9.45 DE STEM Ajax boekt historische zege 1.09 19 3.39 79 1.89 .6.98 Technisch sterke Amsterdamse ploeg beter in 'waterballet' dan Milan Gullit trekt zich niets aan van fluitconcerten Ajacieden bedelen om Milan-shirtjes Koeman scoort, Bosman raakt lat 'Ronaldo is populair op de hele planeet' UITSLAGEN eze week ruim f25.- korting op viees. Ajax alleen kóploper In het zuidelijkste an Italië worden a de 2e eeuw voor us druiven ge. Een van mdste rassen die de hak van de laars kwamen, is de Italia rden verrukkelijke n van gemaakt ook als tafeldruif de Italia hoge ogen is een zoete, witte met een muskaat- e smaak. Haal ze bij voor slechts f1,49 ilo. En geniet van druivenras waar ht Nero en Ceasar al tegoed aan heb- edaan. witte druiven ijk zoet ilo1.49 Dart totaalwasmiddel "Beste Koop" volgens mentengids us 1994, kilo re vanillevla aar, pak I liter -L5ö* tenpuree 70 gram -29" bon fantasie gram che bonbons n QQ 0 gram Z.Ö7 koekmix gram 1 chocoladerepen smaken, I FQ il a 5x25 gram -W97 fancy pink gram en Regen ïialvarine /Q 00 gram -75"07 i®*. KwaJftetagaranöe Let op dit vignet Wij staan garant voor de kwaliteit Bent u desondanks niet tevreden, .dan krijgt u uw geld terug Slavinken 8 stuks ecótes gratis kruidenboter, I Qfl MoVmL I.7V/ ~nse speklapjes Q Q0 kilo -I-W00.7w -ere dersaucijsjes Q Qfi kilo-WSO7.7v nhof kipfiletschnitzels* ld met knjidensaus, C QQ 4 stuksJ»7® 1 Van maandag t/m vnjdag van 10 tot en van 2 tot 4 uur kunt u g^s met onze service-afdeling. Daar kunt u :recht voor het adres van de Edah biju 'n lurt" edingen zijn geldig t/m zaterdag 17 sep- er 1994. Zet- ,eh drukfouten en pril5" ingen tg,v. overheids- en/of fabrikanten- egelen voorbehouden. In de filialen in ond en Den Helder kunnen de prijzen a - *Ondanks nauwkeurige planningS- erten kan het soms voorkomen dat dt is urtverkocht Hiervoor onze excuses, de helft van de korting via bank of gino- VS/- Sport -8. - Amsterdam (anp) - De dansers van Ajax zijn met lof geslaagd voor een van de moeilijkste onderdelen op het repertoire: het waterballet. Op de openingsdag van de Champions League versloeg de landskampioen van Ne derland de Europese titelhouder AC Milan: 2-0. ■Gullit bedankt', was de sarcas tische ode van de doorweekte fans aan de vedette van Milan, die zich de hele wedstrijd lang een fluitconcert moest laten wel gevallen. Omdat hij niet met Oranje naar Amerika wilde. De Italiaanse competitie is de sterkste van de wereld. Maar dinsdag won Vitesse van Parma, woensdag versloeg Ajax zomaar Milan, dat sinds de finale van mei 1993 tegen Olympique Mar seille (1-0) geen Europees duel verloor; twaalf wedstrijden lang. Misschien valt het wel mee, met de afnemende kwaliteit van het Nederlandse voetbal. Wat een klassiek doelpunt, dat tweede van Ajax! O vermars be reikte op snelheid de achterlijn, gaf een voorzet, Litmanen haal de met links uit. Een vrucht van een systeem met drie aanvallers: een rechtsbuiten, midvoor en een linksbuiten. Een speelwijze, waarmee weinig andere dan Ne derlandse ploegen durven voet ballen, die vaak buitenlandse hoon oplevert. Want aanvallen is daar soms een vies woord. Bij Ajax-trainer Van Gaal en zijn spelers is het offensief de missie. Aanvallen moet. De op stelling van Ajax was precies eender als die tegen RKC of Vitesse. Het was in een fase na rust dat Ajax de gerenommeerde tegenstander overrompelde. Waarin Baresi en Maldini, de grootste prijzenjagers van Italië, pompten en verzopen. Waarbij moet worden aangetekend dat Maldini zijn eerste duel speelde sinds de WK-finale van 17 juli. In de 51e minuut viel het eerste doelpunt. Kluivert, achttien jaar pas en bezig aan zijn eerste Europa-Cup-toernooi, passte de bal naar Ronald Boer. Die tilde vervolgens met de rechtervoet de bal over doelman Rossi. Grappig detail: uitgerekend Kluivert nam de plaats in de spits over van De Boer, die te weinig scoorde en naar het middenveld terugzakte op'last van trainer Van Gaal. De Boer die vorige week; toen wel als spits, twee keer scoorde voor Oranje. Zou hij dan toch een afmaker zijn? Ajax overwon in de tweede helft de.problemen die de overtollige regenval met zich meebrachten. Bovendien was de speelhelft waarop Ajax na rust de patronen legde, beter dan het stuk gras dat voor rust diende als onder- Bi de Champions League, het ffliljoenenspel van de UEFA, mag dan alles geregeld zijn - de reclameborden, het muziekje voor de aftrap, tot aan de uitin gen op de handschoenen van de doelman maar tegen een Hol landse regenbui die de hele dag duurt, zijn zelfs de regelneven 'an de Europese bond niet be stand. Een zeil over het gras, dat ran op Wimbledon. Op een voet balveld, veel groter, is het bijna dooit vertoond. Wenen (anp) - Ajax is na «et debuut met een 2-0-zege op AC Milan in de Champions League koploper in groep D. he tweede wedstrijd, Au stria Salzburg - AEK Athe ne, eindigde gisteren doel puntloos. Het duel werd in het Ernst Happel-stadion in Wenen gespeeld. Het stadion in .burg is te klein naar de 'fn van de Europese voetba lunie UEFA. he 25.1300 toeschouwers in ,0e Oostenrijkse hoofdstad zagen lijdzaam toe hoe de thuisclub' vele kansen ver knoeide. Mladenovic en Jur- 'cevic bestookten het doel ^"AEK. Jureevic kwam 'de. dichtst bij een doelpunt, di] raakte de paal. AEK be- jperkte zich tot verdedigen. e Ploeg, drie jaar achter- wl, skamPi°en, speelde m ïi in de laa§ste ver snelling. ^Kis op28 september de stvolgende tegenstander x' het Olympisch ;s«dion m Athene. Een Europese wedstrijd afgelas ten is vrijwel onmogelijk. Daar voor is de organisatie, de romp slomp met reizen, te veelomvat tend. De UEFA en de clubs han teren strakke schema's. Neem Milan: het vloog een paar uur na de wedstrijd alweer naar Italië. Op het soppige veld leken vrolij ke combinaties aanvankelijk nauwelijks uit te voeren. De ac teurs snapten al vlot dat een strakke bal over de grond gere geld in het water smoorde. Een terugspeelbal is dan een hals zaak. Spelen met een boogje, het recept, was moeilijk. Want als de bal op de verkeerde plaats stuit, schiet het ding meters door. Ajax, bekend om zijn technisch perfecte scholing, ging gemakke lijker met de omstandigheden om dan Milan, dat berekenend voetbal heeft uitgevonden en vooraf dik tevreden met een puntleek. Ruud Gullit zei na het gelijke spel tegen Cagliari nog dat Mi lan vooralsnog alleen de schade moet beperken. Door blessures is een aantal belangrijke pionnen niet aanwezig. Bovendien speelt Milan gewoon nog niet lekker. Weliswaar ontbraken bij Milan acht belangrijke spelers door schorsingen en blessures, maar toch waren zes man aanwezig die in mei de betoverende de monstratie opvoerden tegen Bar celona in de Europese finale: doelman Rossi, Maldini, Dona- doni, Boban, Savicevic en de destijds in de slotfase ingevallen Nava. Gevoegd bij het feit dat Gullit (toen Sampdoria) en Bare si (geschorst) in Athene ontbra ken, maar in Amsterdam speel den, kon Milan best nog een aardig elftal opstellen. Maar Savicevic, het genie uit Montenegro, was speciaal opge lapt voor de wedstrijd in Am sterdam. Hij was geen schim van de man die in de Europese finale zo goed voetbalde, dat het soms nodig was jezelf in de arm te knijpen. Dit moest wel een droom zijn, maar het was de werkelijkheid. Ajax .droomde woensdag niet. Groep D, eerste speelronde: AJAX (NED) - AC MILAN (ITA) 2-0 (0-0). 51. Ronald de Boer 1-0, 65 Litmanen 2-0. Scheidsrechter: Lo pez Nieto (Spa). Toeschouwers: 43.000. Gele kaart: George (Ajax), Boban en Sordo (AC Milan). AJAX: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard en Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen en Davids (89. Seedorf); George, Kluivert (75. Van Vossen) en Overmars. AC MILAN: Rossi; Nava, Baresi, Galli en Maldini; Sordo (73. Lenti- ni), Boban, Donadoni en Orlando (68. Stroppa); Savicevic en Gullit Jari Litmanen loopt juichend weg, nadat hij Ajax op 2-0 heeft gezet. foto anp Amsterdam (anp) - Voortdurend daalden woensdag in de eerste wedstrijd van de Champions League tussen Ajax en AC Milan (2-0) fluitconcerten neer op Ruud Gullit, vanwege het feit dat hij kort voor het WK de Oranje-selectie verliet. Ze deden hem weinig, verklaar de hij naderhand. „Als ik op het veld sta, ben ik met mijn werk bezig. Wat er zich buiten de grasmat afspeelt, is mijn pakkie aan niet. Dat laat me koud. Maar het is natuurlijk niet leuk als je een spandoek ziet met 'Gullit bedankt'." De spits van de Italiaanse kam pioen erkende dat zijn ploeg niet in topvorm verkeerde. „We hebben een goede eerste helft gespeeld, waarin we nauwelijks kansen hebben weggegeven. Tot aan de eerste treffer ging het prima, maar daarna hadden we veel meer moeten brengen. Na de tweede treffer werd de wedstrijd een flop voor ons. Het probleem is dat Milan niet in vorm is. De 'normale' klasse ontbreekt." Over zijn eigen rol op het door de regen loodzware veld in het Olympisch stadion van Amster dam was hij niet geheel tevre den. „Ik stond te veel alleen in de punt van de aanval. Dat kwam omdat we constant moesten verdedigen en niet aan aanvallende acties toekwa men." Gullit onthulde aan Italiaanse journalisten dat zijn voormali ge ploeggenoot Rijkaard na af loop van het duel de kleedka mer van Milan had opgezocht. „Frank zei maar één ding: het spijt me." De Ajacieden Frank Rijkaard (links) en Michael Reiziger in duel met Ruud Gullit. foto anp Amsterdam (anp) - Meteen na afloop van Ajax-Milan (2-0) spoedden de Ajacieden zich naar de kleedkamer van de Milanezen. Om snel een beroemd rood-zwart shirtje te scoren. Het zei misschien wat over het speciale van de overwinning. Patrick Kluivert, achttien jaar, had nauwelijks geslapen de avond tevoren. Spelen te gen Milan, tegen voetballers die op plaatjes stonden voor grote toernooien. „Gaaf zeg." En hij won nog ook, in zijn eerste Europese wedstrijd. „Prachtig." De relatief onervaren ploeg van Ajax won zomaar van het grote Milan, dat de laatste zes jaar drie keer de Europa Cup veroverde. En zoveel andere prijzen. Trainer Van Gaal pro beerde te relativeren. Op de vraag van een Italiaan hoe nu verder, zei hij: „Zaterdag spe len we tegen NAC. Ik denk dat u nog nooit heeft gehoord van die ciub, maar voor ons is die wedstrijd erg belangrijk." Volgens Van Gaal is het duel van woensdag niet meer dan een momentopname, de eerste in een reeks van tenminste zes in de Champions League. In de eerste helft had Ajax naar zijn zin te veel en te snel diep gespeeld. Dat was tame lijk risicovol en bovendien moeilijk onder de gegeven om standigheden, een veld met plassen. „Na rust deden we het beter. Het was daarbij een voordeel dat we toen aanvie len op het betere stuk van het veld." i Het was Van Gaal opgevallen dat AC Milan eigenlijk weinig andere plannen had dan het handhaven van de nul. „Dat was het verschil voor rust. Wij wilden scoren, AC Milan al leen de nul houden." Nog op vallender vond de trainer, die Reiziger, Davids, Rijkaard en Maldini als uitblinkers noem de, dat Milan na de achter stand nauwelijks wat kon te rugdoen. „Hoe dat kan, moet je maar aan Capello vragen." Nieuwe start Capello, de trainer van Milan, benadrukte nog eens dat Mi lan een slechte voorbereiding op het seizoen kende. Een groot aantal spelers deed mee aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten en sommigen van hen, of ande ren, zijn nog niet fit of waren geschorst. „Fysiek waren er duidelijk verschillen te zien", vond Capello. „Maar ik denk dat deze nederlaag voor ons een nieuwe start zal beteke nen. Een punt om op verder te bouwen." Den Haag (anp/ipa) - Ronald Koeman bewees woensdag andermaal zijn waarde voor Barcelona. De oud-interna-. tional scoorde in de eerste wedstrijd voor de Champions League op de manier zoals alleen hij dat kan. Barcelona won met 2-1 van Galatasa- ray. John Bosman raakte bij Anderlecht - Steaua Boeka rest (0-0) slechts de lat. Koeman toonde zijn specialiteit, scoren uit een directe vrije trap. Die viel in de dertigste minuut, na een overtreding op Romario. Na een klein kwartier had Gala- tasaray de leiding genomen door Türkyilmaz. Vijf minuten na de rust scoorde Amor 2-1. Jordi Cruijff kwam in de 69e minuut in het veld voor Amor. Romario liep een bilspierblessure op, maar moest de wedstrijd vol tooien, omdat al twee wissels waren verbruikt. In de andere wedstrijd in groep A won Manchester United van IFK Göteborg, 4-2. Oud-Ajacied Pettersson opende de score voor de Zweden. Hij was Schmeichei te snel af na een voorzet van Martinsson. Giggs, international van Wales, maakte twee doel punten voor de thuisclub. De Rus Kantsjelkis en verdediger Pallister één. De tweede treffer voor Göteborg kwam op naam van Rehn. Bij Anderlecht - Steaua Boeka rest (groep C) waren de beste kansen voor John Bosman. Kort voor de rust knalde hij de bal met zijn linkervoet tegen de lat, Ronald Koeman: doelpunt uit een vrije trap. foto anp kort voor tijd kopte de Neder lander voorlangs. De Belgische kampioen, gehavend door bles sures, kon geen moment impone ren. In de spits zwoegde Weber, maar de ex-Kroaat kwam niet verder dan een slappe omhaal en een schuiver, gekeerd door Stingaciu. De Roemeense doel man onderscheidde zich echter vooral in tijdrekken. Het sterkste deel van het elftal van trainer Jan Boskamp was de verdediging. Emmers, libero te- gen wil en dank, toonde zich een kundige vervanger van de lang durig geblesseerde Grün. Ook Zetterberg en Bruno Versavel ontbraken. Steaua werd slechts een maal gevaarlijk, Ilie raakte de paal. De bezoekers beëindig den de wedstrijd met tien man. Aanvoerder Lacatus kreeg de ro de kaart na een slaande bewe ging richting Emmers. Bij Hajduk Split - Benfica was en bleef het 0-0. In groep B stuntte Dynamo Kiev tegen Spartak Moskou. Bij de rust leidden de Russen met 2-0. Door twee doelpunten van Leo- nenko kwam de kampioen van de Oekraïne op gelijke hoogte, vier minuten voor tijd zorgde Rebrov voor de volle winst, 3-2. Met minimale inspanningen won de Franse kampioen Paris Saint Germain van Bayern München, 2-0. De treffers vielen allebei na een hoekschop van de Brazili aanse spelverdeler Valdo. In de 41e minuut scoorde de Liberi aanse spits Weah, zeven minuten voor het eindsignaal besliste Bravo de wedstrijd in het voor deel van de Parijzenaars. Het duel boeide slechts in de eerste helft. De Fransen domi neerden. Met name spits Ginola bezorgde de Duitse verdediging handen vol werk. Maar zijn ac ties misten effectiviteit. Pas in de 41e minuut drukte de thuis ploeg het overwicht uit in een doelpunt. Helmer kopte na een hoekschop van Valdo de bal op de lat boven zijn eigen doelman Kahn. In de rebound reageerde Weah het snelst: 1-0. Na rust ontwikkelde zich een saaie partij. Paris SG verdedigde de voorsprong en hield voortdu rend tien mensen achter de bal. DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1994 DEEL B Eindhoven (anp) - Duitse en Nederlandse kranten kwa men gisteren superlatieven te kort om het magistrale spel van het nieuwe PSV-aas Ronaldo in het zinderende duel met Leverkusen (5-4) onder woorden te brengen. De zeventienjarige Braziliaan, die tijdens zijn Europese de buut drie keer scoorde, werd rechtstreeks de hemel ingeprezen. „Ronaldo is populair op de hele planeet," zei hij grinni kend. Dat zinnetje werd door zijn ploeggenoten tijdens de nachtelijke busreis terug naar Eindhoven in zijn hoofd ge stampt. Sommige verslaggevers dach ten de nieuwe Pele aan het werk te hebben gezien, ande ren kozen voor een vergelij king met Maradona. Maar over één ding was iedereen in Duitsland en Nederland het eens: PSV heeft met de toe komstige ster van het interna tionale voetbal een groeibril jant van ongekende waarde in bezit. Amper twaalf uur na zijn Eu ropese doorbraak meldde Ro naldo zich alweer monter op De Herdgang, het trainings complex van PSV. Hij liet zich uitgebreid masseren en liep daarna een half uurtje zijn stijve spieren los. De kramp in beide kuiten die hem in Lever kusen tot opgave dwong, was snel verdwenen. Na de korte sessie nam hij uitgebreid de tijd om toegestroomde ver slaggevers te woord te staan. „Ik heb geen klachten meer," liet Ronaldo via zijn vaste tolk en begeleider Jorg de Ruiter weten. „Zaterdag tegen Dord recht '90 ben ik gewoon weer van de partij. Na het WK in Amerika heb ik vier weken niet veel gedaan. Een beetje op het strand gelegen en met meisjes geflirt. Daarna heb ik in de eerste weken bij PSV flink moeten afzien. Ik was vier kilo te zwaar. Daarom ben ik fysiek nog niet honderd procent. Ik hoop nog deze maand mijn eerste volledige wedstrijd voor PSV te spelen." Een tikje verbaasd nam de Zuidamerikaanse tiener, die in Nederland inmiddels gezel schap heeft gekregen van zijn moeder, broer en vriendin, alle complimenten over zijn spel en doelpunten in ontvangst. „Ik had toch beloofd dat ik in elke wedstrijd ten minste één keer zou scoren? Maar zonder gekheid, ik denk dat ik een goede wedstrijd heb gespeeld. Ik heb geprobeerd om alles te geven. Het was jammer dat we zo snel op grote achterstand kwamen. Sommige spelers waren misschien niet in vorm en konden niet tot het uiterste gaan. Al met al mogen we niet ontevreden zijn." Ronaldo besefte dat zijn tref fers en zijn acties, waaronder een halsbrekende solo die net geen doelpunt opleverde, deze week in 'heel de wereld*"* te zien zullen zijn. Zijn vrienden in Brazilië zullen niet opkij ken, die kenden hem tenslotte langer dan vandaag, maar el ders zal ongetwijfeld de eufo rie losbarsten. „Het is leuk om te weten dat je wordt gewaardeerd en dat iedereen op de televisie je doelpunten ziet. Ik geniet best van alle aandacht en belang stelling, maar ik probeer nuchter te blijven. Ik ben naar Europa gekomen om goed te voetballen en doelpunten te maken. Daarmee heb ik nu een begin gemaakt." BASKETBAL Trier. Korac Cup, return eerste ronde: TVG Trier (Dui) - Goba (Ned) 70-65 (26-39). Eerste wed strijd: 69-100. Goba naar tweede ronde tegen Caceres (Spa), eerste duel op 28 september in Gorcum (18.30 uur). VROUWEN 100 m rug: 1. Loveless (VSt) 1.02,66, 2. Volker (Dui) 1.03,16, 3 Martino (VSt) 1.03,68. SQUASH VOETBAL Barcelona. World Open Mannen, eerste ronde: Marshall (Eng/3) - Buit (Ned) 15-7 15-4 15-4. Hamburg. Duits bekertoernooi, tweede ronde: MSV Duisburg - FSV Mainz 05 0-2. TENNIS ZEILEN San Diego. WK Star, derde wed strijd: 1. Doreste/Hermida (Bra), 2. Wallen/Lohse (Zwe), 3. Grael/ Ferreira (Bra), 4. Kostecki/Olsen (VSt), 5. Reynolds/Haenel (VSt). Stand: MacDonald/Jespersen (Can) 12 pnt, 2. Kostecki/Olsen 14, 3. Wallen/Lohse 17, 4. Adler/ Meireles (Bra) 35, 5. Grael/Ferrei- ra 37. ZWEMMEN Mulhouse. Internationaal toer nooi MANNEN 100 m vrij: 1. Popov (Rus) 50,54, 2. Olsen (VSt) 50,64, 3. Tröger (Dui) 50,73. 100 m vlinder: 1. Pankratov (Rus) 54,00, 2. Henderson (VSt) 54,17, 3. Alderman (VSt) 55,75. 100 m school: 1. Rozsa (Hon) 1.01,94, 2. Güttler (Hon) 1.02,68, 3. Wunderlich (VSt) 1.02,75. 100 m rug: 1. Rouse (VSt) 55,37, 2. Schott (Fra) 55,99, 3. Selkov (Rus) 56,24. Bordeaux. Mannen, 750.000 gul den. Eerste ronde: Forget (Fra) - Age- nor (Hai/6) 6-3 6-1. Tweede ron de: Rosset (Zwi/4) - Bastie (Fra) 6-1 6-2, Raoux (Fra) - Gilbert (Fra) 2-6 6-2 6-l,.,$antoi?p'(Fra) - Antonitsch (Oos) 6-1 6-7 6-2, Ta- rango (VSt) - Kafelnikov (Rus/1) 6-0 6-1. Boekarest. Mannen, 1 miljoen gulden. Tweede ronde: Ivanisevic (Kro/1) - Carbonell (Spa) 6-4 6-2, Kucera (Slw) - Dosedel (Tsj/7) 6-3 6-3, Davin (Arg) - Poljakov (Oek) 6-1 6-1, Corretja (Spa/8) - Pavel (Roe) 6-3 6-4. Bogota. Mannen. 565.000 gulden. Eerste ronde: Tsjesnokov (Rus/3) - Marques (Por) 6-4 3-6 7-5, Ha- dad (Col/6) - Garat (Arg) 6-3 6-3, Tobon (Col) - Morejon (Ecu) 7-6 1-66-1, Meligeni (Arg/8) - Norie ga (Per) 6-7 6-3 7-5, Miniussi (Arg) - Oncins (Bra) 6-0 5-7 6-1, Bulant (Tsj) - Carlos Costa (Spa/1) 1-6 7-6 6-3, Mancisidor (Spa) - Yzaga (Per/2) 6-2 6-7 6-4, Pereira (Ven) - Cunha Silva (Por) 6-2 7-5, Nestor (Can) - Jabali (Bra) 2-6 6-2 6-3, Montana (VSt) - Alvarez (Spa) 6-4 7-5. CHAMPIONS LEAGUE GROEP A Manchester United (Eng) - IFK Göteborg (Zwe) 4-2 Barcelona (Spa) - Galatasaray (Tur) 2-1 BARCELONA (SPA) - GALATASARAY (TUR) 2-1 (1-1). 14. Türkyilmaz 0-1, 30. Koeman 1-1, 50. Amor 2-1. Scheidsrechter: Ceccarini (Ita). Toeschouwers: 76.000. MANCHESTER UNITED (ENG) - IFK GÖTEBORG (ZWE) 4-2 (1-1). 27. Pettersson 0-1, 33. Giggs 1-1, 48. Kantsjelskis 2-1, 50. Rehn 2-2, 65. Giggs 3-2, 70. Sharpe 4-2. Scheidsrechter: Goethals (Bel). Toeschouwers: 33.625. GROEP B Dynamo Kiev (Oek) - Spartak Moskou (Rus) 3-2 Paris Saint Germain (Fra) - Bayern München (Dui) 2-0 PARIS SAINT GERMAIN (FRA) - BAYERN MÜNCHEN (DUI) 2-0 (1-0). 41. Weah 1-0, 83. Bravo 2-0. Scheidsrechter: Elleray (Eng). Toeschouwers: 36.924. Gele kaart: Roche, Valdo (Pans SG), Kreuzer, Helmer, Matthaüs, Mazinho (Bayern). DYNAMO KIEV (OEK) - SPARTAK MOSKOU (RUS) 3-2 (0-2). 12. Pisarev 0-1, 39. Tichonov 0-2, 48. Leonenko 1-2, 76. Leonenko 2-2, 86. Rebrov 3-2. Scheidsrechter: Grabber (Oos). Toeschouwers: 90.000. GROEPC Hajduk Split (Kro) - Benfica (Por) 0-0 Anderlecht (Bel) - Steaua Boekarest (Roe) 0-0 ANDERLECHT (BEL) - STEAUA BOEKAREST (ROE) 0-0. Scheidsrechter: Mottram (Sch). Toeschouwers: 16.000. Rode kaart: 88. Lacatus (Steaua). Gele kaart: Doll (Anderlecht), Csik, Pirvu, Stan (Steaua). HAJDUK SPLIT (KRO) - BENFICA (POR) 0-0. Scheidsrechter: Muhment- haler (Zwi). Toeschouwers: 35.000. GROEP D Ajax (Ned) - AC Milan (Ita) 2-0 Austria Salzburg (Oos) - AEK Athene (Gri) 0-0 AJAX (NED) - AC MILAN (ITA) 2-0 (0-0). 51. Ronald de Boer 1-0, 65. Litmanen 2-0. Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa). Toeschouwers: 43.000. Gele kaart: George (Ajax), Boban, Sordo (AC Milan). AJAX: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard en Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen en Davids (89. Seedorf); George, Kluivert (75. Van Vossen) en Overmars. AC MILAN: Rossi; Nava, Baresi, Galli en Maldini; Sordo (73. Lentini), Boban, Donadoni en Orlando (68. Stroppa); Savicevic en Gullit. AUSTRIA SALZBURG (OOS) - AEK ATHENE (GRI) 0-0. Scheidsrechter: Harrel (Fra). Toeschouwers: 25.000.

de Stem | 1994 | | pagina 9