worden aakt. Maar ik heb gelezen alriiTr ln ®e'gig welkom zijn," ev sfongmans die het daar ook 6Ven bij wilde laten. Sas van Gent - Het oudste mili taire orkest van Nederland, de Johan Willem Friso Kapel, treedt op maandag 19 september om 20.00 uur op in de Vlaande- renhal in Sas van Gent. Voor de pauze speelt de kapel (licht)-klassieke werken en na de pauze een gevarieerd muzikaal programma, onder het motto 'The Power of Music'. De JWF-Kapel viert dit jaar haar 175-jarig jubileum. Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Axel/Knol - Wilt U een of twee suikerklontjes? Een doodgewone vraag, maar niet voor mensen die lijden aan diabetes. Suikerziekte staat op de zevende plaats van chronische ziekten in Nederland. Het is de hoog ste tijd dat er iets aan ge daan wordt. Twee meisjes uit Zeeuws-Vlaanderen werkten mee aan de opname van een cd die deze proble matiek aankaart. Nicole Bolleman en Monique Dieleman zijn nichtjes. Bij Mo nique werd de ziekte ontdekt toen zij zeven was. Nicole ziet 13 augustus 1992. als haar zwarte dag. Na enkele weken waarin ze zes kilo afviel, zich erg moe en niet echt lekker voelde, bezocht ze de huisarts. Urine-onderzoek wees uit dat ze leed aan diabetis melitis, de vorm waarbij dagelijks spuiten een noodzaak is. „Ik lag binnen een uur in het ziekenhuis aan het infuus. Ik vond het vreselijk, maar je leert er mee leven," is de eerste moe dige reactie van de brug klasleerlinge. Ze heeft vooral moeite met het onbegrip van medemensen. „Daar wordt je echt moe van. Mensen die steeds maar reageren met...Goh, dat mag jij zeker niet hebben. Waarom moet jij spuiten, is dit niet te zwaar voor je?" Cara Bij Nicole waren de verschijn selen overduidelijk. Bij Moni que die ook cara heeft, wees een toevallig onderzoek uit dat ze diabeet was. Beiden zijn ze lid van de snelst groeiende club van Nederland de DJ-club. De club voor Diabetes Jeugd die allerlei activiteiten organiseert en na de start in januari 1994 groeide tot een ledenaantal van 700. „De projectleider en oprichter is Ben Mossink. Hij ziet de DJ-irclub als een hulpmiddel voor kinderen die diabetis heb ben. Onze kinderen hebben een kamp meegemaakt en zo is hij aan hun adressen gekomen. De ze zomer kregen zij een aan vraag om mee te werken aan de opname van de CD 'De Hoogste Tijd'. Ze vonden het prachtig en we hebben met veel plezier meegewerkt. Drie weekends heeft de opname in beslag ge nomen. Voor de meisjes toch wel een opgave. Het was erg vermoeiend en best pittig. Maar we zijn trots, zij zijn de enige in Zeeuws-Vlaanderen die hier aan hebben meegewerkt," ver telt de moeder van Nicole. De ouders vinden dat er weinig begrip is voor de behandeling en het dieet van de kinderen. De meisjes zelf relativeren de zorg wat, maar hebben toch ook een hekel aan de overdre ven belangstelling of zorg voor diabetispatienten. Snoepjes „We leven gewoon, spuiten moet of we het nu leuk vinden of niet. Je hebt trouwens geen keus het is spuiten of dood gaan," merken ze op. „Maar er zitten ook leuke kanten aan hoor. Een heleboel mensen heb- Monique Dieleman (links) en Nicole Bolleman: 'We leven gewoon, spuiten moet of we het nu leuk vinden of niet'. ben nu aparte snoepjes en limo nade in huis. Alleen dat eeuwig durende gevraag is vervelend. Na tien keer alles te hebben uitgelegd word ik chagrijnig en dat vinden ze gek." De DJ-club wil het begrip voor deze ziekte juist groter maken en met de opbrengst van de cd wordt onderzoek bekostigd en een deel wordt gebruikt voor de activiteiten van de leden. De cd wordt 13 november gepresen teerd. In vier restaurants in Nederland wordt op D-Day (Diner Day) een galadiner klaar gemaakt voor de ouders en ver zorgers van de diabeten. Het koor van 60 kinderen die de cd vol zong wordt in vieren ge splitst en zingt de liedjes tij dens het diner. Daarna probe ren zij de cd voor 25 gulden aan de man te brengen. „Die opnames waren best leuk hoor, maar na drie zaterdagen was ik wel bekaf. Ik vind het leuk om 13 november met een van de vier mensen uit de showbizz: Ron Brandsteder, Jac d'Acona, Hennie Huisman of Reinout Oerlemans de cd te presenteren. Gek eigenlijk, we zijn helemaal geen zangers, maar met de hulp van muziek schoolleerlingen is het een hele gave uitvoering geworden," verklapt Monique. Verbaasd „De teksten kenden we niet en we hebben alles moeten inzin gen op een geluidsband die van te voren was opgenomen. Toen we het resultaat hoorden, wa ren we zelf verbaasd. Echt gaaf." De meisjes kissebissen nog even over wat ze vervelend vinden. Spuiten doen ze zelf en vinden het heel gewoon. Nicole heeft een hekel aan het aftappen van bloed en Monique heeft een broertje dood aan bloedprik- ken. Beiden beseffen dat ouders en huisgenoten rekening met hen moeten houden. Alles moet op tijd. Hapjes tussendoor zijn uit den boze. „Ik heb in mijn hoofd een computertje. Ik weet pre cies hoeveel calorieën overal inzitten," lacht Nicole. Monique koestert een wens. „Ik zou willen dat de horeca ook FOTO CAMIIE SCHELSTRAETE eens lightdranken in huis haal de. Gewone (te zoete) drank mogen wij niet hebben. We moeten steeds onze eigen drankjes meenemen. En naast suikerklontjes zou men ook zoetstoffen moeten hebben." Verdubbeling De cd 'De Hoogste Tijd' wil de aandacht vestigen op het feit dat er momenteel al 5000 jon geren diabeet zijn en dat er over 25 jaar een verdubbeling van dit aantal te verwachten is. De DJ-club probeert ook be drijven te bewegen om sponsor te worden en hoopt dat de cd zal aanslaan. „Het is leuke muziek, voor maar 25 piek, geschreven door Pieter de Jong. Vanaf 14 no vember te bestellen bij de DJ- club (Duit 2 in Leierdorp) 071- 899772," ratelt Monique. Zeeuws-Vlamingen die de cd willen bestellen, mogen bellen naar S. Bolleman-Attent, Wil- helminastraat in Axel 01155-61455 of naar M. Diele man, Knol 35 in Hoek 01150-96060. Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg bekijkt op korte termijn hoe zij tege moet kan komen aan de wensen van de bewoners aan de Ringdijk-Noord in Cadzand. Die klagen over gevaar lijke situaties op de weg waarlangs zij wonen door sluipverkeer van en naar de kust. „We gaan op zoek naar een zo goed mogelijke oplossing," zo beloofde wet houder C. Bolijn-Hertzberger (Openbare Werken) gisteravond de gemeenteraad. Zij erkende het probleem van de bewo ners. Verschillende raadsleden informeerden namelijk bij het college van burgemeester en wethouders wat het dagelijks bestuur met de brief van de verontruste bewoners van de Ringdijk-Noord ging doen. Een deel van de gemeenteraad was verder niet te spreken over het besluit van het college de subsidie aan het project aan vullend ouderenvervoer te staken. Dit omdat er dit jaar in de periode mei tot en met september een overschrijding van negentienduizend gulden was. Wethouder A. Rosendaal voorspelde de morrende raad dat de totale overschrijding wel op kan lopen tot 35.000 gulden. „De veiligheid van de bevolking blijft voorop staan." Rosendaal stelde dat na drukkelijk in de rondvraag van de raads vergadering, naar aanleiding van recente uitlatingen door zijn persoon over de mogelijke opdoeking van de brandweer korpsen van Schoondijke en Cadzand. Dit uit het oogpunt van kostenbesparing. De PvdA was na die uitspraak in de pen geklommen en drukte het college op het hart toch vooral geen brandweerposten in de gemeente op te heffen. De sociaal-de mocraten opperden de suggestie de korp sen Schoondijke en Cadzand te laten voortbestaan als steunpunten. Wethouder Rosendaal maakte met burge meester J. Kruize duideljjk dat er nog geen besluit is gevallen over het opdoe ken van brandweerkorpsen. Maar, zo zei Rosendaal, als je dezelfde veiligheid met minder korpsen kunt bewerkstelligen, is de keuze eenvoudig. Duif Ch. Poorter wint wedvlucht Terneuzen - De kring West-Z- eeuws-Vlaanderen/Walcheren hield met een deelname van 831 jonge duiven een wed vlucht vanuit Chateauroux. Winnaar met een gemiddelde snelheid van 1633,54 meter per minuut werd een duif van Ch. de Poorter uit Souburg. 2. H. Mookhoek en zoon, Bres- kens, 3. A. van Merriënboer, Souburg, 4. M Kuijl, Water landkerkje, 5. Comb. De Nooijer-Japiejo, Souburg, 6. Comb. Coppens-Baert, Sluis, 7.C. de Regt en zoon, Biervliet, 8. J. van Peenen, Souburg, 9. P. Borremans, Souburg, 10. P. de Smet, IJzendijke. Concoursbond Zuid-Beveland, 592 jonge duiven, 1643,56mpm: 1. J. Bras, Wemeldinge, 2 en 9. J. de Groot en zoon, Wemeldin ge, 3. J. Steenhard, Goes, 4. K. Niemeijer, Hansweert, 5, 6 en 7. D. Wagenaar, Kloetinge, 8. C. Duinkerke, Wemeldinge, 10. A Vermast, Yerseke. Steeds Sneller IJzendijke, 70 jonge duiven, 1612,95mpm: 1 en 8. M. Kuijl, 2, 5 en 6. P. de Smet, 3, 4 en 9. A. du Puij, 7. F. van de Vlies, 10. A. P. du Puij. De Getrouwe Duif Cadzand, 115 jonge duiven, 1586,40mpm. 1. Comb. Coppens-Baert, 2 en 5. C. Riemens, 3. D. van Kerkho ven, 4. J. de Mey, 6 en 10. M. de Lijser, 7. G. Schier, 8. S. de Putter, 9. J. de Groote. De Snelvliegers Oostburg, 97 jonge duiven, 1561,83mpm; 1 en 10. W. Prenen, 2, 5 en 6. R. van Hee, 3. T. de Jonge, 4. A. de Wever en dochter, 7. J. Simpe laar, 8. M. Zeegers-Verstraete, 9 R. van Steenberghe. Montargis Kring West-Zeeuws-Vlaandere- n/Walcheren, 277 duiven, 1391,26m-m: 1. Comb. Dellaert, IJzendijke, 2 en 4. Harry de Dobbelaere, Biervliet, 3. C. Rie mens, Cadzand, 5 en 7. E. Cor- nelis, IJzendijke, 6. Ch. de Poor ter, Souburg, 8. W. Prenen, Oostburg, 9. Aart Vasseur, Cad zand, 10. S. van de Velde Jr Breskens. Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen vanuit Roye 227 duive. Win naar werd. een duif van F. Calon te Hulst met een gemid delde snelheid van 1698, 90 meter per minuut. 2 en 10. J. van Spaandonck, St.-Jansteen, 3. A. van Hels- land, Hulst, 4 en 5. R. Vermor- ken, 6 en 8. Adrie Thijs, beiden St.-Jansteen, 7. E. Strobbe, Hulst,9. A. Hemelaar, St.-Jan steen. Nieuw Leven Koewacht, 84 jon ge duiven, 1682,21mpmm: 1, 3 en 5. A. de Booy, 2 en 8. G Schalkens, 4 en 9. R. van de Bilt, 6, 7 en 10, J. de Kind. De Reisduif Graauw in samen werking met De Postduif Lamswaarde, 45 duiven, 1651,21mpm. 1, 2, 6 en 8. P. Rokven, 3. J. van Laere, 4, 5 en 7. G. Vioen, 9. Gebrs. De Bak ker, 10. P. de Koster. De Postduif Heikant, 69 duiven, 1675,31mpm: 1. Gebrs. Van Houte, 2, 7 en 8. F. van Hoye, 3 en 10. E. Verschueren, 5 en 9. A. de Vliegher en zoon. Herleving Kloosterzande, 56 duiven, 1727,02mpm: 1. 8 en 10. R. de Nijs, 2 en 7. A. Vercaute- ren, 3 en 5. R. Verschuren, 4. Th. Voet, 6. Comb. Verschuren- Andriessen, 9 R. Mahu. De Snelle Duif Clinge, 62 jonge duiven, 1626,09mpm. 1 en 6. J. van Goethem, 2 en 10 P. Bol- sens, 3 en 4. C. van Landeghem, 5 en 7. Comb. De Smet-Van Kerkhoven, 8. I. Merckx, 9. G. de Letter. Verwachting Axel, 69 duiven, 1763,02mpm: 1 en 8. J. Giele, 2, 5 en 7. P de Poorter, 3. D. Dieleman,4. R Herman, 6 en 10 C. de Poorter, 9. J. en J. P. Nolet. Volharding Westdorpe, 24 oude duiven, 1745,84mpm: 1. F. Au- denaerde, 2 en 3. A. van Paemel, 28 jonge duiven, 1732,02mpm: 1. A. van Paemel, 2 en 3. René Kwikkelberge. De Vrede Sas van Gent, 87 jonge duiven, 1722,94mpm: 1, 2, 8 en 10. Comb. Elegeert, 3. G. Snelders, 4. E. en L. Breepoel, 5. R. van de Berghe, 6. Tn. van Zeele, 7. E. Maenhout, 9. A. de Caluwé, 70 oude duiven, 1772,34mpm: 1, 2 en 3. E. en L. Breepoel, 4. Th. van Zeele, 5. B van de Berghe, 6, 8 en 10. W. Winne en zoon, 7. Comb. Ele geert, 9. G. Snelders. Sluiskilse Reisduif, 46 duiven, 1756,74mpm: 1. J. Sijs, 2,, 6 en 7. Comb. Van de Wege-Wisse, 3, 4 en 9 J. Harms, 5 en 10. J. van de Graaf, 8 Comb. Nachtegaal. De Eendracht Terneuzen, 89 duiven, 1779,12mpm: 1, 2, 4 en 5. R. de Schoolmeester, 3 en 10. C. de Graaf, 6 en 8. F. van Cleemputte, 7. P. de Blaeij, 9. J. van de Berg De Reisduif Philippine, 114 duiven, 1755,16mpm: 1 en 3.J. Harms, 2,7 en8. J. Haak, 4. H de Clerck, 5. O. Haers, 6. Comb. Rammeloo-Wiskerke, 9. Combi natie Den Hamert-Buijze, 10. M. Hendrikse Hoop Biervliet, 94 jonge duive, 1738,33mpm: 1 en 10. A Pijcke, 2. H. Neve en Jr., 3. C. de Graaf, 4. A. en M. von Hout, 5. J. Lecluijze, 6. Herman de Dobbe laere, 7. P Jansen, 8. R. van Rattingen, 9. A. Neve. Jong Maar Moedig Driewegen, 29 duiven, 1660,56mpm: 1, 2, 3 en 5. F. Dellaert, 4. P. den Hamer. VZV Hoofdplaat, 147 duiven, 1761,49mpm: 1. A. de Poorter en zoon, 2 en 4. Ch. de Poorter, 3 en 5. A. van de Broecke, 6. C. Temmerman, 7. Comb. Waebe- ke-Lucieer, 8. H. de Poorter, 9 H. Calon, 10. A. Gernaert Nog Sneller Breskens, 83 dui ven, 1712,59mpm: 1. L. van de Wege, 2. R. de Smit, 3 I. van Grol, 4, 5, 8 en 10. H. Mookhoek en zoon, 6 en 7. A. van Oeffelen, 9. P. Boogaard Sr. Strijd in Vrede Groede, 119 dui ven, 1749,61mpm: 1, 3 en 7. A. van Muiken, 2. Comb. De Zut- ter, 4 en 10. J. Dierkx, 5. Me vrouw Buijze, 6. H. Simpelaar, 8. C. Verhage, 9. D. Verherbrug- ge. De Getrouwe Duif Cadzand, 89 duiven, 1747,90mpm: 1, 5 en 9. C. Riemens, 2 en 10. J. Kools, 3 en 4. M. de Lijser, 6. J. van de Plasse, 7. J. de Mey, 8. W. Goossen. De Snelvliegers Oostburg, 55 duiven, 1726,18mpm: 1. J. Sim pelaar, 2. T de Poorter en zoon, 3, 4, 5 en 6. J. de Smet, 7 en 8. M. Zeegers-Verstraete, 9 en 10. P. Boekhout. Terneuzen - De kring Midden- Zeeuws-Vlaanderen van de zondagvliegers hield met 548 jonge duiven een wedvlucht vanuit Chateauroux, hoogste snelheid 1697,45 meter per minuut. I, 3, 6, 9 en 10. Combinatie Visser-Lensen, Axel, 2. R. Galle, Zaamslag, 3 en 7. P. de Bakker, Axel, 5. J. Verplanke, Terneu zen, 8. R. Herman, Axel. Inkorfcentrum Hulst, 269 jonge duiven, 1697,15mpm: 1, 5 en 6. Adrie Thijs, St.-Jansteen, 2. Cl. Thui, Heikant, 3. J. Dhanis, Hulst, 4. W. Elegeert, Koe wacht, 7. J. van Spaandonck, 8 E. van Deursen, 9. E. Verschue ren, 10. J Verheyden, allen St.- Jansteen. Herleving Kloosterzande, 195 jonge duiven, 1696,75mpm: 1, 2 en 3. L. de Waal, 4 G. Platjouw, 5. R. Mahu, 7. Comb. Verschu ren- Andriessen, 7. Comb. Bis schop-De Waal, 8. R. de Nijs, 9 W. Volleman, 10. H. van Dijk. Nieuw Leven Koewacht, 60 jon ge duiven, 1694,57mpm. 1 en 3. R. van Damme, 2 en 4. Gebrs. Van Houte, 5. Th. de Block, 6 en 7. L. de Feijter, 8. L. de Bruijn, 9. G. Schalkens, 10. R.van de Bilt. De Snelle Duif Clinge, 44 jonge duiven, 1616,90mpm: 1,6, 7, 9 en 10 P. Rokven, 2. R. de Baar, 3. J. van Goethem, 4. W van Bunder, 5. R. Bracke, 8. Comb. De Smet-Van Kerkhoven. De Voorwaarts Zaamslagveer, 127 jonge duiven, 1702mpm: 1, 2, 3, 5, 6, 8 en 10. H. de Feijter, 4 en 7 J. de Feijter Pzoon, 9. A. Schieman en zoon. Eendracht Maakt Macht Ter neuzen, 75 jonge duiven, 1597,78mpm: 1, 2, 4, 6 en 7. G. Neels en zoon, 3 en 10. P. Ze- gers, 5. Gebrs. Scheele, 8. J. de Jonge, 9. P. de Vos. Concourscombinatie Biervliet, 60 jonge duiven, 1583,87mpm: 1. C. de Regt en zoon,2, 3, 5, 8 en 10. H. Neve en zoon, 4 en 7. J. de Puy, 6 en 9. A. en M. von Hout. VZV Hoofdplaat, 126 jonge dui ven, 1566,27mpm" 1. Mevrouw Martens, 2 E. Kornelis, 3. Th. de Ruysscher, 4. Comb. Den Hamer, 5. Comb. Waebeke-Lu- cieer, 6. A. de Poorter en zoon, 7, 9 en 10 H. Calon, 8. C. Temmerman. Eerste de Beste Schoondijke, 41 jonge duiven, 1505, 51mpm: 1, 2, 3, 4, 8 en 10. E. de Wever, 5. L. van de Leije, 6. J. Risseeuw, 7. J. de Poorter, 9. W. van de Velde en zoon. Strijd in Vrede Groede, 50 jonge duiven, 1555,28mpm: 1 en 3. H. Simpelaar, 2. D. Aarnoutse en zoon, 4. G. Dusarduijn Gzoon, 5 G. Dusarduijn, 6 en 8. Me vrouw Buijze, 7 en 10. G. Schautteet, 9. Comb. De Zutter. Nog Sneller Breskens, 60 jonge duiven, 1626,43mpm: 1T 2, 3, 4, 6. 7 en 9. H. Mookhoek en zoon, 5. I. van Grol. 8. P. Gernaert, 10. A. van Oeffelen. Concourscombinatie West- Zuidbeveland, 111 jonge dui ven, 1572,54mpm: 1. C. Hermse, Lewedorp, 2, 5 en 7. D. Rijk, Heinkenszand, 3, 4 en 9. Me vrouw De Jonge, 's-Heer Arendskerke, 6. A. van de Dries, 8. Sj. van Eykeren, beiden 's- Heerenhoek, 10. H. Westveer, Oud-Sabbinge. Peronne De Voorwaarts Zaamslagveer, 194 duiven, 1796mpm: 1, 6 èn 9. M. Hamelink, 2, 4 en 5. D. Bareman Dzoon, 3 en 10 H. de Feijter, 7 en 8. M. Scheele en zoon. Eendracht Maakt Macht Ter neuzen, 118 duiven, 1805,99mpm: 1, 3, 5, 6, 7, 8, 9 en 10. Gebrs. Scheele, 2. P. Zegers, 4. H. Zegers Quievrain De Snelle Duif Clinge, 43 jonge duiven, 1735,66mpm: 1, 2 en 8. P. Bolsens, 3 en 7. D. van de Bergen, 4. C. van Landeghem, 5. L. Willaert, 6 en 10. P. Göosens, 9. A. van de Brande. Terneuzen - Met een fles port, diep onder zijn overjas weggestopt, wilde J. van der K. in januari een Terneuzense supermarkt uit lopen, toen attente medewerkers hem in de kraag grepen. Het leek een simpele winkeldiefstal, maar het was niet de eerste die de Terneuzenaar pleegde. Bovendien was het er een met een reden: hij leed aan reuma en had het koud. Van de port zou hij opknappen. En als heroïneverslaafde had hij geen geld om er gewoon voor te betalen. De man moest gisteren voor de politierechter in Terneuzen verschij nen. Niet alleen voor de port, maar ook voor de diefstal van een paar kratten lege flessen, in maart in Terneuzen gepleegd. Er hing hem een forse straf boven het hoofd, want van een vorige veroordeling stond nog drie maanden voorwaardelijk open. Die laatste straf wilde officier van justitie Veurink nog maar even uitstellen. Van der K. volgt momenteel een dagbehandeling om van zijn verslaving af te komen. Om die niet te verstoren eiste Veurink bovendien een maand voorwaardelijke gevangenisstraf voor de nieuwe feiten, al zei hij er wel bij dat het 'echt om de laatste kans' ging. Politierechter Melens vonniste conform.

de Stem | 1994 | | pagina 19