Revanche voor Rolf Sörensen 20-jarig Philten bruisende tennisclub Auto bedrijf Populair Hoek verliest Hendriksen aan Eindhoven Kringconcours hippique in Axel renen meubelen Kleintje Adri van der Poel beste Nederlander in Parijs-Brussel f; UITSLAGEN standen Doordenkers zitten bij Interpolis kster verkoopster Visagiste Opperman/ straatmaker Wonen Totaal prijzen, snel en kontant Auto's itie gen Donderdag koop avond 21.00 uur Terheydensewg 245 Breda. Tel: 076-875472 SPORT ZEELAND r KNVB- ZATERDAGVOETBAL rietstal in alve finale Oostburg - Na Verduin en Leen- Jiouts, die zich al eerder plaats ten, is Frietstal de derde halve finalist in de ZAVIO-bekercom- petitie. De Sluizenaren wonnen Jn hun poule moeizaam van De puysscher en vlot van Maitre fean. VOETBAL INTERPOLIS^ PAARDESPORT sportnieuws KORT I COMFORT. ACHT VOOR URE HARTS- VLFIN LEASE. bij haar bij te O'hout 2307. huish. -14.30U. lenhout. Gevraagd met enige ervaring v.a. 20jr. damesmodezaak R'daal Brieven o. nummer 6749 HULP gevr. v. 1 middag p. w. voor tuinwerk oppas hond. Tel. 076-654917. Lijkt het je leuk om te werken als Bel dan nu: 03440-30713, ook na 18.00 uur en op zat. bereikb. Erv. niet noodzake lijk. Opleiding mogelijk, gevr. leeftijd 16-20 jaar. Tel. 01653-85322 Te koop eer aantrekkelijke prijzen, aterdag van 12-17.00 uur. uiten, ook tel, afspr. 013-431202. te meubelen, ook Barok en Lodewijk. 125664. (Na 18.00 uur: 040-123052) ekleding Maho- je en 2 hande- ienerka- metalen -96630 Zwaar eiken BANKSTEL 3-1 -1met leren kussens salontafel. 750,-, 01620-54034 plaatsen: resultaten boeken. I .V. 92 90 li 92 93 92 aut 92 91 ed 88 ix 87 91 t/m 93 t/m 91 93 dan 93 -91-92 91-92 91 89 93 93 91 92 85 89 90 red a Biedt aan een 40-tal goedgekeurde auto's 2 jaar APK gratis. Gar. volgens afspraak Austin Metro 83 1750 BMW 315 1e eig 83 2450 Citr. Axel 12TRS 88/ 2750 Fiat Panda 45 84 f 2650 Fiat Panda 45 82 1550 F.Fiesta 1.1GL 85 3950 F.Escort 1.3GL 83/2450 Ford Escort 13L 84/ 2950 F.Escort 1.6 5-d 84 3950 F.Sierra 2.3 aut. 84 3750 Mits.Colt1.8Dsl 85/3150 O.Corsa 1,0S 86 4450 Opel Ascona 1.6 83 1950 Peugeot 305GL 85 2450 Renault 5 TL 84/ 1500 Toyota Tercel 83 3750 VW Kever 73 4900 VW Jetta 4-drs. 84 4150 Tevens auto's t.k.g. Elke dag open van 10-19U. zaterdag van 10-17 uur DESTEM VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1994 B2 Van onze sportmedewerker Axel - Zaterdageersteklasser Hoek moet het de rest van de competitie stellen zonder Roy 'Hendriksen. De ex-RBC-spe- Jler tekende deze week een .contract bij eerste-divisie- tclub Eindhoven. Het betekent voor Hoek een Slap van de eerste orde," ver- trainer Dick Buitelaar- isteren. „Hij was een zeer vaardevolle speler. Door zijn '.functioneren gingen anderen ook «ed voetballen, die trokken zich feit aan hem op. Maar zo zie je maar weer dat alles mogelijk is. Je denkt dat je een goed elftal hebt staan en 24 uur later zit de klad erin. Dat is de onzekerheid waarmee je te maken krijgt in de top van het amateurvoetbal. De betaalde clubs kunnen altijd spelers bij je weghalen. Voor Hendriksen, die me woensdaga vond belde om te vertellen dat hij rond was met Eindhoven, vind ik het prachtig. In mijn achterhoofd heb ik er altijd re kening mee gehouden dat hij zou terugkeren naar het betaald voetbal. Ik heb het altijd raar gevonden dat RBC hem heeft laten gaan. De achtergronden ken ik niet, maar alleen afgaand op zijn kwaliteiten vind ik het een onbegrijpelijke zaak." Buitelaar is door het afhaken van Hendriksen niet in paniek geraakt, maar maakt zich wel zorgen. „Door het minste of ge ringste wat er verder nog ge beurt, een schorsing of zo, kun nen we dik in de problemen komen." De oplossing voor de uitwed strijd tegen WHC in Kampen stond de Rijenaar gisteren nog niet duidelijk voor ogen. „We zullen met een sterk collectief succes moeten zien te halen. Als de spelers de instelling hebben dat ze willen laten zien dat ze het ook zonder Hendriksen kun nen, lukt dat misschien. Ik zal in ieder geval flink op ze inpraten." Hoek, dat afgelopen zaterdag een steuntje in de rug kreeg door de 1-0-zege op GVW, kan mo gelijk zaterdag opnieuw een be roep doen op Erwin Dek. Of middenvelder Geert de Poorter volledig fit zal zijn, valt nog te bezien. Zijn knie speelt hem par ten. De Sassenaar had vorige week behoorlijk last van zijn blessure. Desondanks begon hij als vrije man op het middenveld beter te draaien. Derdeklasser AZW opende met twee overwinningen. Bevelan ders, dat vorige week het eerste puntje bij Kapelle pakte, is, thuis, de volgende tegenstander. ,",Winnen moet kunnen," stelt doelman Johnny Dieleman, die weet dat Gerben Steyaert er niet bij zal zijn. Deze scorende Sasse naar is op vakantie. Het bete kent een aderlating. Steyaert speelde vorige week in en tegen Middelburg een hoofdrol. „Toch moeten we in staat zijn de pun ten in Axel te houden," aldus de betrouwbare sluitpost van AZW. Vierdeklasser Terneuzense Boys ontvangt SKNWK uit Nieuwer- kerk. Zaamslag is te gast bij Kogelvangers. PROGRAMMA Eerste klasse B: De Valleivogels- Lunteren, WHC-Hoek, GWV-Ro- zenburg. Excelsior Maassluis-DO- VO, BBGZ-Capelle, Bennekom-Ko- zakken Bovs, Achilles Veen-DVS'33. Tweede klasse A: Altena-Kloetinge, Strijen-'s-Heer-Arendskerke, Serooskerke-Veere, BLC-RWH. Roda Boys-Zwaluwe, Kapelle-Bruse Boys, Yerseke-Tholense Boys Derde klasse A: Colijnsplaatse Boys-Oostkapelle, WHS-Rillandia, Arnemuiden-Middelburg, AZW- Bevelanders, Kapelle-Bruse Boys, Yerseke-Tholense Boys. Vierde klasse A: GPC-Smerdiek, Kogelvangers-Zaamslag, Dauwen- daele-NOAD'67, Terneuzense Boys- SKNWK, SSV'65-Krabbendijke, Kruiningen-WIK'57. Door Jan Seuren Brussel - Bijna drie weken na het wereldkampioenschap wielrennen in Agrigento heeft Rolf Sörensen zijn revan che. Hij won gisteren Parijs-Brussel, de eerste serieuze internationale krachtmeting in het naseizoen, voor de tweede keer met overmacht. In 1992 klopte hij Frans .Maassen in het centrum van Brussel in de sprint met 'gering verschil. Ditmaal had Sörensen geen sprint nodig bi te winnen. Op de laatste helling liet hij Franco Ballerini en Sean Yates ter plaatse en bereikte met kleine voorsprong de eindstreep. INa het wereldkampioenschap 'as ik enorm ontgoocheld. Ik had er alles voor gedaan en dacht dat ik een goede kans maakte in de slotfase. Deze overwinning is niet te vergelij ken met een wereldkampioen- Schap, maar vergoedt wel veel Voor mij," zei de winnaar. Ruim een half uur na zijn vierde heizoenzege overzag Rolf Sören sen bij de dopingcontrole nog eens het voor hem merkwaardig Verlopen jaar. Na zijn overwin- rng op 15 februari in de GP iguelglia botste hij tegen een ischouwer en brak een botje in ijn schouder. Op 29 maart brak lij een sleutelbeen in de eerste Ktappe van de Driedaagse van tie Panne. De voorjaarsklassie kers. waarop hij zich specifiek had voorbereid, moest hij alle maal missen. Pas in de GP Frankfurt verscheen hij weer in tet peloton. li] reed vervolgens de beste ïour in zijn carrière en het WK hp Sicilië moest het hoogtepunt Van zijn seizoen worden. In het èloedhete Agrigento strandde Jtolf Sörensen echter op een su perieure Franse ploeg. „De pijn is nu al aanmerkelijk Winder," glimlachte Sörensen. „In de resterende wedstrijden ik in dienst rijden van Johan usee uw, om hem aan de eind- ïn het wereldbekerklasse- jtnent te helpen. Hij was vandaag Set zo sterk als ik, maar kon hiets meer ondernemen toen ik pet Ballerini en Yates was ont- inapt. De demarrages van Balle- fiiu hebben mij geen moment Verontrust, want ik voelde mij heel sterk. Ik wist alleen niet of ïates echt niet beter kon of dat hij komedie speelde." 'Van onze sportmedewerker Jitslagen: bekercompetitie C-poute: Ie Ruvsscher - Maitre Jean 3-4. laitre Jean - Frietstal 0-3, Frietstal Be Ruysscher 5-4; competitie: •eenbouts - Populierenhof 3-4. A-JUNIOREN Derde divisie C: Dauwendaele Al-Terneuzen A 0-1, Halsteren Al-sKapelle Al 6-3, Spartaan'20 Al-SVV Al 1-2, FC Feyenoord Al-Neptunus Al 3-3, Xerxes Al- EDS Al 2-7, Oranje Wit Al-In ternos Al 2-1. Promotieklasse: Serooskerke Al- Ooes Al 2-7, Terneuzen A2-Arne- muiden Al 1-4, Kloetinge Al- fïenkzee Al 1-3, RCS Al-Bres- kens Al 12-2, Walcheren Al- HVV'24 Al 2-2. Groep A2: Veere Al-Oostkapelle Al 4-6, Noormannen Al-Beve landers Al 4-5. Groep A3: RCS A2-Wissenkerke Al 4-2, Dauwendaele Al-VCK Al VCK niet opgekomen. Groep A4: Duiveland Al-Rillan- dia Al 04, Krabbendijke Al-We- jeldinge Al 1-2, Bruse Boys Al- SKNWK Al 3-1 Groep A5: Yerseke Al-GPC Al gestaakt Groep A6: Walcheren A2-Hans- Weertse Boys Al 0-4. Groep A7: Terneuzense Boys Al- Uzendijke Al 4-1, Philippine Al- gewacht Al 4-2, Oostburg Al- kZVV Al 3-2. Groep A8: RIA Al-Vogelwaarde i»1 "-1, Graauw Al-Spuis Al 1-3, Biervliet Al-Sluiskil Al 12-0. B-JUNIOREN Derde divisie C: RBS BI-RCS BI 0-6, Middelbrug Bl-Spartaan '20 BI 2-5, Terneuzen Bl-Excel- sior'20 BI 0-9, SC Feyenoord Bl- Neptunus BI 5-0, Soccer Boys Bl-DFC BI 4-2, Zwart Wit'28 Bl-WSE BI 2-3. Promotieklasse: Breskens Bl-Vli- sisngen BI 1-12, Arnemuiden Bl- Kapelle BI 0-2, Corn Boys Bl- Dauwendaele BI 2-1, Kloetinge BI-Walcheren B2 0-4 Groep B2: DFS Bl-Bruse Boys BI 9-1, ZSC B1 - WIK BI 8-0, MEVO Bl-SKNWK BI 2-2. Groep B3: Krabbendijke Bl-Ril- landia BI 7-4, Apollo Bl-Hoede- kenskerkeBl 12-4. Groep B4: Heinkenszand Bl- Partijzen BI 2-6, Zeelandia Bl- Zeeland Sport BI 2-7. Groep B5: Zlerikzee B2-Wemel- dinge BI 2-6, 's-Heer Arendsker- ke Bl-Kruiningen BI 3-1. Groep B6: Ooetkapelle BI-Dom burg BI 6-1, GPC Bl-Seroosker- ke BI 4-1, Meeuwen Bl-VCK BI 1-1. Groep B7: Arnemuiden B2-Co- lijnsplaatse Boys BI 2-6, RCS B3-Walcheren B2 7-13, Dauwen daele B2-RCS B2 3-12. Groep B9: Aardenburg BI-Ter- neuzen B2 0-2, Cadzand BI-Oost- burg BI 7-6 Groep B10: Corn Boys Bl-AZW BI 6-0, Axel Bl-Hontenisse BI 3-2. De GB/MG-ploeg begon het na seizoen zoals ze het wielerjaar 1994 was begonnen: op impone rende wijze. In elke ontsnapping waren de renners van ploeglei der Patrick Lefèvere vertegen woordigd. De beslissing werd op 67 kilometer voor de eindstreep ingeluid door een kopgroep van zes renners: Bartoli, Sciandri, Va3seur, Ballerini, Armstrong en Adri van der Poel. Zes renners uit zes verschillende ploegen. Maar toen 35 kilometer verder acht achtervolgers aansloten, onder wie Museeuw, Sörensen Moncassin en Tchmil, stegen de kansen voor GB/MG, dat nu drie beschermde renners in de kop groep had. De eerste de beste aanval van Sörensen, Ballerini en Yates was beslissend. In de achtervolgende groep stelden alleen Bartoli, Mo- reau en Van der Poel pogingen in het werk om de kloof te dichten. Maar zij bleken niet opgewassen tegen de overmacht. Als enige Nederlander in de kop groep eindigde Adri van der Poel uiteindelijk op de zevende plaats. Van de 22 Nederlanders die 's morgens om 11.10 uur in Noyon aan de 251 kilometer lan ge wedstrijd begonnen, kon al leen de oudste Nederlandse be roepsrenner zich met de besten meten. Zijn uitstekende conditie van de laatste maanden is ook in Italië niet onopgemerkt geble ven. Door zijn ex-ploegmaats van Mercatone Uno, Bartoli en Casagrande, is Van der Poel al benaderd om als wegkapitein te rug te keren. Adri van der Poel: „Tegen de sterke GB/MG-ploeg viel als eenling sowieso al niets te begin nen. De eerste de beste aanval in de kopgroep was meteen raak. Ik wist op voorhand dat ik bij de eersten zou eindigen als er niets bijzonders gebeurde. Als je in (ADVERTENTIE) Ook tijdens het 18e Interpolis Wereldschaaktoernooi. Van 9 t/m 30 september in Tilburg. Grootmeester in verzekeren Rolf Sörensen gaat juichend over de eindstreep in de Brusselse wijk Anderlecht. FOTO EPA deze Parijs-Brussel met de bes ten mee wilt kunnen, moet je heel goed zijn. Iemand die condi tioneel niet goed is, heeft in deze koers niets te zoeken," Nog nooit in zijn loopbaan heeft Adri van der Poel aangekondigd wanneer hij zal stoppen. Ook gisteren praatte hij niet over het einde van zijn loopbaan. „Ik ben nu veertien jaar beroepsrenner en heb er altijd alles voor ge daan. Dit jaar nog meer dan anders. Ik heb nog altijd plezier in fietsen. Waarom de jeugdige renners niet presteren, moet je hen zelf vragen. Maar ik denk dat zij meer aan geld denken dan aan fietsen." Uitslag: 1 Sörensen (Den) 257 km. in 5.40.30 (41,248 km/u), 2. Ballerini (Ita) 0 10, 3 Yates (GBr) 0.17, 4. Museeuw (Bel) 1.05, 5. Planckaert (Bel), 6. Tchmil (Mol), 7. Van der Poel (Ned), 8. Moncassin (Fra), 9. Moreau (Fra), 10. Bartoli (Ita), 11. Holm (Den), 12. Vasseur (Fra), 13. Sciandri (Ita) 1.07, 14. Armstrong (VSt) 2.25, 15. Bettiri (Ita) 7.10, 19. Van der Steen, 24 Koerts, 34. Dek ker, 47 Voskamp, 52. Verboeven, 57. Thebes, 67. Maassen, 72. Talen, 78. De Vries 25.31 Van onze paardesportmedewerker Axel - De Ruitersport vereni ging Axel, waarin de lande lijke rijvereniging De Oran- jeruiters en de ponyclub De Kleppertjes samenwerken, houdt zaterdag 17 september op het ruitersportterrein aan de Boslaan in Axel een kring concours hippique voor paar den en pony's. Hiervoor zijn alle combinaties uit de kring Zeeuws-Vlaanderen uitgeno digd. Dit concours is de laatste wed strijd in het 'groene seizoen' in Zeeuws-Vlaanderen. Voor de dressuurwedstrijden hebben zich voor de wedstrijd van zaterdag 145 combinaties aangemeld: 60 bij de pony's en 85 bij de paarden. De dressuur- combinaties krijgen de gelegen heid om 's middags een tweede dressuurproef te rijden, te begin nen om 13.30 uur. Hiervoor heb ben zich bij de pony's 30 combi naties aangemeld en bij de paar den 60, Veertien deelnemers komen uit in de Zl-dressuurklasse. Dat zijn: Natasja Hertogh met Wag ner, Ingrid Faes met Kadaphi JH, Marc Boordman met Mister Ed, Luc Savat met Hercules en Theo Perdaen met Leval, allen van De Zwinruiters, Anja van Vuuren met Cindy en Lieveke Goossens met Haydn, beiden van De Oranjeruiters, Marie-Paule Picavet met Douwe en Vivian Thijs met Venetia van Luctor et Emergo en Marleen Vriend met Elmira van De Oranjeruiters. In de Z2-klasse dressuur zijn van de partij Nicole Vaes met Bagatelle en Carla Haak met Zs-uzsa van De Oranjeruiters, Peter Kosters met Zypher van Graeve Jan en Manna Quaak met Eatswind van De Haringrui- ters. Laatsgenoemde combinatie zegevierde afglopen weekeinde in het kringconcours in Hulst. In totaal komen er 60 spring- combinaties bij de paarden en pony's in actie op het parcours, dat is uitgezet door ontwerper Bram Wattel uit Vrouwenpolder, Daarbij is de complete Zeeuws- Vlaamse springtop present. Zo komen Anouschka Bevin, Jan Noordhoek en Ilyo de Loos in actie in de Zl-klasse springen paarden en Bart Bomeré in de Z2-categorie. De wedstrijden in Axel beginnen om 09.30 uur met de dressuur wedstrijden. Om 13.30 uur wordt gestart met de springwedstrij- den. I Van onze medewerker Henk van de Voorde Philippine - De bloeiende Tennis Vereniging Philten uit Philippine viert dit jaar het 20-jarig bestaan. Vandaag is er in dit kader tussen 19.30 uur en 21.30 uur een receptie voor genodigden. Aanslui tend volgt er een feestavond voor de leden. Philten zit qua ledenaantal, me de door veel nieuwe inwoners in Philippine, nog steeds in de lift. Momenteel telt de club 240 le den, onder wie 60 jeugdleden. „Het afgelopen jaar zijn er door verhuizingen wat leden wegge gaan, maar daar staan 60 nieuwe leden tegenover. De afgelopen twee jaar is er per saldo een toename van zo'n 40 leden," al dus René Naerebout, die inmid dels twee jaar voorzitter is van Philten. Door de jaren heen is er in Philippine een fraai tennispark tot stand gekomen. Er zijn drie gravelbanen, die alle van ver lichting zijn voorzien. De meeste wensen zijn volgens Naerebout ondertussen dan ook vervuld. „Alleen nog wat kleine verbete ringen aan de accommodatie als geheel zijn gewenst." De praeses van de tennisclub uit het Zeeuws-Vlaamse mosseldorp legt uit dat Philten een actieve vereniging is. „Buiten het actie ve clubgebeuren om worden er regelmatig andere 'dingen' geor ganiseerd, zoals het Vierdorpen- toernooi en andere uitwisse- lings-toernooien. Op het moment zijn bij ons de clubkampioen schappen aan de gang en als je ziet dat hieraan maar liefst 89% van onze leden meedoet, dan zegt dat genoeg over onze club." De tennisvereniging te Philippi ne werd opgericht op 7 februari 1974 onder de naam Tenphil. Enkele jaren later werd op aan dringen van de tenmsbond de naam veranderd in Philten, om dat er al een vereniging bestond met de naam Tenniphil, Voorzit ter van het eerste uur was Riet Emans. Het bestuur stelde zich ten doel om eerst leden te wer ven en vervolgens tot aanleg van banen over te gaan. De onder handelingen met de gemeente Sas van Gent verliepen stroef. Anderhalf jaar deed het feit zich voor dat er wel de nodige leden waren maar geen banen. Pas eind '75 kwamen er twee hard court banen tot stand. Daarna ging het snel met de ontwikkeling van de tennisclub. Op het parkeerterrein kwam een kleine caravan. Bier kwam vol gens overlevering in tassen mee van huis. In '78 had men de beschikking over een grote sta caravan. „Met een grote groep enthousiaste leden wordt op een zaterdag een sleuf gegraven van af de Kasteelstraat t.b.v. een waterleiding. De caravan werd voorzien van elektriciteit, dus we konden nu koude flesjes bier verkopen. Toiletten hadden we nog niet. Misschien is het daar door dat de bomen rond de ba nen zo goed groeien," aldus de geschiedschrijving. In 1979 speelden Peter van Veld hoven en Luciën Speleman de finale van de clubkampioen schappen. Scheidsrechter was Hans van den Akker en er wa ren, men keek blijkbaar veel naar de televisie in Philippine, maar liefst tien lijnrechters. De eerste uitwisselingstoer- nooien met naburige tennisclubs als Drive, Hoek, Hontenisse en Zaamslag werden gespeeld en er werd een tennisleraar aange steld. Het ledental was eind ja ren '70 gegroeid tot meer dan 200. 'Hoewel de avonden er lang en de omzet er hoog kon zijn' werd beginjaren '80 de stacaravan vervangen door een kantine. De ze kwam tot stand door veel zelfwerkzaamheid van de leden ('de drie musketiers') Henk Guil- liet, Kees Huybregts en Benny Spuesens. Bij de officiële ope ning op 4 april '81 door de toenmalige burgervader Dusar- duyn werd dit drietal benoemd tot lid van verdienste. Sportief gezien was er sprake van een stijgende lijn, „Het lan delijk herenteam werd kampioen en mocht voor een promotiewed strijd naar Mierlo. Onze mannen deden 's morgens een gedegen warming-up, de mannen van Mierlo dronken tegelijkertijd een pintje op het balkon. Ze gaven ons ook nog een lesje in tennis sen In '82 was het ledental terugge lopen tot 110. Er kwam een gloednieuw bestuur tot stand onder voorzitterschap van Thijs Geuze en langzaam maar zeker werd het prijsgegeven terrein herwonnen. Op initiatief van Philten werd in 1983 het eerste Vierdorpen-toernooi gehouden, dat ook in 1994 nog steeds een groot succes is. Doordat de hard-court-banen niet erg onderhoudsvrij bleken te zijn, werd besloten deze te vervangen door gravelbanen. Het 10-jarig jubileum in '84 werd gevierd met twee gravelba nen. In '89 kwam er een derde gravelbaan bij, op de plaats waar enkele jaren eerder een grasbaan was aangelegd, maar waar alleen de mollen echt ge bruik van maakten. Philten werd in '84 en '85 kam pioen van Zeeland in de zater- dagtenniscompetitie voor man nen. Goossen snelste in Coopertest Terneuzen - Erik Goossen was de snelste in de najaarscoopertest van zijn club Scheldesport. Onder uitstekende weersomstandig heden wist hij in de voorgeschreven twaalf minuten op het kunststof in het Terneuzense Zuidersportpark 3750 meter af te leggen. Els Zweistra was de snelste vrouw. Haar afstand was 2545 meter. UITSLAGEN JEUGD T/M 14 JAAR Jongens: 1 Wouter Blokland (Terneuzen) 3030 meter, 2. Elco Franckaert (St.Jansteen) 2785. Meisjes: 1. Mireille de Koeyer (Biervliet) 2630, 2. Esther van Hoecke (Terneuzen) 2583, 3. Monique van de Velde (Axel) 2560 Mannen: 1. Erik Goossen (Terneuzen) 3750, 2. Peter van Waes (Aardenburg) 3655, 3. Edwin de Jaeger (Westdorpe) 3640, 4. Annee van Duivendijk (Terneuzen) 3625, 5. Georges Valckx (Ossenisse) 3600, 6. Nithin Klapwijk (Axel) 3560, 7. Angelo van Goethem (Terneuzen) 3400, 8. Tonny Lauret (Zaamslag) 3375, 9. Eddy Kox (Sas van Gent) 3375, 10. Paul Wijnants (Terneuzen) 3340. Vrouwen: 1. Els Zweistra (Terneuzen) 2545, 2. Christel Scheiltz (Sas van Gent) 2543, 3. Coby Scherbeijn (Terneuzen) 2475. Winst Bonte Hert en ZVC/EB-Go Hulst - Deze week is de strijd om de zaalvoetbalbeker 'Groot Hulst' van start gegaan. ZVC/EB-Go uit Kloosterzande won met 4-3 van GTI, Bonte Hert 1 zegevierde met over Van der Gucht. La Chouette/V-Deco boekt monsterzege Axel - In de strijd om de zaalvoetbalbeker in het rayon Axel behaalde La Chouette/V-Deco een monsterzege tegen Chalet: 4-20. Ratjetoe was met 1-11 tegen Den Doelder eveneens op schot. Disco Love bleef daar met 1-9 tegen De Ruyter niet ver bij achter. Eveneens doelpuntrijk waren de duels Broomchmie-Primus/ Pluym (9-6), Steelant-Engelhard (5-8) en Van Alten-Gemeente (2-7). Disco Love-Marine Service werd via 0-5 afgewerkt. Bonte Hert maakt valse start Hulst - Bonte Hert heeft bij de opening van de competitie een valse start gemaakt. De Hulsterse tweede divisionist verloor in eigen sporthal Den Dullaert met 1-9 van Van Zantvoort. Coach Henk Maas kon na afloop niets anders dan zich bij de harde feiten neerleggen. Drie vaste basisspelers, Arno Zwegers, Michel Leonhart en Eddy Schil, ontbraken en Martin Voet viel halverwege uit. Bij de rust stond het al 0-4. Pas bij 0-9 en met twee minuten te spelen redde Steven Ockeloen de eer voor Bonte Hert. Tennistoernooi jeugd in Goes Goes - Komend weekeinde worden de Rabo jeugdtennis Masters afgewerkt in hal Tennis Schelde International, kortweg TSI-hal genoemd. Op zaterdagmorgen 17 september om negen uur gaan de eerste partijen de baan op. De prijsuitreiking is gepland op zondag 18 september rond 16.00 uur. Behalve de finales die worden gespeeld om twee gewonnen sets wordt er op tijd gespeeld, namelijk per partij één uur. Voor de Masters hebben de beste acht per leeftijdscategorie uit het achterliggende Rabo-circuit (drie toernooien) zich gekwalifi ceerd. Bij de meisjes tot en met 14 jaar is de Zeeuws-Vlaamse Martine Simonse (Sluiskil) als tweede geplaatst, na Clair Barnhard van het Middelburgse MLTC. In de categorie tot en met 12 jaar drong Nathaly de Paepe uit Schoondijke door te dringen tot de Masters. Bij de jongens tot en met 12 jaar laat favoriet Frank Clausing van TV Noord Beveland verstek gaan wegens verplich tingen in het landelijke Audi-tenniscircuit. Bij de meisjes tot en met 16 jaar is Cl-speelster Anouk van Straaten wegens werk absent. Haar plaatsingsnummer één wordt ingenomen door Jessica Bakker. PLAATSINGEN JONGENS Tot en met 10 jaar: 1. Alexander Nonnekes, 2. Thijs Slagboom. Tot en met 12 jaar: 1. Dennis Verschuure. Tot en met 14 jaar: 1. Raymond Barten. Tot en met 16 jaar: 1. Johnny Otte, 2. Pieter Stroo. MEISJES Tot en met 12 jaar: 1. Kim Dijkstra, 2. Jantien Bruynzeel. Tot en met 14 jaar: 1. Clair Barnhard, 2. Martine Simonse. Tot en met 16 jaar: 1. Jessica Bakker. Russische grootmeester geeft simultaan OOstburg - De schaakvereniging SVWZV uit Oostburg houdt in samenwerking met de Rabobank vrijdag 16 september (aanvang 17.00 uur) een schaaksimultaanseance in het Nederlands Her vormd Kerkcentrum te Oostburg. Gast is dan de internationale Russische grootmeester Victor Bologan. Zo'n dertig, vooral regionale schakers en schaaksters, zullen het tegen hem opnemen. Daaronder veel SVWZV-leden en het succesvolle jeugdteam van de basisschool in Oostburg. Ivan Beck boven veertig meter Vlaardingen - Ivan Beck van het Vlissingse Atletica kwam tijdens de finale van de seniorencompetitie in Vlaardingen met de discus tot 40 meter en 70 centimeter. Het was de beste seizoensprestatie van de Hulstenaar. De Cocq te sterk voor Landbouw Axel - In de provinciale hoofdklasse zaalvoetbal won De Cocq met 10-3 van Goese Landbouw. In het begin van het duel had De Cocq wat moeite het ritme te vinden, hetgeen resulteerde in een 3-2-ruststand. Toen dat eenmaal gevonden was, denderde de ploeg van coach Frank de Cocq zonder pardon langs de Goesenaren. Jan Cools en Johri Alleman scoorden beiden vier keer voor De Cocq. Harry Riemens maakte de overige twee treffers. ZVC/EB-Go uit Kloosterzande is deze week vrij. Pupillen Atletica succesvol Terneuzen - De Vlissingse atletiekvereniging Atletica is winnaar geworden van de zeventiende Zeeuwse pupillencompetitie. In vijf van de acht leeftijdscategorieën was Atletica de beste. Het pakte een puntentotaal van 111.821. De overige drie categorieën gingen naar Delta Sport en daaYmee zijn gelijk de twee clubs genoemd die afgelopen seizoen deze zeven wedstrijden tellende competitie hebben gedomineerd. Na afloop in Terneuzen reikte Peter van Vlierberghe, penningmees ter van de regio Zeeland, de ïr. Knaap-wisselbokaal uit aan Atletica. De Zierikzee-wisselbokaal, beschikbaar gesteld voor de club met de meeste deelnemers ging naar Delta Sport. Deze club was ook lang in de race voor de ir. Knaap-trofee en stond tot de vijfde wedstrijd aan de leiding. EINDSTANDEN Jongens-pupillen A: 1. Delta sport 1 14.779 punten, 2. Atletica 8948, 3. Delta Sport 2 6925. Jongens-pupillen B: 1 Atletica 15.600, 2. Scheldesport 15.186, 3. Delta Sport 14.541. Jongens-pupillen A eerstejaars: 1. Atletica 19.856, 2. Delta Sport 19.651, 3. Scheldesport 18.392. Jongens-pupillen A tweedejaars: 1. Atletica 24.113, 2. Dynamo 22.128, 3. AV'56 18.360. Meisjes-pupillen C: 1. Delta Sport 11.204, 2. Wielingen 5511, 3. Scheldesport 5410 Meisjes-pupillen B: 1, Atletica 15.186, 2 Scheldesport 8703, 3. Wielingen 7005. Meisjes-pupillen A eerstejaars: 1. Atletica 17.625, 2. AV'56 16.512, 3. Delta Sport 16.281. Meisjes-pupillen A tweedejaars: 1. Delta Sport I 20 452, 2. Delta Sport 2 14.598, 3. Atletica 14.072 punten.

de Stem | 1994 | | pagina 11